Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 27. 04. 2024. 07:31

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 72 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4  Next
Author Message
 Post subject: Re: INTERNET PREPUCAVANJA
PostPosted: 06. 06. 2011. 02:35 
Offline
User avatar

Joined: 21. 09. 2009. 12:49
Posts: 1034
Location: Konjic
i paraolimpijada i retardacija nemaju baš neke veze.get your facts straight ;-)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: INTERNET PREPUCAVANJA
PostPosted: 06. 06. 2011. 09:04 
Offline
User avatar

Joined: 01. 02. 2010. 20:13
Posts: 2161
Location: Brazil
Jebi ga znam , ali zar ne dodje nekako tako :?


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: INTERNET PREPUCAVANJA
PostPosted: 07. 06. 2011. 02:41 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 13. 03. 2006. 17:07
Posts: 1961
Location: Sarajevo
Ne dođe jer su takvi kakvi su, nisu retardirani već invalidi, a za retardirane se kaže malo ljepše - mentalno onesposobljene osobe. Recimo "retardiran" možeš iskoristit za nekog bezmozgovića pa im'o ili neim'o sve udove, u drugim slučajevima je jako ružno.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: INTERNET PREPUCAVANJA
PostPosted: 07. 06. 2011. 02:49 
Offline
User avatar

Joined: 30. 03. 2005. 01:20
Posts: 3472
Location: GB
Osobe sa posebnim potrebama - općenito naziv za mnoge poremećaje.
Retardacija ili mentalna retardacija je IQ ispod 70.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: INTERNET PREPUCAVANJA
PostPosted: 07. 06. 2011. 02:55 
Offline
User avatar

Joined: 30. 03. 2005. 01:20
Posts: 3472
Location: GB
furija wrote:
Ne dođe jer su takvi kakvi su, nisu retardirani već invalidi, a za retardirane se kaže malo ljepše - mentalno onesposobljene osobe. Recimo "retardiran" možeš iskoristit za nekog bezmozgovića pa im'o ili neim'o sve udove, u drugim slučajevima je jako ružno.



Ružno je kada se ta riječ koristi sa neke ljude koji se prave glupi. To je medicinski izraz i treba se korisiti isključivo kada se govori o osobama sa smetnjama. Zvuči grubo ali tako je kako jeste.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: INTERNET PREPUCAVANJA
PostPosted: 07. 06. 2011. 04:03 
Offline

Joined: 06. 12. 2007. 02:09
Posts: 2494
kad bi tako vago svaku riječ da je upotrijebiš na pravom mjestu, jezik bi ti ni na šta ne bi ličio ;-)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: INTERNET PREPUCAVANJA
PostPosted: 07. 06. 2011. 10:29 
Offline
User avatar

Joined: 01. 12. 2004. 17:41
Posts: 1246
Location: country that i love
e moj bekac...da su bogdo samo djeca u pitanju....te mahalske price se provlace medju ljudima koji vec odavno nisu vise klinci....nazalost mi smo takvi da jedino sto znamo jeste da se dijelimo...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: INTERNET PREPUCAVANJA
PostPosted: 07. 06. 2011. 11:22 
Offline
User avatar

Joined: 03. 07. 2010. 13:25
Posts: 207
soker me uvijek nerviro , al zato vietcong sam volio vise neg kolaca


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: INTERNET PREPUCAVANJA
PostPosted: 07. 06. 2011. 13:36 
Offline
User avatar

Joined: 30. 03. 2005. 01:20
Posts: 3472
Location: GB
shitpifter wrote:
kad bi tako vago svaku riječ da je upotrijebiš na pravom mjestu, jezik bi ti ni na šta ne bi ličio ;-)


Kada su te stvari u pitanju onda gledam kako šta izgovoriti. A šta ti znači to "jezik bi ti ni na šta ne bi ličio" ? ? ?


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: INTERNET PREPUCAVANJA
PostPosted: 08. 06. 2011. 12:24 
Offline

Joined: 09. 12. 2008. 20:25
Posts: 794
dinko wrote:
A šta ti znači to "jezik bi ti ni na šta ne bi ličio" ? ? ?


znaci: jezik ti ni na sta ne bi licio


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: INTERNET PREPUCAVANJA
PostPosted: 08. 06. 2011. 12:25 
Offline

Joined: 09. 12. 2008. 20:25
Posts: 794
samo malo bogatije


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: INTERNET PREPUCAVANJA
PostPosted: 08. 06. 2011. 14:31 
Offline
User avatar

Joined: 17. 03. 2005. 15:28
Posts: 12202
od viska glava ne boli ;-) :lol:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: INTERNET PREPUCAVANJA
PostPosted: 08. 06. 2011. 19:46 
Offline
User avatar

Joined: 09. 06. 2010. 22:13
Posts: 2797
Location: Tuzla
primjer wrote:
samo malo bogatije


:lol: :lol: :lol:

Quote:
od viska glava ne boli ;-) :lol:


:lol: :lol: :lol:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: INTERNET PREPUCAVANJA
PostPosted: 09. 06. 2011. 02:46 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 13. 03. 2006. 17:07
Posts: 1961
Location: Sarajevo
dinko wrote:
Ružno je kada se ta riječ koristi sa neke ljude koji se prave glupi. To je medicinski izraz i treba se korisiti isključivo kada se govori o osobama sa smetnjama. Zvuči grubo ali tako je kako jeste.

Ja prvi put čujem to i jeste grubo na taj način ako je tako.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: INTERNET PREPUCAVANJA
PostPosted: 09. 06. 2011. 12:43 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 08. 01. 2004. 05:40
Posts: 6325
Location: Beyond The Sun
lord krvolok wrote:
Ovih dana bas pratim sva ova prepucavanja u Sarajvu vezana za Betonator,Metal/Pank...Pitam se da li se sve to mora svesti na ta Fejsbuk/Forumska Prepucavanja?Zar ljudi ne mogu sjest zajedno i Rijesit sve te nesuglasice onako Fejs tu Fejs?Mislim hajd ono da ne zive u istom gradu,pa nemaju prilike da se vide i sve to,al ovo mi bas smijesno ispada!

Istina je da se u zadnje vrijeme pojavio pun kurac nekih Klinaca koji Forsaju Prsluke,Prisivace,old skul...Kolko dugo ce oni ostati u svemu tome,to ce se tek vidjet,al zar je potrebno nazivat odredjene ljude (koji su U Metalu/Panku/HC-u Mozda 10 i vishe god.) Pozerima? Tuzno je to sto dolazi do raskola ionako Male "Scene"...


Pošto vidim da sam direktno prozvan, mogu ti onda i dati svoju stranu priče.

Betonator je mala zajebancija nastala iz smijanja bendovima kao što su Venom, Heller i Bombarder. Sastoji se u tome da se na zadnjih pet minuta probe Snake Eatera odfura pjesma na 1-2-3!, bez prethodnih priprema i zajebancija. Kao što se dobro zna i vidi, u bendu sviraju Glisha iz Ofsajda, Emir i Sejo iz KRVI, dakle veterani te neke naše scene.

Poenta je da NESUGLASICE NE POSTOJE. Ja ne znam kakve informacije dopiru do tebe, očigledno ih kupiš preko facebooka i foruma. Ja sam sasvim kul sa svima. No, "Boris, Osa i ostali", kako si ih i imenovao nisu kul sa mnom. Zašto? Ne znam. Ja sam kontao da će ovo sve biti jedna zajebancija, šprdanje, niko nikoga nije ni prozivao ni vikao "ovo je parodija na Helltigerse, Helvete, Leatherhell, 666ovaj666onaj", a tužno je što su se oni našli u tome. Andrej sjedi sa mnom i Glishom neku noć i govori "zna se da misliš na njih". Ne mislim. Betonator je samo izraz besmislenosti metalpank furke u krugovima lijepo odgojene djece iz više srednje klase koji se furaju na satanizam, narkotike i alkohol, a nit su vjernici ili ih zanima okultno ni u koju ruku, niti su probali išta žešće od vutre, a alkohol se u 90% slučajeva svodi na dvoguze u parkovima. Kada se Betonator objelodanio na Facebooku, ljudi krenuše da me brišu, Boris mi napisa post blog (što je zapravo najbolja moguća stvar iz svega, znam na čemu smo on i ja), ja se sjebah totalno. OK, kako neko može da shvati ozbiljno tekstove kao što su dodao sam M na učitelj, pa je nastao Mučitelj! Dodao sam M na učionica, pa je nastala Mučionica! Ali ne može M na škola, bilo bi Mškola! Nema Smisla! i Ne radi trolejbus, ne radi minibus, ne radi tramvaj, ne radi autobus, povampireni golubovi jedu kosu! Horror Noć! (to je nova, nisam je okačio)

Borisa znam malo bolje od tebe u mnogim situacijama i reći ću samo da je fin momak, ali da zna biti pravo bez ikakvog razloga bezobrazan jer je očigledno da ga to zabavlja, što je meni prije izvaljivalo osigurač (kao recimo njegovi bezobrazluci 2009. na mojoj turneji na koju je otišao guzovače), ali sad mi je stvarno postalo svejedno. Vjerujem da ima i da će uvijek biti curica koje će padati na to.

Što se tiče Ose, bili smo raja, onda se desila famozna laž da sam ga izbacio iz benda što je totalni NONSENS i imam bruku ljudi da mi podupru priču, ako je nekome stalo da to istražuje, bujrum pitati članove Motherpiga i bujrum pitati članove Rapa Nuija, od turneje smo bili zdravo za zdravo, a u zadnje vrijeme se ni ne pozdravljamo, što je također njegov izbor. Ja sam naučen da pružam ruku svakome, a sad pokušavam sam sebe naučiti da ne pružam istu ljudima kojima sam predmet besmislenog ismijavanja iza leđa.

Ostali, ko su ostali? U ekipu koja spassa, saufa (kako već idu ti izrazi) meni spadaju i Damir i Aljo sa kojima sam uvijek dobar i bit ću jer su likovi sasvim ok. Aljo ima najjači ples na svijetu i njemu mogu vazda pustiti da me zajebaje i pere kako zna i umije jer je raja :D Koga još tu ima? Mali Bavčić? Klasični primjer pubertetlije kojem hormoni lude, pa mrzi sve živo, jebe bogove, najpametniji je na svijetu i nemoj da mu neko nešto kaže, jebem vam boga i Beatlese. Mislim, i ja sam bio idiot kada sam pokušavao da ispravim klinca od 16, 17 i da promjenim smjerove genetike i još se nervirao kad ne uspijem. Glupost apsolutna. Onda sam ga samo pustio i skinuo sa news feeda na Facebooku da me pubertetske izdrkotine ne nerviraju. I ja sam imao toliko godina, i ja sam bio ljut na cijeli svijet, danas sam samo na pola. Ali nemam više živaca.

Suštinski, ja se ne prepucavam ni sa kim, već ljudi sami sa sobom. U životu pokušavam da izbjegnem svaku vrstu konflikta i otvoren sam za priču. Eno pogledaj slobodno, dao sam ljudima savjet u vezi snimanja na Leatherhell temi i pogledaj Borisovog odgovora. Pogledaj, na kraju krajeva, Borisove odgovore na svaki post koji mu ne ide niz dlaku na toj temi. Svako ko nije ura ura Satana po njegovim principima, dobio je literarni štoc. A onda kad se pojavi "BEND" koji sve nazove pozerima, dakle koji pokaže istu količinu apsurda i zajebancije, onda se ljudi počnu neugodno komešati i sjeći glave jer se neko izdigao iznad mase.

Meni je ovo sve zaista glupa priča. Ja sam izbrisao i Facebook profil prije par dana i sigurno se primjeti da sam sve manje i manje i na ovom forumu jer jednostavno više ne mogu da čitam gluposti jer automatski odgovaram na njih. Vježbam trenutno da mi bude svejedno na ovo sve i lagano, vjerujem da u jednom trenutku hoće.

A što se tiče scene i tog nekog jedinstva na istoj - nikad ga neće biti jer smo svi iz različitih razloga na istoj. Prije sam osuđivao tuđe razloge, danas ih samo prihvatam. Nisam ja rocker iz furke, ja sam rocker iz potrebe. Ne osjećam se dobro ni u kojoj drugoj koži.

I znaš šta je najbolje od svega? Vako kad iskreno kažeš sve i napišeš, opet će se naći pojedinci koji će zakerati, praviti problem, ne vjerovati priči i izmišljati nova sranja. Sretno i ljudima koji zastupaju drugačije stavove i priče...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: INTERNET PREPUCAVANJA
PostPosted: 09. 06. 2011. 15:05 
Offline
User avatar

Joined: 09. 04. 2006. 13:35
Posts: 3575
Location: Republika Zimbatwa
ovo mu dodje bolje od turske serije.
sve sam pročitao i sve je zanimljivo ;-)
uglavnom,arnel spomenu scenu i sl..samo da se nadovežem..scena nije samo sarajevo.
isto,izgleda određena ekipa ljudi tripuje da su centar pažnje svijeta,i da se sve vrti samo oko raje u glavnom gradu i šta se tu fura..niiije istina.
da ne ispadne da sam neki ultra lokal patriota,samo hoću da kažem da je sve ovo zabavno ako posmatraš kao neku nedeljnu dozu sapunice,al jbg ne mogu da vjerujem da se neko zaista loži preko foruma i da se ozbiljni i odrasli ljudi primaju na takve stvari.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: INTERNET PREPUCAVANJA
PostPosted: 09. 06. 2011. 15:13 
Offline

Joined: 31. 03. 2011. 10:51
Posts: 46
Nasire dem jednu Tursku da otcejfim, bice svasta :lol:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: INTERNET PREPUCAVANJA
PostPosted: 09. 06. 2011. 15:58 
Offline
User avatar

Joined: 17. 03. 2005. 15:28
Posts: 12202
Saleo wrote:
uglavnom,arnel spomenu scenu i sl..samo da se nadovežem..scena nije samo sarajevo.
isto,izgleda određena ekipa ljudi tripuje da su centar pažnje svijeta,i da se sve vrti samo oko raje u glavnom gradu i šta se tu fura..niiije istina.
da ne ispadne da sam neki ultra lokal patriota,samo hoću da kažem da je sve ovo zabavno ako posmatraš kao neku nedeljnu dozu sapunice,al jbg ne mogu da vjerujem da se neko zaista loži preko foruma i da se ozbiljni i odrasli ljudi primaju na takve stvari.

naravno da nije, al mislim da niko nije ni htio rec da jeste, jer to je apsurd. ako jeste, onda sam fulio taj dio texta...
al scena nam je jadna da jadnija ne moze bit. ako se uopste moze scenom i nazvat. toliko djeljenja, od zanrovskih, pa do nekog sukanja, pa old skul, nije old skul, pa true, nije true, pa djeljenja zbog furki, pa ogovaranja, pa ljubomore neke, ko ce znat zbog cega, pa neko medjugradsko djeljenje scene i sukanja na osnovu toga. jesmo jadni u pm, ovolisna mrvica od zemlje sa jos manje ljubitelja ove muzike, ne mozes 200 iskupit ljudi za neki svjetski bend kad dodje i opet se nesto svi grupisu i mrze jedni druge. nikad kod nas jedinstva ni u cemu, pa ni u muzici. svaka cast naravno, onim koji se izdvajaju i koji furaju svoje i boli ih...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: INTERNET PREPUCAVANJA
PostPosted: 09. 06. 2011. 16:12 
Offline
User avatar

Joined: 09. 04. 2006. 13:35
Posts: 3575
Location: Republika Zimbatwa
Addi wrote:
naravno da nije, al mislim da niko nije ni htio rec da jeste, jer to je apsurd. ako jeste, onda sam fulio taj dio texta...


niko nije rekao direktno ali stvari o kojima se raspravlja na ovoj temi dešavaju se u sarajevu,a poziva se stanje na sceni (nigdje se ne spominje sarajevskoj pa kontam da se misli na BiH) u vrlo negativnom kontekstu te sam s tim imao potrebu da se oglasim.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: INTERNET PREPUCAVANJA
PostPosted: 09. 06. 2011. 16:24 
Offline
User avatar

Joined: 09. 09. 2005. 21:17
Posts: 3443
Location: ...u hypothalamusu, zasad...
Nemam fejsbuk.
Dakle, nisam živa.

Loše...

Nego, ima l' đe jeftino kožnjaka? :mrgreen:


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 72 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group