Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 28. 04. 2024. 01:16

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 104 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
Author Message
 Post subject: Sramota za Punk u BiH
PostPosted: 04. 05. 2008. 01:39 
Offline
User avatar

Joined: 03. 03. 2006. 23:34
Posts: 1356
Location: Banjaluka, Bosna i Hercegovina
Kome se ne da citati ovo sve, sazecu u par recenica.
Drugog aprila je odrzana promocija "hcpunk"(pod navodnike) fanzina Baterflaj, prvog te vrste u Banjaluci, nakon mnogo godina pauze.
Na otvaranje su dosla 3-4 starija skinsa (oko 25-6 godina), privuceni senzacionalnom najavom gostovanja Sahta (kojeg srecom nije bilo).
Odsvirala su 3 benda iz Banjaluke/Doboja, popeo se bend iz Donjeg Vakufa. Odsvirali jednu pjesmu, predstavili se, poceli drugu, na to upada nabildana bezmozga skins krmaca sa bokserom u jednoj ruci, flasom u drugoj, pokusava udariti bubnjara, ne uspjeva mu, razbija flasu jednom clanu benda od glavu, drugog udara bokserom, te usput sa bine visoke 1 metar udari i srusi momka iz BL, udari i prisutnog fotografa iz BL koji pri padu ozbiljno povrijedi rucni zglob. Niko nista nije udario, pa ni ekipa od nesretnog momka koji je letio sa bine. Kasnije su se 4 glavonje mirno isetale iz kluba. NIKO JEBENO NISTA! NIKO!
Mogu reci da me je sramota ljudi u ovome gradu, postali su jebeni misevi koji se plase svake celave glave i sklanjaju se da ne dobiju i oni. Slobodno i bez srama kazem da sam bojkotovao ovaj "hcpunk" fanzin i njegovu promociju - zvanje Sahta na otvaranje (??!), sto bi se realizovalo da saht nije imao problema, zatim zvanje i sviranje jednog jako diskutabilnog BL benda (neki clanovi favorizuju nacizam, neki nacionalizam), zavrsne stranice u fanzinu je napisao deklarisani nacist, uz sve to na 2 strane intervju sa Sahtom, te na kraju NEOGLASAVANJE baterflaj ekipe na njihovoj zvanicoj majspejs prezentaciji povodom samog incidenta. Ovo je stvarno sramotno i tuzno do cega je doslo, ne samo da par celavaca tuce koga hoce, nego ostali kao zadnje picke stoje i gledaju. Pankeri, muda, pravda, braca pankeri, gdje je to bilo te veceri medju 250 ljudi, je li bio neki punker mozda?


Ispred benda Zivot Pise Drame, Igor i Strale.





Slijedi , povodom nemilog i sramnog dogadja drugog aprila u Banjaluci: Buletin koji je poslala ekipa iz magazina S.E.R.U.M.:

Stvarno mi je žao i ne mogu da vjerujem da sve čitaoce ovog teksta moram privući ovako groznim naslovom. Ali nije riječ o čistom senzacionalističkom poenu, već o surovoj zbilji čiji sam neposredni svjedok i učesnik i sam bio prethodne noći.


Naime riječ je sinošnjoj svirci underground bendova iz Republike Srpske (ovo moram naglasiti jer će kasnije biti jasno zašto se toliko vuče ime Republika Srpska) sa jednim jedinim bendom koji nije iz Republike Srpske - bend Možda Bolje iz Donjeg Vakufa (koji su sa drugog kontinenta zvani Federacija BiH). Svirka je održana sinoć (2.5.2008.) u klubu studenata Banjaluke (bivši INDEX), ali sa tragičnm poslijedicama koje opominju I pozivaju na hitnu reakciju, odnosno ANTFA akciju!

Zbog čega?

Zato što je na svirci trebalo da nastupa ukupno četiri benda. Organizator, koji je upriličio svirku u ime promocije novog fanzine (Baterflaj) se pobrinuo da najgori mogući način uklopi bedove koji trebaju svirati . Bendovi sa potpuno različitim ideologijama I razmišljanjima su trebali svirati na jednom mjestu. Svaki normalan čovjek zna da svaki bend iza sebe ima svoju publiku koja propagira slične ideje I mišljenja kao I raja iz benda. Sinoć su to bili: Glazgov Kolac (Republika Srpska – Banjaluka), The Patricks (RS – Banjaluka), Republika Goli Kurac – RGK (RS- Banjaluka), Dilan Dog – (RS – Doboj) I Možda bolje (Federacija Bosne I Hercegovine – Donji Vakuf).
Zaista u klubu se u jednom momentu našao nevjerovatan mix publike koji su sačinjavali studenti, gradska raja iz srednjih škola, lokalni anarhisti, lokalni kvazi-anarhisti, lokalni pankeri, lokalni kvazipankeri, zatim nafurani skinsi, navijači, patriote, nacionaliste pa na i na kraju mogu slobodno reći FAŠISTI. Oko dvadesetak ljudi od ukupne te mase su bili obični ljudi, super društvo I prijatelji koje spaja sve ono lijepo što ljudi nose, a ti ludi su bili gosti iz D. Vakufa, Prijedora, Gradiške, Šipova I ostalih gradova širom BiH.
Atmosfera je sama po sebi morala biti napeta, jer neki od gore navedenih ljudi svoju filozofiju prenose nasilnim akcijama utjerujući tako ljudima u glavu umjesto ideje (muzike, priče… onog zbog čega smo tu) flaše. Dogodila se sledeća scena: par bendova je sviralo bez ikakvih problema, a onda je na binu izašao bend Možda bolje. Odsvirali su jednu pjesmu, pozdravili publiku I počeli da sviraju drugu stvar. U tom momentu na binu izlazi ćelavac u fajerci I čizmicama, zalijeće se na sve prisutne na bini. Prvo kreće na bubnjara. Udara nogom u prelaze koji padaju na bubnjara I kreće na njega. Međutim bubanjar se nije dao zbuniti I zamahuje palicama na skinera koji se istig trena okreće I bježi na drugu stranu bine. Uz put udara fotografa (Čovjek iz Banjaluke) I još jednom momka (takođe iz Banjaluke). Prvi prolazi sa lakšim ozlijedama dok je drugi pao na ruku sa visoke bine I iščašio zglob (vjerovatno sa otvorenim prelomom). Skins dalje nastavlja prema pjevaču benda I udara ga flašom po glavi. Češnjak se dobro drži. Hvata se za glavu iz koje lipti krvi I hladno pita čovjeka ŠTO SI ME UDARIO? Nasilnik ležarno silazi sa bine I ulazi u masu svojih uniformisanih drugara sa kojima polako, nakon par minuta, napušta klub. Češnjak trči vani u strahu da se tuča može nastaviti. Udaljio se od kluba nekih 500 metara I tad je pozvana hitna I murka. Čovjeku je stvarno iznakažena glava. Velika posjekotina, srećom bez unutrašnjih povreda.

Naravno, svirka je prekinuta, svi su zbrisali kojekuda, I ljudi iz Vakufa su ostavljeni sami da se snalaze kako znaju I umiju. Na svu sreću sa njima je ostla raja iz drugih gradova koja je tu došla samo zbog njih, da se ispričamo, družimo I damo im podršku dok budu svirali. Uspjeli smo sretno izvući Češnjaka iz Hirurgije, organizovali smo čak I mali after na parking iza studenjaka. Grupica drugara, 4 sata ujutro, ajvar, hljeb, piva… I pored takve nesreće družili smo se sjajno. Goste iz Vakufa ispratili smo oko 4 sata.

E o čemu sad treba razmisliti. Da krenemo redom, od naslova I poziva na ANTIFA akciju (barem preko krugova koji su povezani internetom). Teško je ovaj ispad jednog poklonika degradirane ideologije nazvati klasičnim nacionalističkim napadom I profašističkom idejom. Ali činjenice su sledeće: Na bini nije bilo incidenata dok sa sviranjem nije počeo bend čiji članovi nisu SRPSKE NACIONALNOSTI. Ne samo na bini, već bilo gdje! U redu, nije bilo masovne tuče, masovnog napada na bend I u opšte ne smatramo da je ovaj napad bio isplaniran, eto, smatraćemo ga klasičnim incidentom u kojem je jedna usijana šuplja glava opasno ozlijedila nekoliko osoba.

Fizičke ozlijede nisu toliko važne. Pankeri nikad nisu kukali zbog razbijenih glava, viška energije, šutki I ostalog, ali sve dok je to u sklopu tolerantog ponašanja, zajebancije, nesreće ili pojedinačnih incidenata. Mnogo više bole neke druge rane. One u samima nama. Kada shvatimo da u 21. vijeku u jednom gradu koji se samoproglašava metropolom Bosne I Hercegovine strijepimo za svoj život jer nam GRB, ZASTAVA I HIMNA NE ZNAČE NIŠTA! Jer ispred svega toga stvaljamo naše drugarstvo, stavljamo čovjeka kao pojedinca, bez obzira što je njegova zastava drugačije boje od moje. Nije on tome kriv, nego ljudi kojima odgovara ovakvo stanje.

To nas brine. Fašizam kao ideja nasilja I debilnog jednoumlja među ljudima u Banjaluci, što je najgore mladim ljudima. Jedan od savremenih teoretičara fašizma je rekao da se ovaj oblik ideologije ne može samo izolovati na doba nacističke Njemačke I ratna dešavanja tog doba. Fašizam je u savremenoj terminologiji postao sinonim za svaki oblik političkog, pravnog, socijalnog, fizičkog I svakog drugog nasilja. Naravno, prije svega orjentisan prema nacionalnoj strukturi probranih nacija I naroda, ali danas nema toliko naglašenu nacionalnu notu. Fašizam je, kaže ovaj čovjek, kad u muzeju u Londonu možete vidjeti mumije koje su pljačkom ukradene iz egipatskih piramida.
Fašizam je gladna Afrika, fašizam je ZLO!
Sinoć je takvo zlo odisalo Banjalukom. Gomila starih ćelavaca koji su danas u trenerkama jer ih je život samljeo kao topovsko meso najcrnjeg zla. I još veća gomila ćelavih klinaca u crnim kombat jaknama, čizmama. Bijesnih pogleda, šupljih glava I gluvih ušiju. Zadojeni idejom svoje nadmoći koja se ogleda u njihovoj fizičkoj snazi I mentalnoj zaostalosti.

Nafurani, nabrijani klinci koji jedva čekaju povod za tuču, povod za mržnju – povod za FAŠIZAM!
Užasno. Ipak te stvari I ideje kojima su zadojeni ovi ljudi nisu tu tek tako. Te ideje I stremljenja imaju svoje korjene koji su duboko usađeni u našu svakodnevnicu. Čak I u uderground krugovima. Čak I u avangardnim krugovima. Na sceni su (ne samo u Banjaluci) toretičari, proroci I bendovi koji prenose ove idje mlađim naraštajima. Zato pozivam sve slobodumne I obične ljude da daju svoj doprinos u borbi protiv ovakvih ideja, na svim mjestima I frontovima. Od akcije koju ćemo sprovesti putem interneta, u kojojoj će nas podržati svi istomišljenici I dati svoj doprinos ANTIFA akciji u domenu propagiranja antifašističkih ideja, pa do crnih brigade koje će odgovoriti ovim mamlazima na licu mjesta.

Mislim da je krajnje vrijeme da se krene u ozbiljno ujedinjavanje crveno-crnih brigada I da se povede odlučna kontraAkcija!


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Sramota za Punk u BiH
PostPosted: 04. 05. 2008. 18:37 
Offline
User avatar

Joined: 23. 08. 2007. 21:07
Posts: 486
znaci bili su naziji kolko sam ja skonto?? :? :?


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Sramota za Punk u BiH
PostPosted: 06. 05. 2008. 11:22 
Offline
User avatar

Joined: 08. 03. 2006. 15:09
Posts: 234
Location: Sarajevo
Golemo kad jedan baja moze izmaltretirati i nalupati tolike ljude.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Sramota za Punk u BiH
PostPosted: 07. 05. 2008. 13:29 
Offline
User avatar

Joined: 14. 12. 2005. 16:21
Posts: 376
Upravo, to nije sramota vec je tuzno.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Sramota za Punk u BiH
PostPosted: 08. 05. 2008. 16:56 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 08. 01. 2004. 05:40
Posts: 6325
Location: Beyond The Sun
Strale, jarane, izuzetno mi je žao zbog toga što se desilo, ali daj mi reci ime benda čiji članovi favorizuju nacionalizam. Ako ja sad trebam pogađati između tri benda te noći, neće mi pasti na pamet da dođem na svirk nijednom od ovih kad budu dolazili u SA.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Sramota za Punk u BiH
PostPosted: 08. 05. 2008. 21:07 
Offline
User avatar

Joined: 23. 01. 2007. 16:42
Posts: 477
Location: sa
Ma ja bih namjerno uletio malo da vidim ko su ti mudati kompleks dečki! A znam i te kako da nisam jedini da tako misli! :D
A sto se tice bendželajka jebiga zar anarhopanksharppipl nije poduzetniji tamo? Dje je ba taj toliki narod? :S. Ne znam mame mi al mogao je neko nesto uraditi! Veliki disapojntment al et!


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Sramota za Punk u BiH
PostPosted: 09. 05. 2008. 00:27 
Offline
User avatar

Joined: 03. 03. 2006. 23:34
Posts: 1356
Location: Banjaluka, Bosna i Hercegovina
@ Sharan
Jebiga, mozda sam ja picajzla, mozda su drugi navikli na to kao normalno, ili to ne dozivljavaju kao nacionalizam vec tek kao nesto obicno, ali kada jedan punx ebe mater balijsku, meni je to nacionalizam, mozda sam prestrog, ali to je to po mome vidjenju to... Al' jebiga, ja sam ischashen jer tvrdim da u punku mjesta nacijama i religijama, sto bi se reklo ovde u BL, drugacije(pogresno) shvatam punk...
Reci cu ti na private, da se sada ne razvlaci ovuda...

@ Sapun
BL anarhopunxi su bojkotovali svirku (nas dvojica-obadvojica, rekoh vec zbog cega), a sharp skinsi ovde ne postoje. I ja bih vrlo rado da vidim koliko muda imaju te funjare, ali nazalost nikada ne budem na istim mjestima gdje i oni, i nikad nisam blizu kad naprave frku...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Sramota za Punk u BiH
PostPosted: 09. 05. 2008. 12:34 
Offline
User avatar

Joined: 03. 03. 2006. 23:34
Posts: 1356
Location: Banjaluka, Bosna i Hercegovina
Nije se trebalo tuci - trebalo ih je izgaziti, 4 skinsa vs barem 40-50 punxa i 200 "ostalih".
Autsajder odgovoricu ti o tome na pp...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Sramota za Punk u BiH
PostPosted: 10. 05. 2008. 10:32 
Offline
User avatar

Joined: 14. 12. 2005. 16:21
Posts: 376
autsajder, postujem tvoj pacifizam, ali sve dok im se ne pokaze da ne mogu tako hladnokrvno da se kurce ili da tuku ljude nece se stvari promjeniti.
Ti mozes sa njima pokusati fino - ali mislis da to prije niko nije pokusao?

Tvoja metoda 'u buduce gledanja ko skim svira' nece utjecati ni na njihove brojeve niti na njihove iznenadne pojave - jer se oni pojave gdje god hoce da se pojave, ko god svirao.
Ti mozes njima okrenuti drugi obraz ili posmatrati sa strane dok neki neduzni tip dobija batine ali to nece stati sve dok se i njima ne utjera strah u kosti - taj isti strah sto su mnogi imali od njih dok su posmatrali tu sramotu. Tad ce malo razmisliti hoce li se opet pojaviti i gdje.

Za sad imaju bedz serifa na sebi i boli ih kurac. Sve dok im se to ne skine njihovom metodom (pa cak i gorom), bice ovakvih ispada.
Ne treba se sada praviti herkules i tuci svakoga na ulici, ali dovoljno je da se stane u liniju i odgovori istom mjerom.
Kada udju u rupe kao sto su to uradili u Parizu pocetkom 90tih recimo kad su ih red warriorsi (r.a.s.h. ekipa) gazili po ulicama, ili kad su 'the baldies' (s.h.a.r.p. ekipa) iste stvari radili u njihovoj sceni u New Yorku nakon pojave virusa zvanog nacisti.

Vama ne trebaju ni sharpovci ni ninje da ih odstranite, samo 'svi za jednog, jedan za sve' razmisljanje i stisnuta saka, a ne jebene naljepnice ili pisanje na forumu istomisljenika.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Sramota za Punk u BiH
PostPosted: 10. 05. 2008. 13:45 
Offline
User avatar

Joined: 08. 03. 2006. 15:09
Posts: 234
Location: Sarajevo
as_the_sun_sets wrote:
BL anarhopunxi su bojkotovali svirku (nas dvojica-obadvojica, rekoh vec zbog cega), a sharp skinsi ovde ne postoje. I ja bih vrlo rado da vidim koliko muda imaju te funjare, ali nazalost nikada ne budem na istim mjestima gdje i oni, i nikad nisam blizu kad naprave frku...

Je li to toliki problem naci ih, pa nije BL London da ne mozes nabasati na likove? Koliko sam cuo, vi ni sa nekim mladjim tradsima niste mogli izaci na kraj, bilo je "nemojte zvati Lesinare". :lol:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Sramota za Punk u BiH
PostPosted: 10. 05. 2008. 18:24 
Offline
User avatar

Joined: 16. 10. 2006. 13:06
Posts: 3951
mislim da je R.A.S.H. nastao bas u new yorku, znam da sam davno pravio vju s njima kad su jos bili u zacecima i manje vise samo tamo.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Sramota za Punk u BiH
PostPosted: 10. 05. 2008. 19:20 
Offline
User avatar

Joined: 03. 03. 2006. 23:34
Posts: 1356
Location: Banjaluka, Bosna i Hercegovina
@Ignite
Apsolutno se slazem, nekom sa tolikim iq-om (nazi) i ne moze drugacije da shvati nego dobrim batinama, ali ovde je vecina ljudi gomila gela, pudinga, zelea, prije bi ruku u vatru stavili nego se potukli. Uostalom, to su pokazali time sto su dozvolili da jedan momak dodje i tuce koga hoce, po volji, uz pojacanje od tek 3 covjeka zabijena negdje u drugom cosku prostorije. Sta vise da se kaze, s kim ici i to raditi?

@Addict
Dobio si privatnu poruku sa detaljima, posto si ovde navaljao gomilu netacnih informacija (da ne kazem gluposti, siguran sam da nisi ti kriv za ovakve izvale vec ti je neko prenijeo nesto iz pete ruke). Ovde cu samo demantovati ove 3 - prvo, tradsi NISU skinsi sa bijelim pertlama, koji dizu ruke u seih heil i nose ss obiljezja, toliko barem znam o skinheads subkulturi, a mi smo imali problema sa takvima, drugo, nije se mogli "izaci na kraj" jer su bjezali i krili se po gradu, a 2-3 su bila u Lesinarima = nikako nije pametno kaciti se sa citavim navijackim tijelom, ali je i taj problem otklonjen.

Na kraju nije ni poenta u tome da ti sada mene pod*ebavas, vec je poenta da se ovo moze desiti u bilo kojem gradu, nebitno od strane nacista ili lokalnih nacionalista, jer punk populacija ocito nije spremna ustati i boriti se za svoju bracu pankere, jer, majko, boze, mogao bi me neko udariti, slomiti mi nos, jaoj!!! A nisu se ni spremni boriti protiv nacionalizma, jer ga izgleda jos uvijek ima i u njima samima.


Last edited by as_the_sun_sets on 11. 05. 2008. 10:41, edited 1 time in total.

Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Sramota za Punk u BiH
PostPosted: 11. 05. 2008. 03:17 
Offline
User avatar

Joined: 14. 12. 2005. 16:21
Posts: 376
kktz, i s.h.a.r.p. (sredinom 80tih) i r.a.s.h (1992) su nastali u New Yorku.
Samo sto je trenutno R.A.S.H. najaci u Spaniji, Montrealu i Parizu. Iako su redskinsi postojali i prije (u engleskoj (pa i sami bend the redskins postoji od 1982), te sto sam vec spominjao red warriorse i slicne po francuskoj koji su bili aktivni 80tih).

Nedavno je izasla kompletna diskografija prvog americkog oi! benda, ujedino i prvog S.H.A.R.P. benda, The Press. Pa ako nekog zanima tu se moze skinuti;
http://sharebee.com/ef981124
a evo i neke snimke iz 1987
http://www.youtube.com/watch?v=fumedoImDeU


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Sramota za Punk u BiH
PostPosted: 11. 05. 2008. 10:44 
Offline
User avatar

Joined: 16. 10. 2006. 13:06
Posts: 3951
ignite wrote:
kktz, i s.h.a.r.p. (sredinom 80tih) i r.a.s.h (1992) su nastali u New Yorku.
Samo sto je trenutno R.A.S.H. najaci u Spaniji, Montrealu i Parizu. Iako su redskinsi postojali i prije (u engleskoj (pa i sami bend the redskins postoji od 1982), te sto sam vec spominjao red warriorse i slicne po francuskoj koji su bili aktivni 80tih).


je, bice da je to to. nisam bio radio vju, nego sam stavio onaj njihov prvi proglas, sto su mi poslali, vidjam ga jos po netu, i vju sa jednim od organizatora, koji je bio tajnik i neke americke ljevicarske strankice bliske skinsima, panksima i "radikalnoj demokraciji". kolko znam R.A.S.H. postoji i u rusiji, etc...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Sramota za Punk u BiH
PostPosted: 20. 05. 2008. 10:40 
Offline
User avatar

Joined: 02. 12. 2005. 00:43
Posts: 646
Location: Sarajevo
Quote:
Na kraju nije ni poenta u tome da ti sada mene pod*ebavas, vec je poenta da se ovo moze desiti u bilo kojem gradu, nebitno od strane nacista ili lokalnih nacionalista, jer punk populacija ocito nije spremna ustati i boriti se za svoju bracu pankere, jer, majko, boze, mogao bi me neko udariti, slomiti mi nos, jaoj!!! A nisu se ni spremni boriti protiv nacionalizma, jer ga izgleda jos uvijek ima i u njima samima.

ne zelim ulazit u bespotrebne rasprave; presravanja kad se vec sve zna- kao sto je neko rek'o gore lako je pricat' na forumu istomisljenika.
a ovo sam boldirao jer nisam bas siguran da se ovo moglo desiti u Sarajevu ;-) koliko se sjecam bio je takav jedan ''nazi'' skinjara, pa ga je,men' se cini,andrej prebio ;-) sad nisam siguran 100%, al mislim da je bilo nesto tome slicno.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Sramota za Punk u BiH
PostPosted: 20. 05. 2008. 23:44 
Offline
User avatar

Joined: 03. 03. 2006. 23:34
Posts: 1356
Location: Banjaluka, Bosna i Hercegovina
Ne znam, ja bas nisam na forumu istomisljenika, pretpostavljam da si mislio na sebe.
Naveo sam naciste i lokalne nacionaliste. Sreca velika da Sa nema problema sa ovakvim supljeglavcima, ali bi se ne daj boze moglo desiti u Sa da upadne na svirku grupa navijaca ili nebitno, nekih kretena kojima je dovoljan povod sto je bend iz drugog blentiteta, te pocnu mlatiti isti, sto bi bilo krajnje glupo, a jos gluplje bi bilo da pankeri kao i u BL samo stoje mirno pored i gledaju bonus show na stejdzu. O tome sam htio naglasiti, ako se nece ustati protiv toga (ne samo rjecima) u punk krugovima, kako ocekivati neku ljubav u krugovima koji su opterecei nacijom, vjerom i strankom?


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Sramota za Punk u BiH
PostPosted: 21. 05. 2008. 00:55 
Offline
User avatar

Joined: 02. 12. 2005. 00:43
Posts: 646
Location: Sarajevo
opet ti kazem, sarajevo nije takav grad. veliku vecinu boli kurac ko je kakav,koja religija i sl. kurci ;-) a i ti navijaci dodju na svirku cesto i ne bude nikakvih problema.
opet to je od sredine do sredine. Sarajevo je ako nista bar priblizno multietnican grad, i kao takvog ga dozivljavam, ne samo ja, nego svi koji su ovdje odrasli ;-)
a problem je u BL sto vi ili nemate muda pa se pobiti sa njima, ili sto ih je previse u BL koji tako razmisljaju ;-)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Sramota za Punk u BiH
PostPosted: 21. 05. 2008. 12:54 
Offline
User avatar

Joined: 08. 03. 2006. 15:09
Posts: 234
Location: Sarajevo
as_the_sun_sets wrote:
Sreca velika da Sa nema problema sa ovakvim supljeglavcima, ali bi se ne daj boze moglo desiti u Sa da upadne na svirku grupa navijaca ili nebitno...

Da fakat, ono, navijaci jedu malu djecu i gdje god se pojave za sobom ostavljaju zrtve i pustos. Kakvo ti je ovo rezonovanje, hljeba ti? Ovdje nema ko nije svirao, i bendovi iz Srbije i iz Hrvatske, pa nikad ne upade neka grupa navijaca i ne napravi sranje. Na vecini svirki u SA ces vidjeti i ljude koji su izmedju ostalog i navijaci, koji redovno dolaze, podrzavaju scenu, uzivaju u muzici i dobro se zabavljaju bez ikakvih problema.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Sramota za Punk u BiH
PostPosted: 21. 05. 2008. 15:47 
Offline
User avatar

Joined: 03. 03. 2006. 23:34
Posts: 1356
Location: Banjaluka, Bosna i Hercegovina
Popricaj sa Andrejom sta se za dlaku desilo prije godinu dana u Sa, bas sa navijacima, nije bilo nimalo naivno niti "nema sanse da se desi".
Samo sam naveo navijace kao jednu od najagrasivnijih skupina (ovdje se ogranicavam na huligane), znam dobro sta predstavlja navijanje i navijace, da to ima striktno veze sa klubom i druzenjem, ali nerijetki su medju njima oni koji su zestoki nacionalisti, dovoljno ti je desetak takvih pa da naprave sranje. Nije na kraju ni bitno ko bi napravio nesto, u BL su to napravili matori nacisti, ali nije izuzeto da se okupi 5-6 majmujna koji nemaju veze ni sa fudbalom, punkom, nacizmom, vec cu cisto debilcine koji idu istuci bend iz Fed ili RS, a raja bi mogla to ispratiti sutnjom i pogledima, sto je preglupo.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Sramota za Punk u BiH
PostPosted: 22. 05. 2008. 00:43 
Offline
User avatar

Joined: 08. 03. 2006. 15:09
Posts: 234
Location: Sarajevo
Da ne morimo ljude i da ne kvarimo temu, mozemo dalje nastaviti raspravu na PM, moze i Andrej ako ga ne mrzi da isprica za taj dogadjaj od prije godinu dana.


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 104 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group