Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 18. 04. 2024. 16:55

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 4 posts ] 
Author Message
 Post subject: Čitanje za Ubuntu - projekt pomoći slijepim i slabovidnim li
PostPosted: 30. 01. 2012. 01:53 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 08. 01. 2004. 05:40
Posts: 6325
Location: Beyond The Sun
Image

Quote:
Ovo je projekat namijenjen slijepim i slabovidnim učenicima i studentima u Bosni i Hercegovini. Cilj nam je da povežemo sve vas koji ste učenici ili studenti i koji biste mogli pomoći svojim slijepim i slabovidnim kolegama čitajući knjige koje su i njima potrebne i snimiti ih u formi audio knjige u mp3 formatu koristeći open-source software.

Evo o čemu se radi. Prokejekt podržan od British Councila nije samo za školske udžbenike, iako mu je to primarna namjena. Sva slijepa i slabovidna lica registrovana u Uniji slijepih u Bosni i Hercegovini mogu pristupiti sajtu i slušati ove audio knjige. Dakle, ako nemate neke knjige na raspolaganju, književnost je također veoma dobrodošla. Pazi se na dvije stvari:

a) da knjige budu na bosanskom/hrvatskom/srpskom jeziku i da već nije snimljena audio book verzija na ovim jezicima;
b) da ne budu na engleskom.

Više informacija možete potražiti na http://www.citanje.org i priključiti se ovoj akciji. Treba vam samo mikrofon, malo više želje i malo tehničkog iskustva da to zvuči razumljivo.

Ja trenutno snimam "Dnevnik Ane Frank", a onda ću nastaviti sa par horror romana i nekim domaćim romanima.

Bujrum pitati ako koga nešto interesuje.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Čitanje za Ubuntu - projekt pomoći slijepim i slabovidnim li
PostPosted: 30. 01. 2012. 11:16 
Offline
User avatar

Joined: 28. 03. 2009. 17:36
Posts: 1748
Location: Oslo/Trondheim
Ja sam davno radio par audio knjiga,dobar spiker,dobra produkcija,jedini problem da to pronađem na svom računaru..svakako sam voljan pomoći.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Čitanje za Ubuntu - projekt pomoći slijepim i slabovidnim li
PostPosted: 31. 01. 2012. 23:25 
Offline
User avatar

Joined: 30. 03. 2005. 01:20
Posts: 3472
Location: GB
U udruženju studenata sa posebnim potrebama u Tuzli imamo dosta stručne literature iz raznih oblasti kao što su pravo, medicina, psihologija itd već prebačene u mp3 format pa bi mogao ovih dana da to sakupim i pošaljem. Ima i dosta kaseta snimljenih pa ne znam kako to prebaciti u mp3. jel može tu neko pomoći ???


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Čitanje za Ubuntu - projekt pomoći slijepim i slabovidnim li
PostPosted: 01. 02. 2012. 00:37 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 08. 01. 2004. 05:40
Posts: 6325
Location: Beyond The Sun
Dinko, pošalji pitanje u vezi toga na fedjak@gmail.com pa pitaj jel to ide, molim te.


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 4 posts ] 

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group