Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 27. 04. 2024. 13:25

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 120 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6
Author Message
 Post subject: Re: BiH Punk Scena
PostPosted: 28. 10. 2007. 18:37 
Offline
User avatar

Joined: 16. 10. 2006. 13:06
Posts: 3951
bas naletio na PUNKART myspace, pogledo im videose, dobro je to, jaki textovi.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: BiH Punk Scena
PostPosted: 09. 11. 2007. 18:53 
Offline
User avatar

Joined: 16. 06. 2004. 15:27
Posts: 770
ev jedan glupi vic
koja je razlika izmedju toseta i punka
...punk is not dead


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: BiH Punk Scena
PostPosted: 02. 01. 2008. 20:36 
Offline
User avatar

Joined: 16. 10. 2006. 13:06
Posts: 3951
http://corpusdelicti-kktz.blogspot.com/

kad vec sirim takve linkove zasto nebi bili na jednom mjestu, pa eto, kolko bude vremena i kad sta iskrsne dodam... neke od ovih linkova sam maznuo odavde, hvala :D


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: BiH Punk Scena
PostPosted: 11. 06. 2009. 10:41 
Offline

Joined: 09. 12. 2008. 20:25
Posts: 794
evo ljudi. vidite valja li ovo ista! ovo smo najnormalnije pjesme s probe izabrali. ko kontamo: i mogle bi se stavit ove dvije. tekstove cu kasnije, kad budem imo vremena i kod kuce kad budem.

http://www.myspace.com/kapetankasim

valja li?


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: BiH Punk Scena
PostPosted: 11. 06. 2009. 12:08 
Offline
User avatar

Joined: 16. 10. 2006. 13:06
Posts: 3951
pa men ska punk i je dobar kad je sirov a ne fensi, tak da mi ovo ok, ima i nekog filinga ex yu anarcho bendova iz devedesetih, za prve snimke odlicno.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: BiH Punk Scena
PostPosted: 13. 06. 2009. 16:18 
Offline
User avatar

Joined: 15. 08. 2006. 16:33
Posts: 170
Location: Bihać / Sarajevo
djeco!!! wrote:
evo ljudi. vidite valja li ovo ista! ovo smo najnormalnije pjesme s probe izabrali. ko kontamo: i mogle bi se stavit ove dvije. tekstove cu kasnije, kad budem imo vremena i kod kuce kad budem.

http://www.myspace.com/kapetankasim

valja li?


Captain's Leftover je zakon, nešto kontam kako bi fino truba sjela u ovo sve.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: BiH Punk Scena
PostPosted: 14. 06. 2009. 09:31 
Offline

Joined: 09. 12. 2008. 20:25
Posts: 794
pa sta ja znam, nije mi nekako ovaj nas ska za trube. iskreno mi smo vise htjeli pjevaca, nakvog krastera odavde, al tesko onda putovat buraz. nemamo auta. vozi nas ovaj jaran inace..

veceras smo u jablanici sa vitalnim organom


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: BiH Punk Scena
PostPosted: 18. 06. 2009. 23:19 
Offline
User avatar

Joined: 12. 09. 2007. 23:49
Posts: 1577
Location: Zenica
djeco!!! wrote:
evo ljudi. vidite valja li ovo ista! ovo smo najnormalnije pjesme s probe izabrali. ko kontamo: i mogle bi se stavit ove dvije. tekstove cu kasnije, kad budem imo vremena i kod kuce kad budem.

http://www.myspace.com/kapetankasim

valja li?


hehh,kasime kasime, :) kultni pank. nego,kacete opet vamo u Nicaze da svirate,ovde postalo fakat monotono..
nego,imal jos onih pankerija bendova kod vas, Mozda bolje,i to? Sta je sa onim ska bendom, Pirati ska riba,il kak vec :)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: BiH Punk Scena
PostPosted: 06. 08. 2009. 19:26 
Offline

Joined: 14. 10. 2008. 13:44
Posts: 18
Narkomanu! Moze li ono? Pusa od mene i Ljerkice!


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: BiH Punk Scena
PostPosted: 08. 08. 2009. 14:47 
Offline

Joined: 09. 12. 2008. 20:25
Posts: 794
tjeskoba wrote:
nego,kacete opet vamo u Nicaze da svirate


u petak. sa emigracijom ;-)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: BiH Punk Scena
PostPosted: 08. 08. 2009. 23:41 
Offline
User avatar

Joined: 12. 09. 2007. 23:49
Posts: 1577
Location: Zenica
'jeeee :mrgreen: bash me obradova, 8) pogooo,pogooo,ojha


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: BiH Punk Scena
PostPosted: 10. 08. 2009. 16:22 
Offline

Joined: 09. 12. 2008. 20:25
Posts: 794
dodji da se opijamo i druzimo


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: BiH Punk Scena
PostPosted: 15. 04. 2010. 19:46 
Offline

Joined: 09. 12. 2008. 20:25
Posts: 794
mi imamo novog bubnjara. to je moj cimer (nesto bezveze ovdje na f.) i 21.5. smo u bugojnu 22. u imotskom


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: BiH Punk Scena
PostPosted: 16. 04. 2010. 01:04 
Offline
User avatar

Joined: 12. 09. 2007. 23:49
Posts: 1577
Location: Zenica
djeco!!! wrote:
mi imamo novog bubnjara. to je moj cimer (nesto bezveze ovdje na f.) i 21.5. smo u bugojnu 22. u imotskom


svaka cast. pogotovo to za bugojno (ne sjecam se kad je zadnji put iole normalna svirka bila dole), u kojem klubu nastupate? ne znam kakva je situacija dole, mozel se organizovati kakva svirka sa više bendova, rado bih pomogao..


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: BiH Punk Scena
PostPosted: 10. 09. 2010. 01:37 
Offline
User avatar

Joined: 10. 09. 2010. 01:34
Posts: 11
http://www.myspace.com/crvenislic

bihacki pank :D


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: BiH Punk Scena
PostPosted: 05. 10. 2010. 12:59 
Offline

Joined: 05. 10. 2010. 12:44
Posts: 5
..vidim da pojedine sise pljuju punk u BL..e 'vako bendova ima dovoljno ..glazgov kolac,r.g.k,ispad ..to je stara garda...a od novih istocno stajanje navijacki oi! i grupna terapija jako dobar mladi street punk bend i jos 2 mlada 0i benda...skoro su poceli tako da mislim da jos nemaju imena,al zato krljaju i vise nego dobro za svoje godine...i cisto da napomenem zbog ovih higijenicara..SVI BENDOVI SU APOLITICNI..NO NAZI NO RED JUST PURE STREET PUNK!..toliko od mene zivili posting.php?mode=reply&f=30&t=6379#


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re:
PostPosted: 01. 03. 2011. 20:27 
Offline

Joined: 01. 03. 2011. 19:39
Posts: 47
as_the_sun_sets wrote:
Ja licno sam od BiH bendvo slusao samo Ofsajd, imam petnaestak stvari na kompu, I momci od mene imaju cestitike. Sjajna kombinacija, pola zezanje pola politika i kritika. Nazalost, nisam nikako nabavio nista od punkarta, slusao sam ih u prijedoru prosle godine, dobro zvuce.

Kod nas (Banjaluka) je nekidan bila promocija drugog po redu albuma benda ISPAD! Posto slusam punk, nisam otisao na isti. Imao sam nesrecu da kupim njihov prvijenac “Moj anarho bunt”, koji me oborio sa nogu neoriginalnoscu, losim sviranjem I totalnom nepovezanoscu sa punk idelogijom, dok je za muziku jedva vezan… Pa sam odlucio preskociti promociju drugog albuma… Eto, jedan “punk” album vise za BiH scenu u ovog godini, kad ga nabavim I preslusam, javicu utiske…
A ovde takodje ima jos jedan “punk” bend, sastavljen od nesto starijih likova… RGK se zovu, samo sto im je pjevac nazi, pa je bend oi punk samo u muzickom smislu. Imaju uzasan demo, dicu ga uskoro na net da preslusate…
To je to od zivucih Banjaluckih “punk” bendova koji imaju kakav-takav zapis svojih radova… Zali boze moga vremena utrosenog na preslusavanja istih…

meni su ok,a što se tiče toga kako je ko orijentisan to se nikad ne zna..stoga..
vidi,evo jedan savjet,napravi ti "pravi" pank bend,pa ćemo tebe vazdizati u nebesa..


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: BiH Punk Scena
PostPosted: 01. 03. 2011. 23:07 
Offline
User avatar

Joined: 03. 03. 2006. 23:34
Posts: 1356
Location: Banjaluka, Bosna i Hercegovina
Prvo, post je star okruglo pet godina.

Za orjentaciju se tada masovno pricalo (a ne bez razloga) za njega da je u tim vodama, to sam cuo od masu ljudi u tom periodu i bilo je tacno da je imao tih nazi furki ali DAAAVNO, a na kraju se ispostavilo da je OK momak vec godinama, jebiga, iza odredjenih stvari repovi ostaju godinama :oops:

Muzicki - taj demo mi je i dalje tanak svidja mi se ni najmanje, stvar ukusa.

Za ispadov prvi album album, tekstove "kolone za hleb gube se u daljini", stvarno mi je tesko prihvatiti kao nesto realno i punk, a muzika sa prvog albuma o kom sam pisao, tanko i tanano, kao pank rok, ruku na srce.

Nije mi se tada svidjalo, ne svidja se ni sada.

Kad budem panker napravim pank bend, tada sam najvise slusao punk i hc, sada ima tu puno metala da bih se uzivio muzicki u taj zanr ;)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: BiH Punk Scena
PostPosted: 01. 03. 2011. 23:29 
Offline

Joined: 01. 03. 2011. 19:39
Posts: 47
as_the_sun_sets wrote:
Prvo, post je star okruglo pet godina.

Za orjentaciju se tada masovno pricalo (a ne bez razloga) za njega da je u tim vodama, to sam cuo od masu ljudi u tom periodu i bilo je tacno da je imao tih nazi furki ali DAAAVNO, a na kraju se ispostavilo da je OK momak vec godinama, jebiga, iza odredjenih stvari repovi ostaju godinama :oops:

Muzicki - taj demo mi je i dalje tanak svidja mi se ni najmanje, stvar ukusa.

Za ispadov prvi album album, tekstove "kolone za hleb gube se u daljini", stvarno mi je tesko prihvatiti kao nesto realno i punk, a muzika sa prvog albuma o kom sam pisao, tanko i tanano, kao pank rok, ruku na srce.

Nije mi se tada svidjalo, ne svidja se ni sada.

Kad budem panker napravim pank bend, tada sam najvise slusao punk i hc, sada ima tu puno metala da bih se uzivio muzicki u taj zanr ;)

nez men su rgk ok,a ispad su mi ono.. -.-
pa šta i men je prvi izbor hc i pank,pa opet slušam treš,det i slične "žanrove"..


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: BiH Punk Scena
PostPosted: 01. 03. 2011. 23:42 
Offline
User avatar

Joined: 03. 03. 2006. 23:34
Posts: 1356
Location: Banjaluka, Bosna i Hercegovina
Paazi, to je bio demo, i stvarno je za moj ukus i preferencije bio daleko od neceg sto mi se svidja i sto bih nazvao dobrim. Koliko sam upucen, u medjuvremenu je bilo i nekih albuma, vjerovatno i cvrsci i energicniji zvuk - ono sto je meni falilo na demou.

Zanrovi - nije problem, ali ne mozes se saziviti sa necim kao kada ti to cini 90% muzike koju slusas, i kada ti cini 10%.


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 120 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group