Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 06. 05. 2024. 20:30

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 235 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 12  Next
Author Message
 Post subject: Re: Apsurd pojma "antifa" :/
PostPosted: 29. 10. 2010. 15:20 
Offline
User avatar

Joined: 27. 04. 2003. 21:57
Posts: 1935
Komentar ti je pravo glup.

Na ovoj temi nije niko rekao nista protiv penzionera, ili slijepih, zato je to poredjenje sustinsko odvracanje paznje od onoga o cemu se pricalo.

Trebali bi u ovoj drzavi da paradiraju mnogi, ne samo pederi. Problema nikome ne fali.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Apsurd pojma "antifa" :/
PostPosted: 29. 10. 2010. 18:36 
Offline
User avatar

Joined: 16. 10. 2006. 13:06
Posts: 3951
stajaznam, nesmetaju mi bilo kakve manjine, al najmanje prava ima vecina, a to je hard working class.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Apsurd pojma "antifa" :/
PostPosted: 29. 10. 2010. 19:03 
Offline

Joined: 06. 12. 2007. 02:09
Posts: 2494
pank pankerima, 'rac pederima :twisted: :twisted: :twisted:


Å¡alim se malo.


Treba tučnjavu zabranit svima, a to što se ovako i onako mrze, to ne možeš izbrisat. bezveze je da ljudi ginu ako se ne vole. jebiga, što se kaže - u se i u svoje kljuse.

meni pederi ne smetaju, ali su mi smiješni, jer mi je smiješna činjenica da ga frajer frajeru PUŠI ili da frajeri jedni druge JEBU. isto ko što su mi smiješni i cigani ili seljaci, a daleko od toga da mi smetaju.

Dobro je dok nema nasilja, a to što čitav svijet ne živi u miru i slozi - to valjda tako treba. Inače, bio bi raj na zemlji, a od tog nema ništa dosadnije.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Apsurd pojma "antifa" :/
PostPosted: 29. 10. 2010. 19:09 
Offline
User avatar

Joined: 27. 03. 2008. 04:43
Posts: 34
Location: Zemlja
Frau, kada se odlučiš da argumentiraš svoj određeni stav (o bilo čemu), potrudi se da ti argumenti imaju za početak smisla, da budu potkovani činjenicama, i da ne koristiš pojmove za koje očigledno ne znaš sta znače.
Jer, kad ti napišeš da je homoseksualnost „psihološko-fiziološki poremećaj“ (kako ga „stručno“ nazva), ja u glavi prvo sebi definišem fiziološki poremećaj, pa psihološki poremećaj, pa pokušam to povezati sa homoseksualcima koje poznajem. Da su fiziološki poremećeni, to bi značilo da ne mogu npr. pravilno disati, da imaju problema sa srcem, sa kretanjem itd. što se tiče tih nekih opštih tjelesnih poremećaja zajednička za oba spola. Zatim spolno specifično bi bilo, da recimo lezbejke ne dobivaju menstruaciju, da su gay muškarci sterilni ili da oba spola imaju različite hormonalne disbalanse, jedinstvene samo za homosekusalce. Ali gle čuda, homoseksulaci nemaju takvih poremećaja u ništa većoj mjeri od heteroseksualaca. I nemaju oni nikakve posebne homoseksulane poremećaje, nego aposlutno iste one kao kod heteroseksualnih ljudi. Jedna lezbejka ,bogami, i kaki i piški isto kao i ti. Ona zamisli, doživljava istu hemijsku reakciju orgazma kao i ti. Kao da je briga jedan oksitocin šta je potaklo njegovo lučenje, i kao da se taj hormon pita jel' to bio nekakav prst ili penis. To da nije psihološki poremećaj, ja recimo iza sebe imam listu svih mentalnih poremećaja i na kojima zamisli nema homoseksulnosti, i naravno da nema jer su je 1986. potpuno skinuli sa te liste. Zaboga skontali ljudi da bi po definiciji mentalnog poremećaja gay osobe bile u stanju subjektivnog osjećaja distresa ili općenito oštećene u socijalnom funkcionisanju i djelotvornosti. A vjerovala ili ne ovi moji homoseksualci pravo pametni ljudi, odlični studenti, vole cugat i socijalisat se sa kvalitetnim ljudima, čak neki uporedo studiraju i rade, i pravo su djelotvorni u tome. Šta je tu poremećeno?
Kad kažeš da je borba za prava homoseksualaca novijeg datuma, na koji datum/e ti tačno misliš? More je knjiga, naučnih članaka, historijskih priča i činjenica o tome kako je homoseksualnosti otkako i heteroseksualnosti. Ako ništa imamo životinje na nižem organizacijskom stupnju od našeg, ali s kojima i dalje dijelimo carstvo, i kod njih je stvaranje gay parova najnormalniji proces na svijetu, i koji def. nije „od juče“. Igranjem sa par brojeva možeš vrlo lagano doći do zaključka da je borba za prava homoseksualaca stara u najmanju ruku jedno stoljeće. Psihijatrija kao disciplina se počela razvijati krajem 18 st. Dolazi 1969. i Stonewall, a tek 1986. im je potpuno i bez dileme priznato da nisu bolesni samo zato što su gay. Moraš priznati da to priznanje nije baš spalo s neba, nego su se ljudi borili za svoja prava. Da ne dužim dalje, godine govore same za sebe koliko dugo traje ta borba. Btw. ta tvoja nekrofilija jeste na listi mentalnih poremećaja. A najveći dio novca u vezi parada se potroši na osiguranje, ali zbog koga su oni tu, čini mi se zbog nasilnih homofoba. Ostatak posta su ti sami vulgarizmi, kao i cijeli drugi post, tako da tu nemam šta odgovarati.
Moj post se pretvorio u esej jer pokušavam prikazati kolika doza neinformisanosti smrdi iz homofoba, i koliko su oni zapravo naučeni od trogloditske sredine da budu homofobi. Čitajte ljudi, i razmišljajte o pročitanom, biti će normalniji. Uz to, potpis na ovo što su napisali Stargazer i Sale Hodgson.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Apsurd pojma "antifa" :/
PostPosted: 29. 10. 2010. 19:14 
Offline
User avatar

Joined: 01. 12. 2004. 17:41
Posts: 1246
Location: country that i love
Sale Hodgson wrote:
Frau wrote:
sta se ba vise borite za prava pedera? jel se sa istim takvim zarom borite za boracka prava i prava penzionera i prava gluhonijemih i slijepih osoba?? jel se borite uopste? jebali vaw pederi u dupe sve redom, ko da bi se pederi borili za neko pravo koje vama treba-.- pacijenti nedojebani...sta koji kurac imaju da paradiraju?? nek se jebe ko s kim hoce al ne treba svako znat na sta se kome dize -.-


ovaj komentar je totalno razočarenje



zasto? aj molim te reci zasto?? zar nema nekih aktivnosti koje su fkt vaznije od ovoga? mnogima je egzistencija u pitanju a ovima je bitna seksualnost..mislim ako cu birati kome pomoci, osobama koje su slabovidne i gluhonijeme i bore se za svoja prava zaposljavanja ili pomoci pederima da sta ja znam dobiju slobodu sklapanja brakova, pa naravno da cu pomoci ovima prvima...samo sto se danas toliko prica o pederima da se ove druge grupacije kojima je neophodno pomoci, zaboravljaju....danas ljudi ne mogu bez posla, male su penzije, a pederi bez brakova itekako mogu.... i bezveze mi je sto ako sam vec tolerantna ovako prema njima, nikom nis ne govorim ruzno, ni zenskoj ni muskoj homoseksualnoj populaciji, a zato sto upucujem da je korisnije s tim istim zarom se zalagati za neke druge stvario nda dobijem razocarenje...aj ti sad meni redi jesul tebi pederi zasluzili vise paznje i pomoci od ovih drugih koje sma spominjala spominjala? (nazalost samo sam ja spominjala jer eto mogu i ja reci da ste mnogi ovdje meni razocarenje da uopste ne razmisljate od drugima nego samo se ufatili pedera pa boze dokle vise)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Apsurd pojma "antifa" :/
PostPosted: 29. 10. 2010. 19:28 
Offline
User avatar

Joined: 27. 03. 2008. 04:43
Posts: 34
Location: Zemlja
Evo zašto

http://www.tportal.hr/vijesti/hrvatska/ ... iraju.html


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Apsurd pojma "antifa" :/
PostPosted: 29. 10. 2010. 19:30 
Offline
User avatar

Joined: 01. 12. 2004. 17:41
Posts: 1246
Location: country that i love
Listeria wrote:
Frau, kada se odlučiš da argumentiraš svoj određeni stav (o bilo čemu), potrudi se da ti argumenti imaju za početak smisla, da budu potkovani činjenicama, i da ne koristiš pojmove za koje očigledno ne znaš sta znače.
Jer, kad ti napišeš da je homoseksualnost „psihološko-fiziološki poremećaj“ (kako ga „stručno“ nazva), ja u glavi prvo sebi definišem fiziološki poremećaj, pa psihološki poremećaj, pa pokušam to povezati sa homoseksualcima koje poznajem. Da su fiziološki poremećeni, to bi značilo da ne mogu npr. pravilno disati, da imaju problema sa srcem, sa kretanjem itd. što se tiče tih nekih opštih tjelesnih poremećaja zajednička za oba spola. Zatim spolno specifično bi bilo, da recimo lezbejke ne dobivaju menstruaciju, da su gay muškarci sterilni ili da oba spola imaju različite hormonalne disbalanse, jedinstvene samo za homosekusalce. Ali gle čuda, homoseksulaci nemaju takvih poremećaja u ništa većoj mjeri od heteroseksualaca. I nemaju oni nikakve posebne homoseksulane poremećaje, nego aposlutno iste one kao kod heteroseksualnih ljudi. Jedna lezbejka ,bogami, i kaki i piški isto kao i ti. Ona zamisli, doživljava istu hemijsku reakciju orgazma kao i ti. Kao da je briga jedan oksitocin šta je potaklo njegovo lučenje, i kao da se taj hormon pita jel' to bio nekakav prst ili penis. To da nije psihološki poremećaj, ja recimo iza sebe imam listu svih mentalnih poremećaja i na kojima zamisli nema homoseksulnosti, i naravno da nema jer su je 1986. potpuno skinuli sa te liste. Zaboga skontali ljudi da bi po definiciji mentalnog poremećaja gay osobe bile u stanju subjektivnog osjećaja distresa ili općenito oštećene u socijalnom funkcionisanju i djelotvornosti. A vjerovala ili ne ovi moji homoseksualci pravo pametni ljudi, odlični studenti, vole cugat i socijalisat se sa kvalitetnim ljudima, čak neki uporedo studiraju i rade, i pravo su djelotvorni u tome. Šta je tu poremećeno?
Kad kažeš da je borba za prava homoseksualaca novijeg datuma, na koji datum/e ti tačno misliš? More je knjiga, naučnih članaka, historijskih priča i činjenica o tome kako je homoseksualnosti otkako i heteroseksualnosti. Ako ništa imamo životinje na nižem organizacijskom stupnju od našeg, ali s kojima i dalje dijelimo carstvo, i kod njih je stvaranje gay parova najnormalniji proces na svijetu, i koji def. nije „od juče“. Igranjem sa par brojeva možeš vrlo lagano doći do zaključka da je borba za prava homoseksualaca stara u najmanju ruku jedno stoljeće. Psihijatrija kao disciplina se počela razvijati krajem 18 st. Dolazi 1969. i Stonewall, a tek 1986. im je potpuno i bez dileme priznato da nisu bolesni samo zato što su gay. Moraš priznati da to priznanje nije baš spalo s neba, nego su se ljudi borili za svoja prava. Da ne dužim dalje, godine govore same za sebe koliko dugo traje ta borba. Btw. ta tvoja nekrofilija jeste na listi mentalnih poremećaja. A najveći dio novca u vezi parada se potroši na osiguranje, ali zbog koga su oni tu, čini mi se zbog nasilnih homofoba. Ostatak posta su ti sami vulgarizmi, kao i cijeli drugi post, tako da tu nemam šta odgovarati.
Moj post se pretvorio u esej jer pokušavam prikazati kolika doza neinformisanosti smrdi iz homofoba, i koliko su oni zapravo naučeni od trogloditske sredine da budu homofobi. Čitajte ljudi, i razmišljajte o pročitanom, biti će normalniji. Uz to, potpis na ovo što su napisali Stargazer i Sale Hodgson.



prvo de ponovo procitaj post, novijeg datuma kad sma rekla nisam mislila bukvalno na ta jebena njihova prava nego trpanje tribine u antifa, sot ne moze nikako biti staro preko stoljeca jer ni pojam fasizma nije postojao prije 100 godina (misleci pri tom ne na fascese u starom rimu nego na ovaj musolinijev odnosno ako neces izvorno i u drugim zemljama) a drugo, psihofizioloski poremecaj sto kazem, to je moje misljenje...svaki dan se neke cinjenice potvrdjuju i pobijaju, danas nesto sto jeste tacnu sutra ne mora biti... mislim moras biti glup pa ne reci da nesto nije u redu kada vidis da se mmku dize na momka a ne na curu...kad vidis psa da skace na psa kazes nes nije uredu...prvo fizioloski poremecaj je jer je nemoguce reprodukcija u takvim slucajevima, drugo kad ti se ne moze dic na zenu a moze na muskarca onda je psiholoski...jer nesto nije uredu...i to sto su dobili priznanje nista mi ne govori... no ti meni pises esejsko pismo trazeci argumente u jednoj rijeci a cijelu sustinu ovih zadnjih komentara fulas....kazem nije vise stvar u pederima, meni ne smetaju ovako boli me dupe, al necu da me neko uslovljava time da se moram biriti za njihova prava i to...ma zajebi, i parade cuj zbog homofoba se moraju osiguravati? molim te, cijela parada nema smisla, cemu? da izadju paradirati ovaj put cu reci pedofili jel bi bilo zbog njih ili opet zbog drugih? i ovo je poremecaj milim povuci paralelu ako se covjeku dize na malu djecu niej normalno, naravno, ako se covjeku dize na covjeka a ne na zenu isto tkao nije normalno...jebe se meni za neke tamo studije koju izmisljaju u najmanju ruku pederi i njihovi drugari, ne zanima me..fkt necu da meni neko tupi po pameti kad imam oci i usi i vidim da nesto nije uredu s takvim ljudima, ok nisu svi normalni, ima i ovakvih i onakvih poremecaja, bulimije, daltonizma, sizofrenije i to al necu nikad prihvatit da nemaju poremecaj kad imaju...negdje jeste neki poremecaj i tacka ba...

al opet ti mene odvlacis o samom pojmu pedera i ponavljam se p okozna koji put nije stvar njih nego tog uslovljavanja borbe za njihova prava, sto se uz svaki antifa fest trpa i ta gej tribina... ima drugih vaznijih stvari od toga...

p.s. sta god da kazete vise na moje komentare ne dotice me..ja znam svoje..pa vi idite borit se za pedere ja imam vaznijeg posla


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Apsurd pojma "antifa" :/
PostPosted: 29. 10. 2010. 19:46 
Offline
User avatar

Joined: 01. 12. 2004. 17:41
Posts: 1246
Location: country that i love
Listeria wrote:



vidim kako se sta pojavi tako se uvrsti u ljudska prava...seksualna orijentacija? molim te ee? jedna je seksualna orijentacija bioloski i religijski odredjena i koji vrag se ko cudi tu sto ne mogu da se vjencaju dva pedera? jer to krsi pravila svake religije a dobro znamo sta je ljudima religija i kolik oej bitna, pa ratovi se i danas vode zbog religije a da ne govorim sta mali pederi mogu tu?, drugo opet spominjem trece lice tj. djecu...ne mozes usvojiti dijete nije ok da dijete odrasta u takvoj sredini, tj da ono sto nije biloski ni religijski normalno smatra za normalnim, sta ce dijete poslije u skolu kad ode da ga uzimaju za primjer na vjeronauci kako njegovi "roditelji" nisu moralni ni normalni?? pa jebemu jel ti pederi misle inakog osim na sebe? kako imat srca obiljezit tako svoje dijete koje bi usvojili? da dijete to raste obiljezeno i staja znam...trece u mnogim zemljama vecina stanovnistva je stanovnistvo trece dobi, zasto? zato sto je opao natalitet? a da ne govorim da osim ekonomskih i jednostavno razloga danasnjeg nacina zivota, da tu utjecaja vjerovatno ima i u toj homosesksualnosti, kako se reproducirati? ne podrzavam to trazenje zakonske regulastive i gotovo...mogu do sutra citati primjer peder ovo peder ono, ali razlika je sto ja ovdje razmisljam o svima, o ljudima sirom svijeta , vjernicima, o djeci koja bi ispastala, o natalitetu na svijetu, a paderi na kog misle? smao na sebe? to je ono sto me ljuti, sto ne misle na to trece..oce on dijete da zadovolji svoje potrebe jer ne moze muskarac muskarcu napravit dijete pa hoce da usvoji? ni normalni ljudi ne mogu tek tako usvojiti dijete a znamo da danas svako ima dijete koje se napravi ovako, ako banalno govoreci par ne moze usvojiti dijete zato sto im je budzet 3000KM a ne 3200KM, sta mislis koliko NE dobiju pederi al is razlogom...jer je u pitanju taj neko treci...pa ja da sam ostavljeno dijete radije bi odrasla u domu nego kod pedera, ne treba mi biljeg za citav zivot i da nesto st nije normalno guram pod normalno...
fkt ne kazem da su pederi ubojice, silovatelji i ostalo (mada sigurno i takvih ima kao i svugdje) ali da imaju nesto poremeceno u sebi imaju i zavrseno...a to sto ne podrzavam brakovei usvjajanja je iz cisto moralnih i etickih razloga, tako da...nek se ljubi ko hoce i gdje hoce ok to je vise i postalo neki vid trenda, za koju godinu ce bit regularno vidjeti pedere da se ljube i bez incidenata ce moci t raditi ali nemoj ici predaleko...ovo gledam ko ono das mu prst on bi ruku...mislim da uplitanje u religiju i uplitanje oko usvajanja djece je malo prevelik zalogaj koji traze..stoje previse previse je...isto ko bez mozga idu smao daj daj daj..misle li na trece osobe tu? mislim da ne...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Apsurd pojma "antifa" :/
PostPosted: 29. 10. 2010. 20:13 
Offline
User avatar

Joined: 27. 04. 2003. 21:57
Posts: 1935
Ma ja, ti pederi bas nisu ok. Iz religioznih razloga.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Apsurd pojma "antifa" :/
PostPosted: 29. 10. 2010. 20:16 
Offline
User avatar

Joined: 01. 12. 2004. 17:41
Posts: 1246
Location: country that i love
Stargazer wrote:
Ma ja, ti pederi bas nisu ok. Iz religioznih razloga.

:roll:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Apsurd pojma "antifa" :/
PostPosted: 30. 10. 2010. 00:21 
Offline
User avatar

Joined: 08. 07. 2010. 17:04
Posts: 18
Location: Craven Road 7
Pokušala sam da ostanem posmatrač na ovoj temi, kao i na većini vezanih za istu/sličnu tematiku, ali me trogloditizam određenih ljudi prosto iznenađuje iz dana u dan i jednostavno moradoh reagovati (pu osjetljiva ja!) iz prostog razloga što me ova tema baš dotiče.

Nisam aktivni član, ali pratim forum neke 3-4 godine i imam neko formirano mišljenje o pojedinim forumašima na osnovu njihovih postova, je l' pa ću se tako i postaviti, kao da se već znamo ili smo već pričali, ne zamjerite.

Enivej, Frau, ti očito 'odrastaš', mijenjaš mišljenja kao i većina klinaca. Pokupiš nešto s ulice, prosipaš te fazone, pa te onda neko stariji i realniji malo uputi u neke stvari i onda se izvlačiš na foru, jao pa bila sam dijete ali više nisam,sad sam 'mudrija'. OK, može i tako.

Ja sam ti taj famozni ANTIFA, koji već neko vrijeme radi aktivno, ne ovako po forumima i ne u svojoj glavi, nego znaš ono.... aktivizam pravi, wow. Ovdje gdje živim trenutno nas je 15 aktivista, borimo se za prava Roma, Jevreja, homoseksualaca i svih ostalih.
Niko mi od njih nije smiješan, naprotiv, među tim 'otpadnicima' ima ljudi koji su u životu postigli više nego što ćemo ti i ja skupa, ali koji imaju zalijepljenu etiketu jer eto ne spadaju u jednu od društveno nametnutih kategorija koje slove kao priznate.

Smiješna ti je komapracija gejeva sa silovateljima, pedofilima itd. To je slično mišljenju/ propagandi jednog sajta koji poziva na egzekuciju crnaca, svih redom. Jer su silovatelji, ubice i čak imaš listu na tom sajtu onih osuđivanih. Šta su uradili, jesu li osuđeni, kažnjeni i sl. A eto, među bijelcima nema takvih ljudi. Mi smo ono bogom dana rasa.
Fašizam sakriven iza takvih izjava je ne samo providan već i jadan, ravan IQa jednog troglodita.


Pitaš se kako bi jedan 'peder' mogao odgojiti dijete pravilno i u skladu sa normama. Molim te pojasni mi šta ti to znači pravilno? Svaki dan možeš vidjeti na ulici male debile koji potječu od muškarca i žene a čije je ponašanje ne možeš ni opravdati ni svrstati u neko normalno. Psuju, muče životinje, tuku druge, uzimaju novac, ne poštuju nikoga, a zamisli nisu ih odgojili 'pederi' pokvareni.
Narušavaju religijske običaje! Molim te, religija je odavno izašla van okvira mirnoga i spokojnoga. Danas imaš pristune religijske ratove, pedofiliju i korupciju kroz te institucije više nego kroz bilo šta drugo. Pa opet imaš slijepe ovce koje neće promijeniti mišljenje sve da moraju žrtvovati vlastito dijete u ime tog vođe, a ja ti na prste jedne ruke mogu nabrojiti prave religiozne ljude u mom okruženju. Tu ne spadaju one žene što seru o moralu dok hodaju nepokrivene i one ljude koji pozivaju na red dok loču rakije svaki dan i ne tu ne spadaju ljudi koji misle da jednim kurbanom ili sadakom, ispovijesti iskupljuju sve svoje grijehe.
Borim(o) se i za tog penzionera i za borca i za radnika bez plate i za geja i Roma jednako. Iz razloga što smatramo da svaka živa osoba ima pravo da diše, hoda i živi kao i svako drugo živo biće, a koje opet ne ugrožava slobodu, mišljenje i ostala prava neke individue.

Pozivaš se na religiju, onda mi molim te objasni kako je jedan bog (bilo koji od ovih popularnih) mogao stvoriti dvije osobe čiji potomci su dalje stvarali potomke incestom. Ovo je bilo retoričko pitanje jer sam se već načitala odgovora na sličnim temama i gle, niti jedan nije dovoljno realan, a opet, ljudima je lakše prihvatiti činjenicu da im je religija zasnovana na incestu nego da mogu na ulici vidjeti osobe istog spola koje se ljube a da im to ne narušava moralne vrijednosti ili štajaznamštasvene. Licemjerno, zar ne?

I da, aktivna borba za seksualnu opredjeljenost jeste novijeg datuma, jer društvo je danas, konačno dobilo priliku da može otvoreno popričati o svemu. Sada imaš više informacija dostupnih putem interneta, okupljanja istomišljenika na jednom mjestu itd.

antifa je ona osoba koja nema predrasuda prema drugom biću radi bilo koje od njegovih opredjeljenosti (seksualna, religijska, nacionalna, politička) i koja će učiniti nešto da njegova/tvoja sestra/brat/mama/otac... sutra mogu slobodno hodati ulicom ne bojeći se da će biti napadnuti zbog toga šta su.

Osobe poput par ovih komentatora na forumu koji presipaju iz šuplje u prazno voljela bih vidjeti na par akcija (ne za prava 'pedera', ne brinite)ovih 'normalnih' (Granit, čišćenje spomenika od fašističkih grafita, na protestima protiv ugnjetavanja manjina, na maršu za promjenu imena ulica sa ustaškim nazivima)pa da to virtualno busanje u prsa konačno pretvorite u konkretnu akciju, bar jednu.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Apsurd pojma "antifa" :/
PostPosted: 30. 10. 2010. 01:44 
Offline
User avatar

Joined: 01. 12. 2004. 17:41
Posts: 1246
Location: country that i love
exploit wrote:
Pokušala sam da ostanem posmatrač na ovoj temi, kao i na većini vezanih za istu/sličnu tematiku, ali me trogloditizam određenih ljudi prosto iznenađuje iz dana u dan i jednostavno moradoh reagovati (pu osjetljiva ja!) iz prostog razloga što me ova tema baš dotiče.

Nisam aktivni član, ali pratim forum neke 3-4 godine i imam neko formirano mišljenje o pojedinim forumašima na osnovu njihovih postova, je l' pa ću se tako i postaviti, kao da se već znamo ili smo već pričali, ne zamjerite.

Enivej, Frau, ti očito 'odrastaš', mijenjaš mišljenja kao i većina klinaca. Pokupiš nešto s ulice, prosipaš te fazone, pa te onda neko stariji i realniji malo uputi u neke stvari i onda se izvlačiš na foru, jao pa bila sam dijete ali više nisam,sad sam 'mudrija'. OK, može i tako.

Ja sam ti taj famozni ANTIFA, koji već neko vrijeme radi aktivno, ne ovako po forumima i ne u svojoj glavi, nego znaš ono.... aktivizam pravi, wow. Ovdje gdje živim trenutno nas je 15 aktivista, borimo se za prava Roma, Jevreja, homoseksualaca i svih ostalih.
Niko mi od njih nije smiješan, naprotiv, među tim 'otpadnicima' ima ljudi koji su u životu postigli više nego što ćemo ti i ja skupa, ali koji imaju zalijepljenu etiketu jer eto ne spadaju u jednu od društveno nametnutih kategorija koje slove kao priznate.

Smiješna ti je komapracija gejeva sa silovateljima, pedofilima itd. To je slično mišljenju/ propagandi jednog sajta koji poziva na egzekuciju crnaca, svih redom. Jer su silovatelji, ubice i čak imaš listu na tom sajtu onih osuđivanih. Šta su uradili, jesu li osuđeni, kažnjeni i sl. A eto, među bijelcima nema takvih ljudi. Mi smo ono bogom dana rasa.
Fašizam sakriven iza takvih izjava je ne samo providan već i jadan, ravan IQa jednog troglodita.


Pitaš se kako bi jedan 'peder' mogao odgojiti dijete pravilno i u skladu sa normama. Molim te pojasni mi šta ti to znači pravilno? Svaki dan možeš vidjeti na ulici male debile koji potječu od muškarca i žene a čije je ponašanje ne možeš ni opravdati ni svrstati u neko normalno. Psuju, muče životinje, tuku druge, uzimaju novac, ne poštuju nikoga, a zamisli nisu ih odgojili 'pederi' pokvareni.
Narušavaju religijske običaje! Molim te, religija je odavno izašla van okvira mirnoga i spokojnoga. Danas imaš pristune religijske ratove, pedofiliju i korupciju kroz te institucije više nego kroz bilo šta drugo. Pa opet imaš slijepe ovce koje neće promijeniti mišljenje sve da moraju žrtvovati vlastito dijete u ime tog vođe, a ja ti na prste jedne ruke mogu nabrojiti prave religiozne ljude u mom okruženju. Tu ne spadaju one žene što seru o moralu dok hodaju nepokrivene i one ljude koji pozivaju na red dok loču rakije svaki dan i ne tu ne spadaju ljudi koji misle da jednim kurbanom ili sadakom, ispovijesti iskupljuju sve svoje grijehe.
Borim(o) se i za tog penzionera i za borca i za radnika bez plate i za geja i Roma jednako. Iz razloga što smatramo da svaka živa osoba ima pravo da diše, hoda i živi kao i svako drugo živo biće, a koje opet ne ugrožava slobodu, mišljenje i ostala prava neke individue.

Pozivaš se na religiju, onda mi molim te objasni kako je jedan bog (bilo koji od ovih popularnih) mogao stvoriti dvije osobe čiji potomci su dalje stvarali potomke incestom. Ovo je bilo retoričko pitanje jer sam se već načitala odgovora na sličnim temama i gle, niti jedan nije dovoljno realan, a opet, ljudima je lakše prihvatiti činjenicu da im je religija zasnovana na incestu nego da mogu na ulici vidjeti osobe istog spola koje se ljube a da im to ne narušava moralne vrijednosti ili štajaznamštasvene. Licemjerno, zar ne?

I da, aktivna borba za seksualnu opredjeljenost jeste novijeg datuma, jer društvo je danas, konačno dobilo priliku da može otvoreno popričati o svemu. Sada imaš više informacija dostupnih putem interneta, okupljanja istomišljenika na jednom mjestu itd.

antifa je ona osoba koja nema predrasuda prema drugom biću radi bilo koje od njegovih opredjeljenosti (seksualna, religijska, nacionalna, politička) i koja će učiniti nešto da njegova/tvoja sestra/brat/mama/otac... sutra mogu slobodno hodati ulicom ne bojeći se da će biti napadnuti zbog toga šta su.

Osobe poput par ovih komentatora na forumu koji presipaju iz šuplje u prazno voljela bih vidjeti na par akcija (ne za prava 'pedera', ne brinite)ovih 'normalnih' (Granit, čišćenje spomenika od fašističkih grafita, na protestima protiv ugnjetavanja manjina, na maršu za promjenu imena ulica sa ustaškim nazivima)pa da to virtualno busanje u prsa konačno pretvorite u konkretnu akciju, bar jednu.



dobro "teta"...nabrojala si gomilu gluposti i banalnih izvucenih iz konteksta rijeci i par primjera potkrijepljenih crticima...ja ne znam jel ovdje ja ne znam objasniti il vi jebeno ne kontate....

prvo...ako nesto ne podrzavam ne znaci da sam automatski protiv, i ne znaci da "odrastam" ima mdovoljno godina da mogu da formiram svoje stavove...
drugo, kada sam spomenula pedofile i ostale htjela sam odgovriti na jedan komentar gdje kaze da pederi normalno rade i komuniciraju s ljudima (taj neko htio pokazati tu neporemecenost kod njih) ja kazem i pedofili isto tako rade, komuniciraju imaju obitelji bla bla i mnogi neotkriveno zive, niko ne bi posumnjao (jednako kao sto su i pederi prije par stoljeca cutali o toj svojoj pormecenosti) pa su pedofili ipak poremeceni ljudi...ne kazem da su pederi losi ali poremeceni jesu...nesto niej uredu s njima i to je to nema dalje stvarno -.- a kad vec spominjes tamo neke aktivnosti..aj mi fino reci zasto se antifa festovi ovdje zasnivaju na tome da za pedere postoji tribina aostalo sve se svede na svirku i film -.- zasto recimo ne bude jedan antifa fest sa svirkom filmovima i tribinom za slabobidne ljude koji trebaju posao? zato sto je jednostavnije trubiti o slobodi pedera nego nesto ozbiljnije raditi -.-

sto se tice religije i incesta, ides u skroz pogresnom smjeru u to ne ulazim i da je bio incest bio je, ja kazem ono sto ljudima religija predstavlja u zivotu...ljudi se ubijaju zbog religije jeste upravo one koja se temelji na incestu, jeste upravo tog boga koji je sve to napravio... drugo, sto se tice odgoja djece, mozes peder odgojiti dijete sve po PS-u ali kako ce okolina reagirati na to dijete? ocel to dijete dobijati batine zbog roditelja? hoce, naravno...ni sumnjat u to ne treba, hoce li biit izopceno od ookoline, ako nista i da mu niko ne govori nesot uvijek ce biti uzimano s rezervnom...i sta treba zbog loseg djetinjstva i okoline da to dijete svoje frustracije izbacuje na nekom trecem?...
jos jednom kazem ako ne podrzavam, ne borim se za njihova prava ne znaci da mi smetaju, a druga stvar je sto ne odobramav sve njihove zahtjeve....nek se vole, jebu ljube i koji brag hodaju gradom za rucice, dizu kredite zajednicke, zaposljavaju gdje hoce...ali brate nek se okane brakova i usvajanje djece...sto je previse previse je -.- i zdravo..ne da m ise vise raspravljati..svoje sam rekla..pa vi lesinari aj napadajte koliko hocete...ja stavljam tacku .


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Apsurd pojma "antifa" :/
PostPosted: 30. 10. 2010. 14:51 
Offline
User avatar

Joined: 08. 07. 2010. 17:04
Posts: 18
Location: Craven Road 7
Frau wrote:
dobro "teta"...nabrojala si gomilu gluposti i banalnih izvucenih iz konteksta rijeci i par primjera potkrijepljenih crticima...ja ne znam jel ovdje ja ne znam objasniti il vi jebeno ne kontate....


Super, citiraj i objasni mi dio po dio zašto su to gluposti. Više od ičega cijenim argumentovanu raspravu. Pokušaj ne pobijati samu sebe onda u postovima jer ja kontam šta ti želiš reći, ali ti sebe ne kontaš, očito. Nema veze, sjedni, duboko udahni i napiši par smislenih. Čekat ću.

Frau wrote:
drugo, kada sam spomenula pedofile i ostale htjela sam odgovriti na jedan komentar gdje kaze da pederi normalno rade i komuniciraju s ljudima (taj neko htio pokazati tu neporemecenost kod njih) ja kazem i pedofili isto tako rade, komuniciraju imaju obitelji bla bla i mnogi neotkriveno zive, niko ne bi posumnjao (jednako kao sto su i pederi prije par stoljeca cutali o toj svojoj pormecenosti) pa su pedofili ipak poremeceni ljudi...ne kazem da su pederi losi ali poremeceni jesu...nesto niej uredu s njima i to je to nema dalje stvarno -.- a


I opet ponovit ću se, zabrinuta si da će dijete odgojeno u homoseksualnoj zajednici trpiti više nego ono odgojeno u heteroseksualnoj, a ne brinete pojava malih nacionalista koji se ne sjećaju rata a opet imaju kreiran identitet(nacionalni, religijski)od samog rođenja, muče životinje, tuku drugu djecu koja nisu kao oni i generalno ne priznaju različitosti. Jedna naša aktivistkinja ide u školu sa momcima koji printaju flajere o Hitleru i dijele po školi, nose marte sa bijelim pertlama i spitfajerke (a već sad imaju 17god) i koji su htjeli napasti posjetioce antifa festa u Mo jer njihova vizija antifaovaca jesu mršavi pankeri koji puše i loše sviraju, te koji maltretiraju 'nižu rasu'. Zakon o zabrani nošenja takvih obilježja postoji u školi ali se ne primjenjuje (zvuči poznato?). A njihovi roditelji u potpunosti opravdavaju njihove postupke, naravno nisu gejevi, već ono 'normalni'. Zar nije ovo licemjerno od strane istog društva koji se bori protiv narušavanja moralnih vrijednosti?

I otkud nekome pravo da sasvim normalno živo biće osuđuje i određuje kako treba živjeti i koja prava treba imati. To mi liči na Sarkozijev i Berluskonijev teror nad Romima, jer oni zaboga smrde i prljavi su (što njih i njima slične, samim tim svrstava u povlašteniju rasu). Taj fašizam sakriven iza demokratske i pravične EU je za staviti dva prsta u usta i ispovraćati se.
I ko ti garantuje da sutra ti nećeš biti jedna od tih koji smetaju, zbog boje tvojih očiju, imena i sl.?


Frau wrote:
kad vec spominjes tamo neke aktivnosti..aj mi fino reci zasto se antifa festovi ovdje zasnivaju na tome da za pedere postoji tribina aostalo sve se svede na svirku i film -.- zasto recimo ne bude jedan antifa fest sa svirkom filmovima i tribinom za slabobidne ljude koji trebaju posao? zato sto je jednostavnije trubiti o slobodi pedera nego nesto ozbiljnije raditi -.-


Ja koliko vidim tebi je pojam antifa festa A je to!, jesam li u pravu? Na koliko njih si bila, ili ako nisi mogla biti si pratila program i izvještaje?
A je to! je imao finu ideju, ali su se nekako i rasuli ili nisu bili dovoljno ozbiljni u svojoj namjeni. Å teta, ali tako je.

A prokomentariši mi antifa festival u Mo? Dva dana su bile tribine, fino posjećene, nisu se spomenuli gejevi, a bilo ih je dosta, i čak su sjedili u publici i učestvovali u diskusijama (a nije se čak ni skontalo da su gej). Tu su bila i 2 profesora historije. Ljudi iz Italije, Njemačke, Španije koji su pričali o situaciji vani, a pored nekih lokalaca bile su i 2 profesorice iz srednjih škola koje su nakon tribine rekle da su s nama kako god i da žele pomoći.
Ne valja donositi zaključke i formirati mišljenje prije nego istražiš temu i upoznaš se sa svim aktuelnim faktorima. 6 i 7. 11 imaš antifa fest u Novom Sadu koji ima još konkretniji program, sa još popularnijim učesnicima. Posjeti ako mogneš, mi idemo sigurno.
Zašto je bitno da se posjećuju regionalna dešavanja na ovu temu, jer jedino tako možemo ojačati i uz podršku istomišljenika raditi konkretne stvari. Učiti na njihovim greškama i daljne akcije raditi bolje i pametnije.
U nastavku, ne mora sve imati prefix antifa da bi neko shvatio da se o tome radi. Prekjučer je kod nas bilo predavanje na temu "Metak u čelo" ili "Zašto nas država drži u mraku" (a vjerujem da je bilo i u Sa, Tz i sl), jesi čula za to?
Ako ti je teško razlikovati ili prepoznati takva dešavanja koja nemaju ispred sebe antifa oznaku, pošalji mi PM pa ću ti rado razjasniti nedoumice.

Frau wrote:
sto se tice religije i incesta, ides u skroz pogresnom smjeru u to ne ulazim i da je bio incest bio je, ja kazem ono sto ljudima religija predstavlja u zivotu...ljudi se ubijaju zbog religije jeste upravo one koja se temelji na incestu, jeste upravo tog boga koji je sve to napravio... drugo, sto se tice odgoja djece, mozes peder odgojiti dijete sve po PS-u ali kako ce okolina reagirati na to dijete? ocel to dijete dobijati batine zbog roditelja? hoce, naravno...ni sumnjat u to ne treba, hoce li biit izopceno od ookoline, ako nista i da mu niko ne govori nesot uvijek ce biti uzimano s rezervnom...i sta treba zbog loseg djetinjstva i okoline da to dijete svoje frustracije izbacuje na nekom trecem?...


Evo je opet. Znači u našem društvu problem su 'pederi'. Ne predstavljaju ti problem vehabije, Nacionalni Stroj, Krv i Čast, Obraz koji regularno egzistiraju u RSu (i to je dio naše države, znaš?!?).
Te organizacije jačaju iz dana u dan, imaju podršku vladajuće strukture i problem su... oh, ne možeš ni zamisliti šta se sve može desiti ako ih se ne spriječi na vrijeme.
Pročitaj kodeks članova (ili kako se već zove) Nacionalnog stroja. Ja sam se naježila. A oni su tu, samo par stotina kilometara od tebe. I vrlo je izvjesno da ako ojačaju(a hoće) ti ćeš biti jedna od ovih manjina koje ti smetaju.

Samo se vrati deset-petnaest godina unazad u manja mjesta kod nas, kada se pank provlačio kao pojam. U patrijarhlanim porodicama i ispirsane uši su bile problem a da ne govorim o krijestama, tetovažama i načinu oblačenja. Ljudi na ulici (a to mišljenje nije ni danas potpuno iskorijenjeno) posmatrali su te kao narkomana i propalicu. Trebalo je volje i želje, pa makar i ćutki, protestovati protiv uvriježenog mišljenja. Otkud taj bunt?
Zato što pank stoji na čvrstim stavovima (namjerno neću napisati ideologiji) i kroz muziku i tekstove propagira inteligenciju, a određeni ljudi su to prepoznali i to danas ne furaju, oni to žive. Ali su i dalje manjina. Pa kada se moja kolegica ošišala na keca, komentar nekoga iz njene porodice je bio, a kada će pustiti kosu, što ne odraste, ta ona je na fakultetu sada. Znači to što ti je nametnulo društvo, ne mora nužno biti i ispravno.
Zašto se sada priča samo o jednoj temi koju i ti sama konstantno potenciraš, je, kao što sam već ranije napisala, veća dostupnost informacija, literature, veća mogućnost organizovanja i slično.

Kažeš zašto tribine ne sadrže temu o zapošljavanju ljudi? Jesi ti svjesna, da bi neko mogao aplicirati za posao ovdje da mora ispuniti nacionalni ključ, novčani ključ i ključ štela većinom. Ljudi se prvo moraju edukovati da prijaviti korupciju ne znači ništa loše, samo napredak kojim se može društvo očistiti.
Zašto nam svaki idiot danas upisuje fakultet? Zašto nam je obrazovanje u kurcu, zašto i pored toliko ekonomista, jezičara i svih ostalih i dalje predaju fosili?

Srušiti sistem nije la'ko, a još je teže probuditi svijest kod ljudi da im ništa neće doći na pladnju, već da se moraju boriti za sve, sami.
Eto ti primjera ovih radnika koji potražuju svoja prava. Barem jednom mjesečno možeš vidjeti da radnici jedne firme stupaju u štrajk jer im nisu isplaćene plate i nemaju uvezan staš. Strajkuju glađu. A nije nikome palo na pamet da bi efekat mase bio efikasniji? Nikada nisi vidjela da su se dva preduzeća spojila i dala podršku jedno drugome. Svako štrajkuje za sebe jer ne tiču ih se problemi drugih, iako su u potpunosti isti.
Danas, država i policija nisu u službi naroda, već je obrnuto (najsvježiji primjer ti je Granit) a to vladajućoj strukturi i odgovara. Kako najbolje pozabaviti ljude samim sobom, učini ih gladnim i jadnim.

To ti predstavlja antifa borba, i ona ne mora uvijek biti rezultat rada grupe, može i pojedinac mnogo toga uraditi. Mi smo u teškom položaju sada, potrebno je ljude osvijestiti, 'nagovoriti' ih da se bore, pa tek onda poduzimati konkretne akcije. Za većinu je to neizvjestan rezultat, kome se da zajebavati

Žao mi je što su mi oba posta kilometarska, znam da utječe na koncentraciju čitanja, ali tema je svakako opširna i ako bi se htjelo o pojedinim segmentima antifa pričati, trebalo bi krenuti redom, dio po dio.
Preporuka za one koji žele više saznati o tome:

1. Knjiga: No retreat - Dave Hann, Steve Tilzey
(po antifa distroima se može kupiti za 7KM, a može se naručiti i preko afansa(čini mi
se), vrijedi svake uložene marke). Radi se o uličnim borbama (70tih godina pa sve do
početka 2000godine) između britanske ljevice - radničke klase, sa ekstremnom
desnicom.

2. Dokumentarac: Vrela Krv (išao je na B 92)
O pojavi i jačanju ekstremne desnice u Srbiji (od kojih dio egzistira i kod nas,
prepoznat ćete koji/e). Ovdje imaju obje strane uključene (čak i vođe Obraza i
Nacionalnog stroja). Ako nekome bude trebao link neka se javi na PM (oko 100MB)

3. Film: The wale / die Welle (opet koga zanima a ne može da nađe neka se javi, poslat ću RS linkove): Priča u Njemačkoj (60-70ih godina čini mi se). Na historijskom kursu profesor u srednjoj školi učenicima treba dočarati pojam autokracije. Kada ih je pitao da li je moguć novi Hitler u Njemačkoj svi odgovaraju negativno. Nema šanse, pa Njemačka je daleko iza toga. Pošto je anarhista po prirodi pokušava provesti eksperiment kako bi pokazao koliko je lako ljudima manipulisati i uspijeva! (neću pokvariti cijeli film, pa ostatak pogledajte (: )

Frau, ti evo već neko vrijeme govoriš da odlaziš sa teme, ok, idi. Ali me evo zanima šta ostali misle (da barem iskoristimo već otvorenu temu) o
fašizmu/nacionalizmu/rasizmu /antisemitizmu/militarizmu/
kod nas. Da li ga primjećujete, koliko, gdje? Da li biste se borili i kako? Da li uopšte vidite načina da se stanje promjeni?


Last edited by exploit on 31. 10. 2010. 00:25, edited 1 time in total.

Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Apsurd pojma "antifa" :/
PostPosted: 30. 10. 2010. 20:48 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 27. 09. 2005. 01:21
Posts: 8156
Location: Tunguska
Ova Exploit je raja.
Mislim, sličnih smo stavova pa zato.

Inače izbjegavam ovu temu, jer znam iz iskustva u šta će se pretvorit (u šta se već pretvara), a ne da mi se svađat sa random zamaskiranim balijama i ustašama po forumu.

Cheerio. Ja ode pit ko pravi metalpanker :twisted: od forumskih i fcb revolucija kurko, dobro zbori ova exploit.


http://www.youtube.com/watch?v=kNWSBqu4S6w


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Apsurd pojma "antifa" :/
PostPosted: 30. 10. 2010. 21:14 
Offline
User avatar

Joined: 27. 03. 2008. 04:43
Posts: 34
Location: Zemlja
Frau, ja sam svjesno izvukla tvoje riječi iz konteksta (znajući da se udaljavam od srži teme), samo zbog toga da ti pokažem kolike gluposti pišeš i koliko si neinformisana. S druge strane ne mogu ti oduzeti pravo na tvoje mišljenje, ali ga i dalje doživljavam kao mišljenje vrlo labilne osnove. No kad sam vidjela da si religiju potegla kao glavni „dokaz“, skontala sam da je rasprava s tobom Sizifov posao.

Antifa i borba za prava homoseksualaca. Za mene dvije neodvojive borbe. Jer antifa laički doživljavam kao borbu protiv bilo kojeg oblika diskriminacije pojedinca ili grupe ljudi, sve dok taj pojedinac ili grupa ljudi tim svojim pravom ne ugrožava nikog drugog. Nisam antifa u kontekstu u kojem je to exploit (da učestvujem u organizovanju konkretnih programa i akcija). I nisam pretjerano puno informisana o svemu tome. Ali djelujem kao pojedinac koliko mogu. Pri tome mislim na to da ne dopuštam da se pred mojim očima tlače ljudi zbog seksualne orjentacije, socijalnog statusa, spola, da nacionalisti šire svoj nacionalizam, da pankera ili metalca ismijavaju zbog toga što su panker ili metalac, a ne nekakav „normalan“ čovjek, ili reagujem na bilo koji postupak koji po mojoj zdravoj logici ugrožava drugog čovjeka.

Zar bi vi (Frau i punkbeg) zaista mogli proći pored situacije gdje grupa debilnih bildera tuče dvije djevojke ili dva momka jer su se poljubili, a da ne reagujete na to nekako, i da pri tome ostanete mirne savjesti i uzdignute glave? Kako vam može jedno ljudsko pravo biti bitno, a drugo ne? Otkad to ljudska prava imaju prioritete, pa valjda se za svako jednako bori. Pogotovo jer vi kažete da vam homoseksualci ustvari ne smetaju.

Drago mi je što je se exploit javila, vidi se da zna o čemu priča, i da je vrlo kompetentna pričati o ovoj temi.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Apsurd pojma "antifa" :/
PostPosted: 30. 10. 2010. 22:47 
Offline
User avatar

Joined: 08. 07. 2010. 17:04
Posts: 18
Location: Craven Road 7
Nameless wrote:
Cheerio. Ja ode pit ko pravi metalpanker :twisted: od forumskih i fcb revolucija kurko, dobro zbori ova exploit.


Listeria wrote:
Drago mi je što je se exploit javila, vidi se da zna o čemu priča, i da je vrlo kompetentna pričati o ovoj temi.


Cure kontamo se! Cheers Nameless!


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Apsurd pojma "antifa" :/
PostPosted: 30. 10. 2010. 23:05 
Offline
User avatar

Joined: 05. 01. 2010. 02:48
Posts: 457
Location: Mostar, BiH
exploit wrote:
Nameless wrote:
Cheerio. Ja ode pit ko pravi metalpanker :twisted: od forumskih i fcb revolucija kurko, dobro zbori ova exploit.


Listeria wrote:
Drago mi je što je se exploit javila, vidi se da zna o čemu priča, i da je vrlo kompetentna pričati o ovoj temi.


Cure kontamo se! Cheers Nameless!


Prekrsti te ova Andrej :lol: :lol: :lol: :lol:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Apsurd pojma "antifa" :/
PostPosted: 30. 10. 2010. 23:21 
Offline
User avatar

Joined: 08. 07. 2010. 17:04
Posts: 18
Location: Craven Road 7
Crewcabanger wrote:
exploit wrote:
Nameless wrote:
Cheerio. Ja ode pit ko pravi metalpanker :twisted: od forumskih i fcb revolucija kurko, dobro zbori ova exploit.


Listeria wrote:
Drago mi je što je se exploit javila, vidi se da zna o čemu priča, i da je vrlo kompetentna pričati o ovoj temi.


Cure kontamo se! Cheers Nameless!


Prekrsti te ova Andrej :lol: :lol: :lol: :lol:


LOL, greška! Neće to on zamjeriti :oops: ;-)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Apsurd pojma "antifa" :/
PostPosted: 31. 10. 2010. 00:20 
Offline
User avatar

Joined: 30. 10. 2010. 22:39
Posts: 21
Pokušavam nać način da se uključim u ovu temu, a da ne napišem knjigu. Svima onima koji žele odgovor na pitanje otkud ANTIFA-e s PANK-om treba da pročitaju knjigu Davea Hanna i Stevea Tilzeya : No retreat.

Knjiga će vas dovesti do zaključka da ANTIFA pokret nije ušao samo u muziku, nego i u sve sfere života... ušao je među sindikate, među radnike, navijače (ove zadnje posebno).

Ja sam s druge strane kompetentniji da nešto kažem o tome kako sam i zašto ja pristupio Antifa pokretu u BiH.

Prije nego što sam se susreo sa istomišljenicima u Antifi, često sam odlazio na utakmice FK Velež - klub radničke klase i najveći simbol otpora kada je u pitanju najvažnija sporedna stvar. To je klub koji je protjeran sa svog stadiona od strane desničarskih struktura iz reda Bošnjačkog i Hrvatskog naroda (namjerno tim redosljedom). To je klub kojem je nakon rata oduzeta petokraka sa amblema i čiji su neprocjenjivi trofeji bez traga nestali.

Kao dijete mješanog braka koje po nekim procjenama vatikanskih stručnjaka ima problema sa snom i psihom teško sam plivao u sistemu gdje su svi srbi bili četnici, gdje su svi nevjernici bili komunjare i nehrvati i gdje su svi Bošnjaci balije koje su nam zabile nož u leđa.

Teško sam se nosio i sa činjenicom da nisam cool jer ne idem na mise, ne postim, ne idem na vjeronauk i ne vjerujem u boga. A to mi nebi toliko smetalo da je postojao nivo tolerancije prema ljudima kao ja. Kako te tolerancije nije bilo mnogi moji prijatelji koji su djelili moje stavove su odabrali da vjeruju u boga, da se krste i idu na mise.

Onda je taj bolesni trend u postratnom periodu doživio svoj maksimum, kada su svi oni koji su bili nehrvati ili loši Hrvati počeli dobijati batine jer se nisu ponašali po tipično nacističkim obrascima.

Moje prvo deklarisanje kao navijača Veleža me stajalo strašnih batina, a kako sam još bio ateista koji ždere sendvič sa salamom u vrijeme posta vjerovatno sam kao bonus dobio lomljenje vilice.

Zbog te fašističke torture koju sam proživljavao kao žrtva neodemokratije, moji psihički problemi nastali kao posljedica toga što sam dijete nekompatibilnog mješanog braka su se pogoršali. Počeo sam da čitam svete knjige i da proučavam svu glupost organizovane religije koja se institucionalizirala i ušla u školske programe.

Shvatio sam da beskurice poput našeg velečasnog - profesora vjeronauka nisu jedina stoka koja širi mržnju kroz božju riječ... imala je ta crkva još inkvizitora od kojih mi je najdraži bio Kardinal Stepinac :mrgreen: :!:

Onda je pao famozni Mostarski zid... narod je počeo da prelazi s jedne strane na drugu, pa sam tako i ja bio u mogućnosti da odem na Veležovu utakmicu. Na moje zaprepaštenje, zatekao sam jedan Velež okrnjen za petokraku i mentalitet koji je krasio njegovu publiku. Od toga dana se moja borba nastavila na tribinama. Učestvovao sam u skidanju arapskih i turskih zastava i u reprogramiranju "navijačkog repertoara". Velež smo obojili u crveno i vratili mu njegovu zvijezdu.

Pošto sam u međuvremenu dobio još pokoji degenek zbog svog angažmana odlučio sam da sa svojom rajom krenem u borbu i na drugim poljima.

Tako smo tokom planiranja jednih demonstracija u Sarajevu čuli da u Mostaru djeluje još jedna neformalna grupa koja planira da ide na proteste. U konačnici na proteste nismo otišli zbog neslaganja sa programom koji su nam organizatori predstavili, ali smo zato kroz 15-tak dana oformili prvu Antifa grupu u BiH, sačinjenu od komunista, anarhista, građana koji su imali slične životne priče kao što je ova moja. Među nama ima i pankera i rokera, navijača, umjetnika, radnika pa čak i politički angažovanih pojedinaca.

U manje od pola godine smo organizirali i prvi Antifa Fest na kojem su bile nekolike tribine i nekolike fantastične svirke (detalji na http://www.antifa-bih.org). I odma da demantujem... nije bilo nikakve priče o pravima gay populacije, sve što se desilo vezano za tu temu, je bio dolazk predstavnika queer organizacije iz Italije, koji je ujedno i pripadnik Antifa-e. Problematika gay populacije nije bila u programu iz prostog razloga jer su tu temu trebali načeti upravo ti ljudi, koji se osjećaju obespravljeno. Mi bismo stali i svakako ćemo stati uz njih svaki put kada odluče da ukažu na svoje probleme, ali sam naglasio da do sada nismo na to puno obraćali pažnju, kao što se to ovdje zlonamjerno i pogrešno tvrdi.

Antifa BiH se najviše koncentriše na identificiranje fašizma u društvu, jer mnogi ljudi ne vide fašizam u tome da djeca idu u dvije različite škole koje se nalaze pod istim krovom. Ne vide ništa loše u tome da se djeca u školama etiketiraju jer ne žele da idu na vjeronauk kojem u školama nebi trebalo biti mjesta! Ljudi ne primjećuju da se u ovoj zemlji biraju 3 člana predsjedništva ispred 3 "konstitutivna" naroda, dok su svi "ostali" ograničeni na pravo da biraju. Niko ne primjećuje da vjerske zajednice organiziraju šerijatske policije i "križare" koji napadaju parove po parkovima (nisu li na sličan način neonacisti počeli sa svojim djelovanjem???). Niko ne primjećuje da neke ulice u BiH nose imena ratnih zločinaca iz ratova koji su se događali u posljednjih 60-tak godina. Nikoga ne smeta to što se određene pojave u društvu nazivaju CIGANLUKOM, a da se Rome protjeruje i maltretira - to je upravo ono što su radili nacisti u njemačkoj. Prvo su udarali na nemoćne kako bi demonstrirali vlastitu snagu, a onda su uzimali sve veće zalogaje.

Činjenica je da fašizam u BiH nije doživio svoj vrhunac ratom, nego tek treba da ga doživi, naprosto normalno čovjeka tjera na akciju.

Antifa samo pokušava da identificira takve pojave i da ih nazove njihovim pravim imenom ili barem imenom koje približno označava svu njihovu negativnost. Do sada se nismo bavili nikakvim uličnim nasiljem, maltretiranjem bilo koga, ne zato što smatramo da su to metode kojima se služi fašistička stoka, nego zato što prebijanje glupana koji dižu desnu ruku u medijima odzvoni kao napad na svehrvatsko i svebošnjačko ili svesrpsko. Znači nismo nasilni, ali daleko od toga da se bojimo odgovoriti na nasilje.

Naša misija je da označimo zlo tamo gdje ga se upakuje u slatke paketiće i servira običnom naivnom čovjeku. Pokušavamo pokazati da fašizam nije samo koncentracioni logor u poljskoj, nego da ga ima u ksenofobiji, homofobiji, nacionalizmu kojeg se ovdje predstavlja kao nešto lijepo, jer kao treba voljeti svoju naciju...

Znam da duge postove niko ne čita, ali eto, ukoliko nekoga stvarno zanima ta tematika sigurno će doći i do ove zadnje rečenice.


Last edited by Ozzy on 31. 10. 2010. 00:32, edited 1 time in total.

Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Apsurd pojma "antifa" :/
PostPosted: 31. 10. 2010. 00:21 
Offline
User avatar

Joined: 30. 10. 2010. 22:39
Posts: 21
jbg vidim nema mi edit opcije :D napravio sam bruka grešaka... nemojte zamjerit :oops: neće se ponovit u ovolikoj količini :)


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 235 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 12  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group