Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 27. 04. 2024. 17:48

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 133 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
Author Message
 Post subject: Re: Damir Avdić
PostPosted: 21. 03. 2008. 13:22 
Offline
User avatar

Joined: 16. 10. 2006. 13:06
Posts: 3951
da, ja sam trejdo sa hrv ogrankom MOONLEE, ma mi nekak nije fer da dizem online :)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Damir Avdić
PostPosted: 21. 03. 2008. 15:52 
Offline
User avatar

Joined: 25. 03. 2006. 16:28
Posts: 1541
Location: tuzla
e ko hoce da uzme cd a da zivi u blizini tz, moze ga uzeti preko mene, za 8 km. zainteresovani, neka se jave na mail: ludilotz@hotmail.com, ili na pm. telefon ne dajem, necu da me neki manijak uznemirava u 3 ujutro,heheheh :D


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Damir Avdić
PostPosted: 22. 03. 2008. 04:32 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 08. 01. 2004. 05:40
Posts: 6325
Location: Beyond The Sun
E, nemojte me jebat da će izdati za Hayat? Čuo sam neke priče, ali ne mogu da vjerujem! :evil:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Damir Avdić
PostPosted: 23. 03. 2008. 12:12 
Offline
User avatar

Joined: 12. 05. 2005. 19:52
Posts: 3228
Location: Vienna/Sarajevo
Mora se od neceg zivit...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Damir Avdić
PostPosted: 23. 03. 2008. 14:58 
Offline

Joined: 30. 10. 2005. 18:08
Posts: 375
sumnjam se od prodaje cedeova danas na ex yu prostoru moze zaraditi (izuzev ako nisi hladno pivo/nina badric/gibonni...).

meni je osobno kul sto je damira neko u bosni i hercegovini odlucio izdati i distribuirati. pritom imajuci u vidu da se hayat sam ponudio za to i bez da je uvjetovao bilo kakvu izmjenu u bilo kojem dijelu sadrzaja albuma, sto mi je vec i startu zakon imajuci u vidu koliko je zestok i "nepogodan" sam sadrzaj, pogotovo za u kontekstu izdavacke politike hayata.

a album ce biti dostupan u citavoj bosni i hercegovini sto je super, i sto je takodjer super, vjerovatno ne za vise od 8 do 10 km (puno jeftinije nego da se narucuje iz hrvatske). jedini koji tu zaradjuju su sami slusatelji jer dobivaju super album za jako simbolicnu cijenu.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Damir Avdić
PostPosted: 24. 03. 2008. 22:52 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 08. 01. 2004. 05:40
Posts: 6325
Location: Beyond The Sun
Ima jedna dobra stvar kod toga što ga distribuira Hayat...napokon će i slušatelji koji nisu na rp-u, ne slušaju 202 ili nisu u tom krugu imati priliku da čuju. Džaba 202 recimo i naša alternativnost kad nas folker nikako ne čuje, ovako će Damir da im jebe majku, nema dalje...

a evo moje recenzije:

http://www.isk.int.ba/wordpress/?p=218


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Damir Avdić
PostPosted: 25. 03. 2008. 01:03 
Offline

Joined: 15. 03. 2008. 15:33
Posts: 8
.....


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Damir Avdić
PostPosted: 25. 03. 2008. 19:40 
Offline

Joined: 25. 03. 2008. 18:54
Posts: 17
_swtlsn wrote:
.....


ovo je bila samocenzura.. haha

nego, ajde fino.. nek se pishe, to je bitno

samo mi ne ide u glavu ova hajka na stulica.. cuj zajebi njega..
drugo vrijeme, druga prica.. dodushe to je vec malo diskutabilno..
al neka nama i jednog i drugog!


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Damir Avdić
PostPosted: 30. 03. 2008. 18:10 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 08. 01. 2004. 05:40
Posts: 6325
Location: Beyond The Sun
Suštinski, nije hajka na Štulića, ali on i dan-danas i dalje jamči za neprikosnovenog kritičara našeg Balkana, a meni lično i suštinski - Damir je jebeniji za minimum 50%.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Damir Avdić
PostPosted: 30. 03. 2008. 19:26 
Offline
User avatar

Joined: 16. 10. 2006. 13:06
Posts: 3951
ma zakon ti je recenzija, a stulica ionak boli chuna sta se o njem pise, heh.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Damir Avdić
PostPosted: 30. 03. 2008. 22:05 
Offline

Joined: 30. 03. 2008. 00:27
Posts: 6
je.. jebeniji je, i ne samo od njega, al upravo zato sto ti je blizi nego stulic, sto je to i tvoja prica.. sto su druge stvari jebale balkan u dzonijevo vrijeme.. vrijeme koje ti ne pamtis, al pamti onaj dragas.. pa i kontam donekle kad on pravi takve usporedbe.. mada se to reklo i prije jutarnjeg.. al boli me kurac za njega.. i na glupost sam se nadovezala.. al izjava bas para usi.. a i da je stulic jos tu i da stvara, pa reko bi coek okej.. sushtinski mi je bezveze sto ponavljas necije rijeci.. sto mi je stalo, pa ti zamjeram sitnice.. i sto mi nekako vise ide u stilu recenzije da si rekao.. npr - djeco, zajebite edu maajku :mrgreen: ..a i ne vidjoh ja bas da se ta djeca danas nesto posebno loze na azru ..


nego, back on topic - damir avdic
http://www.youtube.com/watch?v=l30_slmx4Cg


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Damir Avdić
PostPosted: 31. 03. 2008. 22:18 
Offline
User avatar

Joined: 23. 01. 2007. 16:42
Posts: 477
Location: sa
Ev citam u Startu dobio je nagradu nekakvu... nek vala neko i stagod dobro prizna...
Quote:
DIPLOMATZ DOBIO NAGRADU FONDACIJE FARAH TAHIRBEGOVIĆ
Ovogodišnju nagradu Fondacije Farah Tahirbegović dobio je Damir Avdić, tuzlanski muzičar i pisac, autor kultnih albuma Od trnja do žaoka i Mrtvi su mrtvi i romana Na krvi ćuprija.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Damir Avdić
PostPosted: 01. 04. 2008. 16:51 
Offline

Joined: 30. 10. 2005. 18:08
Posts: 375
Fondacija Farah Tahirbegović čuva uspomenu na izuzetnu ženu u znak sjećanja na Farah Tahirbegović, izuzetnu mladu ženu, talentiranu književnicu i angažiranu urednicu, fondacija koja nosi njeno ime dodijelit će svoju drugu po redu nagradu.


Na dan rođenja rahmetli Farah Tahirbegović, 6. aprila, Fondacija koja nosi njeno ime i ove će godine dodijeliti nagradu za doprinos književnosti, izdavaštvu i općoj kulturi. Laureat nagrade će biti Damir Avdić, pjesnik, rocker i konceptualni umjetnik iz Tuzle, autor albuma Od trnja i žaoka.
Književnica Farah Tahirbegović, preminula je 1. juna 2006. godine u svojoj 33. godini, nakon kratke i teške bolesti. Njeni prijatelji i poznanici su 30. marta 2007. godine oformili fondaciju koja nosi njeno ime.
Farah Tahirbegović je završila je komparativnu književnost i bibliotekarstvo na Filozofskom fakultetu u Sarajevu. Bila je jedna od urednica u „Buybooku", književna kritičarka, a nije je bilo neobično ni sresti i kao prodavačicu knjiga. Jedna je od osnivačica etno grupe Dertum i aktivno se bavila njegovanjem sevdalinke. Voljela je knjigu i veoma mnogo je učinila da tu ljubav prenese na druge. To puno govori o njoj, njenoj vjeri i uopće duhovnosti.
Profesor na Filozofskom fakultetu u Sarajevu, te veliki prijatelj i saradnik rahmetli Farah, Enver Kazaz, u sjećanju nosi najljepše uspomene na veliku ljubiteljicu knjige i književnosti.
„Mnogo toga je vezano za Farah. Bila je pionirka u mnogim stvarima. Prva je pokrenula ideju prebacivanja tradionalne sevdalinke u džez i rok, što danas rade mnogi. Prelaskom u Buybook iskoristila je svoje znanje i napravila ključne programe te izdavačke kuće. Aktivno je učestvovala u pokretanju saveza nezavisnih izdavača, a zajedno sa Damirom Imamovićem bila je među prvima u pokretanju društvenog dijaloga i alternativnog studija u BiH. Međutim, sve ono što je ona napravila bilo je daleko manje vrijedno od onog kakva je osoba bila. Farah mi je ostala u sjećanju kao jedna prekrasna ljudska duša. Jedan nezasluženi dar ovoj kulturi", osvježio je svoje uspomene na Farah Tahirbegović profesor Kazaz.

Prva nagrada Fondacije Farah Tahirbegović dodijeljena je mladoj zeničkoj književnici Lamiji Begagić 2007. godine, koja je uz pomoć ove nagrade objavila roman Matursko veče.

Ovogodišnja nagrada Damiru Avdiću biće dodijeljena u nedjelju 6. aprila u 12,00 u multimedijalnom centru MAK u Sarajevu.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Damir Avdić
PostPosted: 03. 04. 2008. 14:17 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 08. 01. 2004. 05:40
Posts: 6325
Location: Beyond The Sun
Joooj, znao sam da će ovo za Štulića krenuti...istini za volju, ta moja konstatacija u recenziji vezana za štulića je jedina stvar koja mi se vrti po glavi otkako sam dobio album, i TEK sam poslije pisanja recenzije vidio da je još par ljudi ga poredilo sa Štulićem.

Iskreno, ne bi rekao ''ne slušajte edu maajku'' jer je edo jednako snažan kao i Damir. A da, ljudi i dalje furaju Štulića. SJedi u rock teatar u Sarajevu i vidi! :)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Damir Avdić
PostPosted: 03. 04. 2008. 16:45 
Offline
User avatar

Joined: 16. 10. 2006. 13:06
Posts: 3951
ma, dobro, ko garantira da i npr avdic nece jednom ostat vani, njegova stvar. stulic je sa jedne strane precjenjen, u smislu da se neki nemogu uopce maci dalje od njega, al je meni zapravo bezveze i nest poredit s njim, men je avdic nest sasvim drugo, sto kaze swtlsn, druga vremena, druge teme, nakon svega i treba biti mnogo ostrije, onda je jos bilo nekih iluzija, sad ih definitivno vise nema nikakvih. to je hardcore danas, kako se je avdic s pravom etiketiro, biti brutalno iskren a ne furat nest iz imidja.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Damir Avdić
PostPosted: 04. 04. 2008. 22:50 
Offline

Joined: 04. 04. 2008. 22:23
Posts: 22
a sta jojkash.. sam si kriv, al ajd okej.. ako ti kazes da je TEK poslije.. nek bude tako, samo ne vidim kojom logikom.. jer je men stulic onako.. ma ni zadnja stvar koja bi mi naumpala da poredim sa avdicem.. nije ni edo, al je prije neg on.. btw kod mene taj nije u rangu sa avdicem.. no ti si vise u tom fazonu, pa te kontam.. a da je stulic overrejted.. u medijima, da.. al ne i kod mene.. ma jebajiga, serem.. da sam htjela mogla sam pisati recenzije, jel tako.. jest, znaci.. svaka tebi cast ;)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Damir Avdić
PostPosted: 05. 04. 2008. 11:34 
Offline
User avatar

Joined: 16. 10. 2006. 13:06
Posts: 3951
procito intervju jucer u mislim jutarnjem, gdje edo kaze da je u tuzli bas snimio hc/punk album sa njegovim idolom grahom.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Damir Avdić
PostPosted: 05. 04. 2008. 11:53 
Offline
User avatar

Joined: 25. 03. 2006. 16:28
Posts: 1541
Location: tuzla
jest, u jutarnjem je bilo, i ja sam procitao. to sa edom bi moglo ispasti pravo interesantno :D


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Damir Avdić
PostPosted: 05. 04. 2008. 11:58 
Offline

Joined: 04. 04. 2008. 22:23
Posts: 22
aa nisam to znala.. ma kad je ispalo dobro sa frenkijem, bice i sa edom..
Quote:
Upravo počinjem s pripremama za snimanje albuma prvijenca banda koji se za sada zove Trnokop. Ja sam MC, Graha je gitarist koji radi svu muziku i aranžmane, Uglavnom bas, bubanj, gitara i moji i Grahini vokali preko. S obzirom na to da sam ja karijeru počeo u HC bandu, a Graha je bio srce i duša punk banda Rupa u zidu, onda znate da će biti žestoko. Imamo oko 10 skoro gotovih stvari, poslije ljeta će to vani sigurno.


btw. iz nekog starijeg intervjua sa grahom
Quote:
Jedna od asocijacija je bila i - hard core Edo Maajka. Mislim na to da je Edo napravio ono što nijedan ovdašnji hip hoper nije imao muda: sve je sasuo u facu. Ti si otišao još puno dalje. Šta misliš o Edi i općenito, o rap muzici / izrazu?
Edo ima priču. I El Bahatee. Ostali, uglavnom, imaju samo hrpu teksta.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Damir Avdić
PostPosted: 29. 04. 2008. 21:26 
Offline

Joined: 26. 04. 2008. 21:56
Posts: 32
Quote:
ZABRANJENO DIJELJENJE LINKOVA ZA DOWNLOAD DOMAĆIH LIKOVA KOJI SU GENIJALCI I KOJE TREBA KUPITI NA ORIGINALU JER JA DIKTATOR TAKO KAŽEM! UPOZORENJE!!!


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 133 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group