Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 28. 04. 2024. 06:13

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 68 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4  Next
Author Message
 Post subject:
PostPosted: 08. 05. 2007. 02:57 
Offline
User avatar

Joined: 16. 06. 2004. 15:27
Posts: 770
mislim da slike govore same za sebe...ko je bio tito i sta smo bili tad....sad smo zadnja rupa na sviralu a nasi se politicari susrecu sa trecerazrednim delegacijama drzava poput bugarske i rumunije
Image
Image
Image
Image
...a dje su ovdje ona nasa tri bisera haris & co. dajte ba nemate pojma il ste glupi


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 08. 05. 2007. 03:24 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 20. 05. 2006. 18:25
Posts: 1815
Location: Sarajevo
Slike govore više od riječi,dobro kažeš, na ovom forumu obaviještenost,načitanost i normalna rasprava većini su ogromna nepoznanica.Lakše je napisati-ko ga jebe,mrzim ga,bio mi je dobar,ocam'i sl. nego sklopiti jednu suvislu rečenicu.Naravno,nevezano za to o kome se piše/priča,danas Tito,sutra neko bolji (gori)..


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 08. 05. 2007. 03:31 
Offline
User avatar

Joined: 02. 06. 2003. 00:22
Posts: 4350
Location: Å iroki Brijeg
Gdje je bila Jugoslavija kao drzava reci.. pusti ti Titu, lako je za njega, socijaldemokracija Tito nije, niti se ikada trudio biti, sto je krajnje lako za dokazati.. nikakve slike ne mogu ilustrirati kompletni ucinak i cjelinu covjeka kao takvog..
Narod ne moze opstati pod diktaturom, to mu je protiv prirode.. Titina ideologija nikako nije mogla opstati pod Jugoslavijom, a za sve zrtve njegove politike, za koje on ni trun pokajanja pokazao nije, ili bilo cije diktatorske politike zvala se ta ista fasizam ili komunizam, nikako ne mogu opravdati to jalovom 'pogle gdje smo bili' filozofijom..
Zalim onoga tko to na taj nacin moze gledati..

Propale utopisticke ideologije i teorije na teritoriju Balkana, nikad moglo proci, nikad nece moci proci.. a jadni oni koji ih i dalje prizivaju i zive u proslosti, nikome ne cine uslugu, ponajmanje sebi..


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 08. 05. 2007. 10:12 
Offline
User avatar

Joined: 23. 12. 2003. 22:36
Posts: 4012
Location: Saraj'vo
Archangel wrote:
Propale utopisticke ideologije i teorije na teritoriju Balkana, nikad moglo proci, nikad nece moci proci.. a jadni oni koji ih i dalje prizivaju i zive u proslosti, nikome ne cine uslugu, ponajmanje sebi..


jadan si mi ti ako ti je sad bolje...
Za vrijeme Tita barem je narod hljeba imo da jede i nisu nam robijashi krojili politiku, pa dje to ima u svijetu da jedan zatvorenik bude politichar, haha, jebemti drzavu i ljude koji zive u njoj

Titu je po meni jedina greshka bila Goli Otok, jer nije trebo slat te ljude u zatvor nego ih likvidirat odmah po kraktom postupku... Tito je jedini koji je mogo smirit ovu gamad od naroda balkanskih i zato je najveæi sin!


Last edited by Shakhbuurz on 08. 05. 2007. 13:53, edited 1 time in total.

Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 08. 05. 2007. 13:04 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 20. 05. 2006. 18:25
Posts: 1815
Location: Sarajevo
Diktatori svi su braća (slika br.1),da nije bilo strahovlade ne bi se sistem urušio tako brzo poslije njegove smrti,niti bi ga izdali njegovi generali,niti bi vladali oni koji su tu politiku odležali.Ljudi su se bojali i poštovali Tita,a skratio je živote mnogima..dok je nekima i produžio živote do tamo nekih ranih 90-ih.. :roll:

Jebena historija,Turci,Austrijanci,fašišti,komunisti,nacionalisti..ovdje su najbolje na kraju prošli Cigani,pardon Romi,jer su narod progutanog ponosa,sumnjivog porijekla te siromašni.Njih svi mrze podjednako,od čega mi se tek povraća.I eto kakvi smo i gdje smo.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 08. 05. 2007. 13:13 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 08. 06. 2004. 13:51
Posts: 5347
Location: Straight outta C(ompton)-5
Arinoe wrote:
Diktatori svi su braća (slika br.1),da nije bilo strahovlade ne bi se sistem urušio tako brzo poslije njegove smrti,niti bi ga izdali njegovi generali,niti bi vladali oni koji su tu politiku odležali.Ljudi su se bojali i poštovali Tita,a skratio je živote mnogima..dok je nekima i produžio živote do tamo nekih ranih 90-ih.. :roll:

Jebena historija,Turci,Austrijanci,fašišti,komunisti,nacionalisti..ovdje su najbolje na kraju prošli Cigani,pardon Romi,jer su narod progutanog ponosa,sumnjivog porijekla te siromašni.Njih svi mrze podjednako,od čega mi se tek povraća.I eto kakvi smo i gdje smo.


Well, dobro rečeno...dobro vam ide rasprava dosad :)

Ja se ne bi miješao u to, nema smisla. Neam ja tako dobre argumente ko Archangel :)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 08. 05. 2007. 14:04 
Offline
User avatar

Joined: 16. 06. 2004. 15:27
Posts: 770
dabogdo je diktator tito zivio 150 godina dje bi mi sad bili a ovako vidi nas gdje smo...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 08. 05. 2007. 18:19 
Offline
User avatar

Joined: 02. 06. 2003. 00:22
Posts: 4350
Location: Å iroki Brijeg
Shakhbuurz wrote:
Archangel wrote:
Propale utopisticke ideologije i teorije na teritoriju Balkana, nikad moglo proci, nikad nece moci proci.. a jadni oni koji ih i dalje prizivaju i zive u proslosti, nikome ne cine uslugu, ponajmanje sebi..


jadan si mi ti ako ti je sad bolje...
Za vrijeme Tita barem je narod hljeba imo da jede i nisu nam robijashi krojili politiku, pa dje to ima u svijetu da jedan zatvorenik bude politichar, haha, jebemti drzavu i ljude koji zive u njoj

Titu je po meni jedina greshka bila Goli Otok, jer nije trebo slat te ljude u zatvor nego ih likvidirat odmah po kraktom postupku... Tito je jedini koji je mogo smirit ovu gamad od naroda balkanskih i zato je najveći sin!


Tko kaze da mi je sad bolje, jednostavno sam u stanju, za razliku od nekih, prihvatiti realnost i ne opterecivati se ovakvim pricama o ljudima koji to ne zasluzuju zbog svojih diktatorskih politika i zlocina..
A pod broj dva, tko to kaze da bi mi bilo bolje pod Titom i njegovim sustavom danas..

Uostalom, zlocinci su ti i danas, a i onda bili na vlasti, nikakve ti ja razlike tu ne vidim, svi su oni robijasi, kako Tito, tako ovi danas..
Za vrijeme Tita je narod imao kruha jer se taj isti toliko zaduzio na sve strane, sto je i karakteristika toga sustava, da upravo ova generacija to isplacuje uz ogromne kamate + relikvije rata, i isplacivati ce jos desetljecima, to slobodno provjeri.. na isto bi doslo sve da je ostao na vlasti jer je CINJENICA da je socijalisticki sustav zaostajao miljama iza kapitalistickog svojom nerealno-utopistickom ideologijom i samo je pitanje vremena bilo kad bi se urusio, to je obicna sociologija stvari, bilo tko, a da je iole upucen u sociologiju i ekonomiju toga doba, to ne moze nikako osporiti pa ti racunaj sta hoces, ali u pravu biti neces sigurno..

Znaci 'po tebi', jedina njegova 'greska' je sto jednostavno nije sve pobio odmah koji se nisu slagali s njegovom 'uzvisenom' ideologijom umjesto da salje na Goli Otok a.. :roll:
Cime ces bola 'smiriti' ovu stoku od naroda..? Tko si ti ili bilo tko da nekome diktira kako ce 'smirivati' i opravdavati svoju jadnu retoriku gdje su brojne tisuce izgubile zivote jer se nisu sa takvima slagali..

'Po tebi' je sasvim opravdano glorificirati covjeka koji se svojim sadistickim i gnusnim zlocinima, pokoljima nad domobranima, ustasama, crnogorskim i srpskim cetnicima, slovenskim bjelogardijcima, obicnim civilima koji su podrzavali tadasnji sustav, ubojstvima mase bivsih vojnika NDH maljevima i nozevima po logorima, silovanjem i strijeljanjem 'narodnih neprijateljica' svrstao neoporecivo u rang NAJVECIH ratnih zlocinaca, u isti onaj rang kao i ljudi protiv kojih se kao borio da 'oslobodi' zemlju pri tom na momente ubijavsi vise desetaka tisuca razoruzanih ljudi i njihovih obitelji..
Dakle, jedni ne valjaju jer su diktatori koji su ubijali na tisuce, ali taj isti 'novi' diktator koji ih ubija na desetke tisuca u ime 'narodnog boljitka' je 'spasitelj'..? :roll:

Muka mi je od takvih.. i jednih i drugih.. POGOTOVO onih koji to ustvari pokusavaju racionalizirati ili opravdati.. ma cime ces opravdati molim te..? De, cime, molim lijepo, da cujem..? Time sto je kao narodu konsekventno 'bilo bolje', jer smo 'negdje bili', a danas kao goli kurac..? ma neka sam jebote, dabogda vjecno bili anonimusi, bar imam svoj mir.. Kako se doslo do toga uopce..?

Jebo vam ja i fasizam i komunizam i sve diktatorske politike gdje narod mora zivjeti u strahu od jednih, ili drugih, konstantno strepiti koji ce sadist slijedeci doci na vlast i provoditi svoju vlastitu politiku i progoniti i muciti sve one koji se kojim cudom ne slazu s necijim vidjenjem stvari..
To za narod nije.. cak ni za 'balkansku stoku', a pogotovo ne od takvog jednog 'najveceg sina' koji ni trunke kajanja za sve navedene zlocine svojih partizana nikad u zivotu nije pokazao, sto je takodjer krajnje ilustrativno..

Da znao kontrolirati narod, najveci sin.. pih.. znao narod drzati u strahu, eto sta je znao, kao i bilo koji drugi diktatorski megaloman s deluzijama velicine u opcem stanju poremecenosti sadisticko-patoloskog uma..

A ti, i slicni, ako ustvari mozes sve ovo gore + masu drugih stvari opravdati nekom jalovom retorikom i 'cilj opravdava sredstva' logikom, tebi/vama na 'cast', ako znate za tu rijec, ja necu, niti zelim nikada, a vi kad to uspijete racionalizirati nekim cudom, javite se..


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 08. 05. 2007. 20:10 
Offline
User avatar

Joined: 01. 02. 2007. 15:03
Posts: 70
Location: Zenica
ljudima je u jugi bilo bolje (tako kazu) jer nisu znali za bolje pa si im mogao prodat golo govno kao mikrovalnu pec

titi svaka cast, pocevsi od crvenog pasosa pa do trenutka kad kaze rusima NE.. on je legenda i legend ce ostat, uspjevao je drzat razlicite narode pod jednim krovom a da se niko ne pozali ninakoga.. bilo je ve podjednako

zamo titoljubci zaboravljate kljucnu rjec a to je da je tito bio monsun (ako znate sta je to) pa je i imao strahopostovanje od strane drugih predsjednika

ali ono sto hocu da kazem jeste da to nema nikakve veze sa nama danas.. to ito kad bi mi pricali o nekom sto je vladao 1835 neki LA XAXADA lik i kako je on bio zakon,,... halo to je proslo i ne vidim cemu toliko velicanje

da je tito ostao mislim da bi bili u govnima do grla, njegov rezim je bio konzervativan i bili bi gori on onih iranaca sto hodaju bosi.. sada bi se vozao samo jugo, zastave, mozda i neke serpe itd.. da je para bilo, bilo je i to je tako

ako bi me pitali dali da sam se rodio kad sam se rodio i trpio ovaj nacionalizam ili za vrjeme tita.. naravno da bi rekao za vrjeme tita i ko to ne kaze on je idiot jer ako je nekom bolje sada nego u titovo vrjeme onda on moze biti samo lopov


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 08. 05. 2007. 23:02 
Offline
User avatar

Joined: 23. 06. 2006. 00:55
Posts: 159
Location: Youthanasia
Zločinac je bio jer je ubijao Četnike, Balije, Ustaše i bilo kakve fašiste. Bio je zločinac jer je narodu dao hljeba, dao olovku umjesto puške u ruku i dao nezavisnu državu kojoj niko nije smio pisnuti. Jebo je majku Staljinu i njegovom "socijalizmu" pored jednog moćnog SAD-a. Ukratko.

Vrijedno je spomenuti da je na njegovu sahranu došlo najviše državnika nego ikome u istoriji.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 09. 05. 2007. 04:23 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
T-34 wrote:
Zločinac je bio jer je ubijao Četnike, Balije, Ustaše i bilo kakve fašiste.


Ako je to zlocin, ajmo deratizere izvest na streljanje...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 09. 05. 2007. 04:29 
Offline
User avatar

Joined: 16. 06. 2004. 15:27
Posts: 770
T-34 wrote:
Zločinac je bio jer je ubijao Četnike, Balije, Ustaše i bilo kakve fašiste. Bio je zločinac jer je narodu dao hljeba, dao olovku umjesto puške u ruku i dao nezavisnu državu kojoj niko nije smio pisnuti. Jebo je majku Staljinu i njegovom "socijalizmu" pored jednog moćnog SAD-a. Ukratko.

Vrijedno je spomenuti da je na njegovu sahranu došlo najviše državnika nego ikome u istoriji.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 09. 05. 2007. 04:32 
Offline
User avatar

Joined: 16. 06. 2004. 15:27
Posts: 770
...i vrijedno je spomenuti da vam ja svima jebem majku cisto onako odmilja...jer je t-34 covjek sve reko!


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 09. 05. 2007. 04:49 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
Archangel wrote:
Uostalom, zlocinci su ti i danas, a i onda bili na vlasti, nikakve ti ja razlike tu ne vidim, svi su oni robijasi, kako Tito, tako ovi danas..


Apologeticnost...nikakvog hajra od takvog rezonovanja jarane ;)

Archangel wrote:
Za vrijeme Tita je narod imao kruha jer se taj isti toliko zaduzio na sve strane, sto je i karakteristika toga sustava, da upravo ova generacija to isplacuje uz ogromne kamate + relikvije rata, i isplacivati ce jos desetljecima, to slobodno provjeri.. na isto bi doslo sve da je ostao na vlasti jer je CINJENICA da je socijalisticki sustav zaostajao miljama iza kapitalistickog svojom nerealno-utopistickom ideologijom i samo je pitanje vremena bilo kad bi se urusio, to je obicna sociologija stvari, bilo tko, a da je iole upucen u sociologiju i ekonomiju toga doba, to ne moze nikako osporiti pa ti racunaj sta hoces, ali u pravu biti neces sigurno..


Stoji, al zivot je jedan prolazan surealan fenomen. Komunjare su to shvatali. Kao i Staro Kraljevstvo Egipta kad su gradili megalomanske grobove. Stob reko Bukowski "That was an older culture, and a wiser one".

I Amerika ce pasti za koju deceniju, sa njom i "globalna ekonomija", pa cemo vidjet ko je koliko profulio kalkulaciju ;)

Archangel wrote:
Znaci 'po tebi', jedina njegova 'greska' je sto jednostavno nije sve pobio odmah koji se nisu slagali s njegovom 'uzvisenom' ideologijom umjesto da salje na Goli Otok a.. :roll:


Nije Tito jarane nikoga poslo na goli otok. Istrazi malo povjest bivse drzave. To je bila naprava izvjesnih crnogorskih elemenata KOS-a i ostalih manipulatora.

A koliko ih je to "pobio". Neznam samo odakle su se, u vampirsko kolo 91-e uhvatili svi ti veliki Srbi i Hrvati iz Australije, Kanade, Juzne Amerike, SAD-a...Chuck Norris ne spava, Chuck Norris ceka. Izgleda da Tito nije doslijedno obavio posao, kao ni Adolf ;)

Archangel wrote:
Cime ces bola 'smiriti' ovu stoku od naroda..? Tko si ti ili bilo tko da nekome diktira kako ce 'smirivati' i opravdavati svoju jadnu retoriku gdje su brojne tisuce izgubile zivote jer se nisu sa takvima slagali..


Da se moze kako, kao u 1001 noci, jedan grad dignut u oblake, ja mislim da bi davnoooo i Srbija, i Bosna i Hrvatska voljom svojih gradjana odcjepili u crnu Afriku ako treba, samo da ne budemo komsiluk.

Nazalost, to je nemoguce, zato ide il celicna ruka, il klanje do istrijebljenja. Mene to ne interesuje, da se opet pokolje u Bosni, ja bih sjeo, vidio "mogul ja tu sta" ukrast, hajrovat. Ako ne, odo kao i "domobrani", "patriote" 45-e ;)

Archangel wrote:
'Po tebi' je sasvim opravdano glorificirati covjeka koji se svojim sadistickim i gnusnim zlocinima, pokoljima nad domobranima, ustasama, crnogorskim i srpskim cetnicima, slovenskim bjelogardijcima, obicnim civilima koji su podrzavali tadasnji sustav, ubojstvima mase bivsih vojnika NDH maljevima i nozevima po logorima, silovanjem i strijeljanjem 'narodnih neprijateljica' svrstao neoporecivo u rang NAJVECIH ratnih zlocinaca, u isti onaj rang kao i ljudi protiv kojih se kao borio da 'oslobodi' zemlju pri tom na momente ubijavsi vise desetaka tisuca razoruzanih ljudi i njihovih obitelji..


Jarane, ne seri. Moj djed je bio domobran cjeli drugi svjetski rat. Jest se krio do amnestije i 48-e boga pitaj gdje, al je poslije toga dobio posao u fabrici. Jest da su mu trampili frtalj onog sto je danas modrac za ruski sat bez rubina, al svi su tako popusili u nacionalizaciji. Al takve insinuacije su proizvod maste i propagande dokonih fasista koji su u momentu poraza zbrisali na vec spomenute destinacije, tako ostavljajuci svoj voljeni narod i drzavu u raljama crvene svinje. Vise desetaka tisuca nije nista naspram samo jednog Jasenovca, to nikad ne zaboravi ;)

Archangel wrote:
Dakle, jedni ne valjaju jer su diktatori koji su ubijali na tisuce, ali taj isti 'novi' diktator koji ih ubija na desetke tisuca u ime 'narodnog boljitka' je 'spasitelj'..? :roll:


Zamjeni "tisuce" sa "milionima" pa si u pravu. I jah, zasto ne postavis vako jednacinu...

"Bratstvo i Jedinstvo" il "Master Race/Blood & Soil"

Mislim da tu za razumnog covjeka sa ovih prostora nema dileme. Mi ocito nismo nad-rasa. Znaci nama je mjesto...gdje tacno?

Archangel wrote:
Muka mi je od takvih.. i jednih i drugih.. POGOTOVO onih koji to ustvari pokusavaju racionalizirati ili opravdati.. ma cime ces opravdati molim te..? De, cime, molim lijepo, da cujem..? Time sto je kao narodu konsekventno 'bilo bolje', jer smo 'negdje bili', a danas kao goli kurac..? ma neka sam jebote, dabogda vjecno bili anonimusi, bar imam svoj mir.. Kako se doslo do toga uopce..?

Jebo vam ja i fasizam i komunizam i sve diktatorske politike gdje narod mora zivjeti u strahu od jednih, ili drugih, konstantno strepiti koji ce sadist slijedeci doci na vlast i provoditi svoju vlastitu politiku i progoniti i muciti sve one koji se kojim cudom ne slazu s necijim vidjenjem stvari..
To za narod nije.. cak ni za 'balkansku stoku', a pogotovo ne od takvog jednog 'najveceg sina' koji ni trunke kajanja za sve navedene zlocine svojih partizana nikad u zivotu nije pokazao, sto je takodjer krajnje ilustrativno..

Da znao kontrolirati narod, najveci sin.. pih.. znao narod drzati u strahu, eto sta je znao, kao i bilo koji drugi diktatorski megaloman s deluzijama velicine u opcem stanju poremecenosti sadisticko-patoloskog uma..

A ti, i slicni, ako ustvari mozes sve ovo gore + masu drugih stvari opravdati nekom jalovom retorikom i 'cilj opravdava sredstva' logikom, tebi/vama na 'cast', ako znate za tu rijec, ja necu, niti zelim nikada, a vi kad to uspijete racionalizirati nekim cudom, javite se..


Politicari su politicari, a rat je rat. Nakon drugog svjetskog rata, u kojem su, gospoda u crnom napravili jednu seriju zivotinjskih, nicem provociranih poteza, sta je to Tito kao Tito trebao?

Ja politicar nisam, nemam takvih ambicija, ljudi se jebu, ljudi ginu, meni ni iz dzepa ni u dzep. Najradje bih da vas nema nikako i da sam apsolutno sam na svjetu, al neki snovi se ostvarit nece.

Summa Summarum, daleko bih radje zivio u Titinom crvenilu, nego u ovoj novoj zapadnjackoj demokratiji ili u novom Rajhu. Sad gdje bi ti radje jarane je tvoja stvar, pa te za to nit hocu, nit smijem prozivat.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 09. 05. 2007. 04:52 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
DoMa wrote:
...i vrijedno je spomenuti da vam ja svima jebem majku cisto onako odmilja...jer je t-34 covjek sve reko!


S tim potezom nikako nisi ispunio Balkanski stereotip. Cestitam.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 09. 05. 2007. 10:35 
Offline
User avatar

Joined: 27. 04. 2003. 21:57
Posts: 1935
Dzabe se prepirete, archy je iz Sirokog Brijega. Zna se da tamo, po zaslugama, bas i nisu cvjetale ruze u doba komunizma. Svi imaju svoju istinu :]


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 09. 05. 2007. 16:21 
Offline
User avatar

Joined: 02. 06. 2003. 00:22
Posts: 4350
Location: Å iroki Brijeg
Archangel wrote:
Uostalom, zlocinci su ti i danas, a i onda bili na vlasti, nikakve ti ja razlike tu ne vidim, svi su oni robijasi, kako Tito, tako ovi danas..


Quote:
Apologeticnost...nikakvog hajra od takvog rezonovanja jarane ;)


Apologeticnost ili ne, ono stoji..

Archangel wrote:
Za vrijeme Tita je narod imao kruha jer se taj isti toliko zaduzio na sve strane, sto je i karakteristika toga sustava, da upravo ova generacija to isplacuje uz ogromne kamate + relikvije rata, i isplacivati ce jos desetljecima, to slobodno provjeri.. na isto bi doslo sve da je ostao na vlasti jer je CINJENICA da je socijalisticki sustav zaostajao miljama iza kapitalistickog svojom nerealno-utopistickom ideologijom i samo je pitanje vremena bilo kad bi se urusio, to je obicna sociologija stvari, bilo tko, a da je iole upucen u sociologiju i ekonomiju toga doba, to ne moze nikako osporiti pa ti racunaj sta hoces, ali u pravu biti neces sigurno..


Quote:
Stoji, al zivot je jedan prolazan surealan fenomen. Komunjare su to shvatali. Kao i Staro Kraljevstvo Egipta kad su gradili megalomanske grobove. Stob reko Bukowski "That was an older culture, and a wiser one".

I Amerika ce pasti za koju deceniju, sa njom i "globalna ekonomija", pa cemo vidjet ko je koliko profulio kalkulaciju ;)


Dakle, sasvim je razumljivo sto su oni shvacali da ce moci uzivati plodove takvog jednog sustava u jednom zivotnom vijeku mozda, a mi svi ostali kasnije da ispastamo.. wise, nema sta.. mislim, jest, ako si slucajno rodjen u to doba, a ne kasnije, jer, oni sto su rodjeni kasnije, dakle mi, upravo otplacujemo tu 'mudrost' uz kamate..

Kad pane Amerika i globalna ekonomija, onda cemo raspravljati, dotad sasvim u redu njima ide takvom jednom kalkulacijom, za razliku od 'nasih' kalkulacija u proslom stoljecu..

Archangel wrote:
Znaci 'po tebi', jedina njegova 'greska' je sto jednostavno nije sve pobio odmah koji se nisu slagali s njegovom 'uzvisenom' ideologijom umjesto da salje na Goli Otok a.. :roll:


Quote:
Nije Tito jarane nikoga poslo na goli otok. Istrazi malo povjest bivse drzave. To je bila naprava izvjesnih crnogorskih elemenata KOS-a i ostalih manipulatora.

A koliko ih je to "pobio". Neznam samo odakle su se, u vampirsko kolo 91-e uhvatili svi ti veliki Srbi i Hrvati iz Australije, Kanade, Juzne Amerike, SAD-a...Chuck Norris ne spava, Chuck Norris ceka. Izgleda da Tito nije doslijedno obavio posao, kao ni Adolf ;)


Ma normalno da nije, sve je to belosvetska zavera jos od tada, Tito uopce nije ni znao za sve te zlocine, naravno.. ;)
Haj, 'stani malo na loptu', inteligentniji si od toga..

U isto ono kolo u koje su se uhvatili svi oni koji su takve iz osvete proganjali, da.. sta ces, ocito nijedan ni drugi nisu dovoljno svoj posao odradili, ALI, iste metode su za takvo sto imali, prema tome, razlike nema..

Archangel wrote:
Cime ces bola 'smiriti' ovu stoku od naroda..? Tko si ti ili bilo tko da nekome diktira kako ce 'smirivati' i opravdavati svoju jadnu retoriku gdje su brojne tisuce izgubile zivote jer se nisu sa takvima slagali..


Quote:
Da se moze kako, kao u 1001 noci, jedan grad dignut u oblake, ja mislim da bi davnoooo i Srbija, i Bosna i Hrvatska voljom svojih gradjana odcjepili u crnu Afriku ako treba, samo da ne budemo komsiluk.

Nazalost, to je nemoguce, zato ide il celicna ruka, il klanje do istrijebljenja. Mene to ne interesuje, da se opet pokolje u Bosni, ja bih sjeo, vidio "mogul ja tu sta" ukrast, hajrovat. Ako ne, odo kao i "domobrani", "patriote" 45-e ;)


E, al ne moze, stoga, pusti ljude da zive i cao.. nitko nikome ne moze nista nametati na Balkanu, to je valjda jasno..
Isto tako, vec formiranim nacijama se NE MOZE govoriti sta su, tko su, kako su.. ti se s tim mozes ne slagati i imati vlastitu utopisticku teoriju, ali to je upravo ono sto to jest - utopija, a to se i vidjelo slomom te drzave i opce teorije 'bratstva i jedinstva'..

No, jebga, celicne ruke biti nece, kao ni istrebljenja, zalim.. stoga, vjerujem da je tebi dramaticno bolje tamo gdje jesi, nego ovdje.. ;)

Archangel wrote:
'Po tebi' je sasvim opravdano glorificirati covjeka koji se svojim sadistickim i gnusnim zlocinima, pokoljima nad domobranima, ustasama, crnogorskim i srpskim cetnicima, slovenskim bjelogardijcima, obicnim civilima koji su podrzavali tadasnji sustav, ubojstvima mase bivsih vojnika NDH maljevima i nozevima po logorima, silovanjem i strijeljanjem 'narodnih neprijateljica' svrstao neoporecivo u rang NAJVECIH ratnih zlocinaca, u isti onaj rang kao i ljudi protiv kojih se kao borio da 'oslobodi' zemlju pri tom na momente ubijavsi vise desetaka tisuca razoruzanih ljudi i njihovih obitelji..


Quote:
Jarane, ne seri. Moj djed je bio domobran cjeli drugi svjetski rat. Jest se krio do amnestije i 48-e boga pitaj gdje, al je poslije toga dobio posao u fabrici. Jest da su mu trampili frtalj onog sto je danas modrac za ruski sat bez rubina, al svi su tako popusili u nacionalizaciji. Al takve insinuacije su proizvod maste i propagande dokonih fasista koji su u momentu poraza zbrisali na vec spomenute destinacije, tako ostavljajuci svoj voljeni narod i drzavu u raljama crvene svinje. Vise desetaka tisuca nije nista naspram samo jednog Jasenovca, to nikad ne zaboravi ;)


I sta, to sto je on jedan od onih koji je imao vise srece trebalo bi nesto znaciti..? Evo moj djed kao prvi nije bio te srece, a mogu navesti jos podosta samo osobnih primjera, stoga nemoj ni ti meni slucajno srati.. To nisu insinuacije, to su evidentirane cinjenice, a ti ako mozes praviti razliku izmedju fasistickih i komunistickih zlocina, Jasenovca naspram Bleiburga i sl., u ime 'opceg dobra', onda nisi ni upola covjek za kojeg se smatras.. zlocin je zlocin.. zlocin prema zlocincima (i njihovim 'ultra zlocinackim obiteljima' k tome) je takodjer zlocin, nista vise opravdan od ovoga prvog..

Archangel wrote:
Dakle, jedni ne valjaju jer su diktatori koji su ubijali na tisuce, ali taj isti 'novi' diktator koji ih ubija na desetke tisuca u ime 'narodnog boljitka' je 'spasitelj'..? :roll:


Quote:
Zamjeni "tisuce" sa "milionima" pa si u pravu. I jah, zasto ne postavis vako jednacinu...

"Bratstvo i Jedinstvo" il "Master Race/Blood & Soil"

Mislim da tu za razumnog covjeka sa ovih prostora nema dileme. Mi ocito nismo nad-rasa. Znaci nama je mjesto...gdje tacno?


Mislilo se na odredjene teritorije, iako je niska 'procjena'..

I yah, sto bi pravio 'jednacinu'..? Jer je to za 'razumne ljude'..? Opravdavati zlocine jednih na stetu drugih, ma kako god se zvali i koji god im bili motivi..? Otkad to cilj opravdava UTOPISTICKA sredstva, bilo gdje..

Jel to ti ustvari opravdavas taj krajnji cilj na taj nacin da ti bude lakse..? pravis razliku izmedju 'manjeg zlocina' i 'veceg zlocina', cisto jer ti vise odgovara demagogija tog drugog..? A sta je sa svim onima kojima ne odgovara, jebo njih, likvidacija a..? To, dakle, po takvoj logici uopce nije zlocin vec jednostavno receno 'ubijanje stoke'..? Ma de..

Ratni zlocin je ratni zlocin, tocka.. bio on vodjen iz prvih, ili drugih razloga, a sve ono sto je Tito (unatoc, kao sto rekoh i pohvalnim teznjama, u teoriji, on je veliki covjek s vrhunskim politickim kapacitetima koji je uzivao STRAHOpostovanje brojnih, ali je i krajnje patolosko-poremeceni lik, cinjenica) pocinio da dodje do svog zeljenog stadija je po SVIM mogucim REALNIM i LJUDSKIM mjerilima Zenevske konvencije samo jedno - ratni zlocin..
I ti, ili bilo tko, to ne mozes ama bas NIKAKO opovrgnuti..
Kad uspijes, slobodno mi se javi..

I ne, necu nikada praviti razliku.. ponavljam, jebo ja vama i fasizam i komunizam i sve ostale totalitaristicke sustave.. kome je koji odgovarao, mene ne zanima, oba su protivna narodu, volji naroda.. to sto Stargazer navodi primjerice moj slucaj i karakteristike podneblja nije bitno.. naravno, ja ne mogu niti cu zanemariti pobijanje vise od desetine stanovnistva Å B od strane komunista, kao ni mucna ubojstva franjevaca na desetke svaki dan, ali to ponovno ne znaci da mi prvo navedeni 'vise' znaci ili da cu praviti razliku izmedju njih.. necu.. ti ako mozes, slobodno, ali eto, nemoj mi se onda pravdati ovdje laznim demagogijama i 'manjim brojkama' krajnje opravdanog konacnog cilja..

Nama je mjesto..? Nigdje.. kao i uvijek..
Jakog ti i mjesta za vrijeme Tite.. mjesto ti je gdje ti takvi kazu gdje ti je mjesto..
Jako 'bratstvo i jedinstvo'.. to je utopija kao sto rekoh.. to se primijenjivati na vec formiranim nacijama ne moze.. no, to i sam znas, ali izabires ignorirati jer ti je kao 'neshvatljivo'.. zalosno, mozda, ali ono je tako..

Archangel wrote:
Muka mi je od takvih.. i jednih i drugih.. POGOTOVO onih koji to ustvari pokusavaju racionalizirati ili opravdati.. ma cime ces opravdati molim te..? De, cime, molim lijepo, da cujem..? Time sto je kao narodu konsekventno 'bilo bolje', jer smo 'negdje bili', a danas kao goli kurac..? ma neka sam jebote, dabogda vjecno bili anonimusi, bar imam svoj mir.. Kako se doslo do toga uopce..?

Jebo vam ja i fasizam i komunizam i sve diktatorske politike gdje narod mora zivjeti u strahu od jednih, ili drugih, konstantno strepiti koji ce sadist slijedeci doci na vlast i provoditi svoju vlastitu politiku i progoniti i muciti sve one koji se kojim cudom ne slazu s necijim vidjenjem stvari..
To za narod nije.. cak ni za 'balkansku stoku', a pogotovo ne od takvog jednog 'najveceg sina' koji ni trunke kajanja za sve navedene zlocine svojih partizana nikad u zivotu nije pokazao, sto je takodjer krajnje ilustrativno..

Da znao kontrolirati narod, najveci sin.. pih.. znao narod drzati u strahu, eto sta je znao, kao i bilo koji drugi diktatorski megaloman s deluzijama velicine u opcem stanju poremecenosti sadisticko-patoloskog uma..

A ti, i slicni, ako ustvari mozes sve ovo gore + masu drugih stvari opravdati nekom jalovom retorikom i 'cilj opravdava sredstva' logikom, tebi/vama na 'cast', ako znate za tu rijec, ja necu, niti zelim nikada, a vi kad to uspijete racionalizirati nekim cudom, javite se..


Quote:
Politicari su politicari, a rat je rat. Nakon drugog svjetskog rata, u kojem su, gospoda u crnom napravili jednu seriju zivotinjskih, nicem provociranih poteza, sta je to Tito kao Tito trebao?

Ja politicar nisam, nemam takvih ambicija, ljudi se jebu, ljudi ginu, meni ni iz dzepa ni u dzep. Najradje bih da vas nema nikako i da sam apsolutno sam na svjetu, al neki snovi se ostvarit nece.

Summa Summarum, daleko bih radje zivio u Titinom crvenilu, nego u ovoj novoj zapadnjackoj demokratiji ili u novom Rajhu. Sad gdje bi ti radje jarane je tvoja stvar, pa te za to nit hocu, nit smijem prozivat.


Sta je trebao..? Mogao je biti veci covjek pa se odmaknuti od svega toga i pristupiti problemu na drugaciji nacin.. mogao je pokazati kako se u biti to radi, umjesto raditi odmazde takvima, izjednacavajuci sebe i svoje partizane u rang ISTIH tih ratnih zlocinaca koji su i zapoceli taj II. svj. rat, ne kajuci se pri tom za sve gore navedeno ni sekunde.. To je brate ratni zlocin, tako se zove, zvao i uvijek ce se zvati.. masa nevinih ljudi je radi toga patila, kao i u slucaju ovih prvih, i tu se NE SMIJE praviti razlika ako ima imalo ljudskosti na ovim prostorima..
Socijaldemokracija je jedno, to je pohvalno u teoriji.. ali nacin na koji je Tito do te iste dosao, i cinjenica da ju je kasnije totalno iskrivio, pokazuje da to nikakako, ali bas nikako nije moglo opstati, i tu je njegova fatalna greska, a ne cisto 'balkanske stoke', to se kontrolirati na taj nacin ne moze, i ne smije..

Mislim, ne kontas ti poantu.. ti preferiras jedan sustav na racun drugog, stavljajuci jedan kao inheritno zlocinacki, a drugi ne, jer je imao drugu agendu.. ja nisam.. meni su oba totalitaristicka sustava koja se protive narodu, ja necu izabrati 'manje zlo' od dva, kako god se to 'zlo' zvalo, i uvijek cu osuditi zlocine i jednih i drugih, BEZ IKAKVE razlike..
Dobro, ti nisi propatio za vrijeme komunizma, a sta je sa svim onima koji jesu..? oni bi trebali osjecati neke simpatije prema istome, a ako ne, ha cuj, svrstajmo ih u rang 'balkanske stoke'..? Mislim smijesno..

Zakljucak ti je validan, u biti, sa tvoga stajalista naravno, jer, kao sto sam rece, ja tebi ne mogu diktirati misljenje, kao ni ti moje, ali ako ti sustinski kontas da bi ja preferirao neki drugi totalitaristicki sustav umjesto 'Titinog crvenila', pogotovo fasizam, e onda se vec grdno varas, dapace, da je iskljuciva ili ili situacija, uvijek bi izabrao Titin sustav radije, iako, to ponovno nije vladavina naroda, i kao takva bi svejedno propala, a ja definitivno ne bi bio ovdje da 'uzivam plodove' takvog jednog sustava..
Ali eto, valjda ovisi kako je tko sve to dozivio tada..


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 09. 05. 2007. 16:40 
Offline
User avatar

Joined: 02. 06. 2003. 00:22
Posts: 4350
Location: Å iroki Brijeg
Stargazer wrote:
Dzabe se prepirete, archy je iz Sirokog Brijega. Zna se da tamo, po zaslugama, bas i nisu cvjetale ruze u doba komunizma. Svi imaju svoju istinu :]


Nije to bas sasvim tako, ali eto, donekle stoji, sasvim normalno da cu imati averziju prema sustavu koji je odgovoran za desetkovanje brojke stanovnistva pri svom 'oslobodjenju' ovih teritorija kojem se nakon toga pravi oporavak nikad nije dopustio sve do sloma istog..
Ali, ne volim jednostavno vidjeti zanemarivanje zlocina jednih naspram drugih.. U redu, bilo je bolje u momentu, pogodniji sustav, ali izvoli lijepo priznati zlocine istog i ne glorificirati masovna ubojstva, sakacenja, strijeljanja, silovanja u ime tog istog..
Al evo, kao sto vidim, ubijanje svih tih ljudi, ako se vec karakteriziraju pod gore navedene od strane t-34 je dapace pozeljno i sasvim opravdano vecini, pobogu, oni 'nisu ljudi', al ono, zanimljivo, svi koji im doduse vrse retribuciju vec jesu.. pravo razmisljanje, svaka cast, samo nemojte onda ni slucajno misliti da ste iznad njihove razine, jer samim tim postupkom se spustate na istu razinu svih tih 'necovjeka', ni slucajno smatrati drugacije, a racunati se nekim 'visim moralistom'..


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 09. 05. 2007. 17:16 
Offline
User avatar

Joined: 16. 10. 2006. 13:06
Posts: 3951
ma narod zna najbolje;

tito je krao al je dao, ovi kradu al ne dadu.

amen.

osobno nisam titoist, al pokrase nacionalisti i demokrate svoje nacije puno bolje i temeljitije neg komunjare.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 09. 05. 2007. 17:38 
Offline
User avatar

Joined: 09. 09. 2005. 21:17
Posts: 3443
Location: ...u hypothalamusu, zasad...
LJUDI, SRETAN NAM DAN POBJEDE!!!

...KAD BI SE SAMO ZNALO KO JE KOGA UZEO...

:cry: :lol:


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 68 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 22 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group