Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 28. 04. 2024. 11:09

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 110 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
Author Message
 Post subject: Re: oružje
PostPosted: 13. 04. 2008. 13:41 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
Zadnje sto znam da Migov projekt 1.44 nastavlja sa razvojem, paralelno sa Sukhoi S-37-om.

I sastavili su jedan Blackjack (Tu-160) koji je bio nedovrsen od ranih devedesetih. Nedavno su RAF i Norveska Kraljevska avijacija, ko u vrijeme hladnog rata, "sjencili" dva Blackjacka na putu ka Francuskoj obali Atlantskog okeana...znaci Rusi se zadaju opet...

Mada sumnjam da bi ista od tih novijih naprava ustupili za turiste, ali mozes komotno odabrat od plejade letjelica u paket aranzmanima...Mig 21, 23, 25, 29...Sukhoi 22, 25, 27...sve zavisi kolko si spreman platit. Negdje izmedju 10 i 30 milja dolara za par dana zajebanjcije...

Jebe mi se za sve te nove pizdarije, da je sa jednim Foxbatom zazdit na 2 i po mahe i podic se toliko visoko da primjetis sfericnost zemlje...to bio bio cejf da se pamti ;)

Jednom sam gledao Foxbata kako polijece...jebo Slayer koji haos...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: oružje
PostPosted: 13. 04. 2008. 13:50 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 08. 06. 2004. 13:51
Posts: 5347
Location: Straight outta C(ompton)-5
bloodflood wrote:
.::Grind Bastard::. wrote:
SRETAN ROĐENDAN PIZDO! :D

konto sam ti uzet za rođendan jedan Abrams coupe, da se moš vozat po komšiluku ;-)


hvala, moj dobri borkane :D btw, e jesi i ti naso kako ces mi i de cestitat... :)

a sto se tenka tice... pa de bi ga parkiro jarane, ukrali bi mi ga ovde na alipasinu.


jelde, neobično skroz :lol:

šta ti ga ima neko ukrast. tamo ne znaju vozit ni kolica iz supermarketa, a kamol upravljat tenkom teškim 61 tonu. :razz:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: oružje
PostPosted: 13. 04. 2008. 14:34 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 08. 06. 2004. 13:51
Posts: 5347
Location: Straight outta C(ompton)-5
ja lude ceste ispod :lol:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: oružje
PostPosted: 13. 04. 2008. 14:51 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 24. 11. 2006. 19:20
Posts: 6731
Location: Sarajevo
.::Grind Bastard::. wrote:
ja lude ceste ispod :lol:


haha bas sam to pomislio kad sam pogledao sliku prvi put....preluda ocam :mrgreen:
a nije ni avion los :lol: :lol:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: oružje
PostPosted: 13. 04. 2008. 15:26 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 08. 06. 2004. 13:51
Posts: 5347
Location: Straight outta C(ompton)-5
ma jebo takav avion ako tu ne može stat jedan švedski stol i šank :mrgreen:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: oružje
PostPosted: 14. 04. 2008. 01:22 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
a sto nebi mogo...ponese 45 tona bombi i krstarecih raketa, mogo bi i sank i svedski 'astal...

glupi Rusi...a bas bi bio ludnica "poslovni mlaznjak"

al ovo je bas nenadjebiva letjelica...kraj svemu :mrgreen:

Image

i jah...

Image


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: oružje
PostPosted: 14. 04. 2008. 01:39 
Offline
User avatar

Joined: 28. 11. 2003. 02:53
Posts: 391
Location: Zeljo city
Eh 'vako Seratore pasha moj, reci mi koji tenk je tenk otporan na RPG-eve i ostala pjesadijska protuoklopna sredstva - nijedan, kolko znam od javeline nema odbrane ;). Da se razumijemo abrams jeste klasicni americki krkanluk, 1500 konja, 70 tona, mlazni motor... ali sa oklopom od osiromasenog uranijuma pruza bolju zastitu posadi od ostalih tenkova sa eksplozivno reaktivnim oklopom, pogledaj klipove sa youtubea i pokusaje da ga se unisti. A "gas turbine" motor nije napravljen da bi bio najjaci na svijetu vec da bi mogao ici na sva goriva, al jebi ga, sve ima svoje mane pa ga zguze rakete na toplotno navodjenje :(
Vjerujem da protiv abramsa pricaju samo oni sto mrze Ameriku i sve sto dolazi iz nje, sto razumijem, al budimo realni, abrams je medju rijetkim tenkovima koji nikada nisu unisteni od strane drugog tenka, nije mi poznat podatak da su leopardi, merkave (ako Palestinci i imaju tenkove) ili ruski T-90 imali direktne okrsaje sa drugim tenkovima, challengeri su tu i tamo vidjeli akcije i ni jedan nije unisten (british steel ;)).
Abrams je tenk sa najvise iskustva u borbi od svih modernih tenkova i pokazao se u prvoj Pustinjskoj oluji kao superiorniji u odnosu na tadasnje ruske (iracke) hladnoratovske tenkove T-80 i T-72, tako da su imali dovoljno iskustva u borbi da ugrade u zadnji model M1A2 sve sto je potrebno posadi da obavi posao i vrati se ziva kuci.

U okrsaju bilo koja dva tenka novije generacije ishod bi zavisio od posada i bio bi vjerovatno unistenje oba, ali najvjerovatnije do tog okrsaja ne bi ni doslo jer bi f-16 i A-10 s jedne i Su-25 s druge strane odradili posao za njih tako da bi uloga tenkova bila iskljucivo podrska pjesadiji u urbanim sredinama.

A sto se tice aviona opet Ameri dominiraju :)) jebga tako je. Rusi godinama razvijaju MIG - 1,44, SU-37 i SU-47 al nista od toga sad za sad jer iz tih aviona razvijaju Sukhoi T-50 (e jebali ih brojevi vise :)) koji bi trebao poletjeti negdje 2009, sad imamo F-22 i F-35 kao jedine za air dominance :)) btw. lovci 5. generacije jos nisu kako treba u upotrebi tako da ce u slucaju napada na Iran (nadamo se da nece do toga doci) biti zanimljivo vidjeti okrsaje F-15 i F/A-18 sa Iranskim SU-27 i MIG-31.
Image


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: oružje
PostPosted: 14. 04. 2008. 02:13 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
IZUDARAGA wrote:
Eh 'vako Seratore pasha moj, reci mi koji tenk je tenk otporan na RPG-eve - nijedan. Da se razumijemo abrams jeste klasicni americki krkanluk, 1500 konja, 70 tona, mlazni motor...


Jarane, izvini, al MLAZNI MOTOR. Jesil gdje pobrkao loncice? Tubrina nije = mlazni motor. I u tome je kompletna propast tenka kojeg jedino blesavi Ameri imaju para da koriste. Zasto su svi ostali tenkovi na svjetu pogonjeni cetvorotaktnim dizel motorima? I zasto Amerika razmislja o ukidanju turbinski pogonjenih tenkova kompletno? Znas li koliki je problem filtrirati zrak koji ulazi u isti motor? I na kraju, zasto Abramse ne koristi niko osim Australaca? (Saudijce i Kuvajt ne racunam, oni su prisiljeni da kupuju od ovih)

IZUDARAGA wrote:
ali sa oklopom od osiromasenog uranijuma pruza bolju zastitu posadi od ostalih tenkova sa eksplozivno reaktivnim oklopom, pogledaj klipove sa youtubea i pokusaje da ga se unisti.


Svasta, nigdje nisam cuo da je oklop ista jaci od Leopardovog ili Challengerovog. I da, osiromaseni uranijum ne iskljucuje ni na koji nacin upotrebu reaktivnog oklopa, abramsi ih koriste i dodatno se na njih postavljaju.

IZUDARAGA wrote:
Vjerujem da protiv abramsa pricaju samo oni sto mrze Ameriku i sve sto dolazi iz nje, sto razumijem, al budimo realni, abrams je medju rijetkim tenkovima koji nikada nisu unisteni od strane drugog tenka, nije mi poznat podatak da su leopardi, merkave (ako Palestinci i imaju tenkove) ili ruski T-90 imali direktne okrsaje sa drugim tenkovima, challengeri su tu i tamo vidjeli akcije i ni jedan nije unisten (british steel ;).


Snaga u ciframa, elektronici, i ostalim sustavima. Postavi pet abramsa na poljanu i jedno dvaes t-72 bez ikakvih komandnih aparata, letecih centara, govana, sumnjam da ce se dobro provest. Top je top, zrno je zrno. Amerikanci su uvjek imali superiornu elektroniku, softver i integraciju. Ali sta to cini protiv gerilaca sa kucnim eksplozivima? Kao sto smo vidjeli u Iraku, nista...

Vjeruj ti sta os, al meni Amerika nije nimalo mrska. U njoj sam vec tri godine. Al da su "nadljudi" i da im je tehnologija "nepropustiva" je iluzija treceg svjeta...

IZUDARAGA wrote:
Abrams je tenk sa najvise iskustva u borbi od svih modernih tenkova i pokazao se u prvoj Pustinjskoj oluji kao superiorniji u odnosu na tadasnje ruske (iracke) hladnoratovske tenkove T-80 i T-72, tako da su imali dovoljno iskustva u borbi da ugrade u zadnji model M1A2 sve sto je potrebno posadi da obavi posao i vrati se ziva kuci.


Mozda zato sto je najstariji? I zato sto niko drugi sa modernim naoruzanjem nije ratovao...I opet, ima onih koji se nece iz M1A2 vratit kuci.

IZUDARAGA wrote:
U okrsaju bilo koja dva tenka novije generacije ishod bi zavisio od posada i bio bi vjerovatno unistenje oba, ali najvjerovatnije do tog okrsaja ne bi ni doslo jer bi f-16 i A-10 s jedne i Su-25 s druge strane odradili posao za njih tako da bi uloga tenkova bila iskljucivo podrska pjesadiji u urbanim sredinama.


Da, nikako od elektronike, brzine paljbe, obavjesti od izvidjackih letjelica ispred...

IZUDARAGA wrote:
A sto se tice aviona opet Ameri dominiraju :) jebga tako je. Rusi godinama razvijaju MIG - 1,44, SU-37 i SU-47 al nista od toga sad za sad jer iz tih aviona razvijaju Sukhoi T-50 (e jebali ih brojevi vise :) koji bi trebao poletjeti negdje 2009, sad imamo F-22 i F-35 kao jedine za air dominance :) btw. lovci 5. generacije jos nisu kako treba u upotrebi tako da ce u slucaju napada na Iran (nadamo se da nece do toga doci) biti zanimljivo vidjeti okrsaje F-15 i F/A-18 sa Iranskim SU-27 i MIG-31.
Image


Zasto bi iko ista razvijao kad konkurencija nema nista prijetece?. YF22 Lightning II program je uspjesno okoncan ranih 90-ih sa pobjedom Lockheeda na ATF konkursu. Zasto je trebalo preko petnest godina do uspjesne integracije sistema? Zato sto je i Americi malo potreban devetocifreni bjeli slon...

Nijedan okrsaj Americkih i Ruskih proizvoda nije fer. Niti moze biti. Osim na sajmovima, gdje Rusi uvjek pobjede...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: oružje
PostPosted: 14. 04. 2008. 02:37 
Offline
User avatar

Joined: 17. 03. 2005. 15:28
Posts: 12202
eto libijo, kad se vratis sastacu tebe i kenu da pricate o tenkovima i avionima, amerima i rusima posto vidim da ste obojica zagrijani :-) a ja cu pit kafu i slusat vas, grosho ce vas zajebavat dok pere Ä‘ezve naravno :mrgreen:
e ja, kad smo kod njega, zamolio me da ti kazem da mu probas tamo zbavit metal maniacs od februara 2008 pa da mu doneses kad budes dolazio, ovdje mu nije doso pa sad sjeban, samo mu taj broj fali, a znas njega i njegove kolekcije :D


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: oružje
PostPosted: 14. 04. 2008. 14:06 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
Ja i Keno smo vec zdogovorili ;)

Samo neznam jel se i on bavi infantilnim hobijem ljepljenja maketa haha...Ja sam to davno batalio al zalutah u hobby lobby dok su imali sezonsko snizenje i nisam mogo odolit :evil:

Jel to poco skupljat Maniacs? Neka neka, reko sam mu ja da je to dobar list. Prije je bilo samo terorajzer al je bilo izdataka haha...

Imam Februar 08, al DarkThrone na omotu...+ Gorgoroth, Impaled, Rev. Kriss Hades, Sodom, Primordial, Nachtmystium, Death Angel, Vreid, In Memoriam: Vitek....et to mu je naslovnica, ponijet cu mu al sta ce to njemu kad ne voli DT :P


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: oružje
PostPosted: 14. 04. 2008. 16:01 
Offline
User avatar

Joined: 17. 03. 2005. 15:28
Posts: 12202
hahaha ma znas njega, kolekcije same, terrorizer, metal hammer (njem) i metal maniacs, sve to on skuplja :-D i kad fuli broj koda je neznam ti sta... eto obradovat ces ga :-D
udebljo se od onih proteinskih sranja sto prima zbog operacije, ima stoju garant :-D


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: oružje
PostPosted: 15. 04. 2008. 21:38 
Offline

Joined: 14. 04. 2008. 18:59
Posts: 13
Image
Image
Image


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: oružje
PostPosted: 15. 04. 2008. 22:17 
Offline
User avatar

Joined: 18. 02. 2008. 22:02
Posts: 228
Location: Banja Luka / Bos D.(veoma retko)
Cekam izradu svoga dvorukog maca, jedva sam nasao materijala koji odgovara, drvo za rucku, i kovaca koji je voljan da radi na njemu, jos mi je ostalo da nadjem nacin za ispisivanje runa na mac i gotovo.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: oružje
PostPosted: 15. 04. 2008. 22:29 
Offline

Joined: 14. 04. 2008. 18:59
Posts: 13
sto se maceva tice, katana je nenadjebiva


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: oružje
PostPosted: 15. 04. 2008. 22:34 
Offline
User avatar

Joined: 18. 02. 2008. 22:02
Posts: 228
Location: Banja Luka / Bos D.(veoma retko)
Slazem se, ali nema nikoga u blizini ko moze praviti katane...
A ne mozes nista reci protiv KeltskogDvorukog maca...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: oružje
PostPosted: 15. 04. 2008. 22:43 
Offline

Joined: 14. 04. 2008. 18:59
Posts: 13
ne mogu jer neam pojma :D

uostalom, nije kao da bi mogao hodat sa katanom naokolo

al zato ima wakizashi.. i tanto :mrgreen:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: oružje
PostPosted: 15. 04. 2008. 22:46 
Offline

Joined: 14. 04. 2008. 18:59
Posts: 13
sad sam zaboravila kako se zove onaj kurac na lancu sto se nabaci na glavu pa ga samo povuces i odfikarish je.. agrr


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: oružje
PostPosted: 16. 04. 2008. 14:57 
Offline
User avatar

Joined: 18. 02. 2008. 22:02
Posts: 228
Location: Banja Luka / Bos D.(veoma retko)
autsajder wrote:
Gabrijel wrote:
Cekam izradu svoga dvorukog maca, jedva sam nasao materijala koji odgovara, drvo za rucku, i kovaca koji je voljan da radi na njemu, jos mi je ostalo da nadjem nacin za ispisivanje runa na mac i gotovo.


i sto ce ti? stas onda?


Pa iskreno imam zelju da ga imam, a i nisam dugo vjezbo macevanje tako da ce mi mozda posluziti za vezbu, mislim velika je razlika od drvenog maca za vezbu i pravog tako da ce opet biti treninga...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: oružje
PostPosted: 18. 04. 2008. 16:52 
Offline
User avatar

Joined: 09. 09. 2005. 21:17
Posts: 3443
Location: ...u hypothalamusu, zasad...
Gabrijel wrote:
Pa iskreno imam zelju da ga imam, a i nisam dugo vjezbo macevanje tako da ce mi mozda posluziti za vezbu, mislim velika je razlika od drvenog maca za vezbu i pravog tako da ce opet biti treninga...


Sa kim radis (mentor)?, odnosno, da li uposte imas pretenzije postati swordmaster? Vidim da je to moralo otici podaleko cim je Keltski dvoruki u pitanju... Ja sam, za sad, swordtaker, al' kad me doceka jedan prelijepi primjerak ovog ljeta (srpska verzija ovakvog iz XVII vijeka, ali odlicno ocuvan)

Image

bice motivacije na pretek da nastavim. Doduse, prije Beograda (u potrazi za mentorom), mrka kapa :cry:

Fakat nemam predstavu ko bi ti mogao ispisati rune naknadno, a da ne ugrozi konfiguraciju sjeciva. To samo sa tiskanjem ponovnim topljenjem, al' pretpostavljam da je skupo opasno, u stvari, sigurna sam. Btw., koja ti je legura?


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: oružje
PostPosted: 23. 04. 2008. 21:26 
Offline
User avatar

Joined: 15. 04. 2008. 09:46
Posts: 16
ne volim oružje


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 110 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 19 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group