Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 18. 04. 2024. 19:08

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 9 posts ] 
Author Message
 Post subject: RE:Activate
PostPosted: 07. 10. 2011. 16:14 
Offline
User avatar

Joined: 09. 04. 2006. 13:35
Posts: 3575
Location: Republika Zimbatwa
U sklopu projekta RE:Activate podrzanog od strane više bitnih faktora izmedju ostalih i UNDP-a, a u reziji Alter Art-a iz Travnika te Tuzlalive iz Tuzle, u Tuzli uskoro pocinje sa radom full opremljenja i adaptirana prostorija za vjezbanje i probe u Domu mladih Tuzla koja ce biti dostupna svima koji se uclane u Tuzlalive i pokazu interesovanje da postanu članovi jedne nadam se veoma ozbiljne porodice bendova i individua.
Danas je u Domu mladih Tuzla potpisan ugovor o zakupu prostorije, a od sutra krece adaptacija nakon koje cemo sjesti i medjusobno se dogovoriti o kupovini neophodne opreme.
Više o samom projektu,dodatnim aktivnostima i sl. možete saznati na sljedećem linku:

http://www.facebook.com/pages/ReACTIVat ... 8096191294

..a detalje sa današnje press konferencije u slici i riječi na:

http://www.tip.ba/2011/10/07/zvanicno-p ... e-bendove/


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: RE:Activate
PostPosted: 08. 10. 2011. 11:25 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 27. 09. 2005. 01:21
Posts: 8156
Location: Tunguska
Svaka čast!


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: RE:Activate
PostPosted: 08. 10. 2011. 14:23 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 08. 06. 2004. 13:51
Posts: 5347
Location: Straight outta C(ompton)-5
to je sramota što nas više tako nešto ne uradi, i odazove se na slične projekte ili manifestacije.

Sale, šta se utačko? :mrgreen:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: RE:Activate
PostPosted: 08. 10. 2011. 18:27 
Offline
User avatar

Joined: 09. 04. 2006. 13:35
Posts: 3575
Location: Republika Zimbatwa
.::Grind Bastard::. wrote:
to je sramota što nas više tako nešto ne uradi, i odazove se na slične projekte ili manifestacije.

Sale, šta se utačko? :mrgreen:


bitno je da imas dobru ideju,a onda da znas ljude koji bi mogli da ti pomognu da tu ideju ostvaris npr. neko udruženje građana,nvo i sl.
od organizacija kao što je UNDP se uvijek mogu iskamčit pare,samo moraš tačno da znaš šta radiš i da imaš nekog (pravno lice) ko bi ti pomogao u realizaciji.
nas je danas 10 radilo na adaptaciji prostorije i to je super za pocetak.svako je bitan ako se mene pita.
bice slike before i after kad se sve osposobi pa da vidimo na sta je licilo kad smo dobili i sta smo postigli na kraju.
iskreno jedva cekam.

a dje sam se utacko?:)
samo fini karir


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: RE:Activate
PostPosted: 09. 10. 2011. 15:16 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 08. 06. 2004. 13:51
Posts: 5347
Location: Straight outta C(ompton)-5
a imam i ja neki ideju tako, da se sredi prostorija za mlade bendove u Sarajevu, kao što je nekad bila UDBA, ali bez "neko ima jednakija prava nego drugi" i sl. samo treba to sve osmislit, kao i komunizam, da ne bude kasnije problema, i skontat idealan prostor, i za šta pitat UNDP ili koga već. kod nas u Rajvosa puno bendova daje pare na probe, od kojih bi komotno mogli uzeti novu opremu. tako bi bilo dobro pitat određenu organizaciju za donaciju za opremu i sređivanje prostora, prijave se bendovi, i onda se počne sa radom. i svaki mjesec se mijenjaju termini da svima odgovara. dobro si me potaknuo da razmislim malo o tome :D


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: RE:Activate
PostPosted: 09. 10. 2011. 15:46 
Offline
User avatar

Joined: 28. 07. 2011. 11:04
Posts: 1119
Ne bih da budem bezobrazan, ali kao osoba koja je radila za nevladinu organizaciju prije dobro mi je poznat sistem prosenja.

Nema tu nista posebno komplikovano, ukoliko niste sposobni uraditi neophodnu papirologiju, koja zaista nije preteska ali zahtjeva malo grijanja guzice i pretrazivanja po internetu, obrazovanja i organiziranog zdruzenog napora, mozete uvjek naci nekog ko je vec uspjesno iskamcio sredstva od medjunarodnih organizacija prije, pa tim istim platit za konsultacije.

Projekat mora imati konkretni cilj i jasno obznaniti kako do tog cilja namjerava doci. Zatim se treba zaputiti u relevantne institucije, Sarajevo je ipak glavni grad i svi su tu, ambasade, British Council, Schuler Helfen Leben, Goethe institut, Soros, te bruka drugih, neznam sad kakva je situacija tacno. Ako treba i u domace, ja se nebi stidio ni religijskim ni nacionalnim "fondacijama" zalupat na vrata. Ali naravno bez nekih brojki i indikatora intrinzicnog dobra za drustvo kroz razvoj individua, tesko.

Mislim, to je daleko od nemoguceg, ali mi je neshvatljivo da i dan danas u Sarajevu pojedinci zaradjuju solidno za najam prostorija koje su ravne tamnicama i kanalizacijskim odvodima, sa opremom koja je sekundu od opasnosti po zivot.

Ne vjerujem da bi za startanje takvog projekta trebalo znatno vise od 30,000 maraka (da se pokrije prva godina najma prostorije, nabavka opreme, te plati odrzavanje/potrosni materijal).

Od druge godine to bi vec morala biti prava mala NVO, sa budzetima, planom, daljnjim projektima za razvoj, upravnim odborom...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: RE:Activate
PostPosted: 10. 06. 2012. 13:01 
Offline
User avatar

Joined: 09. 06. 2010. 22:13
Posts: 2797
Location: Tuzla
Je li ovo drži vode?

Razjebali su telex i trebao bi nam neki termin, i da ima bas gitara i pojačalo...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: RE:Activate
PostPosted: 11. 06. 2012. 03:06 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 08. 01. 2004. 05:40
Posts: 6325
Location: Beyond The Sun
.::Grind Bastard::. wrote:
a imam i ja neki ideju tako, da se sredi prostorija za mlade bendove u Sarajevu, kao što je nekad bila UDBA, ali bez "neko ima jednakija prava nego drugi" i sl. samo treba to sve osmislit, kao i komunizam, da ne bude kasnije problema, i skontat idealan prostor, i za šta pitat UNDP ili koga već. kod nas u Rajvosa puno bendova daje pare na probe, od kojih bi komotno mogli uzeti novu opremu. tako bi bilo dobro pitat određenu organizaciju za donaciju za opremu i sređivanje prostora, prijave se bendovi, i onda se počne sa radom. i svaki mjesec se mijenjaju termini da svima odgovara. dobro si me potaknuo da razmislim malo o tome :D


Borise, znam tačno šta misliš i na koga misliš kad kažeš ''neki su jednakiji od drugih'', ali ti mogu reći iz iskustva da nema šanse da ppostigneš ono što misliš sa više bendova - to maksimalno možeš samo sa ljudima sa kojima si na ''ti'' u svakom aspektu života. Poenta je da će jednostavno neki davati više, a neki davati manje.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: RE:Activate
PostPosted: 11. 06. 2012. 10:31 
Offline
User avatar

Joined: 09. 08. 2009. 12:33
Posts: 2005
Location: Tuzla
core wrote:
Je li ovo drži vode?

Razjebali su telex i trebao bi nam neki termin, i da ima bas gitara i pojačalo...


ima bass pojacalo al nema bass gitare, nema uopste instrumenata osim bubnja


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 9 posts ] 

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group