Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 28. 04. 2024. 20:18

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 33 posts ]  Go to page Previous  1, 2
Author Message
 Post subject: Re: FaÅ¡izam EU ili kolektivna krivica graÄ‘ana BiH?
PostPosted: 17. 07. 2009. 18:27 
Offline
User avatar

Joined: 02. 06. 2003. 00:22
Posts: 4350
Location: Å iroki Brijeg
PROVOKATOR wrote:
Bosanci katolicke vjeroispovjesti i pravoslavne vjeroispovjesti (kao i manjina, za njih, "ostalih") odavno imaju dvojna drzavljanstva, pa time i pasose susjednih drzava. Bosanci opet, pogadjate, dudlaju kitu.


Jedno je ''Bosanac katolicke vjeroispovijesti'', odnosno pravoslavne, tj. oni koji se takvima osjecaju i imaju legitimne osnove za takvo sto, a nesto posve drugo su etnicki Hrvati ili Srbi iz BiH koji su dio te drzave stoljecima, tako i danas, ustavno-pravno i realno gledajuci.. al dobro, s obzirom na nick, ne moram ti to pojasnjavati, valjda.. :)
Scenarij ti je pak smijesan i nerealan if you ask me.. :)

Inace, nekako mi svejedno, sto kaze snejk, zivjela Hercegovina.. :) BiH ne ispunjavaju uvjete za manjak viznog rezima, kratko i jasno, a ionako imam hrvatsku putovnicu za sve uokolo, a ako nije ni to dovoljno imam i madjarsku putovnicu, pa eto, bit ce da sam zato manje osjetljiv na ovakve stvari.. :)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: FaÅ¡izam EU ili kolektivna krivica graÄ‘ana BiH?
PostPosted: 17. 07. 2009. 19:03 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 27. 09. 2005. 01:21
Posts: 8156
Location: Tunguska
Arch, po prvi put da se s tobom slozim u necemu... al postavlja se jedno jako vazno pitanje: Kog boli kurac?

Mislim, kog boli kurac za tim sto je neko drugi nesto trece... Imal on kru'a/'ljeba od toga sta je?
I don't think so...
Ne znam da su te podjele ikome ista dobro donijele na ovim podrucjima... Tako da mi puca kurac i za tim... nekako...

A i tema je sasvim druga pa nemoj sad s tim pocinjat, samo ce otic sve u jos gori kurac...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: FaÅ¡izam EU ili kolektivna krivica graÄ‘ana BiH?
PostPosted: 17. 07. 2009. 19:06 
Offline
User avatar

Joined: 02. 06. 2003. 00:22
Posts: 4350
Location: Å iroki Brijeg
Haha, ma slazes se ti sa mnom u vise stvari nego mislis, nego eto, stvar sredina I guess.. :p
Ne kazem ja da je to nesto narocito bitno, nekome vise, nekome manje, meni je npr. zaista svejedno tko sta za sebe smatra, ja to apsolutno sve postujem i gledam kao dobrog ili loseg tipa, i samo tako i moze biti, mislim sta me briga, necu ja nekoga diskriminirati zato sto je za sebe rekao da je Bosanac, Hercegovac, Bosnjak, ili bilo sta deseto..
Ali ono jest onako kako jest i to tako i treba i reci, a ne ''krstiti'' po volji kao sto je gore napisano, kao da je to poklanjanje nekim ''povlastenim Bosancima'' necega sto nije inheritno njihovo povijesno pravo kao etnickim Hrvatima, odnosno Srbima (nastranu oni koji si srede to iz potrebe cisto).. postoji razlika, velika.. ;) i nije to stvar podjela, i nije to uopce nesto kriticno kako mislis, nije kao da se radi o berlinskim zidovima i odvajanjima nekim stoga zaista ne kontam sto bi to bilo koga ugrozavalo kad se zna da je BiH drzava tri naroda oduvijek i samo kao takva i moze opstati..
Meni je npr. uvijek bio gori netko tko u cijeloj ''neopterecenosti'' i dokazivanju drugima kako je ustvari ''neopterecen'' svime time nekoga drugog gleda drugacijim ocima ili diskriminira jer ce reci za sebe da je eto Bosnjak, Srbin ili Hrvat iz BiH, iskreno.. ja to nikad nikome ne bi napravio, sta cu ga diskriminirati ukoliko ima svoje stavove i misljenja, pa gori bi ja bio kad bi ga diskriminirao zato sto iskazuje nacionalnu pripadnost jer bi time provodio fasizam, a to je ipak ljestvicu iznad u cijelom svijetu, pa tako cak i u BiH.. hipi liberalizam, brate, i nerealnost.. to nije podjela, on te zaista nicim tu ne ugrozava vec jednostavno ispunjava svoja ustavna prava, ali ti njega zauzvrat jesi ukoliko mu takvo sto branis ili osporavas ili ''krstis'' u nesto sto tebi odgovara, a da to uopce ni ne vidis, npr. (ne mislim konkretno na tebe vec opcenito).. nadam se da vidis i tu razliku..
Al eto, nije tema, yes.. :)

edit : doduse, sta i ocekivati u vezi viznog rezima, popusta i svega ostalog uz neispunjavanje uvjeta i kad se vidi kako vanjski svijet gleda na BiH, npr. visokotirazni Der Spiegel koji BiH naziva monstrumom, a ne drzavom.. ili valjda se vecina sjeca Kissingerovog opisa u svojoj knjizi.. itd..


Last edited by Archangel on 17. 07. 2009. 19:26, edited 2 times in total.

Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: FaÅ¡izam EU ili kolektivna krivica graÄ‘ana BiH?
PostPosted: 17. 07. 2009. 19:14 
Offline
User avatar

Joined: 09. 04. 2006. 13:35
Posts: 3575
Location: Republika Zimbatwa
aphazel wrote:
Arinoe wrote:
BiH nije ispunila uslove za ukidanje viznog režima


jednostavno


nema se tu sta puno polemisati.

nismo sposobni,ne obrazovani smo,zaglupljeni..
zato nemozemo nikud


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: FaÅ¡izam EU ili kolektivna krivica graÄ‘ana BiH?
PostPosted: 17. 07. 2009. 19:50 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 27. 09. 2005. 01:21
Posts: 8156
Location: Tunguska
To sve stoji moj Arch i slazem se s tobom, al nije ovo ta tema :lol:

Tema:
Fašizam EU ili kolektivna krivica građana BiH?


I ne, nemam se ja kome sta dokazivat il nekom pusit kurac i ic mu niz dlaku, ako se moje kosi s njegovim, jasno je...

Nit se sebe stidim, tj. onoga sto jesam i sto sam oduvijek, al s time sam rodjen. Stvari za koje se zato ja pitam, tj. moji izbori u zivotu su sasvim druga prica ;-)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: FaÅ¡izam EU ili kolektivna krivica graÄ‘ana BiH?
PostPosted: 17. 07. 2009. 20:01 
Offline
User avatar

Joined: 02. 06. 2003. 00:22
Posts: 4350
Location: Å iroki Brijeg
Pa ja bih na temu rekao i jedno i drugo.. :p

EU je poznat po diskriminaciji, a budimo realni BH i jest protektorat EU i ona ju je krojila uz Amere i par pojedinaca po svojoj volji, a ne volji njenih gradjana, drzavljana, stoga, moze od nje raditi sta hoce, ocito, ne vidim sta je tu onda nelogicno u svemu ovome..
A kolektivna krivica gradjana lezi u tome sto jednostavno ne ispunjava uvjete i kad se vidi cega sve ima u BiH, kakvo je misljenje njenih gradjana o njoj, kamoli misljenje stranaca o njoj, sve je jasno..
Al, da se ne ponavljam, s obzirom da ne ovisim o viznom rezimu, niisam bas toliko osjetljiv na to bit ce..

Ha sta ti se ima kositi.. kao sto rekoh, meni svejedno, npr.. sto ces se stiditi bilo cega, sto ces se stiditi toga sto jesi i kako si odgojen i sto imas svoje stavove i misljenja.. ne stidim se ni ja, zasto bi, kao takav sam rodjen, odgojen, imam tu tradiciju i taj duh i postujem sve i svakoga jer tek to smatram neopterecenosti, a kome to smeta ili predstavlja kompleks, zao mi je, ali nije dostojan moje pozornosti ni postovanja u tom slucaju..
To je do pojedinca, i to pojedincu treba ostaviti na izbor, al nekoga diskriminirati na osnovu toga je zaista smijesno i zalosno, ozbiljno ti kazem meni su gori ti koji to ne postuju i zaista ozbiljno misle da su kao bolji od nekoga zbog toga, nego bilo kakav ''takav'' jedan..


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: FaÅ¡izam EU ili kolektivna krivica graÄ‘ana BiH?
PostPosted: 24. 07. 2009. 18:40 
Offline

Joined: 09. 12. 2008. 20:25
Posts: 794
a valjda oboje


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: FaÅ¡izam EU ili kolektivna krivica graÄ‘ana BiH?
PostPosted: 26. 07. 2009. 16:31 
Offline

Joined: 24. 02. 2006. 15:57
Posts: 689
Ma fasizam EU...sad definitvno!


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: FaÅ¡izam EU ili kolektivna krivica graÄ‘ana BiH?
PostPosted: 29. 07. 2009. 00:00 
Offline
User avatar

Joined: 06. 08. 2007. 02:35
Posts: 31
Location: ođe
Nameless wrote:
Arch, po prvi put da se s tobom slozim u necemu... al postavlja se jedno jako vazno pitanje: Kog boli kurac?

Mislim, kog boli kurac za tim sto je neko drugi nesto trece... Imal on kru'a/'ljeba od toga sta je?
I don't think so...
Ne znam da su te podjele ikome ista dobro donijele na ovim podrucjima... Tako da mi puca kurac i za tim... nekako...

A i tema je sasvim druga pa nemoj sad s tim pocinjat, samo ce otic sve u jos gori kurac...

tebi fali jedan gigantski kurac

kad bi sutra zaratilo, sigurno bi reko "to nije moj rat" i sprasio preko grane, a poslije guzve bi dosao kao osloboditelj, kao da se nista nije desilo

nsi ti sebican - ti si supak, ranga nemanje i zvalje

tornjaj se u croejshu, pickice


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: FaÅ¡izam EU ili kolektivna krivica graÄ‘ana BiH?
PostPosted: 29. 07. 2009. 04:02 
Offline

Joined: 06. 12. 2007. 02:09
Posts: 2494
rizzo rose wrote:
Nameless wrote:
Arch, po prvi put da se s tobom slozim u necemu... al postavlja se jedno jako vazno pitanje: Kog boli kurac?

Mislim, kog boli kurac za tim sto je neko drugi nesto trece... Imal on kru'a/'ljeba od toga sta je?
I don't think so...
Ne znam da su te podjele ikome ista dobro donijele na ovim podrucjima... Tako da mi puca kurac i za tim... nekako...

A i tema je sasvim druga pa nemoj sad s tim pocinjat, samo ce otic sve u jos gori kurac...

tebi fali jedan gigantski kurac

kad bi sutra zaratilo, sigurno bi reko "to nije moj rat" i sprasio preko grane, a poslije guzve bi dosao kao osloboditelj, kao da se nista nije desilo

nsi ti sebican - ti si supak, ranga nemanje i zvalje

tornjaj se u croejshu, pickice


svaki pametan čovjek izbjegava rat. što se mene tiče, ja bih prvi pobjego bilo gdje da se opet zarati.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: FaÅ¡izam EU ili kolektivna krivica graÄ‘ana BiH?
PostPosted: 29. 07. 2009. 04:48 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 27. 09. 2005. 01:21
Posts: 8156
Location: Tunguska
rizzo rose wrote:
Nameless wrote:
Arch, po prvi put da se s tobom slozim u necemu... al postavlja se jedno jako vazno pitanje: Kog boli kurac?

Mislim, kog boli kurac za tim sto je neko drugi nesto trece... Imal on kru'a/'ljeba od toga sta je?
I don't think so...
Ne znam da su te podjele ikome ista dobro donijele na ovim podrucjima... Tako da mi puca kurac i za tim... nekako...

A i tema je sasvim druga pa nemoj sad s tim pocinjat, samo ce otic sve u jos gori kurac...

tebi fali jedan gigantski kurac

kad bi sutra zaratilo, sigurno bi reko "to nije moj rat" i sprasio preko grane, a poslije guzve bi dosao kao osloboditelj, kao da se nista nije desilo

nsi ti sebican - ti si supak, ranga nemanje i zvalje

tornjaj se u croejshu, pickice


:lol: sta rec na ovo...
Naravno, nista... :mrgreen:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: FaÅ¡izam EU ili kolektivna krivica graÄ‘ana BiH?
PostPosted: 29. 07. 2009. 10:44 
Offline
User avatar

Joined: 20. 07. 2008. 18:34
Posts: 897
Location: Zenica
Ljudi,slušajte shitpiftera,on zna najbolje.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: FaÅ¡izam EU ili kolektivna krivica graÄ‘ana BiH?
PostPosted: 01. 08. 2009. 01:33 
Offline
User avatar

Joined: 03. 03. 2006. 23:34
Posts: 1356
Location: Banjaluka, Bosna i Hercegovina
shitpifter wrote:
rizzo rose wrote:
Nameless wrote:
Arch, po prvi put da se s tobom slozim u necemu... al postavlja se jedno jako vazno pitanje: Kog boli kurac?

Mislim, kog boli kurac za tim sto je neko drugi nesto trece... Imal on kru'a/'ljeba od toga sta je?
I don't think so...
Ne znam da su te podjele ikome ista dobro donijele na ovim podrucjima... Tako da mi puca kurac i za tim... nekako...

A i tema je sasvim druga pa nemoj sad s tim pocinjat, samo ce otic sve u jos gori kurac...

tebi fali jedan gigantski kurac

kad bi sutra zaratilo, sigurno bi reko "to nije moj rat" i sprasio preko grane, a poslije guzve bi dosao kao osloboditelj, kao da se nista nije desilo

nsi ti sebican - ti si supak, ranga nemanje i zvalje

tornjaj se u croejshu, pickice


svaki pametan čovjek izbjegava rat. što se mene tiče, ja bih prvi pobjego bilo gdje da se opet zarati.



Zdravo, deco, to sam ja, Jaganjac. Jeste li jutros popili caj? Jeste li popili svoje mleko? Ako deco, serem vam se u caj i u mleko...

Nego deco, evo mene na ratistu. A sta vi radite? Igrate se u toplom? Serete narandze? Dok ja ovde krvarim gace. ZA KOGA, bre?! ZA KOGA?! Picke! Sve cu da vas pobijem. Jebacu vam majke!

Ali da vam kazem kako je ovde. Mnogo je dobro. Pucam, koljem, jedem meso. Wwwwwwwgh! Wwwwwwgh! Hauuuuuuuwrgh! Vidite kako sam jak i strasan.

Ali sta je ovo?
K'o je zakl'o Suncicu? K'o je ispekao Milicu?

Mustafa? Zasto si pobio ovce?
Mustafa: Jaganjac, sto's zapalio radnju?
Jaganjac: Nisam zapalio radnju.
Mustafa: Nisam pobio ovce. Sam si ih pobio, budalo pijana.

Jaganjac: Deco, zapamtite: u ratu svako ubija samo sebe. Hej, haj, Jaganjac, Jaganjac, Jaganjac. Hej, haj, Jaganjac, Jaganjac, Jaganjac.
http://www.youtube.com/watch?v=6jbksf28l7c


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 33 posts ]  Go to page Previous  1, 2

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group