Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 27. 04. 2024. 11:48

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 55 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3  Next
Author Message
 Post subject: Re: Jugonostalgija
PostPosted: 09. 04. 2011. 01:12 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 24. 11. 2006. 19:20
Posts: 6731
Location: Sarajevo
agresija koja se desila '92., genocid, etnicko ciscenje, sva ta bolesna izivljavanja dovoljno govori o toj zemlji, ne moras biti nikakva pametnica ni historijski strucnjak, jel se slazes? Mislim, da mozda vanzemaljci nisu dosli i pocinili sva ta sranja, ocemo se ludi praviti, ili su to mozda bila nasa braca Jugosloveni. To jos bolje pokazuje u kakvom su ljudi licemjerstvu zivjeli, a sve je bilo divno i krasno..i nemoj bogati forsirati neki glupi sarkazam kad apsolutno nema nikakve potrebe niti smisla...

i ajd, necu se vise javljati na ovu temu osim ako bas ne bude potrebe, ko da gledam da ce neki retard da me proglasi nacionalistom...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Jugonostalgija
PostPosted: 09. 04. 2011. 01:27 
Offline
User avatar

Joined: 01. 12. 2004. 17:41
Posts: 1246
Location: country that i love
ovom narodu juge je postalo dosadno pa se poceli medjusobno sahranjivat...treba nama opet neko izvana da nas napadne pokusa osvojit pa da se ponovo guzice ujedine al s obzirom da danas geopoliticke strategije to ne dozvoljavaju tj da do promjene postojecih granica nece doci jer ne smije doci cisto sumnjam da ce nas iko htjeti i pokusati vise osvojiti, ne mislim samo na bosnu nego na podrucje juge kompletno...karta svijeta je zatvorena a mi smo osudjeni ovdje da jedni druge bockamo i slusamo po bircevima izlizane price...zato parkic mobitel i na mobitelu muzika koja meni odgovara i cao jugonostalgicari i cafe tito


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Jugonostalgija
PostPosted: 09. 04. 2011. 01:48 
Offline
User avatar

Joined: 22. 07. 2009. 20:52
Posts: 596
da, ali za ratove od '92 nije kriva Jugoslavija, već prvenstveno pogani Srbi, Hrvati i Muslimani...
al eto, ne znam toliko o ovome kao prof.dr. necrodemon, pa se neću ni javljati više :mrgreen:


Last edited by ..ejšn.. on 09. 04. 2011. 01:56, edited 1 time in total.

Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Jugonostalgija
PostPosted: 09. 04. 2011. 01:51 
Offline
User avatar

Joined: 01. 12. 2004. 17:41
Posts: 1246
Location: country that i love
pa nije al eto :D jbg....oce se ljudi zvat vako nako..eto zovite se al tim imenom sad ni hljeb djetetu na sto ne mogu donijet


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Jugonostalgija
PostPosted: 09. 04. 2011. 18:43 
Offline

Joined: 13. 04. 2009. 22:10
Posts: 31
da budem nostalgican, prema drzavi koja nije dozvoljavala jednom narodu da se nacionalno izjasni = :lol:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Jugonostalgija
PostPosted: 09. 04. 2011. 20:32 
Offline
User avatar

Joined: 28. 03. 2009. 17:36
Posts: 1748
Location: Oslo/Trondheim
http://www.youtube.com/watch?v=Mls6I8l4698


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Jugonostalgija
PostPosted: 09. 04. 2011. 20:51 
Offline
User avatar

Joined: 22. 07. 2009. 20:52
Posts: 596
hcc wrote:
da budem nostalgican, prema drzavi koja nije dozvoljavala jednom narodu da se nacionalno izjasni = :lol:

:roll:


Last edited by ..ejšn.. on 09. 04. 2011. 20:58, edited 2 times in total.

Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Jugonostalgija
PostPosted: 09. 04. 2011. 21:13 
Offline

Joined: 06. 12. 2007. 02:09
Posts: 2494
Moja jugonostalgija se zasniva oko jedne Jasne. Sjećam se, Prvi maj, praznik rada bio u toku, a ja bio mali. Odvela me u žbunje na Vrelu Bosne i pokazala mi koku.

Kad me raja pitala sa strahopoštovanjem:

"Pa kakva je?"

Odgovorio sam:

"Najljepša stvar na svijetu koju sam ikad vidio."



Sada, mnoge decenije poslije, znam da to nije bila samo koka; to je bio moj ĐAVO, moja crna kletva. Koka će me stajati glave jedan dan. To, i whisky, metal, leather, sex...


:twisted: :twisted: :twisted:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Jugonostalgija
PostPosted: 09. 04. 2011. 22:25 
Offline
User avatar

Joined: 01. 12. 2004. 17:41
Posts: 1246
Location: country that i love
hcc wrote:
da budem nostalgican, prema drzavi koja nije dozvoljavala jednom narodu da se nacionalno izjasni = :lol:


zbog takvih retarda poput tebe danas imamo ovo sto imamo i nemamo sve ostalo....eto ti izjasni se nacionalno i imenom si obrisi dupe!!!


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Jugonostalgija
PostPosted: 09. 04. 2011. 22:47 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 14. 07. 2003. 19:20
Posts: 6275
..ejšn.. wrote:
hajde što imamo jugonostalgičare koji Juge vidili nisu, nego i stručnjake za istoriju Juge koji isto tako Juge vidili nisu :lol:


bingo, sve lafo neki analiticari bog te jebo...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Jugonostalgija
PostPosted: 10. 04. 2011. 00:04 
Offline
User avatar

Joined: 10. 12. 2009. 19:58
Posts: 413
Location: Živi najs/Kuvajt
Pa ja ne vidim tu neki problem. Isto k'o što znamo i pričamo o Drugom Svjetskom Ratu, ili Industrijskoj revoluciji (a vjerujem da niko od osoba sa foruma nije živio u to vrijeme), ne vidim razlog zašto ne bismo pričali o Jugoslaviji.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Jugonostalgija
PostPosted: 10. 04. 2011. 05:33 
Offline

Joined: 13. 04. 2009. 22:10
Posts: 31
Frau wrote:
zbog takvih retarda poput tebe danas imamo ovo sto imamo i nemamo sve ostalo....


retard sam jer mislim da su svi ljudi morali imati pravo na nacionalno opredjeljenje u jugi? ako je ta juga osakatila jedan narod 'brisanjem' nacionalnog identiteta te maternjeg jezika, kao da nikad nije ni postojao, meni nista ne preostaje nego da se pisam na tu drzavu...
i reci mi sta to kod mene nestima ako sam ja problem danasnjice te sta da radim?

Frau wrote:
eto ti izjasni se nacionalno i imenom si obrisi dupe!!!


za koji kurac jebeno IME spominjes, kakve veze ono ima u svemu ovome?


to je ta harmonija :)

http://www.youtube.com/watch?v=nQ6Xdi30Mxc

http://www.youtube.com/watch?v=dHrUmi1375s


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Jugonostalgija
PostPosted: 10. 04. 2011. 12:44 
Offline
User avatar

Joined: 30. 03. 2005. 01:20
Posts: 3472
Location: GB
De prestavi se liče. Vidim da si neki "bošnjak" al ako već pričaš o imenima itd. stavi makar svoje pravo ime. To je za mene pičkasto pisati anonimno. Većinu ovih ljudi znam dal naživo ili preko drugih stranica. Uglavnom poznajem ih. Al ti jarane ko oni likovi sa sarajevo x što ostavljaju tako slične komentare.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Jugonostalgija
PostPosted: 10. 04. 2011. 14:27 
Offline

Joined: 31. 03. 2011. 10:51
Posts: 46
Image


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Jugonostalgija
PostPosted: 10. 04. 2011. 15:30 
Offline
User avatar

Joined: 01. 12. 2004. 17:41
Posts: 1246
Location: country that i love
hcc wrote:
Frau wrote:
zbog takvih retarda poput tebe danas imamo ovo sto imamo i nemamo sve ostalo....


retard sam jer mislim da su svi ljudi morali imati pravo na nacionalno opredjeljenje u jugi? ako je ta juga osakatila jedan narod 'brisanjem' nacionalnog identiteta te maternjeg jezika, kao da nikad nije ni postojao, meni nista ne preostaje nego da se pisam na tu drzavu...
i reci mi sta to kod mene nestima ako sam ja problem danasnjice te sta da radim?

Frau wrote:
eto ti izjasni se nacionalno i imenom si obrisi dupe!!!


za koji kurac jebeno IME spominjes, kakve veze ono ima u svemu ovome?


to je ta harmonija :)

http://www.youtube.com/watch?v=nQ6Xdi30Mxc

http://www.youtube.com/watch?v=dHrUmi1375s



dabilu jedan retardirani..pod imenom mislim na to nacionalno opredjeljenje....eto vidis da si retardiran idiote kad ne kontas sta pisem.....druga stvar jugoslavije = jogoslaveni!!!! amerika=amerikanci, francuska= francuzi.... ni jednoj ni drugoj ni trecoj se politike na zasniva na etnosu i jeziku nego na kulturi i nacinu zivota.....razne nacionalnosti i rase zastupljene unutar stanovnistva i svi se izjasnjavaju kao francuzi il iamerikanci ako zive ili su rodjeni na teritoriju te drzave...ne gube vrijeme i resure tupeci svoje pa svoje manjina ova ona svi su amerikanci i francuzi....samo debili poput tebe na prvo mejsto stavljaju to da guraju svoju nacionalnost ispred identiteta drzave u kojoj zive u kojoj se hrane razmnozavaju itd... to sto ti ne kontas to je sto si zatucan kao i mnogi koji su nas doveli ovdje


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Jugonostalgija
PostPosted: 10. 04. 2011. 15:52 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 27. 09. 2005. 01:21
Posts: 8156
Location: Tunguska
hcc jeste u pravu u jednu ruku, u pravu je i varga.
jebiga, kako se uzme...

drzavna pa narodna pripadnost, ne obratno. al pravo na postojanje unutar narodnog identiteta mora imat svako. eh sad, kad su to već počeli iskorištavat kao kod nas... uvest legalizaciju kurvi, marihuane i pojeftinit pivu... riješili bi se belaja u sekundi <3 nizozemska majka


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Jugonostalgija
PostPosted: 10. 04. 2011. 16:30 
Offline
User avatar

Joined: 01. 12. 2004. 17:41
Posts: 1246
Location: country that i love
stvar je u tome sto i amerikancima i francuzima na rodnom listu pise amerikanac ili francuz a ne sarenilo ko kod nas...to sto oni ovako kazu ja sam ne znam ti kinez eskim bla bla kazu ko i svugdje...samo kdo nas je bio slucaj gdje je svaka ta nacionalna skupina htjela da preovlada i da ne znam ti bude neki najvisi naziv, da bosnjak hrvat i srbin bude iznad jugoslavena da se ljudi vise dice time nego jugoslavenstvom a to je pogresno zato danas imamo tri naroda u bih gdje ustavna diskriminacija sprjecava mjesance cigane i ostale da ucestvuju u javnim poslovima i budu birani...temeljna ljudska prava se krse upravo zbog tog nacionalnog GLORIFIKOVANJA identiteta..sto je goli kurac! pricaj ti sta oces da si ovo ili ono nebitno, samo sta ti bogati znaci na papiru sto ti pise, nisi niti pametniji, niti ljepsei nit ibogatiji niti ista vise vrijedis nego sto si prije vrijedio kada si bio jugoslaven.....


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Jugonostalgija
PostPosted: 10. 04. 2011. 16:30 
Offline
User avatar

Joined: 30. 03. 2005. 01:20
Posts: 3472
Location: GB
POTPIS :mrgreen:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Jugonostalgija
PostPosted: 19. 04. 2011. 14:15 
Offline
User avatar

Joined: 05. 08. 2008. 21:29
Posts: 1770
Location: Sarajevo
kod mene jugonostalgije nema... o razlozima je suvišno govoriti, ali kod god je bio ovdje i doživio dio poklona naše braće jugoslavena (čitaj: onih preko Drine potpomognutim vjernim psima odavde) bi trebao razmišljati isto ili barem slično. Juga je bila dobar projekat, ali samo na početku i na papiru. Međutim kako je vremenom apsolutizam Tite slabio, na površinu je počeo izvirati stari i svima poznati plan Ilije Garašanina i fašističkih mu drugova sa Srpske akademije nauka i umjetnosti, institucije prije poznate kao Srpska kraljevska akademija. ne bi me čudilo da je sama jugoslavija - njeno osnivanje a kasnije i dijeljenje bila jedan od koraka u tom planu stvaranja velike srbije. kada iz ove perspektive sagledam sve što se dešavalo, onda ovo ima smisla.

jugonostalgija je po meni, šuplja priča besposlenih ljudi i onih kojim je usađeno u mozak to da je Juga valjala, pa sad kao papagaji ponavljaju jedno te isto jer drugačije i bolje ne znaju.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Jugonostalgija
PostPosted: 19. 04. 2011. 14:18 
Offline
User avatar

Joined: 05. 08. 2008. 21:29
Posts: 1770
Location: Sarajevo
..ejšn.. wrote:
da, ali za ratove od '92 nije kriva Jugoslavija, već prvenstveno pogani Srbi, Hrvati i Muslimani...
al eto, ne znam toliko o ovome kao prof.dr. necrodemon, pa se neću ni javljati više :mrgreen:


http://www.youtube.com/watch?v=dF-y5GFoGfI


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 55 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group