Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 28. 04. 2024. 09:35

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 50 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3  Next
Author Message
 Post subject: Re: Sigurnosne kamere
PostPosted: 08. 10. 2009. 15:47 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 20. 05. 2006. 18:25
Posts: 1815
Location: Sarajevo
furija wrote:
Kako objašnjavaš to da je policajac iz ŠB-a izjavio kolegi preko toki-vokija: "E jbg nije balija, našeg smo ubili..."?


Imaš ovo nečim potvrditi, dokumentovati? Nagađanja i rekla-kazala o sličnim izjavama ima napretek.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Sigurnosne kamere
PostPosted: 08. 10. 2009. 15:57 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 20. 05. 2006. 18:25
Posts: 1815
Location: Sarajevo
http://www.sarajevo-x.com/bih/clanak/091008079

Sahrana Vedrana Puljića

Jako žalosno i potresno. Što je najgore, niko ništa pametno nije izvukao iz ovoga.


R.I.P.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Sigurnosne kamere
PostPosted: 08. 10. 2009. 16:00 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 13. 03. 2006. 17:07
Posts: 1961
Location: Sarajevo
Arinoe wrote:
furija wrote:
Kako objašnjavaš to da je policajac iz ŠB-a izjavio kolegi preko toki-vokija: "E jbg nije balija, našeg smo ubili..."?


Imaš ovo nečim potvrditi, dokumentovati? Nagađanja i rekla-kazala o sličnim izjavama ima napretek.

Od prijateljice jaran bio dole i čuo policajca. Fazon je što kad sam prvi put čula od nekih drugih ljudi na drugoj strani (koji ne poznaju ovog lika) koji su bili dole i isto čuli naravno da nisam vjerovala. I onda ovo drugi put mi već nije slučajnost.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Sigurnosne kamere
PostPosted: 08. 10. 2009. 16:06 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 27. 09. 2005. 01:21
Posts: 8156
Location: Tunguska
Je, al u kurcu.

Cuo sam od x razlicitih osoba koje su bile u SB na tekmi il im neko njihov pricao x razlicitih prica (jedna od njih, kao, drot upucao lika i rekao ostalima: "Eto, sad mu dzenazu klanjajte..").. Svi kolektivno volite govna jest, svako pravit zrtvu sa sebe/svoje strane i krivit one druge, napadat manjinu, zakuhavat i to je to. Aus brate.

U ovoj prici cvjecki nema..


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Sigurnosne kamere
PostPosted: 08. 10. 2009. 16:10 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 13. 03. 2006. 17:07
Posts: 1961
Location: Sarajevo
Šta je problem? Ja vjerujem da je tako bilo. Šta je čudno u tome da je policajac tako rekao? Ja apsolutno ništa. Meni momka žao, ali ni na čijoj strani nisam. Ne krivim policajce, nego matere ovih navijača što ih ovakve odgojiše.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Sigurnosne kamere
PostPosted: 08. 10. 2009. 16:25 
Offline
User avatar

Joined: 02. 06. 2003. 00:22
Posts: 4350
Location: Å iroki Brijeg
furija wrote:
Arch, moze jedno moje pitanje ? Kako objašnjavaš to da je policajac iz ŠB-a izjavio kolegi preko toki-vokija: "E jbg nije balija, našeg smo ubili..."?


Ja sam posvjedocio samo onome sto sam ja sam vidio ili dozivio i moj jedini revolt je to sto ovdje ljudi po defaultu pljuju po cijeloj jednoj sredini i brane tamo neka nevinasceta u svemu, a 99 posto ih provirilo ovdje nije, kamoli taj dan, a posebno sam se iznenadio komentarima pojedinih sa ovog foruma koji jesu, i nitko im ni ''a'' nije rekao niti ih lose pogledao dok se drugdje kamenuju bendovi samo zato sto su to sto jesu (evo necu namjerno nabrajati te sredine, samo cu reci da su daleko vece i kao, eto, ''kulturnije'').. Ja jesam, i pitao bih sve takve sta bi uradili u toj jednoj situaciji..
Ja to nisam cuo i nemam sta to spominjati, isto tako nisam nigdje branio policiju (osim onih par koji su direktno stali izmedju dvije crte kad su horde nasrnule na obicne gradjane) niti njihovu uporabu oruzja ukoliko ona nije bila opravdana.. to sto navodis sam ja osobno cuo i dozivio od policajaca drugdje, mislim, ne u tom kontekstu, ali u smislu prosipanja sile i nemara ka osobi druge nacionalnosti..

Quote:
I evo još par pitanja iz medijskih članaka, ako bi znao da odgovoriš, zanima me tvoj odgovor:

1. Navijače FK Sarajeva je policija zaustavila na više punktova. Ako je pronađen ijedan čekić, pajser, metalna šipka, pištolj ili zolja, zašto su dopustili da autobusi uđu u grad?


Uz osiguranje kakvo je bilo, mogli su s tenkom uci, da se razumijemo.. o tim kontrolama kojima pricas, prva je koliko ja znam bila na Bradini, pa ti kontaj.. a o kakvim kontrolama se sada prica naknadno, pogotovo u Å irokom, sto je bilo u biti pred samim stadionom, to je druga stvar, i na kraju od toga i jest ispalo komesanje jer su pri pregledu tu vrlo vjerojatno pronadjeni sumnjivi predmeti, a i nije nebitno istaknuti i to da pojedina vozila nisu ni tablice imala u toj skupini.. ja OSOBNO i jos par nasih auta (mislim, ljudi koji su isli na utakmicu), posto sam kasnio zbog obveza (bilo je oko 15:00), sam upao u kolonu druge skupine navijaca dok su ovi prvi sa tri busa i 3-4 auta vec stigli i fakticki poceli nerede.. dakle, zamisli situaciju gdje se npr. ja nadjem u toj koloni sasvim slucajno, BEZ pratnje dolaze, jedna jedina ophodnja ih ceka mozda 500ak metara prije stadiona, oni staju jos prije toga direkt na cesti, ono malo nasih ljudi tu se okrece i krece drugim putem dok ovi izlaze na pisanje, i zapocinju pjesmu ''jebena Listica'' dok gledaju gradjani sa strane.. jel ja jos sta trebam dodavati..? kakvo crno osiguranje, dobro se znalo da ga nece biti..

Quote:
2. Zašto autobusi nisu vraćeni kući ako je bio veći broj navijača nego što je najavljen dopisom?


Sta ce im kad su dotle stigli, a najavljeno njih puno manje..? Tko je kriv tu, oni koji su ih docekali ili oni koji su manipulirali brojkama..? Tko ce ih vratiti, onih 6 (sest) policajaca sto je cuvalo tri autobusa i nekoliko osobnih vozila ili ona jadna patrola sto je preuzela tu prvu skupinu..? preuzeta je prva skupina na ulazu u ZHZ, a to je vec 7 km od Å irokog gdje su se vrlo lako mogli dobro opskrbiti kamenjima i sl. pri stajanju.. kako god okrenes samo su sranje mogli napraviti.. mogli su ih jedino podijeliti u dvije skupine, nadati se da ih nece jos nenajavljeno i neorganizirano doci drugim putevima (a bilo je i takvih vjerujem, mozda ne samo sarajlija).. prva skupina je vec trebala biti na stadionu kad bi druga dosla i time izbjegnuta guzva i nered.. ali, prvoj skupini uopce nije bilo do ulaska na stadion ili izbjegavanja nereda.. i moram reci da su oni koji su trazili skloniste unutar stadiona i nisu htjeli te nerede bili zasticeni, isto kao sto je bilo i slucajeva gdje su neovisno o svemu ljudi i po kucama skrivali ozlijedjene ili uplasene koje su kao eto htjeli lincovat po dolasku, a jasno je po snimkama da su normalno usli u grad, a ne onako kako su opisali objektivnim medijima..

Quote:
3. Zašto navijači NK Široki Brijeg nisu bili na stadionu pred početak utakmice nego su hodali ulicama?


Koji pocetak utakmice, pa prva kolona je stigla u 15:10, ako ne i prije, a SIGURNO ne poslije toga.. najmanje 20 minuta prije pocetka.. Å iroki Brijeg je mali grad, nema neizdrzivis guzvi i navala, gdje ce drugdje gradjani biti, pa jos uvijek pristizu, medju njima djeca, zene.. i to sto nazivas navijacima nisu navijaci, nego obicni gradjani, prolaznici i simpatizeri od kojih se kao trebalo ocekivati da napadnu suparnicku navijacku grupu, a ovi jedva docekali da se, eto, brane, i sve sto se desilo je rezultat te samoobrane, a jasno se na snimkama vidi da kontroliraju tu ulicu i da su se obicni ljudi pri samom izazivanju nereda povukli u domove i objekte na stadionu, kao sto je i dopusteno onim navijacima Sarajeva koji nisu htjeli nerede vec se samo skloniti.. bas pravo ponasanje linc rulje, nema sta..
A kad spominjes same navijace, oni su, kao i tisucu puta dosada, u to vrijeme standardno billi u udruzi navijaca, i nisu ni dosli do mjesta zbivanja nereda dok se nije proculo da su izbili..
O nekoj organiziranoj sacekusi tolikog broja ljudi od malobrojnijeg, i to obicnog puka, je apsolutno smijesno pricati.. to i u puno vecem gradu bi neizvedivo bilo, a eto, takvi to tvrde da je bilo ovdje..

Quote:
4. Zašto su navijači FK Sarajeva pušteni u grad pred početak meča, a ne onako kako je propisano?


Zato sto su podijeljeni u dvije grupe, toliko ljudi, koristi matematiku, jedna skupina dok bi bila prekontrolirana, ulaznice kupljene i usla, druga dok bi bila pustena, dosla, usla, vec bi pocela utakmica.. jednostavno osiguranje nije ni blizu bilo dovoljno da se nosi sa tolikim brojem ljudi odjednom.. a kao sto vidimo, nije bilo dovoljno ni ovako..

Quote:
5. Zašto karte za utakmicu nisu prodate navijačima na sigurnom mjestu kao što je slučaj kada se gostuje na drugim stadionima?


Tko kaze da je to slucaj..? Ovo je cisto opravdanje, ponovno.. to ovisi o mjestu i prilici, kao i organizaciji, prethodnom dogovoru.. nekad se na Pecari dopusta slobodan ulaz gostujucim navijacima, a nekad se jednostavno izaberu predstavnici koji uzmu karte za sve na licu mjesta (dug bi bio popis svih takvih slucajeva svih grupa u BiH), ili, u slucaju najbolje organizacije posalje se TOCAN broj upita za karte i koliko ce ih doci i to bude sve unaprijed placeno.. ovo gore nikakve veze nema i ovo se moze tvrditi samo nekome tko nikad gostovao negdje nije..

Quote:
Ovo pitam tebe jer si jedan od rijetkih koji bi realno sagledali situaciju u ovakvim neprilikama, hajd ako ti nije mrsko...


Nije meni mrsko, odgovarah direktno, znam da nisu tvoja pitanja.. ja ti mogu dati svoje uvide u takvo sto i reci ono sto sam ja vidio..

Ali ovo je meni sada sve vise muka i pravdanje od gore navedenih i izigravanja nevinih zrtava koje nisu htjele nerede, jer je u konacnici desila se tragedija i otrijeznjenje takvih zbog cega je svima zao i shvatili su odjednom da to vise nije zabavno i smijesno i da je to neciji zivot (i vjerujem da pojedine i to boli, jer znaju da su htjeli nered), neciji TUDJI grad, imovina i sve ostalo i da nema nista od povratka kuci i standardne navijacke price dosli u grad, potukli se, razbili, devastirali, odnijeli pobjedu, jos jedno navijacko dokazivanje u nizu.. i kako sad doci javnosti pred oci i uplakanim majkama..? 'da, mi smo krivi i htjeli smo te nerede'..?

E to je ono sto meni najvise smeta, pored tragicne smrti naravno, i na sto svi redom po defaultu nasjedate po izjavama doticnih i huskanja medija zbog djela pojedinca ili policije (kako god da se dokaze) i koristite da izbacite sve frustracije i mrznju ka cijelom jednom mjestu, a ne takvim pojedincima i izoliranim slucajevima, nastranu ove sto izazivaju nerede i koji su dosli u TUDJI grad spremni i zeljni nereda, a u vlastitom gradu vam ljude ubijaju samo zato sto ih prijeko pogledaju, kamoli u slucaju sveopce devastacije i napada na ljude i imovinu jednog tudjeg grada.. pa tko je tu lud..?


Last edited by Archangel on 08. 10. 2009. 17:02, edited 4 times in total.

Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Sigurnosne kamere
PostPosted: 08. 10. 2009. 16:26 
Offline
User avatar

Joined: 22. 03. 2008. 01:09
Posts: 399
Location: Ispred monitora...
Quote:
3. Zašto navijači NK Široki Brijeg nisu bili na stadionu pred početak utakmice nego su hodali ulicama?



Dobar dio njih su bili huligani kao i ovi što su dolazili da prave sranje. Ne stajem na stranu Širokog. Krivci su svi. Ovi što su došli i pravili sranje, ovi što su zapucali na masu+odvratni šovinistički komentari i dobacivanja, što ne sumnjam da je bilo i sa one strane. Ponekad poželim da sam rođen negdje daleko i da nisam upućen u sranja koja se dešavaju. Prošlo je 15 godina i "mi" se još mrzimo. Što je najgore, mrzimo se zbog nečega što nam je nametnuto. Nisam ja birao da se rodim ovde i da budem ono što jesam (mom slučaju pola-pola) i još zbog toga mrzim nekoga sa kim nemam nikakve veze i to zbog iste stvari. Poražavajuće je samo pomisliti na to koliko smo mi zatucani i zaostali i nakon 15 godina. Rat je počeo "jer su se carevi igrali rata" i što je najgore mržnja je ostala. Živim 50 m od Hr granice i samo sam 2 puta tamo prešao zato što sam se bojao idiota (znam kakvih ovde kod mene ima -.-) Ne mogu otići prošetati, popiti piće, upoznati nekoga samo zato što ima debila koji bi ubili jer sam sa druge strane? Možda izgleda kao skretanje sa teme ali veoma je povezano (čitajući komentare, na osnovu snimaka, izjava određenih ljudi itd.) Naša tragika je u tome što smo svi jedan narod. Sa istim obilježjima, običajima, jezikom..


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Sigurnosne kamere
PostPosted: 08. 10. 2009. 16:31 
Offline
User avatar

Joined: 02. 06. 2003. 00:22
Posts: 4350
Location: Å iroki Brijeg
furija wrote:
Šta je problem? Ja vjerujem da je tako bilo. Šta je čudno u tome da je policajac tako rekao? Ja apsolutno ništa. Meni momka žao, ali ni na čijoj strani nisam. Ne krivim policajce, nego matere ovih navijača što ih ovakve odgojiše.


Pa evo i ja cu reci da je moglo biti, sto ne.. mislim, i dalje je to rekla-kazala, ali ja znam sta sam ja osobno sve cuo diljem BiH od takvih, ima ih MASA koji bi jedva docekali da nekoga tako upucaju ili bar dobrano pretuku.. i znas kako vecina ide..? recimo, ides na gostovanje, stoji se, pregled, pretres, ovo ono, iz CISTA mira ce UVIJEK doci jedan i recimo namjerno te gurnuti ramenom u prolazu, ili nesto slicno tome, samo cekajuci da mu das povod ili da napravis svoj neki potez.. i da ispravim jednu stvar, u osiguranju u nas ima i Bosnjaka i Srba, to je cinjenica koju je lako potkrijepiti, nije kao da su ovi jednostavno jedva docekali tamo neke balije da ih propucaju, ali ovo je neka deseta prica.. MEDJUTIM, to sve treba dokazati i potkrijepiti, jer inace nema smisla, i nije isto kada malobrojniji gledaju divljanje, i pored upozorenja nastavljaju sa istim, nasrcu na tebe, bacaju baklje i pale automobile (eto samo to sve se moze vidjeti na snimkama).. mora se dokazati nacin i razlog svega toga, inace cemu poantu.. ja tu imam vlastitu teoriju koja je 90 posto tocna i vjerojatna, ali je necu iznositi u javnost..


Last edited by Archangel on 08. 10. 2009. 16:39, edited 1 time in total.

Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Sigurnosne kamere
PostPosted: 08. 10. 2009. 16:38 
Offline
User avatar

Joined: 02. 06. 2003. 00:22
Posts: 4350
Location: Å iroki Brijeg
Master wrote:
Quote:
3. Zašto navijači NK Široki Brijeg nisu bili na stadionu pred početak utakmice nego su hodali ulicama?



Dobar dio njih su bili huligani kao i ovi što su dolazili da prave sranje. Ne stajem na stranu Širokog. Krivci su svi. Ovi što su došli i pravili sranje, ovi što su zapucali na masu+odvratni šovinistički komentari i dobacivanja, što ne sumnjam da je bilo i sa one strane. Ponekad poželim da sam rođen negdje daleko i da nisam upućen u sranja koja se dešavaju. Prošlo je 15 godina i "mi" se još mrzimo. Što je najgore, mrzimo se zbog nečega što nam je nametnuto. Nisam ja birao da se rodim ovde i da budem ono što jesam (mom slučaju pola-pola) i još zbog toga mrzim nekoga sa kim nemam nikakve veze i to zbog iste stvari. Poražavajuće je samo pomisliti na to koliko smo mi zatucani i zaostali i nakon 15 godina. Rat je počeo "jer su se carevi igrali rata" i što je najgore mržnja je ostala. Živim 50 m od Hr granice i samo sam 2 puta tamo prešao zato što sam se bojao idiota (znam kakvih ovde kod mene ima -.-) Ne mogu otići prošetati, popiti piće, upoznati nekoga samo zato što ima debila koji bi ubili jer sam sa druge strane? Možda izgleda kao skretanje sa teme ali veoma je povezano (čitajući komentare, na osnovu snimaka, izjava određenih ljudi itd.) Naša tragika je u tome što smo svi jedan narod. Sa istim obilježjima, običajima, jezikom..


Pazi, rekoh vec, to je bilo najmanje 20 minuta prije utakmice i ne radi se o navijacima niti je ikakve organizirane ceke bilo kao sto su izjavili po povratku i u svim medijima.. navijaci tu nisu ni bili pri pocetku sukoba.. uostalom, to nije moje misljenje nego ih nadzorne kamere demantiraju da su im busevi docekani kamenjanjem i navijaci po izlasku isto tako.. ne sumnjam ni ja nimalo da je tu bilo ''cascenja'' sa obje strane, cuj, standard za cijelu BiH, nazalost, pa cak izmedju navijaca i gradjana iste nacionalnosti, pojedinaca i levata ce uvijek biti i uvijek ih svugdje ima, tako i u njihovom gradu.. ali povjerovati da su ti malobrojni htjeli sukob (pazi, i dalje govorimo o obicnim gradjanima i prolaznicima koji nisu na navijackoj tribini) i napali visestruko brojniju i spremniju grupu nemareci za svoju sigurnost i sigurnost svoje imovine (i sve to dok ih cuva sest policajaca) kao sto tvrde da je bilo prilikom dolaska i kamenovanja busa i navijaca sa kuca i ugostiteljskih objekata..? jel zaista vjerujes u to ili ti je vjerojatnije da su takvi itekako htjeli nered i spremni docekali takvo sto..? jebga, masa toga je tu vise ispricana, meni je samo zao i krivo radi ovih pljuvackih i neargumentiranih postova gdje se cijela jedna sredina, u ovom slucaju moja, generalizira i prave pacenike i trazi nevine tamo gdje ih nema, da ne govorim o nasilju na terenima diljem BiH i necemu sto se, uz ovakav manjak osiguranja i svega ostalog, moglo desiti BILO gdje, a na moju i nasu zalost, desilo se ovdje.. dok ljudi sami sebi priznaju da ovakvo sto osiguranje JEDINO i sprijecava, i to ne samo u ovakvim susretima, nego i recimo evo i u slucaju susreta zenice i sarajeva, npr., dotad ce samo slijepo pratiti i pravdati svoje i gotovo, kao sto je dobro profesor Raspudic rekao kad su poceli ove sa bajkama.. e pa ja necu..


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Sigurnosne kamere
PostPosted: 08. 10. 2009. 17:07 
Offline
User avatar

Joined: 22. 03. 2008. 01:09
Posts: 399
Location: Ispred monitora...
Ne znam šta je bilo, sve što znam je iz postova pročitano. Ne znam kako je to izgledalo tamo da li su se tukli ljudi sa navijačima ili navijači sa navijačima. I ne okrivljujem nikoga....Sigurno je da ovi što su došli nisu trebali praviti sranje niti su ovi trebali pucati. Meni je žao što je izgubljen život ni zbog čega. A slijepi ljudi i dalje nastavljaju sa mržnjom. NIje bitno je l' on naš njihov ili ne znam čiji. Bitno je da je poginuo. Takođe, nema potrebe za generalizovanjem. Zbog huligana nisu svi navijači huligani niti su zbog nacista svi muslimani (hrvati, srbi) nacisti. Arch, slažem se sa svime što si rekao/la.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Sigurnosne kamere
PostPosted: 08. 10. 2009. 22:14 
Offline

Joined: 08. 10. 2009. 21:59
Posts: 7
sta je sa momcima koji su bili pritvoreni dole i udarani od strane gradjana/seljaka?*
*selo-mjesto do 5000 ljudi(listica 92 5000 ljudi)?
sta je sa pricom koju je deda ispricao momcima koji su se sakrili u kucu da je sve ovo isplanirano?
sta je sa red armyem pretprosle sedmice?
sta je sa montiranim policijskim snimkom gdje se vidi belaj, kad je momak upucan pada kamera i snima pod kao?
kamere sa stadiona-zasto je razlika izmedju snimaka po 20 minuta?
covjek koji je karte prodavao-ako se sakrio u kapiju koja vodi do stadiona, po kojoj bi logici on izasao u belaj pred hordama?
zasto nema na snimku gdje on izlazi iz te kapije?
zasto na karti pise(imam kupljenu) siroki brijeg-velez?utaja poreza?
slika kako momak drzi pistolj od hz-a- ko se malo udubi u sliku vidjece da je u pitanju kais.
kako cijev od pistolja moze biti kriva?
deda koji je dobio batine je, kad su skripari kamenjali pa se razbjezali bio sa njima i gadjao nas, i poslije se pravio lud.
nije namjesteno-zasto je druga kolona radzvojena?
zasto su ljudi pucali 3-4 minuta nakon sto je belaj poceo?
na snimku se cuje kako neko u kaficu vice sudrugaru odakle ti pistolj?

poenta: ovo je sve bilo namjesteno, politicki-staviti utakmicu u isto vrijeme kad i derbi u mostaru-cudno.
pokusano je ovo isto sa RA-samo je, po prici iz RA-nas bilo manje mi se pokupili u auta sta cemo, da smo se tukli najebali bi.na kraju apsurd sa oliverom.
i za kraj, arch, nismo upadali nikom u kucu. licno sam bio svjedok pomaganja ljudi iz kuca okolo stadiona nama.ali i svjedok pucanja.

''Sta cete ovdje djeco, ovo vam se sprema vec godinu dana...''

p.s.niste vastase,nego ste uvijek SPREMNI?


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Sigurnosne kamere
PostPosted: 08. 10. 2009. 22:16 
Offline

Joined: 08. 10. 2009. 21:59
Posts: 7
i molba da se pocevsi od furije pa nadalje ljudi koji nisu bili tu ne mjesaju.
sodome ti bas lud covjek.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Sigurnosne kamere
PostPosted: 08. 10. 2009. 22:22 
Offline

Joined: 08. 10. 2009. 21:59
Posts: 7
http://www.youtube.com/watch?v=b8mxQUnB ... r_embedded
http://www.youtube.com/watch?v=2uNtIk9sgKU


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Sigurnosne kamere
PostPosted: 08. 10. 2009. 22:33 
Fala sto mi brisete postove ;-)


Top
  
 
 Post subject: Re: Sigurnosne kamere
PostPosted: 08. 10. 2009. 22:50 
Offline
User avatar

Joined: 09. 09. 2009. 11:44
Posts: 1655
Location: mmmmmmmmm
SODOM wrote:
Fala sto mi brisete postove ;-)



mislim ali ... koji kurac ... zasto brisete nekom postove ako je izjasnijo svoje misljenje :S

partizan wrote:
92 5000 ljudi?


ja fakat neznam da postoji ovaj broj :lol:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Sigurnosne kamere
PostPosted: 08. 10. 2009. 22:58 
Offline

Joined: 08. 10. 2009. 21:59
Posts: 7
92-godine 5000 ljudi


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Sigurnosne kamere
PostPosted: 09. 10. 2009. 00:54 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 27. 09. 2005. 01:21
Posts: 8156
Location: Tunguska
Sodome, ti si se plaho zajebao ovaj put.. mislim da ti niko nije brisao postove, ukoliko nisu direktno vrijedjali nekog il grupu ljudi.. :?


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Sigurnosne kamere
PostPosted: 09. 10. 2009. 03:30 
Offline
User avatar

Joined: 02. 06. 2003. 00:22
Posts: 4350
Location: Å iroki Brijeg
partizan wrote:
sta je sa momcima koji su bili pritvoreni dole i udarani od strane gradjana/seljaka?*


Tko je sporio da nije toga bilo, izvoli nadji.. a kao inace cvijece sa omanjim policijskim dosjeima i neduzni u svemu sto se vidi po snimkama i slikama, tu eto ''reda radi''..

Quote:
*selo-mjesto do 5000 ljudi(listica 92 5000 ljudi)?


Ne kontam.. relevantnost podatka, nigdje veze..

Quote:
sta je sa pricom koju je deda ispricao momcima koji su se sakrili u kucu da je sve ovo isplanirano?


Kakva bolan prica, rekla-kazala, bla bla.. moguce da i jest isplanirano.. ta javilo se meni nekoliko vasih (a uostalom dosta ih ima po komentarima svugdje koji okrivljuju HZ) ubijedjenih da je to slucaj, sad, da li je to od njihovih/vasih visokih netko nalozio, ili je to treca strana nalozila, ne bih znao, niti mi se uopce ne spekulira.. posve suvisno i nevezano pitanje..

Quote:
sta je sa red armyem pretprosle sedmice?


Sta je sa njima, grupa koja je dosla neorganizirano je upracena, oduzet trans istoj u navijackom okrsaju (za razliku od HZ koji su napali gradjane ili ocekuju da javnost vjeruje da su obicni malobrojni gradjani napali njih), isto kao sto bi oni napravili bilo kome u bilo kojoj od dosta takvih slicnih situacija i dovidjenja.. ostalo su policijske stvari i mogu sa njima raspravljati..

Quote:
sta je sa montiranim policijskim snimkom gdje se vidi belaj, kad je momak upucan pada kamera i snima pod kao?


Ne znam, pitaj policiju, sta mene pitas..

Quote:
kamere sa stadiona-zasto je razlika izmedju snimaka po 20 minuta?


Zato da bi vi imali sta pitati..? sto je snimljeno moze se naci, tko smeta tuziteljstvu i ostatku to pribaviti.. uostalom, na tim snimkama se jasno vidi da nema ni govora o doceku kakvog su opisali kroz medije po dolasku kuci.. cinjenica..

Quote:
covjek koji je karte prodavao-ako se sakrio u kapiju koja vodi do stadiona, po kojoj bi logici on izasao u belaj pred hordama?
zasto nema na snimku gdje on izlazi iz te kapije?


Vjerujem da ima i taj snimak, medjutim s obzirom da nisam sve ni pregledao, ni kopirao, necu nista prejudicirati..

Quote:
zasto na karti pise(imam kupljenu) siroki brijeg-velez?utaja poreza?


lol.. zasto ja imam istu takvu situaciju sa utakmicom u Banja Luci, konkretno.. sto na mojoj karti iz Vrapcica pise FK Velez - FK Å B.. tja, utaja poreza.. dramaticne veze sa vasim divljanjem gradom..

Quote:
slika kako momak drzi pistolj od hz-a- ko se malo udubi u sliku vidjece da je u pitanju kais.
kako cijev od pistolja moze biti kriva?


Gdje ja rekoh da je ista drugacije..? fala bogu nisi ni procitao.. to sto mediji traze senzacije i plasiraju vijesti svakih par minuta, nije moja stvar, ja se na to ni osvrnuo nisam, raspravljaj sa urednicima vijesti i portala.. fala bogu dovoljno su se nasrali i o nama..

Quote:
deda koji je dobio batine je, kad su skripari kamenjali pa se razbjezali bio sa njima i gadjao nas, i poslije se pravio lud.


Yah, i konsekventno ocito zasluzio i da ga se rani.. fala bogu, covjek bez razloga napada ljude koji su mu u dvoriste dosli zalijevati cvijece kao sto se vidi po snimkama, slikama, maskiranim licima i ''navijackim rekvizitima'' koje su miroljubive horde imale..

Quote:
nije namjesteno-zasto je druga kolona radzvojena?


Zasto je vas bilo tri puta vise od najavljenog.. kako ces drugacije s ogranicenim brojem osiguranja kontrolirati ogromnu masu..? kontas namjesteno da vas obicni narod napane..? LOL.. bilo 'ebote sveukupno mozda 30 obicnih gradjana i prolaznika oko stadiona u malom gradu, normalan ulaz u grad i sve, kao sto se vidi na snimkama i SUPROTNO vasim izjavama i tvrdnjama o kamenovanju buseva po ulazu iz kafica i kuca.. zaista nisi normalan.. takvu ceku vam ne bi mogli napraviti u puno vecem gradu, kamoli maloj sredini, a da ne govorim o besmislenosti i uopce suludosti takve ideje..

Quote:
zasto su ljudi pucali 3-4 minuta nakon sto je belaj poceo?


Belaj, tri cetiri minute..? belaj je poceo prakticki momenta kad su prve horde izasle iz busa i vidjele sta ih kao cuva..
http://www.abcportal.info/slike/2009/10 ... neredi.jpg
Pravo iskamenjani odmah nespremni gosti, nema sta..

Quote:
na snimku se cuje kako neko u kaficu vice sudrugaru odakle ti pistolj?


Na snimku se cuje kako to vice, ali ne i kome, cisto spekuliranje.. odakle ti ideja da je ''sudrugaru'' rekao s obzirom na sve vidjeno na tom klipu (naravno, ponovno prijetnje, uzimanje stolica i devastacija od strane gostujucih navijaca), i to sto mu kaze odakle ti pistolj picka ti materina.. zanimljiv nacin izrazavanja ''suborcu''..

Quote:
poenta: ovo je sve bilo namjesteno, politicki-staviti utakmicu u isto vrijeme kad i derbi u mostaru-cudno.
pokusano je ovo isto sa RA-samo je, po prici iz RA-nas bilo manje mi se pokupili u auta sta cemo, da smo se tukli najebali bi.na kraju apsurd sa oliverom.
i za kraj, arch, nismo upadali nikom u kucu. licno sam bio svjedok pomaganja ljudi iz kuca okolo stadiona nama.ali i svjedok pucanja.


Mozda je ovo bilo namjesteno, ali ne od strane nas gradjana.. Uostalom, kakve veze ima NK Å B sa terminom odigravanja tog susreta, to je nadleznost NFSBiH i krivica za takvo sto je njihova.. smijesno.. Å iroki Brijeg nije htio taj sukob, vi ste ga nametnuli inzistiranjem na sukobu, i zna se do cega je doslo, a kad je pala mrtva glava uslijed toga, e tad je poceo cijeli taj plac, kuknjava, otrijeznjenje i sve ovo.. a moglo se lako desiti jos prije tjedan dana npr. u Ultras pubu, ili u bilo cijem dvoristu.. uostalom, u vlastitom ti gradu ubijaju ljude jer krivo nekoga pogledaju, al ne, to nije bitno.. smatrati da jedna tako mala i inace mirna sredina naprema nekim velikim gradovima ima u sebi kapaciteta ili volje da obicni gradjani (ne mogu nikako to dovoljno naglasiti, prolaznici, svakodnevni ljudi, manja grupica njih), ne mareci za svoju imovinu i zivote napadnu visestruko brojniju navijacku grupaciju spremnu na sve (sto je jasno vidljivo iz prilozenog) je zaista smijesno i zalosno.. zapitaj se ti radije tko je sta mogao inscenirati u svemu tome jer bogami onoliki plac, onoliki strah u ocima gradjanja i opce zgrazanje nad cijelom tom devastacijom nitko ne moze inscenirati..
Ne sumnjam ja sta si ti vidio, punk, medjutim, zaboravljas da sam i ja svjedok tih stvari, i ne treba mene tko sta uvjeravati kad sam vidio sta sam vidio, pun grad huligana sa palicama, bakljama, kljucevima, stolicama, i ostalim ''rekvizitima'' u TUDJEM gradu, sa maskama na licu, idu uokolo, prijete i razbijaju, a toga vas nista ne opravdava.. oni koji nisu htjeli nerede i koji su nesvjesni svega krenuli taj dan, oni su bili sklonjeni, naravno.. isto kao i nogometasi Sarajeva koji su pohvalili ponasanje domacina u takvoj situaciji te vecer prije toga bez problema setali gradom, hotelom, pili kavu, bez da im itko jedne lose rijeci uputio, cemu je uostalom svemu posvjedocio Turkovic.. zasto, zato sto nisu htjeli ni izazivali nerede u tudjem gradu.. a koji je vas izgovor.. ja nas nisam ni pokusao opravdati u brojnim stvarima, ali ovo sto vi radite kroz medije je zalosno..i sve zato sto naravno morate naci opravdanje sada u ocima javnosti i ocima vasih majki.. e pa nek je vama na cast..

Quote:
''Sta cete ovdje djeco, ovo vam se sprema vec godinu dana...''

p.s.niste vastase,nego ste uvijek SPREMNI?


Smijesno.. da ne kazem stogod drugo..

Nemam vremena ni volje za ovo, stvarno, smijesno vise..


Last edited by Archangel on 09. 10. 2009. 03:35, edited 1 time in total.

Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Sigurnosne kamere
PostPosted: 09. 10. 2009. 03:35 
Offline
User avatar

Joined: 17. 03. 2005. 15:28
Posts: 12202
ljudi ovo prestaje bit rasprava argumentovana, ovo postaje smor, gubi se smisao, momak je ubijen, ovo vise nema veze s tim, ove dalje rasprave se zasnivaju na drugim osnovama nekim... jebo to.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Sigurnosne kamere
PostPosted: 09. 10. 2009. 03:36 
Offline
User avatar

Joined: 02. 06. 2003. 00:22
Posts: 4350
Location: Å iroki Brijeg
Posteno, kljucaj i gotovo.. ionako nekome tko ne zeli sagledati stvari i biti realan nema sta znaciti apsurdnost situacije..


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 50 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group