Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 16. 06. 2024. 05:42

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 97 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5  Next
Author Message
 Post subject: Trula koalicija & Co. - Nazi 'punk ili...?
PostPosted: 18. 01. 2006. 17:28 
Offline
User avatar

Joined: 02. 12. 2005. 00:43
Posts: 646
Location: Sarajevo
moj dobar jaran,stariji od mene puno,sa većim znanjem o ex yu punku, mi je reako da su KBO i Trula koalicija nazi punk. Kad poslušam pjesmu 'zašto me mrziš što volim šešelja' i meni se to čini. ali sad se na nekom bloggu pojavio neki lik iz australije i tvrdi ustvari da se oni samo zajebavaju,da je to ironija. mada se meni ne čini tako :? isto sam zbunjen i za ritam nereda...prvo su koliko znam bili naziji a sad su se kao opametili...
i da,jel se meni čini ili je kod istočnoh komšija fakat raširen nazi punk(direktori....)?


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 18. 01. 2006. 17:33 
Offline
User avatar

Joined: 23. 12. 2005. 16:56
Posts: 256
Location: Sarajevo
E sad, ne bih ja to nazvao nazi punkom. Prije bi se moglo reći da su bili kokarda punk. Koliko znam jedan iz KBO je išao i na ratišta po Hrvatskoj !?!


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 18. 01. 2006. 17:52 
Offline
User avatar

Joined: 12. 05. 2005. 19:52
Posts: 3228
Location: Vienna/Sarajevo
SxAxHxC wrote:
E sad, ne bih ja to nazvao nazi punkom. Prije bi se moglo reći da su bili kokarda punk.

uze mi rijec iz usta...
po meni je tu malo previse ironije u igri!


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 18. 01. 2006. 18:34 
Offline
User avatar

Joined: 02. 12. 2005. 00:43
Posts: 646
Location: Sarajevo
idite na ovo. http://www.blogger.ba/komentari/?blog=953&id=130713

nemojte čitat šta su debilna dječica pisali već komentare od ignite-a.
ono totalno me je to sjebalo.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 19. 01. 2006. 01:06 
Offline
User avatar

Joined: 14. 12. 2005. 16:21
Posts: 376
SxAxHxC wrote:
Koliko znam jedan iz KBO je išao i na ratišta po Hrvatskoj !?!


Mrzim punk traceve.

Ovo pitanje je bilo postavljeno pjevacu za Balkanski spijun fanzin pocetkom 1995 (fanzin od mog brata), i detaljno je objasnio da niko od njih nije bio na ratistu. Isto tako je istaknuo kako jedva ceka kraj rata. Pa i samim tim sto je u sred rata odgovorio na fanzin koji je iz Hrvatske ti govori sve.

Cudi me da niko ne moze da prepozna sarkazam u nekim tekstovima. Kad bi neko poslusao neke tekstove od Ede, mogao bi zakljuciti da je nacionalista. A istina je da neke od tih tekstova pise u trecem licu.

Saht i direktore necu braniti jer oni i jesu nacionalisti.
Inace, pogledajte link sto vam je punkbeg stavio ako vas zanima jos objasnjenja.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 19. 01. 2006. 13:05 
Offline
User avatar

Joined: 23. 12. 2005. 16:56
Posts: 256
Location: Sarajevo
ignite wrote:
SxAxHxC wrote:
Koliko znam jedan iz KBO je išao i na ratišta po Hrvatskoj !?!


Mrzim punk traceve.

Ovo pitanje je bilo postavljeno pjevacu za Balkanski spijun fanzin pocetkom 1995 (fanzin od mog brata), i detaljno je objasnio da niko od njih nije bio na ratistu. Isto tako je istaknuo kako jedva ceka kraj rata. Pa i samim tim sto je u sred rata odgovorio na fanzin koji je iz Hrvatske ti govori sve.

Cudi me da niko ne moze da prepozna sarkazam u nekim tekstovima. Kad bi neko poslusao neke tekstove od Ede, mogao bi zakljuciti da je nacionalista. A istina je da neke od tih tekstova pise u trecem licu.

Saht i direktore necu braniti jer oni i jesu nacionalisti.
Inace, pogledajte link sto vam je punkbeg stavio ako vas zanima jos objasnjenja.


Da ti posteno kazem ne interesuje me sta je pisao za fanzine i kako se prao...ja znam sta je pisao mom jaranu pred sami pocetak rata u bih


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 19. 01. 2006. 21:16 
Offline

Joined: 30. 10. 2005. 18:08
Posts: 375
SxAxHxC wrote:
Da ti posteno kazem ne interesuje me sta je pisao za fanzine i kako se prao...ja znam sta je pisao mom jaranu pred sami pocetak rata u bih


vuja (pjevac/gitarist) je bio na vukovarskom ratistu u jesen 1991. godine. mene osobno nakon 15 godina boli kurac i za to i za KBO! no njegovo "detaljno objasnjenje" je bila detaljna laz. meni je za njegov vukovarski izlet rekao jedan drugi clan istog tog benda iste te jeseni. however, ne znam kome bi oni i zasto bili bitni, posebno u doba kada postoji 3 miliona boljih, zanimljivijih i dostupnijih bendova nego sto su trula koalicija i KBO!


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 19. 01. 2006. 21:24 
Offline
User avatar

Joined: 23. 12. 2005. 16:56
Posts: 256
Location: Sarajevo
yawnyawnyawn wrote:
SxAxHxC wrote:
Da ti posteno kazem ne interesuje me sta je pisao za fanzine i kako se prao...ja znam sta je pisao mom jaranu pred sami pocetak rata u bih


vuja (pjevac/gitarist) je bio na vukovarskom ratistu u jesen 1991. godine. mene osobno nakon 15 godina boli kurac i za to i za KBO! no njegovo "detaljno objasnjenje" je bila detaljna laz. meni je za njegov vukovarski izlet rekao jedan drugi clan istog tog benda iste te jeseni. however, ne znam kome bi oni i zasto bili bitni, posebno u doba kada postoji 3 miliona boljih, zanimljivijih i dostupnijih bendova nego sto su trula koalicija i KBO!


Ove su ti zlatne :!:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 19. 01. 2006. 21:51 
Offline
User avatar

Joined: 02. 12. 2005. 00:43
Posts: 646
Location: Sarajevo
istina...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 20. 01. 2006. 00:31 
Offline
User avatar

Joined: 04. 12. 2002. 17:21
Posts: 1672
Location: naslonjač
kokarda punk, jep.
nastranu tračevi, jasno su se izrazili sa 'zašto me mrziš što volim šešelja'
ne treba biti kritičarski genij da pronikneš u poruku te i takvih pjesama


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 20. 01. 2006. 01:14 
Offline
User avatar

Joined: 14. 12. 2005. 16:21
Posts: 376
Nemaju on ili oni nista od tog 'pranja', da je nacionalista, nebi se pokusao oprati uopste - to je poenta.
Direktori se nisu pokusali prati.

Eto prestanite slusat i Hladno pivo, jer Sabo je rekao da obozava Kbo (A definitivno sam siguran da nebi isto rekao za direktore.). I los primjer isto.
I sve bendove koji su snimili album u Vujinom studiju.

Boli me kurac inace za kbo, i mozda sam tvrdoglav, ali prije cu vjerovati covjeku koji je napisao za vrijeme rata da nije bio na ratistu svojim rukopisom, nego upravo to - nekome 15 godina kasnije kako je "mom prijatelju rekao"...

BTW, a sama definicija 'nazi' i nacionaliste ili osobe koja je bila u vojsci za vrijeme rata se razlikuje.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 20. 01. 2006. 03:27 
Offline

Joined: 30. 10. 2005. 18:08
Posts: 375
ignite wrote:
Boli me kurac inace za kbo, i mozda sam tvrdoglav, ali prije cu vjerovati covjeku koji je napisao za vrijeme rata da nije bio na ratistu svojim rukopisom, nego upravo to - nekome 15 godina kasnije kako je "mom prijatelju rekao"...


gle sefe, tebe niti ko uvjerava, niti ti neko nabija na nos da moras vjerovati u ono sto neko govori. niti mislim da je ovo bitno, na kraju krajeva.

samo, koliko god ti ne zelis prihvatiti, ili ne zelis da je istina, ja sam u jesen 1991. godine razgovarao sa acom, gitaristom benda, koji mi je rekao da trenutno ne sviraju jer je vuja na ratistu, na vukovaru. te da ce nakon sto sranje prodje doci svirati u sarajevo. dosli su, cini mi se 28.02.1992. isti taj gitarist se nakon pocetka rata malo sjebao kad je skuzio da moje ime i prezime ne pripadaju narodu kome je on mislio da pripadaju pa se izlanuo sa nekim stvarima. niti mu zamjeram, nit mi je to neka velika stvar u zivotu. trebali bi biti dovoljno zrelima da dopustimo drugima pravo na razlicito misljenje.

ja bih ti mogao pokazati neka pisma od clanova benda koja sam dobio tokom rata gdje govore drugacije stvari od onih koje ti pominjes, ali:

1. niti je to vise bitno.
2. niti je potrebno ici sa njihovom privatnoscu u javnost.
3. niti ih imam sa sobom, kod staraca su mi u sarajevu.
4. niti je to vise bitno.

meni je taj bend bio drag ali bilo bi mi PUNO DRAZE kad bi se umjesto o njima ovdje razgovaralo o NUCLEARCHY/BIG DEAL npr koji su za sarajevo bili mnogo bitniji. a i bili su puno bolji od KBO!

cinjenica da je VUJA BIO NA RATISTU U VUKOVARU danas je potpuno minorna i nebitna prema cinjenici da u sarajevu u 2005. godini ne postoji niti jedan klub, da su koncerti sporadicini, da je vlast korumpirana, da je drzava u raspadu, da polovica stanovnistva gladuje... KBO! je nebitan naspram toga... istovremeno, istina je dovoljno bitna da necu presutati neke stvari KOJE SE JESU DESILE, bez obzira koliko se danas neko pokusavao opravdati od njih...

pa da zavrsimo sa tim...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 20. 01. 2006. 17:26 
Offline
User avatar

Joined: 18. 11. 2003. 14:53
Posts: 3446
Location: 21.02.2009
yawnyawnyawn wrote:
cinjenica da je VUJA BIO NA RATISTU U VUKOVARU danas je potpuno minorna i nebitna prema cinjenici da u sarajevu u 2005. godini ne postoji niti jedan klub, da su koncerti sporadicini, da je vlast korumpirana, da je drzava u raspadu, da polovica stanovnistva gladuje... KBO! je nebitan naspram toga... istovremeno, istina je dovoljno bitna da necu presutati neke stvari KOJE SE JESU DESILE, bez obzira koliko se danas neko pokusavao opravdati od njih...


fino receno! nego jebo KBO!, hajmo na KUD Idijote u Slogu 28. januara... na svoj 25. rodjendan sviraju!


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 20. 01. 2006. 21:36 
Offline
User avatar

Joined: 23. 12. 2005. 16:56
Posts: 256
Location: Sarajevo
ignite wrote:
Nemaju on ili oni nista od tog 'pranja', da je nacionalista, nebi se pokusao oprati uopste - to je poenta.
Direktori se nisu pokusali prati.

Eto prestanite slusat i Hladno pivo, jer Sabo je rekao da obozava Kbo (A definitivno sam siguran da nebi isto rekao za direktore.). I los primjer isto.
I sve bendove koji su snimili album u Vujinom studiju.

Boli me kurac inace za kbo, i mozda sam tvrdoglav, ali prije cu vjerovati covjeku koji je napisao za vrijeme rata da nije bio na ratistu svojim rukopisom, nego upravo to - nekome 15 godina kasnije kako je "mom prijatelju rekao"...

BTW, a sama definicija 'nazi' i nacionaliste ili osobe koja je bila u vojsci za vrijeme rata se razlikuje.


normalno je da vjerujes kome hoces. Nazi ili nacionalista se ne mogu porediti sa osobom koja je za vrijeme rata bila u vojsci, ali zato sa osobom koja je iz Kragujevca svojom voljom otisla u hrvatsku na ratiste... :shock:

a inace sam kbo gledao jedno pet puta uzivo i poznavao ih i isto tako me sad kurac zaboli za njih kao i za njegovo pranje


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 21. 01. 2006. 01:11 
Offline
User avatar

Joined: 14. 12. 2005. 16:21
Posts: 376
yawnyawnyawn, jako zanimljivo. Glava je omeksala definitivno. Pokusacu nac' fanzin da vidim sta je tacno napisao, znam da je dao poduzi odgovor.
Ali uzmi u obzir da su imali turneje po Belgiji i Holandiji bas tad, 91'. Ne znam kako je mogao biti tamo i u Vukovaru u isto vrijeme...
Il je gitarista lazov, il je pjevac lazov.
Ali kao sto si rekao nije bitno...jer ima vaznijih bendova.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 21. 01. 2006. 16:02 
Offline

Joined: 30. 10. 2005. 18:08
Posts: 375
ignite wrote:
Ali uzmi u obzir da su imali turneje po Belgiji i Holandiji bas tad, 91'. Ne znam kako je mogao biti tamo i u Vukovaru u isto vrijeme...


znas, ja sam cjepidlaka :D

turneja im je trajala 10 dana i na njoj su bili krajem juna te godine. ovo o cemu pricamo desilo se par mjeseci kasnije.

have fun!


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 27. 01. 2006. 11:20 
Offline
User avatar

Joined: 10. 02. 2005. 03:57
Posts: 95
Location: Trebinje
Ljudi,dajte ne grijesite dusu,joooj,uvijeks u me nervirali ti tracevi i price tipa ja "ja znam jednog momka,onako iz vidjenja,ciji je brat odlicno znao jednog lika koji je bio super sa likom koji je poznavao..."bla,bla,bla!
Iskreno,Trulu koaliciju,Zvonceke i KBO,smatram za jedne od najboljih bendova u zadnjih 10-ak godina(sto se tice PUNK-a) a te nazi price pisite negdje drugo,znam licno Vuju a i radio sam intervju sa njim za omladinske novine u kojima ucestvujem i pitao sam ga sta je htio reci sa vec izvikanim textom "Zasto me mrzis...?" i covjek mi je odgovorio da je htio kroz primjer jedne politicke opcije pokazati sav ekstremizam i svo ludilo i besmislice rata...
Usput receno,Psihomodo Pop i Gobac kojeg stvarno volim su u ratu pjevali HRVATSKA MORA POBJEDITI te dolazimo do novog zakljucka da je Gobac nacista,ha ha....Nemojmo pricati gluposti!!!
Sta god vi mislili,TK,KBO! i Zvoncekova biljeznica ce uvijek imati mjesto u mom CD plejeru!
Uzdravlje!


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 28. 01. 2006. 03:38 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 08. 01. 2004. 05:40
Posts: 6325
Location: Beyond The Sun
ni za sta nisam siguran osim za saht i hitman, koje sam gledao na djelu i koji mi se gade. i oni i njihova publika, naravno, ima uzuzetaka, a vecinom su isti kreteni koji su uzvikivali ''noz, zica, srebrenica''. Taj tip morona.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 26. 03. 2006. 14:27 
Offline
User avatar

Joined: 25. 03. 2006. 16:28
Posts: 1541
Location: tuzla
ne kontam ovo za hitman oni stvarno nemaju veze sa nacionalistickim sranjima, de malo to obrazlozi


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 28. 03. 2006. 13:35 
Offline
User avatar

Joined: 25. 03. 2006. 16:28
Posts: 1541
Location: tuzla
ma jabes sve te kvazi nazi bendove, niko nece prestic cripple bastardse :lol:
na zadnjem albumu prije jedne pjesme stavili ko intro kada priica onaj narkic iz lepa sela lepo gore ono '' jel znas ti bre nesreco da su srbi najstariji narod... '' haha, idioti
citao sam jedan intervju sa njim na italijanskom kada ga naovinar pocne nesto zajebavat oko porijekla, pa on kaze ( isto na talijanskom ) da italijani nemaju pojma sta je balkanska krv, da ce najebati zbog tog zajebavanja, i onda zavrsi na nasem '' jebacu ti mamicu u po picke stari '' hihi


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 97 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group