Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 16. 04. 2024. 13:25

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 72 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4  Next
Author Message
 Post subject: UFC
PostPosted: 04. 06. 2011. 11:40 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 08. 06. 2004. 13:51
Posts: 5347
Location: Straight outta C(ompton)-5
trenunto najveća i najjača organzija borbi mješovitih borilačkih vještina.

večeras ima zanimljiv raspored borbi, od kojih bi izdvojio sljedeće:

Anthony Pettis vs. Clay Guida
Tony Ferguson vs. Ramsey Nijem
Chris Cope vs. Chuck O'Neil
Ed Herman vs. Tim Credeur
Fabio Maldonado vs. Kyle Kingsbury
Shamar Bailey vs. Ryan McGillivray

koga zanima više, ima sljedeće stranice:

http://www.sherdog.com/ - portal na kojoj ima gazillion podataka i informacija o borcima i predstojećim borbama, plus masa korisnih članaka.

http://www.mmabloodbath.com/ - blog sa video klipovima manje više svih borbi, koji uploadaju snimke fajta najkasnije 12h poslije događaja. UFC i druge organizacije.

http://www.mmavideofights.net/ - video klipovi borbi iz UFCa i drugih borilačkih organizacija, UFC, Strikeforce i nekadašnji Pride FC.

prati li još iko osim mene i Čeng Lija?


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: UFC
PostPosted: 04. 06. 2011. 13:10 
Offline
User avatar

Joined: 01. 02. 2010. 20:13
Posts: 2161
Location: Brazil
Pratio , ali sada u zadnje vrijeme slabije zbog obaveza , ustvari gotovo nikako ! Bez dobro lebranja nema zivota :twisted: Zadnjeg sto sam zapamtio , odnosno kojeg bih izdvojio je Nick Diaz , onaj sta moze podnijeti i vratiti je jebeno stvarno :mrgreen: :mrgreen:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: UFC
PostPosted: 04. 06. 2011. 14:38 
Offline
User avatar

Joined: 30. 03. 2006. 17:54
Posts: 453
Obezglavator wrote:
Pratio , ali sada u zadnje vrijeme slabije zbog obaveza , ustvari gotovo nikako ! Bez dobro lebranja nema zivota :twisted: Zadnjeg sto sam zapamtio , odnosno kojeg bih izdvojio je Nick Diaz , onaj sta moze podnijeti i vratiti je jebeno stvarno :mrgreen: :mrgreen:


Dobar borac, ali ga je sad na UFC129 Rory McDonald izbac'o ko malo dijete. Burazer će mu dobiti milion-dva za borbu sa GSPom, i ako se ne bude previše gudrirao, može mu pružiti dobar otpor. A u vraćanju iz mrtvih Minotaur je neprikosnoven.

Večeras tipujem na Guidu, frajer može popit batina ko malo ko, a i ko da je uvijek na spidari. Pettisa malo dižu zbog onog udarca nogom od ogradu, ali je dobar borac, a mlad još...

A prati još raje, manje-više aktivno, pogotovo ovi što treniraju neki borilački sport. Mene to baš i ne interesuje, ali sam veliki fan MMA. ;-)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: UFC
PostPosted: 04. 06. 2011. 15:06 
Offline
User avatar

Joined: 17. 03. 2005. 15:28
Posts: 12202
sta si se nafuro boro ba, razbit cu te bezze :lol:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: UFC
PostPosted: 04. 06. 2011. 16:59 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 08. 06. 2004. 13:51
Posts: 5347
Location: Straight outta C(ompton)-5
Addi wrote:
sta si se nafuro boro ba, razbit cu te bezze :lol:


kad sam pisao ovu temu, znao sam da ćeš se ti među prvima javiti i ostavit tebi svojstveno glup komentar :D ja se nafurao na ovo ima 5 godina, kako sam pratio K-1, Pride, pa sad UFC. nekome zanimljiv fudbal, nekome istinska vještina marisanja :mrgreen:

ako ti je do "razbijanja", eno ti Haris i MMA kod Å vabe, pa sretno ;)


ja ovako tipujem:

-Guida jer ispade čovjek ovdje underdog, obzirom koliko se svi lože na Pettisa, a i ne izveo onaj udarac kad ima 71 kilu jedva. Guida će primit pi pičku al će ga možda ubit šakama. biće zanimljivo ugl, jer ove lakše klase se samo mlave ko ludi.

Cope vs. O'Neil - O'Neil će ga pojest. Cope je na TUFu pokazao da veze nema s borilačkim sportom, napuni gaće kad ga neko krene šakama udarat. NIKO ne zna kako je lik došao do polufinala.

-volio bih da Nijem uzme, jer nije samo fokusiran na jednu vještinu ko Tony, koji je samo low kickovi i box, iako mu je boxing do jaja.

ovo ostalo onako, da se čovjek nada kakvom knock outu :D


BEZ SPAMA! JEBOVASSPAM!


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: UFC
PostPosted: 04. 06. 2011. 17:29 
Offline
User avatar

Joined: 30. 03. 2006. 17:54
Posts: 453
.::Grind Bastard::. wrote:

ja ovako tipujem:

-Guida jer ispade čovjek ovdje underdog, obzirom koliko se svi lože na Pettisa, a i ne izveo onaj udarac kad ima 71 kilu jedva. Guida će primit pi pičku al će ga možda ubit šakama. biće zanimljivo ugl, jer ove lakše klase se samo mlave ko ludi.



http://www.youtube.com/watch?v=Sd0GCQOPREk :mrgreen:


Prvo malo marisane, pa kad popije batine, Guida ide na pod, Jon Fitch taktika ;-)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: UFC
PostPosted: 04. 06. 2011. 17:33 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 08. 06. 2004. 13:51
Posts: 5347
Location: Straight outta C(ompton)-5
joj da hoće jednom vako F-Mira opalit, da vidim kako lagano pada na leđa, i budi se 5 min kasnije :mrgreen: JDS je neuništiv, i pored toga čoik ima veliko srce! ubiće Carwina ko da muje ovaj opsovao nešto sestri :lol:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: UFC
PostPosted: 04. 06. 2011. 17:40 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 08. 06. 2004. 13:51
Posts: 5347
Location: Straight outta C(ompton)-5
mene nervira kod nekih borbi - lik prije par mjeseci još se tuko u Strikeforceu ili WEC (nakon što su Zuffa - kompanija koja drži i Strikeforce i UFC - kupila WEC, svi WEC borci su ušli u UFC), lik dobije nakon 1 UFC borbe i pobjede pravo na meč za titulu, dok neki drugi ala Jon Fitch i Gray Maynard (obojica nakon 8 uzastopnih pobjeda).

znam ja da je to da se podigne gledanost i da bude neki dobar meč, al nije fer prema drugim borcima, koji godinama pobjeđuju i onda ništa. Pettis je baš takav slučaj - čovjek se trebao boriti sa pobjednikom Edgar-Maynard borbe, tj. slj prvakom. nakon što je bilo nerješeno, on se žali što još mora čekat, pa je uzeo da se bori protiv Guide, kao da je Guida bezze neki borac. a Pettisu ovo PRVA UFC borba.

valjda se moraš prvo dokazat da bi se borio za titulu??!??


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: UFC
PostPosted: 12. 06. 2011. 13:14 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 08. 06. 2004. 13:51
Posts: 5347
Location: Straight outta C(ompton)-5
jel ko sinoć pratio, osim Obezglavatora?

Maia pokran za pobjedu, Dos Santos ubio Carwina kao što sam i mislio, jer, čovjek je borac samo takav. Soszynski je bio legendaran, nije htio zaklat lika jer mu ga bilo žao. najpozitivniji borac :)

i kako je Einemo izgubio sigurnu pobjedu... :roll:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: UFC
PostPosted: 12. 06. 2011. 13:53 
Offline

Joined: 06. 12. 2007. 02:09
Posts: 2494
dok sam gledavo najdraži mi bili Minotauro i CroCop, mada mi je K-1 uvijek bio interesantniji jer je konkretnije karatanje


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: UFC
PostPosted: 12. 06. 2011. 14:29 
Offline
User avatar

Joined: 01. 02. 2010. 20:13
Posts: 2161
Location: Brazil
Onaj Minotaur je fenomen , lik je prezivio sta je prezivio i da se onako bori na tome svaka cast . Mirko je vjerovatno najjaca noga sto se tice MMA i jedan gospodin sto se tice borilacke casti . Desna bolnica , lijeva noga grobnica :mrgreen: :mrgreen: Moram priznati da je i meni K1 bio drazi , ovo mi je nekako bezdusno u zadnje vrijeme , interesentniji je bio mozda jer se nisu toliko borci oslanjali na grapling i BJJ , vec samo hrvanje i boks - kick box kombinacije a ljudi su naviknuli gledati takve makljaze . Ono sto je danas MMA je nesto drugo , nesto teze i trebali bi ljudi vise da cijene , danas da bi bio sampion moras biti u svemu podjednako dobar i to je ono sto cini zanimljivim ovaj sport . Ne pobijedi uvijek najjaci i najbolji , mora se sada i glavom misliti vise i biti takticar . Definitivno je danas bolji sport postao a razvio se nenormalno i brzo , sjecam se dok sam trenirao ne mozes upratiti BJJ i SAMBO fore koliko ti svaki dan ljudi izmisljaju nove i pokazuju a to je ono sto cini zanimljivim MMA , uvijek nesto novo i po mogucnosti DIVLJE ( krvavo ) :mrgreen:

Nego jes' vidio Boro kako sinoc radi giljotina hahahaha :mrgreen: :mrgreen: Natezanje na podu , ocekivao sam kraj na podu kad ono iz nicega giljotina , neocekivano u picku materinu :mrgreen: :mrgreen:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: UFC
PostPosted: 21. 06. 2011. 10:05 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 08. 06. 2004. 13:51
Posts: 5347
Location: Straight outta C(ompton)-5
ovaj Strikeforce prošli vikend bijaše nakav slab, posebno "GLAVNI" fajt, Overeem vs Werdum. bolji bili Monson vs Carmier.


Image

ali nvm to sad. nego, ovo sam još nekad davno ove godine vidio, tj prvi put kad je ovu majicu pronosao, i nisam vjerovo da je lik metalac, dok nije promijenio nick iz "Baby-faced Killer" u "The War Master" "as dubbed by the band Bolt Thrower. I am he.” LOL!

i ko ne vjeruje pisanjima internet medija, evo dokaza :D

Image

evo još malo šege :D Josh Barnett @ Maryland Death Fest. vrijedi pogledat :D (sad mi je postao drag borac)

http://www.metalinjection.net/tv/view/3 ... t-at-mdf-7


"METAL AND FIGHTING GO HAND IN HAND. AND WHAT THE FUCK IS MORE METAL THAN TAKING A GUY OUT, GETTING IN HIS FACE, KNOWING HE'S GONNA TRY AND KILL YOU, PUT HIM DOWN, BLUDGEON HIS FACE UNTIL HE STOPS MOVING. WHAT IS MORE METAL THAN THAT!?! IN FACT THAT'S MORE METAL THAN HALF THE METAL BANDS OUT THERE!"

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

najjači!


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: UFC
PostPosted: 21. 06. 2011. 11:07 
Offline
User avatar

Joined: 01. 02. 2010. 20:13
Posts: 2161
Location: Brazil
Metalci haraju UFC-om :twisted: :twisted:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: UFC
PostPosted: 21. 06. 2011. 13:25 
Offline
User avatar

Joined: 17. 03. 2005. 15:28
Posts: 12202
koji papci jebo mater :lol:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: UFC
PostPosted: 21. 06. 2011. 13:57 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 08. 06. 2004. 13:51
Posts: 5347
Location: Straight outta C(ompton)-5
Image


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: UFC
PostPosted: 22. 06. 2011. 04:02 
Offline
User avatar

Joined: 17. 03. 2005. 15:28
Posts: 12202
sta, sad to ne smijem rec uzivo da je neki od tih drvosjeca papak? :lol:
jebiga boro, nismo svi zajebani uzivo :razz: :lol:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: UFC
PostPosted: 22. 06. 2011. 12:23 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 08. 06. 2004. 13:51
Posts: 5347
Location: Straight outta C(ompton)-5
reko sam ti u čemu je stvar - ako nemaš šta doprinijet temi, odjebaus ;)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: UFC
PostPosted: 22. 06. 2011. 14:14 
Offline
User avatar

Joined: 17. 03. 2005. 15:28
Posts: 12202
svaka ti vuce samara :lol:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: UFC
PostPosted: 23. 06. 2011. 00:58 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 08. 06. 2004. 13:51
Posts: 5347
Location: Straight outta C(ompton)-5
hahahahaha, e ja ovo tek sad pročito. sad je još veća šega :D


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: UFC
PostPosted: 23. 06. 2011. 01:24 
Offline
User avatar

Joined: 17. 03. 2005. 15:28
Posts: 12202
zeza sega ba, veceras smo se izmlatili posteno :D


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 72 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group