Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 28. 04. 2024. 16:17

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 103 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
Author Message
 Post subject: Hors
PostPosted: 15. 12. 2004. 15:22 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
Jel ko od vas bio dovoljno blesav da proba?

Ako jeste...utisci? Ako niste, mojtene odgovorat.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 15. 12. 2004. 17:08 
Offline
User avatar

Joined: 28. 09. 2004. 10:09
Posts: 27
jesam ja jednom u zagrebu, platio oko 30kuna za 5minuta. Cudni su ti konji :-)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 15. 12. 2004. 17:46 
Offline
User avatar

Joined: 18. 04. 2004. 17:53
Posts: 1046
jes lako je vama s dobrom scenom jel...
FUSH FUSH FUSH


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Hors
PostPosted: 15. 12. 2004. 17:52 
Offline
User avatar

Joined: 18. 11. 2003. 14:53
Posts: 3446
Location: 21.02.2009
KoldVoid wrote:
Jel ko od vas bio dovoljno blesav da proba?

Ako jeste...utisci? Ako niste, mojtene odgovorat.


sine libijac, pa koji ce ti to kurac! :roll:

evo javio sam se, iako nisam nikad u zivotu probao niti cu, ali sam jednom (davne 1997, u poznatom kaficu Internetu koji je tada bio mrtvo okupljaliste stranaca, narkomana, kurvi, pedera i sve ostale "urbane gerile" grada Sarajeva) drzao mom tadasnjem frendu gumu oko ruke u wc-u istog lokala dok si je on ubrizgavao doticnu smedju materiju u sirotu venu - naime bio sam strasno pjan, mlad i neiskusan pa sam pristao to napraviti i sad mi je neizmjerno drago jer uz moj stav NE prema bilo kakvoj drogi ovo iskustvo mi je samo zapecatilo to NE za sva vremena. To sto sam uradio mi se vishe gadilo pargodina poslije nego u datom trenutku ali ipak najvishe od svega me zgrozilo sto se dogodilo tom covjeku nakon par godina!
Ja sam vrlo cudan covjek, pokleknem za malim stvarima (npr. skrsim lovu za cd ili koncert kad ne bih smio) ali ne bi me Alah natjero da probam bilo kakvu drogu - NIKAD. Boli me kurac sta neko drugi radi, osim ako mi nije drag cojek pa mu kazem sta ce ti to, inace se ne mjesam.

A ako cemo biti brutalno iskreni moja prva velika ljubav, holandjanka koja je bila starija od mene tri godine je smrkala hors 2 godine i ljudi vjerujte to sto si je napravila od mozga - to je nepovratno! Kakve su bile posljedice tog konzumiranja ja ih nebi pozelio ni najgorem neprijatelju. Grozno, jadno i tuzno! Zato Horsasi laka vam zemlja!

I have spoken!


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 15. 12. 2004. 18:20 
Offline

Joined: 26. 07. 2004. 12:54
Posts: 2790
Nemesis wrote:
jes lako je vama s dobrom scenom jel...
FUSH FUSH FUSH


kakve to veze ima sa scenom, u tuzli scena nula spram stockholma al ima ovisnika o heroinu u istom ako ne i visem procentu...

FUKK IT


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 15. 12. 2004. 19:45 
Offline
User avatar

Joined: 27. 10. 2004. 21:41
Posts: 1914
Location: The Coast Of Malabar (zagreb)
ja se držim one...reci NE drogama... :wink: niti ikad probala koju, nit' ću ikad probat...wau divim se sama sebi 8)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 15. 12. 2004. 21:21 
Offline
User avatar

Joined: 18. 04. 2004. 17:53
Posts: 1046
khasma wrote:
kakve to veze ima sa scenom, u tuzli scena nula spram stockholma al ima ovisnika o heroinu u istom ako ne i visem procentu...
FUKK IT


Nisam mislila na tu scenu, vec 'scena' je univerzalni naziv za mjesta gdje mozes pronac odredjenu raju, zbavit i zaraditi drogu... isto sto imas i hash - scenu pa i hors - scenu..

jaka scena - dobra droga


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 15. 12. 2004. 23:31 
Offline
User avatar

Joined: 16. 03. 2003. 02:27
Posts: 1194
Location: Tuzla
HEAVY DRUGS STOP - HEAVY METAL NON-STOP !!!!!!!


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 16. 12. 2004. 03:12 
Offline

Joined: 26. 07. 2004. 12:54
Posts: 2790
Nemesis wrote:
khasma wrote:
kakve to veze ima sa scenom, u tuzli scena nula spram stockholma al ima ovisnika o heroinu u istom ako ne i visem procentu...
FUKK IT


Nisam mislila na tu scenu, vec 'scena' je univerzalni naziv za mjesta gdje mozes pronac odredjenu raju, zbavit i zaraditi drogu... isto sto imas i hash - scenu pa i hors - scenu..

jaka scena - dobra droga


sorry, fukk it anyway ;)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 16. 12. 2004. 05:30 
Offline

Joined: 08. 06. 2003. 02:14
Posts: 388
Ne pada mi na pamet da probam to sranje, ali moram priznat' da bi' bio u iskusenju da probam LSD. Od svih droga LSD mi je jedini privlacan zbog halucinacija. Medjutim, uzimajuci u obzir moj cvrst karakter ( :lol: :lol: :lol: ) ipak mislim da bih rekao Ne.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 16. 12. 2004. 12:35 
Offline
User avatar

Joined: 16. 03. 2003. 02:27
Posts: 1194
Location: Tuzla
I bolje da ti je cvrst karakter ako ne zelis halucinirat do kraja zivota...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 16. 12. 2004. 12:43 
Offline
User avatar

Joined: 18. 01. 2004. 16:32
Posts: 277
Location: svicarska
jebes drogu, radije popijes koje pivce vise nego to...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 16. 12. 2004. 15:15 
Offline

Joined: 03. 08. 2004. 15:13
Posts: 1045
Location: The Tuzla
pice more, pusenje duhana more, al bilo koja vrsta droge ( ne bitno jel pusenje il ubriizgavanje) ne dolazi u obzir . ma nea sanse ama bas nikake, 0%.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 16. 12. 2004. 15:34 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
Eh vako.

Ja nisam bio u najboljem pishicko-emotivnom stanju (doduse, nisam to nikako vec zadnjih pet godina al manje bitno) zadnjih par mjeseci. Dosta moje raje ovdje u zadnjoj godini je zestoko eksperimentisalo sa razlicitim teskim gudrama. Jos su nam ostali meskal, eter i par stvarcica. SVE ostalo nam je proslo kroz ruke, od Ketamina, Kodeina, preko Rohipnola, Gljiva, Koke, pa sve do efedrina, metadrina i ostalih kuraca. U besramnom pokusaju emulacije Huntera S. Thompsona neki ce reci... ali kad krenete tim putem to je jedini logican ishod.

Glorifikacija teskih droga je po meni normalna pojava. Previse demonizirane supstance od strane danasnjeg hipokriticarskog drustva logicno postaju kljuc nekih drugih nivoa svjesnosti buntovnoj djeci i slicnim slucajevima. Imajuci u vidu da sam jedan od onih koji su sve svoje greske u zivotu napravili sa pivom u ruci, nikad nisam nit cu nesto specificno voljeti alkohol. Ja i trava smo konsekventno, sasvim druga prica.

Moje prvo iskustvo sa hemijom je bilo pubertetsko i nekonsekventno (Artan, Rohipnol). Nakon toga su naisle bobe koje zaista nikad vise ne bih zelio probati, radje bih imo gripu 7 dana, bolji djir, tiltanje slike, motoricka narusenost i hipertenzija su susta suprotnost mog "blazenog stanja". Dugo sam se opirao i koki i horsu koje su moji haveri besramno tamanili kad god bi naisla prilika. Sve dok...

U medjuvremenu sam probao i opium koji mi se isto tako nije nesto specijalno dojmio. Valjda je taj hors trebao biti bolji. Pocelo je sa smrkanjem "braon secera" koji je jedina varijanta nama dostupna. Onda se preslo na "jurenje zmaja" iliti folija, slamka i upaljac trik.

Naravno sve je to bilo udure ali neminovno je da u istrazivanju neke gudre pokusate da je dovedete do finalnog zakljucka. And there comes the needle... Jasno mi je zasto neki vole heroin. Zasto ga neki velicaju do nebesa. A opet, jos mi je jasnije zasto je u listi Crowley-evih opijata Hors na samom dnu odmah ispod alkohola. Vidite, Heroin, kao i srodne supstance Morfij i Opium je suptilan opijat, ne osjeti se, euforija horsa se manifestira samo intravenoznim ubrizgavanjem, i u tom slucaju, prije bih rekao da je to neko "totalno ukidanje" nego bilo kakva "euforija". Heroin je u biti sve ono sto je alkohol u narodnim poslovicama a nije uistinu. Na horsu sve postaje bezivotno, nebitno, sama egzistencija postaje toliko dubiozno iskustvo da vas ne treba cuditi ni malo ona narodna o horsasima koji leze u svojim govnima. Kakve god emocije imali, hors ce ih ukinuti. Blazeno stanje, al samo ako ZAISTA imate nepremostive probleme ili ne znate gledati na svjetliju stranu. Prvi cu reci da se u idealu nalazim u takvom opisu. Po teoriji koju sam predstavljam po svemu sam prvi kandidat za vjecitog horsasa, ali...U bilo kojem slucaju, jedan "hit" niz iglicu je u najbolju ruku sve ono sto je pijanka do jutra, samo bez glavobolja, povracanja, vrtoglavice i bezrazlozne, ofirajuce spike, te bez mahmurluka poslije. No dok je alkohol varljiv, dok umjesto da vam tugu ukine, alkohol vas moze bacit i u tesku depresiju. Hors nece...

Ali tu dolazimo do mog zakljucka i primarnog razloga zasto nisam vise nikad ni pomislio o horsu, pa ni o ostalim gudrama koje sam probao, nakon prve serije pokusa. Kao i alkohol, hors je jama, cilj, a ne sredstvo. Stavljajuci na stranu da su meni i mojoj blizoj okolini u zadnjih par mjeseci sve gudre cilj vise nego sredstvo, hors sam po sebi, po svojem ophodjenju, definisenje ciljeve. Kao i alkohol, ima sposobnost da od vas napravi nesto sasvim drugo samo u drugacijem smislu. Neukom papku kao meni cesto bude tesko pretvoriti esenciju tog narkomanskog delirijuma u rjeci ali opisno...

Prvo nastupa lagana odsutnost, postepeno se pretvarajuci u skoro bestezinsko stanje. Ako ste "bad tripper" ili olako receno papak nedostatak osjetnosti opijata ce vas izludjet dok ne skrsite sve sto vam stoji pred rukom (vazi samo za konzumaciju neintravenoznog tipa), a i onda mozda ne dodjete do zeljenog ili ocekivanog rezultata. Opet, u opustenosti heroin se ne moze osjetiti. Samo spric to moze docarati nazalost, ai u tom slucaju, to ce biti samo kompletna cerebralna paraliza. Negdje u pola sata od konzumacije nastupa tipicno alkoholicarski tersluk te generalna nezainteresiranost samo sto horsas nije ni pet posto tako lako nadrazljiv koliko alkoholicar. Halucinacija, kao sto svi znate, nema. Osjecaja srece, zadovoljstva i ostalih stonerskih afiniteta, nigdje na mapi. Indiferentnost je tu, ali kad platis tesku lovu da se jednu noc regalno ukines, indiferentnost nije ni blizu dovoljna.

Heroin kao i alkohol proizvodi rupe u pamcenju samo daleko drasticnije. Kao i alkos, horsas ne osjeti da je omamljen, te ce konstantno misliti da je u totalnoj normali. Dok alkos ponekad poklekne i osjeti vrtoglavicu te se sjeti svojeg stanja, razum je kompletno unisten kod horsasa.

Puno je rock fabula napisano o konzumerizmu. Jos vise o samim narkoticima i njihovom "poboljsavanju" osjecaja pri konzumaciji bilo cega, hrane, pica, umjetnosti ili zabave. Govna i laz. Idealna muzika za horsasa je tisina, idealan film je crn ekran, idealan seks je drkanje, idealna hrana ili pice su jos vise horsa. Horsasu nije ni do cega. I sve nas to dovodi do one najruznije strane ove preskupe i mitoloske supstance. OVISNOST.

Iako nisam ubacio dovoljno djubra u svoje tjelo da bih postao iole psihicki a kamoli fizicki ovisnik u bilo kojem smislu (moja iskrena procjena je nekih 5 do 6 grama u toku 3 dana, od toga jedva pola grama intravenozno), zdravstvene poslijedice su bolno ocite, pogotovo kad ponestane trave. Radikalne smjene brutalno tvrde stolice, ko da tjerate buzdovan kroz supak i kompletne tecnosti, prehlada, nos koji neprestano curi, malaksavost, glavobolje...sve je tu djuture. Fala dragom sejtanu pa me ne natjera dalje. Kakav bi tek onda bio. Iako vrlo dobro znam da bi samo jedna ciza sve to ukinula, radje cu preboljet. Nista nije tako gadno kao ukus te hemikalije u sinusima. Sad kad bi neko skonto caj od opiuma meni bude zlo od mirisa.

Strah da ti se nesto moze svidjet je jebena boljka. U slucaju negativnog ishoda situacije o kojoj se strahuje, moze doci do kompletnog rusenja citavog sistema vrijednosti individualca te promjene licnosti pod kutom od 180 stepeni. Priznajem da me je bilo strah horsa i koke, prvenstveno zato sto sam se bojao da ce mi leci previse. Na svu srecu ispada da sam medju malobrojnim likovima kojima travu nije moguce nicim zamjenit. Jebiga, stoniran covjek je GLAD. Za svim, za svacim. Megalomanija u dobroti i nezasitljiva prozdrljivost svih mogucih osjecajnih nadrazaja. Od muzike, filmova, seksa, hrane, pa do citanja knjiga i udaranja u tamburu, sve je pozeljno na travi, i sve ima daleko bolji smek nego bez nje. Na travi se mozes smijat i najgorem zlu i nesreci. Na travi mozes bit sve sto ti kurcu cejf. Hors je inverzni princip. Susta suprotnost. A ja i slicni meni ionako imaju dovoljno rupa i praznina u sebi u normali, da nam taj jebeni Heroin bude apsolutno nepotreban.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 16. 12. 2004. 16:24 
Offline
User avatar

Joined: 12. 05. 2004. 22:00
Posts: 1095
Location: dark water
Nisam probala..niti namjeravam, niti bilo koju drugu drogu. Doduse, nikad ne reci nikad


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 16. 12. 2004. 17:54 
Offline
User avatar

Joined: 25. 06. 2003. 14:10
Posts: 1448
Location: Beograd
vidis i ja sam u tripu da nista necu probati i tako ce i biti (vise ljudi iz moje blize okoline je od trave propalo ma kolko to nekima zvucalo nemoguce), ali sam (bar tako mislim) jedan od retkih koji je uopste procitao tvoj post. ne smatram te idiotom zato sto se drogiras. sa jedne strane svaka ti cast sto napisa ovo, da ti se vise svidja trava - zato sto daje nekakvo pozitivno osecanje, a ne hors koji samo ubija coveka - dok je pod dejstvom covek se moze (po meni) smatrati mrtvim - ne reaguje ni na sta - nista ga ne zanima - nema tripove...... ali, uvek postoji to ali, ja licno bih ti preporucio (mada mislim da ces, kao i vecina starijih od mene, samo prezreti moj savet pod izgovorom "klinac" - tacno je da ja ovo pisem sa svojih 17 godina, ali zar ti i svi ostali niste mislili da pricate nesto pametno, da mozete promeniti prokleti svet, i vec imali par teorija o zivotu i postojanju i znate vec na sta mislim?) da nastavim, preporucio bih ti (i svima ostalima koji to rade) da prestanes da uzmias i travu, a da ne spominjem bilo sta drugo, ma kolko to bezazleno izgledalo, ljudi se jedva skidaju sa toga, i posle toga nikad nisu vise isti - ovo znam iz licnog iskustva, neki ljudi to kojih mi je stalo su bukvalno propali, ali mi je jako tesko da pricam o tome, i ne zelim bas ovako javno (ako nekog bas zanima javite se na private) propali i fizicki i psihicki.....evo sad ne mogu dalje o tome, jer upravo mi krenuse suze zato sto sam setio tih ljudi (ma kolko to nekima izgledalo pateticno i smesno - tako je i ne stidim se toga - imam 17 god i imam stav veruj u sebe ili umri, ali opet ovo je jedna jebeno prirodna stvar, i ako je to nekome gay ili bilo sta slicno moze samo da se tera, i zamolio bih ga da ne komentarise) . i alkohol koji toliko napadas - u redu jeste sranje (sve sto stvara zavisnost i ostavlja trajne posledice je sranje) ja licno pijem SAMO pivo, po mogucstvu crno, ali iako je sranje, droga (bilo kakva) je mnogo vece sranje, tako da je bolje skinuti se sa toga i piti alkohol i pusiti obicne cigare da bi se izbegla kriza i vec kako to ide.....i tako ovo je totalno konfuzno jer mi trenutno sve zbrkano u glavi.......nadam se da ces ti, kold, procitati ovaj post i odgovoriti na njega, jer imam visoko misljenje o tebi i smatram te veoma intaligentnim i nadam se da ces sada svojim postom dokazati da su prethodni postovi bili tvoji licni a ne "prepisani iz enciklopedije". ceo zivot mi govore da sam natprosecno intaligentan ali prvi put mi je stalo da neko tako misli (ovo se odnosi na tebe kold) i da mi odgovori kao sebi ravnom......sve najbolje


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 16. 12. 2004. 17:57 
Offline
User avatar

Joined: 25. 06. 2003. 14:10
Posts: 1448
Location: Beograd
....zaboravih da kazem da ima 9999999999 razloga zbog kojih neko moze poceti da koristi travu, hors ili bilo sta i da niko ne moze reci da je on/ona kreten zbog toga, mozda bi i vi, ja ili bilo ko na njihovom mestu pokleknuo i poceo da koristi....


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 16. 12. 2004. 18:18 
Offline
User avatar

Joined: 24. 09. 2004. 01:54
Posts: 586
probala i konzumiram jedino travu i htjela bi gljivetine.
a ostalo... "sve mi je dopusteno ali necu da mnome nesto vlada"...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 16. 12. 2004. 20:01 
Offline
User avatar

Joined: 18. 04. 2004. 17:53
Posts: 1046
odvikavanje, odvikavanje, odvikavanje...
e valijum ba skoro 3 put skuplji od horsa bokte..


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 16. 12. 2004. 20:07 
Offline
User avatar

Joined: 27. 10. 2004. 21:41
Posts: 1914
Location: The Coast Of Malabar (zagreb)
ma jebo droge 8)


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 103 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 23 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group