Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 28. 04. 2024. 20:22

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 53 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3  Next
Author Message
 Post subject: Re: pravopis bosanskog jezika
PostPosted: 11. 02. 2010. 18:32 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 13. 03. 2006. 17:07
Posts: 1961
Location: Sarajevo
Pa eto, šta fali "južnoslavenski jezik", ja ću glasat za to u oktobru, hahaha!


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: pravopis bosanskog jezika
PostPosted: 11. 02. 2010. 18:37 
Offline
User avatar

Joined: 09. 04. 2006. 13:35
Posts: 3575
Location: Republika Zimbatwa
furija wrote:
Pa eto, šta fali "južnoslavenski jezik", ja ću glasat za to u oktobru, hahaha!


kakvo je to glasanje u oktobru?

i po meni je ovaj naziv je puno prikladiniji


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: pravopis bosanskog jezika
PostPosted: 11. 02. 2010. 19:41 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 13. 03. 2006. 17:07
Posts: 1961
Location: Sarajevo
Ama parlamentarni izbori. Kad budu zaokruživali predsjednike, ja ću izać sa transparentnom da se ovo usadi u Ustav, buahahaa!


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: pravopis bosanskog jezika
PostPosted: 14. 02. 2010. 14:17 
Offline
User avatar

Joined: 03. 10. 2007. 15:49
Posts: 1664
Location: void
Sale Obson wrote:
furija wrote:
Pa eto, šta fali "južnoslavenski jezik", ja ću glasat za to u oktobru, hahaha!


kakvo je to glasanje u oktobru?

i po meni je ovaj naziv je puno prikladiniji


ne! preopćenito.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: pravopis bosanskog jezika
PostPosted: 14. 02. 2010. 16:11 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 14. 07. 2003. 19:20
Posts: 6275
Sale Obson wrote:
kakvo je to glasanje u oktobru?


će bude referendum koji jezik želite da pričate? bosanski ili koji? hoćete li južnoslavenski možda? nama to gotivno zvuči
ko izađe da glasa učestvuje u nagradnoj igri u kojoj može da osvoji vikend na Vlašiću, mp4 plejer, poklon paket Ovako i još mnogo toga, a glavna nagrada je LCD televizor marke Sony. samo markirano!
oktobar je mjesec za promjene kod Mošnjaka, rastrganih između stranki masona, islamofoba, srba i hrvata koji se predstavljaju kao ljudi, trokuta, očiju i pop muzike i dobrih vođa napaćenog naroda koji više neće da trpi što nije glavni i što šerijat nije uzjaho '93. al WE SHALL OVERCOME. naravno i ostala dva naroda su u istoj ideološkoj septičkoj jami, ako ništa red je majkumu. kakav danak demokratiji brate. al ne pričamo o tome jel...bojim se da uzimamo možda malo poveće zalogaje u ovoj temi

Stargazer wrote:
Dobro eto, dijagnosticiran je problem. U pravopisu bosanskog jezika postoji gomila nespretnih promasaja. Sta sad treba raditi? Kakve konstruktivne stavove mozemo zauzeti?


you're doing it right :D


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: pravopis bosanskog jezika
PostPosted: 14. 02. 2010. 18:48 
Offline
User avatar

Joined: 09. 04. 2006. 13:35
Posts: 3575
Location: Republika Zimbatwa
biafra wrote:
Stargazer wrote:
Dobro eto, dijagnosticiran je problem. U pravopisu bosanskog jezika postoji gomila nespretnih promasaja. Sta sad treba raditi? Kakve konstruktivne stavove mozemo zauzeti?


you're doing it right :D


ne slazem se sa ovom konstatacijom.
ne upirem prst sad u stargazera,nego mislim generalno.ne bi ni doslo do ove teme da je sve u redu.

a za te izbore..zar neko stvarno jos uvijek vjeruje u demokratski izbor icega u drzavi bosni i hercegovini?
cemu glas?
ovdje se stvari mogu rijesiti samo sredstvima koja nemaju veze sa slobodnim izborom,i tako se i rjesavaju.
oni sto se prstom potpisuju ce da odluce.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: pravopis bosanskog jezika
PostPosted: 19. 02. 2010. 21:37 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 27. 09. 2005. 01:21
Posts: 8156
Location: Tunguska
Kakva wikipedia, pusti tu Å¡uplju.

Malo ko zna da je ispravno na bosanski ni historija ni istorija već povijest i još malih 100 000 caka ima koje ni ja nisam znao, može vam i miserircord potvrdit.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: pravopis bosanskog jezika
PostPosted: 19. 02. 2010. 21:47 
Offline
User avatar

Joined: 01. 02. 2010. 20:13
Posts: 2161
Location: Brazil
Da bog da mi ne imali jezika nikako pa pricali rukama , najbolje da glasamo za srpski , bar se ne moram misliti gdje se pise 'je' a gdje 'ije' , ljudi su makar rahat


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: pravopis bosanskog jezika
PostPosted: 19. 02. 2010. 21:49 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 27. 09. 2005. 01:21
Posts: 8156
Location: Tunguska
Abe najispravniji imho. Al ne da mi se o tom... Teška tema za pred izlazak i cuganje :)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: pravopis bosanskog jezika
PostPosted: 19. 02. 2010. 22:38 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 24. 11. 2006. 19:20
Posts: 6731
Location: Sarajevo
ne znam na kakve izbore mislite, al za mene postoji samo bosanski jezik, i treba da se zove samo bosanski jezik, nije ovo Jugoslavija, pa da ga razdijelimo, bez obzira no konstutivnost naroda, 1 zemlja, 1 jezik.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: pravopis bosanskog jezika
PostPosted: 20. 02. 2010. 00:40 
Offline
User avatar

Joined: 01. 12. 2004. 17:41
Posts: 1246
Location: country that i love
nekrodemon wrote:
ne znam na kakve izbore mislite, al za mene postoji samo bosanski jezik, i treba da se zove samo bosanski jezik, nije ovo Jugoslavija, pa da ga razdijelimo, bez obzira no konstutivnost naroda, 1 zemlja, 1 jezik.



"konstitutivnost"


p.s. upravu si sot se tice tog...kad je u srbiji srpski, u hrvatskoj hrvatski pa nek i ovdje bude bosanski....i u uvodu teme sto kaze lik da pise da istorija nije pravilno...pa ono kako moze pisati pravilno i nepravilno kad mijesa dva i vise jezika i narjecja...isto tako ono jebeno "h" koje nikako nam nije prirodno i samo je onako forsirano utrpano i u srednjoj sam dozivljavala da mi profa ubacuje h u meHko, laHko, maHramica i tako to..i na moj revolt da necu da pisem to glupo slovo rekao kao moram, bosnjaci moraju da njeguju tradiciju(alo, kakvu tradiciju crni sine) i onda kad kazem nisam bosnjakinja kaze ah, upravu si ti nisi pa tebi necu ispravljati h ali drugima hocu....pa kad ti takav covjek predaje maternji jezik nista drugo neg lupat glavom u zid....ili kad mi osoba koja studira historiju na nasem jebenom sarajevskom univerzitetu dodje i kaze kako me nije stid bozic cestitat na cirilici...kao to je uvreda...alooo eee....cirilica ti je po "tradiciji" koju svi forsiraju...prirodnija nego latinica..latinica nametnuto pismo...i onda se pitam sta li ti uce na toj histoariji....tako da ovi novopeceni poslijeratni pravopisi mene licno ne zanimaju i ne zamaram se time...pricam i pisem onako kako sam naucila i vjerujem da svi razumiju kad kazem i hljeb i tisuca i ovde....pa bio to hrvat,srbin ili bosanac...onaj ko se napravi pametan pa kaze sta to rece, ne razumijem...dobije samo odgovor il upisi kurs bosanskog jezika il zbavi prevodioca :)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: pravopis bosanskog jezika
PostPosted: 20. 02. 2010. 04:37 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 27. 09. 2005. 01:21
Posts: 8156
Location: Tunguska
Joj niđe veze... :roll:
Ja sam osoba koja se opterećuje s masom stvari, zapravo nebitnih. Al što se tek vi opterećujete - pa to je drama... :roll:

Druga stvar što za neke stvari jedete govna na silu. Još jednom - drama.


Majke mi, nedostaje mi vrijeme kad sam šutao (h)loptu u ulici, operiran od bilo kakvih sranja potencijalnih za neki masovni (nacionalni) konflikt, kad nisam znao ništa o tom i kad mi je jednostavno puc'o kurac više nego danas. Moji liljani, šahovnice i dvoglavi orlovi pod raznoraznim krinkama... svako svoju kašiku i u govno.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: pravopis bosanskog jezika
PostPosted: 20. 02. 2010. 15:45 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 24. 11. 2006. 19:20
Posts: 6731
Location: Sarajevo
hoces reci da je imati svoj jezik nebitna stvar? :lol:
fakat, zasto se tim glupostima opterecivati, kada se mozemo ljudima koji ne slusaju metal i ne oblace se "metalski"...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: pravopis bosanskog jezika
PostPosted: 20. 02. 2010. 15:59 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 27. 09. 2005. 01:21
Posts: 8156
Location: Tunguska
Upravo sam to htio reć :D jebeš jezik


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: pravopis bosanskog jezika
PostPosted: 20. 02. 2010. 16:11 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 27. 09. 2005. 01:21
Posts: 8156
Location: Tunguska
edit: meni se sviđa "maternji jezik" ko kod mene na faksu. pa nek ga svako zove kak želi, odnosno šta osjeća maternjim, a to je njegova stvar.

jezična konstitutivnost postoji i mora postojat ovdje. al općenito je najbolje za ustanove i ta sranja da se zove "maternji jezik". dakle i u sarajevu i u mostaru i u banjaluci.
i sve tri strane zadovoljne. i niko se ne zakida.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: pravopis bosanskog jezika
PostPosted: 20. 02. 2010. 18:26 
Offline
User avatar

Joined: 01. 12. 2004. 17:41
Posts: 1246
Location: country that i love
Bruno wrote:
Sale Obson wrote:
furija wrote:
Pa eto, šta fali "južnoslavenski jezik", ja ću glasat za to u oktobru, hahaha!


kakvo je to glasanje u oktobru?

i po meni je ovaj naziv je puno prikladiniji


ne! preopćenito.



moze zapadnobalkanski?


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: pravopis bosanskog jezika
PostPosted: 20. 02. 2010. 19:58 
Offline
User avatar

Joined: 02. 06. 2003. 00:22
Posts: 4350
Location: Å iroki Brijeg
nekrodemon wrote:
hoces reci da je imati svoj jezik nebitna stvar? :lol:
fakat, zasto se tim glupostima opterecivati, kada se mozemo ljudima koji ne slusaju metal i ne oblace se "metalski"...


Hmm, pa evo sad ti bitna stvar imati svoj jezik, a branio bi konstitutivnim i povijesnim nacijama na ovim prostorima obrazovanje i pravo na svoj jezik..? :)

Ne mozes/te BiH usporediti sa Hrvatskom>hrvatski jezik, Srbijom>srpski jezik, pa samim time Bosna i Hercegovina>bosanski jezik.. al bas nikako..
BiH je uredjena kao drzava tri konstitutivne nacije, od kojih svaka ima jednaka prava i mogucnosti unutar nje.. naravno, teoretski gledano.. samo kao takva je priznata u svijetu, samo tako stoji u Ustavu, ono sto bi ljudi htjeli, mogli, je druga stvar..

Pravo na jezik je jedno od temeljnih ljudskih sloboda.. ;) ne kazem da treba ''krviti'' oko toga, dapace, ali to osigurano nuzno mora biti u Bosni i Hercegovini, jer to je jedna od osnova jedne kulture, jednog naroda.. to je na kraju krajeva odlika i tolerancije i razlicitosti kultura.. ne moze za sebe netko tvrditi da je tolerantan i sta vec, a zalagati se za ukidanje narodnosnih kategorija i odrednica poput jezika i slicno.. bez toga bi se samo ubrzano desavala asimilacija istog (uz druge faktore) u neki drugi, kolektivni, a to je opet stvaranje Jugoslavije u malom, a znamo kako je to zavrsilo.. ta asimilacija se moze, a ne mora dogoditi (jako bitno da to ljudi razumiju), ali ono sto se sigurno ne smije je to isto nametati ovim sto ti predlazes.. to je pak sovinizam, fasizam, to nema veze s nekom logikom drzava>jezik jer ne mozes jednoj naciji, narodu, braniti pravo na njegov jezik..


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: pravopis bosanskog jezika
PostPosted: 20. 02. 2010. 20:04 
Offline
User avatar

Joined: 09. 04. 2006. 13:35
Posts: 3575
Location: Republika Zimbatwa
ja bih bio zadovoljan da naučimo da pišemo i da pričamo kako treba..
kojim "jezikom" ko priča je najmanje relevantno.
samo da ne zavijamo ko vukovi i da se ne potpisujemo kažiprstom pa u tintu.
makar toliko za početak (u XXI vijeku)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: pravopis bosanskog jezika
PostPosted: 20. 02. 2010. 20:17 
Offline

Joined: 01. 12. 2002. 20:26
Posts: 4076
ma jašta ba.

neznam čemu rasprave, ionako bi se po cijelom balkanu trebao civilizirani hrvatski govorit i pisat.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: pravopis bosanskog jezika
PostPosted: 20. 02. 2010. 20:21 
Offline
User avatar

Joined: 02. 06. 2003. 00:22
Posts: 4350
Location: Å iroki Brijeg
hrvatski jezik nikad civiliziran nije bio, pogotovo novi koji se bavi godisnjim natjecajima za nove rijeci.. :)


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 53 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 20 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group