Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 28. 04. 2024. 14:02

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 21 posts ]  Go to page 1, 2  Next
Author Message
 Post subject: Kako za*ebati studenta vol. 46023/09 seljak vs student
PostPosted: 21. 08. 2009. 18:43 
Offline
User avatar

Joined: 03. 03. 2006. 23:34
Posts: 1356
Location: Banjaluka, Bosna i Hercegovina
Eto da se izjadam ovdje kada ne smijem nigdje... Ne mogu iznositi ovde imena i cinjenice, pa ne zamjerite... Ne mora niko ni citati, samo da ja to izbacim iz sebe i dovidjenja.


Prosle godine, odemo na "obaveznu praksu" (koja za moju godinu studija nije obavezna).
Pitam kolegu na fakultetu, mogu li na imanju njegovog oca da radim praksu. On se slozi. Zgodno, poznajem ljude, nece me terorisati, fino cemo se druziti i svima dobro.
Potpisan je ugovor, trostrani, izmedju studenta, proizvodjaca i ministarstva. Proizvodjac ce primiti 10 dana studenta na svoj proizvodni pogon, koristiti njegovu radnu snagu, te dobiti u nadoknadnu 800 KM po studentu, a student ce, u zavisnosti od ugovora, dobiti 200 ili 300 KM u nadoknadu, sto ce mu isplatiti proizvodjac od tih dobivenih 800 KM.

Tako ja bivam dodijeljen njihovom radniku, da radim sve sto on radi i ucim, provedem ugodne dane u radu i druzenju, avgusta prosle godine... Napisem detaljan dnevnike rada prakse za sve dane prakse, domacin mi da svoj potpis i pecat na to, sve je posteno i svojski uradjeno sa moje strane, naucio sam dosta novog sto ce mi valjati za fakultet, sretan krecem kuci. Rastanem se u prijateljstvu sa domacinima, obecaju mi isplatu cim dobiju podsticaj od ministarstva...

Prolaze mjeseci... Skoro i godina da je prosla... Saznajem da su svi proizvodjaci koji su primili studente na praksu dobiti podsticaje od drzave u iznosu od 800 KM, bez izuzetka.
Kontaktiram kolegu (sina od domacina), on nesto petlja, dobicete pare, nije nam leglo jos... Imali su 3 studenta na praksi, sto cini saldo od 2400 KM...

Nakon mjesec dana zivkanja, obecavanja "slijedece sedmice cu uplatiti, sutra cu uplatiti" i slanja poruka Junioru, napokon odustanem od njega... Junior je lagao pricu kako im je leglo 600 KM, a ne 800... Dobro, idemo dalje... Zovem domacina, on me laze da im je leglo 400 KM, i da cemo "od njega, iz njegovog dzepa, dobiti po 100 KM". Pa fino gospodo, kada lazete, barem se uskladite u lazi... Zovnem jos jednom malog da vidim sta on ima reci na to, lik se izgalami na mene, krajnje drsko, i spusti mi slusalicu. E pa, necemo se tako igrati. Dok je bilo uzimati pare, bili ste zlatni, sada kad trebate platiti, nema vas ni ispod kamena...

Kontaktiram pravnika na fakultetu, koji je sastavljao ugovore za praksu... Pare su proizvodjacima isplacene jos u martu, dakle, prije skoro pola godine... Savjetuje me da posaljem dopis sa rokom za isplatu, sto i cinim... Istice zakonski rok od 15 dana, para jos nema na racunu... Pravnik zove domacina a ovaj bjesan laze kako ja nisam radio nista, i, citiram "kad on zajebava mene, zajebavacu i ja njega". Divan svijet, zajebavas ga jer trazis pare koje si zaradio prije godinu dana a on ti ih jos nije isplatio. "Dobice ono dvoje pare, ali on ce da ceka". Stvarno divan svijet, dobije 10 dana besplatnu radnu snagu, i za to dobije jos 800 KM, i onda mu je muka i zlo kada mora 200 dati. Neljudi.

I razmisljam ti ja tu... Lik je predsjednik vaznog udruzenja u rs, u medijima stalno napada vladu jer im nisu isplatili te i te beneficije i podsticaje proizvodjacima, dize strajkove, proteste, a na drugoj strani, ispada smecar i lopov da usicari 100 KM na studentima. Pa sunce ti, koje govno moras biti.

I kontam, imam ugovor, sa njegovim pecatom i potpisom, pecatom fakulteta, jasnim clanovima, od kojih je on 3 prekrsio, imam izvod iz trezora i potvrdu da je on dobio tih 2400 KM podsticaja, i ovjereno stanje svoga racuna da me nije nikada isplatio. Kako bi ovo leglo u medijima, samo mislim, uh, izresetali bi ga uzduz i poprijeko... ALI, meni valja traziti posao kroz mjesec dana, i zadnje sto mi treba jeste da se provlacim po novinama... Jos, ko zna sta bi stoka slagala na mene, da sam ga pokrao, da sam mu unistio opremu, ko zna sta...

I sjetim se rijeci moga kolege: Sve politike i ideologije su propale, ali jedna je zivjela sve to vrijeme i zivjece - seljacka politika - samo gleda kako da te zajebe.

Dzaba sto lik pliva u novcima i ima ogromno imanje, sto mu sin nedeljno plati po 100 KM kazne jer jurca 200+ na sat po nji'ovom shoru (i jos se hvali time po fejsbuku), ne moze prokletinja da isplati studente. Neka, prisjesce mu jednom te pare, izace mu na nos, sve se vrati, sve se plati...

Tako, nisam imao gdje da se izbacim malo gorcine, u medije ne smijem zbog svog buduceg dobra, pa rekoh, hajde ovdje...

Barem sam naucio dobru lekciju za sitne pare, halal pare, ali 10 dana sto sam mu radio, uuuuuf, pojeo bih se sad, a i mozda sam spasao sebe u buducnosti, da sa istim smecarem ne udjem u neki veci posao i budem nagu*en. On je sebe za sicu ukopao, niko sa faksa od kolega mu nece izaci u susret kad zatreba, ili ce biti kraaajnje oprezan.

Cuvajte se seljaka i bilo koga, kada su pare u igri. Ni ugovor sa pecatom i potpisom, ne znaci nista...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Kako za*ebati studenta vol. 46023/09 seljak vs student
PostPosted: 21. 08. 2009. 18:54 
Offline
User avatar

Joined: 09. 04. 2006. 13:35
Posts: 3575
Location: Republika Zimbatwa
buraz posalji meni to pa cu ja baciti u medije ako je tebi frka od toga.ako ti je frka da se spominje tvoje ime,onda jbg.al to jednom treba presjeci,tako kod nas sve ide u nedogled.zbog tih takvih majmuncina danas ne moze da se diše,seljak je zavladao zato što to malo poštenih ljudi ne diže svoj glas nego pušta da sve to ide niz vodu.jebat mu mater.ako skontaš da hoćeš da se to nađe u ovim našim skrnavim medijima,javi,rado ću ti pomoći,nemogu više da slušam ovakve priče.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Kako za*ebati studenta vol. 46023/09 seljak vs student
PostPosted: 21. 08. 2009. 20:49 
Offline
User avatar

Joined: 03. 03. 2006. 23:34
Posts: 1356
Location: Banjaluka, Bosna i Hercegovina
Ma to je najmanji problem poslati u medije...
Hvala ti puno na dobroj volji, bitno je govoriti o ovakvim stvarima makar i "na mala vrata".
Imam ja na sto strana priliku da to plasiram, ali sta ce budala u demantu napisati, strah me i pomisliti...
Diplomiram sada, valja posao traziti, a ne ide mi u prilog da se vucam po novinama sa ko zna kakvim epitetima... 200 maraka nije vrijedno toga, krivo mi je zbog nepravde, ali nemam sta, jedino da ga tuzim sudu, a ja kao podnosilac tuzbe moram unaprijed da snosim troskove sudjenja od cca 1000-2000 KM, pa ako dosude u moju korist, on placa troskove, znaci za jedno 2-3 godine u najboljem slucaju...
Tako da, obicni spit ovde, cisto da mi bude lakse, a kada se jednom ustolicim na poslu, e onda cu da sibnem u medije ovo, nikad nije kasno, sva dokumentacija je tu i vazeca je jos godinama... Obraz se tesko pere ;)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Kako za*ebati studenta vol. 46023/09 seljak vs student
PostPosted: 21. 08. 2009. 21:13 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 13. 03. 2006. 17:07
Posts: 1961
Location: Sarajevo
as_the_sun_sets wrote:
Barem sam naucio dobru lekciju za sitne pare, halal pare, ali 10 dana sto sam mu radio, uuuuuf, pojeo bih se sad, a i mozda sam spasao sebe u buducnosti, da sa istim smecarem ne udjem u neki veci posao i budem nagu*en. On je sebe za sicu ukopao, niko sa faksa od kolega mu nece izaci u susret kad zatreba, ili ce biti kraaajnje oprezan.

Eto, ja ovo htjela da ti napišem. Sam si se izlaj'o i sam utješio, hahaha.
Ali svaka čast da si istrajao u tome, da si zvao. Imaš ljudi koji ako primjete da im neće gazda platit-sjede kući i kukaju okolo ili možda sram ih pitat, zvat? Razumiješ me valjda, osim toga zar nismo upravo takvi danas? Šutimo, sram nas... A trebalo bi njih bit, zar ne? Baš to, seljačka politika, strašno. Sve je naopako postalo.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Kako za*ebati studenta vol. 46023/09 seljak vs student
PostPosted: 22. 08. 2009. 01:50 
Offline
User avatar

Joined: 30. 03. 2005. 01:20
Posts: 3472
Location: GB
Imam i ja slučaj za novine sa jednom profesorkom, na političkoj osnovi, tj. zbog toga što sam joj rekao da nisam u njenoj stranci pa ni u jednoj drugoj. nema veze, položiću ispite uskoro i završit fax do kraja godine pa onda avaz, oslobodjnje, tz novine, svi oni jedva čekaju takvu priču. A fala bogu imam kontakte po medijima, neće biti teško.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Kako za*ebati studenta vol. 46023/09 seljak vs student
PostPosted: 22. 08. 2009. 03:20 
Offline

Joined: 06. 12. 2007. 02:09
Posts: 2494
as_the_sun_sets wrote:
Neka, prisjesce mu jednom te pare, izace mu na nos, sve se vrati, sve se plati...



bogami, tebi se ni ne vrati ni ne plati :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

malo Å¡ale nikad nije naodmet.

znaš šta ćeš ti njemu uradit:

nazovi ga, reci da si stvarno zabušavo, i da si halalio te pare. onda reci da i ne zoveš zbog toga, nego da si postao član nekakvog španjolskog poljoprivrednog društva, bla bla, uglavnom, da se dijele nekakvi podsticaji, i kako si ti zbog lijepih iskustava od prije odlučio da uvrstiš njega u taj projekat, ovo ono. on će ti tad platit ono tvoje, rekavši kako je posrijedi nesporazum, ili kako je mali isterevenčio pare što mu je on dao da ti uplati, nešto će da slaže. onda ti njega kuliraj za projekat, i kad ti dopizdi nazoviga i reci mu da si našao bolje uslove kod nekog susjednog spahije. siguran sam da mu neće biti svejedno.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Kako za*ebati studenta vol. 46023/09 seljak vs student
PostPosted: 22. 08. 2009. 04:06 
Offline
User avatar

Joined: 12. 05. 2005. 19:52
Posts: 3228
Location: Vienna/Sarajevo
shitpifter wrote:
as_the_sun_sets wrote:
Neka, prisjesce mu jednom te pare, izace mu na nos, sve se vrati, sve se plati...



bogami, tebi se ni ne vrati ni ne plati :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

malo Å¡ale nikad nije naodmet.

znaš šta ćeš ti njemu uradit:

nazovi ga, reci da si stvarno zabušavo, i da si halalio te pare. onda reci da i ne zoveš zbog toga, nego da si postao član nekakvog španjolskog poljoprivrednog društva, bla bla, uglavnom, da se dijele nekakvi podsticaji, i kako si ti zbog lijepih iskustava od prije odlučio da uvrstiš njega u taj projekat, ovo ono. on će ti tad platit ono tvoje, rekavši kako je posrijedi nesporazum, ili kako je mali isterevenčio pare što mu je on dao da ti uplati, nešto će da slaže. onda ti njega kuliraj za projekat, i kad ti dopizdi nazoviga i reci mu da si našao bolje uslove kod nekog susjednog spahije. siguran sam da mu neće biti svejedno.

Ako ikad u zivotu budem imo para zaposlit cu te ko svog glasnogovornika. Radi sta hoces, samo budi :D

Citajuci ovo, ja zapravo skontam koji se kurac peglam po ovoj jebenoj EU. Ima svega, al nema ovog - nasheg seljakluka. Jebem mu sve mrtve! Nista gore nego primitivni seljak!


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Kako za*ebati studenta vol. 46023/09 seljak vs student
PostPosted: 22. 08. 2009. 13:09 
Offline

Joined: 24. 02. 2006. 15:57
Posts: 689
Mislim da je tu ministarstvo(il kako se vec treca strana zove) pogrijesilo.Morali su zvati poslodavca(tog seljacinu) i pitati ga da li je isplatio vama pare.Kad ti je isplatio pare vjerovatno je morao njima dostaviti potrebnu dokumentaciju sa pecatom da je gotovo,inace mi je ovako nejasno.Ja sam imao slican slucaj al me nisu zajebavali sto jest jest.
Al su me zajebali jer mi nisu uplacivali PIO i sad nemam pravo na naknadu,al ne smijem da serem sad zasad.U pitanju je 900-1000 KM.Samo cekam, cim se snadjem vidjecemo se mi na sudu.

Sto ti kazes-samo gleda da te zguzi!!!!100% TACNO!!!


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Kako za*ebati studenta vol. 46023/09 seljak vs student
PostPosted: 22. 08. 2009. 13:10 
Offline

Joined: 24. 02. 2006. 15:57
Posts: 689
samo da dodam,nije to bas kod seljaka samo slucaj...problem je cijelom sistemu.robovlasnistvo!


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Kako za*ebati studenta vol. 46023/09 seljak vs student
PostPosted: 22. 08. 2009. 17:25 
Offline
User avatar

Joined: 23. 05. 2009. 10:07
Posts: 167
Location: kod komsinice u ormaru
jebo bi ja njemu mater , i podero mu 800 KM ped ochima ,a pa mu kurac kad te zajebo , bash je stoka , dno dna


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Kako za*ebati studenta vol. 46023/09 seljak vs student
PostPosted: 22. 08. 2009. 23:02 
Offline
User avatar

Joined: 28. 02. 2008. 23:07
Posts: 521
a jest te izradio tip,ja seljacine i lopova bog te jebo....


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Kako za*ebati studenta vol. 46023/09 seljak vs student
PostPosted: 23. 08. 2009. 01:03 
Offline
User avatar

Joined: 28. 03. 2009. 17:36
Posts: 1748
Location: Oslo/Trondheim
poseri mu se pred vrata


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Kako za*ebati studenta vol. 46023/09 seljak vs student
PostPosted: 23. 08. 2009. 01:05 
Offline
User avatar

Joined: 05. 06. 2009. 12:45
Posts: 612
sprčio bi mu svu živu pizdu sto mu je u rodbini


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Kako za*ebati studenta vol. 46023/09 seljak vs student
PostPosted: 23. 08. 2009. 11:58 
Offline
User avatar

Joined: 23. 05. 2009. 10:07
Posts: 167
Location: kod komsinice u ormaru
ja bi mu se popisao pred kucna vrata , da ostane onaj zuti krug


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Kako za*ebati studenta vol. 46023/09 seljak vs student
PostPosted: 24. 08. 2009. 23:11 
Offline

Joined: 24. 02. 2006. 15:57
Posts: 689
Ja se svom nemogu posrat pred vrata jer zivi u vili i ima dva rotweilera na ulazu.Jedino iz pracke da ga pucam.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Kako za*ebati studenta vol. 46023/09 seljak vs student
PostPosted: 27. 08. 2009. 12:09 
Offline

Joined: 09. 12. 2008. 20:25
Posts: 794
sto se studentice ljube u obraz, a studenti u supak?


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Kako za*ebati studenta vol. 46023/09 seljak vs student
PostPosted: 06. 10. 2009. 01:49 
Offline
User avatar

Joined: 25. 04. 2006. 01:50
Posts: 446
Eh evo i mene...Ne postam cesto al nisam nestala. Pratim ove vase postove redovno. Opalit cu i ja zalopojku kad vec ima ova ispovjedaonica.

Radilo se o mom diplomskom koji je morao biti terenski rad, video zapis, video transkripcija i na kraju krajeva, moj projekat, ne obradjena tema do sad s kojom bih ja aplicirala za neki eventualni posao u svojoj bransi...
Trajalo je to moje istrazivanje godinu dana i vise...iz svog dzepa sam platila prevoz od biblioteke do biblioteke po gradovima, prevoz na teren, kamermana, montazera i sve sto je trebalo...
Zavrsim rad i predam profesoru.
Apsolventski staz zaledim, u tom ostanem bez tadasnjeg posla (sto je druga prica o primitivizmu) i odem raditi van zemlje jer je i za tu odbranu diplome trebalo kupiti poklone profesorima, napraviti javnu prezentaciju (sto su oni trazili), koktel i to iz mog dzepa naravno.
Prof. (sad pokojni) zavrsi tu godinu u bolnici i preda sve asistentici koja je danas na njegovom mjestu, sa mojim radom objavljenim na FTV pod svojim imenom (prije moje odbrane) i tako...ja diplomiram sama u ucionici pred njom i njenom asistenticom (jer objavljeno istrazivanje nije za javno izlaganje) bez mogucnosti zalbe jer je ta ista danas sef te katedre.
Amen.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Kako za*ebati studenta vol. 46023/09 seljak vs student
PostPosted: 06. 10. 2009. 02:11 
Offline

Joined: 06. 12. 2007. 02:09
Posts: 2494
šta to ti tita ti studiraš?


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Kako za*ebati studenta vol. 46023/09 seljak vs student
PostPosted: 06. 10. 2009. 02:14 
Offline
User avatar

Joined: 25. 04. 2006. 01:50
Posts: 446
Sto ba? :)
Etnomuzikologija...
Bilo nekad prije par godina, al eto stare rane nikad ne zarastu do kraja, jebi ga :(


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Kako za*ebati studenta vol. 46023/09 seljak vs student
PostPosted: 06. 10. 2009. 11:17 
Offline
User avatar

Joined: 09. 09. 2009. 11:44
Posts: 1655
Location: mmmmmmmmm
uglavnom ti si polozila


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 21 posts ]  Go to page 1, 2  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 28 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group