Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 28. 04. 2024. 06:56

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 59 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3
Author Message
 Post subject: Re: Rat ?!
PostPosted: 28. 01. 2010. 10:18 
Offline
User avatar

Joined: 03. 03. 2006. 23:34
Posts: 1356
Location: Banjaluka, Bosna i Hercegovina
Bad::Brain wrote:
Ma kakav rat. Ljudi su poceli razmisljat, poceli su kontat sta se desava tj. skontali su da je svim politicarima super drzat narod u "pat" poziciji. Jedini nacin da ih vratis u (radikalnu) normalu je spomenut rat i iz ljudi opet izvuci onaj primitivizam, onu mrznju.
U BiH ce uvijek biti isto. Uvijek ce biti radikala. Nikad se nece smiriti.
Radi toga uvijek kazem, koliko god to nekad bolilo: zbogom zohari!


Jednu stvar nikada ne smijemo potcjenjivati, a pogotovo mi sa Balkana - ljudsku glupost. Ona je neogranicena, nemjerljiva, a kada se ljudi dovedu u stanje straha i neizvjesnosti za sopstveni zivot, onda se siri neslucenom brzinom na gotovo sve.

Ako se za skoro 50 godina forsiranja bratstva i jedinstva i zivljenja u finansijskom blagostanju, tolike medjunacionalne komunikacije i na kraju krajeva mijesanja unutar brakova, nije uspjelo dovesti do nivoa da ljudi nece krenuti jedni na druge, kako ocekujes da sada "nece biti rata", kada svaka strana huska na druge dvije, kada se nema za pristojan zivot i kada nema vise skoro nikakvih komunikacija narodnosti sa narodnostima?


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Rat ?!
PostPosted: 28. 01. 2010. 12:20 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 20. 05. 2006. 18:25
Posts: 1815
Location: Sarajevo
as_the_sun_sets wrote:
Ako se za skoro 50 godina forsiranja bratstva i jedinstva i zivljenja u finansijskom blagostanju, tolike medjunacionalne komunikacije i na kraju krajeva mijesanja unutar brakova, nije uspjelo dovesti do nivoa da ljudi nece krenuti jedni na druge, kako ocekujes da sada "nece biti rata", kada svaka strana huska na druge dvije, kada se nema za pristojan zivot i kada nema vise skoro nikakvih komunikacija narodnosti sa narodnostima?


Ma tako je..fino smo se vratili više stotina godina unazad, i danas znam par primjera mlađih ljudi u 'miješanim vezama' čiji roditelji ne odobravaju vezu pa ili stalno neke scene ispadaju ili ovi kriju s kim su. A i nedavno sam svjedočila jednoj katastrofi, djevojka iz okolice Travnika, inače Hrvatica, išla je s sestrom do mojih staraca na vikend, no nije smjela reći svojima gdje ide jer su ovi, zaboga, muslimani.

Sarajevo se tu dobro drži, stanovništvo je raznoliko, grad je veći, pa je situacija koliko toliko normalna. Manje sredine su gnijezda nacionalizma i mržnje.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Rat ?!
PostPosted: 28. 01. 2010. 13:57 
Offline
User avatar

Joined: 03. 03. 2006. 23:34
Posts: 1356
Location: Banjaluka, Bosna i Hercegovina
Strasno je to sto se desava, znam da su mi prije 8-9 godina, kad bih otisao do Sarajeva, govorili: Jesi li normalan, kako smijes otici tamo, ubice te neko!
Takodje znam za dosta primjera gdje su primoravali djevojku/momka da raskine, jer je ovaj "njihov", pogotovo je pritisak veci bio ako su vec u nekim godinama (25+) kada postoji realna sansa za djecu ili brak. Stavise, ne znam ni jedan vjencan par da je mjesana kombinacija :shock:

Ne znam koliko ce jos drugo i u Sarajevu i Banjaluci trajati raznolikost, stanje postaje sve gore...

Citao sam clanak jedne agencije, po cijem istrazivanja (hrvatska agencija je u pitanju), u Sarajevu sada zivi oko 7 000 srba, sto je u odnosu na prijeratnih oko 150 000 stvarno tuzan broj.

U Banjaluci je stanje otprilike podjednako porazavajuce, u odnosu na prijeratnih 14.6 i 14.8% koliko su cinili Bosnjaci i Hrvati, danas imamo ovakvu demografsku strukturu:
Srbi (92%)
Bosnjacki Muslimani (4%)
Hrvati (2%)

Ocigledno je da ce prije ili kasnije doci do maltene etnicki cistih gradova, nove generacije nece imati skoro nikakav kontakt sa "vanzemaljcima" iz drugog entiteta :(


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Rat ?!
PostPosted: 28. 01. 2010. 15:35 
Offline
User avatar

Joined: 22. 03. 2008. 01:09
Posts: 399
Location: Ispred monitora...
Moji su miješana kombinacija. I znam priličan broj ljudi iz KD (bar 7-8) čiji su roditelji miješani. A moj grad je baš mala sredina. A što se tiče razlike u brojnosti ljudi, da to je tužno. Iako u Dubici sada ima sigurno između 20 i 30 % muslimanskog (Bošnjačkog) stanovništva, bar koliko ja znam. Čini mi se da je prije rata bilo oko 40% nisam siguran.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Rat ?!
PostPosted: 28. 01. 2010. 15:57 
Master wrote:
Moji su miješana kombinacija. I znam priličan broj ljudi iz KD (bar 7-8) čiji su roditelji miješani. A moj grad je baš mala sredina. A što se tiče razlike u brojnosti ljudi, da to je tužno. Iako u Dubici sada ima sigurno između 20 i 30 % muslimanskog (Bošnjačkog) stanovništva, bar koliko ja znam. Čini mi se da je prije rata bilo oko 40% nisam siguran.


tako nekako
al moras uzeti u obzir kume, da se prije rata u opstinu Kozarska Dubica (tada Bosanska Dubica) ubrajala i Orahova, koja je uglavnom muslimanska, znam da vise nije tako. Al se dosta dijaspore vratilo...

kad vidis te cifre i to sve... zlo jebeno
gadi mi se sve to jbt, zadrtog naroda ce uvjek biti


Top
  
 
 Post subject: Re: Rat ?!
PostPosted: 28. 01. 2010. 18:51 
Offline

Joined: 06. 12. 2007. 02:09
Posts: 2494
čuo sam da je bio aktuelan nekakav rat bendova, ali ovo ostalo nisam.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Rat ?!
PostPosted: 29. 01. 2010. 11:46 
Offline
User avatar

Joined: 16. 09. 2007. 19:46
Posts: 1283
Location: Mount North
mesic je vise uradio za BiH nego li ovdasnji politicari...
i lik je gigant - nek je rekao...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Rat ?!
PostPosted: 29. 01. 2010. 15:26 
Offline
User avatar

Joined: 22. 03. 2008. 01:09
Posts: 399
Location: Ispred monitora...
_MisericorD_ wrote:
mesic je vise uradio za BiH nego li ovdasnji politicari...
i lik je gigant - nek je rekao...


Lik je degenerik. ako ti je gigant neko ko zakuvava sranja, nema riječi.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Rat ?!
PostPosted: 29. 01. 2010. 18:06 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 24. 11. 2006. 19:20
Posts: 6731
Location: Sarajevo
Master wrote:
_MisericorD_ wrote:
mesic je vise uradio za BiH nego li ovdasnji politicari...
i lik je gigant - nek je rekao...


Lik je degenerik. ako ti je gigant neko ko zakuvava sranja, nema riječi.


heh, ja kazem, lik je rekao sve s razlogom, a ne moze ga vise zakuhati nego sto jeste.
Uvijek sam imao dobro misljenje o njemu i tako ce ostati.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Rat ?!
PostPosted: 30. 01. 2010. 02:20 
Offline
User avatar

Joined: 22. 03. 2008. 01:09
Posts: 399
Location: Ispred monitora...
nekrodemon wrote:
Master wrote:
_MisericorD_ wrote:
mesic je vise uradio za BiH nego li ovdasnji politicari...
i lik je gigant - nek je rekao...


Lik je degenerik. ako ti je gigant neko ko zakuvava sranja, nema riječi.


heh, ja kazem, lik je rekao sve s razlogom, a ne moze ga vise zakuhati nego sto jeste.
Uvijek sam imao dobro misljenje o njemu i tako ce ostati.


"Moj posao je ovde završen Jugoslavije više nema"

Zatim prijetnje ratom zbog referenduma...jebeni nacista, fuj!


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Rat ?!
PostPosted: 30. 01. 2010. 03:18 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 24. 11. 2006. 19:20
Posts: 6731
Location: Sarajevo
:lol: :lol: :lol: :lol: cuj nacista, ma ja sve su to naciste.

a druga stvar, tebi je referendum mala stvar..pa halo covjece jesi ti svjestan sta je to????? znas ti sta bi u tom slucaju bilo ako bi sve proslo, pa jebemu mater, izvucite vise vase Jugonostalgicarske mozgove u stvarnost, nije ovo jebena jugoslavija, nema, Tito mrtav, Juga mrtva..agresija na BiH, mirno stanje, 2 entiteta, i sad kradja pola drzave..sta je tebi covjece???


osim toga, do referenduma nece doci, tako da se ni mesiceve "namjere" nece realizovati...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Rat ?!
PostPosted: 30. 01. 2010. 03:42 
Offline
User avatar

Joined: 15. 11. 2008. 22:07
Posts: 1629
Location: Sarajevo
nekrodemon wrote:
ž

osim toga, do referenduma nece doci, tako da se ni mesiceve "namjere" nece realizovati...



a, ako... i samo

ako ?? dodje...

sta onda?


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Rat ?!
PostPosted: 30. 01. 2010. 03:52 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 24. 11. 2006. 19:20
Posts: 6731
Location: Sarajevo
onda ne treba stajati i nijemo posmatrati kako ti neki zlocinac unistava ovo malo jada sto nam je ostalo zar ne?
Osim toga ja tu nista ne odlucujem, nisam ja kao ova gospoda analiticara ovdje pa da ocjenjujem necijepostupke koji nisu ni realiziranii i posljedice toga, jednostavno, mislim da je sve suplja jer rat nikome ne treba, ako gosn Dodik hoce, dabogda ga dobio i kraj..meni je samo zao naroda sto mora trpiti zbog majmuna kao sto je Dodik i slicni.

i sto Comi kaze, Mesic je za BiH ucinio vise i ponasao se kao veci prijatelj nego 90 posto ovdasnjih politicara i zbog toga mu kapu skidam.

btw. ja sam na ovu temu zavrsio, i mislim da bi najpametnije bilo da se locka, doci ce do bezveznih sukoba, ko je od nas kompetentan da razglaba oko ovoga? niko..mi se smao mozemo nadati da ce sve udure biti.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Rat ?!
PostPosted: 30. 01. 2010. 04:02 
Offline
User avatar

Joined: 15. 11. 2008. 22:07
Posts: 1629
Location: Sarajevo
nekrodemon wrote:
onda ne treba stajati i nijemo posmatrati kako ti neki zlocinac unistava ovo malo jada sto nam je ostalo zar ne?

i sto Comi kaze, Mesic je za BiH ucinio vise i ponasao se kao veci prijatelj nego 90 posto ovdasnjih politicara i zbog toga mu kapu skidam.

btw. ja sam na ovu temu zavrsio, i mislim da bi najpametnije bilo da se locka, doci ce do bezveznih sukoba, ko je od nas kompetentan da razglaba oko ovoga? niko..mi se smao mozemo nadati da ce sve udure biti.


potpis u potpunosti!




gdje je duta sad:( :twisted:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Rat ?!
PostPosted: 30. 01. 2010. 11:15 
Offline
User avatar

Joined: 22. 03. 2008. 01:09
Posts: 399
Location: Ispred monitora...
Nisam ja rekao da je referendum mala stvar. Već sam negdje spomenuo (a ako nisam sad ću) da ne osjećam neku nac. pripadnost tako da ne bolujem od stvari kao i vi. A što se tiče Jugonostalgije, ne podržavam ja ni komunizam, i to je sranje jedno.. I čuj, ukrasti pola države realno u RS su Srbi velika većina tako da je otjepljenje na neki način normalna stvar iako se ni ja baš ne slažem sa tim (da naglasim, jer ćete me u suprotnom proklasiti četnikom). I sad ti hoćeš reći kako je Mesić bolji od Dodika (a obojca ista govna) ?!


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Rat ?!
PostPosted: 30. 01. 2010. 12:31 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 20. 05. 2006. 18:25
Posts: 1815
Location: Sarajevo
Ne možeš reći da je otcjepljenje normalna stvar jer RS nije prirodno povezana cjelina. Gradovi su razbacani, a BiH JE MALA ZEMLJA. Nije SSSR, pa hajmo bogami, rušiti savez. I Jugoslavija se po meni očekivano raspala, nizom faktora, da ne ulazim u razloge sad, ali ovo je nešto drugo.

Ne znam znaš li dok 'sjediš ispred monitora' da i u Hercegovini postoji incijativa za otcjepljenje Hrvata i formiranje trećeg entiteta. I da ta incijativa ima dosta istomišljenika, čak i kod Bošnjaka (naravno onih ezdeaovskih i sličnih koji pate zbog federalnog uređenja 'države koju dijele s Hrvatima')

Ako se otcijepi RS, otcijepiće se jednog dana i Hercegovina. Kako će tad biti građanima Mostara, kome će pripasti grad, ko će otjerati koga, hoće li biti krvi opet???

Šta je sa građanima Viteza, Novog Travnika, Jajca u kojima žive Hrvati? Šta će biti s ljudima u Trebinju koji će ostati okruženi drugim 'entitetlijama' , kome će prvom da pukne film?

Nemoj pisati o stvarima koje ne razumiješ, uzmi malo pročešljaj internet, Wikipediju, možeš malo gledati i u kartu BiH.

Nema ničeg realnog u tome da sav taj nacionalizam opet ispliva na površinu. Informiši se.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Rat ?!
PostPosted: 30. 01. 2010. 14:45 
Offline
User avatar

Joined: 16. 09. 2007. 19:46
Posts: 1283
Location: Mount North
Master wrote:
"Moj posao je ovde završen Jugoslavije više nema"

Zatim prijetnje ratom zbog referenduma...jebeni nacista, fuj!


aj sad nemoj da casno i posteno ime nacizma stavljas u kontekst s kojim veze nema ama bas nikakve...
nacizam i fasizam su ovdje odradili svoje 45' poslije toga nema vise...ovo sto danas vidite je balkanizam i kvazi-nacionalni-kapitalizam
jer svaki od parlamentaraca, i ovih obicnih stranackih lidera itd su prije svega kapitalisti...a svoj kapitalizam kriju iza nacionalnih identiteta koji su prije svega NAMETNUTI
svima su vam puna usta fasizma i fasista kad neko otvoreno progovori o temi - na nedemokratski nacin...OTVORENO I BEZ CINIZMA
ali ne...super je biti diplomata i motat govna u svileni papir - mojnete risete ba...

do referenduma ne moze doci, cak to i SDS i DP kaze - jer prijetnja referendumom sluzi za pokrivanje onoga sto je dodik obecavao tokom ovog mandata a nista nije odradio...autoputevi, radna mjesta, piste avioni kurcipalci


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Rat ?!
PostPosted: 31. 01. 2010. 00:56 
Offline
User avatar

Joined: 22. 03. 2008. 01:09
Posts: 399
Location: Ispred monitora...
Kao što rekoh, ja nisam za to da se RS otcijepi. Naglasio jednom i naglašavam opet. Znači, pretpostavljamo ako se RS otcijepi da će i hercegovina, kako onda opravdavate slanje vojske Mesićevo na RS kada će nakon (ako bude) referenduma i Hrvati da se otcijepe ?!


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Rat ?!
PostPosted: 31. 01. 2010. 01:01 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 14. 07. 2003. 19:20
Posts: 6275
eh, dosta ste srali, sada ćemo malo da zaključamo ovu temu


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 59 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 28 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group