Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 27. 04. 2024. 20:26

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 235 posts ]  Go to page Previous  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Next
Author Message
 Post subject: Re: Apsurd pojma "antifa" :/
PostPosted: 03. 11. 2010. 10:39 
Offline
User avatar

Joined: 30. 10. 2010. 22:39
Posts: 21
Obezglavator wrote:
Znaci sad je fasizan u antifasizam kao neka furka i svi to furaju , gdje god se okrenem samo se o ovome i prica ... Ko kakve udruge i grupacije , style zivota :lol: :lol:


Jesi li sad pokušao biti smješan ili si pokušao da postaviš razumno pitanje, pošto ja nemam pojma šta si ti napisao sad.

Razumijem da sam ja možda nekome konfuzan jer pišem ogromne postove, ali ti nisi u stanju sastavit rečenicu čovječe.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Apsurd pojma "antifa" :/
PostPosted: 03. 11. 2010. 10:40 
Offline
User avatar

Joined: 30. 10. 2010. 22:39
Posts: 21
Stargazer wrote:
Quote:
Koliko sam ja uspio da vidim na gay pride-u su oni svi jedinstveno napali na gayeve i na momenat im nije smetalo što te iste vehabije šenluče po mjestima gdje parovi traže svoj mračni kutak. U jednoj fazi opšteg ludila oni koji najviše kritikuju Vehabije i koji imaju užasne predrasude prema njima, zajedno sa njima stanu da kamenuju djevojke koje se žvale ili frajere koji se vodaju a ruke

Zato treba "obradjivati" ove prve, i nafurati ih da se bave vehabijama umjesto pedera :lol:

Quote:
Ja se možda privatno zajebavam i pričam viceve o crncima, homoseksualcima i židovima, bosancima, srbima itd... jer apsolutno ne smatram da je takva zajebancija u nekim okvirima uskog kruga raje nekakav tabu i kao nešto što nedaj bože nebi trebalo raditi. Ali javno se zajebavati i omalovažavati ljude prelazi svaku granicu ukusa i definitivno postaje odraz homofobije.

Ovo je strasno bitno, ali se ne moze ostvariti preko noci. Izglradnja atmosfere tolerancije je dugotrajan proces, i vi radite upravo ono sto je potrebno - cak i pisanjem po ovome forumu. Zato respect.


Pa ide sporo i ići će sporo, tu ne možemo ništa uradit... kako god okreneš ide na bolje


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Apsurd pojma "antifa" :/
PostPosted: 03. 11. 2010. 10:57 
Offline
User avatar

Joined: 01. 02. 2010. 20:13
Posts: 2161
Location: Brazil
Ozzy wrote:
Obezglavator wrote:
Znaci sad je fasizam i antifasizam kao neka furka i svi to furaju , gdje god se okrenem samo se o ovome i prica ... Ko kakve udruge i grupacije , style zivota :lol: :lol:


Jesi li sad pokušao biti smješan ili si pokušao da postaviš razumno pitanje, pošto ja nemam pojma šta si ti napisao sad.

Razumijem da sam ja možda nekome konfuzan jer pišem ogromne postove, ali ti nisi u stanju sastavit rečenicu čovječe.


Da si trenirao nogomet znao bi ... :lol: :lol:
Pitam u cemu je sad fora toga , nisam u toku . Sve okolo neki fasisti i antifasisti se krve po forumima , medijima pa je doslo i do naseg foruma . Pitam je li to sad in biti opredjeljen izmedju fasista i antifasista i svadjati se okolo .... Gdje god se okrenem u zadnje vrijeme samo se bruji o tome uokolo :mrgreen:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Apsurd pojma "antifa" :/
PostPosted: 03. 11. 2010. 11:04 
Offline
User avatar

Joined: 30. 10. 2010. 22:39
Posts: 21
Obezglavator wrote:
Ozzy wrote:
Obezglavator wrote:
Znaci sad je fasizam i antifasizam kao neka furka i svi to furaju , gdje god se okrenem samo se o ovome i prica ... Ko kakve udruge i grupacije , style zivota :lol: :lol:


Jesi li sad pokušao biti smješan ili si pokušao da postaviš razumno pitanje, pošto ja nemam pojma šta si ti napisao sad.

Razumijem da sam ja možda nekome konfuzan jer pišem ogromne postove, ali ti nisi u stanju sastavit rečenicu čovječe.


Da si trenirao nogomet znao bi ... :lol: :lol:
Pitam u cemu je sad fora toga , nisam u toku . Sve okolo neki fasisti i antifasisti se krve po forumima , medijima pa je doslo i do naseg foruma . Pitam je li to sad in biti opredjeljen izmedju fasista i antifasista i svadjati se okolo .... Gdje god se okrenem u zadnje vrijeme samo se bruji o tome uokolo :mrgreen:


Da sada je IN biti fašista i podrumski revolucionar. Ali postoje ljudi koji ne vise samo na netu i pričaju da se na nešto FURAJU. Kad par puta dobiješ batine zbog ideje u koju vjeruješ ta ideja prestaje biti furka, a postanje obrazac po kojem se ponašaš jer vjeruješ u to.

Na žalost ili možda na sreću nisi imao priliku da vidiš, da te stvari nisu puko prepucavanje preko foruma, ali čitajući postove mnogih ovdje, oni su itekako osjetili degenek NAFURANIH skinheda i drugih siledžija.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Apsurd pojma "antifa" :/
PostPosted: 03. 11. 2010. 11:10 
Offline
User avatar

Joined: 01. 02. 2010. 20:13
Posts: 2161
Location: Brazil
Ozzy wrote:

Da sada je IN biti fašista i podrumski revolucionar. Ali postoje ljudi koji ne vise samo na netu i pričaju da se na nešto FURAJU. Kad par puta dobiješ batine zbog ideje u koju vjeruješ ta ideja prestaje biti furka, a postanje obrazac po kojem se ponašaš jer vjeruješ u to.

Na žalost ili možda na sreću nisi imao priliku da vidiš, da te stvari nisu puko prepucavanje preko foruma, ali čitajući postove mnogih ovdje, oni su itekako osjetili degenek NAFURANIH skinheda i drugih siledžija.



Nisam imao priliku da vidim jer zivim u kurcu od gradica pa kod nas toga ne'a .
Jebi ga , nekoga skrsiti zbog njegove neke individalne razlike meni je skroz glupo . Ustvari bilo kakav vid nasilja koji nije opravdan (a i vecina 'opravdanih ' ) je meni glup .
Ne znam sam sta da mislim o tome , ali te tuce i batine koje ne vode nigdje su bezvrijedne i retardirane .


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Apsurd pojma "antifa" :/
PostPosted: 03. 11. 2010. 11:17 
Offline
User avatar

Joined: 30. 10. 2010. 22:39
Posts: 21
Obezglavator wrote:
Ozzy wrote:

Da sada je IN biti fašista i podrumski revolucionar. Ali postoje ljudi koji ne vise samo na netu i pričaju da se na nešto FURAJU. Kad par puta dobiješ batine zbog ideje u koju vjeruješ ta ideja prestaje biti furka, a postanje obrazac po kojem se ponašaš jer vjeruješ u to.

Na žalost ili možda na sreću nisi imao priliku da vidiš, da te stvari nisu puko prepucavanje preko foruma, ali čitajući postove mnogih ovdje, oni su itekako osjetili degenek NAFURANIH skinheda i drugih siledžija.



Nisam imao priliku da vidim jer zivim u kurcu od gradica pa kod nas toga ne'a .
Jebi ga , nekoga skrsiti zbog njegove neke individalne razlike meni je skroz glupo . Ustvari bilo kakav vid nasilja koji nije opravdan (a i vecina 'opravdanih ' ) je meni glup .
Ne znam sam sta da mislim o tome , ali te tuce i batine koje ne vode nigdje su bezvrijedne i retardirane .


Pa nisam ja nigdje napisao drugačije. Nekoga razbiti zbog načina razmišljanja i oblačenja samo po sebi je retardirano, ali razbiti nekoga ko razbija druge zbog svojih uzviženih ideja je itekako korisno i potrebno.

Doći ćeš jednom negdje u stranu zemlju, gdje će te glupi fašovi prepoznati kao stranca, misliće da si imigrant i pregaziće te iako si bijelac, iako si možda bošnjak, musliman, iako si možda nacionalista, homofob, i šta ja znam šta već..

na kraju ćeš skontat da llikovi koji tako razmišljaju fakat zaslužuju da budu degenečeni i da takvima treba adekvatan oponent.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Apsurd pojma "antifa" :/
PostPosted: 03. 11. 2010. 11:22 
Offline
User avatar

Joined: 01. 02. 2010. 20:13
Posts: 2161
Location: Brazil
Ozzy wrote:
Obezglavator wrote:
Ozzy wrote:

Da sada je IN biti fašista i podrumski revolucionar. Ali postoje ljudi koji ne vise samo na netu i pričaju da se na nešto FURAJU. Kad par puta dobiješ batine zbog ideje u koju vjeruješ ta ideja prestaje biti furka, a postanje obrazac po kojem se ponašaš jer vjeruješ u to.

Na žalost ili možda na sreću nisi imao priliku da vidiš, da te stvari nisu puko prepucavanje preko foruma, ali čitajući postove mnogih ovdje, oni su itekako osjetili degenek NAFURANIH skinheda i drugih siledžija.



Nisam imao priliku da vidim jer zivim u kurcu od gradica pa kod nas toga ne'a .
Jebi ga , nekoga skrsiti zbog njegove neke individalne razlike meni je skroz glupo . Ustvari bilo kakav vid nasilja koji nije opravdan (a i vecina 'opravdanih ' ) je meni glup .
Ne znam sam sta da mislim o tome , ali te tuce i batine koje ne vode nigdje su bezvrijedne i retardirane .


Pa nisam ja nigdje napisao drugačije. Nekoga razbiti zbog načina razmišljanja i oblačenja samo po sebi je retardirano, ali razbiti nekoga ko razbija druge zbog svojih uzviženih ideja je itekako korisno i potrebno.

Doći ćeš jednom negdje u stranu zemlju, gdje će te glupi fašovi prepoznati kao stranca, misliće da si imigrant i pregaziće te iako si bijelac, iako si možda bošnjak, musliman, iako si možda nacionalista, homofob, i šta ja znam šta već..

na kraju ćeš skontat da llikovi koji tako razmišljaju fakat zaslužuju da budu degenečeni i da takvima treba adekvatan oponent.


A jebi ga trebalo bi ih degeneciti ali kazem ti, ja bi radije da je mir , da jedni u druge ne diramo zbog nekih kulturoloskih , rasnih i drugih razlika . Steta sto to nije moguce u vremenu u kojem mi sada zivimo :) .


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Apsurd pojma "antifa" :/
PostPosted: 03. 11. 2010. 11:28 
Offline
User avatar

Joined: 30. 10. 2010. 22:39
Posts: 21
evo da podjelim s vama jedan članak. Mislim da ga nije potrebno komentarisati, ali je potrebno ovakve primjere izložiti da ljudi vide kako jedan glupan posmatra jednu bezopasnu i trivijalnu gay populaciju.

http://abrasmedia.info/index.php/drutvo ... -brao.html


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Apsurd pojma "antifa" :/
PostPosted: 03. 11. 2010. 11:54 
Offline
User avatar

Joined: 02. 12. 2005. 00:43
Posts: 646
Location: Sarajevo
ja jedno ti drugo.
da krenemo iz pocetka.
prvo pitao sam za tu spregu izmedju anti fa i gay. jer moj se anti fa i moje poimanje toga svodi u haman pa isto i tvoje poimanje.necu sad da se razbacujem prebrojavanjem krvnih zrnaca ili slicno, smatram da je to malo ponizavajuce.
meni je recimo bilo frustrirajuce poredjenje roma i homosexualaca.
romi su u ovom drustvu najzapostavljeniji, sad zasto i kako da ne polemisemo. homosexualci imaju sigurno vise prava nego romi ;) i poklanja im se previse paznje, dok o tim istim romima mozes jednom u mjesec dana nesto procitati, vecinom u crnoj hronici ;)
takodjer frustrirajuce mi je bilo da se na jednom od Anarho punk festa(ili tako nesto) pravi tribina gdje se razglaba o pravima homosexualaca,umjesto o temi poput zatucana omladina.
da se razumijemo nisam ja nikakav homofob, i smeta mi ta ista deklaracija. ono sto meni smeta je sto je zemlja u kurcu, sto predjes 100km izvan sarajeva i moras paziti kako ces pricati ;)i to je problem. problem je sto su ljudi dovoljno glupi da ne vide realne probleme koji ih okruzuju. a mislim da je djelovanje Anti Fa pokreta se bas mora tim baviti.
a za djelovanje anti fa bh nakon sto sam procitao site i akcije kapa dole ;)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Apsurd pojma "antifa" :/
PostPosted: 03. 11. 2010. 11:59 
Offline
User avatar

Joined: 30. 10. 2010. 22:39
Posts: 21
punkbeg wrote:
ja jedno ti drugo.
da krenemo iz pocetka.
prvo pitao sam za tu spregu izmedju anti fa i gay. jer moj se anti fa i moje poimanje toga svodi u haman pa isto i tvoje poimanje.necu sad da se razbacujem prebrojavanjem krvnih zrnaca ili slicno, smatram da je to malo ponizavajuce.
meni je recimo bilo frustrirajuce poredjenje roma i homosexualaca.
romi su u ovom drustvu najzapostavljeniji, sad zasto i kako da ne polemisemo. homosexualci imaju sigurno vise prava nego romi ;) i poklanja im se previse paznje, dok o tim istim romima mozes jednom u mjesec dana nesto procitati, vecinom u crnoj hronici ;)
takodjer frustrirajuce mi je bilo da se na jednom od Anarho punk festa(ili tako nesto) pravi tribina gdje se razglaba o pravima homosexualaca. da se razumijemo nisam ja nikakav homofob, i smeta mi ta ista deklaracija. ono sto meni smeta je sto je zemlja u kurcu, sto predjes 100km izvan sarajeva i moras paziti kako ces pricati ;)i to je problem. problem je sto su ljudi dovoljno glupi da ne vide realne probleme koji ih okruzuju. a mislim da je djelovanje Anti Fa pokreta se bas mora tim baviti.
a za djelovanje anti fa bh nakon sto sam procitao site i akcije kada dole ;)


Pitao si za tu spregu i ja sam ti odgovorio da sprega ne postoji, barem ne u ANTIFA-bih. Problem Roma je veći u toliko što su oni socijalno ugroženiji, a sve drugo je podjednako velika opasnost po njih. Jebote imaš šerijatske policije koje tuku i homoseksualce i obične parove u ime boga ili ko zna čega, a s druge strane imaš glupane koji se šišaju na ćelavo ili oblače na neki debilan način, dižu desnicu ruku i govore da rome treba otjerati.

A ovo što sam ti boldirao... to JESTE bila tema festivala i o tome se pričalo i pričat će se za koji dan na festivalu u Novom Sadu.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Apsurd pojma "antifa" :/
PostPosted: 03. 11. 2010. 12:01 
Offline
User avatar

Joined: 30. 10. 2010. 22:39
Posts: 21
pošto se ne vidi dio koji sam ti boldirao evo ti ovako..

Quote:
ono sto meni smeta je sto je zemlja u kurcu, sto predjes 100km izvan sarajeva i moras paziti kako ces pricati


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Apsurd pojma "antifa" :/
PostPosted: 03. 11. 2010. 12:02 
Offline
User avatar

Joined: 02. 12. 2005. 00:43
Posts: 646
Location: Sarajevo
ti rece da ne's vise pisati na ovoj temi :D


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Apsurd pojma "antifa" :/
PostPosted: 03. 11. 2010. 12:07 
Offline
User avatar

Joined: 30. 10. 2010. 22:39
Posts: 21
nisam to nigdje rekao. ÄŒItaj me opet :)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Apsurd pojma "antifa" :/
PostPosted: 03. 11. 2010. 12:44 
Offline
User avatar

Joined: 02. 12. 2005. 00:43
Posts: 646
Location: Sarajevo
nemoj da ponovo citam tako ti alena albinovica. :)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Apsurd pojma "antifa" :/
PostPosted: 03. 11. 2010. 14:47 
Offline
User avatar

Joined: 30. 10. 2010. 22:39
Posts: 21
punkbeg wrote:
nemoj da ponovo citam tako ti alena albinovica. :)


onda nemoj :mrgreen:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Apsurd pojma "antifa" :/
PostPosted: 03. 11. 2010. 15:48 
Offline
User avatar

Joined: 01. 12. 2004. 17:41
Posts: 1246
Location: country that i love
ne da mi se odgovarati na post one zenske jer bi mi oduzelo previse vremena..niti na provokaciju deniza.. samo vidim da ovdje ljudi ne kontaju neke stvari i odma marginaliziraju


reci cu samo tri stvari
1. tolerirati nesto ne znaci da automatski moras biti simpatizer i boriti se za tog nekog i njegova prava
2. ne podrzavati (u ovom slucaju nihove zahtjeve za usvajanje djece i brakove) ne znaci automatski da si kontra i da se boris protiv i u ovom slucaj uda si homofob
3. antifa ne znaci biti hipi ko sto se danas predstavlja


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Apsurd pojma "antifa" :/
PostPosted: 03. 11. 2010. 20:51 
Offline

Joined: 09. 12. 2008. 20:25
Posts: 794
ja pankerije danasnje. iduci festival treba zvat ove nju bridere da sviraju jer su ivejding blizi cini mi se cijeloj prici ovoj od sve pankerustine u bih. nema veze antifa i pank, sto se mene tice. valjda to nekako uvijek rade pankeri, a meni to super.. i sto se otijeh festivala takih tice, nemojte se ekipo silit da dolazite na nesto tako onda! bude tu i pedera i lezbejki, stoje u masi, cesu se od vas, prislanjaju se

exploit wrote:
1. Prije par godina, nakon jedne svirke u Sa, posvađaju se 2 momka na temu željo-sarajevo. Na 'našoj' strani je bilo cca 10tak muškaraca, u toj grupi trojica likova. To se dešavalo ispred bocka dok se čekala hrana u onom fast food kiosku. Šta se dešava, lik dobiva flašom u glavu i pada onesviješten na pod(jer je uletio tu u gužvu i pokušao razdvojiti ovu dvojicu od naguravanja). Niko od tih ljudi nije se pomakeo. Svi se okupili oko njega i gledaju ga kako leži. Na drugoj strani ova trojica bježe. Naravno niko od tih ljudi (muškaraca) okolo nije ih ni pokušao zaustaviti.


pa ja, zeljo-sarajevo, nidje mene tu i moje borbe. ja se sjecam da je tada taj jedan momak sa nase strane uglavnom srao. i to srao je protiv i zelje i sarajeva i navijaca uopste i cak lokalaca.. i to i jest to. zar nije i to pomalo fa? ovo sam ja ko primjer uzeo za ovo, jebga bode mi oci :P

punkbeg wrote:
primjer wrote:
a mislis li da je opravdano da nekog ne boli kurac i da se bavi i takim stvarima? ozbiljno ovo. smetaju li ti ljudi koji nesto rade i na tome? ustvari smetaju li ti pederi, pa cu ti ja rec jesi li antifa... rispekt ekipi iz totalne


eh vidis smatram(hm logicno) da svak' se ima pravo baviti cim hoce i da ga ne treba osudjivati ( bla bla i tako te sike). ljudi koji rade na tome mi takodjer smetaju.
Meni DIREKTNO smeta ta neka nova ideja anti fasizma gdje se moram zalagati za prava sexualnih manjina (uzecemo za primjer BH) dok ono kad se osvrnes oko sebe shvatis kako mozes efektinije i bolje pomoci i pojedincu i drustvu oko tebe sa mnogo ozbiljnijim problema.
i da se ja umjesto da se zamaram recimo sa pojavom neo naci bosnjaka, ja moram slusati preseravanja po kojekakvim tribinama o pravima sexualnih manjina.
meni to nije logicno.


ne moras se zalagat covjece, nego jednostavno nemoj maltretirat komentarima i mozda nekim lajv prozivkama na racun derpasa i l! kontas li? i radi na poljima na kojima ti mislis da treba.. nekako se kacite za to gejevanje ko da je to jedino vezano za taj antifa jebeni pokret. mozete s vehabijama komotno. mada je i to jedna od tema koje su tu opravdano i uklapaju se u ideju i ima razloga za borbu i tu
i ja se nekad zajebavam s tim, al svi, pa i ja se zezaju i na racun kineza i muslimana i antifasista. al se zna sta je zajebancija.
tolerisi! mislis li da i ti nekom smetas? ja mislim da ima raje da im pankeri smetaju. ja sad kad bi nicim izazvan reko da mi smetaju pankeri s krijestama, tetovirani metalci, navijaci, oni brejk denseri, romi, to nebi bilo u redu. to bi nekome smetalo. i opravdano. to vi kazete sloboda govora. i jest to to, al ako smo ljudi, skontacemo da je to govor mrznje, da steti i u najmanju ruku ne mora se govorit. ne mora i ne moze se svako volit, vec cisto tolerisat
ne moramo svi bit antifasisti, samo nemojmo bit fasisti!


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Apsurd pojma "antifa" :/
PostPosted: 03. 11. 2010. 21:06 
Offline

Joined: 09. 12. 2008. 20:25
Posts: 794
ja evo citam tek sad sve lagano, i cini mi se da je sve ovo ekipa prije rekla. bezveze piso:)

Ozzy wrote:
novi sad


jebo vas zljeb :( sutra oprostajna partija i orgije nake biseksualne kod nas druze albinovicu :P


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Apsurd pojma "antifa" :/
PostPosted: 03. 11. 2010. 21:26 
Offline

Joined: 09. 12. 2008. 20:25
Posts: 794
kktz wrote:
ajd dobro, sam ak se mislite borit za prava radnika, pomirite se s tim da mi nismo politicki korektni


a ima nas svakakvih :P


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Apsurd pojma "antifa" :/
PostPosted: 03. 11. 2010. 21:34 
Offline
User avatar

Joined: 02. 12. 2005. 00:43
Posts: 646
Location: Sarajevo
i dodje primjer i zakuha sve.
mrsko mi se objasnjavati.
upravu si.


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 235 posts ]  Go to page Previous  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group