Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 27. 04. 2024. 09:14

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 93 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
Author Message
 Post subject:
PostPosted: 12. 12. 2006. 17:56 
Offline
User avatar

Joined: 13. 08. 2006. 20:39
Posts: 152
Location: zenica
Ma joj pegla mi se sad i ubijat. Kad vidim koliko debila ima na ovom svijetu skontam da im se mogu samo smijati pa mi onda zabavno...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 12. 12. 2006. 18:18 
<[Grind Bastard]> wrote:
[Ubu Noir] wrote:
Quote:
I hate myself and I wanna die


Well why don't you already?


Ohoho, vidi ko se vratio...nije te doogo bilo! :D





:oops:


Top
  
 
 Post subject:
PostPosted: 12. 12. 2006. 18:32 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 08. 06. 2004. 13:51
Posts: 5347
Location: Straight outta C(ompton)-5
leviathanica wrote:
Ma joj pegla mi se sad i ubijat. Kad vidim koliko debila ima na ovom svijetu skontam da im se mogu samo smijati pa mi onda zabavno...


...ali ćeš ipak na kraju povuć obarač i reć "Goodbye Cruel World" :lol:

Don't worry, be happy :D


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 14. 12. 2006. 13:39 
Offline
User avatar

Joined: 13. 08. 2006. 20:39
Posts: 152
Location: zenica
fakat kad vidim koliko ljudi to zeli... dodje mi da....ZIVIM


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 14. 12. 2006. 17:27 
*drama*


Top
  
 
 Post subject:
PostPosted: 14. 12. 2006. 17:37 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 08. 06. 2004. 13:51
Posts: 5347
Location: Straight outta C(ompton)-5
[Ubu Noir] wrote:
*drama*


"no no no drama, you dont want no drama"

Grow up kids, and leave suicidal tendencies to your midlife crisis ;)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 14. 12. 2006. 20:49 
Offline
User avatar

Joined: 09. 09. 2005. 21:17
Posts: 3443
Location: ...u hypothalamusu, zasad...
Sta fali suisajdlu :lol:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 14. 12. 2006. 23:12 
Ode after Litany wrote:
Sta fali suisajdlu :lol:


um,lemme take a wild guess.

razum?


:D


Top
  
 
 Post subject:
PostPosted: 14. 12. 2006. 23:18 
Offline
User avatar

Joined: 09. 09. 2005. 21:17
Posts: 3443
Location: ...u hypothalamusu, zasad...
:lol: Pitanje se odnosilo na band, al', dobro, zenke cesto promase temu...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 14. 12. 2006. 23:23 
pardon,vidjeh da je gospodičnin tmurni život kojeg konstantno privodi kraju,a nikako da dođe do njega,poveo temu.das napisala na engleskom,skontala bih ;)


Top
  
 
 Post subject:
PostPosted: 14. 12. 2006. 23:49 
Offline
User avatar

Joined: 09. 09. 2005. 21:17
Posts: 3443
Location: ...u hypothalamusu, zasad...
Ma, ok. je :wink:, to sam ja malo da "zasolim" u nekom drugom pravcu. Sta znam, ne bih bila toliko kriticna prema njoj, imala sam i sama slicnih furki i ZAISTA pokusaja... Kad godine prodju skontace i sama da je to sve pokusaj, doduse ekstreman, da se privuce paznja. Al' frustracije postoje i ne bi ih trebali negirati ili im se podsmjehivati (ne mislim da si imala taj cilj, da se razumijemo u startu), nego shvatiti cijelu spiku kao njen "izduvni ventil".


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 15. 12. 2006. 03:25 
sve to stoji,no misliš da bi ta djevojka stvarno pokušala ili uradila samoubojstvo?budimo realni.. :lol:
još smješnije je da ista otvara temu o filozofiji
dobro,sad se tema o tom raširila više nego što je trebala,zapravo je počelo s podsmjehom,no svejedno :D


Top
  
 
 Post subject:
PostPosted: 15. 12. 2006. 03:56 
a u kurac,još će se mala iz inata roknut :lol:
okay,we're to blame :D


Top
  
 
 Post subject:
PostPosted: 15. 12. 2006. 04:59 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 08. 06. 2004. 13:51
Posts: 5347
Location: Straight outta C(ompton)-5
Joj koji degenerluk vlada među ovom omladinom, još niste prestali cuclat palčeve, a već biste zagrizli cijev!

BITE THE CONCRETE!!!

Nemojte glumiti mangupe, budite, nemojte govoriti o suicidu, činite isto, nemojte srat, već jedite ISTO!!! 8)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 17. 12. 2006. 20:54 
Offline
User avatar

Joined: 13. 08. 2006. 20:39
Posts: 152
Location: zenica
fakat vi niste normalni

jebote moze neko pomislit da se ovdje spika o filozofiji...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: filozofija
PostPosted: 23. 08. 2007. 16:15 
Offline

Joined: 20. 08. 2007. 20:42
Posts: 19
leviathanica wrote:
dobro, znam da su filozofija i umjetnost dvije razlicite stvari ali bih voljela da mi kazete da li vas to uopce interesuje i ko su vam geniji iz te oblasti stvaralastva

meni licno najbolji je Nietzche, a vama?




za nekoga s lues cerebri i halucinacijama bio je jedan od prvih koji je bio bez dlake na jeziku, vjerovatno je puk'o od toliko religioznih maltretiranja u njegovoj obitelji da mu je Bog dosadio... posvetio se umjetnosti i tjelesnom i indijskoj vedanta filozofiji... umjetnost- svaka, ponajprije glazba (wagner i grčka tragedija) mada nije imao sluha za sviranje, tjelesno- grčke orgije i njegovo kurvanje i indijska filozofija: Zaratustra (ideš li k ženama? ne zaboravi bič!)
ma svaka mu čast, samo:
NIETZSCHE+ WAGNER+ OTTON II.= LUDNICA
:twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: filozofija
PostPosted: 05. 06. 2008. 20:08 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 04. 05. 2008. 07:59
Posts: 4415
Location: Sarajevo-Travnik
Eee ljudi moji. Nietzsche je dobar jedino ako ga razumjete. Ne možete ga razumjeti ako niste čitali Sorena Kierkegaarda a ako mislite da možete - niste normalni i opsjednuti ste iluzijama (mislim da bi ovo Grind Bastard mogao na prvu skontati).

Uglavnom, sjedim danas sa jednim starim profesorom filozofije, cugamo i diplimo o Leibnitz-u (e đe ste bili pisali o matematici a njega ne spomenuli ccc) i njegovoj erotematskoj logici pa se prebacujemo na prirodu apodiktičnih sudova da bi se prebacili na priču kako volimo horrore i kako oni utječu na pisanje (dok gledaš horrore jeli). Znači, od teorijske do praktične filozofske rasprave kratka je linija. Ako mi ne vjerujete aj da diplimo o Wittgensteinu i raspravama o njegovom djelu :mrgreen:

Meni na prvom mjestu - KARL GUSTAV JUNG!!!!
Kasnije - Hegel, Platon (eee kad se sjetim ljeta kad sam Parmenida na Vilsovom čitao a onda se izgubio u šetnji jer nisam kontao ni gdje idem ni jesam li došao il pošao), Marx, Boudrillard, Focault, Husserl itd. Od domaćih - Vaso Pelagić ofkors :mrgreen: , zajebajem se... Stjepan Šimić i djela o Krleži i politici su mi legende, al srcu mi posebno dragi Weber i Durkheim (sociologija rocks baby).
Pošto mi je pravo opredjeljenje - Radbruch (KVLT), Del Vecchio (KVLT+), Hart, Gurvich i naravno, a ko bi drugi bio, naš najdržai Rudopf von Jhering :!:

Olakšah dušu...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: filozofija
PostPosted: 07. 06. 2008. 13:12 
Offline
User avatar

Joined: 09. 09. 2005. 21:17
Posts: 3443
Location: ...u hypothalamusu, zasad...
Sto Junga u filozofe? Mislim, ok., generalno fenomenoloski posmatrano, al' nista bez majcice psihijatrije :mrgreen: u tom kontekstu. Treba to istaci.

Hmmm, sto se Nicea tice... Treba izbjegavati megapopularne i meganamnozene Niceove tumace. Inace, poprilicno mi je gadljiva sva ta naucno-analizatorska fama oko njegovog lika i djela. Konacni argument mu je izostao - JA SAM BOG!!! Dzaba naznake, nikada nije uspio sublimirati masu argumenata u prilog ovoj nedovrsenoj tezi, valjda pronicljivost i intuicija, prije svega, nisu bile dovoljne za konacno ubistvo sujete: ako ja jesam, sta je sa ostalom "stokom". Po meni, Niceu je falila samodozvola za samouevoluiranje, dosljednost samom sebi, bez korekcije pocetnih stavova cak i kad je bilo i vise nego ocigledno da mu to skrnavi misao. Ipak, zahvalna sam mu na impregniranju istocne misli.... Nihilizam - gnosticki kabalizam za pocetnike.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: filozofija
PostPosted: 07. 06. 2008. 16:38 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 04. 05. 2008. 07:59
Posts: 4415
Location: Sarajevo-Travnik
Ma čuj sad jebi ga ljudi zbog (lakše fonetski) Ničea upisuju filozofiju i to je ok ako ih interesuje. Al imaš ovih laika, a ja ih stalno primjećujem koji se za njegov nihilizam hvataju ko komunisti realpolitičke provencijecije marksizma. A pošto je kod potonjih to izvorna misao vulgarizirana isto je i za prvospomeute Niče-fanove. A Kjerkegor je važan jer da nije bilo njega kurac bi i Niče bio nešto više od studenta i profesora par exellance. Može svako pričati šta hoće ali po meni je Soren Kjerkegor u egzistencijalizmu isto što i Dekart u racionalizmu a Carnap i ekipa Kruga Bečke moderne u logičkom pozitivizmu, naposljetku i Niče u nihilizmu.

Evo kako je gledam odnos između (univezralnih a opet kontekstualno i idejno-okvirno-vremensko-prostornih evropskih filozofskih pristupa i teorija) egzistencijalizma i nihilizma.

Egzistencijalizam je puno više od proste reformacije kršćanskih ideologija i institucija budući da u potpunosti odbacuje institucionalnu i duhovnu i materijalnu komponentu religija. Razvija se na sjeveru Evrope a posebno je razvija danac Kjerkegor. Pošto ja ne studiram filozofiju i malo sam ga čitao skroz - izvinjavam se onima koji jesu ako su primjetili da sam fulao poentu, pošto iznosim svoje viđenje je li.
Egzistencijalizam je usmjeren na Čovjeka oslobođenog društvenih konstrukcija.
Nihilizam sa druge strane ništi i samog Čovjeka jer ga shvata kao potonulo govno u septičkoj jami razno-raznih misaonih i materijalnih konstrukcija društva izgrađen preko igri moći. Nadčovjek u nihilizmu je biser koji izlazi iz te septičke jame a Čovjek u egzistencijalizmu treba uvijek da bude u zaštitnom odjelu od razne prljavštine kojom je okružen.

U središtu nihilizma - ideje Nadčovjeka je savršenstvo, u egzistencijalizmu ideja Čovjeka je savršenstvo, u središtu religijskih naučavanja i normativne religija bez obzira kakve konture dobijala u praksi (kao sjene Platonovih Ideja) je savršenstvo.

Sad bih trebao da pređem na koncept MOĆI i VOLJE ali zasad ću spomenti samo ono što je Šopenhaurer isticao - u središtu je Volja koja je STVARNOST - a ona je je zla i neracionalna, ona samo postoji jedinstvena i boli je kita za sve. Pa gdje bi sad bilo mjesto Čovjeka i Nadčovjeka u tome. Jednostavno - Savršenstvo. Ono nije moć, moć je
dostizanje savršenstva i pojavljuje se, evo stežem se za muda pa kažem: SAMO u retropektivi prema čovjeku i njegovom okruženju-septičkoj jami, odnosno u obraćanju prema nama. Jer Nadčovjek - kad dođe na drugu stranu litice, okrene se i gleda onog majmuna i onog čovjeka na početku - samo onda SE POKAZUJE KAO MOĆAN ali kad se okrene naprijed onda ostaje samo SAVRŠEN - time transcendira realnost i samu moć. Konceptualni okvir je izmjenjen skroz, može se reći da cijeli svijet mijenja.

Upravo zbog toga sam prije nekih godinu i po u raspravi sa Mladenom (Tyr) stalno isticao da se savšrenstvo stiče trenutak pred smrt, savršenstvo priziva smrt, poništava VOLJU I MOĆ - prelazi u drugi svijet gdje toga nema. Svijet gdje je savršenstvo normalan prirodni tok i monada tog svijeta, a ne ovjde gdje je NE-savršenstvo temelj a moć i volja služe prelazu (transcendenciji u svakom obliku) tog svijeta koji je apsolutno nesavršen - kaže Šopenhaurer - koji je GOLA VOLJA - kojeg mrzimo skoro kao pokušaje da ga savladamo i koje se pretvaraju u svoju suprotnost - a to su razne religije i ideologije i to mi svi mrzimo a ne ČOVJEKA koji je djelom u svima nama prisutan. Koji nas tjera da i volju i moć iskoristimo za što priji odlazak sa ovog svijeta. Nekome je zapravo ova ideja Bog - da pređem odmah na poentu - nepokretni pokretač svega i APSOLUTNO SAVRŠENSTVO, odnosno, tako je barem meni.

Naposljetku, linija između egzistencijalizma i nihilizma je takna, tanašna.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: filozofija
PostPosted: 07. 06. 2008. 19:21 
Offline
User avatar

Joined: 09. 09. 2005. 21:17
Posts: 3443
Location: ...u hypothalamusu, zasad...
Hmmm, sve se moze obasniti i staviti u N-ti kontekst samoshvatanjem. Znas, za me je SAVRSENSTVO doci na taj stadij da se bespogovorno, gotovo automatski SAZNA da je Vrhovno, Izvor, Bog i izvorska voda i potpuni glib; i svjetlo i tama, ali ne tako da stvara polumrak ili poludan (sivilo), nego odjeljene iskre/rupe oba elementa koje orgijaju. Za me je Niceov Nadcovjek=Bog ili supstitucija istom, koji je sebe SVJESTAN TAKVOG KAKAV JESTE, a bitna distinkcija sa ostalom "stokom" (shvatas zbog cega koristim ovako grub termin) je stanje VOLJE I IZ NJE PRAKTICNE MOCI na ustrb SRCA/OSJECAJA/LICNIH PORIVA I INTERESA. I, sta se radja onda... Vjerovatno RAVNODUSNOST (pretpostavljam da je to slicno tvom kontekstu smrti) kao prva stepenica u vracanje okrilju Izvora. Sta sa tom ravnodusnoscu?, da li ona vodi u vjecnu dosadu? Hmmm, vjerovatno da, pod uslovom da SRCE vise ne daje nikakvog znaka, niti u smislu (da se posluzim konvencionalnom religijom) slanja andjela sa misijom ljubavi/zastite (vrhovna empatija), niti u smislu slanja palih andjela sa misijom mrznje i destrukcije. Mogli bismo mi ovako u nedogled, ovo je za razgovora oci u oci, cak i sireg (vise osoba), ali u jedno sam sigurna - dok se filozofi i ini trude uspostaviti teorijski koncept savrsenog stanista za Covjeka, te objasniti koncept/ideal savrsenog covjeka, sve sto traze, sve to savrseno je oko njih, bukvano pred ocima, samo postoji objektivan problem longitudinalnog pracenja JEDNOG POSTANJA (od izvora, ka agoniji iskustva i obratno, pa ponovo i ponovo) ;-)


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 93 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group