Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 19. 04. 2024. 11:35

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 102 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
Author Message
 Post subject: Re: Treći svjetski rat
PostPosted: 29. 07. 2011. 16:49 
Offline
User avatar

Joined: 07. 04. 2003. 21:52
Posts: 1535
Location: Where Eagles Dare
ja sam vec rekao, ako ce na balkan roknuti 10ak nuklearki, dobrovoljno potpisujem zahtjev za pocetak istog, samo da ove bagre nestane s kugle zemaljske!


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Treći svjetski rat
PostPosted: 31. 07. 2011. 12:34 
Offline
User avatar

Joined: 30. 07. 2011. 20:59
Posts: 4
sto je rekao ainstein:

" ne znam kojim ce se oruzjem ratovati u 3. svjetskom ratu, ali znam da ce se u 4. ratovat kamenjem i prackama"... cisto da se zamislis :|


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Treći svjetski rat
PostPosted: 31. 07. 2011. 12:46 
Offline
User avatar

Joined: 01. 02. 2010. 20:13
Posts: 2161
Location: Brazil
Da hoce meni u dvoriste pasti jedna atomska ...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Treći svjetski rat
PostPosted: 16. 08. 2011. 16:14 
Offline
User avatar

Joined: 18. 02. 2004. 02:00
Posts: 1632
Location: The undergrounds of Bosna
hehehe kako je micro$oft i apple poceo sa masovnim tuzakanjem googla neb me cudilo da krene sve od njih...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Treći svjetski rat
PostPosted: 24. 10. 2011. 13:20 
Offline
User avatar

Joined: 28. 05. 2010. 10:46
Posts: 1995
Da stavim ovdje, mozda je pogodno mjesto.

Evropska Unija i Amerika duguju Libijskoj državi 200 milijardi ... dolara za isporučenu naftu !!! 2012 godine ističu koncesije velikih naftnih kompanija koje polažu pravo na Libijsku naftu. Gadafi je zatražio vraćanje duga i zapretio je ...da će u suprotnom da sklopi međudržavne ugovore s drugim zemljama i kompanijama. Zbog toga je došlo do ovog neviđenog razaranja Libije. Da li je libijski građanin imao razloga da se buni protiv režima Muamera el Gadafija? Mislim da nije...Ako gledamo standard libijskog naroda i povlastice koje im pruža država imali su vrlo lep i lagodan život: - Živeli su kao mali bogovi. Libija ima 6,5 miliona stanovnika, a ima 14 miliona registrovanih automobila, - Ako neko hoće da studira u bilo kojoj državi u svetu on podnosi molbu i država mu osigurava stan, hranu, automobil, besplatno školovanje i mesečnu stipendiju od 2300 dolara, - U Libiji se ne plaća voda, struja, plin i porez, a krediti se daju bez kamata. - Ako u roku od pet godina ne možete vratiti kredit, država ga otpisuje ili vraća za vas. - Ako hoćete da kupite auto, vi dajete 20-30% od cene, a ostalo dotira država. U Libiji za 10 dolara možete da kupite 85 litara benzina ili nafte. U Libiji je hrana gotovo besplatna, 10kg hleba košta 0,15 dolara. U Libiji njihovi građani ne rade fizičke poslove, sve su stranci. - Libijci ne idu da rade po belom svetu jer za to nemaju potrebe. U Libiji ni jedan građanin nije izbačen ili mu je oduzet stan ili auto zato što nije mogao vratiti kredit, što nije redak slučaj po ovim takozvanim demokratskim zemljama koje su se okomile na Libiju. Libijski narod će se pretvoriti u najamnu radnu snagu, radiće za 100 dolara i gde će im ove povlastice biti sve ukinute, a o lagodnom životu kakav su živeli moći će samo da sanjaju... Par činjenica o životu u Libiji pod Gadafijem: - beskamatni krediti; - u toku studiranja prima se prosečna plata za to zanimanje, - ako ne nađeš posao nakon završenog fakulteta, država plaća kao da radiš u struci, - po stupanju u bračnu zajednicu, država poklanja stan ili kuću, - kupovina vozila po fabričkoj ceni, - nikome ne duguju ni centa, - Evropska Unija i Amerika duguju Libijskoj državi 200 milijardi dolara!!! - besplatno zdravstvo (medicinska sestra na svakog pacijenta) i obrazovanje, - 25% ljudi visoko obrazovano.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Treći svjetski rat
PostPosted: 24. 10. 2011. 14:56 
Offline
User avatar

Joined: 09. 04. 2006. 13:35
Posts: 3575
Location: Republika Zimbatwa
malo je tekst napisan sa tendencijom al ajd.

a na kraju krajeva i da je sve od rijeci do rijeci istina ko pita bilo koga od nas običnih ljudi da li smo za ili protiv necega,u ovom slucaju vojne intervencije i sl.u prinicpu ostaje ti lazni izbor u vidu nekog papira sa kojim mozes obrisat guzicu,a na kraju bude onako kako su moćnici zamislili.
ja jedino rješenje vidim u tome da se odseliš negdje drugo ako ti baš nikako ne odgovaraju uslovi života.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Treći svjetski rat
PostPosted: 24. 10. 2011. 20:13 
Offline
User avatar

Joined: 10. 12. 2009. 19:58
Posts: 413
Location: Živi najs/Kuvajt
Čovjek kad pročita kakve Libijci sve stipendije imaju i koliko imaju tih obrazovanih, pomislio bi i da imaju sijaset poznatih naučnika i šta ja znam.
I taj beskamatni kredit. Kad odeš u BBI banku, dobićeš beskamatni kredit. Eto, i Bosna ima beskamatni kredit. Dakle, to je šerijatski zakon, šta već. A u biti ćeš platit naknadu neku za taj kredit, samo eto, ne zove se kamata.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Treći svjetski rat
PostPosted: 30. 10. 2011. 00:39 
Offline
User avatar

Joined: 28. 07. 2011. 11:04
Posts: 1119
AlekS wrote:
Da stavim ovdje, mozda je pogodno mjesto.

Evropska Unija i Amerika duguju Libijskoj državi 200 milijardi ... dolara za isporučenu naftu !!! 2012 godine ističu koncesije velikih naftnih kompanija koje polažu pravo na Libijsku naftu. Gadafi je zatražio vraćanje duga i zapretio je ...da će u suprotnom da sklopi međudržavne ugovore s drugim zemljama i kompanijama. Zbog toga je došlo do ovog neviđenog razaranja Libije.


Ciste gluposti. U Libiji je doslo do "nevidjenog razaranja" jer su pali Tunis i Egipat, a Libijci su shavtili da ako ne zele da trpe dinastijsku vlast nepismenih beduina iz satora, da je trenutak bio sad...il nikad.

Quote:
Da li je libijski građanin imao razloga da se buni protiv režima Muamera el Gadafija? Mislim da nije...Ako gledamo standard libijskog naroda i povlastice koje im pruža država imali su vrlo lep i lagodan život: - Živeli su kao mali bogovi. Libija ima 6,5 miliona stanovnika, a ima 14 miliona registrovanih automobila,


Prosjecne starosti 20 godina. Izuzimajuci vozne parkove stranih firmi.

Quote:
Ako neko hoće da studira u bilo kojoj državi u svetu on podnosi molbu i država mu osigurava stan, hranu, automobil, besplatno školovanje i mesečnu stipendiju od 2300 dolara


Istina, ali samo za povlastene/nadarene, ostali su isli na jedan od pet lokalnih univerziteta, koji su bili ubjedljivog izgleda, ali sramotnih akademskih standarda.

Quote:
U Libiji se ne plaća voda, struja, plin i porez, a krediti se daju bez kamata.


Ti krediti su valjda nesto novo. Krediti/banke uopste, nisu postojali do 2000-e. Voda i struja se nisu placali, ali zato su funkcionisali sporadicno. Po mjesec dana je znalo ne bit vode ko da je rat. Struja je regularno "izbivala".

Quote:
Ako u roku od pet godina ne možete vratiti kredit, država ga otpisuje ili vraća za vas.


Izmisljotine.

Quote:
Ako hoćete da kupite auto, vi dajete 20-30% od cene, a ostalo dotira država.


To je funkcionisalo po slijedecem sistemu. Muamer ili neko njegov bi se dogovorio sa proizvodjacem, bio to Mitsubishi/Toyota (a najcesce Daewoo/Kia) da uveze dvadeset, trideset hiljada istih automobila. Ti bi se automobili prodavali opet povlastenim osobama (iz aparata naravno) za smjesne cjene. Naravno tu su bili spiskovi koje su "miliji" mogli da preskacu, cekalo se po par godina na red, i onda deset godina bi sretnik vozio to auto koje je platio citavih hiljadu i sto dolara. Ali se zaboravlja fakt da je prosjecna plata visoko obrazovanog libijca na odgovornom polozaju bila odokativno sto pedeset dolara.

Quote:
U Libiji za 10 dolara možete da kupite 85 litara benzina ili nafte


Istina. Pitka voda je skuplja, isto je i i ovdje u zaljevu.

Quote:
U Libiji je hrana gotovo besplatna, 10kg hleba košta 0,15 dolara.


Istina, jer je prosjecna plata izmedju sto i dvjesta dolara.

Quote:
U Libiji njihovi građani ne rade fizičke poslove, sve su stranci.


Istina, jer su Indusi jos jeftiniji.

Quote:
Libijci ne idu da rade po belom svetu jer za to nemaju potrebe.


Libijci koji rade po "bel;om svetu" su svaki dan gledali ispod auta da nema kakav poklon da ih ceka. Svako neopravdano izbivanje iz Libije je rezultiralo pritvorom pri povratku i "informativnim razgovorima". Sta reci o drzavi koja od svojih gradjana trazi izlaznu vizu?


Quote:
U Libiji ni jedan građanin nije izbačen ili mu je oduzet stan ili auto zato što nije mogao vratiti kredit


Mozebit, ali se u Libiji moglo desit da ako te nema u kuci mjesec dana, da ti se neko useli i proglasi svojim vlasnistvom, sto je po Muamerovom zakoniku bilo legalno.

Quote:
Libijski narod će se pretvoriti u najamnu radnu snagu, radiće za 100 dolara i gde će im ove povlastice biti sve ukinute, a o lagodnom životu kakav su živeli moći će samo da sanjaju...


I ovdje vidimo ko je tacno pisac teksta. Libija koje se ja sjecam je funkcionisala ovako. KV (ne VKV) radnik sa Balkana = Milja dolara. Nadzor na projektu domaci inzinjer = sto dolara. Mislim da je ovim nadljudima sa Balkana malo krivo da nemogu vise otic u drzavu u kojoj ce biti toliko bezobrazno preplaceni. Ustvari, za Balkance vise u Libiji jednostavno nema mjesta.

Quote:
Par činjenica o životu u Libiji pod Gadafijem: - beskamatni krediti; - u toku studiranja prima se prosečna plata za to zanimanje, - ako ne nađeš posao nakon završenog fakulteta, država plaća kao da radiš u struci, - po stupanju u bračnu zajednicu, država poklanja stan ili kuću, - kupovina vozila po fabričkoj ceni, - nikome ne duguju ni centa, - Evropska Unija i Amerika duguju Libijskoj državi 200 milijardi dolara!!! - besplatno zdravstvo (medicinska sestra na svakog pacijenta) i obrazovanje, - 25% ljudi visoko obrazovano.


1. Krediti su nepostojeci.

2. Studenti ne primaju nista

3. 40% nezaposlenost, mladi 60%

4. Koji posao? Od mojih deset jarana koji su svi zavrsili fakultete, cak pet su radili kao kuriri/"agenti" u stranim firmama za petsto dolara i bili JAKO SRETNI.

5. Istina drzava je poklanjala stanove, jednom u dvaes godina onima kojim je htjela. Ostali su zivjeli sa mamom i tatom, do smrti.

6. Zdravstvo...ohooo. Bolnice izgradjene sezdesetih za vrijeme kralja, pune pacova, ptica, medicinske sestre uglavnom iz istocne evrope su imale plate 300 dolara + smjestaj, libijski doktori dvjesto dolara bez smjestaja.

Tekst nekog Srbijanskog kamp prikolicara koji je mozda popio batina par puta kad su mu oteli mobitel pa mu bilo krivo.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Treći svjetski rat
PostPosted: 30. 10. 2011. 02:21 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 13. 03. 2006. 17:07
Posts: 1961
Location: Sarajevo
:lol: :lol: :lol: E jes mi drago da je neko pobio te "činjenice" :lol:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Treći svjetski rat
PostPosted: 30. 10. 2011. 11:29 
Offline

Joined: 31. 05. 2011. 13:40
Posts: 551
Libijac posto si zivio i mozda znas jel im fakat ovoliko USA i EU duguju :shock:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Treći svjetski rat
PostPosted: 30. 10. 2011. 12:53 
Offline
User avatar

Joined: 19. 08. 2010. 16:47
Posts: 557
Location: Bihać
furija wrote:
:lol: :lol: :lol: E jes mi drago da je neko pobio te "činjenice" :lol:

I meni, pun mi kurac i libije i amerike...
Jebena utopija po pisanju, a usput svi nesto antiamericki nastrojeni ali bitno je da se koriste njihovi proizvodi, gledaju njihove saFunice, filmovi, slusa se muzika.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Treći svjetski rat
PostPosted: 30. 10. 2011. 12:59 
Offline
User avatar

Joined: 27. 02. 2010. 13:01
Posts: 1598
Location: Lukavac
pa to je sad u modu


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Treći svjetski rat
PostPosted: 30. 10. 2011. 15:35 
Offline
User avatar

Joined: 23. 09. 2009. 12:17
Posts: 1263
Location: Konjic/Mostar
Svi za Mevlida, Mevlid za sve. GTA V - Vice Maoča. :twisted:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Treći svjetski rat
PostPosted: 30. 10. 2011. 15:47 
Offline
User avatar

Joined: 28. 07. 2011. 11:04
Posts: 1119
Omudina wrote:
Libijac posto si zivio i mozda znas jel im fakat ovoliko USA i EU duguju :shock:


Zasto nebi dugovali? Libija nema "puno" nafte, mozda je negdje sedma na listi po zalihama, ako ne i deveta, ali je jedina pored Saudijske Arabije koja ima tzv. "laku slatku sirovu", koja se preradjuje u gorivo sa najmanjim troskovima u procesu. Kanada, druga po zalihama, izvlaci vecinu svoje nafte iz katranskih mocvara, proces preradjivanja iste je toliko energetski intenzivan da se pola sirovine utrosi na proces ekstrakcije.

Ne vjerujem da je to bas dug, nisam ekspert ali mislim da je Muamer trampio naftu za neke obveznice tih drzava.

Gadafi nije nikome bio drag osim kretenima koje je mogao kupiti za pare. Zato su i jedva docekali priliku da ga odstrane. Treba biti posten i analizirati hronoloski razvoj situacije, malo tri cetiri sata procitati o cemu se tu sutvari radilo iz vise izvora pa rezimirati.

Jedino sto ja mogu svakog od vas da pitam jeste, kako bi se vi osjecali da vam vlast drzave ukine 1) ustav 2) fudbalsku reprezentaciju 3) da se u 42 godine tri zgrade u vasem gradu izgrade a nijedna renovira?

Muamerova Libija je bila lobotomija pretocena u drzavu. Gnusno ruganje covjeku i narodu. Nikom se ne ponovilo.

Oni su njega i njegovog sina ubili k'o kerove.

On je njih ubio pedeset hiljada, a cetiri generacije slomio kao konje.

Amerika i EU samo slijede svoje interese. Isto rade i Indija, Juznoafricka Republika, pa i idol Islamskog svjeta, Erdoganova Turska. Svako prvo u svoj dzep gleda, hocelu mu izletit koji cener. Rusi glume budale i lupaju kontre, kao sto je i Sovjetski Savez svojevremeno, ko god se sa njima bratimio na kraju je najebo jer su ga ostavili na cjedilu. Osamdesetih je umrla ta spoljna politika saveznika. Odavno je to polje cistog interesa. Ja stvarno neznam kako jos ima ljudi kojim te najprostije stvari nisu jasne. Ti srednjovjekovni uzmi i zauzmi, otmi i zadrzi nagoni, postoje jos samo u onom fasistickom toaletu koji se zove Izrael. I donekle u Iranu koji je onako, nemalo mahnita drzava. Ima jos dosta mraka u Arabiji i dugo ce potrajat dok ne svane, ali jedno je sigurno, ovako vise ne moze. I to su ljudi, a takva sranja ni kerovi nebi izdrzali.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Treći svjetski rat
PostPosted: 30. 10. 2011. 16:48 
Offline
User avatar

Joined: 07. 04. 2003. 21:52
Posts: 1535
Location: Where Eagles Dare
Lee B Yatz wrote:
Jedino sto ja mogu svakog od vas da pitam jeste, kako bi se vi osjecali da vam vlast drzave ukine 1) ustav 2) fudbalsku reprezentaciju 3) da se u 42 godine tri zgrade u vasem gradu izgrade a nijedna renovira?


na ovo ti ja mogu odgovoriti: bolio bi svakoga kurac kao i za sve ostalo, sve dok je kafa jeftina.....


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Treći svjetski rat
PostPosted: 30. 10. 2011. 16:54 
Offline
User avatar

Joined: 28. 07. 2011. 11:04
Posts: 1119
E buraz tamo nije bilo ni kafe ni pive. U robnoj kuci cetiri prehrambena proizvoda: Makaroni, Maslinovo Ulje, stob primorci rekli "Konzerva" (paradajz), i tecni pekmez od hurmi. Pa bujrum. Istina bilo je i caja, oni bez toga ne mogu.

Ali da, izmedju redova, malo je tolikih bolikuraca ko u nas.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Treći svjetski rat
PostPosted: 09. 01. 2012. 16:36 
Offline
User avatar

Joined: 18. 02. 2004. 02:00
Posts: 1632
Location: The undergrounds of Bosna
ccc.... predje ovo sa koreje na Iran... a bit ce nesto od ovoga, nije da prizeljkujem al nesto se mora desiti citav svijet je u kurcu najsjajnijem... Nema nama mira do tog treceg(kraja). A sto je je i braca nam Srbi ne mogu vishe da miruju, dosta mi je bilo mira...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Treći svjetski rat
PostPosted: 19. 01. 2012. 01:06 
Offline
User avatar

Joined: 18. 02. 2004. 02:00
Posts: 1632
Location: The undergrounds of Bosna
definitivno ode sve u kurac..................
Ne mogu da vjerujem koliko su agrsivno krenuli na uskracivanje ljudskih prava, sve bitne stvari prolaze u sjeni kojekakviih ratova za slobodu nekih "tamo" naroda, a svima nama ode sloboda u kurac.... Ako prodje SOPA, iskljucujem internet i gasim komp, selim daleko od civiliztacije.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Treći svjetski rat
PostPosted: 19. 01. 2012. 01:25 
Offline
User avatar

Joined: 09. 04. 2006. 13:35
Posts: 3575
Location: Republika Zimbatwa
Immolation wrote:
definitivno ode sve u kurac..................
Ne mogu da vjerujem koliko su agrsivno krenuli na uskracivanje ljudskih prava, sve bitne stvari prolaze u sjeni kojekakviih ratova za slobodu nekih "tamo" naroda, a svima nama ode sloboda u kurac.... Ako prodje SOPA, iskljucujem internet i gasim komp, selim daleko od civiliztacije.


gdje ces?


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Treći svjetski rat
PostPosted: 19. 01. 2012. 15:45 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 13. 03. 2006. 17:07
Posts: 1961
Location: Sarajevo
:lol: :lol: :lol:


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 102 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group