Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 29. 04. 2024. 07:53

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 89 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
Author Message
 Post subject: Re: Incest uskoro nekažnjiv?
PostPosted: 31. 05. 2010. 22:45 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 24. 11. 2006. 19:20
Posts: 6731
Location: Sarajevo
hahahahaha, mislim da se sjecam tog komentara, samo ne znam ko ga izvali...desetka cista! :D


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Incest uskoro nekažnjiv?
PostPosted: 31. 05. 2010. 22:52 
Offline
User avatar

Joined: 03. 03. 2006. 23:34
Posts: 1356
Location: Banjaluka, Bosna i Hercegovina
Vjeruj da manje ljudi bolescu/poremecajem smatra incest nego kada bi im pustio bdm da poslusaju, pogledaju video i procitaju tekstove.

Meni trebaju od strane diskutanata neko opovrgavanje incesta kao normalnog sa racionalnog aspekta a ne puko pljuvanje.
DO sada sam iznio barem 3-4 teze zasto incest nije nesto ekstremno bolesno kao sto ga opisujete
1. odsustvo prisile,
2. siroka rasprostranjenost u zivotinjskom svijetu,
3. bioloska opravdanost - mogucnost davanja potomstva, zdravog u vecini slucajeva,
4. razlicita kulturna shvatanja gdje je incest bio prihvacen


Quote:
A recent genetic report also stated that children of unrelated parents have a 3% to 4% risk of having serious birth defects, while the offspring of first cousins have only a slightly higher risk of about 4% to 7%. The United States’ laws which prohibit marriages between cousins – laws that are unique to the country – became a point of debate.


Quote:
A 2002 article in The Guardian of UK uncovered a whole community of people who indulged in consensual incest, who had formed online groups in support of each other and to dispel notions of incest being morally unacceptable.

Of course, if these people were living in ancient Egypt, they wouldn’t need to form anonymous support groups. Incest was an accepted practice in Roman Egypt, the only well-recorded instance of incest as a societal norm. Brother-sister marriages were reportedly rife in the New Kingdom royal family – Cleopatra herself married some of her brothers.


Quote:
Most Polynesian societies prefered intrastatus marriages, varying from mere bonds between chiefly families to the extreme case of Hawaii, where special care was taken to select the nearest possible relative as a wife for a high chief. This was practiced to such an extent that it led to marriages between brothers and sisters, what Westerners describe as incest, a word which does not exist as such in the Hawaiian language.


Last edited by as_the_sun_sets on 31. 05. 2010. 23:01, edited 2 times in total.

Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Incest uskoro nekažnjiv?
PostPosted: 31. 05. 2010. 22:57 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 24. 11. 2006. 19:20
Posts: 6731
Location: Sarajevo
heh, ajd valja ima takvih..ali za BDM moras biti upucen i ne govorim o dubljem smislu, ali nije svaki BDM takav kakvim ga ti opisujes, a incest je incest i tu nema ovakav onakav...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Incest uskoro nekažnjiv?
PostPosted: 31. 05. 2010. 23:08 
Offline
User avatar

Joined: 03. 03. 2006. 23:34
Posts: 1356
Location: Banjaluka, Bosna i Hercegovina
Mislio sam islkjucivo na gore bdm :)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Incest uskoro nekažnjiv?
PostPosted: 31. 05. 2010. 23:17 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 24. 11. 2006. 19:20
Posts: 6731
Location: Sarajevo
sad onda mozemo praviti paralelu sa svacim sto se nekome ne svidja...licno mislim da nije potrebna neka velika naucna i filozofska rasprava da se dokaze da li je incest bolest..za mene je itekako teska bolest, jer mi nema jebenog smisla isto kao i pederizam ili jebanje zivotinja ili pedofilija i sad zbog nekih navedenih ispadam sta ja znam kao i inace sto ovi liberalisti sru, al jebe me se...ali ko to odobrava i kome se svidja bujrum pa nek praksira do sutra..daleko mu kuca od moje...i to je sto s emene tice kraj rasprave, a vi trazite taj dublji smiao, nadjite kakvog zivog primjerka pa ga pitajte kakav je osjecaj jebat svoju mater...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Incest uskoro nekažnjiv?
PostPosted: 31. 05. 2010. 23:20 
Offline
User avatar

Joined: 21. 09. 2009. 12:49
Posts: 1034
Location: Konjic
Nepotrebna je neka velika filozofija,ja budem jebao onu ženku koja se ne jebe sa ćaćom u slobodno vrijeme...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Incest uskoro nekažnjiv?
PostPosted: 31. 05. 2010. 23:21 
Offline
User avatar

Joined: 03. 03. 2006. 23:34
Posts: 1356
Location: Banjaluka, Bosna i Hercegovina
nekrodemon wrote:
sad onda mozemo praviti paralelu sa svacim sto se nekome ne svidja...licno mislim da nije potrebna neka velika naucna i filozofska rasprava da se dokaze da li je incest bolest..za mene je itekako teska bolest, jer mi nema jebenog smisla isto kao i pederizam ili jebanje zivotinja ili pedofilija i sad zbog nekih navedenih ispadam sta ja znam kao i inace sto ovi liberalisti sru, al jebe me se...ali ko to odobrava i kome se svidja bujrum pa nek praksira do sutra..daleko mu kuca od moje...i to je sto s emene tice kraj rasprave, a vi trazite taj dublji smiao, nadjite kakvog zivog primjerka pa ga pitajte kakav je osjecaj jebat svoju mater...



Bas zato sto nije potrebna velika rasprava, molim te daj argumente osim "ja mislim da je to bolesno" :)
Hajde na brzinu bolan nemoj da si ljen, 3-4 recenice jezgrovite ;)

Da se razumijemo, ni meni nije incest po volji (u ljudskim krugovima), ali znam zbog cega mogu reci da NIJE bolest.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Incest uskoro nekažnjiv?
PostPosted: 31. 05. 2010. 23:27 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 24. 11. 2006. 19:20
Posts: 6731
Location: Sarajevo
ok, eo ti odgovor na tvoje vec iznijete..

1. odsustvo prisile,
2. siroka rasprostranjenost u zivotinjskom svijetu,
3. bioloska opravdanost - mogucnost davanja potomstva, zdravog u vecini slucajeva,
4. razlicita kulturna shvatanja gdje je incest bio prihvacen


1. upravo radi odsustva prisile je bolest...da je neko prisiljen to uraditi mozda bi bilo i opradano
2 .valjda se s nekim ciljem razlikujemo od zivotinja, mozda zatos to imamo um...
3. kakve veze sto se moze dati potomstvo? jos gore za dijete, brat ti otac? sestra ti majka..da bas zdrava sredina i drustveno odobrena..
4. Sta to su grci neki pokazatelj sta treba sta ne treba...? ili neki tutu indijanci?


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Incest uskoro nekažnjiv?
PostPosted: 31. 05. 2010. 23:29 
Offline
User avatar

Joined: 06. 05. 2006. 03:59
Posts: 4543
Location: Lukavac/Hall in tirol
Predlazem da se tema zakljuca i strale proglasi pobudalastim :lol:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Incest uskoro nekažnjiv?
PostPosted: 31. 05. 2010. 23:32 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 24. 11. 2006. 19:20
Posts: 6731
Location: Sarajevo
:lol: :lol:

p.s. ako ovo nije bolest onda nije zoofilija ni nekrofilija ni pedofilija...nek se jebu majke siluju djeca jebu mrtvi i guze ovce...ljepota...
ne mora za sve postojati pisana norma, al neke stvari valjda treba malo promisliti pa reci jel uredu ili nije..onako laicki..
nije ti ni nobelova nagrada pokazatelj da si nesto vise pametan, eno i onaj retardirani obama je dobio...
nobelova nagrada za mir sto je poslao jos ne znam koliko hiljada vojnika u rat..


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Incest uskoro nekažnjiv?
PostPosted: 31. 05. 2010. 23:42 
Offline
User avatar

Joined: 21. 09. 2009. 12:49
Posts: 1034
Location: Konjic
Bome ja bi prije opalio ovcu nego majku


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Incest uskoro nekažnjiv?
PostPosted: 31. 05. 2010. 23:51 
Offline
User avatar

Joined: 19. 10. 2006. 02:58
Posts: 2165
Location: Mostar
pa dođe ti isto, kad se vec poredimo sa životinjama, čuj i životinje to rade, kakav je to glup argument

cini mi se da ovo brane samo oni koji su jebali vec sestru ili majku :) btw


Last edited by Azrael661 on 31. 05. 2010. 23:59, edited 2 times in total.

Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Incest uskoro nekažnjiv?
PostPosted: 31. 05. 2010. 23:57 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 09. 09. 2004. 00:32
Posts: 2445
Glupa rasprava. Ko se dosad jebo s clanovima porodice jebace se i dalje - bez obzira na zakon, a ne mislim bas da ce ukidanje zabrane dovesti do povecanja broja onih koji upraznjavaju takve aktivnosti.

Boli me kurac sta ko radi sve dok ne ugrozava druge.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Incest uskoro nekažnjiv?
PostPosted: 01. 06. 2010. 00:01 
sta ako ti je rodica dirala cunu dok si spavao??? :?


Top
  
 
 Post subject: Re: Incest uskoro nekažnjiv?
PostPosted: 01. 06. 2010. 00:02 
Offline
User avatar

Joined: 19. 10. 2006. 02:58
Posts: 2165
Location: Mostar
:lol: :lol: :lol: :lol:

jedan lik je izjavio: "moj kurac ne zna da si mi rodica"


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Incest uskoro nekažnjiv?
PostPosted: 01. 06. 2010. 00:09 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 09. 09. 2004. 00:32
Posts: 2445
Moondust wrote:
sta ako ti je rodica dirala cunu dok si spavao??? :?


Jel s balonom ili bez? :mrgreen:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Incest uskoro nekažnjiv?
PostPosted: 01. 06. 2010. 00:11 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 24. 11. 2006. 19:20
Posts: 6731
Location: Sarajevo
:lol: :lol: :lol: :lol:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Incest uskoro nekažnjiv?
PostPosted: 01. 06. 2010. 00:22 
Offline
User avatar

Joined: 17. 03. 2005. 15:28
Posts: 12202
jel to upetljaste i Gore textove il me oci varaju :lol: pa jebem ti zivot :lol: :lol:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Incest uskoro nekažnjiv?
PostPosted: 01. 06. 2010. 00:24 
anthrax wrote:
Moondust wrote:
sta ako ti je rodica dirala cunu dok si spavao??? :?


Jel s balonom ili bez? :mrgreen:


you know the answer :D


Top
  
 
 Post subject: Re: Incest uskoro nekažnjiv?
PostPosted: 01. 06. 2010. 00:37 
Offline
User avatar

Joined: 02. 06. 2003. 00:22
Posts: 4350
Location: Å iroki Brijeg
as_the_sun_sets wrote:
Vjeruj da manje ljudi bolescu/poremecajem smatra incest nego kada bi im pustio bdm da poslusaju, pogledaju video i procitaju tekstove.

Meni trebaju od strane diskutanata neko opovrgavanje incesta kao normalnog sa racionalnog aspekta a ne puko pljuvanje.
DO sada sam iznio barem 3-4 teze zasto incest nije nesto ekstremno bolesno kao sto ga opisujete
1. odsustvo prisile,
2. siroka rasprostranjenost u zivotinjskom svijetu,
3. bioloska opravdanost - mogucnost davanja potomstva, zdravog u vecini slucajeva,
4. razlicita kulturna shvatanja gdje je incest bio prihvacen



A sjo i tebe.. :) pa neki drustveni zakoni i red mora postojati.. znas ti sta visak inbreedinga moze napraviti..? sto bi netko u svojoj inheritnoj gluposti svojevoljno riskirao mentalne retardacije, osiromasenje gena i sl. s takvim stvarima kad ih se moze lijepo zakonski sprijeciti..? ne mozes to sa zivotinjskim primjerima mijesati, covjek je razumno bice i treba taj isti razum i koristiti, pa ako nece sam za sebe, ima tko ce to napraviti za njega.. bioloska opravdanost je diskutabilna kad imas, pored vece mogucnosti nezdravog potomstva i mogucih komplikacija, drustveni segment gdje se vise ni ne zna tko je tu kome sta, da pojednostavnim, a da ne govorim kakvu buducnost priustas tom potomstvu svojim cinovima (ni slucajno da nisam cuo nekakav argument tipa ''pa to je do drustva, njegovu svijest treba mijenjati'').. isto tako usporedjivati danasnju civilizaciju i kulturu s nekim prastarim je ipak pogresno.. nazovi to ucenjem iz vlastitih gresaka..
I da se razumijemo, ja sam najvisi moralni autoritet, kazem da nije ok, i nema vise rasprave.. :p


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 89 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 27 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group