Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 16. 06. 2024. 06:51

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 18 posts ] 
Author Message
 Post subject: IF THE KIDS ARE UNITED
PostPosted: 01. 06. 2006. 16:24 
Offline
User avatar

Joined: 25. 03. 2006. 16:28
Posts: 1541
Location: tuzla
ej ljudi ba, ajmo se malo organizovati da nesto uradimo... na zalost u ovoj zemlji svako tjera svoje, tako da nista se nikad ne postigne. ajmo se sastaviti zajedno, napraviti nesto, organizaciju ili slicno, da se pozivaju bendovi, da pravimo fanzine, kompilacije, da nesto stvorimo! mislim, mozda zvuci sve ovo glupo, cak i nemoguce, ali ja vjerujem kad bi smo se svi ujedinili, punkeri, coreri da mozemo nesto iskombinovati u ovoj usranoj zemlji. da malo sad razmotrim probleme:
1. ljudi ne dolaze koncerte - jbg. ako je nekom mrsko otic na domacu svirku, ili neki cak neki jaci koncert, onda ne moze ni ocekivat da se nesto promijeni nabolje. znaci, ne moze se srat kako nema nista, a onda kad se i desi neki dogadjaj, onda taj prvi koji se bunio ne dodje! znaci, prvo pocisti u svom dvoristu, pa kreni dalje!
2. NOVAC - ovo je vjerovatno, najveci problem. shvatam u potpunosti dinu koji je prekinuo sa organizacijom koncerta icepick, jer jebiga covjek nije mogao dat 400-500 maraka iz svog djepa, a da zauzvrat ne dodje ni 30 ljudi na koncert, pa ne moze na kraju ni troskove prekrit. zato, bi mozda bilo pametnije, ako bi se sastavilo vise entuzijasta ( ja vjerujem i iz srca se nadam da ih ima ) koji bi zajedno sastavili te pare i pozvali nekoga da dodje. najbolji primjer za to je baraka u kutini, ljudima nije niko dao nista za djaba, nego se lijepo raja sastavila, skupila pare, i sve sami uradili, okrecili, napravili binui sve ostalo. ne kazem da i mi trebamo ici tako daleko, jer izganjat prostor za mlade ( ali za MLADE ) u ovoj drzavi je skoro nemoguce, ali makar da krenemo od neceg jednostavnijeg, trud bi se sigurno isplatio.
3. informacija - isto ogroman problem, skoro u rangu sa novcem. sto se tice toga, jedini pristup informacijama je internet. ali, na zalost, ljudi su previse lijeni da otkrivaju, traze, pa se zadovoljavaju onim malim sto im '' muzicki '' kanali poput MTV-ija ili VIVE-e nude.
gdje je nestao sav onaj prijasnji entuzijazam da se otkrije nesto novo ( ili staro, kako se uzme ), da se razmislja svojom glavom, ( makar sto se muzike tice, ako nista drugo ), da se radi, da se stvara? zamislite kako je prije bilo ljudima, kad kompjuter i internet nije bio toliko dostupan, pa su sve morali sami raditi, crnciti za jebenu informaciju, rucno raditi fanzine, cd-ove ( eto to je ta jebena diy ideologija koja je danas iskorijenjena )! ali, zato, koliko se tada, bilo entuzijazma, volje, ljubavi moralo uloziti i koliko je bilo sve ljepse i iskrenije!

eto jebiga, to su moja razmisljanja, i nadam se da nisam jedini, i dajte ljudi ba stvarno da nesto pokrenemo!!!!!!!!!!!


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 01. 06. 2006. 16:58 
Offline
User avatar

Joined: 02. 12. 2005. 00:43
Posts: 646
Location: Sarajevo
svaka ti dala gogi 8) slažem se! haj da se nađemo nekad svi koji su zainteresirani, da napravimo nešto:)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 01. 06. 2006. 19:10 
Offline
User avatar

Joined: 16. 03. 2006. 14:53
Posts: 4068
Location: Sa
jbg imas sad za sad udbu za mlade bendove a sumnjam da se sta moze vise napraviti u ovakvoj zemlji....al eto u svakom slucaju dobra ideja samo je pitanje koliko je ostvarljiva


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 01. 06. 2006. 19:25 
Offline
User avatar

Joined: 25. 03. 2006. 16:28
Posts: 1541
Location: tuzla
to dal je ostvarljiva opet sve zavisi od ljudi i od volje, nista vise... ajd vidjet cemo koliko ce se ljudi javiti, pa mozda sta i iskombinujemo. ja sam eto pokrenuo fanzin, koji se na zalost radi duze od planiranog, al eto neka se makar ima s cim krenuti.
ko god ima kakav prijedlog, savjet, komentar na sve ovo, neka se javi ovdje, jer ako bude dosta zainteresovanih ljudi onda su i vece sanse da se nesto i konkretno uradi. samo je bitno da zajedno krenemo s tim, nisam dzaba stavio naslov If the kids are united :wink:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 01. 06. 2006. 22:54 
Offline

Joined: 27. 09. 2003. 00:10
Posts: 181
prvo svidja mi se ovaj SHAMovski naslov, a i ja sam potpuno ZA


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 02. 06. 2006. 01:20 
Offline
User avatar

Joined: 15. 07. 2005. 17:55
Posts: 709
Location: Tuzla
Kad bi dan trajo 48 sati, mozda, mozda


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 02. 06. 2006. 17:45 
Offline
User avatar

Joined: 02. 12. 2005. 00:43
Posts: 646
Location: Sarajevo
ovako sve završi,krene se sa 'hajmo raja' dođe do komentara tipa ovog od jeretika...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 02. 06. 2006. 18:43 
Offline
User avatar

Joined: 25. 03. 2006. 16:28
Posts: 1541
Location: tuzla
jbg ne mozes odmah za 1 dan vidjeti 100 komentara i prijedloga... vidjet cemo kako ce se razvijati ova tema u narednih nekoliko dana, ocel biti zainteresovanih, a sto se tice onih komentara, ono kad bi dan imao 48 sati, e pa po meni, bez namjere da uvrijedim, to mi djeluje ( ponavljam djeluje, posto ne znam covjeka, tako da mozda grijesim ) pomalo kao neko kome je jednostavno mrsko nesto promijeniti, i koji se zadovoljava sa onim malim sto ima. jebi ga ja nisam takav, ako ima imalo nade da mogu nesto uraditi, ja cu pokusati, ne moram uspjeti, ali bitno je da sam PROBAO!
sve se moze kad se hoce, samo problem je sto se NECE...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 05. 10. 2006. 12:39 
Offline
User avatar

Joined: 02. 12. 2005. 00:43
Posts: 646
Location: Sarajevo
ii Å¡ta bi na kraju :D vidim svi su za :D


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 06. 10. 2006. 14:44 
Offline
User avatar

Joined: 15. 08. 2006. 16:33
Posts: 170
Location: Bihać / Sarajevo
evo ja sam uvijek za ovakve stvari, jest da me malo jebu obaveze na faxu, ali koliko mogu pomoci cu ... mislim da bi najpametnije bilo da za pocetak napravimo neki fanzin na netu, a po mogucnosti da isprintamo mozda par komada pa da idu od ruke do ruke ... i to je nesto za pocetak ... kasnije mozemo razmisljati o vecim stvarima, za pocetak je samo bitno da se uvezemo ...

evo sad ce i ovaj interground, mislim da ce tu doci raje, pa hajd da se dogovorimo da se prije koncerta svi skupimo u kakvom parkicu, da uz malo cuge raspravimo u ovoj ideji fejs tu fejs ... javite sta mislite


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 07. 10. 2006. 01:08 
Offline
User avatar

Joined: 02. 12. 2005. 00:43
Posts: 646
Location: Sarajevo
ja sam za.inače mi smo kontali doduše i napravili pank parkic:D tu se okupljamo vikendom,preko puta dardanije.... pa možemo tu:D


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 08. 10. 2006. 06:16 
Offline
User avatar

Joined: 15. 08. 2006. 16:33
Posts: 170
Location: Bihać / Sarajevo
taj parkic je malo daleko od mjesta odrzavanja intergrounda, bolje bi bilo da se recimo oko 6, pola 7 nadjemo svi ispred vase (centar za djecu i omladinu grbavica itd itd.) pa da odemo negdje u blizinu sjesti jer ce tamo biti festival


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 09. 10. 2006. 19:12 
Offline
User avatar

Joined: 25. 03. 2006. 16:28
Posts: 1541
Location: tuzla
kad ce biti interground? fakat je dobra ideja, da se nadjemo svi koji hoce nesto da naprave pa da se dogovorimo. jel se zna sta za integround, mislim ko ce svirati itd.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 10. 10. 2006. 01:18 
Offline
User avatar

Joined: 08. 03. 2006. 15:09
Posts: 234
Location: Sarajevo
gogi_the_bastard wrote:
kad ce biti interground? fakat je dobra ideja, da se nadjemo svi koji hoce nesto da naprave pa da se dogovorimo. jel se zna sta za integround, mislim ko ce svirati itd.

Za sada je izvjesno da ce se festival odrzati od 20.-28.10. a svirka ce biti prvog dana festivala. Sto se tice eventualnih imena na Intergroundu, nista jos nije zvanicno objavljeno, vjerovatno organizatori ne zele letjeti pred rudu da kasnije ne bi bilo "rekli ste ovo, rekli ono a zajebali nas". Uglavnom, nadam se i vjerujem da ce i ovaj put izbor biti odlican i da cemo moci uzivati i narednih godina u ovakvom dogadjaju u Sarajevu.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 10. 10. 2006. 10:22 
Offline
User avatar

Joined: 02. 12. 2005. 00:43
Posts: 646
Location: Sarajevo
ja koliko sam skonto, 20 su atheist i motus(na njihovim stranicama). a čuo sam da dolazi i mikrofonija, loš primjer...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 14. 10. 2006. 04:16 
Offline
User avatar

Joined: 15. 08. 2006. 16:33
Posts: 170
Location: Bihać / Sarajevo
evo posto niko nista vise ne pise ja cu predloziti slijedece ... ajmo se svi naci ispred akademije recimo u 18:00 i kad se skupimo zaputiti se lagano pred vasu i tamo sjesti i vidjeti sta i kako ...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 15. 10. 2006. 01:18 
Offline
User avatar

Joined: 02. 12. 2005. 00:43
Posts: 646
Location: Sarajevo
more titam':)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 15. 10. 2006. 05:44 
Offline
User avatar

Joined: 15. 08. 2006. 16:33
Posts: 170
Location: Bihać / Sarajevo
ti beze razjavi to na blogu da nas bude vise

zamislite kako ce mocno biti kad mrmci vide armiju pankera kako lagano seta od akademije do grbavice

... ajd ... pjan sam ode spavati


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 18 posts ] 

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group