Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 28. 04. 2024. 12:43

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 57 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3  Next
Author Message
 Post subject: Re: SREBRENICA 1992-1995
PostPosted: 12. 07. 2009. 18:59 
Offline
User avatar

Joined: 28. 02. 2008. 23:07
Posts: 521
Ubijenim zrtvama genocida zelim vjecit rahmet...


Joj, nisam ovo gledala, nece mi satalitska antena. Zao mi je stvarno sto sam ovo propustila. Ali cak ne znam da li bi ovo mogla gledati, uvijek me stuzi, i uvijek se sjetim rata. Meni je bilo 5 godina a dobro ga se sjecam. Nit mozez zaboboravit, a bogami i oprostit je tesko. Ne znam, neko spomu Keraterm, Omarsku i Trnopolje. Koja su samo silovanja u Trnopulju bila!!! Ako nekoga interesuje ova tema nek procita knjigu "Massenvergewaltigung, Krieg gegen die Frauen" od Alexandre Stiglmayer. I samo nek jos neko kaze da Bosna ne treba preradjivati ratne tematiku u filmovima! Zidovi nisu zaboravili sta se desilo, cak 60 godina poslije !!! Toliko od mene, ja se izvinjavam sto sam malkice skrenula sa teme...


Last edited by biatch on 05. 08. 2009. 16:38, edited 1 time in total.

Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: SREBRENICA 1992-1995
PostPosted: 12. 07. 2009. 20:17 
Offline
User avatar

Joined: 15. 11. 2008. 22:07
Posts: 1629
Location: Sarajevo
biafra wrote:
drago mi je što je FTV prenosila dženazu i puštala emisije vezane uz događaj čitav dan, ovo nitko ne bi trebao zaboraviti. ne mora to biti iz nekih propagandnih naci-bosnjakluk razloga, ako nista uzeti kao lekciju iz toga kakav covjek moze biti.
al jedna stvar sto mi smeta i koja je tuznija: u Prijedoru je za samo dva dana u četničkoj 'akciji' pobijeno oko 5000 ljudi, i opcina je s najvise pobijenih u ratu ( tu su zloglasni logori Keraterm, Omarska i Trnopolje bili, mojih rodjaka je tamo bilo, jedva punoljetnih. da cujete svjedocenja do kojih granica je to islo, Srebrenica bi vam bila po strani, koliko ja sad lose zvucao ). a kad ste zadnji put na TV-u culi za Prijedor?


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: SREBRENICA 1992-1995
PostPosted: 12. 07. 2009. 20:47 
Offline

Joined: 24. 02. 2006. 15:57
Posts: 689
dinko wrote:
Četnici, republika srpska da znate je zasnovana na krvi, ko god drukčije mislio za mene je mrtav.

bog ti pomogo,tebi,tvojoj prodici,tvojim potomcima,prijateljima i tvojim bliznjima.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: SREBRENICA 1992-1995
PostPosted: 12. 07. 2009. 20:49 
Offline

Joined: 24. 02. 2006. 15:57
Posts: 689
biatch wrote:
I samo nek jos neko kaze da Bosna ne treba preradjivati ratne tematiku u filmovima!.

Svaka cast!Jednom me lik izvivciro(bio je u ratu u Njemackoj) jer je rekao da mu je dosta nasih filmova u ratu.Jebo mi je cijelu noc,sjecam se.

Evo "srpski obraz" u centru Srebrenice napravio sranje.Cetnikluk!


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: SREBRENICA 1992-1995
PostPosted: 12. 07. 2009. 21:37 
Offline
User avatar

Joined: 20. 07. 2008. 18:34
Posts: 897
Location: Zenica
dinko wrote:
Četnici, republika srpska da znate je zasnovana na krvi, ko god drukčije mislio za mene je mrtav.


Ne samo na tome,već i na primitivizmu.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: SREBRENICA 1992-1995
PostPosted: 12. 07. 2009. 21:50 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 24. 11. 2006. 19:20
Posts: 6731
Location: Sarajevo
Zalost stvarno, naravno odmah pomislim na druge gradove gdje su bila masovna ubijanja i sjebem se totalno. svi smo mi nekoga izgubili u ratu...i rijec oprostiti kod mene nema, samo im mogu jos gore pozeljeti, a zaboraviti nikada.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: SREBRENICA 1992-1995
PostPosted: 12. 07. 2009. 23:00 
Offline
User avatar

Joined: 16. 03. 2006. 14:53
Posts: 4068
Location: Sa
biafra wrote:

da li sam za ukidanje RS-a? definitivno
treba imat obraza pa priznavat nesto sto je nastalo na ovome



ne bih na ovoj temi ali.. to se nikad nece desiti..kako smo glupi i neslozni bice dobro da Federaciju sacuvamo..


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: SREBRENICA 1992-1995
PostPosted: 12. 07. 2009. 23:08 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 14. 07. 2003. 19:20
Posts: 6275
s tim se apsolutno slazem, sansa bila, sansa prosla, sad samo dublje u govna mozemo


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: SREBRENICA 1992-1995
PostPosted: 12. 07. 2009. 23:32 
Offline
User avatar

Joined: 16. 03. 2006. 14:53
Posts: 4068
Location: Sa
Ja znam da nikad necu oprostiti a kamoli zaboraviti..

Treba evropu i svijet stalno podsjecati sta su dopustili da se dogodi nama..

Naravno boli njih neka stvar za nas i sve ovo.. al eto..mozda se neki glavonja tamo zacrveni.. Mozda mu pokvari dan..


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: SREBRENICA 1992-1995
PostPosted: 12. 07. 2009. 23:39 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 24. 11. 2006. 19:20
Posts: 6731
Location: Sarajevo
nadam se da hoce, pizda im materina..sve se to desavalo pred njihovim ocima...
pa bio je onaj levat iz UN-a, koji je dosao iz Holandije... ma Europa je kurac.... i treba se ovoga prisjecati, i to ne samo Srebrenice vec svake neduzne osobe za vrijeme rata i nikad ne oprostiti, a da ne pricam o zaboravu.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: SREBRENICA 1992-1995
PostPosted: 13. 07. 2009. 03:06 
Offline
User avatar

Joined: 02. 06. 2003. 00:22
Posts: 4350
Location: Å iroki Brijeg
Striker wrote:
Ja znam da nikad necu oprostiti a kamoli zaboraviti..

Treba evropu i svijet stalno podsjecati sta su dopustili da se dogodi nama..

Naravno boli njih neka stvar za nas i sve ovo.. al eto..mozda se neki glavonja tamo zacrveni.. Mozda mu pokvari dan..


Takvi su ti nazalost sve to i orkestrirali i dopustili i dan danas svime upravljaju (entiteti u ovoj formi - RS za ukidanje SAO Krajine kad je samo trebalo u jednom momentu HV stupiti u Banja Luku i ne bi danas ni postojao RS, Federacija nuzno kao dvojna unija dva naroda s eksplicitnom namjerom da ne postoji islamski entitet/drzava u ''njihovoj'' Europi, povlacenje iz Srebrenice, itd.), neces bas vidjeti da se takav neki posrami, on je svoje vec rekao, ili jednostavno presutio, apsolutno ista stvar..

Quote:
drago mi je što je FTV prenosila dženazu i puštala emisije vezane uz događaj čitav dan, ovo nitko ne bi trebao zaboraviti. ne mora to biti iz nekih propagandnih naci-bosnjakluk razloga, ako nista uzeti kao lekciju iz toga kakav covjek moze biti.
al jedna stvar sto mi smeta i koja je tuznija: u Prijedoru je za samo dva dana u četničkoj 'akciji' pobijeno oko 5000 ljudi, i opcina je s najvise pobijenih u ratu ( tu su zloglasni logori Keraterm, Omarska i Trnopolje bili, mojih rodjaka je tamo bilo, jedva punoljetnih. da cujete svjedocenja do kojih granica je to islo, Srebrenica bi vam bila po strani, koliko ja sad lose zvucao ). a kad ste zadnji put na TV-u culi za Prijedor?


Fino receno, slazem se.. ima dosta takvih mjesta, previse nazalost, sve ih treba na neki nacin obiljeziti..


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: SREBRENICA 1992-1995
PostPosted: 13. 07. 2009. 15:49 
Offline

Joined: 24. 02. 2006. 15:57
Posts: 689
Archangel wrote:
Striker wrote:
Ja znam da nikad necu oprostiti a kamoli zaboraviti..

Treba evropu i svijet stalno podsjecati sta su dopustili da se dogodi nama..

Naravno boli njih neka stvar za nas i sve ovo.. al eto..mozda se neki glavonja tamo zacrveni.. Mozda mu pokvari dan..


Takvi su ti nazalost sve to i orkestrirali i dopustili i dan danas svime upravljaju (entiteti u ovoj formi - RS za ukidanje SAO Krajine kad je samo trebalo u jednom momentu HV stupiti u Banja Luku i ne bi danas ni postojao RS, Federacija nuzno kao dvojna unija dva naroda s eksplicitnom namjerom da ne postoji islamski entitet/drzava u ''njihovoj'' Europi, povlacenje iz Srebrenice, itd.), neces bas vidjeti da se takav neki posrami, on je svoje vec rekao, ili jednostavno presutio, apsolutno ista stvar..

Quote:
drago mi je što je FTV prenosila dženazu i puštala emisije vezane uz događaj čitav dan, ovo nitko ne bi trebao zaboraviti. ne mora to biti iz nekih propagandnih naci-bosnjakluk razloga, ako nista uzeti kao lekciju iz toga kakav covjek moze biti.
al jedna stvar sto mi smeta i koja je tuznija: u Prijedoru je za samo dva dana u četničkoj 'akciji' pobijeno oko 5000 ljudi, i opcina je s najvise pobijenih u ratu ( tu su zloglasni logori Keraterm, Omarska i Trnopolje bili, mojih rodjaka je tamo bilo, jedva punoljetnih. da cujete svjedocenja do kojih granica je to islo, Srebrenica bi vam bila po strani, koliko ja sad lose zvucao ). a kad ste zadnji put na TV-u culi za Prijedor?


Fino receno, slazem se.. ima dosta takvih mjesta, previse nazalost, sve ih treba na neki nacin obiljeziti..


Nije HV vec HVO,a pitanje je cija bi Banja Luka bila?Vjerovatno bi ono nase lopovsko djubre od Alije(koje je i prodalo Srebrenicu) dogovorilo da Banja Luka pripadne masonskom pijunu Franji,ali to je najmanje bitno.Da nas nisu zajebali Ameri i zidovsko govno od Holbrook-a,oslobodili bi Krajinu od Srba sigurno prije Nove godine.Otom potom.
Vi ste nas umnogome zajebali kad smo morali otvarati i drugi front.Za hrvatsko-bosnjacki sukob je direktno odgvoran Tudjma,od tada katolici suruju sa cetnicima.
A zasto vovo govorim.Govorim i zbog tebe.Tudjam je htio zrtvovati pola miliona hrvata za saku hercegove zemlje.Isto tako je radio i Alija.
Ne bi se desila Srebrenica,sigurno ti kazem.
Ne treba krivit samo Srbe,treba znati da je ALIJA IZETBEGOVIC imao umijesane prste u genocidu nad Srebrenicanima.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: SREBRENICA 1992-1995
PostPosted: 13. 07. 2009. 16:41 
Offline
User avatar

Joined: 02. 06. 2003. 00:22
Posts: 4350
Location: Å iroki Brijeg
Bila je zdruzena akcija pod jurisdikcijom HV-a, tj. prosla bi kao takva medjutim predugo se cekalo na necije odobrenje kad se jednostavno trebalo napraviti, zasto i ne uostalom, sa preko 100 000 Hrvata u BL nekad na mizeriju danas, da ne govorim za Posavinu, a zna se tko je prvi glasao za neovisnost BiH i stao u obranu svog naroda i iste dok su neki jos uvijek gledali sa strane, neke je i to zajebalo, znas.. ostalo ti je vec li-la, izetbegovic je svojevremenu usput nudio i hercegovinu hrvatskoj u zamjenu za vlastitu drzavu, tudjman gledao interese vlastite drzave i nepostojanje paradrzave u njoj, dok je pak pitanje inicijalnih sukoba vremenski i stupanjski dosta maglovito i tesko da ce se oko toga sloziti, ali vise orkestralizirano od trece, pa i cetvrte strane i par pojedinaca, tako da je najvise profitirala upravo RS..


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: SREBRENICA 1992-1995
PostPosted: 13. 07. 2009. 16:54 
Offline
User avatar

Joined: 15. 11. 2008. 22:07
Posts: 1629
Location: Sarajevo
koja debata...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: SREBRENICA 1992-1995
PostPosted: 13. 07. 2009. 19:41 
Offline
User avatar

Joined: 28. 03. 2009. 17:36
Posts: 1748
Location: Oslo/Trondheim
Quote:
slobodili bi Krajinu od Srba sigurno prije Nove godine


otprilike sedmica je bila u pitanju što se tiče čišćenja...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: SREBRENICA 1992-1995
PostPosted: 13. 07. 2009. 20:58 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 08. 01. 2004. 05:40
Posts: 6325
Location: Beyond The Sun
Svirao sam 11.7.2009. u Županji. Neki ljudi su mi poslali svakakve poruke na e-mail i Facebook da sam ovakav ili onakav. Ja sam izašao u Županji i spomenuo Srebrenicu. I ne samo to - Vukovar, Županju, Zvornik, Prijedor, Foču, Sarajevo. I napomenuo sam jednu stvar, ko god pokuša Srebrenicu staviti u nacionalni kontekst, taj je govnar. Tamo su ubijeni LJUDI. To je najtužnije. Tužno je da se 10 sati vožnje od Sarajeva dvije nacije nazvane Češka i Slovačka mirno rastale, a da smo mi koji smo im pojam bili dizali ruke jedni na druge, mi koji smo bili zajedno tolike godine.

Da neko ne pomisli da ovdje pucam na neku kolektivnu krivicu, Bože sačuvaj. Svi dobro znamo ko je kriv. Kad kažem "dizali ruke jedni na druge" mislim na dizanje ruku ljudi na ljude. Sramotno, djece ne imao ko je ikad nož i pušku u ruku uzeo da bi nesreću drugom nanio!!!


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: SREBRENICA 1992-1995
PostPosted: 13. 07. 2009. 21:01 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 04. 05. 2008. 07:59
Posts: 4415
Location: Sarajevo-Travnik
Nakon ovako stravičnih događaja i repriznih scena od II SR kvalitet tog zajedništva zaista dolazi pod pitanje...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: SREBRENICA 1992-1995
PostPosted: 13. 07. 2009. 21:07 
Offline
User avatar

Joined: 28. 03. 2009. 17:36
Posts: 1748
Location: Oslo/Trondheim
Quote:
ko god pokuša Srebrenicu staviti u nacionalni kontekst, taj je govnar


a da je možda nestavljam u nacionalni kontekst ?


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: SREBRENICA 1992-1995
PostPosted: 14. 07. 2009. 01:17 
Offline
User avatar

Joined: 15. 11. 2008. 22:07
Posts: 1629
Location: Sarajevo
BloodOverdrive wrote:
Quote:
ko god pokuša Srebrenicu staviti u nacionalni kontekst, taj je govnar


a da je možda nestavljam u nacionalni kontekst ?


ja bi, jer ovo nije bas ( po mom misljenju ) "globalni" fail;) ko je kriv zna se - doduse dopola ali eto... jbg;)


Sharane; Skidam kapu za spominjanje Prijedora, Foce, Sarajeva ETC!


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: SREBRENICA 1992-1995
PostPosted: 14. 07. 2009. 02:47 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 13. 03. 2006. 17:07
Posts: 1961
Location: Sarajevo
Grind Is Protest wrote:
Ja sam izašao u Županji i spomenuo Srebrenicu. I ne samo to - Vukovar, Županju, Zvornik, Prijedor, Foču, Sarajevo.

Reakcije?


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 57 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 20 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group