Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 28. 04. 2024. 06:41

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 22 posts ]  Go to page Previous  1, 2
Author Message
 Post subject: Re: BLACK FRIDAY '29
PostPosted: 29. 08. 2010. 15:31 
Offline
User avatar

Joined: 09. 04. 2006. 13:35
Posts: 3575
Location: Republika Zimbatwa
gdje bilo,s kim,daj neki kraći izvještaj ako ti nije mrsko.
ima koga interesuje da pročita.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: BLACK FRIDAY '29
PostPosted: 30. 08. 2010. 19:13 
Offline
User avatar

Joined: 04. 11. 2005. 22:33
Posts: 130
e ovako sve je pocelo u cetvrtak navecer. primio sam poruku od jarana, pita me da li bih isao na neki koncert u svabiju. dvoumio sam se, dok nisam cuo ko svira i gdje.
na listi zu bili no turning back, all for nothing, something inside, black friday 29, risk it, we all ride, last hope i manifastation. a svirka je trebala da bude u nekom selu zvanom schleiz u istocnoj njemackoj u lokalu woodys. posto je bila jedna od oprostajnih svirki bf29-a i sto su svirke u istocnoj uvijek ludilo moralo se pristat na taj roadtrip.
petak ujutro pakujem svoju cetkicu za zube i prebacujem se iz moga "sela" u austriji u velegrad bec sa jednim kolegom. team vienna, ja i dvojica jarana, polazi oko 13:00 za svabiju.

nakon jedno 6 sati prilicno ugodne voznje stizemo konacno.
poslje placanja ulaza od 15€ nalazimo ekipu od someting inside-a. snjima se malo zezamo. pridruzuje nam se martijn iz NTB-a i prica nam kako je arkangel dobijo po nosu od maximum penalty-a na nekom festivalu :mrgreen:
oko 8 pocinje prvi band, last hope. ja sam sebi nasao sasvim dobro mjesto u pozadini jer mi je koljeno sasvim u kurcu i prije mjesec dana sam imao operaciju. pridruzuje mi se neka treba sa clankom u gipsu :lol:
last hope nije bas nesta. ipak ih cjenim sto su sa naseg kraja i trude se oko scene. zadnja pjesma im je bila oldtime hardcore od slapshota :D sasvim prosjecan nastup al nista posebno.
nastavlja something inside. njih sam morao iz blizine vidjeti i nabavio sam sebi stolicu i postavio se naprijed kraj svucnika. beton, neznam sta da kazem vidi se da je bend sa ovog kraja. sasvim solidan set i obrada od floorpunch-a.
nastavlja all for nothing. ja se opet povlacim na kraj lokacije sto nizam pozalio kad sam vidio side to side koji je bukvalno sa jedne strane lokacije do druge bio :shock: inace ne slusam taj bend, ali moram priznati da uopce nije bilo lose. uz zadnju pjesmu gitarista nesta govori da je ova pjesma za njegovu curu koja je preminula prije dva mjecesa i bila sa ovog kraja :(
konacno oko jedno pola 12 pocinje NTB. po meni vec godinama jedan on najjacih euro hc bendova i to su opet potvrdili. opet sam morao da zauzmen mjesto naprijed. moram reci da je bilo pravo gusto i da su ljudi pored mene samo letili... :mrgreen:
nekolko poslje ponoci startovali su bf29 i svirali sve do pola 2. samo vako se treba oprostiti od benda :shock:

poslije toga, pozdravljamo se i pravac kuci. nazalost, nismo imali snage za ostale bendove. oko 9 sati stizemo u bec, sretni sto smo bili na jos jednom sjajnom koncertu :D

ne znam hoce li biti slika, ali ako naletim, postavit cu.
jedan lik je snimao sa kamarom pa je danas poceo da stavlja stvari na youtube. bice uskoro vise.
http://www.youtube.com/user/MrXboergerx?feature=mhum

sto se tice posjetioca, bilo ih je otprilike 300-500, po mojoj procjeni.


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 22 posts ]  Go to page Previous  1, 2

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group