Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 27. 04. 2024. 15:31

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 34 posts ]  Go to page 1, 2  Next
Author Message
 Post subject: Vehabija pokuÅ¡ao da ubije imama i policajce/vehab sijeku usi
PostPosted: 25. 08. 2009. 09:07 
Offline
User avatar

Joined: 03. 03. 2006. 23:34
Posts: 1356
Location: Banjaluka, Bosna i Hercegovina
IZvor: Blic.rs
http://www.blic.rs/svet.php?id=107617

Vehabija pokušao da ubije imama i policajce
Autor: Baćo Ćetković | 25.08.2009. - 08:14

Rožaje - Vehabija Sultan Nurković (29), iz sela Seošnica u blizini Rožaja, nasrnuo je naoružan sekirom na seoskog imama Asmira Kujevića i nekoliko policajaca i pokušao da ih ubije, saopštila je policija.


Policija je savladala Nurkovića, tek kada su ga ranili sa dva metka iz službenog pištolja u noge. Nurković je u nedelju u jutarnjim satima pokucao na vrata imama Kujevića i kada mu je otvorio zgrabio ga je za vrat i nožem skakavcem ga posekao po grudima posle čega je pobegao.
Imam je slučaj prijavio polciiji, pa je policajac Mirsad Škrijelj otišao da privedeNurkovića. Međutim nije uspeo, pa je pozvao kolege da pomognu. Stiglo je pojačanje od šest policajaca, ali Nurković nije hteo da se preda, već je uzeo sekiru i pretio policajcima da će ih ubiti ukoliko pokušaju da ga uhapse. Posle pregovora sa policijom Nurković se prvo smirio, ali je zatim iznenada napao jednog od policacaja i zadao mu ranu u predelu ruke. Policajac ke pao na zemlju, a njegove kolege su zapucale iz pištoljac ciljajući u noge napadača.
Policija je saopštila da će istražnom sudiji Višeg suda u Bijelom Polju podneti prijavu protiv vehabije za pokušaj ubistva.

Quote:
Odsekli prodavcu uvo
Na pijaci u sarajevskom naselju Ciglane u subotu je napadnut vlasnik jedne od tezgi s voćem koji je tom prilikom teže povređen. Dvojica za sada nepoznatih muškaraca napali su Fikreta Sulejmanovića (51) i tom prilikom jedan od njih mu je nožem odsekao pola desnog uha. Sulejmanović je zbrinut na Klinici za uho, grlo i nos, a zatim mu je zašiveno odsečeno uvo na Klinici za plastičnu hirurgiju. Prema nezvaničnim informacijama, Sulejmanovića su napala dvojica vehabija koje je dovela supruga jednog od njih, a kojoj se vlasnik tezge pre dva dana zamerio oko kupovine robe, pa mu je ona zapretila „da će da vidi svoje“.



LJUDI JE LI OVO MOGUCE??? :o :o :o :o
Je li se ovo stvarno desilo ili je neka propaganda u pitanju, posto nisam nasao ovu vijest na BiH portalima???


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Vehabija pokuÅ¡ao da ubije imama i policajce/vehab sijeku usi
PostPosted: 25. 08. 2009. 09:51 
Offline
User avatar

Joined: 07. 04. 2003. 21:52
Posts: 1535
Location: Where Eagles Dare
bas se pitam sto je neces naci na ostalim portalima......

a sto se vehabija tice, zapalit sve odreda majku im bogovu da ne kazem sta


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Vehabija pokuÅ¡ao da ubije imama i policajce/vehab sijeku usi
PostPosted: 25. 08. 2009. 09:52 
ma jasta neg istina...mamu im jebem nenormalnu...

Smak svijeta je blizu....


Top
  
 
 Post subject: Re: Vehabija pokuÅ¡ao da ubije imama i policajce/vehab sijeku usi
PostPosted: 25. 08. 2009. 10:02 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 20. 05. 2006. 18:25
Posts: 1815
Location: Sarajevo
Ovo na Ciglanama je navodno bilo, ne znam na kojim si portalima tražio jer na većini ima ta vijest... :?

http://www.dnevniavaz.ba/dogadjaji/crna ... i-pola-uha

http://www.24sata.info/vijesti/bosna-i- ... ijaci.html

http://www.radiosarajevo.ba/content/view/9641/30/

Ali i mene čudi da nije odjeknulo više, ako se radi o vehabijama, a obzirom na to da je situacija izrazito napeta zadnjih godinu dana.

Nažalost, u ovom slučaju i ovom gradu možda i nije bitno jesu li vehabije ili nisu. Ljudi se ubijaju zbog pića u kafani, bacaju djevojke sa vrha zgrade, prave baklje od penzionera i sl., nasilje je u porastu u svakom pogledu. Bilo bi dobro da su vehabije jedina prijetnja, ali govana je mnogo, mnogo više.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Vehabija pokuÅ¡ao da ubije imama i policajce/vehab sijeku usi
PostPosted: 25. 08. 2009. 12:12 
Offline
User avatar

Joined: 25. 07. 2009. 19:43
Posts: 33
Location: Lukavac
Wehabije ponovo napadaju ahahahhahahahh


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Vehabija pokuÅ¡ao da ubije imama i policajce/vehab sijeku usi
PostPosted: 25. 08. 2009. 12:21 
BORIVOJ KER wrote:
Wehabije ponovo napadaju ahahahhahahahh

s jos duzim bradama i s jos kracim nogavicama i u novim golf peticama


Top
  
 
 Post subject: Re: Vehabija pokuÅ¡ao da ubije imama i policajce/vehab sijeku usi
PostPosted: 25. 08. 2009. 12:28 
Offline
User avatar

Joined: 25. 07. 2009. 19:43
Posts: 33
Location: Lukavac
SODOM wrote:
BORIVOJ KER wrote:
Wehabije ponovo napadaju ahahahhahahahh

s jos duzim bradama i s jos kracim nogavicama i u novim golf peticama

al nesmiju u old skul gradu napast


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Vehabija pokuÅ¡ao da ubije imama i policajce/vehab sijeku usi
PostPosted: 25. 08. 2009. 12:42 
ma jarane sve ti je jasno kad skontas u kakvim se katakombama kod nas skrivaju...
al nece ni tamo jos dugo mater im jebem bradatu


Top
  
 
 Post subject: Re: Vehabija pokuÅ¡ao da ubije imama i policajce/vehab sijeku usi
PostPosted: 25. 08. 2009. 13:33 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 13. 03. 2006. 17:07
Posts: 1961
Location: Sarajevo
Na Igmanu su prije 3-4 sedmice imali "izlet". Puno Veliko polje vehabija, djece pokrivene, nindži i muškaraca. Žene šetale, muški igrali fudbala, frisbija, djeca odbojke, fuce i slično. A jedna povelika hrpa je igrala ono sa špagom kako se zove, pola na jednu stranu pola na drugu i vuku to, na sred livade. Malo dalje od toga raširili šator i tu se nalazio glavni njihov sa megafonom. I onda usred one galame se prodere "braćo, pripremite se za klanjanje", i onda s okupili pred tim šatorom svi i tako klanjali. Znači, puuuuno Veliko polje vehabija, onoliko ih nisam vidjela svojim očima uživo nikad. Bilo ih je stotine. I onda je taj glavni nešto pričao na megafonu, gdje je Allah spomenut više nego bilo koja zamjenica ili veznik u rečenici, drago mu što su se okupili i sljedeći izlet u Zenici. Meni ono bilo morbidno.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Vehabija pokuÅ¡ao da ubije imama i policajce/vehab sijeku usi
PostPosted: 25. 08. 2009. 13:51 
to je bila jedinstvena prilika da ih genocidirate :mrgreen:


Top
  
 
 Post subject: Re: Vehabija pokuÅ¡ao da ubije imama i policajce/vehab sijeku usi
PostPosted: 25. 08. 2009. 13:55 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 13. 03. 2006. 17:07
Posts: 1961
Location: Sarajevo
Mislim ako nećemo mi njih, oni će nas, kadli tadli.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Vehabija pokuÅ¡ao da ubije imama i policajce/vehab sijeku usi
PostPosted: 25. 08. 2009. 15:04 
Offline
User avatar

Joined: 20. 07. 2008. 18:34
Posts: 897
Location: Zenica
furija wrote:
sljedeći izlet u Zenici


Napravili su već jednom,kad je bio govor za ono đubre,Abu Hamzu,tad je koncentracija bradatih bila veća nego skup sirotinje za Lijanovićevu humanitarnu akciju...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Vehabija pokuÅ¡ao da ubije imama i policajce/vehab sijeku usi
PostPosted: 25. 08. 2009. 16:01 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 13. 03. 2006. 17:07
Posts: 1961
Location: Sarajevo
Amanjarabi. A eto napravili su opet, negdje se zabili ko vako na Igmanu.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Vehabija pokuÅ¡ao da ubije imama i policajce/vehab sijeku usi
PostPosted: 25. 08. 2009. 18:19 
Offline

Joined: 09. 12. 2008. 20:25
Posts: 794
bolesno je sta ljudi sve rade pod maskom religije. jos jedna podjela i jos jedan dokaz da nije ona zdrava nikako


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Vehabija pokuÅ¡ao da ubije imama i policajce/vehab sijeku usi
PostPosted: 25. 08. 2009. 19:15 
Offline
User avatar

Joined: 25. 07. 2009. 19:43
Posts: 33
Location: Lukavac
furija wrote:
Na Igmanu su prije 3-4 sedmice imali "izlet". Puno Veliko polje vehabija, djece pokrivene, nindži i muškaraca. Žene šetale, muški igrali fudbala, frisbija, djeca odbojke, fuce i slično. A jedna povelika hrpa je igrala ono sa špagom kako se zove, pola na jednu stranu pola na drugu i vuku to, na sred livade. Malo dalje od toga raširili šator i tu se nalazio glavni njihov sa megafonom. I onda usred one galame se prodere "braćo, pripremite se za klanjanje", i onda s okupili pred tim šatorom svi i tako klanjali. Znači, puuuuno Veliko polje vehabija, onoliko ih nisam vidjela svojim očima uživo nikad. Bilo ih je stotine. I onda je taj glavni nešto pričao na megafonu, gdje je Allah spomenut više nego bilo koja zamjenica ili veznik u rečenici, drago mu što su se okupili i sljedeći izlet u Zenici. Meni ono bilo morbidno.

hahahah nindze huhhhu odma me posjeti na Stronghold hahahahahaha


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Vehabija pokuÅ¡ao da ubije imama i policajce/vehab sijeku usi
PostPosted: 25. 08. 2009. 19:28 
Offline
User avatar

Joined: 16. 03. 2003. 02:27
Posts: 1194
Location: Tuzla
Ma nece ni oni dugo... Kad prestane novac da kapa iz raznoraznih arabija i oni ce da posustanu i ostace samo gnjev i prezir prema vjeri :twisted:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Vehabija pokuÅ¡ao da ubije imama i policajce/vehab sijeku usi
PostPosted: 25. 08. 2009. 21:22 
Offline
User avatar

Joined: 12. 05. 2005. 19:52
Posts: 3228
Location: Vienna/Sarajevo
SMRT SVIM RADIKALIMA!


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Vehabija pokuÅ¡ao da ubije imama i policajce/vehab sijeku usi
PostPosted: 26. 08. 2009. 01:13 
Offline
User avatar

Joined: 22. 01. 2005. 20:58
Posts: 1085
Location: Vratnica,Visoko,BiH
Bad::Brain wrote:
SMRT SVIM RADIKALIMA!

slazem se!!!apsolutno!!!
ogorceni sam neprijetelj bilo kojeg oblika fanatizma..danas su mediji pretrpani tim radikalnim pojavama,ugl vehabijam koji ocito predstavljaju problem!!!
meni samo nije jasno zasto se Å¡uti o ravnogorskom pokretu????
statisticki podaci govore da u BIH postoji preko 30000 pristalica ovog pokreta!!
zato se o tome suti???samo rijetki govore o tome,recimo ja sam taj clanak procitao u jednom hrvatskom stampanom mediju,dok nasi ne znaju,nece ili ne zele da pise o tome.....
bilo kako bilo,nista ne treba uzimati "zdravo za gotovo" mediji su premocni,i posjeduju nevjerovatan kapacitet manipulacije,Å¡irih masa....tako da po meni slicne informacije treba prihvacati sa rezervom......


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Vehabija pokuÅ¡ao da ubije imama i policajce/vehab sijeku usi
PostPosted: 26. 08. 2009. 10:31 
Offline
User avatar

Joined: 27. 04. 2003. 21:57
Posts: 1935
Nema selameta dok su nam naslovi u novinama ovakvi.

Umjesto:
Vehabija pokušao da ubije imama i policajce
Treba pisati:
S.N. iz sela Seošnica u blizini Rožaja pokušao da ubije imama i policajce.

Samo lakse je etiketirati sve redom. Mi i oni. Reduciranja individue na nase vlastite drustvene stereotipe. Preduslov ksenofobije i fasizma.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Vehabija pokuÅ¡ao da ubije imama i policajce/vehab sijeku usi
PostPosted: 26. 08. 2009. 12:11 
Offline

Joined: 09. 12. 2008. 20:25
Posts: 794
100% tacno. i ja kad sam piso ono gore u vugli mi je bilo samo: vehabija. sad nesto citam ovaj drugi slucaj. zbog trgovine obicne. nekako i nije bitno sto je vehabija u pitanju. al da su cudni nekako - jesu brate


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 34 posts ]  Go to page 1, 2  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 26 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group