Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 27. 04. 2024. 22:21

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 14 posts ] 
Author Message
 Post subject: Mini protest ispred MUP-a (Tuzla)
PostPosted: 18. 03. 2009. 16:32 
Offline
User avatar

Joined: 30. 03. 2005. 01:20
Posts: 3472
Location: GB
Omladinski pokret REVOLT, u saradnji sa Omladinskom nevladinom organizacijom OKO i Pokretom DOSTA organizuju, večeras u 20:55h, simbolično, mirno protestno okupljanje ispred zgrade Ministarstva unutrašnjih poslova Tuzlanskog kantona. Povod protestnog okupljanja je nedavni napad na dvije djevojke u tuzlanskom centralnom parku, te loša sigurnosna situacija u gradu.

Vrijeme je da građanke i građani Tuzle javno izraze nezadovoljstvo sigurnosnom situacijom u gradu. Mafijaški obračuni, masovne tuče, napadi na nedužne građane postali su naša svakodnevnica. Večerašnji protest samo je uvod u široku kampanju protiv nasilja u našem gradu, neefikasne policije, birokratiziranih struktura i zakonske regulative koja veoma često onemogućava efikasan rad policije, te otežava efikasno kažnjavanje nasilnika.

Protest počinje u 20:55 i proteći će u strogoj tišini kako učesnice/ci protesta ne bi probudili uspavanu policiju.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Mini protest ispred MUP-a (Tuzla)
PostPosted: 18. 03. 2009. 17:54 
Offline
User avatar

Joined: 16. 03. 2003. 02:27
Posts: 1194
Location: Tuzla
Eto prilike za policiju da ispravi svoje greske, rastjera i ispendreci izgrednike koji narusavaju red i mir ispred zgrade MUP-a. :razz:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Mini protest ispred MUP-a (Tuzla)
PostPosted: 18. 03. 2009. 18:45 
Offline
User avatar

Joined: 03. 03. 2006. 23:34
Posts: 1356
Location: Banjaluka, Bosna i Hercegovina
Pravni sajvet - ovo morate prijaviti 5 dana unaprijed, inace imaju osnovu da vam prisiju fine kaznice, mozda i da vas privedu.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Mini protest ispred MUP-a (Tuzla)
PostPosted: 18. 03. 2009. 23:36 
Offline

Joined: 24. 02. 2006. 15:57
Posts: 689
slazem se sa acro i as the suns...
demokratski bunt i mirne demonstracije su izmisli bas ovi odzogo.gubljenje vremena,a boagmi kao sto rekose njih dvojica prilika za policiju da ispendreci one sto se skupe i nabiju kvotu ili normu za bolju platu.pogovoto ovi mladji sad da se pokazu.

ako cemo kalasnjikove pa da idemo,tu sam...ovo ovako odgovara samo njima.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Mini protest ispred MUP-a (Tuzla)
PostPosted: 18. 03. 2009. 23:41 
probaj otvorit temu i u Metal Contest podforumu :mrgreen:


Top
  
 
 Post subject: Re: Mini protest ispred MUP-a (Tuzla)
PostPosted: 18. 03. 2009. 23:44 
Offline

Joined: 24. 02. 2006. 15:57
Posts: 689
aha...ma ja nabijam postove na folk/viking...daj tamo...
al dobro zajbi se covjek....uglavnom djeco pazte se...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Mini protest ispred MUP-a (Tuzla)
PostPosted: 19. 03. 2009. 10:38 
Offline
User avatar

Joined: 01. 08. 2006. 13:34
Posts: 760
Location: Under A Funeral Moon
Jaoooooooooooooooooooooooo

Opet mirni protest... mirna sutnja.... mirni kurac palac......

Gandhi, sto se nisi rodio 100 godina kasnije u BiH, imao bi sljedbenika milione....


Jebo vas vise mirni protest da vas jebo....


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Mini protest ispred MUP-a (Tuzla)
PostPosted: 19. 03. 2009. 10:57 
Image


Top
  
 
 Post subject: Re: Mini protest ispred MUP-a (Tuzla)
PostPosted: 19. 03. 2009. 15:16 
Offline
User avatar

Joined: 30. 03. 2005. 01:20
Posts: 3472
Location: GB
as_the_sun_sets wrote:
Pravni sajvet - ovo morate prijaviti 5 dana unaprijed, inace imaju osnovu da vam prisiju fine kaznice, mozda i da vas privedu.


Nisu nam ništa mogli jer smo se "spontano" našli ispred.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Mini protest ispred MUP-a (Tuzla)
PostPosted: 19. 03. 2009. 16:40 
Offline
User avatar

Joined: 01. 08. 2006. 13:34
Posts: 760
Location: Under A Funeral Moon
I..

jel' bilo pendrecenja?!


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Mini protest ispred MUP-a (Tuzla)
PostPosted: 21. 03. 2009. 18:10 
Offline
User avatar

Joined: 30. 03. 2005. 01:20
Posts: 3472
Location: GB
PROVOKATOR wrote:
I..

jel' bilo pendrecenja?!


ma kakvo pendrecenje, ona dva drota sto su stojala ispred i cuvala "rulju" su izgledali malo izgladnjelo. Jos su i stidni bili jer smo ih gledali pravo u oci pa su izbjegavali direktan pogled :)

Slike mozete pogledati na : http://www.facebook.com/inbox/?drop&ref ... =622019120



Image


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Mini protest ispred MUP-a (Tuzla)
PostPosted: 24. 03. 2009. 14:25 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 13. 03. 2006. 17:07
Posts: 1961
Location: Sarajevo
Koliko vas je bilo? Oćel bit šta dalje od toga?


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Mini protest ispred MUP-a (Tuzla)
PostPosted: 02. 04. 2009. 18:59 
Offline
User avatar

Joined: 25. 03. 2006. 16:28
Posts: 1541
Location: tuzla
nista protiv same ideje protesta, iako nas je zadnjih nekoliko godina naucilo ( bar neke ) da od mirnog okupljanja/smrzavanja/prezenja na suncu dok ovi sa druge strane prozora mirno ispijaju kaficu i cerekaju se prizoru ispod sebe, nema nista. kao sto rece, branko rogosic, dok se kuka i motika ne uzme u ruke, nista od toga. :twisted:
usput, koliko sam upoznat, te 2 napadnute djevojke su iz revolta, jel tako? jbg, zao mi cura, al kradje mobitela, maltretiranja i ne znam ni ja sta se desavaju svaki dan, zna svako ko prodje navecer kroz veliki park sta se sve tamo desava i kakva se bagra okuplja. zar nije malo licemjerno napraviti protest oko toga tek kad su clanovi te iste organizacije napadnuti? ponavlja, podrzavam ideju, ali...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Mini protest ispred MUP-a (Tuzla)
PostPosted: 02. 04. 2009. 21:20 
Offline
User avatar

Joined: 30. 03. 2005. 01:20
Posts: 3472
Location: GB
gogi_the_bastard wrote:
nista protiv same ideje protesta, iako nas je zadnjih nekoliko godina naucilo ( bar neke ) da od mirnog okupljanja/smrzavanja/prezenja na suncu dok ovi sa druge strane prozora mirno ispijaju kaficu i cerekaju se prizoru ispod sebe, nema nista. kao sto rece, branko rogosic, dok se kuka i motika ne uzme u ruke, nista od toga. :twisted:
usput, koliko sam upoznat, te 2 napadnute djevojke su iz revolta, jel tako? jbg, zao mi cura, al kradje mobitela, maltretiranja i ne znam ni ja sta se desavaju svaki dan, zna svako ko prodje navecer kroz veliki park sta se sve tamo desava i kakva se bagra okuplja. zar nije malo licemjerno napraviti protest oko toga tek kad su clanovi te iste organizacije napadnuti? ponavlja, podrzavam ideju, ali...


Joj gogi, kao prvo u revolt moze doc svako i nesto prijavit i neku ideju dati sta da se radi dalje, ljudi su uvijek otvoreni za tako nesto.

Kao drugo, sjecas se protesta protiv naknadnog placanja skolarine gdje je univerzitet tjeo uzet skoro milion maraka potpuno bespravno. Eh dobili su kurac ako se sjecas :)

nema nista ni od sjedenja a jos gore ima od nasilnih protesta, samo te okarakterisu kao RULJU.


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 14 posts ] 

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group