Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 28. 04. 2024. 01:25

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 14 posts ] 
Author Message
 Post subject: Banjaluka prodisala! Demofest klub otvoren i radi punom paro
PostPosted: 09. 01. 2010. 03:19 
Offline
User avatar

Joined: 03. 03. 2006. 23:34
Posts: 1356
Location: Banjaluka, Bosna i Hercegovina
Svaka cast, kapa dole, do poda!

Ekipa okupljena oko "nektar' demo festivala, osim sto nam je ponudila vrhunsku zabavu i uzitak i druzenje tokom sedam dana prvog i nekih 4 dana drugog demofesta, dovodeci pregrst dobrih demo bendova ali i renomirana imena za vrijeme festivala (Marcelo, Kud Idioti, Kosheen, Therapy?, Asian Dub Fondation...) ovaj put udara bas tamo gdje treba, u srz problema!

Godinama, hm, barem koliko se ja sjecam, 10 godina i malo duze, Banjaluka nema pristojan klupski prostor sa DOBRIM zvukom. Pocelo se u zadnjih godinu dana sa par svirki u prostoru studentskom doma ali je brzo izgubljen... Eh, dobar zvuk bijese. Sada je demofest ozivio prostor nekadasnjeg kultnog i neprezaljenog KSET-a, u kome su nastupala cak i neka svjetska muzicka imena u domenu panka i hardkora. Ovaj put je ruho prilicno crno ali i fancy, skupa pica, ODLICNO ozvucenje, dovoljno prostora za sve...

Prilika za metalce a narocito nju-bridere iz cijele BiH da skoknu do Banjaluke i uzivaju u savrsenoj veceri u kojoj nastupaju, za tricave tri marke, tri zaista sjajna benda:

Tanker (Banjaluka) http://www.myspace.com/bandtanker
Machine Insufficiency (Zagreb) http://www.myspace.com/machineinsufficiency
Igut (Zagreb) http://www.myspace.com/igut

Dalje demofest nastavlja da nize svirke:

06. januar 2010, srijeda, MARÄŒELO & FILTER CREW
FEAT. ISKAZ I SVJEDOCI, 21:00 Ulaz: 10 KM

09. januar 2010, subota LIRA VEGA (BEOGRAD) 21:00 Ulaz: 3 KM

16. januar 2010, subota IRIE FM (BEOGRAD) 21:00 Ulaz: 5 KM

21.januar 2010, četvrtak ELEMENTAL (ZAGREB) 21:00 Ulaz: 10 KM

22.januar 2010, petak PROPAGANDA (ZAGREB) 21:00 ULAZ BESPLATAN

23.januar 2010, subota JAM SESSION R’N’ROPEN STAGE 21:00 ULAZ BESPLATAN

28.januar 2010, četvrtak RAMBO AMADEUS (BEOGRAD) 21:00 Ulaz: 15 KM

29.januar 2010, petak LOLLOBRIGIDA (ZAGREB) 21:00 Ulaz: 7 KM


Apelujem ovim putem na bendove iz BiH da kontaktiraju demofest ekipu na http://www.dfkbl.com i raspituju se, vjerovatno se mogu dogovoriti svirke sa veoma dobrim uslovima i ozbiljnim saradnicima!


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Banjaluka prodisala! Demofest klub otvoren i radi punom paro
PostPosted: 09. 01. 2010. 05:02 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 27. 09. 2005. 01:21
Posts: 8156
Location: Tunguska
Doći će se svirat, al polako... :)

Baš sad pričam sa ovim svojim kretenima iz metropole za taj 15 i elem...
Trebalo bi se doći.
Jbg, trebalo je i u SA bit dan prije ili dan poslije, ali ne može zbog drugih dešavanja pa si sad mislim doć do BL. Jedini problem meni: ispiti. Imam popravni iz komunikologije, koji je baš tih dana pa ono... Vidjet ćemo još ;) a moram si fkt dat oduška s učenjem jer sam ovdje zvanično još do devetog mjeseca, onda se trebam vratit u ZG, a drviću kurac tamo ako ne očistim godinu, tj. ako me ne prime tamo. Ukratko.
Zato i silna stega oko ovog i još mase drugih stvari.

I Banjaluka svaka čast! Još jednom se pokazalo kako je grad kao grad podosta ispred Sarajeva ;)

A Igut i ma_in će pokazat zašto su najveći bendovi sa ex yu metal scene danas, to bez daljnjeg! Pogotovo Igut, koji svira em jeben em prije svega ORIGINALAN i NEODSVIRAN metal, bez obzira na nečiji ukus ;) Lektira lokalnim metalcima i metalčićima, kako u BL tako i bilo gdje drugo.
A da su ljudine... mislim, sami ćete se uvjerit. Bolje da ne kenjam još i o tom... :)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Banjaluka prodisala! Demofest klub otvoren i radi punom paro
PostPosted: 09. 01. 2010. 16:33 
Offline
User avatar

Joined: 09. 04. 2006. 13:35
Posts: 3575
Location: Republika Zimbatwa
strale ko zaista finansira demo fest?


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Banjaluka prodisala! Demofest klub otvoren i radi punom paro
PostPosted: 09. 01. 2010. 17:32 
Offline
User avatar

Joined: 03. 03. 2006. 23:34
Posts: 1356
Location: Banjaluka, Bosna i Hercegovina
Iskreno, mislim da je agencija Aquarius u pitanju, ista koja je organizovala oba demo festivala. Svaka cast ljudima na ideji za sam festival, ali ovo ce da preporodi scenu u gradu i sama desavanja (ne znas sta vise umrtvljeno), samo ako bude srece da opstanu (a imaju solidnu posjecenost i profit za sada).


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Banjaluka prodisala! Demofest klub otvoren i radi punom paro
PostPosted: 14. 01. 2010. 13:59 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 08. 01. 2004. 05:40
Posts: 6325
Location: Beyond The Sun
Nameless wrote:
I Banjaluka svaka čast! Još jednom se pokazalo kako je grad kao grad podosta ispred Sarajeva ;)


Džaba to sve, kad je Sarajevo hiljadama godina ispred Zagreba, zar ne, Andrej?


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Banjaluka prodisala! Demofest klub otvoren i radi punom paro
PostPosted: 14. 01. 2010. 23:33 
Offline
User avatar

Joined: 09. 04. 2006. 13:35
Posts: 3575
Location: Republika Zimbatwa
as_the_sun_sets wrote:
Iskreno, mislim da je agencija Aquarius u pitanju, ista koja je organizovala oba demo festivala. Svaka cast ljudima na ideji za sam festival, ali ovo ce da preporodi scenu u gradu i sama desavanja (ne znas sta vise umrtvljeno), samo ako bude srece da opstanu (a imaju solidnu posjecenost i profit za sada).


cuo sam onako usput negdje,tako da je informacija nesigurna,a kao jedan od (glavnih) sponzora se spominje snsd.
zato sam te pitao.
ako jeste,koliko god me ne interesuju lopovske bih politicke partije,za svako je postovanje.
opet..ovo sam samo cuo.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Banjaluka prodisala! Demofest klub otvoren i radi punom paro
PostPosted: 15. 01. 2010. 00:16 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 20. 05. 2006. 18:25
Posts: 1815
Location: Sarajevo
Ma bilo šta što provodi volju Milorada Dodika meni ne treba makar me 'preporađalo' milion puta. Opet ovih dana počeo srati neviđeno, jednostavno hoće čovjek u centar pažnje pa se gubi u tom svemu. Fuj.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Banjaluka prodisala! Demofest klub otvoren i radi punom paro
PostPosted: 15. 01. 2010. 00:29 
Offline
User avatar

Joined: 03. 03. 2006. 23:34
Posts: 1356
Location: Banjaluka, Bosna i Hercegovina
Sale Obson wrote:
as_the_sun_sets wrote:
Iskreno, mislim da je agencija Aquarius u pitanju, ista koja je organizovala oba demo festivala. Svaka cast ljudima na ideji za sam festival, ali ovo ce da preporodi scenu u gradu i sama desavanja (ne znas sta vise umrtvljeno), samo ako bude srece da opstanu (a imaju solidnu posjecenost i profit za sada).


cuo sam onako usput negdje,tako da je informacija nesigurna,a kao jedan od (glavnih) sponzora se spominje snsd.
zato sam te pitao.
ako jeste,koliko god me ne interesuju lopovske bih politicke partije,za svako je postovanje.
opet..ovo sam samo cuo.



Nisam cuo za tu opciju, sasvim je moguca, jer se zna danas niko u BL nema love osim njihove ekipe, iskreno, daleko mi je draze ako te pare uloze u jedan ovako koristan klub za scenu i ljude, nego u recimo novi vozni park dotrajalih audija osmica starih i po dvije godine, za placanje nepostojecih troskova i kojecega... A realno, u ovakav klub se ulozi kao u jedan nov audi, korist vide stotine pa i hiljade, a ne samo par guzica...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Banjaluka prodisala! Demofest klub otvoren i radi punom paro
PostPosted: 15. 01. 2010. 00:41 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 20. 05. 2006. 18:25
Posts: 1815
Location: Sarajevo
Pa evo piše lik na podforumu Koncerti kako to sve izgleda so far:

DFK klub je nabudzeni prostor, ili da se bolje izrazim klub (privatni) ekstra uredjen, skup ... ovo je prva svirka metal muzike dole i tek treba da ubjedimo (kvalitetom i podrskom posjetilaca) dole ljude koji ga vode da se isplati raditi sa metal bendovima.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Banjaluka prodisala! Demofest klub otvoren i radi punom paro
PostPosted: 15. 01. 2010. 00:45 
Offline
User avatar

Joined: 09. 04. 2006. 13:35
Posts: 3575
Location: Republika Zimbatwa
Arinoe wrote:
Ma bilo šta što provodi volju Milorada Dodika meni ne treba makar me 'preporađalo' milion puta. Opet ovih dana počeo srati neviđeno, jednostavno hoće čovjek u centar pažnje pa se gubi u tom svemu. Fuj.


ja jednostavno nemam nikakvih osjecaja prema tom covjeku (ne svidja mi se kako izgleda:)
apsolutno
a onako..nije mi jasna ovdasnja omladina koja mrzi milorada.na koji nacin on utice na nase zivote? na moj sigurno ne utice.mozda u nekoj dubiozi,ali u svakom smislenom momentu ne.a mislim ni na neku siru populaciju..makar oko mene.
to sto baljezga svako malo mi sigurno ne uzima hljeb iz usta,niti mi ga stavlja na sto.kao i svaki politicar sere ko po obicaju,naravno,to rade i svi ostali.neki kao on vole da su u centru paznje i to nema veze sa politikom,nego je problem psiholoske prirode.
a ja jednostavno ne vidim zasto bih mu poklanjao moju paznju.
covjek svaki dan kaze po neku glupost,ne bi li dosao u centar medijske paznje,cesto federalne,jer nas po mom misljenju oni opterecuju njegovom bolesnom licnoscu kako bi nam skrenuli paznju sa realnih problema koji nas okruzuju,a koje nam stvaraju ljudi na koje bi u stvari trebali da budemo ljuti.njima treba zube sasut.
najjace mi je kad se svi ko razumiju u ustav i kao to sto se radi je (mislim na milorada i njemu slicne) neustavno,krsi se zakon i kojekakve odredbe,a svaka budala kad izadje iz kuce vidi da u krugu od 50metara nema ni zakona ni ustava ni kojeg qrca.
govorim iz pozicije stanovnika grada tuzle i federacije bih.

m jeb
sto bi Traka reko.."boli meee ba qrac" :)

p.s.
toliko oftopika od mene.nadam se da se komentar nece obrisati.nema teme o mikiju na forumu (sto me pravo cudi) a morao sam negdje da ejakuliram


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Banjaluka prodisala! Demofest klub otvoren i radi punom paro
PostPosted: 15. 01. 2010. 00:58 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 20. 05. 2006. 18:25
Posts: 1815
Location: Sarajevo
Ma nije samo do njega, on mi je sad naumpao kad sam ovo pročitala jer se mi se vuče kroz biznis zadnja dva dana. Npr. onaj naš eks premijer Nedžad Branković mi je izazivao gore gađenje od ovoga gore.

Stvar je u tome šta, kad i kako finansiraju nacionalne stranke. Ja sam (skačući sebi u stomak) dosad odbila neka sranja, roštilje, izlete, večere koji su mogli priskrbiti državni posao i prst u uho, ali nisam jer je iza tih susreta treće vrste bila SDA. O tome ti pričam. Gadi mi se to.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Banjaluka prodisala! Demofest klub otvoren i radi punom paro
PostPosted: 15. 01. 2010. 01:04 
Offline
User avatar

Joined: 09. 04. 2006. 13:35
Posts: 3575
Location: Republika Zimbatwa
to je istina.
mislim da takve akcije i prezirem.
cak sam jednom sa obsonima otisao sa nekog tz festivala 2006. i nismo svirali iz slicnih razloga.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Banjaluka prodisala! Demofest klub otvoren i radi punom paro
PostPosted: 15. 01. 2010. 07:30 
Offline

Joined: 27. 03. 2008. 04:37
Posts: 572
Location: Minneapolis MN USA
Sale Obson wrote:
Arinoe wrote:
Ma bilo šta što provodi volju Milorada Dodika meni ne treba makar me 'preporađalo' milion puta. Opet ovih dana počeo srati neviđeno, jednostavno hoće čovjek u centar pažnje pa se gubi u tom svemu. Fuj.


ja jednostavno nemam nikakvih osjecaja prema tom covjeku (ne svidja mi se kako izgleda:)
apsolutno
a onako..nije mi jasna ovdasnja omladina koja mrzi milorada.na koji nacin on utice na nase zivote? na moj sigurno ne utice.mozda u nekoj dubiozi,ali u svakom smislenom momentu ne.a mislim ni na neku siru populaciju..makar oko mene.
to sto baljezga svako malo mi sigurno ne uzima hljeb iz usta,niti mi ga stavlja na sto.kao i svaki politicar sere ko po obicaju,naravno,to rade i svi ostali.neki kao on vole da su u centru paznje i to nema veze sa politikom,nego je problem psiholoske prirode.
a ja jednostavno ne vidim zasto bih mu poklanjao moju paznju.
covjek svaki dan kaze po neku glupost,ne bi li dosao u centar medijske paznje,cesto federalne,jer nas po mom misljenju oni opterecuju njegovom bolesnom licnoscu kako bi nam skrenuli paznju sa realnih problema koji nas okruzuju,a koje nam stvaraju ljudi na koje bi u stvari trebali da budemo ljuti.njima treba zube sasut.
najjace mi je kad se svi ko razumiju u ustav i kao to sto se radi je (mislim na milorada i njemu slicne) neustavno,krsi se zakon i kojekakve odredbe,a svaka budala kad izadje iz kuce vidi da u krugu od 50metara nema ni zakona ni ustava ni kojeg qrca.
govorim iz pozicije stanovnika grada tuzle i federacije bih.

m jeb
sto bi Traka reko.."boli meee ba qrac" :)

p.s.
toliko oftopika od mene.nadam se da se komentar nece obrisati.nema teme o mikiju na forumu (sto me pravo cudi) a morao sam negdje da ejakuliram

Tebi Dodig pravo drag lik


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Banjaluka prodisala! Demofest klub otvoren i radi punom paro
PostPosted: 15. 01. 2010. 07:32 
Offline

Joined: 27. 03. 2008. 04:37
Posts: 572
Location: Minneapolis MN USA
Sale Obson wrote:
strale ko zaista finansira demo fest?

Pa Dodig ko i sve ostalo da pokaze da on to moze iako stanovnici ostaju bez posla....but we can :lol:


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 14 posts ] 

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 25 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group