Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 17. 05. 2024. 23:35

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 235 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 12  Next
Author Message
 Post subject: Re: Apsurd pojma "antifa" :/
PostPosted: 09. 08. 2009. 02:14 
Offline
User avatar

Joined: 03. 03. 2006. 23:34
Posts: 1356
Location: Banjaluka, Bosna i Hercegovina
Uuuuf, sto mi ne rece neko prije 2-3 godine da je u pitanju navijach, odustao bih ja davno :mrgreen: E jeste stoke, pa sto mi niste rekli :(

Nije se ekipa svrstala u "tor", pazljivije procitaj to sto je napisano... Kakogod, "ekipa" je veceras svirala u Sarajevu, to valjda dovoljno govori o "patriotizmu" istih...

Mene iskreno, vise zaboli dupe za jedno i drugo i trece, fino pustim muzikicu, uzivam, odem uciti, vjezbati, piciti po okolnim brdima, uzivati u zivotu, ko ima zivaca za ideologije nek se time smara, ali bih stvarno volio da se ne zatezu tenzije izmedju ekipe iz rs i fed, jer je to cilj takvih koji su napali Dubiozu, i ne treba im dozvoliti da uspiju u namjerama.


Last edited by as_the_sun_sets on 09. 08. 2009. 02:30, edited 1 time in total.

Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Apsurd pojma "antifa" :/
PostPosted: 09. 08. 2009. 02:25 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 14. 07. 2003. 19:20
Posts: 6275
as_the_sun_sets wrote:
Mene iskreno, vise zaboli dupe za jedno i drugo i trece, fino pustim muzikicu, uzivam, odem uciti, vjezbati, piciti po okolnim brdima, uzivati u zivotu, ko ima zivaca za ideologije nek se time smara, ali bih stvarno volio da se ne zatezu tenzije izmedju ekipe iz rs i fed, jer je to cilj takvih koji su napali Dubiozu, i ne treba im dozvoliti da uspiju u namjerama.


to je to :)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Apsurd pojma "antifa" :/
PostPosted: 10. 08. 2009. 22:56 
Offline

Joined: 03. 06. 2009. 13:40
Posts: 61
groznium wrote:
Pa da sljedeće godine ako i Dodik sponzorira sviraj slobodno na Eks yu rock ili se učlaniti u SNSD , i tražite prostor od njega(opremu i donaciju . i
Ove godine nisam ni bio na eks yu rock ni jer sam došao iz Hrvatske sinoć. Na eks ju sam mislio znaš vrlo dobro na što a ne samo na NATO. naravno da nije u redu što okupatori rade vojnu vježbu, eto možeš im svirati na vojnoj vježbi i biti apolitčan:P .
BIH / Banja Luka i akitvizam su dva različita pojma .

Na kraju krajeva shvati da u BIh ne postoji ni jedan dovoljno jak anacionalni politički pokret da bi spriječio isto dok sa nacionalistima lično ne želim imati posla.
I otkud ti to da će ta vojna vježba proći bez ikakve reakcije ? živi bili pa vidjeli, Za pokretanje akcije tipa sprečavanje iste je potrebno kud i kamo više nego od inicijative par aktivista/kinja . Ovako se može simbolično iznijeti neslaganje no bolje je to nego ćutati !
Ako ti je smisao života "mala pod ruku pa u život slobodno


Eto i ja sam se veceras vratio iz Hrvatske (uzeo malu pod ruku pa konacno (poslije 6 godina kopna) na more) pa da ti odgovorim s delay-jem.
Ne sviramo mi na ex-yu zato sto ga sponzorise ovaj ili onaj, nego zato sto nas tamo uvijek zove Suvi koji je nas dobar half kao sto je to bio i onaj kome je maraton posvecen.
Donacije nikad nismo trazili, a prostor i oprema su uvijek bili neka nasa shupa i nasa posljednja crkavica pa ti iz tog razloga na taj dio posta samo mogu reci, bez izmotavanja, laznog keza i slicnog, da seres k'o masna foka. Ali, ako ti se sere, a ti seri brate, jer ovo je ionako (po samom naslovu) politicka tema, mnogo bliza tebi nego meni.
I ovaj posljednji pasus tvog posta je, po meni, kljuc za ovu nasu malu diskusiju. Dakle, trositi svoje vrijeme na ''simbolicno iskazivanje neslaganja jer je i to bolje od cutanja'', po meni, nije nista ni korisnije ni interesantnije nego raditi bilo koju drugu glupost kojom se ispunjava dokolica, pa makar ta glupost bila ono staro trivijalno ''malu pod ruku''. Cak stavise, ovo drugo mi nekako ima mnogo vise smisla.
Cao, skidam se sa teme jer odoh papucariti .


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Apsurd pojma "antifa" :/
PostPosted: 11. 08. 2009. 00:46 
Offline
User avatar

Joined: 29. 03. 2006. 00:59
Posts: 303
Najsmiješniji luzer očigledno je da ne sviramo iz istih razloga iako smo svirali skupa i lično mi je bilo zadovoljstvo svirati sa tobom i eto uvijek će mi biti krivo što nismo uradili više a itekako samo mogli no jbg . , pretpostavaljam da je podrum isti onaj koji smo i mi svirali pre ne znam ni ja 7, 8 godina , aluzija za donaciju je bila sprdnja jer si napomenuo da ništa ne radimo nego napadamo ne znam ex yu rock dok pred pravim problemima bježimo pri tom blage veze nemaš kako i šta se radi ili radi ili radilo. No za mene lično je i problem što se desilo na eks yu rockom jer to je upravo ogledalo sredine u kojoj živimo ne samo Banja Luka nego cijeli Balkan eto lično ću reći da mi nije svejedno ne samo zato nego jebote kad gledam bujanje nacionalizma za koji je kao fitilj bila recesija kao da me je neko vratio u 90-te od kojih mi je muka, koje proklinjem. Pa ljudi prošlo je ne znam ni koliko ćemo biti robovi prošlosti robovi organa vlasti, ne znam da li je uopće moguče danas biti apolotičan no sto ljudi sto ćudi .Apolitičnost je za mene znak odobravanja i gledanja svojih poslova a ni lijevo ni desno je kod nas profurao bend koji pjeva i dalje na koncertima "spremte spremte četnici" e pa serem se na takvu apolitičnost.

vrlo dobro znam kako i zašto se taj maraton radi Gogija na kraju krajeva i ja sam svirao na prvom .
Eto uživaj u papučaranje i u pivu itd :)

i eto na temi se najmanje pričalo o samoj antifa :)

eto lično bi bio nasretniji da živimo u društvu blagostanja , socijalnog mira i prospariteta , možda bi tada i bio apolitičan :) , još jednom uživaj u svemu što radiš jer život čine sitne radost :)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Apsurd pojma "antifa" :/
PostPosted: 12. 08. 2009. 00:56 
Offline

Joined: 06. 12. 2007. 02:09
Posts: 2494
sve to super, domaći pank i to, ali od tog nema leba, a leb svi vole, i svi će ić da studiraju, pa poslije da privređuju za velike pare, i tad će reć: zaslužio sam, ja sam učio.

knjiga vam je prva ljubav!

svi smo mi na prvom mjestu hedonisti, i pankeri smo uglavnom jer nam pank dupetu godi.

ovo je sve trla baba lan, itd. priča.

što prije priznate sebi da imate mnogo važnijih ciljeva u životu nego da ispravljate krivu Drinu, prije će vam bit bolje.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Apsurd pojma "antifa" :/
PostPosted: 12. 08. 2009. 02:48 
Offline
User avatar

Joined: 29. 03. 2006. 00:59
Posts: 303
obožavam kad su na diskusiji ljudi koji "znaju " o čemu pričaju :P , tako da se skidam sa ove teme jer mi se ne da gubiti vreme na forumima.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Apsurd pojma "antifa" :/
PostPosted: 31. 08. 2009. 07:07 
Offline

Joined: 19. 05. 2006. 01:38
Posts: 1177
Neka me netko podsjeti sutra da odgovorim na shitpifterov post :) .

EDIT: Samo bih htjeo napisat da ja mislim nitko do sada ovako istinit post o panku na ovom forumu nije napisao. Za 90% bilo kakvih pripadnika sub/kontra kultura si pogodia u srz. Mozda bih treba jos malo razmislit o tome, al' me nekako odusevilo sinoc jer je bilo iskreno skroz, bez naklapanja ikakvih. Ako nista, bra'o zbog toga.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Apsurd pojma "antifa" :/
PostPosted: 02. 09. 2009. 08:57 
Offline

Joined: 09. 12. 2008. 20:25
Posts: 794
ja mislim da je ovdje sitpifter promasio temu. kakav pank, jebo vas pank. tema je antifasizam i fino je ispravljat krivu drinu ako je ona fasizam. fasizam - los i bolestan i svako normalan je protiv, antifa - dobar. ja vala nisam cuo normalnog covjeka da kaze da valja fasizam bilo koje vrste


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Apsurd pojma "antifa" :/
PostPosted: 04. 09. 2009. 05:35 
Offline
User avatar

Joined: 15. 08. 2006. 16:33
Posts: 170
Location: Bihać / Sarajevo
Ja sam davno odustao od uključivanja u ovakve teme na internet forumima i sličnim stvarima jer mi to djeluje kao mlaćenje prazne slame, ali eto ovaj put ću napisati samo par riječi.

As the sun sets je potegao pitanje korelacije pojmova antifa i panker, sad po nekoj logici svaki panker bi trebao apriori biti antifašista što je donekle logično, ali u praksi to nije ni izbiliza tako, i to onda za sobom povlači razna pitanja: haj definiši šta je panker, haj definiši šta je fašizam, a šta antifašizam itd, ili ako neki lik npr. sluša punk, a tvrdi za sebe da je apolitičan - je li on time manje panker od nekog politički korektnog, osvještenog tipa? Jesu li svi koji sebe nazivaju pankerima bogom dani kao antifa? Hipotetska situacija: ekipa cuga prije pank svirke i razgovara. Jedni su pankeri i ubijeđeni antifašisti, drugi su pankeri i ne zanima antifašizam jer razmišljaju više o tome kako se napiti i pogati na predstojećoj svirci, treći su pankeri i muka im je od svih isforsiranih priča kojih je jako puno - u fazonu "this revolution is for display purposes only" - pa sebe neće striktno da definiraju, četvrti su pankeri ali su svjesno ili nesvjesno iz kuće ili od okoline pokupili fašizam. Pored njih prolazi starac koji je bio u partizanima. Pitanje: ko je tu panker, i zašto?

To su stvari o kojima se da naglabati do bogojavljenja.

Zbog toga mislim da je ovaj drug što galami na djecu u pravu kada stavlja naglasak na nešto sasvim drugo - na antifašizam sam po sebi ... antifašista može biti panker, ali može biti i pripadnik neke druge subkulture, ili npr. sasvim prosječan čovjek, kojem je fašizam mrzak, a nije panker. I meni će uvijek biti draži lik koji osuđuje fašizam a sluša Kiću Slabinca nego panker koji nema stav prema fašizmu, ali je promašeno skroz razgovarati o antifašizmu u tom kontekstu subkulture/scene, jer će uvijek biti devijacija u toj sceni na koje se ne može utjecati - pa jebat ga onda, bolje pustiti ... i biti antifašista iz ubjeđenja, a ne antifa zato što sam panker, ili panker zato što sam antifa.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Apsurd pojma "antifa" :/
PostPosted: 26. 06. 2010. 13:31 
Offline
User avatar

Joined: 25. 06. 2010. 18:15
Posts: 11
klasično pitanja antifa s maila:

How are you doing with antifa and the Nazis?
And how are things going with a punk / hardcore scene?

mislim da je to dovoljno za shvatiti šta je najvažnije za antifa.

Zato ću vas pitat jer nisam upućen a žao mi je što nisam, šta se događa u BiH po tom pitanju, živo me zanima? ak može netko na pm..

Makar rečenicu, dvije, da su smislene, ne da se baca uvreda.

Antifa - čovjek koji pokušava osvijestiti okolinu o nadolazećoj opasnosti (naci skamova kojoj se širi populacija, negdje sam čekirao stormfront.org, strašno), pritom ne traži razlike nego sličnosti da se uklone strahote koje će, čini se, ponoviti, tako da natezanje oko glazbenih pravaca u antifa i pankera, pank-rokera, pop-punkera nema smisla. Čovjek ili ima ili nema poziv u sebi za učiniti nešto.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Apsurd pojma "antifa" :/
PostPosted: 23. 10. 2010. 23:04 
Offline
User avatar

Joined: 02. 12. 2005. 00:43
Posts: 646
Location: Sarajevo
mrsko mi ovo da citam, pa bih volio da mi neko objasni da li sam i dalje anti fa ako me boli kurac za homosexualce i njihova prava?

posto vidim da ima puno intelektualaca iza monitora,cije anti fa djelovanje je zaista za pohvalu, pogotovo kada treba srati po forumima o tome-a konkretna djelovanja jednaka mojim sansama da povalim Megan Fox.
unaprijed zahvalni wanna be anti fa.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Apsurd pojma "antifa" :/
PostPosted: 27. 10. 2010. 17:44 
Offline

Joined: 09. 12. 2008. 20:25
Posts: 794
a mislis li da je opravdano da nekog ne boli kurac i da se bavi i takim stvarima? ozbiljno ovo. smetaju li ti ljudi koji nesto rade i na tome? ustvari smetaju li ti pederi, pa cu ti ja rec jesi li antifa... rispekt ekipi iz totalne


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Apsurd pojma "antifa" :/
PostPosted: 28. 10. 2010. 15:41 
Offline
User avatar

Joined: 01. 12. 2004. 17:41
Posts: 1246
Location: country that i love
primjer wrote:
a mislis li da je opravdano da nekog ne boli kurac i da se bavi i takim stvarima? ozbiljno ovo. smetaju li ti ljudi koji nesto rade i na tome? ustvari smetaju li ti pederi, pa cu ti ja rec jesi li antifa... rispekt ekipi iz totalne



uz svo duzno postovanje, mislim da je bavljenje pederima misija novijeg datuma, i nema pretjerano veze sa antifa...mislim guranje poremecaja pod neki vid pomodarstva, eksploatacije dobre volje ljudi i pravljenja biznisa od svega toga ne iziskuje prevelik napor da ljudi kazu NE....ne mozes ti nekog natjerati da prihvati nesto sto nije normalno...to je jedan jebeni fiziolosko-psiholoski poremecaj i nece zadobiti potpunu prihvacenost, narocito kada su u pitanju treca lica koja ne mogu za sebe odlucivati a to su djeca, uplitanje trece osobe naravno da izaziva reakcije, zatim parade? znas li koliki iznos iz budzeta se izdvaja da se osiguraju takve manifestacije koji ne sluze kurcu, a danas i sami znamo da se ni penzije ne isplacuju kako treba a da se placa da mi se tamo neciji poremecaj promovira...i ne mozes okarakterisati nekog da nije natifa samo zato sto ne podrzava pedere i ne lize im dupe i ne baca ruku u vatru zbog njih i stvari na koje se njima dize kurac....kako bi bilo da nekrofili pocnu parade radit jer se njima kurac dize na mrtve ljude?? ne opravdavam fizicko nasilje prema toj populaciji ali brate necu da mene neko osudjuje zato sto im ne podrzavam preseravanja i nemoj mijenjati bit pojma antifa koji u srzi ne nosi homofiliju nego neke druge stvari koje su daleko vaznije od pedera


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Apsurd pojma "antifa" :/
PostPosted: 28. 10. 2010. 22:23 
Offline
User avatar

Joined: 02. 12. 2005. 00:43
Posts: 646
Location: Sarajevo
primjer wrote:
a mislis li da je opravdano da nekog ne boli kurac i da se bavi i takim stvarima? ozbiljno ovo. smetaju li ti ljudi koji nesto rade i na tome? ustvari smetaju li ti pederi, pa cu ti ja rec jesi li antifa... rispekt ekipi iz totalne


eh vidis smatram(hm logicno) da svak' se ima pravo baviti cim hoce i da ga ne treba osudjivati ( bla bla i tako te sike). ljudi koji rade na tome mi takodjer smetaju.
Meni DIREKTNO smeta ta neka nova ideja anti fasizma gdje se moram zalagati za prava sexualnih manjina (uzecemo za primjer BH) dok ono kad se osvrnes oko sebe shvatis kako mozes efektinije i bolje pomoci i pojedincu i drustvu oko tebe sa mnogo ozbiljnijim problema.
i da se ja umjesto da se zamaram recimo sa pojavom neo naci bosnjaka, ja moram slusati preseravanja po kojekakvim tribinama o pravima sexualnih manjina.
meni to nije logicno.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Apsurd pojma "antifa" :/
PostPosted: 29. 10. 2010. 09:46 
Offline
User avatar

Joined: 27. 04. 2003. 21:57
Posts: 1935
I ti pederi vala, nesto bi da su kofol ravnopravni, hoce da hodaju ulicom a da ih drugi ne tuku! Pa gdje to ima? Bune se, a svi znamo da nisu ugrozeni i da se ne moraju bojati sredine u kojoj zive. Eno recimo Beograda, nikom nije falila dlaka sa glave na paradi, cvijecem ih docekivali...

:roll:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Apsurd pojma "antifa" :/
PostPosted: 29. 10. 2010. 12:07 
Offline
User avatar

Joined: 09. 04. 2006. 13:35
Posts: 3575
Location: Republika Zimbatwa
napisah nesto al pogresno dugme i izbrisa se..
neise.

uglavnom ono sto mene zabrinjava je nivo netolerancije medju pank omladinom,tj subkulturom koja u stvari jeste upravo ona koja je uvijek bila spremna da prihvati razlicitosti.
iz tih razloga je,vjerujem vecina nas tu.. prihvaceni smo onakvi kakvi jesmo,nebitno odakle smo,kako se zovemo,kako izgledamo i sl.
takodje vjerujem da u ovom slucaju (problematika gej populacije) medju (balkanskim) "pankerima" ipak vise preovladalava to češće drustveno,ali i kućno vaspitanje koje slabo toleriše gej populaciju.
u tom slučaju svako od nas može da se zapita a mozda i preispita svoju ulogu u društvu,svoj odnos prema prijateljima,poznanicima jer ce definitvno neke od "ugrozenih" populacija svoj spas potraziti upravo u alternativnim kulturama kakva je izmedju ostalog i pank subkultura.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Apsurd pojma "antifa" :/
PostPosted: 29. 10. 2010. 14:23 
Offline

Joined: 20. 12. 2009. 01:37
Posts: 62
Stargazer wrote:
I ti pederi vala, nesto bi da su kofol ravnopravni, hoce da hodaju ulicom a da ih drugi ne tuku! Pa gdje to ima? Bune se, a svi znamo da nisu ugrozeni i da se ne moraju bojati sredine u kojoj zive. Eno recimo Beograda, nikom nije falila dlaka sa glave na paradi, cvijecem ih docekivali...

:roll:

Evo sad im se nista nije desilo, drzava im je, kao i raznim drugim "aktivistima", nekim kurcevim anarhistima, omogucila da paradiraju sakriveni iza zida zandara, ista ona drzava i sistem protiv kojeg se kao bore. A kako su svojim lajanjem zasluzili, dobro su prosli.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Apsurd pojma "antifa" :/
PostPosted: 29. 10. 2010. 14:38 
Offline
User avatar

Joined: 27. 04. 2003. 21:57
Posts: 1935
A sta su to zasluzili? I kakvim to lajanjem?


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Apsurd pojma "antifa" :/
PostPosted: 29. 10. 2010. 14:45 
Offline
User avatar

Joined: 01. 12. 2004. 17:41
Posts: 1246
Location: country that i love
sta se ba vise borite za prava pedera? jel se sa istim takvim zarom borite za boracka prava i prava penzionera i prava gluhonijemih i slijepih osoba?? jel se borite uopste? jebali vaw pederi u dupe sve redom, ko da bi se pederi borili za neko pravo koje vama treba-.- pacijenti nedojebani...sta koji kurac imaju da paradiraju?? nek se jebe ko s kim hoce al ne treba svako znat na sta se kome dize -.-


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Apsurd pojma "antifa" :/
PostPosted: 29. 10. 2010. 15:16 
Offline
User avatar

Joined: 09. 04. 2006. 13:35
Posts: 3575
Location: Republika Zimbatwa
Frau wrote:
sta se ba vise borite za prava pedera? jel se sa istim takvim zarom borite za boracka prava i prava penzionera i prava gluhonijemih i slijepih osoba?? jel se borite uopste? jebali vaw pederi u dupe sve redom, ko da bi se pederi borili za neko pravo koje vama treba-.- pacijenti nedojebani...sta koji kurac imaju da paradiraju?? nek se jebe ko s kim hoce al ne treba svako znat na sta se kome dize -.-


ovaj komentar je totalno razočarenje


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 235 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 12  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group