Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 16. 06. 2024. 06:14

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 97 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
Author Message
 Post subject:
PostPosted: 21. 12. 2006. 23:18 
Offline
User avatar

Joined: 16. 10. 2006. 13:06
Posts: 3951
iskreno, nemam vise bas neko dobro misljenje o anarho panku, jer se je izgubio u raznim life style nebulozama i danas gotovo uopce ne reagira na stvarne probleme zivota na balkanu (a to je prije svega divlji kapitalizam, tajkunizacija, korupcija, ma svatko normalan zna sta nas jebe), al se ponosim time sto sam bio dio toga za vrijeme rata, i da smo istinski bili kontra tada (a mozda i sada) dominirajucoj nacionalistickoj ideologiji. ovdje u pozegi su nekima i prijetili bacanjem bombi u stan i sl, jer smo bili poznati kao antinacionalisti, a pri tom ne mislim "jugonostalgicari". bila su gadna vremena, i nitko nije savrsen, nisam za to da se broji ko je bio "politicki korektan" i na koji nacin, al opet, nacionalizam prezirem dok sam ziv. sad to svi vidimo - DA SE JE U NJEGOVO IME NAJVISE KRALO, i to na kraju svi ti veliki nacionalisti najvise od svoje nacije. pametnome dosta.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 22. 12. 2006. 02:26 
Offline

Joined: 20. 12. 2006. 17:07
Posts: 7
Slazem se s tobom kktz. Nacionalizam jeste zlo i najvise unisti sopstvenu naciju. Barem bi punk tu trebao biti u vecini, kategorican i jedinstven ali jbg...
Ja i ne pratim bas desavanja na anarcho sceni, (bit ce da si u pravu :D ), osim sto sam se druzio sa takvim ljudima i uvijek cijenio i podrzavao ideje i borbu, a ne rijetko dobijem poneko muzicko izdanje, jer volim poslusati sav punk. Zapravo tesko da bih mogao zamisliti moju kolekciju albuma bez grande bendova kao Conflict, Crass, Rudimentary P., Discharge, SubHumAns...
Da li se mogu nekako nabaviti ta izdanja od Totalnog promasaja, Bad Justice... Ja imam u digitalnoj formi valjda sve to, ali bih volio imati neka izdanja u orginalnom formatu.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 22. 12. 2006. 16:11 
Offline
User avatar

Joined: 16. 10. 2006. 13:06
Posts: 3951
ak-47, tak i treba, prati ono sto te zanima. sad za original izdanja, mislim da je to odavno "rasprodano", huh.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 22. 12. 2006. 17:17 
Offline

Joined: 14. 05. 2006. 18:13
Posts: 917
ok,ja se sjećam,a i kktz da smo negdje 93-će imali u pola požege grafite podržite antiratnu kampanju a ne hdz i franju, i sav novac što se u svijetu troši na oružje može se iskoristiti da se nahrane siromašni,živjela demoNkracija,svi smo mi politički zatvorenici...i to veliki grafiti na udarnim mjestima. i sad ih ja slikam u pola bijela dana a pokojni bunje ide u ratnoj spremi i prijeti ubit će me ovoono, a ja ga pogledam i slikam dalje...jednostavno nisam jebo.da je digo pušku i opalio bilo bi jebiga i gotovo...
mislim eto,bio sam naivan i mlad al se idem pogledati u ogledalo. :roll:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 22. 12. 2006. 18:50 
Offline
User avatar

Joined: 16. 10. 2006. 13:06
Posts: 3951
bilo je toga, vidjeh i prijetnju kao noz iz sale covjeku pod vratom, nije bitno sad kome, a navodno je i tadasnji sef policije htjeo da nas hapsi jer smo kao bili jedina opozicija u gradu. sve u svemu, dobro je i proslo. sto je najbolje, sad i "normalni" vide kud ih je nacionalizam doveo. a budale sto ostadose budale, a, valjd imaju neke koristi od tog.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 22. 12. 2006. 19:56 
Offline

Joined: 14. 05. 2006. 18:13
Posts: 917
haha,a onda hvidra il ko išli prefarbavat te grafite,mislim nije mi jasno čemu farbanje jer grafiti su bili ANTIRATNI,a hrvatska u obrambenom ratu,jel? znači grafiti protiv NEPOTREBNOG proljevanja krvi. a bili su shvaćeni kao totalno NEGATIVNI i prosrpski, pa sad vidite kakva je atmosfera vladala tada.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 23. 12. 2006. 02:46 
Offline

Joined: 20. 12. 2006. 17:07
Posts: 7
Vidim momci da ste zbilja bili pravi borci. Bas ste me prijatno iznenadili sa svojim anti-ratnim istinama. Fino je cuti da je ipak bilo ljudi koji su drugacije razmisljali i jos imali hrabrosti pruziti otpor u takvim vremenima. :D
Dobro je, izdrzali ste i jos uvijek ste tu. :D :D :D :D
Jeli to bilo naivno ili ne...vjerujem da bi vi opet tako ako bi zatrebalo :D
Bas steta sto su svi ti vinili "rasprodani"...bilo bi mi drago imati neke real-punk dokumente iz tog vremena.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 23. 12. 2006. 14:54 
Offline

Joined: 19. 05. 2005. 14:17
Posts: 420
Location: Sarajevo
stvarno ste pravi ratni heroji nema Å¡ta :roll:

u sarajevu je punk/hc ekipa bez razmisljanja stala u odbranu grada i dan danas se o njima pricaju herojske price(mislim da je saxhc dio te ekipe).
ne cudi me da je vasa antiratna kampanja pogresno shvacena.

a sto se bendova tice podjenako me nervira antriratna spika u miru kao i husacka u ratu, pa eto....


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 23. 12. 2006. 15:06 
Offline
User avatar

Joined: 16. 10. 2006. 13:06
Posts: 3951
ne brini, i mi bi stali u obranu pozege od agresora, KO GOD BIO. al eto, opljackase ju na kraju bas "rodoljubi", sirotinja ko i svagdje ostade jos veca sirotinja. svaka cast sarajlijama.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 23. 12. 2006. 15:08 
Offline
User avatar

Joined: 16. 10. 2006. 13:06
Posts: 3951
btw, dva prijatelja pankera izgubih bas na fronti u bosni, al to je valjd tema o kojoj se ne smije. kad je jedan od njih poginuo, anarcho ekipa je organizirala i dobrotvorni koncert za dio njegove obitelji koji je ostao u pozegi. nismo ratni heroji, daleko od toga, ali nacionalizam je govno, ak nekom smeta sto tak mislimo, zaboli me.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 23. 12. 2006. 15:41 
Offline

Joined: 19. 05. 2005. 14:17
Posts: 420
Location: Sarajevo
kktz wrote:
ne brini, i mi bi stali u obranu pozege od agresora, KO GOD BIO


drago mi je da nije bilo potrebe!


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 23. 12. 2006. 15:54 
Offline

Joined: 20. 12. 2006. 17:07
Posts: 7
Still Cyco wrote:

a sto se bendova tice podjenako me nervira antriratna spika u miru kao i husacka u ratu, pa eto....


Na muci se vide junaci sto bi rekli... Upravo zato me najvise i zanimalo ako se slucajno stogod pozitivno desavalo tih prvih godina a vezano za punk.
Za ocekivati je da je trebalo biti puno jako puno toga... zato puno i ne marim bas za bendove koji su odjedanput poceli pjevusiti kad je se sve vec smirilo.

A Sarajevo i Sarajlije su posebna prica. Osjecam samo ogromno postovanje prema ljudima koji su prosli kroz takve patnje.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 23. 12. 2006. 15:54 
Offline

Joined: 14. 05. 2006. 18:13
Posts: 917
antiratni baja, a ne ratni.
svaka čast sahc ekipi,ali volio bih vidjeti gdje bi bio TI u takvoj situaciji i kakve bi se priče o TEBI danas pisale da si živio u to vrijeme. ne bi me čudilo da bi danas najdraže/jedino/blabla sarajevo gledao jedino na tv negdje iz kanade recimo.i navraćao svakih 5 godina.
ja sam tada imao 16 godina i fala bogu bio premlad za išta.roditelji su me htjeli poslati u rijeku al se nisam baš dao.i imao sam antistav zbog kojeg i dan danas imam problema i to je to.
nego gdje si ti proboravio te ratne godine?


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 23. 12. 2006. 16:07 
Offline

Joined: 19. 05. 2005. 14:17
Posts: 420
Location: Sarajevo
Axegrinder wrote:
antiratni baja, a ne ratni.
svaka čast sahc ekipi,ali volio bih vidjeti gdje bi bio TI u takvoj situaciji i kakve bi se priče o TEBI danas pisale da si živio u to vrijeme. ne bi me čudilo da bi danas najdraže/jedino/blabla sarajevo gledao jedino na tv negdje iz kanade recimo.i navraćao svakih 5 godina.
ja sam tada imao 16 godina i fala bogu bio premlad za išta.roditelji su me htjeli poslati u rijeku al se nisam baš dao.i imao sam antistav zbog kojeg i dan danas imam problema i to je to.
nego gdje si ti proboravio te ratne godine?


evo ti kratka verzija, za dugu nemam živaca.
ja sam tada imao 14 godina i bio premlad ali kažem NA ŽALOST premlad da uzmem pušku u ruke. četnicima sam bio dovoljno STAR da me PREBIJU i PROTJERAJU iz doma i da provedem 10 dana SKRIVAJUĆI se u šumama i tavanima napustenih kuca, par kila i koji cm su mi falili pa da završim u logoru kao moj najbolji jaran koji je bio malo jači od mene. to je samo djelić priče buraz.
Istina, krajem '92 sam otišao van BiH al samo zato jer sam liniju fronte na našu stranu mogao jedino preći kao živi štit!

duga verzija je slična priči jevreja koji su 2.svjetski rat provjeli u getu pa ako želiš rado ću ti je ispričati!


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 23. 12. 2006. 16:11 
Offline
User avatar

Joined: 16. 10. 2006. 13:06
Posts: 3951
ma cico, nisam se ja mislio kurcit, u poredjenju s mnogim drugima, a pogotovo u bosni, ni nemam nikakvo pravo na to. samo sam odgovorio na ono sto je AK 47 pitao, i pokusao mu malo priblizit tu atmosferu. ne kazem da smo i mi bili uvijek u pravu, niti ikog vise krivim za sta, osim same ideje ubijanja sirotinje medju sobom, dok su pravi ratni profiteri na svim stranama blago receno trgovali. to sam preziro i preziracu, a o tome SVI nacionalisti sute, sto ne znaci ni da su svi koji su bili na fronti, bili zadrti nacionalisti, vecina nije ni imala izbora. al dobro, bilo i ne ponovilo se, sad imamo druge probleme koji nas sve drze pod cizmom istih tih profitera. tu ne vidim da smo bas neki junaci, heh.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 23. 12. 2006. 16:13 
Offline

Joined: 14. 05. 2006. 18:13
Posts: 917
prejebeno.
sad mi baš bad što nisi imao 4 godine više pa da uzmeš pušku i ubiješ nekog,ili sam pogineš...šta ti već sudbina il bog ili političari namjene.
i ok,svatko ima svoju priču i svoj život pa radi s njim šta te volja...ja sam protiv ubijanja u ime nacije,boga i politike,pa ako sam glup onda sam glup.
pošteno.
kktz,tako nekako i ja mislim.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 23. 12. 2006. 17:35 
Offline

Joined: 19. 05. 2005. 14:17
Posts: 420
Location: Sarajevo
Axegrinder wrote:
prejebeno.
sad mi baš bad što nisi imao 4 godine više pa da uzmeš pušku i ubiješ nekog,ili sam pogineš...šta ti već sudbina il bog ili političari namjene.
i ok,svatko ima svoju priču i svoj život pa radi s njim šta te volja...ja sam protiv ubijanja u ime nacije,boga i politike,pa ako sam glup onda sam glup.
pošteno.
kktz,tako nekako i ja mislim.


mislim da nema razloga da se peacemaker uzbuđuje i provocira, đe su argumenti!?

i BiH i Cro su imale skoro pa identčnu sudbinu, napadnute su i stanovnici su trebali biti protjerani ili pobijeni (ovo nije citat nekog nacionalističkog vođe nego fakt koji niko ne može osporiti). u tim trenutcima uzeti pušku u ruke nema ama baš nikakve veze sa nacionalizmom nego sa preživljavanjem. razumijem ljude koji nisu uzeli pušku jer su se bojali ili šta već ali voditi anti ratnu politiku u tom trenutku je suludo gledajući sa strane bosanaca i hrvata. na srpskoj strani je bilo otpora fala bogu ali nedovoljno i prekasno.

zanemariću neke stvari iz tvog posta i samo ću te pitati gdje bi ja i ti danas bili da su naši očevi, rođaci komšije svi od reda vodili anti ratnu spiku a "one" komšije svoju?


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 23. 12. 2006. 18:30 
Offline
User avatar

Joined: 16. 10. 2006. 13:06
Posts: 3951
ok, ali nemozes poreci cinjenicu da iste argumente koriste i srpski nacionalisti kad kosto smo to nas dvojica iks puta napravili, kritikujemo toleranciju djela srpske punk/hc scene prema nacionalizmu, sto ti na kraju ispadne da smo trn u oku jednima i drugima. ocigledno svatko za sebe misli da se je branio, i ja i ne bi izjednacavo krivicu, ali zanimljivo je da su svi nacionalisti slozni kad treba napast one koji to nisu. a nitko ne dira prave probleme koje danas imamo u drustvu, vec se stalno vodi isti stari rat, ne bi li se zaboravilo da smo svi jednako korumpirani, sto je isto cinjenica, koja najbolje govori o tome kolko je nama uopce stalo do svog naroda..


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 23. 12. 2006. 19:41 
Offline
User avatar

Joined: 29. 03. 2006. 00:59
Posts: 303
stvarmo still coco ne rise vise ,prvo se nisam htio petljat ali pretjerano seres jer iz tebe progovara jadni nacionalizam koji ocigledno ne vidis , zao mi je sto nemas prosirene vidike , nego si samo jos od degena koju pricaju pricu mi napadnuti , oni nas , napali , ili debilna prica "BiH i Hrvatska su bile napadnute " , ovako druze coco u proteklom ratu svi smo bili zrtve , opce j smijesno i jadno posmatrati stvari iz ugla jebena drzava je napadnuta mi smo je branili , to je samo argument nacionalistima na svim zaracenim stranama kad dizu nacionalne tenzije skrecuci paznju sa glavnih problema nase drustva na nacionalnu kartu.. "zaustavimo rat nevini ginu , svaka strana ima svoju istinu , zaustavimo rat , zaustavimo raat !"(hocu! necu? - srpski san) ,glupo je reci ne znam srpska strana je najmanje uradila da zaustavi rat , pa tamo je i bilo otpora koliko i na svim drugim stranama , ali se taj otpor nije ni cuo kao ni kod svih ostalih u sukobu jer da je nesto konkretno uradjeno sukob bi kud i kamo ranije prestao , taj nas*kad kazem nas mislim na sve ljude a ne samo na odrdejenu grupu ) otpor tokom rata je vise bio vapaj , ne znam na pocetku rata 91 imao sam 11 godina na kraju 15 , tokom rata sam vise puta imao neprijtnosti sa obe zaracene strane kao i licne neugodnosti jer sam dijete tkz mjesanog braka :D (tata mi je musko , mama zensko ) kao sto sam i masu puta bio ne znam proglasvan komunjarom i slicno od pripadnika nacionalista , da sam mogao u tom trenutku dati veci doprinos dao bi , ali da bi se stvari pokrenule potrebno je bilo dobiti kriticku masu , ovako se sve svelo na sporadicne vapaje.

Na ovom podrucju regionalane depesije :D (podrucje balkana ) je izvrsena agrsija , ali samo na gola ljudska bica odnosno egzistenciju svih nas . ma na kojoj od zaracenih stana se nalazio/la .
Moram priznati da sam cesto dolazio u sukob sa punk seljacinama coco tvog kalibra koja su isto srali sta bi bilo "ne znam da nitko nije htio ratovati " pa ne bi rata ni bilo . kazes stanovnici su trebali biti protjerani ili pobijeni , za tvoju informaciju i sam sam protjeran sa podrucja hrvaske u proteklom ratu i prezivio izbjeglicku kolonu u augustu 95, ali mi na pamet ne pada da tvdim nebuloze tipa mi dobri oni lose , bas naprotiv i svirao sam nekoliko puta u hrvaskoj , pa i ako hoces tako i u federaciji , niti imam gadjenje prema ljudima samo na uslovno receno nacionalne pripadnosti (jer kad bi gledali tako ko je koga kamo i gdje .... dosli bi do veoma zanimljivih zakljucaka :D ) jer tako ljude ne djelim nego samo na dobre i lose sto je opet moj subjektivni stav na osnovu neposrednog licnog iskustva sa istima sto toplo preporucejem i tebi , jer svoje nezadovljstvo kontrolisi i usmjeravaj tamo gdje je to zaista potrebno protiv pravog neprijatelja a to su problemi licne egzistencija nas koji zivimo ovdje .
Ljubav mir , anarhija !


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 23. 12. 2006. 20:07 
Offline

Joined: 14. 05. 2006. 18:13
Posts: 917
kad vam vođe opet narede rat,znači hrvatski vođe hrvatima,srpski srbima...etc. brijem da bi bilo najbolje da se prvo udružite (srbi i hrvati ratnici jel) i pobijete sve one koji su protiv rata,jer oni su najveće zlo.
a onda udri međusobno...


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 97 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group