Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 27. 04. 2024. 22:47

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 110 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
Author Message
 Post subject: Re: oružje
PostPosted: 26. 08. 2008. 02:27 
Offline
User avatar

Joined: 28. 11. 2003. 02:53
Posts: 391
Location: Zeljo city
michael jackson wrote:
ne volim oružje

Ko te tjerao da dolaziš na ovaj topic?

Eh, Libijac se smirio, sad ću ja malo da serem :D
Jo jeste pravi oni metalci, samo da vam je krvi, crijeva, organa :lol: fino brate dođeš s tenkom, opališ jednu 120-ku i nema nikoga ;) al dobro, sad apsolutno svako može ubit svakoga, daj najvećem debilu barret (snajper, 12mm) i najjačem vikingu mač pa da vidimo :) zamislite djecu za 500 godina, skupljaće m-16 i kalašnjikov ko vi sad mačeve :lol:

vjerovatno se svi naježite kada vidite scene bitki u Troji, Gladiatoru, Braveheartu, LOTR-u... na to i sva ta "poštena" odmjeravanja snaga i taktike možete zaboraviti! Danas jedna greška (kao ona Egipatske komande u Šestodnevnom ratu) može značiti poraz kompletne armije.

stari serator wrote:
Samo neznam jel se i on bavi infantilnim hobijem ljepljenja maketa haha...Ja sam to davno batalio al zalutah u hobby lobby dok su imali sezonsko snizenje i nisam mogo odolit :evil:


nema ih više u mercatoru :cry: :cry:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: oružje
PostPosted: 26. 08. 2008. 02:55 
Offline
User avatar

Joined: 03. 10. 2007. 15:49
Posts: 1664
Location: void
swlsn__ wrote:
uostalom, nije kao da bi mogao hodat sa katanom naokolo


kak ne :mrgreen:
ja jesam i maslačke sam sijekla :oops:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: oružje
PostPosted: 26. 08. 2008. 09:46 
Offline
User avatar

Joined: 07. 04. 2003. 21:52
Posts: 1535
Location: Where Eagles Dare
IZUDARAGA wrote:
nema ih više u mercatoru :cry: :cry:

otkad to? mater im......


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: oružje
PostPosted: 26. 08. 2008. 10:22 
Offline
User avatar

Joined: 18. 02. 2008. 22:02
Posts: 228
Location: Banja Luka / Bos D.(veoma retko)
~°~ wrote:
Gabrijel wrote:
Pa iskreno imam zelju da ga imam, a i nisam dugo vjezbo macevanje tako da ce mi mozda posluziti za vezbu, mislim velika je razlika od drvenog maca za vezbu i pravog tako da ce opet biti treninga...


Sa kim radis (mentor)?, odnosno, da li uposte imas pretenzije postati swordmaster? Vidim da je to moralo otici podaleko cim je Keltski dvoruki u pitanju... Ja sam, za sad, swordtaker, al' kad me doceka jedan prelijepi primjerak ovog ljeta (srpska verzija ovakvog iz XVII vijeka, ali odlicno ocuvan)

Image

bice motivacije na pretek da nastavim. Doduse, prije Beograda (u potrazi za mentorom), mrka kapa :cry:

Fakat nemam predstavu ko bi ti mogao ispisati rune naknadno, a da ne ugrozi konfiguraciju sjeciva. To samo sa tiskanjem ponovnim topljenjem, al' pretpostavljam da je skupo opasno, u stvari, sigurna sam. Btw., koja ti je legura?


Sve u svoje vreme, nemam mentora praksam se sam, sto ide veoma sporo, ali eto prijatelj mi je iskopo neke starije knjige u kojim sam naso neke tehnike, vjezbe, stavove i pokrete, mada je i to minimalno, trazim knjigu sa svim mogucim vjezbama i tehnikama, ali jedinu koju sam naso bila je u Veneciji, i to kad sam isao na eskurziju i bila je skupa 50Eura. Tako da se jos trazi.

A mozda jednog dana ako budem u mogucnosti i nadjem mentora.

Macevanje mi sluzi da se smirim jednostavno ne mislim i prepustim se tome, nesto kao joga :D .
Sada ti ne mogu tacno reci koja je legura dok ne proverim opet sa kovacem, i naso sam nacin za ispisivanje runa, tacnije postoji jedna boja koja se moze za to koristiti, mada vise nisam siguran da cu to uraditi.
I nedavno tokom jedne vjezbe mi je puko drveni mac za vjezbu, tako da moram opet sebi praviti novi, a vise nemogu naci skice i nacrte, a znam da su mi negde u sobi :evil: .


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: oružje
PostPosted: 26. 08. 2008. 17:05 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
IZUDARAGA wrote:
michael jackson wrote:
ne volim oružje

Ko te tjerao da dolaziš na ovaj topic?


Amin, turbosmor nesmjesni.

IZUDARAGA wrote:
Eh, Libijac se smirio, sad ću ja malo da serem :D
Jo jeste pravi oni metalci, samo da vam je krvi, crijeva, organa :lol: fino brate dođeš s tenkom, opališ jednu 120-ku i nema nikoga ;) al dobro, sad apsolutno svako može ubit svakoga, daj najvećem debilu barret (snajper, 12mm) i najjačem vikingu mač pa da vidimo :) zamislite djecu za 500 godina, skupljaće m-16 i kalašnjikov ko vi sad mačeve :lol:

vjerovatno se svi naježite kada vidite scene bitki u Troji, Gladiatoru, Braveheartu, LOTR-u... na to i sva ta "poštena" odmjeravanja snaga i taktike možete zaboraviti! Danas jedna greška (kao ona Egipatske komande u Šestodnevnom ratu) može značiti poraz kompletne armije.


Joj furo sam se i ja na maceve, sikire, handzare, toljage...

Jednom puco iz sacmare.

Nikad mi vise te GLUPOSTI na pamet nisu pale.

Jednostavno nije isti cejf mahat govnetom i tu nesta krsit ko kad potegnes obarac a puska ti rame izvali. Bar ima neke poente, ko pikado. Mahanje macem je samo GEJ.

Al ja sam takav. Velika auta sa velikim motorima. Velike masine za masovnu eksterminaciju. Velika pojacala nehumane vataze. Veliki kalibri sa bezobraznim recoil-om.

Joj kakav dugi S&W .44 Magnum ima u pawn shopu za 700 dolara...joooj. Niklovan. Gumena rucka. Prije ces sa njim praznim nekog dokusurit neg sa tim vasim pederskim vilenjackim oruzijem :mrgreen:

Guns are TOTAL fun.

IZUDARAGA wrote:
nema ih više u mercatoru :cry: :cry:


Sranje...znaci da kupim ovdje sto mogu i posaljem kuci paketom...lagane su jebiga. I des dolara revellov 1:48...amerikanac doduse, ruzno pakovanje, al ista je plastika, ko je jebe...imam jedno tri komada. da mi je nac Mig-25 al to je vec raritet, bruka para na ibeju :cry:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: oružje
PostPosted: 26. 08. 2008. 17:18 
Offline
User avatar

Joined: 09. 09. 2005. 21:17
Posts: 3443
Location: ...u hypothalamusu, zasad...
I velike zene... :lol:

...jooo, nisam mogla odoliti, majke mi. Upucaj me sad.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: oružje
PostPosted: 26. 08. 2008. 19:30 
Offline
User avatar

Joined: 28. 11. 2003. 02:53
Posts: 391
Location: Zeljo city
stari serator wrote:
Al ja sam takav. Velika auta sa velikim motorima. Velike masine za masovnu eksterminaciju. Velika pojacala nehumane vataze. Veliki kalibri sa bezobraznim recoil-om.

Pa jaaa, to se traži, jebo sve ispod 50 tona ;-)
Ej, jesi upratio (jesi garant) što je Koreanac napravio tenkčinu K2 Black Panther? Krenuće s proizvodnjom tek 2009. Najskuplji tenk na svijetu, do sad najbolja hidraulika za sit, stand, kneel i lean, dizel motor Europowerpack 1500 konja, 120 mm glatka cijev, automatika punjenje, elektronika strašna...
Image
al vjerovatno je ovo jedan od zadnjih tenkova (zato amer i ne konta projektovati novi, handriće Abramse dok ih sve ne zijani :lol: hehe) tenkove mijenja FCS (future combat system... jebem ih u skraćenicu :lol: ) nakrkan TOW, hellfireima ili nekim drugim protutenkovskim raketama


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: oružje
PostPosted: 26. 08. 2008. 19:52 
Offline
User avatar

Joined: 03. 06. 2008. 14:06
Posts: 176
najbolje oruzje za neke sa ovog foruma je onaj smajli sto udara drugara malisana cekicem po glavi :mrgreen:

dobar i onaj "dobro je sine" kad ga tapsa po glavi



:mrgreen:


Last edited by ©hucky on 27. 08. 2008. 02:27, edited 3 times in total.

Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: oružje
PostPosted: 26. 08. 2008. 23:45 
Offline
User avatar

Joined: 28. 11. 2003. 02:53
Posts: 391
Location: Zeljo city
Nameless wrote:
jebo oruzje,treba sve ponistit od nozica do nuklearki...il nuklearke istrest po planeti pa nam ostalo nece vise trebat

Andrej drug, nuklearke ti i drže svijet u miru (na globalnom nivou). Svi žive u strahu od drugih tako da je upotreba istih isključena, tu su samo radi ravnoteže snaga.
Oružja je bilo i bit će ga do kraja svijeta, borba je u ljudskoj prirodi, pacifizam je samo ideal neiskusnih. Kad ti je enemy at the gates, vidio bi kako se puška uzima ;-)
Image
Nama samo treba dooosta pješadijskog protuoklopnog naoružanja i nikako kupovati zahrđale patton tenkove i antičke huey helikoptere! U slučaju napada BiH je idealna za gerilski/partizanski rat, samo zasjede, prekidi komunikacija i zaliha, IED spravice, sabotaže, špijunski upadi...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: oružje
PostPosted: 26. 08. 2008. 23:58 
Offline
User avatar

Joined: 28. 11. 2003. 02:53
Posts: 391
Location: Zeljo city
Burnt iN Effigy wrote:
Jes, i napadne te neka 'sila', baci ti koju nuklearku, pa masi puskama po brdima . . .

Ma kakvo bacanje nuklearki, šta vam je. Engleska je ratovala s Argentinom, Amerika s Irakom, Rusija s Afganistanom, Sjeverna još uvijek sa Južnom Korejom i niko nije ni pomislio na to!

©hucky wrote:
Mama ti je turbosmor u krevetu :mrgreen:
[/color]

Buraz, ne treba ti ovo


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: oružje
PostPosted: 27. 08. 2008. 08:50 
Offline
User avatar

Joined: 28. 11. 2003. 02:53
Posts: 391
Location: Zeljo city
Burnt iN Effigy wrote:
Pa s obzirom da mi vise ne mozemo ratovati, uzalud sve. Nas problem je sto su svi veci i strateski vazni gradovi lako dostupni, blizu granice. Nigdje brda gdje treba :mrgreen:

Pa jest, upravu si, naravno da necemo vise ratovati (al nek se ima :D) Al grad je pandorina kutija za svaku svjetsku armiju ;) Berlin, Sarajevo, Grozni, Bagdad, Kabul... napuniš zgrade RPG timovima i snajperima i da vidiš kako pada moral i gotovost svake armije ;)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: oružje
PostPosted: 28. 08. 2008. 09:22 
jel trnokop oruzje?? :mrgreen: :mrgreen:


Top
  
 
 Post subject: Re: oružje
PostPosted: 28. 08. 2008. 17:04 
Offline
User avatar

Joined: 28. 11. 2003. 02:53
Posts: 391
Location: Zeljo city
normala ba ;) ja znam lika koji je s pivom skakao na tenk :D


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: oružje
PostPosted: 29. 08. 2008. 00:30 
IZUDARAGA wrote:
normala ba ;) ja znam lika koji je s pivom skakao na tenk :D

al prije tog poteza je sigurno konzumirao velike kolicine istog :mrgreen: :mrgreen:


Top
  
 
 Post subject: Re: oružje
PostPosted: 29. 08. 2008. 20:05 
Offline
User avatar

Joined: 28. 11. 2003. 02:53
Posts: 391
Location: Zeljo city
primjer wrote:

lako je potisnut nasu zemljoradnicku tradiciju jer nekako vise kul zvuci ratnicka tradicija.
ako nesto njegujete tradiciju sjetite se bogumila. miroljubiva raja.

A jarane to je nažalost prirodno, uvijek ali baš uvijek je narod slijedio jače (ratnici) nego pametnije (zemljoradnici) jer vlada moć a ne pamet.
Bogumili su raja, al su se znali marisat ;)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: oružje
PostPosted: 09. 09. 2008. 03:27 
Offline

Joined: 06. 12. 2007. 02:09
Posts: 2494
imam katan japanski i satar mesarski i satan panonski


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: oružje
PostPosted: 09. 09. 2008. 18:33 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
Joj evo opet one balijske o Bogumilima...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: oružje
PostPosted: 15. 12. 2009. 19:56 
Offline
User avatar

Joined: 16. 09. 2007. 19:46
Posts: 1283
Location: Mount North
http://www.maketarstvo.net/forum/viewfo ... ef6d2e3f22

ovo sam iskopo
i eo svrsavam

usput sam i temu iskopo


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: oružje
PostPosted: 09. 01. 2010. 10:45 
Offline
User avatar

Joined: 01. 01. 2010. 23:51
Posts: 178
Location: Bosanska Krajina Cazin
ja imam dva guna u kuci , jedan je od starog , ali saznao da ga nosim pa ga sakrio
drugi je moj koji sam kupio , izasao me oko 100 KM , maleni neki bezze , skrio sam ga , sad ne nosim oruzje po gradu , cuvam gan bash za ono kad nemam izbora pa mi neko napadne mene ili familiju


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: oružje
PostPosted: 09. 01. 2010. 23:53 
Offline
User avatar

Joined: 30. 03. 2005. 01:20
Posts: 3472
Location: GB
Sikirom medju ochi wrote:
ja imam dva guna u kuci , jedan je od starog , ali saznao da ga nosim pa ga sakrio
drugi je moj koji sam kupio , izasao me oko 100 KM , maleni neki bezze , skrio sam ga , sad ne nosim oruzje po gradu , cuvam gan bash za ono kad nemam izbora pa mi neko napadne mene ili familiju



Pa ti nisi metalac :) hehehehehe


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 110 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 19 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group