Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 28. 04. 2024. 13:52

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 43 posts ]  Go to page 1, 2, 3  Next
Author Message
 Post subject: Križevci:35 neonacista uhapÅ¡eno pri organizaciji koncerta
PostPosted: 21. 02. 2010. 17:08 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 20. 05. 2006. 18:25
Posts: 1815
Location: Sarajevo
U Križevcima uhapšeni organizatori koncerta neonaci benda Max Blue (nikad čula), te članovi benda i još hrpa istomišljenika...jah komedije... :lol:


http://www.depo.ba/page.php?id=11707


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Križevci:35 neonacista uhapÅ¡eno pri organizaciji koncerta
PostPosted: 21. 02. 2010. 17:22 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 27. 09. 2005. 01:21
Posts: 8156
Location: Tunguska
Joj, ti Križevčani... :lol:

Ne znam manjeg mjesta a da ima više neonacista-skinjara od Križevaca...

Al imaju i dobre ribe, Å¡ta je je...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Križevci:35 neonacista uhapÅ¡eno pri organizaciji koncerta
PostPosted: 21. 02. 2010. 17:52 
Offline

Joined: 01. 12. 2002. 20:26
Posts: 4076
zadnji put do ksam tamo bio, izbio je masovni fajt ispred buldoga. ima budala al kul je mjesto


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Križevci:35 neonacista uhapÅ¡eno pri organizaciji koncerta
PostPosted: 22. 02. 2010. 00:14 
Offline
User avatar

Joined: 02. 06. 2003. 00:22
Posts: 4350
Location: Å iroki Brijeg
Valjda Blue Max.. ne cudi me za te debile, nista novo ili neobicno.. al sto i ovi silni samoprozvani antifa i anti anti anti-ne-znamo-ni-samo-sta-a-sta-ne, jedu govna sa svojim flyerima i promocijama, to je cudo jedno..

Primjer jednog takvog slucaja, od strane Iskoraka, sto sam ja osobno vidio, samo nije ovaj, nego puno veci, u Dubrovniku..

Image

I kako da ih covjek ne tuce.. :mrgreen:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Križevci:35 neonacista uhapÅ¡eno pri organizaciji koncerta
PostPosted: 22. 02. 2010. 03:41 
Offline
User avatar

Joined: 28. 10. 2009. 04:01
Posts: 135
Location: Sarajevo
Archangel wrote:
Valjda Blue Max.. ne cudi me za te debile, nista novo ili neobicno.. al sto i ovi silni samoprozvani antifa i anti anti anti-ne-znamo-ni-samo-sta-a-sta-ne, jedu govna sa svojim flyerima i promocijama, to je cudo jedno..

Primjer jednog takvog slucaja, od strane Iskoraka, sto sam ja osobno vidio, samo nije ovaj, nego puno veci, u Dubrovniku..

Image

I kako da ih covjek ne tuce.. :mrgreen:


Hahahaha! I treba ih tuci... Jadi moji!


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Križevci:35 neonacista uhapÅ¡eno pri organizaciji koncerta
PostPosted: 22. 02. 2010. 10:36 
Offline

Joined: 09. 12. 2008. 20:25
Posts: 794
a ovo vala ima veze sa cijelim ovim dogadjajem pravo...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Križevci:35 neonacista uhapÅ¡eno pri organizaciji koncerta
PostPosted: 22. 02. 2010. 11:18 
Offline
User avatar

Joined: 03. 03. 2006. 23:34
Posts: 1356
Location: Banjaluka, Bosna i Hercegovina
Meni su od fasista i antifasista daleko zanimljiviji fenomeni kojima smetaju antifasisti i osobe koje rade protiv rasne/nacionalne i mrznje zbog seksualnog opredijeljenja.

Image


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Križevci:35 neonacista uhapÅ¡eno pri organizaciji koncerta
PostPosted: 22. 02. 2010. 11:35 
Offline

Joined: 06. 12. 2007. 02:09
Posts: 2494
Archangel wrote:
Valjda Blue Max.. ne cudi me za te debile, nista novo ili neobicno.. al sto i ovi silni samoprozvani antifa i anti anti anti-ne-znamo-ni-samo-sta-a-sta-ne, jedu govna sa svojim flyerima i promocijama, to je cudo jedno..

Primjer jednog takvog slucaja, od strane Iskoraka, sto sam ja osobno vidio, samo nije ovaj, nego puno veci, u Dubrovniku..

Image

I kako da ih covjek ne tuce.. :mrgreen:



e vidiš, ja sam tek poslije određenog vremena pomislio na ono što ti misliš...

znači nije ogledalo krivo, ako je lice ružno

latentni pederu :mrgreen:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Križevci:35 neonacista uhapÅ¡eno pri organizaciji koncerta
PostPosted: 22. 02. 2010. 13:16 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 20. 05. 2006. 18:25
Posts: 1815
Location: Sarajevo
Dementia wrote:

Hahahaha! I treba ih tuci... Jadi moji!


Ti si isto pametna, nema Å¡ta.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Križevci:35 neonacista uhapÅ¡eno pri organizaciji koncerta
PostPosted: 22. 02. 2010. 23:56 
Offline
User avatar

Joined: 02. 06. 2003. 00:22
Posts: 4350
Location: Å iroki Brijeg
as_the_sun_sets wrote:
Meni su od fasista i antifasista daleko zanimljiviji fenomeni kojima smetaju antifasisti i osobe koje rade protiv rasne/nacionalne i mrznje zbog seksualnog opredijeljenja.


Jedno je bolan antifasizam, a drugo je sto mladi danas po tim organizacijama sve rade, organiziraju i do kojih ekstrema idu u svom nekom kvazi-kulturnom dokazivanju, opterecivanju ili hinjenju modernog drustva na jednom Balkanu, halo.. ne mrzim ja njih, nemam razloga, nego mi je debilan recimo ovaj primjer gdje ovi puknu neki svoj ogromni banner na ulazu u grad da bi nesto nekome kao dokazivali.. pa za ove gore prve neonaciste je kristalno jasno, maloumnik pa maloumnik, u to se nema sta ulaziti niti je u tome uopce bit, al ovi svojim nekim akcijama samo traze probleme u zajednici jer u dosta segmenata debelo pretjeruju, a ovo gore je tipican primjer..

Quote:
e vidiš, ja sam tek poslije određenog vremena pomislio na ono što ti misliš...

znači nije ogledalo krivo, ako je lice ružno

latentni pederu :mrgreen:


Eto ti znas sta je latentni peder.. :mrgreen:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Križevci:35 neonacista uhapÅ¡eno pri organizaciji koncerta
PostPosted: 23. 02. 2010. 00:16 
Offline
User avatar

Joined: 27. 04. 2003. 21:57
Posts: 1935
Ja ba, levati, jos nisu skontali da je ofirno biti antifasist. Il' jos gore, nesto se boriti protiv navodne diskriminacije nekog i neceg.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Križevci:35 neonacista uhapÅ¡eno pri organizaciji koncerta
PostPosted: 23. 02. 2010. 00:24 
Offline
User avatar

Joined: 02. 06. 2003. 00:22
Posts: 4350
Location: Å iroki Brijeg
Ehh, missing the point.. ovakvim ''silovanjem'' javnog misljenja samo stvaraju kontra-efekt jer sami ulaze u krajnost protiv koje se bore, kao i raznim gay paradama i slicno.. to veze nema s gore navedenim postulatom, al ajde, ako kontaju da time postici nesto ovdje mogu.. neka hvala, nosi i jedne i druge od mene, opterecenje bespotrebno i aktivizam..


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Križevci:35 neonacista uhapÅ¡eno pri organizaciji koncerta
PostPosted: 23. 02. 2010. 01:48 
Offline

Joined: 09. 12. 2008. 20:25
Posts: 794
smijesno je sto uvijek isti ljudi, cim vide fa ili antifa pokazjju svoje "znanje" o temi i to nicim izazvano. nije cak ni vezano za temu - oftopice. meni je ez a san s.. reko to sto sam i ja konto. ja bi samo reko da ovdje ima fasista i ima onih koji hoce bit kul, pa ono izgleda da je kul srat po bilo kojoj ideologiji ma kolko ona pozitivna bila. meni su ipak drazi ovi drugi dok ne pocnu shvatat o cemu pricaju


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Križevci:35 neonacista uhapÅ¡eno pri organizaciji koncerta
PostPosted: 23. 02. 2010. 03:26 
Offline

Joined: 06. 12. 2007. 02:09
Posts: 2494
ja koristim FA dezodoranse, al odsad više neću...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Križevci:35 neonacista uhapÅ¡eno pri organizaciji koncerta
PostPosted: 23. 02. 2010. 11:05 
Offline
User avatar

Joined: 27. 04. 2003. 21:57
Posts: 1935
Quote:
Ehh, missing the point.. ovakvim ''silovanjem'' javnog misljenja samo stvaraju kontra-efekt jer sami ulaze u krajnost protiv koje se bore, kao i raznim gay paradama i slicno.. to veze nema s gore navedenim postulatom, al ajde, ako kontaju da time postici nesto ovdje mogu.. neka hvala, nosi i jedne i druge od mene, opterecenje bespotrebno i aktivizam..

Nema tu sta da se shvata ili ne shvata. Sloboda govora - ili si za ili protiv. Borba protiv diskriminacije - za ili protiv. Gay parade - za ili protiv. Kome nije jasno da je to sasvim legalan i primjeren oblik gradjanskog aktivizma, to mu ja ne mogu objasniti.

To su stvari politickih ideala, koje ili imas, ili nemas.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Križevci:35 neonacista uhapÅ¡eno pri organizaciji koncerta
PostPosted: 23. 02. 2010. 11:23 
Offline

Joined: 09. 12. 2008. 20:25
Posts: 794
to svaka cast. hajmo se onda svi opredijelit jasno! ko kaze da nije ni jedno ni drugo to je stvarno nidje veze.
da vise ne bude uvijek ISTA prica drkcije upakovana i od istih ljudi. ja sam znao majke mi u kojem ce pravcu prica krenut cim sam naslov teme vidio


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Križevci:35 neonacista uhapÅ¡eno pri organizaciji koncerta
PostPosted: 23. 02. 2010. 15:24 
Offline
User avatar

Joined: 28. 10. 2009. 04:01
Posts: 135
Location: Sarajevo
Arinoe wrote:
Dementia wrote:

Hahahaha! I treba ih tuci... Jadi moji!


Ti si isto pametna, nema Å¡ta.


"Hahahaha"- je bilo za plakat.

"I treba ih tuci...Jadi moji" - konkretno je bio usmjeren na Iskorak, jer fakat plakatom prave vise stete nego koristi. Umjesto neke pametne kampanje, oni stavljaju nadasve glupe plakate po gradovima. Ja bih ih prva tukla tupim predmetom po glavi. Ovaj plakat bi prosjecnom polu-obrazovanom Balkancu prije digao pritisak, nego bilo sta drugo, pogotovo ako dolazi iz doticnog grada.
Sorry, trebala sam biti odredjenija. :oops:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Križevci:35 neonacista uhapÅ¡eno pri organizaciji koncerta
PostPosted: 23. 02. 2010. 16:35 
Offline
User avatar

Joined: 02. 06. 2003. 00:22
Posts: 4350
Location: Å iroki Brijeg
Stargazer wrote:
Quote:
Ehh, missing the point.. ovakvim ''silovanjem'' javnog misljenja samo stvaraju kontra-efekt jer sami ulaze u krajnost protiv koje se bore, kao i raznim gay paradama i slicno.. to veze nema s gore navedenim postulatom, al ajde, ako kontaju da time postici nesto ovdje mogu.. neka hvala, nosi i jedne i druge od mene, opterecenje bespotrebno i aktivizam..

Nema tu sta da se shvata ili ne shvata. Sloboda govora - ili si za ili protiv. Borba protiv diskriminacije - za ili protiv. Gay parade - za ili protiv. Kome nije jasno da je to sasvim legalan i primjeren oblik gradjanskog aktivizma, to mu ja ne mogu objasniti.

To su stvari politickih ideala, koje ili imas, ili nemas.


Bolan, to je sve divno i krasno, ali to je idealizam, kad znas i sam kakav efekt ovo stvara vecini drustva, i ja bi volio da vidim taj grad u regiji koji bi podrzao ovakvo sto vecinski.. ja jesam za slobodu govora i manjak diskriminacije, ali ovo je bezvezno pretjerivanje u dokazivanju neke svoje poante koja nece dobro proci.. mislis da ne bi bilo pretjerivanje ovakvih da ti puknu na ulasku u Sarajevo ljubicastim/rozim slovima ''U Sarajevu su svi HOMO sapiensi''.. sta su time dobili nego kontra-efekt i netrpeljivost..? ajde realno reci.. kontas e bas tad ce skontati svi i prihvatiti ih ili sta.. taj agresivni aktivizam o kojem pricas prolazi u nekim drugim, slobodnijim ili razvijenijim drustvima, ovo drustvo za to sazrijelo nije i prijekorno gleda na ovakve poteze (nigdje nisam rekao da je to ok, niti to opravdao, dapace, ali silom i ovakvim stvarima to sigurno promijeniti nece), na to sam se osvrnuo, a ovo nije jedini primjer smaranja ovog Iskoraka, ovo je samo zadnji.. nemam ja apsolutno nista protiv njih, ali pored toliko nejednakosti, diskriminacije i predrasuda u drustvu, ne treba jos netko tko forsira javno misljenje i stvara kontra-efekte ovakvim potezima i plakatima.. sad, mozes ti to meni pripisivati na diskriminaciju koliko hoces, al to nema nuzno veze s tim niti mozes na svijet gledati crno bijelo.. da je po tvom ''ili jesi, ili nisi'', ''ili imas ili nemas'', ti bi samim time automatski trebao stupati sa njima u takvim aktivnostima jer je to stvar ideala koje dijelis, pa moze moj, tek tada uistinu pokazes da jesi.. ;)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Križevci:35 neonacista uhapÅ¡eno pri organizaciji koncerta
PostPosted: 23. 02. 2010. 16:54 
Offline
User avatar

Joined: 27. 04. 2003. 21:57
Posts: 1935
Ja mislim da bi ta tabla bila bas cool, meni bi bilo smjesno. Rado bih je vidio ispred ulaza u Sarajevo.

Ako drustvo nije sazrelo, onda treba mijenjati drustvo. Reci da ne treba organizovati gay parade zato sto mogu izazvati probleme u konzervativnim sredinama je isto sto i reci zenama da se ne bi trebale sminkati i nositi kratke suknje, jer time povecavaju sanse da budu silovane. I onda su same krive. Po istoj logici, crnci su krivi za rasizam. Da nije njih, ne bi bilo ni rasizma.

Ja podrzavam sve koji se gradjanskim aktivizmom bore protiv diskriminacije. Bez rezerve. Cak i ako imaju neukusne metode, vaznije su vrijednosti za koje se zalazu. Mislim da je u drustvu prepunom diskriminacije prilicno licemjerno govoriti onima koji se protiv te diskriminacije ocajnicki bore kako da to rade, i jos ih kritikovati. Umjesto toga, treba kritikovati drustvo.

I jos nesto. Kazes da se nista nece silom promijeniti. Kakvom crnom silom? Jesu li plakat i parada sila? Ili je sila kad neko kamenicama pokusava da ih sprijeci?


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Križevci:35 neonacista uhapÅ¡eno pri organizaciji koncerta
PostPosted: 23. 02. 2010. 17:08 
Offline
User avatar

Joined: 06. 05. 2006. 03:59
Posts: 4543
Location: Lukavac/Hall in tirol
Ma sve pobit...


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 43 posts ]  Go to page 1, 2, 3  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 18 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group