Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 29. 04. 2024. 01:15

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 28 posts ]  Go to page 1, 2  Next
Author Message
 Post subject: ERIK KANTONA
PostPosted: 02. 12. 2010. 16:43 
Offline
User avatar

Joined: 09. 04. 2006. 13:35
Posts: 3575
Location: Republika Zimbatwa
naime ovaj legendarni fudbal i prije svega veliki čovjek pokrenuo je jednu vrlo zanimljivu ideju u francuskoj iz koje bi mogla da proslijedi,ako naravno uzme maha,jedna od najvecih revolucija u istoriji covjecanstva.

pogledajte video i sta veliki gospodin ima da kaze:

http://www.youtube.com/watch?v=-Uop5R7E ... r_embedded


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: ERIK KANTONA
PostPosted: 02. 12. 2010. 16:51 
Offline
User avatar

Joined: 17. 03. 2005. 15:28
Posts: 12202
LIK :D

prvo me stegnu u prsima, ucini mi se da pise preminuo, umjesto pokrenuo :lol:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: ERIK KANTONA
PostPosted: 02. 12. 2010. 16:55 
Offline
User avatar

Joined: 09. 04. 2006. 13:35
Posts: 3575
Location: Republika Zimbatwa
Addi wrote:
LIK :D

prvo me stegnu u prsima, ucini mi se da pise preminuo, umjesto pokrenuo :lol:


ne sluti!


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: ERIK KANTONA
PostPosted: 02. 12. 2010. 17:27 
Offline
User avatar

Joined: 01. 08. 2006. 13:34
Posts: 760
Location: Under A Funeral Moon
Jao Eriče, Eriče.... ne pricaj gluposti. Izgleda da si previse loptu glavom udarao pa ti se mozak protresao...

Odavno vecu glupost nisam cuo.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: ERIK KANTONA
PostPosted: 02. 12. 2010. 19:35 
Offline
User avatar

Joined: 25. 02. 2005. 00:05
Posts: 2437
PROVOKATOR wrote:
Jao Eriče, Eriče.... ne pricaj gluposti. Izgleda da si previse loptu glavom udarao pa ti se mozak protresao...

Odavno vecu glupost nisam cuo.

glupost rusiti monetarni sistem povlacenjem sredstava sa banke ili generalno glupost rusiti monetarni sistem? ne vidim sta je tu glupo, mozes li elaborirati molim te? :)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: ERIK KANTONA
PostPosted: 02. 12. 2010. 20:09 
Offline
User avatar

Joined: 18. 02. 2004. 02:00
Posts: 1632
Location: The undergrounds of Bosna
hehe ma sreca pa mi kasnimo za ostatkom svijeta, pa se ne moram brinuti da cu ostati bez posla :D ha dobro on prica samo, gijesi negdje, a to je da sta iako svi povuku pare iz banaka sta ce se desit? lafo banke nece imati para??? a vamo raja dize kredite da seb kupi avto, stan, tv..... pa prije da ce svi otic u picku materinu nego da oni propadnu, prvo morate prestat koristit pare pa onda se nadat da propadnu.....


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: ERIK KANTONA
PostPosted: 03. 12. 2010. 02:43 
Offline
User avatar

Joined: 28. 10. 2006. 15:14
Posts: 553
Location: tamo...
kao da bi banke mogle toliko novca isplatiti odjednom :lol: prvih 10% bi dobilo novac, ostali pa-pa...bilo bi guranja preko reda :lol:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: ERIK KANTONA
PostPosted: 03. 12. 2010. 03:06 
Offline
User avatar

Joined: 28. 03. 2009. 17:36
Posts: 1748
Location: Oslo/Trondheim
još da imam šta podići sa banke


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: ERIK KANTONA
PostPosted: 03. 12. 2010. 10:14 
Offline
User avatar

Joined: 01. 08. 2006. 13:34
Posts: 760
Location: Under A Funeral Moon
Dee Sub Wun wrote:
PROVOKATOR wrote:
Jao Eriče, Eriče.... ne pricaj gluposti. Izgleda da si previse loptu glavom udarao pa ti se mozak protresao...

Odavno vecu glupost nisam cuo.

glupost rusiti monetarni sistem povlacenjem sredstava sa banke ili generalno glupost rusiti monetarni sistem? ne vidim sta je tu glupo, mozes li elaborirati molim te? :)


Pa iskreno i jedno i drugo. A evo i da probam elaborirati...

Prvo, rusiti monetarni sistem povlacenjem novca iz banaka na nacin kako to Erik vidi. On smatra da ako gradjani odu i povuku sredstva, banka ce propasti. Hoce, al' u zutom. Sredstva koja gradjani drze u bankama cine mozda max 10% kapitala banke. Taman da svi na svijetu odemo i povucemo lovu, banke to ne bi ni osjetile. One stvaraju lovu na puno puno drugaciji nacin. Investiranjem, posudbama izmedju sebe i td. A po svim zakonima na svijetu moraju imati dovoljne rezerve, tako da, kao sto rekoh, "ubod komarca", pa cak i "vise njih" ne bi ni osjetile.

Monetarni sistem bi se morao rusiti na puno pubo drugaciji nacin. Udarati u srz banaka, a to su velike kompanije, to su investicije i td. Ko na to udari i srusi, ja mu kapu skinem. U prevodu, bez nekog svjetskog rata u smislu opste kataklizme, to se nece i ne moze desiti.

A rusiti monetarni sistem uopste je jos veca glupost. Kako mislis da bi kupio CD, majicu, gitaru, usao na koncert? Sta, nosao bi ceker iznosanih majica i pokusao zamijeniti kod Slavena ili Sharana na ulazu u AG pa da te puste na koncert. A oni kazu, jebi ga, ne svidja mi se ta majica, ili imam vec tu... i sta ces onda?! Novac maksimalno olaksava zivot. Trebalo je nekoliko hiljada godina da ljudi predju sa robne razmjene na robno novcanu razmjenu. A do toga su dosli samo i jedino iz iskustva i generisanog ljudskog znanja.

Problem je u pohlepi i gramzivosti, a ne u novcu.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: ERIK KANTONA
PostPosted: 03. 12. 2010. 10:46 
Offline
User avatar

Joined: 09. 04. 2006. 13:35
Posts: 3575
Location: Republika Zimbatwa
monetarni sistem je sranje i treba ga srusiti.
on omogucava nekolicini da zbog komada papira budu nadmocni u odnosu na 97% svijeta.
zbog ovakvog monetarnog sistema danas neko nema ni toliko da kupi hljeb,a neko od ova 3 procenta podlaže vatru sa njim.
druga stvar..u narednih 10tak godina vecina transakcija trebalo bi da se vrsi preko banaka,tj. sav promet i mali i veliki vrsice se preko bankovnih racuna.opet ko god je malo procacko ko drzi ove institucije (mislim na mmf,svjetsku banku,frb) zna ko nam je iduci gazda,i koliko ce ljudi jos vise biti manipulisani ovim putem.

i jeste drug provokator,problem je i u pohlepi i u gramzivosti i u novcu.to je isto ko kad ljudi kazu nije problem u religiji,religija je dobra,samo su ljudi losi.pa cekaj..
ti isti ljudi praktikuju religiju,za njih je dizajnirana.isto tako i novac,ljudi su ga osmislili,a sada nije problem u novcu nego u svemu drugom.pa jbg...ljudi trose novac.

i po meni najveci problem..
neravnomjerna podjela tog istog novca.
ljudi rade po 12 sati da bi zaradili ni 20$,a neki majmun istrci utakmicu od 90minuta sedmicno i zaradi 1 000 000$.
eto ti pravde,i monetarnog sistema vrijednosti.

pohvalio bih erika takodje na svjesnosti o problemu koji se nalazi svuda oko nas,i sto u opste prica na tu temu.pogledajte samo sta se desava po evropi,svako malo demonstracije,duzni ovom,duzni onom,drzave pred bankrotom,bogati opet trljaju ruke,a ono ljudi sto posteno radi izgubice i to malo za sta rintaju citav zivot.

http://www.thevenusproject.com/


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: ERIK KANTONA
PostPosted: 03. 12. 2010. 10:59 
Offline
User avatar

Joined: 18. 02. 2004. 02:00
Posts: 1632
Location: The undergrounds of Bosna
Sale Hodgson wrote:
monetarni sistem je sranje i treba ga srusiti.
on omogucava nekolicini da zbog komada papira budu nadmocni u odnosu na 97% svijeta.
zbog ovakvog monetarnog sistema danas neko nema ni toliko da kupi hljeb,a neko od ova 3 procenta podlaže vatru sa njim.
druga stvar..u narednih 10tak godina vecina transakcija trebalo bi da se vrsi preko banaka,tj. sav promet i mali i veliki vrsice se preko bankovnih racuna.opet ko god je malo procacko ko drzi ove institucije (mislim na mmf,svjetsku banku,frb) zna ko nam je iduci gazda,i koliko ce ljudi jos vise biti manipulisani ovim putem.

i jeste drug provokator,problem je i u pohlepi i u gramzivosti i u novcu.to je isto ko kad ljudi kazu nije problem u religiji,religija je dobra,samo su ljudi losi.pa cekaj..
ti isti ljudi praktikuju religiju,za njih je dizajnirana.isto tako i novac,ljudi su ga osmislili,a sada nije problem u novcu nego u svemu drugom.pa jbg...ljudi trose novac.

i po meni najveci problem..
neravnomjerna podjela tog istog novca.
ljudi rade po 12 sati da bi zaradili ni 20$,a neki majmun istrci utakmicu od 90minuta sedmicno i zaradi 1 000 000$.
eto ti pravde,i monetarnog sistema vrijednosti.

pohvalio bih erika takodje na svjesnosti o problemu koji se nalazi svuda oko nas,i sto u opste prica na tu temu.pogledajte samo sta se desava po evropi,svako malo demonstracije,duzni ovom,duzni onom,drzave pred bankrotom,bogati opet trljaju ruke,a ono ljudi sto posteno radi izgubice i to malo za sta rintaju citav zivot.

http://www.thevenusproject.com/


sta se ima vishe govorit?
a mislim sta li je Eric radio kad je primao iste te pare, jel tada tako razmisljao?
i btw. venus projekat te propao ili se odustalo od njega....


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: ERIK KANTONA
PostPosted: 03. 12. 2010. 11:23 
Offline
User avatar

Joined: 27. 04. 2003. 21:57
Posts: 1935
Quote:
A po svim zakonima na svijetu moraju imati dovoljne rezerve, tako da, kao sto rekoh, "ubod komarca", pa cak i "vise njih" ne bi ni osjetile.

Problem je u tome sto banke danas ni priblizno nemaju te rezerve, i plasiraju puno vise sredstava nego sto ih zaista mogu pokriti. To funkcionise kada svi igraju istu igru, ali neminovno stvara velike krize, kao sto je ova od prije 2 godine koju osjetimo i danas.

Kantona predlaze da se izvrsi pritisak kojim bi se bankarima izvukao tepih ispod nogu, i urusila vrijednost fiktivnog novca. Meni kao levatu za ekonomiju ideja djeluje ako nista zanimljivo, mada sam siguran da bi u praksi ideja naisla na 100 poteskoca. Za pocetak, tesko da se moze stvoriti kriticna masa ljudi koji bi to zaista uradili... :)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: ERIK KANTONA
PostPosted: 03. 12. 2010. 13:29 
Offline
User avatar

Joined: 01. 08. 2006. 13:34
Posts: 760
Location: Under A Funeral Moon
Sale, religija ima SAMO JEDAN osnovni problem... koji je nazalost problem u temelju.... a to je da religija polazi od pretpostavke da je covjek u osnovi dobro bice. To sto mi nakon 100.000 godina nismo jos uspjeli zatomiti zivotinjske gene, to je vec nas problem. E tako ti nekako dodje i sa lovom. Novac sam po sebi nije zao, zli su ljudi!

Unistavanjem tog "imaginarnog novca" bi tek doveli svijet na rub propasti. Ma ustvari, gurnuli bi ga u totalno siromastvo i jad. Jer sta i da svi pokupimo sve pare. Da i firme prestanu vrsiti promet preko banaka. Sta onda.... imao bi jednu konstantnu kolicinu novca na svijetu. Opet bi pojedini skupljali/otimali/zaradjivali od drugih i stekali negdje kod sebe u duseku. Onda bi se narusila cirkulacija novca. Ne bi ga imao ko upumpavati u sistem i ti bi bio gola sirotinja jer kada bi poplacao sve ne bi ti se novac mogao vratiti. Da ne kazem koliko bi se zakomplikovalo samo poslovanje... zamisli da sada narucis CD iz Amerike... jel bi to sjeo na avion da im odneses pare u ruke. Namjerno simplificiram da ti dokazem da je novac extra stvar, ali je problem u glavama ljudi i zivotinjskim genima.

A sistem nagradjivanja je posebna prica. To je vec prica o sistemu vrijednosti i poremecaju istog. Pocevsi od psiholoskog faktora pa nadalje. Vjeruj da kada bi pitao bilo kojeg fudbalera, opet bi ti rekao da zaradjuje malo. To je opet stvar do ljudi.

I sto bi rekao Immolation... sjetio se Erik sada palamuditi. Kada je dizao lovu i trosio na koku, viski i kurve onda mu je novac valjao... ma haaaaaajte molim vas :)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: ERIK KANTONA
PostPosted: 03. 12. 2010. 15:26 
Offline
User avatar

Joined: 10. 12. 2009. 19:58
Posts: 413
Location: Živi najs/Kuvajt
Jel ovaj Venus project iz drugog dijela Zeitgeista?
Pravo mi se svidja ta ideja, al je pravo tesko ostvarit, a i kontrola nafte haman pa da igra veliku ulogu tu, al to je sad opet offtopicenje.

Ja sam procit'o u jednoj knjizi (http://www.amazon.com/Century-War-Anglo ... 074532309X), da je ustvari Bank of England finansijer hitlera i njegovog programa. bice da su ti bankari prava gamad.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: ERIK KANTONA
PostPosted: 03. 12. 2010. 16:05 
Offline
User avatar

Joined: 19. 08. 2010. 16:47
Posts: 557
Location: Bihać
Pitam se samo koliko ljudi uopce ima novac cist u bankama.
Pa 90% ljudi zapravo i duguje bankama te krediti itd..
Mislim ne razumijem se previse u to ali je nekako neizvodivo iz moje perspektive.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: ERIK KANTONA
PostPosted: 03. 12. 2010. 16:57 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 24. 11. 2006. 19:20
Posts: 6731
Location: Sarajevo
kad fudbaleri krenu pametovati...sto gore PROVOKATOR rece, kad je njemu za kurvi i cuge trebalo, sve je ok bilo, sad kad mu se ne moze vise dici kako treba, ajmo ih rusiti...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: ERIK KANTONA
PostPosted: 03. 12. 2010. 20:13 
Offline
User avatar

Joined: 25. 02. 2005. 00:05
Posts: 2437
PROVOKATOR wrote:
A sistem nagradjivanja je posebna prica.

e to! to je danas jedna konstanta protiv koje osnovna moralna ucenja i sve religije govore! sistem 'uradio sam nesto, nagradi me' je potpuno los princip organizacije drustva, a monetarni sistem obezbjedjuje buducnost takvog sistema. jebiga, nisam genije da skontam alternativu, ali znam da ih ima i mislim da bi se u slucaju kolapsa banke ispoljilo nesto pametno! u svakom slucaju mislim da ne bi doslo do totalnog haosa i nazadovanja u slucaju naglog kolapsa banaka jer tu su jos uvijek drzave koje bi uspjele organizovati sprovedbu upravo tog nekog alternativnog sistema (licno preferiram neki oblik anarhije :) )


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: ERIK KANTONA
PostPosted: 03. 12. 2010. 20:45 
Offline
User avatar

Joined: 09. 04. 2006. 13:35
Posts: 3575
Location: Republika Zimbatwa
Dee Sub Wun wrote:
PROVOKATOR wrote:
A sistem nagradjivanja je posebna prica.

e to! to je danas jedna konstanta protiv koje osnovna moralna ucenja i sve religije govore! sistem 'uradio sam nesto, nagradi me' je potpuno los princip organizacije drustva, a monetarni sistem obezbjedjuje buducnost takvog sistema. jebiga, nisam genije da skontam alternativu, ali znam da ih ima i mislim da bi se u slucaju kolapsa banke ispoljilo nesto pametno! u svakom slucaju mislim da ne bi doslo do totalnog haosa i nazadovanja u slucaju naglog kolapsa banaka jer tu su jos uvijek drzave koje bi uspjele organizovati sprovedbu upravo tog nekog alternativnog sistema (licno preferiram neki oblik anarhije :) )


http://www.thevenusproject.com/images/s ... e-book.pdf


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: ERIK KANTONA
PostPosted: 03. 12. 2010. 22:08 
Offline
User avatar

Joined: 25. 02. 2005. 00:05
Posts: 2437
znam za venus i zeitgeist vec par godina, kad sam to otkrio shvatio sam da nisam sam u shvatanju koji je jedini izlaz iz ove kolotecine :|


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: ERIK KANTONA
PostPosted: 04. 12. 2010. 20:25 
Offline
User avatar

Joined: 18. 02. 2004. 02:00
Posts: 1632
Location: The undergrounds of Bosna
Dee Sub Wun wrote:
znam za venus i zeitgeist vec par godina, kad sam to otkrio shvatio sam da nisam sam u shvatanju koji je jedini izlaz iz ove kolotecine :|


ma ja sam mrtvi skeptik sto se tice ove price u venus projektu, po meni neizvodivo....


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 28 posts ]  Go to page 1, 2  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 18 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group