Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 28. 04. 2024. 09:23

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 57 posts ]  Go to page 1, 2, 3  Next
Author Message
 Post subject: SREBRENICA 1992-1995
PostPosted: 11. 07. 2009. 19:15 
Offline
User avatar

Joined: 28. 03. 2009. 17:36
Posts: 1748
Location: Oslo/Trondheim
:(


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: SREBRENICA 1992-1995
PostPosted: 11. 07. 2009. 22:59 
Offline
User avatar

Joined: 28. 11. 2003. 02:53
Posts: 391
Location: Zeljo city
A neam komentara, šta god čovjek da kaže nije dovoljno.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: SREBRENICA 1992-1995
PostPosted: 11. 07. 2009. 23:11 
Offline

Joined: 24. 02. 2006. 15:57
Posts: 689
oprosti-budi proklet!
zaboravi-budi proklet!
:(


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: SREBRENICA 1992-1995
PostPosted: 11. 07. 2009. 23:12 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 08. 06. 2004. 13:51
Posts: 5347
Location: Straight outta C(ompton)-5
tuga je to stvarno.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: SREBRENICA 1992-1995
PostPosted: 11. 07. 2009. 23:54 
Offline
User avatar

Joined: 15. 11. 2008. 22:07
Posts: 1629
Location: Sarajevo
;-)

Zao mi je ozaloscenih


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: SREBRENICA 1992-1995
PostPosted: 12. 07. 2009. 00:13 
Offline
User avatar

Joined: 04. 07. 2008. 10:47
Posts: 85
Location: Sarajevo, Noizia and Hellovina
Bogomilian wrote:
oprosti-budi proklet!
zaboravi-budi proklet!
:(


nažalost, mnogo "prokletih" pizda danas fino nasmijano ispija kafe, glasa i šupljira ovom zemljom...svakog takvog izdajnika, na licu mjesta - uništiti!

Ubijenim žrtvama genocida, vječni rahmet.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: SREBRENICA 1992-1995
PostPosted: 12. 07. 2009. 00:40 
Offline
User avatar

Joined: 15. 11. 2008. 22:07
Posts: 1629
Location: Sarajevo
crnich wrote:
Bogomilian wrote:
oprosti-budi proklet!
zaboravi-budi proklet!
:(


nažalost, mnogo "prokletih" pizda danas fino nasmijano ispija kafe, glasa i šupljira ovom zemljom...svakog takvog izdajnika, na licu mjesta - uništiti!

Ubijenim žrtvama genocida, vječni rahmet.

sto se tako nisi oglasio kada je bila komemoracija na Zuci?? ni ti ni autor... prica ti je glupa ko luster


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: SREBRENICA 1992-1995
PostPosted: 12. 07. 2009. 01:55 
Offline
User avatar

Joined: 04. 07. 2008. 10:47
Posts: 85
Location: Sarajevo, Noizia and Hellovina
morbid wrote:
crnich wrote:
Bogomilian wrote:
oprosti-budi proklet!
zaboravi-budi proklet!
:(


nažalost, mnogo "prokletih" pizda danas fino nasmijano ispija kafe, glasa i šupljira ovom zemljom...svakog takvog izdajnika, na licu mjesta - uništiti!

Ubijenim žrtvama genocida, vječni rahmet.

sto se tako nisi oglasio kada je bila komemoracija na Zuci?? ni ti ni autor... prica ti je glupa ko luster


Slušaj balavče, komemoracije i spektakle ostavi strankama i kvaziaktivistima koji su te odgojili takvog bezobraznog.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: SREBRENICA 1992-1995
PostPosted: 12. 07. 2009. 02:00 
Offline
User avatar

Joined: 15. 11. 2008. 22:07
Posts: 1629
Location: Sarajevo
crnich wrote:

Ubijenim žrtvama genocida, vječni rahmet.

sto se tako nisi oglasio kada je bila komemoracija na Zuci?? ni ti ni autor... prica ti je glupa ko luster[/quote]

Slušaj balavče, komemoracije i spektakle ostavi strankama i kvaziaktivistima koji su te odgojili takvog bezobraznog.[/quote]
aferim. polozio si/ste ;)

Edit: Uredu je, Ala rahmetile onima sto su zivote izgubili tu, ali rahmet i nista vise od toga ( barem od mene ) postovanja ni trun za razliku od onih iz Visegrada, Foce, Gorazda, Sarajeva, Zvornika, Doboja, Rogatice itd... Hvala, ja ovdje zavrsavam


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: SREBRENICA 1992-1995
PostPosted: 12. 07. 2009. 09:48 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 14. 07. 2003. 19:20
Posts: 6275
drago mi je što je FTV prenosila dženazu i puštala emisije vezane uz događaj čitav dan, ovo nitko ne bi trebao zaboraviti. ne mora to biti iz nekih propagandnih naci-bosnjakluk razloga, ako nista uzeti kao lekciju iz toga kakav covjek moze biti.
al jedna stvar sto mi smeta i koja je tuznija: u Prijedoru je za samo dva dana u četničkoj 'akciji' pobijeno oko 5000 ljudi, i opcina je s najvise pobijenih u ratu ( tu su zloglasni logori Keraterm, Omarska i Trnopolje bili, mojih rodjaka je tamo bilo, jedva punoljetnih. da cujete svjedocenja do kojih granica je to islo, Srebrenica bi vam bila po strani, koliko ja sad lose zvucao ). a kad ste zadnji put na TV-u culi za Prijedor?


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: SREBRENICA 1992-1995
PostPosted: 12. 07. 2009. 09:58 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 04. 05. 2008. 07:59
Posts: 4415
Location: Sarajevo-Travnik
biafra wrote:
drago mi je što je FTV prenosila dženazu i puštala emisije vezane uz događaj čitav dan, ovo nitko ne bi trebao zaboraviti. ne mora to biti iz nekih propagandnih naci-bosnjakluk razloga, ako nista uzeti kao lekciju iz toga kakav covjek moze biti.
al jedna stvar sto mi smeta i koja je tuznija: u Prijedoru je za samo dva dana u četničkoj 'akciji' pobijeno oko 5000 ljudi, i opcina je s najvise pobijenih u ratu ( tu su zloglasni logori Keraterm, Omarska i Trnopolje bili, mojih rodjaka je tamo bilo, jedva punoljetnih. da cujete svjedocenja do kojih granica je to islo, Srebrenica bi vam bila po strani, koliko ja sad lose zvucao ). a kad ste zadnji put na TV-u culi za Prijedor?


Jučer baš pričam jednom momku iz Hrvatske koji potiče iz Prijedora, i koji me jučer pita isto je li se spominje uopšte Prijedor i okolina u kontekstu stradanja, kako je Krajina generalno zapostavljena a baš ti logori: Omarska, Keraterm, Trnopolje su treblinke modernog doba. I moji su iz Kozarca, bio sam gore, vidio sam groblja, čuo priče i pogledao kasetu na kojoj je prikazana "geneza" radikalnog islamskog faktora gore i kako je sav taj muslimanski narod bio prijetnja po opstanak srpskog stanovništva (i onda prikazuju zastavu SDA, džamije i neki časopis). Poslije toga prikazuju "plan" okupacije i pretvaranja cijele BiH u islamsku državu usmjeravajući se oružje: tj. lovačke puške i noževe i navodnu spremnost na zauzimanje države. Sljedeća scena: ulazak tenova u Kozarac i okolna mjesta prijedorske općine i ostalog arsenala JNA i "sukobi" (halo ba :roll: ) sa muslimanskim "radikalno-ekstremističkim" življem. Scene poslije toga su mučenja i priznanja nekih momaka kojima ne vidiš centimetar kvadratni kože od masnica kako su u službi islamskih zemalja i žele da pokore svijet (i to pričaju kroz delirij naravno). Ima još toga puno...

A ovo za obilježavanje srebreničke tragedije ima svoju i simboličku ali i političku i jednu etičku dimenziju koje je čine ovako pristunom . Moje poštovanje žrtvama, javim se još kasnije jer se o ovoj temi mora reći još nekoliko bitnih stvari.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: SREBRENICA 1992-1995
PostPosted: 12. 07. 2009. 11:49 
Offline
User avatar

Joined: 16. 03. 2006. 14:53
Posts: 4068
Location: Sa
Negdje sam procitao clanak u kojem pishe "oprostiti da zaboravit nikada"..
Cuj oprostit?? mislim da to nije u stanju niti jedan covjek koji je prosao kroz ovaj rat..

Svaka cast Čatiću sinog.. na crnom pojasu koji je nosio pisalo je "SREBRENICA"..


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: SREBRENICA 1992-1995
PostPosted: 12. 07. 2009. 12:39 
ni na TVu nisam mogao gledati one snimke...

pa ja ni na igrici ne bi mogo onako prema nekome...

neponovilo se


Top
  
 
 Post subject: Re: SREBRENICA 1992-1995
PostPosted: 12. 07. 2009. 15:12 
covjece
nisam bio do juce svjestan
koliko ljudi uopste ne obracaju paznju na sve u vezi ovoga...
znaci, ne mogu shvatiti covjeka kojem je ovo sve svejedno
makar malo ljudskosti

ovdje sam u dubici, kad vec moram naglasiti RS
naravno kao i svake godine
pola grada u zalosti
a pola se opija i puca iz pistolja jer je petrovdan...

btw. ne moram naglasiti da je petrovdan danas, dakle 12.7., al da ipak veliki broj ljudi slavi i taj 11.7. i hajd pogodite zasto...


Last edited by Moondust on 12. 07. 2009. 15:16, edited 1 time in total.

Top
  
 
 Post subject: Re: SREBRENICA 1992-1995
PostPosted: 12. 07. 2009. 15:15 
Offline

Joined: 24. 02. 2006. 15:57
Posts: 689
Jucer je u nekoj emisiji pricala supruga od onog covjeka koji je dozivao sina Nermina(mislim da se zove Ramo) i izivcirala me strasno.Kaze kao:Ne mrzim ja njih!????!!???

Popizdio sam i u punoj kuci sam se proderao:JEBEM TI SE NA TO "NE MRZIM JA NJIH!!!"
Stari odmah popizdio,bla,bla...nemogu da vjerujem,ja sam samo djeda izgubio,al mi krivo za sve sto je bilo,proganaja me isto kao njih sto proganja i da kazem da ih ne mrzim!NIKAD!

Dobro je sto ste se dotakli i Krajine(Prijedora),svaka cast.Ja sam iz Gorazda,i ovdje je bio uzas uzasa.Inace,vjekovima mi podrinjci najebemo prvi.Sva skoro klanja iz II svjetskog rata su bila u Podrinju.Najteze je bilo,pored Srebrenice,Sarajevu,Gorazdu,Foci,Bihacu,Zepi.Samo da dodam.Taj cetnicki duh u istocnoj Bosni nikad nece umrijeti.Ja zivim medju njima.Nevjerovatni su i nikad se nece promjeniti.Rogatica,Focaa posebno Cajnice-sve sami cetnici.

@artredis
Treba zajebati vise tu propagandu,odavno se ja ne obazirem na to."Islamski ekstremisti" ce uvijek postojati i sto se pravdati nekom.Najbolje opravdanje tom nekom je:nabijem ti familiju na kurac i cao.

Na ovoj temi se pokusajte smiriti i bez svadje.
Hvala i pozdravljam vas sve.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: SREBRENICA 1992-1995
PostPosted: 12. 07. 2009. 15:49 
Offline
User avatar

Joined: 20. 07. 2008. 18:34
Posts: 897
Location: Zenica
Najžalosnije je što muslimani na baterije'(ovo ne govorim bez razloga,odnosi se na bagru sa sela koja se u ratu spustila i počela provoditi svoju politiku),svrstava sebe među velike,poštene vjernike a uzdiže najveći šljam i ološ,tipa Ceca,a svi dobro znamo ko je šta je i ko joj je bio muž.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: SREBRENICA 1992-1995
PostPosted: 12. 07. 2009. 15:56 
Offline
User avatar

Joined: 12. 09. 2007. 23:49
Posts: 1577
Location: Zenica
ni meni to nikad nije bilo jasno..sve neki nacionalisti,mrze srbe,a slusaju cetnikuse,cecu,jelenu,riblju corbu..nidje veze


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: SREBRENICA 1992-1995
PostPosted: 12. 07. 2009. 16:03 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 14. 07. 2003. 19:20
Posts: 6275
artredis wrote:
Jučer baš pričam jednom momku iz Hrvatske koji potiče iz Prijedora, i koji me jučer pita isto je li se spominje uopšte Prijedor i okolina u kontekstu stradanja, kako je Krajina generalno zapostavljena a baš ti logori: Omarska, Keraterm, Trnopolje su treblinke modernog doba. I moji su iz Kozarca, bio sam gore, vidio sam groblja, čuo priče i pogledao kasetu na kojoj je prikazana "geneza" radikalnog islamskog faktora gore i kako je sav taj muslimanski narod bio prijetnja po opstanak srpskog stanovništva (i onda prikazuju zastavu SDA, džamije i neki časopis). Poslije toga prikazuju "plan" okupacije i pretvaranja cijele BiH u islamsku državu usmjeravajući se oružje: tj. lovačke puške i noževe i navodnu spremnost na zauzimanje države. Sljedeća scena: ulazak tenova u Kozarac i okolna mjesta prijedorske općine i ostalog arsenala JNA i "sukobi" (halo ba :roll: ) sa muslimanskim "radikalno-ekstremističkim" življem. Scene poslije toga su mučenja i priznanja nekih momaka kojima ne vidiš centimetar kvadratni kože od masnica kako su u službi islamskih zemalja i žele da pokore svijet (i to pričaju kroz delirij naravno). Ima još toga puno...


ovakve gluposti recimo:
http://www.youtube.com/watch?v=BNXpxlOEIiw

moja stara je porijeklom iz Kozarca isto, ta mjesna zajednica je bila sravnjena sa zemljom, evo sad je dva puta veca i zapravo je muslimansko teritorija u rs-u heh, svicarska prava. ali znaju tvoji sigurno za brdo ( hambarine i rakovcane npr. ) - na njega sam mislio kad sam rekao onih 5000. najgore od svega toga, da se vecina tih ljudi ponosi time i smatra to ratnim pobjedama, ljudi koji su klali su heroji nekakvi, kao i uostalom i Ratko Mladic. mislim, koliko glup trebas biti za takvo nesto. ne znam brate, ja sam u tom istom Prijedoru zivio do 1995. sa starcima i dvije sestre, i cudo je sto smo se spasili, pogotovo jer su starci oboje radili u merhametu koji se tad otvorio, mozda i prvi u BiH, stari je s jos par ljudi kopao zrtve iz centra, a stara je svaki drugi dan isla u te logore i nosila svojoj braci koja su tamo bila hranu. nije to mala stvar, al im niko nikad nije rekao hvala, nit se igdje spominju, tih nesto ljudi koji su koliko toliko se borili u takvom gradu i u takvim uslovima, kontas? ovako nekad kad netko iz ove generacije dodje kod mojih u goste zna se uci u pricu o ratu, sto je vec i previse morbidno i previse bolno, i cesto izazove mrznju, koliko god ja volio biti po strani i hladne glave, jebiga.

i pazi ovo, ne znam jesi li vidio, al ovo je samo mali dio.
http://www.youtube.com/watch?v=K4l3vhauywk

da li sam za ukidanje RS-a? definitivno
treba imat obraza pa priznavat nesto sto je nastalo na ovome


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: SREBRENICA 1992-1995
PostPosted: 12. 07. 2009. 16:17 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 27. 09. 2005. 01:21
Posts: 8156
Location: Tunguska
Sta god da napisem ovdje, nece imati vrijednost.

Tragedija ove nase drzave i svih nacija u njoj, tragedija kakva se ne moze i ne smije ponovit, nikome, nigdje, nikad... :(

Samo da se bar ova tema ne pretvori u prepucavanje usera foruma...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: SREBRENICA 1992-1995
PostPosted: 12. 07. 2009. 17:57 
Offline
User avatar

Joined: 30. 03. 2005. 01:20
Posts: 3472
Location: GB
Četnici, republika srpska da znate je zasnovana na krvi, ko god drukčije mislio za mene je mrtav.


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 57 posts ]  Go to page 1, 2, 3  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 21 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group