Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 27. 04. 2024. 15:22

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 24 posts ]  Go to page 1, 2  Next
Author Message
 Post subject: Guzlače GRAS!
PostPosted: 13. 10. 2009. 12:16 
Offline
User avatar

Joined: 28. 03. 2006. 04:07
Posts: 718
Location: monty peyton
nakon price da cemo za godisnju studentsku kartu izdvajati 35km, evo jos bolje vijesti!

http://www.sarajevo-x.com/bih/sarajevo/clanak/091013029


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Guzlače GRAS!
PostPosted: 13. 10. 2009. 13:26 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 08. 01. 2004. 05:40
Posts: 6325
Location: Beyond The Sun
Ne postoji džabe prijevoz, to je sto posto sigurno, a s druge strane, ja iskreno sumnjam da će ovo proći. Pa nije prošla ni priča o godišnjoj od 33 marke, stvarno vjeruješ u GRAS i elektronske kartice? To ko jebeni Blade Runner, s tim što su revizori androidi.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Guzlače GRAS!
PostPosted: 13. 10. 2009. 13:59 
Offline
User avatar

Joined: 03. 03. 2006. 23:34
Posts: 1356
Location: Banjaluka, Bosna i Hercegovina
Glupost teska... Ako si student nisi bogalj, cuj 33 godisnja, da je mjesecna toliko super je opet... Bolje da se pare trose na marljive studente i socijalno ugrozene, dati 15 milona za JEDAN GRAD, vise nego smijesno... Stave simbolicnu cijenu studentske karte, taman da nije prevoznik u minusu i to je to.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Guzlače GRAS!
PostPosted: 13. 10. 2009. 14:35 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 08. 01. 2004. 05:40
Posts: 6325
Location: Beyond The Sun
33 marke je tebi normalna cijena za jedan mjesec? Izvini, ali fakat nisi normalan. Jarane moj, ljudi u Sarajevu žive sa 150 maraka godišnje i da daju 33 marke na kartu i da se voze u kurcu od prijevoza...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Guzlače GRAS!
PostPosted: 13. 10. 2009. 15:56 
kod nas je situacija ovakva

Lukavac - Tuzla mjesecna karta 52 KM (2KM u jednm pravcu) ( 12km udaljenost)

Srebrenik - Tuzla mjesecna karta 40 KM (1,5 KM u jednom pravcu) (35 km udaljenost)

pa et, da se ne zalite dzaba


Top
  
 
 Post subject: Re: Guzlače GRAS!
PostPosted: 13. 10. 2009. 16:17 
Offline
User avatar

Joined: 30. 03. 2006. 17:54
Posts: 453
SODOM wrote:
kod nas je situacija ovakva

Lukavac - Tuzla mjesecna karta 52 KM (2KM u jednm pravcu) ( 12km udaljenost)

Srebrenik - Tuzla mjesecna karta 40 KM (1,5 KM u jednom pravcu) (35 km udaljenost)

pa et, da se ne zalite dzaba


E pa meni naplati za pet stanica sto idem do fakulteta 33 km, i to prosle sedmice niti jednom nisam se vratio od faxa do odredisne stanice zbog kojekakvih protesta, nestajanja struje, picki materina...
Jos udjoh u petak u tramvaj, smrdi na govna :roll: :roll:

Dam im 33cm kurtza...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Guzlače GRAS!
PostPosted: 13. 10. 2009. 16:44 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 09. 09. 2004. 00:32
Posts: 2445
Ma ne vjerujem da ce ovo uopste proci, mada bi bilo fino.
Jel ono u Zagrebu besplatan prevoz za studente?


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Guzlače GRAS!
PostPosted: 13. 10. 2009. 16:52 
Offline

Joined: 30. 10. 2005. 18:08
Posts: 375
anthrax wrote:
Jel ono u Zagrebu besplatan prevoz za studente?


je.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Guzlače GRAS!
PostPosted: 13. 10. 2009. 17:21 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 24. 11. 2006. 19:20
Posts: 6731
Location: Sarajevo
mene je uvijek bolio kurac za taj prevoz s obzirom, da zivim u centru pa vec zadnje 4 godine pjesacim...al za one koji to bas ne mogu, 33 KM mjesecno je uvala al ona mrtva, a prevoz ne da kasni, nego goreg nema ni u ruandi...ne znam samo kako ih nije stid djubrad bolesna...za 2 stanice placas 1. 80, a vi sodome za isto toliko mozete u drugi grad jebote...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Guzlače GRAS!
PostPosted: 13. 10. 2009. 17:25 
Offline
User avatar

Joined: 30. 03. 2005. 01:20
Posts: 3472
Location: GB
Mi u Tuzli ni marke ne dajemo za tramvaj :)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Guzlače GRAS!
PostPosted: 13. 10. 2009. 18:25 
nekrodemon wrote:
mene je uvijek bolio kurac za taj prevoz s obzirom, da zivim u centru pa vec zadnje 4 godine pjesacim...al za one koji to bas ne mogu, 33 KM mjesecno je uvala al ona mrtva, a prevoz ne da kasni, nego goreg nema ni u ruandi...ne znam samo kako ih nije stid djubrad bolesna...za 2 stanice placas 1. 80, a vi sodome za isto toliko mozete u drugi grad jebote...

za ljude koji nisu studenti, karta do tz i nazad izadje 6KM (znaci 12 km)

a iz Lukavca do Sarajeva (100km) je 7KM...

al et haman da smo mi dobri kakvih ima


Top
  
 
 Post subject: Re: Guzlače GRAS!
PostPosted: 13. 10. 2009. 20:55 
Offline
User avatar

Joined: 28. 03. 2006. 04:07
Posts: 718
Location: monty peyton
Axeman wrote:
Ne postoji džabe prijevoz, to je sto posto sigurno, a s druge strane, ja iskreno sumnjam da će ovo proći. Pa nije prošla ni priča o godišnjoj od 33 marke, stvarno vjeruješ u GRAS i elektronske kartice? To ko jebeni Blade Runner, s tim što su revizori androidi.


nemoj me sad optuzivat da sirim dezinformacije... : ) iskreno, i 33km za godisnju kartu u usporedbi sa trenutnim cijenama (pogotovo one za jednu voznju) meni spada u domen prevoza guzlače. nije bas da vjerujem u GRAS ali mislim da bi SPUS mogao nesto povoljno izganjati, tu su jbg u nasoj sluzbi...

as_the_sun_sets wrote:
Glupost teska... Ako si student nisi bogalj, cuj 33 godisnja, da je mjesecna toliko super je opet... Bolje da se pare trose na marljive studente i socijalno ugrozene, dati 15 milona za JEDAN GRAD, vise nego smijesno... Stave simbolicnu cijenu studentske karte, taman da nije prevoznik u minusu i to je to.


nisi bogalj brate al baci na papir koliko studenta kosta godisnje javni prevoz samo za A zonu, da ne pricamo o ovima sto moraju promijenit dva ili tri vozila do destinacije. sto se tice marljivih studenata, mislim da svaki od njih sa najnizim prosjekom od 8.0 ima vrlo dobru sansu za stipendiranje koje krece od opcinskog nivoa, preko raznih medjunarodnih organizacija a zavrsava sa žiža stipendijama od EU i SAD-a. a izmedju ostalog, Senat je vec prihvatio akciju SPUS-a po kojoj je pri upisu na fax (od ove godine) potrebno uplatiti petaka za stipendiranje socijalno ugrozenih, kao i onih najboljih studenata. dakle ostaje samo da nas ne deru za javni prevoz. : )


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Guzlače GRAS!
PostPosted: 13. 10. 2009. 21:15 
Offline
User avatar

Joined: 03. 03. 2006. 23:34
Posts: 1356
Location: Banjaluka, Bosna i Hercegovina
Ovde je mejsecna za JEDNOG prevoznika oko 30 za JEDNU LINIJU, znaci, od nekih 6-7 prevoznika mozes se samo za jednim vozati i to jednom linijom busa, pa ti vidi gdje si onda... Tako da je tramvaj sa univerzalnom kartom od 30-ak KM u poredjenju sa banjaluckom situacijom vise nego dobar... A 33 KM godisnje, ne znam, ako imamo toliko novaca, slobodno, ali ne vidim bas da plivamo u lovi...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Guzlače GRAS!
PostPosted: 14. 10. 2009. 18:01 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 08. 01. 2004. 05:40
Posts: 6325
Location: Beyond The Sun
Vezano za temu vječnih studenata - to nije problem GRAS-a, već fakulteta. Neko je spominjao da se treba napraviti selekcija. To je nemoguće. Fakulteti trebaju riješiti svoje probleme, a GRAS bi po bilo kojoj osnovi trebao ako ništa, a onda napraviti jebene karte na vrijeme kakve su normalna pojava bilo gdje u svijetu. Pristupni Jizdenka, tj. karta u Pragu je oko 2 KM i vozaš se 2 sata u bilo kojem smjeru, bilo kojim vozilom.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Guzlače GRAS!
PostPosted: 14. 10. 2009. 18:21 
ma trebate se ko shitpifter vozat taxijom :mrgreen: ...


Top
  
 
 Post subject: Re: Guzlače GRAS!
PostPosted: 15. 10. 2009. 09:14 
Offline
User avatar

Joined: 16. 09. 2007. 19:46
Posts: 1283
Location: Mount North
i meni je nesto suhveli ta elektronska bomba
jer svi oni koji zive u sarajevu i okolo su bar jednom imali situaciju sa vozacem ili sintorima(citaj revizorima), a u posljednje vrijeme i sa gras sekjuriti

prijedlog je idealan, ali buduci da je gras monopolista po pitanju gradskog saobracaja - 90% odluke je u njihovim rukama, a i sasvim sam siguran da ce se i u tom elektronskom sistemu (ako bude usvojen, a nece) naci neka rupcaga - cisto onako da se njihovo cijenjeno osoblje moze izivljavati na studentsko/djackoj populaciji

sad malo offtopci - jel ko kad slucajno bio prisutan kad su sintori i sekjuriti rekli nekom hrmpaliji od 150 kila i tajson frizurom da izadje napolje?

iskreno...ako bi cijena te godisnje karte bila do 50 maraka, i to je razumna cijena kad se uzme u obzir da je mjesecni kupon 33 KMX12 mjececi = 396 KM
a sto sharan rece gore, ima mnogo porodica koje prezivljavaju na crkavici od 150 do 300 KM sto nije dovoljno ni za najosnovnije


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Guzlače GRAS!
PostPosted: 15. 10. 2009. 15:07 
Offline

Joined: 27. 06. 2008. 11:02
Posts: 52
Location: Urijan Dedina
na stranu dogovori za studentsku populaciju, ali sto se mene tice, GRAS je zasluzio opste uzimanje na zub i bojkot placanja karata svih gradjana. razlozi za to su cijena karte, cistoca vozila, ispravnost vozila, vrsta osoblja u njima i nacin kako su zaposleni, redovitost linija i ostalo. jedan primjer je da se do Visokog sa vozom moze stici za 2,5 KM, a i voz je na struju.

za one koji bi rekli da je stanje takvo kakvo jeste bas zbog ne placanja karata, treba se vratiti par godina unazad i sjetiti se metli od 40 KM, kuce smjenjeneg direktora itd.

a tu je i monopol i rat sa Centrotransom.

zato, obavezno ostavljanje karte na sjedistima ili predaja putnicima koji ulaze, ljepljenje kamera i svercovanje..


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Guzlače GRAS!
PostPosted: 16. 10. 2009. 04:26 
Offline
User avatar

Joined: 17. 03. 2005. 15:28
Posts: 12202
te "besplatne" karte su suplja prica, znaci nista od tog. al izgleda je sigurno da ce se uvest studentske godisnje od 40-tak maraka. sto je vrlo odlicno, ove mjesecne od 33 il 35, koliko su vec, su jebiga svakom previse, pa i studentima koji rade vec.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Guzlače GRAS!
PostPosted: 17. 10. 2009. 16:09 
Offline
User avatar

Joined: 09. 09. 2009. 11:44
Posts: 1655
Location: mmmmmmmmm
ja placam kartu mjesecnu 80 km skolsku do metkovica .. preskupa karta za mene s obzirom da nas ima 100 koji idu gori , bar mogu sniziti kartu


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Guzlače GRAS!
PostPosted: 17. 10. 2009. 16:57 
Offline
User avatar

Joined: 17. 03. 2005. 15:28
Posts: 12202
ko tebe sta pita bolan :lol:


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 24 posts ]  Go to page 1, 2  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 28 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group