Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 06. 05. 2024. 17:15

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 2 posts ] 
Author Message
 Post subject: Pyhakoulu
PostPosted: 12. 04. 2011. 19:11 
Offline

Joined: 06. 12. 2007. 02:09
Posts: 2494
Još jedan od sjajnih starih finlandskih hardcore punk bendova. Derali od 1984 - 1990, imaju nekoliko izdanaj. ja za sada poslušao album POST MORTEM i pao na dupe od dobrote. Kakva engleska, kakvi bakrači, skandinavski punk najbolji na svijetu!


POST MORTEM skinuti ovdje:

http://wilddevilrules.blogspot.com/2010 ... -1988.html


Najtoplija preporuka!!!


E, sad drugi dio:

Zamolio bih sve one koji bi me mogli uputiti na neke dobre tekstove o finskoj pank školi. Bendove, stanje scene, društvene prilike... što više informacija, to bolje. Kktz, vjerujem da ćeš me ti najbolje uputit u te stvari, ali i vi ostali, samo šibajte.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Pyhakoulu
PostPosted: 13. 04. 2011. 22:54 
Offline
User avatar

Joined: 16. 10. 2006. 13:06
Posts: 3951
od Pyhäkoulu mi najbolji MLP. za stanje scene i drustvene prilike nemam puno pojma, ono, jos osamdesetih finski hardcore slovio kao zesci i zajebaniji, men uvijek paso zbog agresivnosti. ak hoces na bas bucno, primitivno i kaoticno slicno ranom grindu, al pankcina, probaj bend Kuolema, jos sviraju, i men im sve valja, drze se svog zvuka i ne odstupaju. od klasicnog finskog hardcore punk zvuka, probaj npr Varaus. vise na d-beat npr Destructktions, mada su zato vise bili zaduzeni svedi, finski je cesce onaj tupa tupa. devedesetih je klasicni finski 82 zvuk nastavio npr Uutuus, nest vise crusty Kirous, metaliziranije Forca Macabra (finski bend u brazilskom stilu, te dvije scene uvijek nekako bile povezane). ma u principu, u finskoj se skroz svira pravi hardcore punk, mnogi ti bendovi ostaju totalno anonimni jer mnogo ih je, a odlicni su ko voli to onak, zapravo. od novijih men dobri Abnormi (klasicni finski hardcore punk), Kaivosurma (ona bucnija skola, neki artsy dadaisticki pristup imaju, al krljaju bez pardona), Aivolävistys (taj bend izgleda nesto veci tamo, cisca tjst manje underground produkcija al opet pravi hardcore punk zvuk), etc... etc... ma previse je toga, najbolje da sam otkrivas, ima masa toga. iako se uz finsku uglavnom veze taj extremniji hardcore punk zvuk, meni je i npr bend 013 mozda i najbolji punk rock / new wave sto sam cuo, mada se i njima zaleti nakon laganijih melodija i tupa tupa, hehe.


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 2 posts ] 

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group