Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 16. 05. 2024. 22:44

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 142 posts ]  Go to page Previous  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
Author Message
 Post subject: Re: Bugojno, napad vehabija, novi zivot u BiH?
PostPosted: 03. 07. 2010. 03:11 
Offline
User avatar

Joined: 02. 06. 2003. 00:22
Posts: 4350
Location: Å iroki Brijeg
Stargazer je utopist, dramaticno prevelik optimist, van svakih granica hippi-istican i neutralan, tako da njega ionako ne treba shvacati ozbiljno.. :P


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Bugojno, napad vehabija, novi zivot u BiH?
PostPosted: 03. 07. 2010. 07:53 
Offline
User avatar

Joined: 27. 04. 2003. 21:57
Posts: 1935
Nemam ja zabluda o tome kakve su stvari, ali mislim da znam kakve bih htio da budu, i to je podjednako bitno za moj svakodnevni zivot. Jebiga, to je kad skontas sta ti je vrijedno u zivotu i kakve stavove cijenis, pa se postavis kao da se toga ne stidis. Od kad je to utopizam? :P

Haj sad uzdravlje, odoh na godisnji :lol:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Bugojno, napad vehabija, novi zivot u BiH?
PostPosted: 03. 07. 2010. 20:30 
Offline

Joined: 27. 03. 2008. 04:37
Posts: 572
Location: Minneapolis MN USA
as_the_sun_sets wrote:
Oho, ovo nije naivno uopste... Snima se situacija sa obezbjedjenjem...

http://www.vijesti.ba/hot-news/15055-Ve ... jedor.html
Quote:
BANJALUKA - Pripadnici radikalnog islamskog pokreta vehabija u BiH prate kretanje predsjednika Vlade Republike Srpske Milorada Dodika, upozorili su nadležne u RS obavještajne agencije iz regiona.Prema operativnom izvještaju od 26. decembra 2009. godine, u koji je Srna imala uvid, petorica vehabija, jedan civil bez brade i jedna žena pokrivenog lica u tradicionalnoj islamskoj odjeći tog su dana nadzirali i snimali dolazak Dodika u Prijedor gdje se održavao stranački skup SNSD-a.

U izvještaju se precizira da su osobe izvršile snimanje dolaska kolone vozila sa premijerom, raspored pratnje i ulazak Dodika u objekat. Petorica vehabija bila su raspoređena na parkingu iza hotela Prijedor gdje se održavao skup i na svim prilazima do objekta, dok je viši muškarac u smeđem odijelu i bez brade snimao kamerom, a kasnije mu se pridružila i opisana muslimanka.


Quote:
Ova vehabijska grupa koju su registrovale obavještajne službe koristila je kombi transporter registarskih oznaka 423-Ј-164 zelene boje, vlasništovo Fahrudina Selimovića.

Prema operativnim saznanjima, ova vehabijska grupa koristi i kombi sa registracijom T37Ј761 čiji je vlasnik Ibrahim Mišić, a kreće se na prostoru Tomašice u naselju Sasne opštine Sanski Most u Federaciji BiH, kao i na relaciji Zenica- Prijedor- Tomašica -Bihać.



Taj Prijedor je fascinantan, vrvi od nacista a okolina od Vehabija. Kud se ne istrijebe medjusobno, eh, eh...

http://www.24sata.info/kolumne/fatamorg ... ic.html....:) :) :) :) :) :)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Bugojno, napad vehabija, novi zivot u BiH?
PostPosted: 05. 07. 2010. 02:22 
Offline
User avatar

Joined: 02. 06. 2003. 00:22
Posts: 4350
Location: Å iroki Brijeg
Stargazer wrote:
Nemam ja zabluda o tome kakve su stvari, ali mislim da znam kakve bih htio da budu, i to je podjednako bitno za moj svakodnevni zivot. Jebiga, to je kad skontas sta ti je vrijedno u zivotu i kakve stavove cijenis, pa se postavis kao da se toga ne stidis. Od kad je to utopizam? :P

Haj sad uzdravlje, odoh na godisnji :lol:


Otkad se nitko ne ponasa po datim stavovima i ''kako bi htio da bude''.. :P


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Bugojno, napad vehabija, novi zivot u BiH?
PostPosted: 05. 07. 2010. 20:32 
Offline
User avatar

Joined: 25. 03. 2006. 16:28
Posts: 1541
Location: tuzla
Kakva policijska racija, atomska bomba posred cela!

http://www.putvjernika.com/U-zizi/poruk ... -maoe.html


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Bugojno, napad vehabija, novi zivot u BiH?
PostPosted: 05. 07. 2010. 20:46 
Offline
User avatar

Joined: 25. 02. 2005. 00:05
Posts: 2437
na ovome svijetu mogu da kažem što se dešava, to nije istina, mislim, na ovome svijetu što bih naglasio da propaganda što većina kažu da o ovome nije istina.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Bugojno, napad vehabija, novi zivot u BiH?
PostPosted: 05. 07. 2010. 23:01 
Offline
User avatar

Joined: 10. 12. 2009. 19:58
Posts: 413
Location: Živi najs/Kuvajt
Dee Sub Wun wrote:
na ovome svijetu mogu da kažem što se dešava, to nije istina, mislim, na ovome svijetu što bih naglasio da propaganda što većina kažu da o ovome nije istina.



:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Bugojno, napad vehabija, novi zivot u BiH?
PostPosted: 06. 07. 2010. 02:22 
Offline
User avatar

Joined: 17. 03. 2005. 15:28
Posts: 12202
zaboravio si pauzu pred to zadnje "...nije istina" :lol: :lol: :lol:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Bugojno, napad vehabija, novi zivot u BiH?
PostPosted: 07. 07. 2010. 17:34 
Offline
User avatar

Joined: 11. 06. 2010. 02:22
Posts: 1097
Location: Gornja Maoča
gogi_the_bastard wrote:
Kakva policijska racija, atomska bomba posred cela!

http://www.putvjernika.com/U-zizi/poruk ... -maoe.html


Jao ludila od stranice jebo vukajliju :lol: :lol:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Bugojno, napad vehabija, novi zivot u BiH?
PostPosted: 08. 07. 2010. 15:09 
Offline
User avatar

Joined: 27. 04. 2003. 21:57
Posts: 1935
Archangel wrote:
Stargazer wrote:
Nemam ja zabluda o tome kakve su stvari, ali mislim da znam kakve bih htio da budu, i to je podjednako bitno za moj svakodnevni zivot. Jebiga, to je kad skontas sta ti je vrijedno u zivotu i kakve stavove cijenis, pa se postavis kao da se toga ne stidis. Od kad je to utopizam? :P

Haj sad uzdravlje, odoh na godisnji :lol:


Otkad se nitko ne ponasa po datim stavovima i ''kako bi htio da bude''.. :P


Ja gdje god se okrenem vidim masu letargicnih i ogorcenih ljudi, ili onih koji se zadovoljavaju cinicnim komentarima sa distance. Cast izuzecima.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Bugojno, napad vehabija, novi zivot u BiH?
PostPosted: 08. 07. 2010. 18:10 
Offline
User avatar

Joined: 02. 06. 2003. 00:22
Posts: 4350
Location: Å iroki Brijeg
S'a fali cinizmu.. :P :lol: sta da ti kazem, to i dalje ne mijenja cinjenicu da si utopist.. :) lijepo je zamisljati svasta nesto i tako se postavljati, svijet je nesto drugo.. :)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Bugojno, napad vehabija, novi zivot u BiH?
PostPosted: 08. 07. 2010. 18:38 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
i ja imam te iste ideale al dzaba mi kad su oni s parama protiv mene...

edit: necu objasnjavat kako i zasto al da imam slozen problem, imam...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Bugojno, napad vehabija, novi zivot u BiH?
PostPosted: 15. 07. 2010. 18:42 
Offline
User avatar

Joined: 16. 03. 2003. 02:27
Posts: 1194
Location: Tuzla
Obezglavator wrote:
Addi wrote:
ja sam cuo da su nele i suhi most wanted-dead or alive :lol:


Prati ih u stopu VEH-BI-AJ , pa ce ih likvidirati .......


totalna smrt bradonjama! :twisted:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Bugojno, napad vehabija, novi zivot u BiH?
PostPosted: 16. 07. 2010. 09:23 
Offline
User avatar

Joined: 03. 03. 2006. 23:34
Posts: 1356
Location: Banjaluka, Bosna i Hercegovina
NASILNE VEHABIJE OPET NAPADAJU :
Å erijatska policija pucala na mladi par kod Mostara
Srijeda | 14.07.2010.

Uz povike hajde, hajde.. udri, udri..., iz mraka je iskočila veća skupina muškaraca, uglavnom s kratkim bradama i nogavicama,
te očito jedino motivirani neistomišljeništvom ili puke obijesti nasrnuli na dvoje mladih ljudi, Minela i Martinu.
Nakon niza prijava o iznenadnim verbalnim napadima na parove koji se grle i ljube,
policiju je alarmirao preksinoćni slučaj fizičkog nasrtaja na dvoje mladih u parkiranom fordu fiesta pokraj jezera Hidroelektarene Mostar, u naselju Vrapčići.



Po nasilništvu je prednjačilo njih desetak, među kojima su jedni lupali palicama po vozilu a drugi tukli mladića, kojem je naknadno ušivana glavu u bolnici.
Ustrašenu djevojku su za to vrijeme odvukli u stranu, a vrhunac incidenta se dogodio kada je netko ispalio dva hica u smjeru svoje “žrtve”.
Pukom srećom, izbjegnuta je tragedija. Napadači su se razbježali, a policija je ujutro našla dvije puščane čahure kalibra 7,65 mm,
tragove krvi i dio polomljene palice koja se, inače, može vidjeti u rukama specijalaca.

Image


Prema kazivanju očevidaca, koji se još i kunu u to što govore, njih više od 30-ak nose svjetiljke i pretražuju svaki šumarak u potrazi za ‘nevjernicima’.
S druge strane rijeke, priča se tek o pukoj mladalačkoj obijesti, ali se jedni i drugi anketno slažu da
“problem nastaje onda kada netko pokušava svoje tumačenje nametnuti kao jedino ispravno”.
Inače, mediji u posljednje 4 godine sve češće spominju šerijatsku policiju, osobito nakon što su vehabije jurili zaljubljene po parku u Sarajevu,
piše na kraju Večernji list.


http://www.depo.ba/vijest/11418


Last edited by as_the_sun_sets on 16. 07. 2010. 13:22, edited 1 time in total.

Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Bugojno, napad vehabija, novi zivot u BiH?
PostPosted: 16. 07. 2010. 10:32 
Offline
User avatar

Joined: 01. 02. 2010. 20:13
Posts: 2161
Location: Brazil
as_the_sun_sets wrote:
NASILNE VEHABIJE OPET NAPADAJU :
Å erijatska policija pucala na mladi par kod Mostara
Srijeda | 14.07.2010.

Uz povike hajde, hajde.. udri, udri..., iz mraka je iskočila veća skupina muškaraca, uglavnom s kratkim bradama i nogavicama,
te očito jedino motivirani neistomišljeništvom ili puke obijesti nasrnuli na dvoje mladih ljudi, Minela i Martinu.
Nakon niza prijava o iznenadnim verbalnim napadima na parove koji se grle i ljube,
policiju je alarmirao preksinoćni slučaj fizičkog nasrtaja na dvoje mladih u parkiranom fordu fiesta pokraj jezera Hidroelektarene Mostar, u naselju Vrapčići.



Po nasilništvu je prednjačilo njih desetak, među kojima su jedni lupali palicama po vozilu a drugi tukli mladića, kojem je naknadno ušivana glavu u bolnici.
Ustrašenu djevojku su za to vrijeme odvukli u stranu, a vrhunac incidenta se dogodio kada je netko ispalio dva hica u smjeru svoje “žrtve”.
Pukom srećom, izbjegnuta je tragedija. Napadači su se razbježali, a policija je ujutro našla dvije puščane čahure kalibra 7,65 mm,
tragove krvi i dio polomljene palice koja se, inače, može vidjeti u rukama specijalaca.

[img]
http://www.depo.ba/media/pictures/2010/ ... a97c99.jpg[/img]


Prema kazivanju očevidaca, koji se još i kunu u to što govore, njih više od 30-ak nose svjetiljke i pretražuju svaki šumarak u potrazi za ‘nevjernicima’.
S druge strane rijeke, priča se tek o pukoj mladalačkoj obijesti, ali se jedni i drugi anketno slažu da
“problem nastaje onda kada netko pokušava svoje tumačenje nametnuti kao jedino ispravno”.
Inače, mediji u posljednje 4 godine sve češće spominju šerijatsku policiju, osobito nakon što su vehabije jurili zaljubljene po parku u Sarajevu,
piše na kraju Večernji list.


http://www.depo.ba/vijest/11418


Ja sam bio napravio temu o ovome neki dan , samo sto je izgleda necki čmar obrisao :twisted: ali nema veze :lol: , bome je nama postalo veselo u BiH :roll:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Bugojno, napad vehabija, novi zivot u BiH?
PostPosted: 16. 07. 2010. 11:49 
Offline
User avatar

Joined: 27. 02. 2010. 13:01
Posts: 1598
Location: Lukavac
uh tamo koncert odrzat :twisted:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Bugojno, napad vehabija, novi zivot u BiH?
PostPosted: 16. 07. 2010. 11:56 
Offline
User avatar

Joined: 23. 09. 2009. 12:17
Posts: 1263
Location: Konjic/Mostar
sihirbog wrote:
uh tamo koncert odrzat :twisted:

i posvetiti pjesmu njima (egzekucija vehabije) 8)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Bugojno, napad vehabija, novi zivot u BiH?
PostPosted: 16. 07. 2010. 13:27 
Offline
User avatar

Joined: 27. 04. 2003. 21:57
Posts: 1935
I sta mislite ljudi, hoce li se u BiH formirati ulicne antive grupacije? Trebaju nam lovci na agresivne vehabije :twisted:

Mozda i hoce, ali negdje u RS-u :lol:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Bugojno, napad vehabija, novi zivot u BiH?
PostPosted: 16. 07. 2010. 16:00 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
Stargazer wrote:
I sta mislite ljudi, hoce li se u BiH formirati ulicne antive grupacije? Trebaju nam lovci na agresivne vehabije :twisted:

Mozda i hoce, ali negdje u RS-u :lol:


tesko, tamo ih se boje.

s ove strane im znamo i blizu i dalju familiju.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Bugojno, napad vehabija, novi zivot u BiH?
PostPosted: 16. 07. 2010. 16:31 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 14. 07. 2003. 19:20
Posts: 6275
Stargazer wrote:
I sta mislite ljudi, hoce li se u BiH formirati ulicne antive grupacije? Trebaju nam lovci na agresivne vehabije :twisted:

Mozda i hoce, ali negdje u RS-u :lol:


ja sam se isto pitao, Sarajevo se recimo voli pohvalit time da nema skinsa i da se biju čim se pojave, a ja ne vidim koja je razlika između njih i vehabija, osim što vehabije nisu balavurdija zbunjena i uzvratit će :twisted:


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 142 posts ]  Go to page Previous  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group