Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 27. 04. 2024. 15:35

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 59 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3  Next
Author Message
 Post subject: Re: Rat ?!
PostPosted: 26. 01. 2010. 18:32 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 20. 05. 2006. 18:25
Posts: 1815
Location: Sarajevo
i najzad, ovo je bio sistem

http://depo.ba/page.php?id=10864


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Rat ?!
PostPosted: 26. 01. 2010. 18:40 
Offline
User avatar

Joined: 07. 04. 2003. 21:52
Posts: 1535
Location: Where Eagles Dare
Arinoe wrote:
Archangel wrote:
Aj bolan, i ti se palis na izjave Mesica.. klasicni klaun i redikul apsolutno nikakve politicke tezine, bivsi kvazi-ustasa koji je prosao put do transformacije u ueber partizancinu i euro-poltronista i poslusnika koji bi guze dao svakom jebenom politicaru koji bi ga milimetar priblizio famoznoj Europi, uz prodavanje drzavne imovine, heroja i teritorija.. kako takav jedan redikul moze imati dva mandata u drzavi ili mu se izjave smatrati iole meritornim je beyond me.. doduse, i Bush je mogao, pa..


Ma da, priznaj da ti je Mesić 'redikul' i 'kvazi ustaša' (jel ovo znači da je pravi, ne-kvazi ustaša nešto dobro? :lol: ) samo zato što nikad nije došao u Ercegovinu da posjeti Hrvate koji dole žive i da ga nisu posebno interesovali? To jeste rak-rana i po tvojoj se izjavi vidi da i tebe boli. Ovoliko uvreda ne bi izrekao da nije tako.

Mesić jest s ovom izjavom o slanju vojske pretjerao, no njegova karijera je na zalasku i MOŽE MU SE. No, realno predsjednik je u Hrvatskoj manje više figura, i ne očekujem ni da će ovaj Josipović napraviti neki bum. Suviše mi je soft za akciju neku.


predsjednik jeste manje vise figura sto se tice unutarnje politike drzave..... jer da nije, cemu postojanje vlade? vezano za njegovu ulogu u unutarnjoj politici i uredjenju drzave, on je tu da, u slucaju potrebe, urgira u donosenju odluka oko kojih se vladajuca struja i oporba "ne mogu dogovoriti" u saboru, za razliku od Tudjmanove ere, kada je svaka parlamentarna odluka morala dobiti predsjednikov "blagoslov". danasnja uloga funkcije predsjednika države i vrhovnog zapovjednika oružanih snaga svela se na posjete stranim državama, polaganje vijenaca, rezanje traka, komentiranje ili kritika na rad vlade, tek toliko, da se zna da je on tu.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Rat ?!
PostPosted: 26. 01. 2010. 18:42 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 14. 07. 2003. 19:20
Posts: 6275
Arinoe wrote:
i najzad, ovo je bio sistem

http://depo.ba/page.php?id=10864


čitaš ti koji drugi sajt osim Depoa? :razz:

al cirkus tekst, termin 'rokenrol operativac' ne bi pao na pamet ni Miliću Vukašinoviću :lol:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Rat ?!
PostPosted: 26. 01. 2010. 18:57 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 20. 05. 2006. 18:25
Posts: 1815
Location: Sarajevo
Ma čitam nažalost kišu sajtova...Jutarnji.hr, Daily Mail, NY Times, Guardian, Telegraph, Politiku, Kurir, povremeno Avazov i Nezavisne. Ali hej...nije to tema razgovora.

Tema je rat! :twisted:

A ja ako ikad više čujem metak iznad glave, palim odavde. Neka se ubija ko hoće.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Rat ?!
PostPosted: 26. 01. 2010. 21:52 
Offline
User avatar

Joined: 02. 06. 2003. 00:22
Posts: 4350
Location: Å iroki Brijeg
Arinoe wrote:
Archangel wrote:
Aj bolan, i ti se palis na izjave Mesica.. klasicni klaun i redikul apsolutno nikakve politicke tezine, bivsi kvazi-ustasa koji je prosao put do transformacije u ueber partizancinu i euro-poltronista i poslusnika koji bi guze dao svakom jebenom politicaru koji bi ga milimetar priblizio famoznoj Europi, uz prodavanje drzavne imovine, heroja i teritorija.. kako takav jedan redikul moze imati dva mandata u drzavi ili mu se izjave smatrati iole meritornim je beyond me.. doduse, i Bush je mogao, pa..


Ma da, priznaj da ti je Mesić 'redikul' i 'kvazi ustaša' (jel ovo znači da je pravi, ne-kvazi ustaša nešto dobro? :lol: ) samo zato što nikad nije došao u Ercegovinu da posjeti Hrvate koji dole žive i da ga nisu posebno interesovali? To jeste rak-rana i po tvojoj se izjavi vidi da i tebe boli. Ovoliko uvreda ne bi izrekao da nije tako.

Mesić jest s ovom izjavom o slanju vojske pretjerao, no njegova karijera je na zalasku i MOŽE MU SE. No, realno predsjednik je u Hrvatskoj manje više figura, i ne očekujem ni da će ovaj Josipović napraviti neki bum. Suviše mi je soft za akciju neku.


Ne, nego je on kvazi-ustasa (nisi ti shvatila taj pojam, on je nekad bio ueber ustasa, a danas ueber partizancina, sve to u kratkom roku, otud kvazi-jedno-i-drugo samo ne stavih kvazi ispred partizancina, a zaboli me zivo i za jedne i za druge, gade mi se i ustase i komunjare, pa zamisli tek onda sta mislim o osobi koja je kroz svoju ''karijeru'' i jedno i drugo) iz razloga sto je covjek ono sto sustavu i prilikama odgovara, ovisno o politickoj situaciji, prevrtljivac..
On je '90 i neke stajao ovdje, ti se toga ne sjecas ili vjerojatno uopce nisi ni svjesna, drzao govor i vikao ''ovo je Hrvatska, oduvijek je bila'' kad mu je valjalo, da bi postao alergican uopce na pojam Hrvat ili Hrvatstvo u danima kad je postao nebitni politicki pijun zapadnoeruopske politike i notorna komunjara koja prodaje vlastitu drzavu, narod unutar i van drzave te teritorij za neke famozne euro integracije, a uci ce u EU kad i Srbija, 99 posto.. ne volim ih zbog cijele te politike, al bar znaju sami za sebe stavove zauzimati, i evo, kao sto rekoh, nista narocito ne zaostaju u svemu tome i bit ce to gotovo sigurno package deal..
On je redikul zato sto mijenja stavove, sto ide iz ekstrema u ekstrem i zato sto sebi dosljedan nije i zato sto si uzima za pravo da kroji necija misljenja ili se mijesa u poslove i stavove hrvatskom narodu u BiH govoreci nama kao da smo nesposobni ''sta nam treba'', za kojeg ga boli neka stvar..

Da li mu je pozitivno u mojim ocima sto nije ni posjetio taj narod, naravno da nije zaboga, ne vidim sta je tu neobicno i kakve to veze ima s ostalim stvarima i nedostacima, za to me ionako boli neka stvar, isto kao sto me zaboli za stavove onih iz HR ili za takve formalne posjete kad ne vodis nikakvu brigu o tome.. nek ispunjavaju ustavne obveze i garantiraju opstojnost starosjedilackog naroda na ovim prostorima, to im je posao, a najsretniji bih bio kad se ne bi mijesali u unutarnja pitanja ovdasnjeg naroda kad su mu isuvise zla ionako nanijeli.. da mi se zivi u HR zivio bi u HR, ionako imam kucu u istoj, neka hvala, Hercegovina iznad svega, no moje vidjenje njega kao redikula ima dosta drugih izvora.. on je cinjenicno gledano prevrtljivac i ljigav lik koji nikome nije smijesan sa svojim vicevima, a u regiji ga vole jedino bosnjaci zbog njegovih novostecenih stavova te dodvoravanja i unitaristickog odobravanja i ustroja.. to je jasno kao dan, ne treba ti doktorat politickih znanosti za takvo sto..

Josipovic, kakav god da jest, i mlitav i nesposoban i neiskusan uopce u vodjenju bilo cega ne moze biti gori od njega.. tj. bilo tko od Bandica i Josipovica ne bi bio gori, pa i ostalih kandidata, uz izuzetak Damira Kajina koji takodjer sam po sebi ima vlastite komplekse i probleme, no srecom i minornu potporu..


Last edited by Archangel on 26. 01. 2010. 22:04, edited 1 time in total.

Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Rat ?!
PostPosted: 26. 01. 2010. 22:02 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 13. 03. 2006. 17:07
Posts: 1961
Location: Sarajevo
A za koga si nam ti glas'o, kaki je ovaj Bandić?

(rat)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Rat ?!
PostPosted: 26. 01. 2010. 22:11 
Offline
User avatar

Joined: 02. 06. 2003. 00:22
Posts: 4350
Location: Å iroki Brijeg
Nema ti tu kandidata, to je obicno biranje manjeg zla.. kakav Josipovic, kakav Bandic.. tko je taj Josipovic, sta je uradio, politicki anonimus, niskoprofilni igrac iz sjene zakamufliran u snobovsko i elitisticko drzanje, vecina nije znala ni da postoji prije kandidature, realno gledajuci, nije vodio ni mjesnu zajednicu u svojoj karijeri, kamoli nesto utjecajnije.. za Bandica, pored toga sto se sam zna provaliti pocesto i sto je tvrdoglav k'o mazga u nekim svojim debilitetima, se ionako veze dovoljno afera da sam sebe efektivno izbaci iz utrke, doduse, sve to valja i dokazati jer je inace obicno piskaranje, no eto.. srecom sto kaze snake il arinoe ionako su to minorne uloge bez prave politicke vlasti i utjecaja..
A ja et kad pitas nisam glasao u prvom krugu.. nisam nikako ni mislio, ne tangira me toliko, medjutim, nakon cijele smisljene medijske hajke, propagande, pljuvanja, sovinizma i diskriminacije kojim su se brojni mediji koristili, favorizirajuci i gurajuci jednog kandidata te stvarajuci stereotipe, glasao sam iz protesta za Bandica, cisto da se cuje glas javnosti.. u biti glasao vise protiv Josipovica, doduse.. mada, kao sto rekoh, ionako svejedno, i jedan i drugi ce biti/bi bili bolji od Mesica, a ionako ce imati manju ulogu ovdje..


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Rat ?!
PostPosted: 26. 01. 2010. 22:45 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 13. 03. 2006. 17:07
Posts: 1961
Location: Sarajevo
Hvala na odgovoru. Ja bih da imam domovnicu glasala za Josipovića, imam labelo SDP Josipović PravDA za Hrvatsku ali đabe kad nemam putovnicu.


(rat)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Rat ?!
PostPosted: 26. 01. 2010. 22:49 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 14. 07. 2003. 19:20
Posts: 6275
furijo nemoj da te moram vrljikom po leđima


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Rat ?!
PostPosted: 27. 01. 2010. 00:11 
Offline
User avatar

Joined: 02. 06. 2003. 00:22
Posts: 4350
Location: Å iroki Brijeg
furija wrote:
Hvala na odgovoru. Ja bih da imam domovnicu glasala za Josipovića, imam labelo SDP Josipović PravDA za Hrvatsku ali đabe kad nemam putovnicu.


(rat)


Ja ne bi iskljucivo iz razloga sto je licemjer, sto djeluje ljigavo i umjetno i sto ga se neskriveno forsira, i to je jedini razlog sto sam glasao u drugom krugu.. za vrijeme proslih izbora sa strankom krenuo pri glavnom politikom ukidanja prava glasa dijaspori i Hrvatima u BiH, a u vlastitoj kampanji pohodi istu i prosi glasove.. zaista dno dna.. upravo takvo licemjerje i prevrtljivost ne volim kod takvih ljigavaca, sto vec pojasnih na primjeru Mesica.. doduse, ja nisam nikad ni bio primarno SDP/HDZ birac/glasac, tak da, ponavljam, sve se to svodi na biranje manjeg zla kad moras, a to ovisi od covjeka do covjeka, odnosno situacije.. al bar ne mora nitko izvlaciti iz konteksta sta sam ja htio reci ili smatrati da je dovoljno upuceniji na ono sto me se tice, direktno ili indirektno.. opcenito govoreci, naravno, ne mislim pri tom na tebe..

No, da ponovim jos jednom na samu temu, tko shvaca izjave tog redikula zaozbiljno ili u tome vidi neku realnu prijetnju, zaista ima debelih problema s realnosti..


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Rat ?!
PostPosted: 27. 01. 2010. 05:04 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 13. 03. 2006. 17:07
Posts: 1961
Location: Sarajevo
Ajde bogati, pa mora čovjek malo bit licemjer u kampanji. K'o da ti nisi u pekari, kad te pita oš normalnu kiflu il izgorenu, a ti hapiš normalnu pa što ne uzmeš izgorenu, jok to će neko drugi.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Rat ?!
PostPosted: 27. 01. 2010. 10:43 
Offline
User avatar

Joined: 01. 08. 2006. 13:34
Posts: 760
Location: Under A Funeral Moon
Ovo mi izgleda kao da sam otvorio SA-X forum. Rat na 1001 nacin.

Dajte ba ljudi, iskulirajte!


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Rat ?!
PostPosted: 27. 01. 2010. 11:42 
Offline
User avatar

Joined: 03. 03. 2006. 23:34
Posts: 1356
Location: Banjaluka, Bosna i Hercegovina
Quote:
Banjaluka -- Vlada RS je utvrdila predlog Zakona o referendumu i građanskoj inicijativi i zatražila sazivanje sednice parlamenta na kojoj će taj zakon biti usvojen.


Vlada Republike Srpske koju predvodi Milorad Dodik otišla je korak dalje ka eventualnom raspisivanju referenduma o podršci Dejtonskom sporazumu. Ipak ministar lokalne uprave i samouprave Zoran Lipovac objašnjava da je zakon samo tehničke prirode i da ne sadrži referendumsko pitanje.

Lipovac kaže i da ne očekuje probleme sa političkim predstavnicima drugih naroda u skupštini republike Srpske oko usvajanja zakona .

“Očekujem da Vijeće naroda neće imati primedbe na ovaj zakon upravo iz razloga što je tehničkog karaktera. Vjerujem da i ako bude nekih manjih korekcija da se na zajedničkoj komisiji mogu usaglasiti tako da ne očekujem da će doći do Ustavnog suda”, kaže on.

Na drugoj strani potpredsednik parlamenta Republike Srpske, Šefket Hafizović, očekuje hitnu reakciju međunarodne zajednice zbog, kako je rekao, anti-ustavnog i anti-dejtonskog delovanja vlade u Banja Luci.

Prema predlogu zakona, konačnu odluku o raspisivanju referenduma donosi Narodna skupština RS većinom glasova ukupnog broja narodnih poslanika, a predlog za raspisivanje mogu podneti predsednik RS, Vlada, kao i najmanje 30 narodnih poslanika ili najmanje 10 000 birača.



http://www.b92.net/info/vesti/index.php ... _id=406731


Cuj debilane, 10 000 mutanata da moze pokrenuti raspisivanje referentuma! Najbolje da zbog 10k usijanih glava drzava izvaljuje milione troskova za referendum, u najboljem slucaju, a ako ni be daj boze uspio, da jos pocnu sranja!

Koliko se god ova mladja ekipa, od 20 do 30 godina starosti zavaravala da ne moze biti rata, uvijek se treba prisjetiti da zivimo u paorskoj drzavi. Treba otici van vecih gradova i osjetiti kakva je tamo klima, lako se nama iscudjavati iz gradova, gdje smo vecnom obrazovani i koliko-toliko kulturno prosvjeceni, ali cim se pomjeris u neku manje obrazovanu sredinu, zadrtiju, tim vise shvatis da stvarno ima ljudi koji su spremni ustati na oruzje, ne samo spremni, vec i zeljni toga. Potogovo vec gotovo 20 godina propagande sa jedne i druge strane koja ispira mozak svima, lako se pametnom oduprijeti propagandi, nazalost, oni manje pametni podlijezu, a oni cine barem duplo veci broj stanovnika.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Rat ?!
PostPosted: 27. 01. 2010. 12:09 
Offline
User avatar

Joined: 01. 08. 2006. 13:34
Posts: 760
Location: Under A Funeral Moon
Ja opet imam potpuno suprotno iskustvo. U najvecim zabitima ljudi su bili "ljudi". Niko me nije poprijeko pogledao zbog imena, porijekla ili dijela BiH iz kojeg dolazim. Uvijek rakija na stolu, normalna prica, rucak, nocenje i td...

U gradovima su najvece zlo i sljam.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Rat ?!
PostPosted: 27. 01. 2010. 13:10 
Offline
User avatar

Joined: 03. 03. 2006. 23:34
Posts: 1356
Location: Banjaluka, Bosna i Hercegovina
Nisam mislio na sela vec na male gradove i opstine... Seljak zna dobro da mu politika ne moze nista donijev vec iskljucivo sopstveni rad i trud.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Rat ?!
PostPosted: 27. 01. 2010. 14:00 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 13. 03. 2006. 17:07
Posts: 1961
Location: Sarajevo
PROVOKATOR wrote:
Ja opet imam potpuno suprotno iskustvo. U najvecim zabitima ljudi su bili "ljudi". Niko me nije poprijeko pogledao zbog imena, porijekla ili dijela BiH iz kojeg dolazim. Uvijek rakija na stolu, normalna prica, rucak, nocenje i td...

U gradovima su najvece zlo i sljam.

Pa tako ti je bilo i pred ovaj zadnji rat, sve fino do zadnjeg trena i onda hop! Poslušaj ljude, pogledaj dokumentarce običnih ljudi, nema koji nije izjavio "mislio sam da nije moguće da će biti rata", "uvijek sam govorio neće biti rata, i dalje ne mogu da vjerujem", "ovakva zemlja, ovakvo Sarajevo i ovakvi ljudi da dožive rat, da se ubijaju, bili smo braća, ne..." i blabla, tih rečenica na pretek. Ovo ja samo okvirno u vezi toga da je apsolutno moguće, zašto ne bi bio rat, uvijek postoje ljudi koje neće i koji hoće ratovat, dok je svijeta.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Rat ?!
PostPosted: 27. 01. 2010. 15:21 
Offline
User avatar

Joined: 02. 06. 2003. 00:22
Posts: 4350
Location: Å iroki Brijeg
furija wrote:
Ajde bogati, pa mora čovjek malo bit licemjer u kampanji. K'o da ti nisi u pekari, kad te pita oš normalnu kiflu il izgorenu, a ti hapiš normalnu pa što ne uzmeš izgorenu, jok to će neko drugi.


Malo, da, ali ovo nije malo i ne vidim po cemu ti je to malo licemjerje.. to je cista stranacka ljigavost i prevrtljivost i isti takav stranacki kandidat.. sta ti imas ocekivati od covjeka i stranke koja se zalaze za ukidanje prava glasa biracima van Hrvatske, a onda te licemjerno posjecuje i prosi glasove.. pa mislim halo.. ja da za to glasam..? ne bi da je jedini i najbolji na svijetu, ja ne prelazim preko takvih stvari niti su mi takvi potrebni.. ne radi se o pecivu.. :p


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Rat ?!
PostPosted: 27. 01. 2010. 15:24 
Offline
User avatar

Joined: 15. 11. 2008. 22:07
Posts: 1629
Location: Sarajevo
' generalne rasprave i govana :o


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Rat ?!
PostPosted: 27. 01. 2010. 16:37 
Offline
User avatar

Joined: 28. 03. 2009. 17:36
Posts: 1748
Location: Oslo/Trondheim
http://www.youtube.com/watch?v=G1wTiOYkKrM


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Rat ?!
PostPosted: 28. 01. 2010. 02:17 
Offline
User avatar

Joined: 12. 05. 2005. 19:52
Posts: 3228
Location: Vienna/Sarajevo
Ma kakav rat. Ljudi su poceli razmisljat, poceli su kontat sta se desava tj. skontali su da je svim politicarima super drzat narod u "pat" poziciji. Jedini nacin da ih vratis u (radikalnu) normalu je spomenut rat i iz ljudi opet izvuci onaj primitivizam, onu mrznju.
U BiH ce uvijek biti isto. Uvijek ce biti radikala. Nikad se nece smiriti.
Radi toga uvijek kazem, koliko god to nekad bolilo: zbogom zohari!


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 59 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 24 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group