Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 28. 04. 2024. 16:56

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 7 posts ] 
Author Message
 Post subject: Sujeta
PostPosted: 25. 02. 2010. 01:32 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 04. 05. 2008. 07:59
Posts: 4415
Location: Sarajevo-Travnik
Jedna malo drugačija tema, psihološka, za promjenu.

Pitanja ima više: jeste li sujetni, kako doživljavate sujetu, imate li problem sa sujetom, kako podnosite ovu osobinu u školi/faksu/poslu/običnom životu, da li vam smeta, da li ste sami takvi...

Zapitate li se ikad išta na ovu temu?


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Sujeta
PostPosted: 25. 02. 2010. 01:41 
Offline

Joined: 06. 12. 2007. 02:09
Posts: 2494
sujeta je totalno bezvezna osobina i mislim da dolazi od 'rđavog karaktera. jak karakter se ne zamajava sa sujetom i drugim lošim osobinama, jer takve stvari iziskuju negativnu energiju, koja truje onog ko je rađa, a kinji dušu onog kome je usmjerena, što dovodi do netrpeljivosti, mržnje, spletkarenja i raznih drugih oblika pakosti.

takođe, mislim da je za sujetu prijeko potrebno da čovjek misli sam za sebe da je neko i nešto, a to je isto 'rđava osobina, jer pravi čovjek zna da je znanje krhko, i da je jedino u zajebanciji, šali, zafrkaniciji i sličnom čovjek najprirodniji, što se vidi, izmeđuostalog, i po tome što se čovjek najbolje osjeća kad se dobro zajebava.

istinabog, nije da nikada nisam bio sujetan, ali svakog dana nadograđujemo i oplemenjujemo svoju dušu, tako da sad stvarno ne mogu da se sjetim kad sam posljednji put bio sujetan.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Sujeta
PostPosted: 25. 02. 2010. 01:43 
Offline
User avatar

Joined: 02. 06. 2003. 00:22
Posts: 4350
Location: Å iroki Brijeg
Ovisi o tome sta je sujeta.. :lol: ego.. izrazen ego.. samosvijest..?


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Sujeta
PostPosted: 25. 02. 2010. 01:50 
Offline

Joined: 06. 12. 2007. 02:09
Posts: 2494
ma taj sav nauk o egu je, što sam stariji, sve bezveznija stvar. danas svaki kurac ego, ko da je svaki insan neka mala državica pa sad on tjera taj ego ko neki nacionalni ponos, a svi znamo da je nacionalni ponos kvalitetna i razorna budalaština.

zna se brate šta je sujeta - ona ofirna, npr. muška sujeta, ili, često prisutna, profesorska. ima tako jedan čiko iz hrvatske kojem sam, hvala đavolu, ime zaboravio, a čija teorija književnosti sve sama zajebana terminologija. to je očita sujeta, i pokazatelj njegovog jada, jer pravi naučni radnik radi tako da svoje znanje podijeli i obznani ga svima tako da im bude jasno, a njemu eto nešto nije do toga, nego bi on da mu se studenti jadni iskilave do zla boga ne bi li prokljuvili da je govor u stihovima poezija, a ovaj drukčiji proza.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Sujeta
PostPosted: 25. 02. 2010. 01:55 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 04. 05. 2008. 07:59
Posts: 4415
Location: Sarajevo-Travnik
Boris, shitpfter je sjajno opisao šta je sujeta - osobina rđavog karaktera - karakterna osobina (osjećaj sujete je nešto drugo, osujećenost...).

Što se tiče sujete i ega, o čemu je shitpifter pisao sad, ja vidim to ovako:

Ako si sujetan nije pitanje da li si prepotentan, nego koliko si prepotentan.

I da, zašto su uvijek oni na višim pozicijama i to samo u odnosu prema slabijima - sujetni ? . Ja ne znam da iko od nas pokazuje svoju sujetu svom profesoru, šefu na poslu :) ... ne znam, možda i ima tih slučajeva.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Sujeta
PostPosted: 25. 02. 2010. 13:02 
Offline
User avatar

Joined: 24. 02. 2010. 00:39
Posts: 15
Location: Last
pa mogu rec da mozda previse sujem tako da imam problema sa sujetom


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Sujeta
PostPosted: 06. 03. 2010. 14:18 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
ja sam sujeta utjelovljena, redefinirana, jedinica za sujetu 8)

nisi grim ako nisi sujetan ;)


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 7 posts ] 

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group