Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 28. 04. 2024. 10:10

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 33 posts ]  Go to page 1, 2  Next
Author Message
 Post subject: FaÅ¡izam EU ili kolektivna krivica graÄ‘ana BiH?
PostPosted: 16. 07. 2009. 12:07 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 20. 05. 2006. 18:25
Posts: 1815
Location: Sarajevo
Bh. mediji, a i forumi ovih dana pišu o ukidanju viznog režima Srbiji, CG i Makedoniji tj. o neukidanju istoga BiH. BiH je tako ostala jedina zemlja u regiji čijim je građanima zabranjen ulazak u EU bez jebene vize.

Ironično, u zemlje EU odsad će bez problema ići Srbi iz RS koji imaju dvojno državljanstvo BiH i Srbije, kao i bosanski Hrvati s dvojnim državljanstvom BiH i Hrvatske. Znači vize će i dalje trebati uglavnom Bošnjacima te malom broju 'ostalih' koji nemaju dvojno državljanstvo.

('Srbijanski ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić posebno je naglasio da će Srbi iz Republike Srpske, jednog od bh. entiteta, bez ikakvih problema dobiti srbijanske biometrijske pasoše koji će im omogućiti bezvizno putovanje u zemlje EU', prenosi Radio Slobodna Evropa.)


Meni lično dosad su par puta propali neki iznenadni seminari u Sloveniji ili vikendi u Austriji, šta ja znam, jer procedura dobijanja vize TRAJE, ali to i nije neka tragedija ako uzmem da veliki broj ljudi koji preživljava radeći teške fizičke honorarce u zemljama EU, pozajmljuje pare za vize, karte do Sarajeva (u kojem jedino mogu dobiti vize), te često i ne mogu izaći iz zemlje zbog odbijenice.

BiH nije ispunila uslove za ukidanje viznog režima, većinom zbog natezanja članova vlade ( iz SDA, SNSD-a, i HDZ-a, naravno) koji blokiraju donošenje zakona potrebnih za ukidanje viza.

Nije mi jasno kakav seljak ili majmun čovjek mora biti da onda i dalje glasa za nacionalne stranke, jer više nisu potrebni nikakvi dokazi o kakvim govnima se radi.

Isto tako, nabijem i EU koja je dozvolila ukidanje viza Srbiji i pratećim vokalima ignorišući činjenicu da Srbija treba snositi svoj dio odgovornosti za današnju situaciju u BiH tj. za rat koji je BiH unazadio u neviđenim razmjerama.

Tema je poteška, ali juče bijah na rubu živaca. Moram istresti to negdje.. :)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: FaÅ¡izam EU ili kolektivna krivica graÄ‘ana BiH?
PostPosted: 16. 07. 2009. 12:50 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 27. 09. 2005. 01:21
Posts: 8156
Location: Tunguska
Bome, mene s dvojnim zaboli 8)

Od ove nam drzave bolje i ne mozes ocekivat.


Last edited by Nameless on 16. 07. 2009. 12:50, edited 1 time in total.

Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: FaÅ¡izam EU ili kolektivna krivica graÄ‘ana BiH?
PostPosted: 16. 07. 2009. 12:50 
Offline
User avatar

Joined: 12. 05. 2005. 19:52
Posts: 3228
Location: Vienna/Sarajevo
Teska diskriminacija.
Najtuznije mi je to da u zadnje 3 godine, ovi debili koji vode drzavu, nisu u stanju da se dogovore oko tih jebenih biometrijskih pasosa, koji su u biti jedan od najvaznijih faktora za ukidanje viza.
Ono sto mi je drago je to da su se austrijski politicari pobunili protiv toga da samo sr,cg i mk dodju na bijelu listu schengena. Prvi je bio Petric koji je negodovao (suprise).
Al et, covjek Uho tj. Tihic je rekao da cemo se ipak naci na toj bijeloj listi.
Bice... s bismiletom ;)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: FaÅ¡izam EU ili kolektivna krivica graÄ‘ana BiH?
PostPosted: 16. 07. 2009. 12:59 
Offline
User avatar

Joined: 05. 06. 2009. 12:45
Posts: 612
nemores nista drugo ni ocekivat


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: FaÅ¡izam EU ili kolektivna krivica graÄ‘ana BiH?
PostPosted: 16. 07. 2009. 13:10 
Offline
User avatar

Joined: 30. 03. 2006. 17:54
Posts: 453
Nameless wrote:
Bome, mene s dvojnim zaboli 8)


O ovom je rijec jbg.

Da ne budem jajar i licimur, i meni slijedecih 5 godina to nije problem, al' uz ovakav stav ljudi koji su na vrhu drzave kurac cu gdje otic i poslije toga... :?


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: FaÅ¡izam EU ili kolektivna krivica graÄ‘ana BiH?
PostPosted: 16. 07. 2009. 13:29 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 27. 09. 2005. 01:21
Posts: 8156
Location: Tunguska
Iskreno, bit cu jajar i licemjer, al cu svoje dupe gledat i bit dio onih supaka koji nece ispastat zbog drugih...

Ne bih se nikad odrekao nit jednog nit drugog, a kad bih morao - prije bosanskohercegovackog, ocito od njeg nema fajde :roll: da sam patriot ikakav za bilo kojom zemljom svijeta - nisam, da svoje dupe i interes gledam - naravno.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: FaÅ¡izam EU ili kolektivna krivica graÄ‘ana BiH?
PostPosted: 16. 07. 2009. 13:48 
Nameless wrote:
da sam patriot ikakav za bilo kojom zemljom svijeta - nisam, da svoje dupe i interes gledam - naravno.


upravo

nema fajde od svega
ko je u mogucnosti nek ide van
neka ide
nek se zeni/uda za papire
il posao nek nadje
il nek studira
il bilo sta
samo begaj van


Top
  
 
 Post subject: Re: FaÅ¡izam EU ili kolektivna krivica graÄ‘ana BiH?
PostPosted: 16. 07. 2009. 14:15 
Offline
User avatar

Joined: 23. 01. 2007. 16:42
Posts: 477
Location: sa
Treba dizati svijest ljudi... pa koliko na sceni ima ljudi i koliko glasova... jebiga... pisite pjesme, prosipajte suplju... ja sam na proslim glaso za alternativu... jebiga nije proslo... proci ce sljedeci put jer cu glasati ponovo ja i jos et min 10 ljudi kojima sam pizdio znad uha jer podrzavaju kretene! Nista se sa kafe ne rjesava i pjevajuci o zmajevima! :D Ovo kazem globalno za sve probleme a ne za vize!
Nisu krivci EU fasisti primitivci, krivi smo mi! Al kad se "male" ruke sloze... :D


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: FaÅ¡izam EU ili kolektivna krivica graÄ‘ana BiH?
PostPosted: 16. 07. 2009. 14:40 
Offline

Joined: 24. 02. 2006. 15:57
Posts: 689
Krivi smo mi!To je tacno!
Ali nije pravedno od Evrope,ulaze svi pa i Srbija!!!Jeli ona ispunila uvjete??Jes moj kurac!

Nije to moj nacionalisticki stav prem EU i njihovim (ne)vrijednostima.Evo moj stari je poprilicno EU zagovornik i liberal sa simpatijama prema komunizmu i kaze:JEBEM IM MATER,MI NEMAMO NIJEDNOG PRIJATELJA!NEPRAVDA,NEPRAVDA!!!!
Bravo stari,100% si u pravu!

Nek se gone svi!
Najbolje da nam odmah kazu da ce nas jebavati do Sudnjeg dana i da nas narod(mene ne!) ne lazu vise!


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: FaÅ¡izam EU ili kolektivna krivica graÄ‘ana BiH?
PostPosted: 16. 07. 2009. 14:43 
haha veli meni stari sad

ne ide u evropu onaj ko ima vizu, nego onaj ko ima!

:mrgreen: :mrgreen: :D


Top
  
 
 Post subject: Re: FaÅ¡izam EU ili kolektivna krivica graÄ‘ana BiH?
PostPosted: 16. 07. 2009. 14:45 
Offline

Joined: 24. 02. 2006. 15:57
Posts: 689
Nameless wrote:
Iskreno, bit cu jajar i licemjer, al cu svoje dupe gledat i bit dio onih supaka koji nece ispastat zbog drugih...

Ne bih se nikad odrekao nit jednog nit drugog, a kad bih morao - prije bosanskohercegovackog, ocito od njeg nema fajde :roll: da sam patriot ikakav za bilo kojom zemljom svijeta - nisam, da svoje dupe i interes gledam - naravno.

ma nije samo u tom problem,andrej.to je dobro sto gledas tako.svi mi tako gledamo.koji patriotizam,danas!?nema ga!jer i da jesi patriota,bices zguzen.zato patriota i mrzi ovaj pederski sistem!

ovo je globalni problem.mi smo opet u "getu".ali ovo je gori geto,nego onaj prije 15 godina.tada si bar znao na cemu si,sada ne znas(ponavljam,ja licno znam) ali narod ne zna,tj.hoce da vjeruje da se neko u evropi bori za njih,koliko god to ovi sa zapada svojim postupcima negirali.jebem ti nasu tvrdoglavost vise!


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: FaÅ¡izam EU ili kolektivna krivica graÄ‘ana BiH?
PostPosted: 16. 07. 2009. 14:45 
Offline

Joined: 24. 02. 2006. 15:57
Posts: 689
Moondust wrote:
haha veli meni stari sad

ne ide u evropu onaj ko ima vizu, nego onaj ko ima!

:mrgreen: :mrgreen: :D

:mrgreen:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: FaÅ¡izam EU ili kolektivna krivica graÄ‘ana BiH?
PostPosted: 16. 07. 2009. 15:40 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 20. 05. 2006. 18:25
Posts: 1815
Location: Sarajevo
Nameless wrote:
Od ove nam drzave bolje i ne mozes ocekivat.


Ma ja nemam nekih patriotskih osjećanja uopšte, ako sam ih i imala, umrla su zajedno s nadom da ću u BiH živjeti normalno. Zato mi je žao što nisam uzela hrvatsko državljanstvo koje se u Krajini i par godina nakon rata moglo 'nabaviti' za nekoliko stotina maraka.

To nije nikakva izdaja u usporedbi s onom koju sam doživjela od bh. vlasti i države.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: FaÅ¡izam EU ili kolektivna krivica graÄ‘ana BiH?
PostPosted: 16. 07. 2009. 15:42 
Offline
Administrator
User avatar

Joined: 07. 06. 2002. 00:23
Posts: 1711
Location: Visoko, BiH
Kosovo u zamjenu za vize.
Nisu bas profitirali.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: FaÅ¡izam EU ili kolektivna krivica graÄ‘ana BiH?
PostPosted: 16. 07. 2009. 15:45 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 20. 05. 2006. 18:25
Posts: 1815
Location: Sarajevo
Ma i ne radi se o tome ko je profitirao, nego ko je popušio...opet.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: FaÅ¡izam EU ili kolektivna krivica graÄ‘ana BiH?
PostPosted: 16. 07. 2009. 17:52 
Offline
User avatar

Joined: 14. 06. 2004. 23:11
Posts: 798
Location: sarajevo
Arinoe wrote:
BiH nije ispunila uslove za ukidanje viznog režima


jednostavno


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: FaÅ¡izam EU ili kolektivna krivica graÄ‘ana BiH?
PostPosted: 17. 07. 2009. 15:49 
Offline
User avatar

Joined: 01. 08. 2006. 13:34
Posts: 760
Location: Under A Funeral Moon
Ima nesto sto se zove "lobi" i "lobiranje".

Hrvatska lobirala, Srbija lobirala. Bosanci kurac dudlali.

Hrvati odavno dobili bezvizni rezim. Srbijanci ce dobiti uskoro. Bosanci i dalje dudlali kurac.

Bosanci katolicke vjeroispovjesti i pravoslavne vjeroispovjesti (kao i manjina, za njih, "ostalih") odavno imaju dvojna drzavljanstva, pa time i pasose susjednih drzava. Bosanci opet, pogadjate, dudlaju kitu.

BUDUCNOST:

Muslimani se trpaju u geto. Dolazi do radikalizacije uslijed nemogucnosti putovanja, kvalitetnog obrazovanja, poslovanja, lose putne komunikacije, prisustva seminarima, odlaska na vikende u Austriju i td. Bosnaci katolici i pravoslavci kazu kako ne mogu vise zivjeti sa radikalnim muslimanima. Europa svakako ne zeli ravnopravnu islamsku zemlju u svom susjedstvu (iako pojedini kvartovi evropskih metropola imaju muslimana koliko i cijela BiH). Europa podrzava Bosance katolicke i pravoslavene vjeroispovjesti. Bosna se cijepa na tri dijela. Muslimani i ostali (citaj mijesani brakovi sa muslimanima) ostaju u klasicnom getu poput Palestine recimo (osim Krajine, skoncentrisani smo u centralnom dijelu drzave). BOSANCI, oni pravi istinski, podudlali kitu do jaja.

Sta mislite o ovom scenariju?


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: FaÅ¡izam EU ili kolektivna krivica graÄ‘ana BiH?
PostPosted: 17. 07. 2009. 16:30 
Offline
User avatar

Joined: 07. 04. 2003. 21:52
Posts: 1535
Location: Where Eagles Dare
zivila Hercegovina!!! :D


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: FaÅ¡izam EU ili kolektivna krivica graÄ‘ana BiH?
PostPosted: 17. 07. 2009. 16:44 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 08. 01. 2004. 05:40
Posts: 6325
Location: Beyond The Sun
Snake wrote:
zivila Hercegovina!!! :D


Ha ha ha. :D

Nego, Hare, dobar je scenarij. Podudlali smo ga mi davno. A ukidanje nismo dobili jer smo šljam. Kraj priče.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: FaÅ¡izam EU ili kolektivna krivica graÄ‘ana BiH?
PostPosted: 17. 07. 2009. 18:04 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 27. 09. 2005. 01:21
Posts: 8156
Location: Tunguska
Zato se ne etiketiram i ne zelim bit i nisam taj pravi istinski "Bosanac" nit bi mi to sta znacilo, vec gledam svoje dupe i dupe sebi dragih ljudi... Pa ako ce mi to znacit da mi neko kaze "onda idi tamo gdje ti je bolje", puca meni kurac! Ja ako se mogu snaci na ovaj ili onaj nacin, a da je pri tom sve legalno i da ja pred samim sobom ne gubim obraz - sto da ne?! Nit sam iciji rob nit zavisim od ikoga. Trudim se ici naprijed!

Meni je lud onaj ko moze, a ne zeli bolje, vec stagnira, jebo te to!

Nisam pripadnik odredjene grupacije koja mene zeli tu imat kao svoga, kao vlasnistvo, nikad bio i nikad necu bit. Svoj i samo svoj - dakle, radim kako JA mislim da je najbolje i kako cu JA najbolje proc, a da se pri tom dobro osjecam i ne gubim sebe!
Nista supacki niti kukavicki, egoisticno jeste, al ko ce mi valjat u zivotu ako necu ja sam sebi i eventualno ljudi koje smatram prijateljima (a ima ih i na ovom forumu)?!? KO?!
Sigurno nece Granična Služba, koja ce me blijedo pogledat svaki put kad im izvadim bh. dokumente, a sve zato sto ja ZELIM bit istinski u necemu sto nisam, jer sam normalan i ne pusim te neke šablone koji su mi apsurdni... Jednostavno ne drzim do tih stvari, moja zemlja-moje cipele i nista drugo.
Moje vidjenje svega, kazem.


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 33 posts ]  Go to page 1, 2  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 19 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group