Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 27. 04. 2024. 18:17

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 58 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3  Next
Author Message
 Post subject: Re: Kako su se podijelile prostorije u Domu mladih?
PostPosted: 06. 06. 2009. 12:40 
Offline
User avatar

Joined: 20. 07. 2008. 18:34
Posts: 897
Location: Zenica
SODOM wrote:
joj kako je lijepo zivjeti na selu,gdje imas svoju kucu ,svoj podrum i svoju opremu.
placamo 0 KM godisnje

e, moji gradjani,duvajte ga :mrgreen: :mrgreen: :razz:

p.s. a i kad smo dobili od grada prostor (iz kojeg smo kasnije istjerani zbog prevelikog zracenja old skula) bilo je badava :razz:

Lukavac = old skul


Najrealnije je da se svi presele u Lukavac :lol:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Kako su se podijelile prostorije u Domu mladih?
PostPosted: 06. 06. 2009. 13:15 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 08. 06. 2004. 13:51
Posts: 5347
Location: Straight outta C(ompton)-5
al skontaj - 4 jebene prostorije!!! pa ne znam koliko bendova da Sarajevo ima, svi bi mogli imati bar po dvije probe sedmično, i ne da bude opet po sistemu udbe, da "glavni" bendovi dobiju termine kako njima odgovara i 80% proba, a ostali bendovi nek se puše, jer kao nisu niko i ništa. e pa vala, ako je gradsko, onda bi trebalo po gradski d ase odluči kako i šta.

ja imam stare bubnjeve koje ne koristim i koje mogu dat da se na njima svira na probama (ukoliko bubnjari nisu krkani kojima je stalo da razvale čeg ase dočepaju - bilo je takvih iskustava u udbi). sigurno ima i onih koji mogu neko svoje jače pojačalo donijet. možemo se garant nekako snać.

nek se skupi deset bendova i svaki da po 50 maraka (znam, to je cener po članu, ali ako su probe i prostor džabalesku, onda je to samo investicija...investicija da se tu more svirat) i uzme se neko gitarsko pojačalo, i možda neko za vokal.

pare nisu toliki problem ako se više ljudi skupi i uzme nešto da bar valja.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Kako su se podijelile prostorije u Domu mladih?
PostPosted: 06. 06. 2009. 13:30 
Offline

Joined: 06. 12. 2007. 02:09
Posts: 2494
pa to sam i ja konto, utalimo se 50 po bendu, il 20 po članu još bolje, i uzmemo šta nam treba, i uvedemo neku mjesečnu članarinu da se to lijepo održava (u slučaju da se šta pokvari, u slučaju da se ne pokvari - šparat za kakav novi komad opreme), jer mislim da bi fakat bio red da se taj prostor malo bolje podjeli.

uostalom, ko donese svoje pojačalo, ne mora ga ni dat, ako mu se ne daje. bolje se utalit i kupit zajedničko.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Kako su se podijelile prostorije u Domu mladih?
PostPosted: 06. 06. 2009. 14:18 
et ovdje u ze nema prostora
ukupno 2 za koje ja znam su kao lafo dostupni
jedan je u sklopu umcora, tj doma mladih, i tu smo se jedva izganjali za termine sa zenom, jer se komsije zale, jer se zale oni sto pored imaju plesnu sekciju, zale se oni sa kurs(/c)a njemackog i sta ja znam
zvucne izolacije nema
uglavnom dijelimo prostor sa jos jednim, zapravo 2 banda
sta se desi
dogovor, jedan donio bubnjeve, mi izganjali prostor preko opstine, nabavimo prof mikrofon, kad god je pojacalo trebalo mi smo zbavili, imali smo neko krkansko od 100njak W sad, imamo randalla 60ak W, uglavnon odlicno

e sad koji su problem (univerzalni problemi, dakle nebitno jel TZ, ZE il SA u pitanju)
ovo sto se nama desilo, mi dodjemo, dobos probijen
odemo ljudima kazemo da je sjeban bubanj ovo ono, nismo mogli imati probu ko inace
i sad ljudi traze od nas lovu da mi popravimo, samo zato sto smo mi pronasli to tako, zatekli sjebano
to se moze isto lako desiti s bilo kojim drugim dijelom opreme tako kad se dijeli prostor sa drugim bandovima
problem nastaje ako je makar 1 covjek koji je ukljucen u to supak, neodgovoran, licemjeran i sebican, sto je kod nas zapravo cijeli ovaj drugi band

mi smo uvjek mislili da je u sarajvu bolja situacija, da je to oko prostora fantazija, al eto, bilo kuda - sranje svuda


Top
  
 
 Post subject: Re: Kako su se podijelile prostorije u Domu mladih?
PostPosted: 06. 06. 2009. 16:44 
Arinoe wrote:
tjeskoba wrote:
jes fakat jebeno to kod vas u sarajevu,ovde mi zenicani placamo 15KM mjesechno


Zato nemate ni bendova..previše lako izgleda, na korak do slave a niko neće da se podigne da je dohvati..eh


nije tacno
imas bruku rok bandova koji sviraju svi za svoj cejf u predobrim prostorima sa predobrom opremom al ne daju nikom drugom da koriste

et mi smo dijelili prostor s drugim bendom, kompromis je bio sve do danas, odnesose bubnjeve, nasli sebi bolji prostor gdje ima vec oprema navodno

boz sacuvaj


Top
  
 
 Post subject: Re: Kako su se podijelile prostorije u Domu mladih?
PostPosted: 06. 06. 2009. 17:00 
Offline
User avatar

Joined: 12. 09. 2007. 23:49
Posts: 1577
Location: Zenica
Arinoe wrote:
tjeskoba wrote:
jes fakat jebeno to kod vas u sarajevu,ovde mi zenicani placamo 15KM mjesechno


Zato nemate ni bendova..previše lako izgleda, na korak do slave a niko neće da se podigne da je dohvati..eh


nije bas tako..a u ostalom ova dubioza izgleda da je "najslavniji" "alternativni" bend u BiH,svejedno,sranje je,plagijatori..Adisa je ispravno postupila kad je otisla,ovaj njen solo projekat bice prejeben (byork+sevdah 8)
elem, ima dosta ovih "cover-rock" bendova,koji su svima preko kurca,i vazda iste pjesme (poserem se na sve to)..imali smo fin punk bendic "Velika Ekonomska Kriza" od kojih ni traga ni glasa...a Zenica je ovako poprilicno reperski grad,ima ih puno,puno rappera i hiphop grupa(npr.metro SLT saradjuju sa nekim beogradskim underground facama),
al kako god okrenes,sranje,benjo u pravu si


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Kako su se podijelile prostorije u Domu mladih?
PostPosted: 06. 06. 2009. 17:31 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 13. 03. 2006. 17:07
Posts: 1961
Location: Sarajevo
Ja mogu da vam sredim besplatne probe u malo povećoj prostoriji. Nema opreme jbg., skontajite se. Isto tako, ako želi neko u toj prostoriji održat svirke (onako za raju, pošto je to već za svirke prave mala prostorija) onda sve ide besplatno. Vi ne dajete pare tom čovjeku ali ni čovjek vama. S tim da vam taj čovjek može sredit punu medijsku pažnju, tipa možete da snimite taj koncert vako-nako, pisanje po novinama o vama, i sl. Ali tu govora o novcu nema, ni sa jedne strane. Jbg. Makar mi je tako tip rekao još prošle godine... I da, to mi je rekao za rock-metal bendove, baš za ovakve underground, da se malo probiju, ne dolaze u obzir guzonje i ovi tipa Dubioza, Laka, Štuke, i to... samo ovi lokalci. Tak'i je.

Ma šta ja znam, jes teško jbg.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Kako su se podijelile prostorije u Domu mladih?
PostPosted: 06. 06. 2009. 21:20 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 20. 05. 2006. 18:25
Posts: 1815
Location: Sarajevo
tjeskoba wrote:
Arinoe wrote:
tjeskoba wrote:
jes fakat jebeno to kod vas u sarajevu,ovde mi zenicani placamo 15KM mjesechno


Zato nemate ni bendova..previše lako izgleda, na korak do slave a niko neće da se podigne da je dohvati..eh


nije bas tako..a u ostalom ova dubioza izgleda da je "najslavniji" "alternativni" bend u BiH,svejedno,sranje je,plagijatori..Adisa je ispravno postupila kad je otisla,ovaj njen solo projekat bice prejeben (byork+sevdah 8)
elem, ima dosta ovih "cover-rock" bendova,koji su svima preko kurca,i vazda iste pjesme (poserem se na sve to)..imali smo fin punk bendic "Velika Ekonomska Kriza" od kojih ni traga ni glasa...a Zenica je ovako poprilicno reperski grad,ima ih puno,puno rappera i hiphop grupa(npr.metro SLT saradjuju sa nekim beogradskim underground facama), al kako god okrenes,sranje,benjo u pravu si


Zajebancija, haveru. Nadam se da je osjetiš..

Dubioza je meni bzze, Kultur Shock je bzze..nije da ih poredim, ali sve u čemu čujem 300 poznatih, odsviranih stvari meni je šund. No, oftopikante kreće, pa stop ođe.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Kako su se podijelile prostorije u Domu mladih?
PostPosted: 06. 06. 2009. 22:58 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
Strikeru ne predaji se, dobri ste vi bicete puno bolji jednog lijepog dana kada se budete mogli cuti na probama. Na pojacalima od 20w to nikad necete moci al dobro, nije zivot zavrsen, jednom ce i vama zasjat.

Iskreno ljudi, sjecam se davnih dana kad sam ja u tom domu nesto prangijao sa rajom, i onda je bilo kurac. Ne mozes ba ni sa kim djelit prostor. Ne ide, to nikad ne valja. Ustvari otiso jednom ja kod Fletlajna na probu sa Muxom. Onda vis u Dom Mladih nisam odlazio. Il tako, il nikako. Jebaji ga.

U Americi imas one "storage" fime, to ti je nesto ko garaze,pa oni to iznajmljuju i tu bendovi probe imaju. Zavisi naravno od mjesta do mjesta, al ovi moji ovdje placaju po trista dolara mjescno. Utale se po stoju. Naravno svoja oprema. Nekad su tu bili Ampeg 8x10 i JCM900 al sad je rogue pojacalao i neki propuhali warwick :lol:, metal zone i posudjena bc rich platinum gitara (koja bas boli za svirat haha, fizicki teret). Ostalo je u pawn shopu otkako 2/3 nemaju zaposlenje :mrgreen:

Metal je tezak krst.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Kako su se podijelile prostorije u Domu mladih?
PostPosted: 07. 06. 2009. 08:57 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 27. 09. 2005. 01:21
Posts: 8156
Location: Tunguska
shitpifter wrote:
Nameless wrote:
Borise, ovako - imaju valjda tri ili cetiri prostorije. E, sad ne znam tacno kako ide raspodjela.
Znam da su u jednoj prostoriji Evading Downfall, MTS i Aesthetic Empathy, mislim i Corbansick al nisam siguran jesul s nama il negdje drugo.
Mislim da ste vi u prostoriji s Rapa Nuijem, al ne znam ni to tacno... Pitaj Ensara il Sharana ;-)


mi smo samo obaviješteni da ima taj prostor i da mi nismo u njemu ;-)

Vjeruj mi da pojma nemam. Znam sa sigurnoscu da smo mi sa MTS-om i Aesthetic Empathyijem u prostoriji, mozda s jos jednim bendom... Osim nas, tamo su Rapa Nui, Marginalac (nisam siguran), Motherpig, Corbansick, Ofsajd, Filling Silence, ... ima jos gro bendova... ima i onih roKerskih izdrkotina od bendova, city pub i mash rokercica u arafatkama sto tezgare obrade mejdena i crvene jabuke i imaju po dvije "autorske"...


Last edited by Nameless on 07. 06. 2009. 12:03, edited 1 time in total.

Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Kako su se podijelile prostorije u Domu mladih?
PostPosted: 07. 06. 2009. 10:14 
Offline
User avatar

Joined: 05. 09. 2005. 00:17
Posts: 473
Location: sarajevo,skenderija
Ovo je poruka koju smo mi dobili na myspace:

''Dom Mladih uskoro otvara novi underground prostor.U tom cilju vec smo napravili dogovor sa nekoliko bendova koji su nam prepourcili i vas.Nakon razgovora sa Slavenom i Muamerom imamo pristanak Flatline i Kontra,a ranije su se slozili Spanis Flyz,Ofside i jos par grupa.
Ukoliko biste zeljeli probati u Domu jer imacemo prostre na raspolaganju,javite se i mozemo razgovarati vec sutra,naravno ,ako ste raspolozeni za to.
Pozdrav
Sarajevo music forum
Ljubo''

evo ovdje njegov myspace,pa ih kontaktirajte i dogovarajte se..
http://www.myspace.com/463224157


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Kako su se podijelile prostorije u Domu mladih?
PostPosted: 07. 06. 2009. 13:10 
Offline
User avatar

Joined: 18. 02. 2004. 02:00
Posts: 1632
Location: The undergrounds of Bosna
ha jebga, meni je to od pocetka price sve bilo previse sumljivo... a kako vidim mi (sitna stoka) od toga necemo vidjet nista :( ha ionako sam se pomirio 25 po probi i onda gladuj .... ha valjda je to cijena sviranja death metala...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Kako su se podijelile prostorije u Domu mladih?
PostPosted: 07. 06. 2009. 14:31 
Offline
User avatar

Joined: 16. 03. 2006. 14:53
Posts: 4068
Location: Sa
stari serator wrote:
Strikeru ne predaji se, dobri ste vi bicete puno bolji jednog lijepog dana kada se budete mogli cuti na probama. Na pojacalima od 20w to nikad necete moci al dobro, nije zivot zavrsen, jednom ce i vama zasjat.


Sto te ne ubije to te ojaca... Iz bivse udbe su izbacili Festival (kao i sve "pocetnicke" bendove..) .. bila neka suplja da je neko marshala mazno... nebitno..
Sada Festival radi turneje po Hr i Srbiji a ti sto su nas izbacili sjede kuci i drkaju...

Vishe me ne zanima taj dom starih niti te prostorije u njemu..
100 puta bolje cu se osjecati svirajuci u garazi na pojacalima od 20 W nego u tim prostorijama u kojima cu se osjecati da mi nije mjesto tu..


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Kako su se podijelile prostorije u Domu mladih?
PostPosted: 07. 06. 2009. 17:02 
Offline
User avatar

Joined: 05. 09. 2005. 00:17
Posts: 473
Location: sarajevo,skenderija
prejako!


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Kako su se podijelile prostorije u Domu mladih?
PostPosted: 07. 06. 2009. 17:38 
Offline
User avatar

Joined: 05. 06. 2009. 12:45
Posts: 612
tako je


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Kako su se podijelile prostorije u Domu mladih?
PostPosted: 07. 06. 2009. 18:58 
Offline

Joined: 06. 12. 2007. 02:09
Posts: 2494
jebiga, nama trebaju, a vjerujem i ostalim. probaću kontaktirat tog ljubu, pa da vidimo ima li šta i za nas ostale.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Kako su se podijelile prostorije u Domu mladih?
PostPosted: 07. 06. 2009. 19:08 
Offline
User avatar

Joined: 04. 10. 2005. 22:05
Posts: 1695
Location: badlands
Ljubi kurac odsjekla masina :mrgreen:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Kako su se podijelile prostorije u Domu mladih?
PostPosted: 07. 06. 2009. 19:56 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 08. 06. 2004. 13:51
Posts: 5347
Location: Straight outta C(ompton)-5
Striker wrote:
stari serator wrote:
Strikeru ne predaji se, dobri ste vi bicete puno bolji jednog lijepog dana kada se budete mogli cuti na probama. Na pojacalima od 20w to nikad necete moci al dobro, nije zivot zavrsen, jednom ce i vama zasjat.


Sto te ne ubije to te ojaca... Iz bivse udbe su izbacili Festival (kao i sve "pocetnicke" bendove..) .. bila neka suplja da je neko marshala mazno... nebitno..
Sada Festival radi turneje po Hr i Srbiji a ti sto su nas izbacili sjede kuci i drkaju...

Vishe me ne zanima taj dom starih niti te prostorije u njemu..
100 puta bolje cu se osjecati svirajuci u garazi na pojacalima od 20 W nego u tim prostorijama u kojima cu se osjecati da mi nije mjesto tu..



Ovaj post ti je zlata vrijedan! :D

Puno raje je letilo iz Udbe jer se vremenom oprema "kvarila" (čitaj: bilo je bubnjara koji su mačetom svirali, ne palicama, i gitaristi koji ne znaju osnovno o pojačalima), ali nakon što su svi nejaki bendovi izletili, Udba pala kuruc za uši....treba radit, skupit pare u kušit opremu da ti jaja titraju kad zasviraš na njoj! :razz:

Ali ako ništa, vrijedi bar vidjet šta je s tim Domom nejakih.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Kako su se podijelile prostorije u Domu mladih?
PostPosted: 07. 06. 2009. 20:18 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 27. 09. 2005. 01:21
Posts: 8156
Location: Tunguska
.::Grind Bastard::. wrote:
Striker wrote:
stari serator wrote:
Strikeru ne predaji se, dobri ste vi bicete puno bolji jednog lijepog dana kada se budete mogli cuti na probama. Na pojacalima od 20w to nikad necete moci al dobro, nije zivot zavrsen, jednom ce i vama zasjat.


Sto te ne ubije to te ojaca... Iz bivse udbe su izbacili Festival (kao i sve "pocetnicke" bendove..) .. bila neka suplja da je neko marshala mazno... nebitno..
Sada Festival radi turneje po Hr i Srbiji a ti sto su nas izbacili sjede kuci i drkaju...

Vishe me ne zanima taj dom starih niti te prostorije u njemu..
100 puta bolje cu se osjecati svirajuci u garazi na pojacalima od 20 W nego u tim prostorijama u kojima cu se osjecati da mi nije mjesto tu..



Ovaj post ti je zlata vrijedan! :D


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Kako su se podijelile prostorije u Domu mladih?
PostPosted: 10. 06. 2009. 02:34 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 08. 01. 2004. 05:40
Posts: 6325
Location: Beyond The Sun
Pošto vidim da se spominju Rapa Nui, Motherpig i Marginalac, ali i ja, odlučih da se javim i da kažem šta znam.

NEMAM POJMA NI O ÄŒEMU.

Moje jedino saznanje je sljedeće: Alex iz Evadinga je ganjao nešto sa Opštinom prije par mjeseci, to je bila priča rekla-kazala, odjednom, Dom Mladih upada u priču, daju nam prostor besplatno (NE MOGU DA VJERUJEM, onaj ko sluša 202-jku zna koliko sam se nasrao u usta kompletnom timu tog mjesta od Suada Džinde, onog njegov portparola Dragolja koji ne zna beknut i ostalih), onda saznajem da su u jednoj prostoriji Corbansick, Motherpig, Rapa Nui i Marginalac Margarin, s tim što će nam se još neki bendovi naknadno pridružiti. Znam samo da je ekipa Rapa Nui/Motherpig/Marginalac većinu opreme dala za tu prostoriju.

Kako se upada - nemam pojma. Meni je samo rečeno da donesem sliku i kopiju lične.

Zvao me Boris (Grind Bastard), pitao kako šta, ovo sam mu sve rekao. Ja sam ionako iz cijelog života isključen otkako sam se vratio sa ove turneje, tek sad skontah koliko svirki ima u junu i šta sve trebam uraditi za te svirke :)

UDBA je bila UDBA kad su svirali Soba 403, Invaginator, Rapa Nui, Kursk i ta ekipa, dakle od 2004-2006. Od tada, nit je UDBA funkcionisala kao UDBA, nit je to bila sjena od UDBE. To je bila jedna sjajna ideja koja se nije održala jer smo govna.

Obećajem da ću se raspitati u narednih par dana o svemu i da ću obavijestiti sve vas ovdje, i ja sam žestoko protiv namještanja i sranja, svi zaslužuju isto. Jedino što ja ne bi dopustio da mi se Che ROKERI okupljaju dole.


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 58 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 21 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group