Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 27. 04. 2024. 19:32

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 56 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3  Next
Author Message
 Post subject: Re: Autonomaska gamadija
PostPosted: 30. 09. 2009. 01:48 
Offline
User avatar

Joined: 16. 03. 2003. 02:27
Posts: 1194
Location: Tuzla
as_the_sun_sets wrote:
Je li on u Hagu sudjen ili gdje, nisam upucen u to, to nije moj sud, vec BiH sud, kojem uredno placam kazne...
Ako je neregularno, onda nema sta, ali mi je strasno da su toliki ljudi pobijeni i da jos niko nije odgovarao, za svaki zlocin treba lupati maksimalnu kaznu na kojoj god strani, i smijesno je, ne smijesno vec tragicno i strasno, sto ce za svakog monstruma, bio to Karadzic, Babo ili ko god, doci hiljade usijanih glava da ih brane i stite, a one stotine, hiljade, koje su mucki ubijene, ne mogu dobiti ni to zrno pravde da barem jedan trune u zatvoru zbog njihove smrti...


jebiga, sasvim je ocigledno da nemas pojma ni o cemu. Ilija je nevin covjek 100% i to svaki Tuzlak zna i zato nas sve i boli. covjek je bio dezurni u nekakvom operativnom centru i samo prenio naredbu pretpostavljenog: "na vatru uzvratiti vatrom". Iz jednog transportera JNA kolone je neko zapucao (vjerovatno neki pijani rezervista) nasa Teritorijalna odbrana je uzvratila vatru koju su nazalost popili mladi vojnici koji su nadolazili u kamionima iza transportera. Sada se u Srbiji pokusava izmisliti nova istina o svemu tome, vjerovatno kako bi sebi olaksali i opravdali se pred ubijenim porodicama vojnika, tako sto ce im reci, to su ti zli muslimani, fanatici, uradili.
Tuzlu su branili i Srbi i Hrvati i Muslimani koji su se borili protiv fasista i nacionalista i to svako moze provjeriti veoma lako - samo da ode i procita imena poginulih na spomen ploci na Banji. Otac mog druga Nebojse je ranjen na liniji, mnogi drugi hrvati i srbi koje poznajem su ranjeni ili poginuli ovde braneci Tuzlu. A ja sam licno vidio kako se JNA pretvara u copore pijanih bradonja i divljaka, jer sam ih svaki dan prije sukoba u Tuzli vidjao, posto sam zivio prekoputa kasarne JNA.
Moze se sad izmisljat svasta i lagat sebe i svoj narod da se breme zlocina pokusa skinuti, al ja i mnogi drugi znamo sta se desilo i dok god smo zivi istina ce da zivi u nasim glavama. nema dvije istine - istina je jedna!


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Autonomaska gamadija
PostPosted: 30. 09. 2009. 09:49 
Offline
User avatar

Joined: 23. 12. 2003. 22:36
Posts: 4012
Location: Saraj'vo
i josh jedna stvar da se nadovezem na Acroniana, Iliji je sudjeno od strane beogradskog suda, pa ti sad vidi...
a slazem se s tobom to da je takva situacija i ja kazem da treba svu gamad pobit na svim stranama i zabranit okupljanja njihovih pristalica...
al' chovjek koji je branio svoj grad da bude osudjen ZATO SHTO JE BRANIO SVOJ GRAD... ne ide brate, ne ide..


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Autonomaska gamadija
PostPosted: 30. 09. 2009. 11:09 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 20. 05. 2006. 18:25
Posts: 1815
Location: Sarajevo
Jurišić je ( dežurajući u centru Državne bezbjednosti) putem radio veze dobio naredbu 'vatrom na vatru' od tadašnjeg načelnika policije u Tuzli, Meše Bajrića. Bajrić je videolinkom svjedočio u Jurišićevu korist i priznao da je on izdao naredbu, i zbog tog svjedočenja se čak očekivalo puštanje Jurišića na slobodu.

No, sud Srbije je ipak izrekao nevjerovatnu 12-godišnju kaznu, znajući da imaju 'vrapca u ruci' i da je to idealna prilika da neko plati za Tuzlansku kolonu. Do Bajrića ne mogu jer je u BiH i eto rezultata. I pravde.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Autonomaska gamadija
PostPosted: 01. 10. 2009. 01:44 
Offline
User avatar

Joined: 08. 03. 2006. 15:09
Posts: 234
Location: Sarajevo
as_the_sun_sets wrote:
Otislo sve u k, evo sada vidjeh na vjestima da vise hiljada tuzlaka protestuje zbog kazne od 12 godina za lika koji je naredio napad na Tuzlansku kolonu. Pa jebote, 200 ljudi je tu pobijeno, ne srba vec LJUDI, DJECE, i sad kao ne smije niko da odgovara za to, a izginula je masa klinaca od 18-19 godina sto su tek redovno sluzili vojni rok, strahota, tolike ljude pobiti, spaliti, horor...

Ti se bas pravis dalabu, jelde?


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Autonomaska gamadija
PostPosted: 01. 10. 2009. 09:31 
Offline
User avatar

Joined: 03. 03. 2006. 23:34
Posts: 1356
Location: Banjaluka, Bosna i Hercegovina
TI bas ne cistas/vidis nego ono sto hoces, je l'?
Fino sam ti napisao, nisam apsolutno upucen, jer bacim pogled na TV po minutu, s vremena na vrijeme, i pomislio sam da je ovo jos jedan protest u maniru: Uhapsili/osudili Karadzica, diz' se rajo, ne daj junaka i sveca!

I hajde mi se fino skini kulturno sa grbace sa tim potpucavanjima, mozes pisati normalno i diskutovacemo normalno, ali ako ti je automatski zig za nekoga ko je iz drugog entiteta da je nacionalista, onda nemoj sa gradjanima drugog entiteta ni pricati i mirna Bosna. Ajoj, da, navijac, opet sam dzabe kucao :(...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Autonomaska gamadija
PostPosted: 01. 10. 2009. 15:38 
Offline
User avatar

Joined: 08. 03. 2006. 15:09
Posts: 234
Location: Sarajevo
Ne pada mi na pamet da diskutujem preko foruma, ako bude potrebe diskutovacemo mi na neki drugi nacin...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Autonomaska gamadija
PostPosted: 01. 10. 2009. 16:20 
Offline
User avatar

Joined: 25. 02. 2005. 00:05
Posts: 2437
ovo je muzički forum. ovo je politička tema.

NABIJEM VAS NA KURAC


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Autonomaska gamadija
PostPosted: 01. 10. 2009. 16:27 
Offline
User avatar

Joined: 17. 03. 2005. 15:28
Posts: 12202
:lol:
buraz, ovo je ponajmanje muzicki forum...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Autonomaska gamadija
PostPosted: 01. 10. 2009. 16:45 
Offline
User avatar

Joined: 25. 02. 2005. 00:05
Posts: 2437
ko kaže


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Autonomaska gamadija
PostPosted: 01. 10. 2009. 19:02 
Offline
User avatar

Joined: 17. 03. 2005. 15:28
Posts: 12202
pa svi koji pisu...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Autonomaska gamadija
PostPosted: 02. 10. 2009. 00:24 
Offline
User avatar

Joined: 25. 02. 2005. 00:05
Posts: 2437
džeko reko


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Autonomaska gamadija
PostPosted: 02. 10. 2009. 00:34 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 27. 09. 2005. 01:21
Posts: 8156
Location: Tunguska
Ko ce ovo citat bogvasjebo.. ne pada mi napamet.. Nek oslobode kog treba oslobodit, nek ubiju kog treba ubit i mirna Tuzla :)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Autonomaska gamadija
PostPosted: 02. 10. 2009. 01:37 
Offline

Joined: 06. 12. 2007. 02:09
Posts: 2494
Nameless wrote:
Ko ce ovo citat bogvasjebo.. ne pada mi napamet.. Nek oslobode kog treba oslobodit, nek ubiju kog treba ubit i mirna Tuzla :)



nemoj tako, fasovaćeš smrtnu presudu :twisted:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Autonomaska gamadija
PostPosted: 02. 10. 2009. 09:19 
Offline
User avatar

Joined: 03. 03. 2006. 23:34
Posts: 1356
Location: Banjaluka, Bosna i Hercegovina
Pa zar nije tema politicka od samog pocetka?
A mene ne krivite, neko ko me vazda proziva ovde od 220 poruka ima cirka 205 u generalnim i sportu, mislim da je forum MUZICKI...

I kani se prijetnji molim te... Ko god mi je prijetio preko neta ili uzivo, popismanjio se kada bi se sreli licem u lice, ne sumnjam da si i ti takav, zato nemoj bezveze da se brukas, ako rijec ne mozes odrzati, nemoj je ni davati.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Autonomaska gamadija
PostPosted: 02. 10. 2009. 20:05 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 20. 05. 2006. 18:25
Posts: 1815
Location: Sarajevo
Šta fali političkim temama...ili su vam možda bolje one 'koga bi prebili na forumu' ili 'nabroj sve majice iz ormara'...

Koga ovo ne interesuje, nek razguli i spama negdje drugo. Ima dragi offtopic za sve kalibre i uzraste.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Autonomaska gamadija
PostPosted: 02. 10. 2009. 22:21 
Offline
User avatar

Joined: 25. 02. 2005. 00:05
Posts: 2437
to jel?


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Autonomaska gamadija
PostPosted: 02. 10. 2009. 23:38 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 20. 05. 2006. 18:25
Posts: 1815
Location: Sarajevo
ixxxa wrote:
to jel?


to ti meni?

ha?

ha?

:mrgreen:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Autonomaska gamadija
PostPosted: 02. 10. 2009. 23:57 
Offline
User avatar

Joined: 24. 08. 2009. 14:34
Posts: 35
Location: cazin
kako mrzim kad nas cazinjane nazivaju babinima...grrr.....gdje god odes izvan usk-a,pitaju te "odakle si" kazes "cazin" odma kazu ah ti si "babin"


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Autonomaska gamadija
PostPosted: 03. 10. 2009. 09:34 
Offline
User avatar

Joined: 23. 12. 2003. 22:36
Posts: 4012
Location: Saraj'vo
Krajishnici, ja bi to sve uh!
dobichu batine, ne smijem plaho lajat :)

nego neka politike, samo nemoj plaho prichat o onome u shta nisi upuchen


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Autonomaska gamadija
PostPosted: 03. 10. 2009. 10:51 
Offline
User avatar

Joined: 25. 02. 2005. 00:05
Posts: 2437
yellowstone samo Å¡to nije eksplodiro i satro nas sve a vi se oko politike sekirate.
ispod sibirskog leda najveće koncentracije metana na planeti, sibir se topi a vi se oko politike sekirate.
1% najbogatijih na svijetu posjeduju 40% svjetskog bogatstva a vi se oko politike sekirate.
2500 maloljetnika u africi umre svaki dan od gladi ili trovanja nepitkom vodom a vi se oko politike sekirate.

nije zločin zbog politike.
nije genocid zbog politike.
politika je zbog zločina.
politika je zbog genocida.
problem za koji vi tražite krivca je krije dublje u sistemu nego što vi tražite. najlakše je pokazat prstom i reć "ovaj je to uradio", al tako se stvari ne rješavaju, tako se samo osveta dobija, a ako vam je osveta životni cilj, onda ste mungosi retardirani. stvari se rješavaju traženjem uzroka, a uzrok skoro svega lošeg danas na svijetu je LOVA i želja za njom. protiv love se treba borit! i ja vam mogu pomoć! nesebično vam nudim sljedeće: s obzirom da pare kvare ljude i da su uzrok svega lošeg, da bih vam skinuo to teško breme zla s duše, javite mi se pp-om sa količinom maraka koje se želite riješiti. bićete mi zahvalni i mnogo dobro ćete se osjećat jer ste pomogli napredak svijeta! ja ću već naći prikladan način da se tih para riješim, oko toga nemajte brige ;-)


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 56 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 22 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group