Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 27. 04. 2024. 22:22

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 11597 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 580  Next
Author Message
 Post subject:
PostPosted: 26. 11. 2005. 01:59 
Offline
User avatar

Joined: 02. 06. 2003. 00:22
Posts: 4350
Location: Å iroki Brijeg
Fasizam tu je relativna stvar i subjected to discussion.. religija je vec osobni izbor koliko i rodjenjem 'data', nekome glupost, nekome stup u zivotu.. cisto generalno govoreci..


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 26. 11. 2005. 02:08 
Offline
User avatar

Joined: 15. 05. 2005. 18:07
Posts: 563
Location: Mostar
RIP

Nek ti je laka crna zemlja. :cry:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 26. 11. 2005. 02:11 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
Archangel wrote:
Fasizam tu je relativna stvar i subjected to discussion.. religija je vec osobni izbor koliko i rodjenjem 'data', nekome glupost, nekome stup u zivotu.. cisto generalno govoreci..


Dok vidim fudbal kao prilicno praktican nacin paradiranja nekih neizbjezivih niskih podriva Balkanskih mjestana, NS skinizmi i oltar gejevstvo su, ako su stup u necijem zivotu, prilicno tragican odraz neintelektualnosti pojedinca...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 26. 11. 2005. 02:31 
Offline
User avatar

Joined: 02. 06. 2003. 00:22
Posts: 4350
Location: Å iroki Brijeg
KoldVoid wrote:
Archangel wrote:
Fasizam tu je relativna stvar i subjected to discussion.. religija je vec osobni izbor koliko i rodjenjem 'data', nekome glupost, nekome stup u zivotu.. cisto generalno govoreci..


Dok vidim fudbal kao prilicno praktican nacin paradiranja nekih neizbjezivih niskih podriva Balkanskih mjestana, NS skinizmi i oltar gejevstvo su, ako su stup u necijem zivotu, prilicno tragican odraz neintelektualnosti pojedinca...


Primjeri uopcenog NS skinizma..? neintelektualnost je sirok pojam not to be confused with one's religion, bar ne primarno, a i rekoh cisto generalno, znas na sto sam mislio.. jedno je posmatrati to s distanciranog socioloskog gledista, drugo s tradicijskog, obicajnog te sa snaznim osjecajem pripadnosti i identifikacije.. nije stvar u formalnoj izjavi iste nit snazne vjere, vec onoga sto predstavlja u jednom vrijednosnom sustavu, smislu, zajednistvu..


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 26. 11. 2005. 02:45 
Offline
User avatar

Joined: 25. 02. 2003. 22:11
Posts: 1782
Location: Kraljevski grad Visoko
a sto mi ide na kurac kad podju srat ljudi koji su u zivotu pregledali pet utakmica preko TV-a


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 26. 11. 2005. 12:04 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
hot_blood wrote:
a sto mi ide na kurac kad podju srat ljudi koji su u zivotu pregledali pet utakmica preko TV-a


ej kuleru, postedi nas svoje ultranazi logike ovaj put...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 26. 11. 2005. 12:24 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
Archangel wrote:
KoldVoid wrote:
Archangel wrote:
Fasizam tu je relativna stvar i subjected to discussion.. religija je vec osobni izbor koliko i rodjenjem 'data', nekome glupost, nekome stup u zivotu.. cisto generalno govoreci..


Dok vidim fudbal kao prilicno praktican nacin paradiranja nekih neizbjezivih niskih podriva Balkanskih mjestana, NS skinizmi i oltar gejevstvo su, ako su stup u necijem zivotu, prilicno tragican odraz neintelektualnosti pojedinca...


Primjeri uopcenog NS skinizma..? neintelektualnost je sirok pojam not to be confused with one's religion, bar ne primarno, a i rekoh cisto generalno, znas na sto sam mislio.. jedno je posmatrati to s distanciranog socioloskog gledista, drugo s tradicijskog, obicajnog te sa snaznim osjecajem pripadnosti i identifikacije.. nije stvar u formalnoj izjavi iste nit snazne vjere, vec onoga sto predstavlja u jednom vrijednosnom sustavu, smislu, zajednistvu..


Sve je to na mjestu, ali ako primjenimo Hegelov princip covjeka u vremenu, na svakom od nas koji je iznad debilizama i gluposti koje zarazuju mase je duznost da izoliramo i ocjenimo nuspojave u nasem okruzenju. Ja cvrsto stojim iza ideje da je sasvim zdravo imati zestoke netrpeljivosti na tribinama, to je ono sto cini jednu drzavu zaista, bez natjecaja nema napretka, ali kada se "revolucionari" i predstavnici vrijednosti jedne komune hvataju za propale, totalno izofirane ideale, duznost je svjesnim da se izoliraju od momenta...to je sasvim jednostavno, glupe furke dominiraju, a na nama je da ih unistimo....

Paz jarane ja znam da si ti Shokac samo takav (ovo ne shvataj kao neku uvredu, valjda sam nalazish cast u tome, ko sto je i zdravo jebga), ali ispoljavanje te individualnosti i nadri-Hrvatstva se moze daleko bolje ispoljit sa simbolima istorije koju sami ljudi u sebi imaju (kao na odredjenim transparentima na istoj tribini), ne seljackim fatanjem za debilizme koji su preglupi cak i u onom djelu svjeta prema kojem svi pretendiramo...kao keltski kriz i crveno-bjelo-crno...Mislim, kome to treba predstavit prijetnju? Mladim Muslimanima (tj. bivsim SS-ovcima) il Ravnogorskom Pokretu? Kolko ja znam svi su bili za istu stvar...

Da priznam, slican fenomen tlachi sve klubove u BiH, sto je najgore, to sve daje auru infantilizma procesu, i politicke nezrelosti. Za rezultat to tjera ljude koji bi se, pored svih sjebova nase vukojebinske drzave (ma sta bio, Kokardas iz Banja Luke, Pavelicevac sa Hercegovackog krsa, ha pokusaj Osmanlijskog Spahije...) integrirali u ono sto ova drzava nudi kao zabavu, samo dalje od svih njenih aspekata...

I onda se pitamo, kako to da jedini koji ne zbrisu u susjedne drzave il dalje, samim potezom izdavajuci svoju narodnost za saku dolara, su jebeni prototipi pecinara dvadeset i prvog stoljeca...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 26. 11. 2005. 13:19 
Offline
User avatar

Joined: 25. 02. 2003. 22:11
Posts: 1782
Location: Kraljevski grad Visoko
alo ba boli me kurac jel ko nacista il nije...dosta tvojih preseravanja, usro si sve teme na forumu sa svojim sranjima...odjebi ako nemas nista rec vezano za sport


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 26. 11. 2005. 14:06 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
jes, ja sam poster-boj za SDA na ovom forumu...al fakat...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 26. 11. 2005. 17:01 
Offline
User avatar

Joined: 04. 10. 2003. 16:02
Posts: 3906
Location: Shores Of Jadran
hot_blood wrote:
alo ba boli me kurac jel ko nacista il nije...dosta tvojih preseravanja, usro si sve teme na forumu sa svojim sranjima...odjebi ako nemas nista rec vezano za sport


kolko sam ja uspio primjetit ti si dosad zasao samo u generalne i offtopic.
sve dok ima ljudi koje "boli kurac" bit ce i "nazi/christian" seljačina.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 26. 11. 2005. 17:21 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 14. 07. 2003. 19:20
Posts: 6275
...i evo zasto je fudbal sranje


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 28. 11. 2005. 01:04 
Offline
User avatar

Joined: 25. 02. 2003. 22:11
Posts: 1782
Location: Kraljevski grad Visoko
pungas.com wrote:
Bivši svjetski šampion Richard Burns, jedini englez koji je uspio da osvojio ovo takmičenje, umro je od moždanog tumora koji ga je primorao da se povuče iz takmičenja na kraju 2003.

Osvajač titule 2001 godine pobijedio je na 10 relija tokom svoje 13-o godišnje karijere, a
vozio je za timove Mitshubishi, Peugeot i Subaru.

"Od početka Richard je znao da su njegove šanse male i pored toga borio se protiv svoje bolesti
hrabro i sa određenom dozom humora," stoji u izjavi Burns-ove porodice. " Nakon podvrgavanja hemoterapiji i radioterapiji, bio je u mogucnosti da napusti bolnicu tokom ljeta 2004. U jednom periodu njegovo zdravlje je pokazivalo znakove napretka, ali posle šest mjeseci opet je počelo da se pogoršava".

Odlučan u borbi protiv svoje bolesti, podvrgnut je operaciji početkom ove godine.
Ublažavanje simptoma bolesti, omogućilo mu je da ostane aktivan i tokom avgusta učestvovao
je u paradi reli automobila koje je vozio tokom svoje karijere i bio je dirnut sa toplinom
prijema. Na kraju se ispostavilo da čudo ne postoji i Richard je nedavno pao u komu.

Burns je bio jedan od prvih modernih reli vozača, bio je takođe dio novog talasa talentovanih Britanskih vozača zajedno sa dugogodišnijm prijateljem i suaprnikom Collin McRae. Oba vozača su stekla svoju reputaciju u timu Subarua dok je Burns postao sinonim tima.

Burns je svoj prvi značajan uspjeh ostvario 1990 kada je pobjedio u Britanskoj Peugeot 205GTI
seriji a svoj debi u WRC-u napravio je krajem godine i to na domaćem reliju RAC Rally
završivši kao 28. Burns se 1993 pridružuje timu Subarua.

Nakon nekoliko izleta sa Subaruom, Burns prelazi u Mitshubishi 1996 i završava kao drugi na
Safari reliju na kojem je i zabilježio svoju prvu pobjedu 1998 kada je vozio u timu sa Tommi Makinen-om.

Burns se nakon toga vraće u Subaru i 1999 titulu gubi od bivšeg kolege Tommi Makkinen-a a 2000
od vozača Peugeota Marcus Gronholm-a. Napokon 2001 postiže svoj najveći uspjeh i osvaja WRC
Å¡ampionat u veoma napetoj borbi sa Gronholm-om.

Nakon toga Burns prelazi u tim Peugeot gdje mu je timski partner bio Marcus Gronholm, međutim
Burns je imao problema u svojoj prvoj sezoni za francuski tim i to sa manjkom gripa sa 206WRC.
Tokom 2003 bio je jedan od najkonstantnijih vozača koji su završavali relije i ušao je u neizvjesnu završnicu te sezone.

Burns je planirao da se 2004 vrati u tim Subaru, ali je nažalost morao da napusti takmičnje jer
mu je otkriven moždani tumor (astricytoma).


RIP

veceras na OBN
new england- kansas city
:D


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 28. 11. 2005. 02:38 
Offline
User avatar

Joined: 02. 06. 2003. 00:22
Posts: 4350
Location: Å iroki Brijeg
KoldVoid wrote:

Sve je to na mjestu, ali ako primjenimo Hegelov princip covjeka u vremenu, na svakom od nas koji je iznad debilizama i gluposti koje zarazuju mase je duznost da izoliramo i ocjenimo nuspojave u nasem okruzenju. Ja cvrsto stojim iza ideje da je sasvim zdravo imati zestoke netrpeljivosti na tribinama, to je ono sto cini jednu drzavu zaista, bez natjecaja nema napretka, ali kada se "revolucionari" i predstavnici vrijednosti jedne komune hvataju za propale, totalno izofirane ideale, duznost je svjesnim da se izoliraju od momenta...to je sasvim jednostavno, glupe furke dominiraju, a na nama je da ih unistimo....


Eh, i ti bi to sve primijenio na balkanski model..? To su ti vec cisto teoretska razglabanja i realno gledajuci u danasnjem vremenu utopije kad uzmes u obzir gdje se sve to odvija.. cijeli Hegelov princip pada u vodu jer da bi se primijenio mora se htjeti primijeniti od vecine ljudi, a taj stupanj je jos nedostizan u konkretnim primjerima.. promatrati to iz izolirane sredine i osudjivati te zivjeti u istoj je nesto sasvim drugo.. a to je opci problem, ne samo doticnih..

Quote:
Paz jarane ja znam da si ti Shokac samo takav (ovo ne shvataj kao neku uvredu, valjda sam nalazish cast u tome, ko sto je i zdravo jebga), ali ispoljavanje te individualnosti i nadri-Hrvatstva se moze daleko bolje ispoljit sa simbolima istorije koju sami ljudi u sebi imaju (kao na odredjenim transparentima na istoj tribini), ne seljackim fatanjem za debilizme koji su preglupi cak i u onom djelu svjeta prema kojem svi pretendiramo...kao keltski kriz i crveno-bjelo-crno...Mislim, kome to treba predstavit prijetnju? Mladim Muslimanima (tj. bivsim SS-ovcima) il Ravnogorskom Pokretu? Kolko ja znam svi su bili za istu stvar...


Nemam sta shvacati kao uvredu tehnicki, to je cista realnost i nalazi se, u slicnim kontextima naravno, u primjeru svih etnickih skupina i ja sam uvijek bio korektan i iskren u vezi toga.. tko to ne priznaje il tocnije ne zeli priznati je il glup il slijep, a najcesce obadvoje..
Nije stvar toliko do nekih 'prijetnji' niti pretenzija koliko do stanja ugrozenosti, manjine, opstanka na svome, sto samim time i zahtijeva identifikaciju, cesto lose usmjerenu u ideoloskom smislu, ali zelim reci primarno u svrhu toga, ne nekih direktnih napada, a to je i karakteristika bilo koje druge skupine u BiH realno.. jer gledaj, to seljacko fatanje za debilizme (tu vec opet sagledavas iz neutralnog aspekta bez nekog navijackog pogleda i politiziras.. mislim, politika je nadasve prisutna danas u tome, ali ipak vecina tih ljudi nije zbog toga tu, a pojedinaca ce uvijek biti..) je u velikoj mjeri odlika i tog djela svijeta kojem pretendiramo, (dapace konstanta je i nema te skupine koja to nema), i koji bi nam trebao biti neki navodni uzor, primjera ti ima milion ako te zanima, vecina locirana po Italiji, samo sto oni to bolje zataskavaju i nemaju tenzija niti problema koje su karakteristika ovih prostora, plus u biti sto je vaznije, utapaju se u masi i uvijek su u manjinama tako da realno gledajuci nema nekog razloga za opcu uzbunu jer su ti brojevi toliko mali, ali naravno zbog extremnog stava exponirani, da je suludo o tome uopce i raspravljati u nekom globalnom kontextu.. jer gledaj, mora se to pratiti malo i s navijackog aspekta, drugacije ne moze ako cemo biti objektivni, a pretpostavit cu da imas ipak neki navijacki staz i da znas sta hocu da kazem.. mislim, toga uvijek ima na tim manifestacijama, ako je ista univerzalna konstanta to je, tako da kad realno sagledas gdje su i na cemu su cak i ti uzori tesko je onda osudjivati problematicne krajeve balkana o kojima se ovdje diskutira.. to se moze jedino vremenom rijesiti..
Keltski kriz je jebga takodjer rasprostranjen diljem navijackih skupina.. ima razna znacenja kao sto i sam znas, prema tome postoji i veliki broj interpretacija sto casual vieweru uvijek ostavlja mogucnost vlastite interpretacije, premda se vecina, s politickog aspekta istina, svodi na slican kalup, ali taj kontext ne mora nuzno biti upotrebljivan u istu svrhu, moze sluziti i u svrhu identifikacije.. uzmi za primjer interesne politicke grupe u Bretonji kojima je teznja bila veci stupanj neovisnosti, veca ravnopravnost, priznanje.. otud identifikacija, bar ove skupine..

Quote:
Da priznam, slican fenomen tlachi sve klubove u BiH, sto je najgore, to sve daje auru infantilizma procesu, i politicke nezrelosti. Za rezultat to tjera ljude koji bi se, pored svih sjebova nase vukojebinske drzave (ma sta bio, Kokardas iz Banja Luke, Pavelicevac sa Hercegovackog krsa, ha pokusaj Osmanlijskog Spahije...) integrirali u ono sto ova drzava nudi kao zabavu, samo dalje od svih njenih aspekata...


A pa e, nista drugo ja ne govorim, al kao sto rekoh, to je konstanta.. a i ne mozes ga nuzno gledati samo iz tog aspekta, bez doze navijackog aspekta tj. (opet).. jebga, all things said na kraju netko ipak mora preci preko nekih stvari i doci i izraziti bar simbolicnu potporu onome sto voli, a takvih je puno vise nego onih koji dolaze na takve manifestacije lijeciti komplexe.. Al ono sto ja hocu da kazem u biti je da prozivanje drugih bez priznavanja vlastitih slicnih ili cak istih 'slabosti' je vec krajnje retardirano pored ocite cinjenice da je hipokriticno.. e TO mi ide na nerve.. ne mislim cisto konkretno na tebe vec na druge primjere..

Quote:
I onda se pitamo, kako to da jedini koji ne zbrisu u susjedne drzave il dalje, samim potezom izdavajuci svoju narodnost za saku dolara, su jebeni prototipi pecinara dvadeset i prvog stoljeca...


Mislim da je to bar ocito.. ;P


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 29. 11. 2005. 17:19 
Offline
User avatar

Joined: 25. 02. 2003. 22:11
Posts: 1782
Location: Kraljevski grad Visoko
jbg ova tema postade ko neka smrtovnica, sjecanja sta li vec :?

Quote:
Odbrambeni igrač holandskog nogometnog prvoligaša Utrechta, David di Tommaso, umro je rano jutros u 27. godini života.
U saopštenju kluba navodi se da je nogometaš umro u snu.

Uzrok smrti zasad nije poznat, a holandski mediji navode da je Francuz imao problema sa srcem.

Di Tommaso je karijeru započeo u Monacu, a prošle sezone su ga navijači Utrechta proglasili za najboljeg nogometaša.

Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 29. 11. 2005. 17:25 
Offline
User avatar

Joined: 12. 05. 2005. 19:52
Posts: 3228
Location: Vienna/Sarajevo
nevjerovatno...svaki put kad vidim da je neki sportista umro sjebem se skroz...
R.I.P.
ufffff


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 29. 11. 2005. 20:54 
Offline
User avatar

Joined: 16. 07. 2005. 13:41
Posts: 577
Location: Valley of the tombstone
i ja isto.stvarno,jebo ti sport,ali opet bez njega ne mozes.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 29. 11. 2005. 21:47 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 14. 07. 2003. 19:20
Posts: 6275
Bosnian Conqueror wrote:
i ja isto.stvarno,jebo ti sport,ali opet bez njega ne mozes.


kako ja mogu? :?


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 29. 11. 2005. 21:54 
Offline
User avatar

Joined: 02. 06. 2003. 00:22
Posts: 4350
Location: Å iroki Brijeg
Isto onako kako neki ne mogu..


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 29. 11. 2005. 21:56 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 14. 07. 2003. 19:20
Posts: 6275
govorio je opcenito,seems to me


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 29. 11. 2005. 21:58 
Offline
User avatar

Joined: 02. 06. 2003. 00:22
Posts: 4350
Location: Å iroki Brijeg
Jes, a ja odgovorio samo tebi.. ;P


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 11597 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 580  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 19 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group