Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 28. 04. 2024. 17:14

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 72 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4
Author Message
 Post subject: Re: Udomljavanje životinja!
PostPosted: 12. 02. 2010. 18:21 
Offline
User avatar

Joined: 17. 03. 2005. 15:28
Posts: 12202
ma ne ok ako tvoj ljubimac ostane nesrecom bez neceg, moj macak je bio bez oka recimo jednog, nikad ga nebi bacio negdje zbog toga. al sad da uzimam zivotinje kojim fale dijelovi tijela... :D


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Udomljavanje životinja!
PostPosted: 12. 02. 2010. 18:24 
Offline
User avatar

Joined: 03. 03. 2006. 23:34
Posts: 1356
Location: Banjaluka, Bosna i Hercegovina
bloodflood wrote:
koliko ima da si ga udomila i jel mjesanac? :lol:

neam nikakav problem ni s cim, samo mi je preglupa prica tipa, da je neko udomio ovu zivotinju ne bi bila sakata il ne bi je neko ubio itd... ono koji kurac ba :lol:
il nece ljudi mjesance, nego oce cistokrvnu pasminu...PA STA SAD?!
isto tako mislim da ima vaznijih stvari na svijetu od kukanja za nekim lutalicama i napustenim zivotinjama, da su valjale, ne bi ih niko ostavio :) ne znam kakvo je to razmisljanje... gdje zivite vi uopste, jel shvacate da ljudi nemaju sta jest, nemaju para da zive normalno i kome je do udomljavanja zivotinja. u porastu je i broj lutalica bas zbog stanja u kojem se drustvo nalazi, besparica, itd, i ljudi se rjesavaju zivotinja... jebiga, ako ces birat izmedu sebe i svoje porodice i zivotinje, normalno je da ces izabrat ovo 1. dalje, kada se nakupi toliko napustenih zivotinja po gradovima i kad pocnu da predstavljaju problem i opasnost po ljude, sasvim je normalno i logicno da ih se treba ukloniti. po vasoj prici ispade ono ljudi hodaju gradom i nasumice ubijaju zivotinje iz nekih bezveznih razloga :roll: .


Nemaju ljudi sta jesti, pa je li to sprijeci politicare da uvale nova auta svake 2 godine u vozni park, da isplacuju ko zna kakve nebulozne premije i dodatke sebi? Jesi li njima rekao "eee, nemaju ljudi sta jesti, uzimas nam iz dzepa a ne pitas!"? Ovdje niko nikome ne uzima iz dzepa, pruza se prilika nekome ko ima volju, da udomi zivotinju u nevolji, svojevoljno, o svom trosku.
Nemaju ljudi para, a ne znam nikoga ko nije otisao na more ove godine.
Ne gleda se sve parama, pogotovo ne ljubav i sreca, a to je ono sto ti zivotinja moze dati. Ako imas psa i stvarno ga volis, neces ga nikada ostaviti, pa makar s njim djelio zadnji komad hrane koji imas.

I dokle vise sa tom pricom "pogledaj gdje zivimo"? Kakav je to defetizam, po toj logici ne bi trebao nista raditi osim posla ili neceg sto donosi zaradu. Sta sviras u bendu koji k, das par stotina maraka na instrment, placas probe, a ljudi nemaju sta jesti! Sta ides na koncert u Zagreb, nemaju ljudi sta jesti! Sta ides na kafe koji j, ljudi nemaju sta jesti!

To sto smo u losoj finansijskoj situaciji ne smije biti izgovor da prestanemo zvijeti, da prestanemo biti ljudi koji se bore za svacije bolje sutra, osobe koje ce brinuti za druge u nevolji, bili to ljudi ili zivotinje.


Last edited by as_the_sun_sets on 12. 02. 2010. 18:28, edited 1 time in total.

Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Udomljavanje životinja!
PostPosted: 12. 02. 2010. 18:29 
Offline
User avatar

Joined: 30. 03. 2006. 17:54
Posts: 453
Addi wrote:
pa ko ce uzet napustenog psa bez noge bog te... serete bezveze


Moja sestra je prošli mjesec iz Mostara doprtila mačku sa smrskanom nogom.

BTW, glupa vam je priča pravo, ne znam jel' treba objašnjavati zašto.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Udomljavanje životinja!
PostPosted: 12. 02. 2010. 18:38 
Offline
User avatar

Joined: 23. 05. 2004. 19:22
Posts: 4087
as_the_sun_sets wrote:
Nemaju ljudi sta jesti, pa je li to sprijeci politicare da uvale nova auta svake 2 godine u vozni park, da isplacuju ko zna kakve nebulozne premije i dodatke sebi?
Nemaju ljudi para, a ne znam nikoga ko nije otisao na more ove godine.
Ne gleda se sve parama, pogotovo ne ljubav i sreca, a to je ono sto ti zivotinja moze dati. Ako imas psa i stvarno ga volis, neces ga nikada ostaviti, pa makar s njim djelio zadnji komad hrane koji imas.

I dokle vise sa tom pricom "pogledaj gdje zivimo"? Kakav je to defetizam, po toj logici ne bi trebao nista raditi osim posla ili neceg sto donosi zaradu. Sta sviras u bendu koji k, das par stotina maraka na instrment, placas probe, a ljudi nemaju sta jesti! Sta ides na koncert u Zagreb, nemaju ljudi sta jesti! Sta ides na kafe koji j, ljudi nemaju sta jesti!

To sto smo u losoj finansijskoj situaciji ne smije biti izgovor da prestanemo zvijeti, da prestanemo biti ljudi koji se bore za svacije bolje sutra, osobe koje ce brinuti za druge u nevolji, bili to ljudi ili zivotinje.



sve to sto ti kazes stoji, medutim, nisi realan ni sekunde. to o cemu ti pricas je idealiziranje. ne zivis u svijetu cvijeca, cistih potoka, leptirica i ljubavi. stvarnost je drugacija. obicno ljudi koji imaju para za to sve sto si pobrojao, imaju i neku zivotinjicu ili nesto. ali nebitno to. evo primjer udomljavanja psa. pas ti je ko jos jedno dijete u kuci, velika obaveza, pogotovo ako je neki veci. zamisli 4-clanu porodicu koja zivi u nekom stanu u gradu. roditelji rade, djeca su ili u skoli ili na fakultetu. ko da se po citav dan brine za tog psa, sve i da imaju ok finansijske uslove... nije to sve tako crno-bijelo ko sto ti hoces da prikazes. na selu je lakse, il ako imas kucu, svezi ga u basti i boli te kurac. nisam nikad cuo za problem lutalica ili napustenih pasa na selu.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Udomljavanje životinja!
PostPosted: 16. 02. 2010. 04:34 
Offline
User avatar

Joined: 16. 09. 2007. 19:46
Posts: 1283
Location: Mount North
znam da ljudi koji nemaju/ne mogu imati djecu imaju zivotinjsko carstvo u kuci...
cak je jedno vrijeme serif konjevic pored prezimena imao cuku:)

sta hocu reci..svijest ljudi je takva da ce radije kupiti tek rodjeno/okoceno stene, macku ili statijaznam nego udomiti lutalicu bez obzira dal' je necija bila prije, pobjegla - jer se automatski u glavi stvori slika o bolescugama i mjestima kuda se ta zivotinja provlacila
vakcine i vet.pregledi kostaju i pored namjere da se udomi zivojka bez obzira na vrstu i pasminu...bolje dat djetetu da si kupi sendvic od 5 KM sa tartufima... i kupiti zivojku od 200-300-500 KM ,nego dati 20-30-50 koliko vec kostaju popratni troskovi oko udomljavanja (bez kupovine)

a as the sun sets ima previse pozitivisticki stav s kojim se ja ne mrem pomiriti i zbog toga cu da presutim da neb' zavrsio ko cile...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Udomljavanje životinja!
PostPosted: 16. 02. 2010. 15:01 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 14. 07. 2003. 19:20
Posts: 6275
uh jarane, koliko si gluposti izvalio u...koliko, pet rečenica? al znači niđe veze s vezom


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Udomljavanje životinja!
PostPosted: 16. 02. 2010. 15:21 
Offline
User avatar

Joined: 16. 09. 2007. 19:46
Posts: 1283
Location: Mount North
jarane ja ti samo kazem ono sto sam cuo u vise navrata


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Udomljavanje životinja!
PostPosted: 16. 02. 2010. 15:40 
Offline
User avatar

Joined: 17. 03. 2005. 15:28
Posts: 12202
_MisericorD_ wrote:
znam da ljudi koji nemaju/ne mogu imati djecu imaju zivotinjsko carstvo u kuci...

jer se automatski u glavi stvori slika o bolescugama i mjestima kuda se ta zivotinja provlacila

za ovo dvoje si totalno u pravu.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Udomljavanje životinja!
PostPosted: 16. 02. 2010. 15:49 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 20. 05. 2006. 18:25
Posts: 1815
Location: Sarajevo
_MisericorD_ wrote:

a as the sun sets ima previse pozitivisticki stav s kojim se ja ne mrem pomiriti i zbog toga cu da presutim da neb' zavrsio ko cile...


On ima pravo na svoje mišljenje da je ne znam ti kako idealističko.

Ne mogu se ni ja pomiriti s tvojim rasističkim sranjima i gotivljenju oružja pa ne pišem ništa kad ti valjaš budalaštine o tim stvarima.

I ovaj što ga spominješ nije dobio ban zbog mišljenja nego zbog psovanja i spamanja.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Udomljavanje životinja!
PostPosted: 16. 02. 2010. 16:19 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 20. 05. 2006. 18:25
Posts: 1815
Location: Sarajevo
Lock jer ste veliki smor.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Udomljavanje životinja!
PostPosted: 11. 03. 2010. 11:53 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 20. 05. 2006. 18:25
Posts: 1815
Location: Sarajevo
http://www.facebook.com/home.php?sk=h#! ... 1025230726

Image

potreban dom za ove kučiće, mješanci boksera i rotvajlera, broj telefona 062 / 841 683.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Udomljavanje životinja!
PostPosted: 11. 03. 2010. 18:01 
Offline
User avatar

Joined: 27. 02. 2010. 13:01
Posts: 1598
Location: Lukavac
pa ljude treba palit na lomaci zbog ovoga

http://danas.net.hr/hrvatska/page/2010/ ... tml?pos=n0


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 72 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 18 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group