Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 29. 04. 2024. 05:53

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 92 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5  Next
Author Message
 Post subject: Alternativci i mamurluk - ne može jedno bez drugog
PostPosted: 21. 02. 2010. 15:18 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 27. 09. 2005. 01:21
Posts: 8156
Location: Tunguska
Evo, razmišljam baš...

Prije, kad bih se napio, probudio bih se sasvim normalno. Nikad nit mamurluka nit ičega.
Isto tako, prije sam cugao haman svaku noć i tako godinama...

Sad, kad se napijem, zna mi se često dogodit da odmamuram: nekad više, a nekad manje.
Isto tako, danas sam smanjio količinu sedmičnih opijanja na 2-3 puta, rijetko kad više od tog (nekad čak i manje) zbog fakulteta i financija...

Pitam se samo koji je najbolji lijek za što brže ubijanje mamurluka?
- Neki mi vele jogurt, neki vele mineralna voda, ja pak zdrmam kofan il neku drugu tabletu.

Pošto znam cugerske navike i posljedice većine vas s foruma, zanima me šta radite kad vas mamurluk uhvati za gušu?

Mislim da će i Denija i Mati ova tema zanimat... :D

A može bit ujedno i topic za priču ko se kad, gdje, s kim i kako zgazio prošlu, pretprošlu, neku noć...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Alternativci i mamurluk - ne može jedno bez drugog
PostPosted: 21. 02. 2010. 15:25 
Offline

Joined: 01. 12. 2002. 20:26
Posts: 4076
nema lijeka jebiga. bapske priče o receptima protiv mamurluk, kurac moj.

jedino sta dokazano pomaže je alkohol. bar meni. opet piti i prođe jebiga.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Alternativci i mamurluk - ne može jedno bez drugog
PostPosted: 21. 02. 2010. 15:33 
Offline
User avatar

Joined: 30. 03. 2005. 01:20
Posts: 3472
Location: GB
Nameless wrote:
Evo, razmišljam baš...

Prije, kad bih se napio, probudio bih se sasvim normalno. Nikad nit mamurluka nit ičega.
Isto tako, prije sam cugao haman svaku noć i tako godinama...

Sad, kad se napijem, zna mi se često dogodit da odmamuram: nekad više, a nekad manje.
Isto tako, danas sam smanjio količinu sedmičnih opijanja na 2-3 puta, rijetko kad više od tog (nekad čak i manje) zbog fakulteta i financija...

Pitam se samo koji je najbolji lijek za što brže ubijanje mamurluka?
- Neki mi vele jogurt, neki vele mineralna voda, ja a zdrmam kofan il neku drugu tabletu.

Pošto znam cugerske navike i posljedice većine vas s foruma, zanima me šta radite kad vas mamurluk uhvati za gušu?

Mislim da će i Denija i Mati ova tema zanimat... :D



E poslušaj sad starijeg čiku.:)

Što se tiče mamurluka, nekad ga imam, nekad nemam. Zavisi šta piješ, koliko si spavao noć prije, noć poslije, meza, miješanje alkohola sa drugim alkoholom, drugim opijatima, dali si guzio itd.

Sinoć npr. sam se nalio ko stoka, dobro mezio i mješao samo dva pića. istjeran iz dvije kafane, opominjan od komšinice, maltretirao prolaznike i zaspao oko 5 sati ali ustao kao da bolje sutra ne postoji. Naravno nisam guzio (opet) ali nije mi krivo jer sam bio u onom stanju kada ti niko ne treba.

Zna se desiti da se probudim sa užasnom glavoboljom i mamurlukom iz pakla. Tada pomažu sljedeće stvari: Juha od rajčice, juha od piletine, onaj sok što ti ostane od kiselih krastavica (krastavice su otišle u mezu predhodnu noć), coca cola (original ako je moguće), kafa, ili da nastaviš piti dalje. tablete izbjegavati jer nije pametno mješati sa alkoholom...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Alternativci i mamurluk - ne može jedno bez drugog
PostPosted: 21. 02. 2010. 15:37 
Offline

Joined: 01. 12. 2002. 20:26
Posts: 4076
mene danas glava pere. a ne smijem pit jer kao moram učit. jučer sam miješao samo pivo i vinu i neznam kaj je sada.

cijerla ekipa mi je prestala pit onako iz zajebancije, kao za korizmu pa su oni po bezalkoholnim a ja sam se jedini napio i bilo mi kul. isplatise mamurluk ipak.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Alternativci i mamurluk - ne može jedno bez drugog
PostPosted: 21. 02. 2010. 15:40 
Offline
User avatar

Joined: 22. 03. 2008. 01:09
Posts: 399
Location: Ispred monitora...
Hladan tuš i nešto masno za doručak - kod mene upali. :)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Alternativci i mamurluk - ne može jedno bez drugog
PostPosted: 21. 02. 2010. 15:40 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 27. 09. 2005. 01:21
Posts: 8156
Location: Tunguska
Da, al to mi nije pomoć za nastavit pit.
To Deni (Shakhbuurz) radi, ja ne mogu. Ujutro kad se probudim onak sjeban i nikakav nastavit cugat, nema Å¡anse.
Druga stvar Å¡to te onda samo opet sjebe..


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Alternativci i mamurluk - ne može jedno bez drugog
PostPosted: 21. 02. 2010. 15:43 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 14. 07. 2003. 19:20
Posts: 6275
prije sam puno više cugao, tako tvoj tempo i rijetko kad sam bio mahmuran, al nakon jedne pauze u kojoj nisam nikako pio skonto sam da u biti i ne volim alkohol nikako hahah, sad ako i pijem, to je neko ćejfljenje umjereno ili ledena piva ljeti. naravno svima se desi da se napiju seljački kao dinko a ja sam to uspio dvaput ove sedmice. radije šiljim, nema ružnih posljedica a dobro je za tijelo, duh a bogami i um dođe na svoje. tako da ću ti prijateljski preporučiti joint, mrsan hamburger ili tako nešto i dosta vode. tim redom :D


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Alternativci i mamurluk - ne može jedno bez drugog
PostPosted: 21. 02. 2010. 15:45 
Offline

Joined: 01. 12. 2002. 20:26
Posts: 4076
Nameless wrote:
Da, al to mi nije pomoć za nastavit pit.
To Deni (Shakhbuurz) radi, ja ne mogu. Ujutro kad se probudim onak sjeban i nikakav nastavit cugat, nema Å¡anse.
Druga stvar Å¡to te onda samo opet sjebe..


prvo na silu, ostala idu lijepo.

i pun kurac je ljepše pijanstvo kad se samo dopiješ nego dok na čisto piješ :mrgreen:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Alternativci i mamurluk - ne može jedno bez drugog
PostPosted: 21. 02. 2010. 15:45 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 20. 05. 2006. 18:25
Posts: 1815
Location: Sarajevo
Nameless wrote:
Evo, razmišljam baš...

Prije, kad bih se napio, probudio bih se sasvim normalno. Nikad nit mamurluka nit ičega.
Isto tako, prije sam cugao haman svaku noć i tako godinama...



Pa stiglo te, ljubica. Ni ja nekad nisam imala posljedica, ali sad ih hvala bogu imam. To me opomene da sebi razaram organizam pa onda lijepo pravim pauzu i idem vježbati ili u kino ili čistim stan tako da ne bi otišla u kafanu.

U tvom slučaju konkretno, mislim da bi prvo trebao pojesti neki doručak kad se probudiš jer znam da nećeš da jedeš povazdan..Smanjiti s cigarama jer one pogoršavaju stanje u stomaku... itd

(I nemoj se svađati sa starijim kokama na karaokama u Routeu i govoriti im da mati najbolje pjeva jer to te može dovesti do riganja i majčinog traženja po obližnjem grmlju.)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Alternativci i mamurluk - ne može jedno bez drugog
PostPosted: 21. 02. 2010. 15:49 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 27. 09. 2005. 01:21
Posts: 8156
Location: Tunguska
Sinoć opet krvavo bilo.

Izašao sam s ribom, u to došao u Scotch u kojem su bili Slayko, Damir (acodanjo), Aljo, šitpifter i ova irma... Da zlo bude gore, ova moja je otišla, a došli Ihti, Deni, Joe i ova Emina... Zlo predprogramirano.

I do četiri ujutro, što u Scotchu-što u Marqueeju poslije, sipali u sebe ko da nema sutra... falili su samo Osa, Elma i Nesretnik da bude još gore...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Alternativci i mamurluk - ne može jedno bez drugog
PostPosted: 21. 02. 2010. 15:52 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 27. 09. 2005. 01:21
Posts: 8156
Location: Tunguska
hahaha mati :D :D

jes vala mati, upravu si. pogotovo za ovo zadnje :D

edit: ne mogu ja nikad jest prije četiri-pet popodne... ispovraćao bi samo sve..


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Alternativci i mamurluk - ne može jedno bez drugog
PostPosted: 21. 02. 2010. 16:08 
Offline
User avatar

Joined: 28. 03. 2009. 17:36
Posts: 1748
Location: Oslo/Trondheim
joj,sinoć dođoše neke rođe (dijaspora naravno) i urokam se na njihov račun do 12 :mrgreen: e onda na red došle nus-pojave , riganje , urlanje , supermen poza na šanku i lagano veleslalom do kuće...
..sada me kosti i glava bole,polako počinjem sumnjat da sam sinoć batina negdje popušio...

:razz:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Alternativci i mamurluk - ne može jedno bez drugog
PostPosted: 21. 02. 2010. 16:08 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 20. 05. 2006. 18:25
Posts: 1815
Location: Sarajevo
Aj mis nesretnik... :(


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Alternativci i mamurluk - ne može jedno bez drugog
PostPosted: 21. 02. 2010. 16:13 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 27. 09. 2005. 01:21
Posts: 8156
Location: Tunguska
mi tu.. :/

peder uči za ispite mensečini...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Alternativci i mamurluk - ne može jedno bez drugog
PostPosted: 21. 02. 2010. 16:16 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 20. 05. 2006. 18:25
Posts: 1815
Location: Sarajevo
Nameless wrote:
mi tu.. :/

peder uči za ispite mensečini...


ma uči k

pije po Vratnici


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Alternativci i mamurluk - ne može jedno bez drugog
PostPosted: 21. 02. 2010. 17:59 
Offline
User avatar

Joined: 03. 03. 2006. 23:34
Posts: 1356
Location: Banjaluka, Bosna i Hercegovina
Jao jao, sta ste godina kroz dupe protjerali a nista niste naucili!

Do glavobolje i slicnih bolova nakon jakog opijanja, dolazi uslijed toga sto je alkohol diuretik - podstice pojacano lucenje mokrace, a sam po sebi vezuje mnogo vode, tako da cete izgubiti jako mnogo tecnosti. Rezultat - dehidrirate, sto dovodi do glavobolje, mucnine i ostalih simptoma.

Mamurluk se tesko lijeci, ali se lako sprijeci. Poenta je, da za vrijeme pijanke, sto je najbolje rjesenje, ili nakon iste, popijete mnogo svjeze vode. Kad god sam pio, na silu bih, po dolasku kuci, srucio u sebe litar vode. Nikada problema.
Ako bih preskocio vodu, sutra bi me cekao pakao mamurluka, pogotovo od crnog vina...

Dakle - PITI MNOGO VODE NAKON ALKOHOLA.
Cak da popijete svega casu ili dvije, umnogome cete smanjiti mamurluk. Idealno bi bilo popiti 6x vise vode od alkohola ako je zesta u pitanju (jer jake rakije otprilike vezuju sest puta vise zapremine vode nego sto same imaju zapremine), vino trazi znatno manje, a piva jos manje, jer je sama puna vode.

Mozda sam ovim napravio od nekog alkosa, ali mi vas zao da mamurate kad ste neki dragi :)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Alternativci i mamurluk - ne može jedno bez drugog
PostPosted: 21. 02. 2010. 18:03 
Offline

Joined: 01. 12. 2002. 20:26
Posts: 4076
sve to stoji, samo ko će još vodu piti... a i u zadnje vreme me san shrva prije nego i doma dođem...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Alternativci i mamurluk - ne može jedno bez drugog
PostPosted: 21. 02. 2010. 18:11 
Offline
User avatar

Joined: 06. 05. 2006. 03:59
Posts: 4543
Location: Lukavac/Hall in tirol
Eto gospon strale je upravo reko ono sto sam i ja htjeo da kazem,znaci VODAAAAAAAAAAAAAA!!Ja kad sa rodjakom pijem,a pijemo samo rakiju,znaci kraj sebe jedno 2 litra vode,i laganice!!!Tako za jedno vece se popije i do 2 litra rakije,a ustanes ko nov :D


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Alternativci i mamurluk - ne može jedno bez drugog
PostPosted: 21. 02. 2010. 18:11 
Offline

Joined: 15. 12. 2008. 00:59
Posts: 241
hah, ko zna - zna.. casu vode na casicu rakije i nema frke.. osim ako si zensko i nema wc u blizini :mrgreen:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Alternativci i mamurluk - ne može jedno bez drugog
PostPosted: 21. 02. 2010. 18:15 
Offline
User avatar

Joined: 03. 03. 2006. 23:34
Posts: 1356
Location: Banjaluka, Bosna i Hercegovina
Shiteater black wrote:
sve to stoji, samo ko će još vodu piti... a i u zadnje vreme me san shrva prije nego i doma dođem...


Ebiga prijatelju, ako ti je mrze stati 2 minute i popiti litru vode pred spavanje nego naredni cijeli dan biti unisten glavoboljom, mrzovoljan i razvaljenog stomaka, ne znam :lol: :lol: :lol: :lol:

Ako se neko brine da ce ga slabo hvatati alkohol zajedno sa vodom, neka prije poslije napijanja, mada sasvim fino dobra rakija hvata i sa vodom :D

Sada idemo na drugu komponentu nastajanja mamurluk - razni dodaci u nekvalitetnim picima. Obojena pica (jeftini stokovi, konjaci, rumovi, vina), u sebi mogu sadrzati stetne alkohole nastale nedovoljnim alkoholnim vrenjem, te raznorazne poboljsivace okusa, poboljsivace boje i mirisa. Sve to kad krene harati, ujedinjeno sa dehidracijom, moze znacajno pojacati mamurluk. Zato cete od iskusnih ljudi sa ovog prostora cuti - od dobre rakije se ne mamura! Koliko puta smo se znali napiti kao telci od dobre domace rakije, ujutru si kao nov!

Ako malo razmislite, rakija je apsolutno najkvalitetnije pice koje mozes dobiti za male novce. 10 KM/litar i imas vec prilicno kvalitetnu 40-45% rakiju. Nema kao ova jeftina vina i viskiji/stokovi nikakvih dodataka i cudesa da se dobije kakav-takav okus i boja, 100% originalan proizvod, 100% cist i bez nezdravih dodataka, meni je po kvalitetu domaca rakija daleko iznad bilo kojeg kupovnog viskija, u kategoriji do 50 KM/litar, naravno, ne mozes porediti viski od 100 KM po boci i obicnu rakiju, ali neku pazljivo pecenu od kvalitetnih sljiva i iz dobrog bureta, eh, od nje nista bolje nema!


Last edited by as_the_sun_sets on 21. 02. 2010. 18:22, edited 1 time in total.

Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 92 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 26 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group