Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 28. 04. 2024. 13:55

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 235 posts ]  Go to page Previous  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 12  Next
Author Message
 Post subject: Re: Apsurd pojma "antifa" :/
PostPosted: 31. 10. 2010. 21:55 
Offline
User avatar

Joined: 30. 10. 2010. 22:39
Posts: 21
Obezglavator wrote:
exploit wrote:
Obezglavator wrote:
Ne znam , u nas toga u Cazinu nema . Kod nas se jebe kako ko hoce i kada hoce :lol:


Sad ti kontam naziv lokacije (:


E to je OTO :mrgreen: :mrgreen: .
Iskreno meni je svejedno ko ce biti peder a ko ne . Neka idu samo dalje od mene i ne prilaze mi i rijesena stvar . Ali ipak nisam za to da djecu usvajaju , i ovako je malo normalnih familija , mislim da djeca nisu zasluzila da ih vrsnjaci napadaju zbog toga sto imaju dvije mame ili dva oca .


Ja ne znam šta da mislim u vezi usvajanje djece, ali mi je poprilično loš argument da ne radimo ništa na tome, samo zato što sredina vrši pritisak. Sredinu treba mijenjati da postane tolerantnija, a ne prihvatati problem kao nešto što ne treba rješavat.

Sudeći prema smjeru diskusije koja se ovdje vodi, izgleda da su mnogi opterećeni tim homoseksualcima. Ne razumijem zašto ova tema ne može ići jednim logičnim smjerom.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Apsurd pojma "antifa" :/
PostPosted: 01. 11. 2010. 04:48 
Offline

Joined: 06. 12. 2007. 02:09
Posts: 2494
Obezglavator wrote:
exploit wrote:
Obezglavator wrote:
Ja bi samo samo volio slusati razgovor o sexu izmedju djeteta pubertetlije i dvojice 'tata gayeva ' :mrgreen: :mrgreen:
' Znaci sine prvo namazes supak da klizi i da te ne boli ' ...... :lol: :lol:


Je l' tako i mame pričaju sa kćerima? Prvo kćeri opustiš vaginalne mišiće i ne stići da mu ga ne capiš? (:


Ne znam , u nas toga u Cazinu nema . Kod nas se jebe kako ko hoce i kada hoce :lol:



bog me ubio ako si ti vidio pičke uživo :twisted: :twisted: :twisted:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Apsurd pojma "antifa" :/
PostPosted: 01. 11. 2010. 09:56 
Offline
User avatar

Joined: 01. 02. 2010. 20:13
Posts: 2161
Location: Brazil
shitpifter wrote:

bog me ubio ako si ti vidio pičke uživo :twisted: :twisted: :twisted:



Sta si navalio , vidimo se u Sarajevu kada dodjem :lol: :lol:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Apsurd pojma "antifa" :/
PostPosted: 01. 11. 2010. 13:12 
Offline

Joined: 06. 12. 2007. 02:09
Posts: 2494
:lol: :lol: :lol:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Apsurd pojma "antifa" :/
PostPosted: 01. 11. 2010. 17:49 
Offline

Joined: 20. 12. 2009. 01:37
Posts: 62
NAZI RAUS QUEER RAUS :P
STO SI DERPE/AZBA JEL HOCES APLAUZ


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Apsurd pojma "antifa" :/
PostPosted: 02. 11. 2010. 13:33 
Offline
User avatar

Joined: 15. 11. 2008. 22:07
Posts: 1629
Location: Sarajevo
:) :) :) :lol:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Apsurd pojma "antifa" :/
PostPosted: 02. 11. 2010. 15:59 
Offline
User avatar

Joined: 02. 12. 2005. 00:43
Posts: 646
Location: Sarajevo
@ozzy
procitao sam tvoj post u kojem sam htio da vidim sta si to ti meni odgovorio unaprijed na moj post.
ta tvoja anti fa prica je zaista dirljiva, isto kao sto ti i ja mogu ovdje napisati post zbog cega sam ja anti fa, ili vevo crnjak.
dalje, postavio si se kao da neko napada Anti fa BiH. Sto nema veze sa mojim prethodnim postovima, cak si se i dotakao anti fa festa u mostaru gdje sam bio prisutan.
u svom postu si napisao sve s cim se ja slazem, sa svim tim problemima i tu nije problem. stavise, ja pokusavam ukazati na te probleme. i problem nastaje , i sto mi zaista smeta, kada se u anti fa krugovima potura taj neki gay problem(koji je sam po sebi diskutabilan) i koji u BH i nije toliko velik i bitan.
slijedeca stvar koja mi je zasmetala je to tvoje ogradjivanje od nasilja, kao necete vi prvi napadati i sl.problem i jeste u anti fa bih (ne mislim na organizaciju, vec na cjelokupnu drzavu) je sto su ANTI FA PICKE. Sto je djelovanje na hm ulici ravno nuli.
Da, treba kretenu vilicu polomiti ( ili ako je zensko u pitanju, frajera slomiti, zvuci poznato Frau? :) ). pitaj as_sun_sets sta je bilo u BL na koncertu prije par godina cini mi se ;) i to je taj problem, sto su u BL isto kao u Sa ili u Mo jedne pickice koje se boje da odgovore i da na adekvatan nacin sprijece eskalaciju gore pomenutih mangupcica sa fa furkicom, i dok je god takva situacija postojace uvijek diskusija preko tastature.
i p.s. popisam se ja na moderne anti fa, koji su vidjeli da je dobra furka biti panker/skinhead i anti fa. anti fa je nesto sto iz kuce poneses, ili naucis u zivotu, a ne preko wiki ili how-to-be-sharp-skinhead.com


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Apsurd pojma "antifa" :/
PostPosted: 02. 11. 2010. 17:15 
Offline
User avatar

Joined: 30. 10. 2010. 22:39
Posts: 21
Pošto si bio na festivalu i svirao na festivalu, vjerovatno si vidio da nikakve specijalne diskusije nije bilo o gay populaciji. Bar ne više od 3 rečenice kao samo jedan od gomilu primjera.

Nisam se postavio kao da neko napada ANTIFA-u nego sam se postavio kao da neko trivijalizira stvarne teme kojima se ANTIFA bavi.

Inače ja ne vidim problem što se protura gay problem zajedno sa još 1000 problema. Ne razumijem čemu tolika homofobija prema ljudima koji samo jedna karika u lancu obespravljenih.

Ovo je moj zadnji post u kojima ću objašnjavati bilo šta homofobnim osobama, jer takve osobe ne zaslužuju niti traže bilo kakva objašnjenja.

Što se tiče tvoje kritiek da smo pičke... to je poprilično bezobrazno reći za nekoga koga ne poznaješ. Samo jezgro Mostarske antife je sastavljeno od ljudi koji su protjerivani, premlaćivani i koji nisu dobrodošli u sredine iz kojih dolaze. Ne želim ih imenovat, ali ako poželiš moći ćeš ih upoznati. Ti ljudi apsolutno nisu pičke i ako neko ima da želi dokazati suprotno ja ga pozivam da se oproba s nama u tim stvarima.

Što se tiče nasilja također te pozivam da nas ti povedeš u bilo kakav nasilnički pohod protiv fašova, kad god i gdje god želiš. Veliki broj mlađih članova koji djeluju kroz ANTIFA-u se nalaze u dijelovima grada gdje ih je nemoguće zaštititi i ako sam pička zato što ne želim ugroziti njih nekom besmislenom akcijom premlaćivanja dječurije sa martinkama i bijelim pertlama... onda sam pičketina najobičnija! Mi postojimo šest mjeseci a ti očekuješ da patroliramo gradom. Razmisli malo čovječe.

I ta priča o pankerima, rokerima, skinsima i slične ti je smješna. Ne razumijem uopšte šta znači bit panker ili roker recimo. Ja čitav život slušam muziku i bavim se muzikom, ali se nikada nisam obilježavao tako trivijalnim markerima subkulture.

Inače nama nije nikakva furka PANK ili bilo šta drugo. Ima mlađe raje koja slušaju tu muziku i koji se kako ti kažeš FURAJU na nju. Starija ekipa koja sluša muziku se na to ne FURA, nego to VOLI, baš kao što će ti klinci kroz furku zavoliti to što slušaju.

Ja inače nisam neki ljubitelj panka. Moj lični stav o najvećem broju pank bendova je da se sakrivaju u buci koju proizvode njihove gitare. Mnogi od njih (ne naravno svi), nemaju pojma o sviranju, nego im je ćaća kupio gitaru pa su malo preko interneta lupali akorde i rifove. Bez poštovanja prema instrumentu nema ni muzike.

Ja se "furam" na muziku koju ne može svaki balavac čuti i odsvirati, ali su to sve stvari ukusa. Neko me je možda klasična gitara gay :mrgreen: ali ja nemam problem sa kvalitetnom muzikom ma odakle dolazila, baš kao što nemam problem sa ljudima različitih pogleda na život, dok god ne napadaju i ne ugrožavaju druge.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Apsurd pojma "antifa" :/
PostPosted: 02. 11. 2010. 17:55 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 13. 03. 2006. 17:07
Posts: 1961
Location: Sarajevo
Ozzy i exploit za predsjednike drzave. Jos fali treci clan.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Apsurd pojma "antifa" :/
PostPosted: 02. 11. 2010. 19:10 
Offline
User avatar

Joined: 02. 12. 2005. 00:43
Posts: 646
Location: Sarajevo
1) nije biti homofob ako ne razumijem zasto prava gay populacije ulaze u antifasisticki pokret
2) totalno si izokrenuo i (slucajno/namjerno) pogresno interpretirao moj post.
3) prozivanje da su picke nije bilo direktno tebi upuceno niti ljudima okupljenim oko anti fa bih jer vas realno ne poznajem. picke ce se vec prepoznati
4) anti fa bh zasluzuje svaku pohvalu da ne bi bilo kakvih izvrtanja rijeci ili slicno.

zivio ti meni!


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Apsurd pojma "antifa" :/
PostPosted: 02. 11. 2010. 20:40 
Offline
User avatar

Joined: 01. 02. 2010. 20:13
Posts: 2161
Location: Brazil
Ozzy wrote:
Pošto si bio na festivalu i svirao na festivalu, vjerovatno si vidio da nikakve specijalne diskusije nije bilo o gay populaciji. Bar ne više od 3 rečenice kao samo jedan od gomilu primjera.

Nisam se postavio kao da neko napada ANTIFA-u nego sam se postavio kao da neko trivijalizira stvarne teme kojima se ANTIFA bavi.

Inače ja ne vidim problem što se protura gay problem zajedno sa još 1000 problema. Ne razumijem čemu tolika homofobija prema ljudima koji samo jedna karika u lancu obespravljenih.

Ovo je moj zadnji post u kojima ću objašnjavati bilo šta homofobnim osobama, jer takve osobe ne zaslužuju niti traže bilo kakva objašnjenja.

Što se tiče tvoje kritiek da smo pičke... to je poprilično bezobrazno reći za nekoga koga ne poznaješ. Samo jezgro Mostarske antife je sastavljeno od ljudi koji su protjerivani, premlaćivani i koji nisu dobrodošli u sredine iz kojih dolaze. Ne želim ih imenovat, ali ako poželiš moći ćeš ih upoznati. Ti ljudi apsolutno nisu pičke i ako neko ima da želi dokazati suprotno ja ga pozivam da se oproba s nama u tim stvarima.

Što se tiče nasilja također te pozivam da nas ti povedeš u bilo kakav nasilnički pohod protiv fašova, kad god i gdje god želiš. Veliki broj mlađih članova koji djeluju kroz ANTIFA-u se nalaze u dijelovima grada gdje ih je nemoguće zaštititi i ako sam pička zato što ne želim ugroziti njih nekom besmislenom akcijom premlaćivanja dječurije sa martinkama i bijelim pertlama... onda sam pičketina najobičnija! Mi postojimo šest mjeseci a ti očekuješ da patroliramo gradom. Razmisli malo čovječe.

I ta priča o pankerima, rokerima, skinsima i slične ti je smješna. Ne razumijem uopšte šta znači bit panker ili roker recimo. Ja čitav život slušam muziku i bavim se muzikom, ali se nikada nisam obilježavao tako trivijalnim markerima subkulture.

Inače nama nije nikakva furka PANK ili bilo šta drugo. Ima mlađe raje koja slušaju tu muziku i koji se kako ti kažeš FURAJU na nju. Starija ekipa koja sluša muziku se na to ne FURA, nego to VOLI, baš kao što će ti klinci kroz furku zavoliti to što slušaju.

Ja inače nisam neki ljubitelj panka. Moj lični stav o najvećem broju pank bendova je da se sakrivaju u buci koju proizvode njihove gitare. Mnogi od njih (ne naravno svi), nemaju pojma o sviranju, nego im je ćaća kupio gitaru pa su malo preko interneta lupali akorde i rifove. Bez poštovanja prema instrumentu nema ni muzike.

Ja se "furam" na muziku koju ne može svaki balavac čuti i odsvirati, ali su to sve stvari ukusa. Neko me je možda klasična gitara gay :mrgreen: ali ja nemam problem sa kvalitetnom muzikom ma odakle dolazila, baš kao što nemam problem sa ljudima različitih pogleda na život, dok god ne napadaju i ne ugrožavaju druge.


Homofobu ! Kako nisu picke , tebi ovo nije sexy ? Nikakav si anti-fa :lol: :lol:

Image
Ozzy znamo ko si :mrgreen:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Apsurd pojma "antifa" :/
PostPosted: 02. 11. 2010. 22:16 
Offline
User avatar

Joined: 25. 03. 2006. 16:28
Posts: 1541
Location: tuzla
Hm, ako se sjecam bivseg avatara, mislim da je ovo shitpifter :mrgreen:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Apsurd pojma "antifa" :/
PostPosted: 02. 11. 2010. 22:39 
Offline
User avatar

Joined: 01. 02. 2010. 20:13
Posts: 2161
Location: Brazil
gogi_the_bastard wrote:
Hm, ako se sjecam bivseg avatara, mislim da je ovo shitpifter :mrgreen:


:twisted: :twisted:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Apsurd pojma "antifa" :/
PostPosted: 02. 11. 2010. 23:11 
Offline
User avatar

Joined: 02. 12. 2005. 00:43
Posts: 646
Location: Sarajevo
pa se ti zalazi za njegova prava :lol:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Apsurd pojma "antifa" :/
PostPosted: 03. 11. 2010. 00:27 
Offline
User avatar

Joined: 03. 03. 2006. 23:34
Posts: 1356
Location: Banjaluka, Bosna i Hercegovina
Quote:
u svom postu si napisao sve s cim se ja slazem, sa svim tim problemima i tu nije problem. stavise, ja pokusavam ukazati na te probleme. i problem nastaje , i sto mi zaista smeta, kada se u anti fa krugovima potura taj neki gay problem(koji je sam po sebi diskutabilan) i koji u BH i nije toliko velik i bitan.
slijedeca stvar koja mi je zasmetala je to tvoje ogradjivanje od nasilja, kao necete vi prvi napadati i sl.problem i jeste u anti fa bih (ne mislim na organizaciju, vec na cjelokupnu drzavu) je sto su ANTI FA PICKE. Sto je djelovanje na hm ulici ravno nuli.
Da, treba kretenu vilicu polomiti ( ili ako je zensko u pitanju, frajera slomiti, zvuci poznato Frau? ). pitaj as_sun_sets sta je bilo u BL na koncertu prije par godina cini mi se i to je taj problem, sto su u BL isto kao u Sa ili u Mo jedne pickice koje se boje da odgovore i da na adekvatan nacin sprijece eskalaciju gore pomenutih mangupcica sa fa furkicom, i dok je god takva situacija postojace uvijek diskusija preko tastature.
i p.s. popisam se ja na moderne anti fa, koji su vidjeli da je dobra furka biti panker/skinhead i anti fa. anti fa je nesto sto iz kuce poneses, ili naucis u zivotu, a ne preko wiki ili how-to-be-sharp-skinhead.com


Ovo je fino receno i nazalost vecinom istinito. U BL je znatno veci problem sto "antifa" scena ne postoji, pankeri se drze price "no nazi no red", posto se antifa valjda podrazumjeva da si komunjara, a crveno je no-no...

Ipak je napravljena kardinalna greska, a to je realno stanje - stanje na terenu.
Mi bi rekli: Lako je tudjim *urcem gloginje mlatiti, Njegos bi rekao "u dobru je lako dobar biti" a stranci: Lako je biti general nakon bitke. Pogotovo ako bitke nije ni bilo.

Dakle, s cim se suocavaju osobe koje se deklarisu kao antifa, recimo da ih ima sacica u Mostaru, a pitanje ima li iko u Banjaluci:

Banjaluka - organizovan anti-antifa pokret, sa jezgrom od 10-15 stalnih i isto toliko gostujucih clanova.

Mostar - gomila ekstremnih vehabija, barem 20-30, dobro organizovani, naoruzani i spremni na sve.

Sarajevo - jedan ili 2 izolovana nazi skinsa, vs barem 5x vise antifa ekipe + izdasna pomoc sa tribina.

Mislim da to malo bolje ilustruje stanje stvari od cistog prozivanja.

Sve je to na kraju krajeva jako tuzno, jer da sutra u Sarajevu pocnu "cistke" parova koji se ljube po parkovima kao u Mostaru, ne bi se nista moglo uciniti.
Ako bi se polagale opklade koja ce strana prevagnuti, definitivno ne bih stavljao svoju opkladu na antifa stranu, u bilo kojem od ova 3 grada.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Apsurd pojma "antifa" :/
PostPosted: 03. 11. 2010. 01:42 
Offline
User avatar

Joined: 27. 04. 2003. 21:57
Posts: 1935
Bez brige druze, u Sarajevu ce se saneri, navijaci, taksisti i slicna ekipa sa ulica obracunati sa vehabijama i bez pomoci antifa :lol:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Apsurd pojma "antifa" :/
PostPosted: 03. 11. 2010. 08:46 
Offline
User avatar

Joined: 08. 07. 2010. 17:04
Posts: 18
Location: Craven Road 7
as_the_sun_sets wrote:
Ovo je fino receno i nazalost vecinom istinito. U BL je znatno veci problem sto "antifa" scena ne postoji, pankeri se drze price "no nazi no red", posto se antifa valjda podrazumjeva da si komunjara, a crveno je no-no...

Dakle, s cim se suocavaju osobe koje se deklarisu kao antifa, recimo da ih ima sacica u Mostaru, a pitanje ima li iko u Banjaluci:

Banjaluka - organizovan anti-antifa pokret, sa jezgrom od 10-15 stalnih i isto toliko gostujucih clanova.

Mostar - gomila ekstremnih vehabija, barem 20-30, dobro organizovani, naoruzani i spremni na sve.

Sarajevo - jedan ili 2 izolovana nazi skinsa, vs barem 5x vise antifa ekipe + izdasna pomoc sa tribina.

Mislim da to malo bolje ilustruje stanje stvari od cistog prozivanja.

Sve je to na kraju krajeva jako tuzno, jer da sutra u Sarajevu pocnu "cistke" parova koji se ljube po parkovima kao u Mostaru, ne bi se nista moglo uciniti.
Ako bi se polagale opklade koja ce strana prevagnuti, definitivno ne bih stavljao svoju opkladu na antifa stranu, u bilo kojem od ova 3 grada.


1. Prije par godina, nakon jedne svirke u Sa, posvađaju se 2 momka na temu željo-sarajevo. Na 'našoj' strani je bilo cca 10tak muškaraca, u toj grupi trojica likova. To se dešavalo ispred bocka dok se čekala hrana u onom fast food kiosku. Šta se dešava, lik dobiva flašom u glavu i pada onesviješten na pod(jer je uletio tu u gužvu i pokušao razdvojiti ovu dvojicu od naguravanja). Niko od tih ljudi nije se pomakeo. Svi se okupili oko njega i gledaju ga kako leži. Na drugoj strani ova trojica bježe. Naravno niko od tih ljudi (muškaraca) okolo nije ih ni pokušao zaustaviti.

2. Denis Mrnjavac

3. vjerujem da svako od nas ima ličnih primjera koje bi ovdje mogao izdvojiti

Problem neaktivnosti nije samo problem dosadašnje antifa,već ljudi kao pojedinaca. Smatram da je tvoj i moj moralni zadatak spriječiti tako nešto ili barem pokušati pomoći.

Kao što ozzy reče, sadašnja antifa ispred koje smo se mi i javili, postoji 'tek' 6 mjeseci.
Banja Luka je veliki zalogaj i posmatrati je kao 'zadatak' u nekom kratkoročnom planu djelovanja je po meni smiješno i nerealno.

Grupe i probleme koje si izdvojio jesu realan problem i za rješavanje takvih problema pored bilo kakve akcije su potrebni ljudi spremni na akciju. Antifa da bi se mogla upustiti u bilo kakvu veću i konkretniju akciju mora ojačati, a to je ono što mi sada pokušavamo. Pokušavamo stvoriti krug ljudi oko sebe koji želi istinski raditi. Uvijek će postojati ljudi čiji će maksimum djelovanja biti dijelenje letaka, i neka ih. To ih ne čini manjim antifašistom od nekoga ko je spreman da se tuče po ulicama. Ali je potrebno i ovih drugih.

Mi smo počeli, a vrijeme će pokazati koliko i dokle možemo dogurati. Ja istinski vjerujem u ovo u čemu sam sad. Provela sam godine života jedući se jer nisam radila ništa konkretno a htjela sam(ovo je bilo uzrokovano upravo tom pasivnošću sredine u kojoj sam se nalazila). Vjerujem u ove ljude koji su se našli iz istog ili sličnih razloga kao i ja. I svaki novi pojedinac koji nam se javi i pruži podršku daje mi nade da će od ovoga nešto stvarno i biti.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Apsurd pojma "antifa" :/
PostPosted: 03. 11. 2010. 09:50 
Offline
User avatar

Joined: 30. 10. 2010. 22:39
Posts: 21
Stargazer wrote:
Bez brige druze, u Sarajevu ce se saneri, navijaci, taksisti i slicna ekipa sa ulica obracunati sa vehabijama i bez pomoci antifa :lol:


Koliko sam ja uspio da vidim na gay pride-u su oni svi jedinstveno napali na gayeve i na momenat im nije smetalo što te iste vehabije šenluče po mjestima gdje parovi traže svoj mračni kutak. U jednoj fazi opšteg ludila oni koji najviše kritikuju Vehabije i koji imaju užasne predrasude prema njima, zajedno sa njima stanu da kamenuju djevojke koje se žvale ili frajere koji se vodaju a ruke :mrgreen:


punkbeg wrote:
1) nije biti homofob ako ne razumijem zasto prava gay populacije ulaze u antifasisticki pokret
2) totalno si izokrenuo i (slucajno/namjerno) pogresno interpretirao moj post.
3) prozivanje da su picke nije bilo direktno tebi upuceno niti ljudima okupljenim oko anti fa bih jer vas realno ne poznajem. picke ce se vec prepoznati
4) anti fa bh zasluzuje svaku pohvalu da ne bi bilo kakvih izvrtanja rijeci ili slicno.

zivio ti meni!


2. Tvoje shvatanje antifašizma se očito svodi na partizanske filmove. Fašizam je prvo napao na one grupacije koje se nisu mogle oduprijeti njihovoj represiji, a to su bili Romi, homoseksualci, tamnoputi, komuniste i svi drugi čiji je broj bio jako malen ili beznačajan. Tek kasnije su pobili milione židova po logorima. To što svih ostalih dođe tek po jedan na 100 židova koji su bili žrtve Hitlerove perverzije, ne znači da svi oni nisu po istom principu istrebljivani.

I kako onda nije antifašizam i borba za rome i homoseksualce i bilo koju drugu marginalnu grupu koja nema ni masu ni uticaj da se odbrani?

Tvoj post nisam pogrešno interpretirao niti izokrenuo.Priča se i dalje vodi u smjeru kritike na borbu za prava homoseksualaca, zato što su pojedinci ovdje naprosto zaluđeni idejom da smo mi nekakav pride pokret i od svega što smo uradili za pola godine postojanja vide samo ono što uopšte nismo :mrgreen: . Ja smatram da je to posljedica itekakve homofobije.

Ja se možda privatno zajebavam i pričam viceve o crncima, homoseksualcima i židovima, bosancima, srbima itd... jer apsolutno ne smatram da je takva zajebancija u nekim okvirima uskog kruga raje nekakav tabu i kao nešto što nedaj bože nebi trebalo raditi. Ali javno se zajebavati i omalovažavati ljude prelazi svaku granicu ukusa i definitivno postaje odraz homofobije.

Kad se pojavi neko ko javno na forumu može napisati da homoseksualci nemaju problema, može biti neupućen , ali potenciranje te priče kroz 7 stranica foruma jeste odraz homofobije! Ja ne vidim da je baš puno ljudi postavilo pitanja borbe protiv fašizma i metodama koje treba koristiti. Meni je idikativno da je tu onda problem što nekome smeta jedna tako mala i beznačajna grupa čijim se mi problemom uopšte ne bavimo kao što se to uporno servira.

Kada smo osnovali antifu bilo je par osoba koji su nas pitali, pa kakvi ste kao vi antifašisti, vi nemate članova sa zapadne strane grada, aludirajući da je antifa isključivo grupa sastavljena od Bošnjaka. Ja sam se tada prvi put razmišljao o antifi na način da prebrojavam ljude i shvatio sam da je među nama, sasvim slučajno bilo samo dvoje Bošnjaka, što opet govori o psihi osobe koja je postavila pitanje.

Znači neko ko je neupućen, a usudi se pretpostaviti takve stvari, za mene ima problem sa prebrojavanjem krvnih zrnaca, a samim tim je i taoc predrasuda. Kad imaš predrasude jer nešto ne znaš onda si neinformisan, kad nastaviš insistirati da su Antifa BiH 99% Bošnjaci iako ti je rečeno da to nije tako, onda imaš problem sa dva Bošnjaka a sad ti to nazovi kojim god hoćeš imenom, ali za mene je to nacionalizam i za mene je to problem.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Apsurd pojma "antifa" :/
PostPosted: 03. 11. 2010. 10:29 
Offline
User avatar

Joined: 01. 02. 2010. 20:13
Posts: 2161
Location: Brazil
Znaci sad je fasizan u antifasizam kao neka furka i svi to furaju , gdje god se okrenem samo se o ovome i prica ... Ko kakve udruge i grupacije , style zivota :lol: :lol:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Apsurd pojma "antifa" :/
PostPosted: 03. 11. 2010. 10:38 
Offline
User avatar

Joined: 27. 04. 2003. 21:57
Posts: 1935
Quote:
Koliko sam ja uspio da vidim na gay pride-u su oni svi jedinstveno napali na gayeve i na momenat im nije smetalo što te iste vehabije šenluče po mjestima gdje parovi traže svoj mračni kutak. U jednoj fazi opšteg ludila oni koji najviše kritikuju Vehabije i koji imaju užasne predrasude prema njima, zajedno sa njima stanu da kamenuju djevojke koje se žvale ili frajere koji se vodaju a ruke

Zato treba "obradjivati" ove prve, i nafurati ih da se bave vehabijama umjesto pedera :lol:

Quote:
Ja se možda privatno zajebavam i pričam viceve o crncima, homoseksualcima i židovima, bosancima, srbima itd... jer apsolutno ne smatram da je takva zajebancija u nekim okvirima uskog kruga raje nekakav tabu i kao nešto što nedaj bože nebi trebalo raditi. Ali javno se zajebavati i omalovažavati ljude prelazi svaku granicu ukusa i definitivno postaje odraz homofobije.

Ovo je strasno bitno, ali se ne moze ostvariti preko noci. Izglradnja atmosfere tolerancije je dugotrajan proces, i vi radite upravo ono sto je potrebno - cak i pisanjem po ovome forumu. Zato respect.


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 235 posts ]  Go to page Previous  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 12  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group