Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 18. 04. 2024. 06:27

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 102 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
Author Message
 Post subject: Re: Treći svjetski rat
PostPosted: 23. 03. 2011. 13:41 
Offline
User avatar

Joined: 19. 10. 2006. 02:58
Posts: 2165
Location: Mostar
ajmo Gadafi

eno Rusi osudili napade Nato-a :mrgreen:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Treći svjetski rat
PostPosted: 23. 03. 2011. 14:01 
Offline
User avatar

Joined: 02. 06. 2003. 00:22
Posts: 4350
Location: Å iroki Brijeg
Zalost je dole od tih arapskih, bliskoistocnih zemalja i njihovih diktatora, kulture i obicaja.. :/


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Treći svjetski rat
PostPosted: 23. 03. 2011. 21:31 
Offline
User avatar

Joined: 22. 07. 2009. 20:52
Posts: 596
Archangel wrote:
Zalost je dole od tih arapskih, bliskoistocnih zemalja i njihovih diktatora, kulture i obicaja.. :/


da ti nije ovaj post malo šovinistički? diktatori da, ali kultura???


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Treći svjetski rat
PostPosted: 23. 03. 2011. 22:04 
Offline

Joined: 06. 12. 2007. 02:09
Posts: 2494
ako se desi, ja ću probat da uspostavim kakve autonomijice i da se proglasim grofom :twisted: :twisted: :twisted:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Treći svjetski rat
PostPosted: 23. 03. 2011. 22:41 
Offline
User avatar

Joined: 30. 03. 2005. 01:20
Posts: 3472
Location: GB
Archangel wrote:
Zalost je dole od tih arapskih, bliskoistocnih zemalja i njihovih diktatora, kulture i obicaja.. :/



Ti očito nemaš pojma o životu :)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Treći svjetski rat
PostPosted: 24. 03. 2011. 00:39 
Offline
User avatar

Joined: 02. 06. 2003. 00:22
Posts: 4350
Location: Å iroki Brijeg
..ejšn.. wrote:
Archangel wrote:
Zalost je dole od tih arapskih, bliskoistocnih zemalja i njihovih diktatora, kulture i obicaja.. :/


da ti nije ovaj post malo šovinistički? diktatori da, ali kultura???


Pa dobro, mislio sam na ekstremno siromastvo nasuprot ekstremnom bogatstvu vladajuce elite i nemogucnost promjena sem ovakvih krvavih obracuna, a i to je upitno, te neke ukorijenjene nazadne i arhaicne obicaje, diskriminaciju zena, religijski fanatizam u danasnjem vremenu, itd., nesto sto vise nema mjesta u danasnjem svijetu.. meni.. ako to nekoga vrijedja i ako mu izgleda kao pozeljna destinacija za zivot, pardon..


Last edited by Archangel on 24. 03. 2011. 00:42, edited 1 time in total.

Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Treći svjetski rat
PostPosted: 24. 03. 2011. 00:41 
Offline
User avatar

Joined: 09. 04. 2006. 13:35
Posts: 3575
Location: Republika Zimbatwa
Archangel wrote:
Pa dobro, mislio sam na ekstremno siromastvo nasuprot ekstremnom bogatstvu vladajuce elite i nemogucnost promjena sem ovakvih krvavih obracuna, a i to je upitno, te neke ukorijenjene nazadne i arhaicne obicaje, diskriminaciju zena, religijski fanatizam u danasnjem vremenu, itd., nesto sto vise nema mjesta u danasnjem svijetu.. meni.. ako to nekoga vrijedja, pardon..


jesi ovo mislio za BiH..?


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Treći svjetski rat
PostPosted: 24. 03. 2011. 00:43 
Offline
User avatar

Joined: 02. 06. 2003. 00:22
Posts: 4350
Location: Å iroki Brijeg
Ne kontam, gdje vidis BiH tu.. :)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Treći svjetski rat
PostPosted: 24. 03. 2011. 00:46 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 09. 09. 2004. 00:32
Posts: 2445
U cijelom postu :)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Treći svjetski rat
PostPosted: 24. 03. 2011. 00:47 
Offline
User avatar

Joined: 02. 06. 2003. 00:22
Posts: 4350
Location: Å iroki Brijeg
E ne znam, ovisi onda kako tko gleda.. :lol: mislim da i dalje nije toliko kriticno stanje kakvih ima.. :)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Treći svjetski rat
PostPosted: 24. 03. 2011. 00:52 
Offline
User avatar

Joined: 09. 04. 2006. 13:35
Posts: 3575
Location: Republika Zimbatwa
Archangel wrote:
E ne znam, ovisi onda kako tko gleda.. :lol: mislim da i dalje nije toliko kriticno stanje kakvih ima.. :)


stanje je krajnje kritično u svim aspekatima života,samo što ljudi kod nas meščini više nemaju volju ni za čim.
+ dosadili smo bogu ocu sa kuknjavom,tako da na nas više niko ne obraća pažnju i imam osjećaj da bi nas sutra zapalili da gorimo ko Rim onomad samo da ima neki iole dobar izgovor.
u stvari mislim da izgovor više takođe nije potreban.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Treći svjetski rat
PostPosted: 24. 03. 2011. 00:55 
Offline
User avatar

Joined: 02. 06. 2003. 00:22
Posts: 4350
Location: Å iroki Brijeg
Saleo wrote:
Archangel wrote:
E ne znam, ovisi onda kako tko gleda.. :lol: mislim da i dalje nije toliko kriticno stanje kakvih ima.. :)


stanje je krajnje kritično u svim aspekatima života,samo što ljudi kod nas meščini više nemaju volju ni za čim.
+ dosadili smo bogu ocu sa kuknjavom,tako da na nas više niko ne obraća pažnju i imam osjećaj da bi nas sutra zapalili da gorimo ko Rim onomad samo da ima neki iole dobar izgovor.
u stvari mislim da izgovor više takođe nije potreban.


Pa, mislim da nije tema BiH.. lako je za BiH.. na BiH paze europski mocnici, kako nam moze biti lose.. :D plus nema nafte, neemaju motiva za napadati.. pa milina.. jos samo rijesiti nacionalno pitanje, prekrojiti Ustav, oporaviti ekonomiju, uspostaviti pravu regionalnu suradnju, ukinuti troclana predsjednistva, i jos par sitnih kozmetickih preinaka, i dobar.. :D


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Treći svjetski rat
PostPosted: 24. 03. 2011. 01:04 
Offline
User avatar

Joined: 30. 03. 2005. 01:20
Posts: 3472
Location: GB
Archangel wrote:
..ejšn.. wrote:
Archangel wrote:
Zalost je dole od tih arapskih, bliskoistocnih zemalja i njihovih diktatora, kulture i obicaja.. :/


da ti nije ovaj post malo šovinistički? diktatori da, ali kultura???


Pa dobro, mislio sam na ekstremno siromastvo nasuprot ekstremnom bogatstvu vladajuce elite i nemogucnost promjena sem ovakvih krvavih obracuna, a i to je upitno, te neke ukorijenjene nazadne i arhaicne obicaje, diskriminaciju zena, religijski fanatizam u danasnjem vremenu, itd., nesto sto vise nema mjesta u danasnjem svijetu.. meni.. ako to nekoga vrijedja i ako mu izgleda kao pozeljna destinacija za zivot, pardon..


zar ovako nije svugdje u svijetu ? ? ? Pričaš priču sa CNN-a bez da si razmislio šta pričaš.

Archangel wrote:
Saleo wrote:
Archangel wrote:
E ne znam, ovisi onda kako tko gleda.. :lol: mislim da i dalje nije toliko kriticno stanje kakvih ima.. :)


stanje je krajnje kritično u svim aspekatima života,samo što ljudi kod nas meščini više nemaju volju ni za čim.
+ dosadili smo bogu ocu sa kuknjavom,tako da na nas više niko ne obraća pažnju i imam osjećaj da bi nas sutra zapalili da gorimo ko Rim onomad samo da ima neki iole dobar izgovor.
u stvari mislim da izgovor više takođe nije potreban.


Pa, mislim da nije tema BiH.. lako je za BiH.. na BiH paze europski mocnici, kako nam moze biti lose.. :D plus nema nafte, neemaju motiva za napadati.. pa milina.. jos samo rijesiti nacionalno pitanje, prekrojiti Ustav, oporaviti ekonomiju, uspostaviti pravu regionalnu suradnju, ukinuti troclana predsjednistva, i jos par sitnih kozmetickih preinaka, i dobar.. :D



Nema nafte ima vode, al dobro, zaboli tebe kurac za to, ionako će se oko toga zajebavati tvoja djeca i unuci.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Treći svjetski rat
PostPosted: 24. 03. 2011. 01:10 
Offline
User avatar

Joined: 02. 06. 2003. 00:22
Posts: 4350
Location: Å iroki Brijeg
dinko wrote:
zar ovako nije svugdje u svijetu ? ? ? Pričaš priču sa CNN-a bez da si razmislio šta pričaš.


Ahmmm, ne, ne pise svugdje u svijetu da je, primjerice, karikiram, ok spaliti lice zeni, politi je kiselinom, odrezati prste, kastrirati ili nesto deseto jer je uradila nesto van tih arhaicnih i nazadnih propisa i obicaja, pa cak i pozeljno, kako slucajno ne bi ispao u svojoj kulturi slab, nedosljedan.. ne pise bas svugdje u svijetu da je ok biti apsolutni monarh i moralni i kulturni i duhovni kompas cijele jedne nacije koju izrabljujes i drzis na rubu egzistencije desetljecima i kasnije masakriras vlastiti narod..
Okani mi se moraliziranja i kvazi-kulturalizacije i BBC/CNN analiza i kako mi kao ''ispiru mozak'', molim te..

Quote:
Nema nafte ima vode, al dobro, zaboli tebe kurac za to, ionako će se oko toga zajebavati tvoja djeca i unuci.


Smanji dozivljaj bolan, vidis da je sala.. ako ti je bas bitno, BiH i tako i tako ne moze ni egzistirati bez medjunarodne volje i pomoci, tako da je nebitno sta od iste zele, da to zele, mogu bez problema dobiti, neovisno sta ti ili ja ili netko deseti o tome mislili, a ako mislis da nije tako, zaista si naivan..


Last edited by Archangel on 24. 03. 2011. 01:16, edited 2 times in total.

Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Treći svjetski rat
PostPosted: 24. 03. 2011. 01:13 
Offline
User avatar

Joined: 10. 12. 2009. 19:58
Posts: 413
Location: Živi najs/Kuvajt
Ja ne znam šta da mislim ovdje. S jedne strane, Gadafi ima ogromnu lovu na tim nekim svojim računima i konstantna represija: ""Qadhafi's speeches reflected his ruthlessness. He warned anyone who tried to organize politically that they would face repression. "I could at any moment send them to the People's Court … and the People's Court will issue a sentence of death based on this law, because execution is the fate of anyone who forms a political party," Qadhafi said during a speech in Tripoli on November 9, 1974."

Sad i to, ne znam kol'ko je vjerovat' ovim medijima u vezi ovih protesta da je ubij'o civile, zbog čega se i UN, tj. Amerika umiješala. Mislim, UN ima na to pravo, zbog toga je i napravljen, i koliko god bilo očigledno da Amerika ima tu svoje interese, ja kol'ko tol'ko mislim da ako je Gadafi ubij'o svoje civile, da ima neko pravo da se umiješa. Kad bi kod nas danas-sutra bili protesti (hahhaa), i da vojska počne pucat' po narodu, ne bi niko odbio pomoć Amerike, vjerujem. Opet kažem, ja nemam ništa protiv ove intervencije Amerike ako je istina da Gadafi ubija svoj narod.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Treći svjetski rat
PostPosted: 24. 03. 2011. 02:00 
Offline
User avatar

Joined: 09. 04. 2006. 13:35
Posts: 3575
Location: Republika Zimbatwa
vidiš tu nije ključno pitanje da li gadafi puca na libijce ili ne.vrlo je vjerovatno da je to radio u zadnjih 40tak godina koliko je na vlasti.za to vrijeme se takođe družio sa većinom ovih država koje ga bombarduju,pa čak i sa amerikancima,išli su mu u posjete,davali priznanja..
laik prostim okom može da zaključi da su ga gotivili dokle im je valjo,tj. hoće reći tad im je odgovarala i represija,i dikatotrski režim i sadam i gadafi i ostala mafija.
ključno pitanje je do kad i do kojih granica će svijet trpiti ovu globalnu tiraniju amerike,njihove solo odluke van svih rezolucija,mjenjanje i prekrajanje država i naroda kako njima odgovara,bombardovanje civila,nametanje lažne demokratije (bolje rečeno korporativnog kapitalizma) i što je glavno i vrlo popularno danas,do kada će ljudi ginuti radi nafte kako bi amerikanac vozio ševija koji troši 25L na 100kilometara a gorivo plaćo pola dolara?
nema boga da bombardovanje ikojeg naroda može biti ispravan potez.
pogotovo ako svi znamo da taj potez vodi istom onom scenariju iz iraka i avganistana,pa usudiću se reći i iz BiH gdje i dan danas živimo pod protektoratom i u naše ime odlučuju drugi.
ako je to ispravno,onda su ameri najgluplji narod na svijetu koji širom svijeta džaba drugima riješavaju probleme,a mi smo najpametniji i puca nam jaje jer nam se jednostavno može.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Treći svjetski rat
PostPosted: 24. 03. 2011. 02:52 
Offline
User avatar

Joined: 10. 12. 2009. 19:58
Posts: 413
Location: Živi najs/Kuvajt
Ja naravno ne sporim da je američka vanjska politika = war is money, i ne podržavam je. Al' ljudi su jednostavno iskoristili povod koji im je Gadafi dao, a taj je da Gadafi ubija svoj narod, civile, u trenutku koji njima odgovara. I ja ne mogu u ovom konkretnom slučaju Libije da kažem, ko im daje pravo da to rade, jer im je UN dao to pravo, kol'ko god se između UN-a i Amerike može stavit' znak jednakosti, u smislu da je UN produžena ruka Amerike, opet je to neka uloga United Nothinga, da održava taj neki mir u svijetu. Naravno da mira nema, i naravno da recimo taj UN neće poslat' trupe na Tibet (ako se ne varam) kad ih Kina j.ebe, al' i Gadafi je treb'o naučit' lekcije iz Iraka i šta ja znam odakle, da Ameriku boli neka stvar da li si im jučer bio saveznik. On je tu treb'o bit' malo mudriji i ne davat' Americi povod za djelovanje. ISto k'o što je WWI počeo u Sarajevu onim ubistvom onog lika, a ustvari niđe veze s vezom (kad sam već kod WWI, da odem malo offtopic, preporučujem knjigu: A Century of War: Anglo-American Oil Politics and the New World Order, mogu ja posudit' koga zanima), tako je Amerika sad iskoristila to. Naravno da njih boli uvo za tim istim civilima za koje kao vrše intervenciju, al' imaju opravdanje za to, iako im isto ne treba. Samo hoću da kažem, Gadafi im je dao povod u njima povoljnom trenutku da djeluju.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Treći svjetski rat
PostPosted: 28. 07. 2011. 12:26 
Offline
User avatar

Joined: 28. 03. 2009. 17:36
Posts: 1748
Location: Oslo/Trondheim
http://www.banjaluka-info.com/index.php ... &Itemid=53


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Treći svjetski rat
PostPosted: 28. 07. 2011. 14:41 
Offline
User avatar

Joined: 25. 03. 2006. 16:28
Posts: 1541
Location: tuzla
Majku im jebem bildersku.
A sad ozbiljno: oke, u jednom pasusu pise da da je sastanak strogo zatvoren za javnost i maximalno obezbjedjen, a u drugom detaljno prenose sve teme tog sastanka? Hm.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Treći svjetski rat
PostPosted: 29. 07. 2011. 13:06 
Offline
User avatar

Joined: 18. 02. 2004. 02:00
Posts: 1632
Location: The undergrounds of Bosna
samo skretanje paznje sa puno ozbiljnijih problema...


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 102 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group