Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 27. 04. 2024. 12:36

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 30 posts ]  Go to page 1, 2  Next
Author Message
 Post subject: SIEGE
PostPosted: 02. 10. 2008. 23:16 
Offline
User avatar

Joined: 25. 03. 2006. 16:28
Posts: 1541
Location: tuzla
Covjek spomenu ovaj bend pa da ne bude da pored toliko Biohazardova i Madballova ne bude malo iskonskog hardcore-a. :D
uglavnom, mrsko mi pisati neki referat o njima, spomenut cu da imam jedan album, Drop Dead i da je jebeni BETON PRAVE BUKE. kakva melodija, kakvi komplikovani ritmovi, samo prljavi i nadrkani hardcore koji udara drito u facu.
p.s. ako je tema bila, jebi ga :mrgreen:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: SIEGE
PostPosted: 03. 10. 2008. 14:45 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
eto, sad nas je troje, ako racunas kukca i geru, petoro, MNOGO SMO JAKI...

ostali ce nastavit slusat bekane u potkosuljama koji pjevaju o fameliji, mlacenju, srcolomu, fameliji...:mrgreen:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: SIEGE
PostPosted: 03. 10. 2008. 16:17 
Offline
User avatar

Joined: 25. 03. 2006. 16:28
Posts: 1541
Location: tuzla
neka ba, polako, obrazovat cemo mi mase :mrgreen:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: SIEGE
PostPosted: 03. 10. 2008. 16:29 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
tu ni pendrek ne pomaze, vidi samo power ili viking/folk metal podforume.

to su terminalni defekti u percepciji...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: SIEGE
PostPosted: 03. 10. 2008. 16:39 
Offline
User avatar

Joined: 25. 03. 2006. 16:28
Posts: 1541
Location: tuzla
:lol: sto jest, jest :mrgreen:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: SIEGE
PostPosted: 03. 10. 2008. 16:46 
Offline
User avatar

Joined: 09. 04. 2006. 13:35
Posts: 3575
Location: Republika Zimbatwa
jbo mater ja kontam da je stari serator najnaslusaniji lik na ovom forumu bukvalno svih vrsta muzika.gdje god da sam se okrenuo,covjek ima komentar,i razumije se malo je reci u sve vrste muzike.
ti brate ili imas puno vremena za slusanje muzike i net,ili lupas ko maksim po diviziji.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: SIEGE
PostPosted: 03. 10. 2008. 16:54 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
slusam metal/rock od devete.

kad sam imao 15, znaci 98-e, umjesto viva virusa sa dimmu borgirom mi je jaran snimio emisiju sa wolfpackom.

d rest, az dej sej, iz histori...

nije tesko al generalno neki ljudi su jednostavno prezadovoljni s onim sto slusaju, to je njihov film/fol/zivotni stil. ja nemogu dva albuma iste vrste muzike zaredom odslusat, i nikad mi nije dosta, DAJ NAM SVEGA.

Naravno s vremenom, neke stvari skontas. Nesto sto ti je nekad bilo "kul" il barem "okej" (Cradle of Filth il Hatebreed) pocne blijedit kad otkrijes one stvari u kojim lezi SRZ. Siege su takvi ;)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: SIEGE
PostPosted: 03. 10. 2008. 17:23 
Offline
User avatar

Joined: 09. 04. 2006. 13:35
Posts: 3575
Location: Republika Zimbatwa
a ne znam jbt,nije mi jasno odakle kopate te bendove,i to su sve kao tru bendovi.aj gorana (bastarda) znam,pa ima on tu i bendova koje sam naravno pouzimao od njega Zgodinama.
al da sam se naslusao hcpanka jesam,i to jebiga za zivota,i opet svaki put kad otvorim ovaj podforum,vi iskopate neki bend,za koji ste culi vas 5 ukupno.

naravno ostali bendovi za koje je culo vise od vas 5,nisu tru,i nije to ta prica,jer kako kontam,ili su izdali regularan materijal,ili su svirali pred vise od 100 ljudi,ili sviraju u potkosuljama,mozda imaju misice i sl. i zbog toga nije to to.

ono bas se vidi neka podjela ovdje na forumu..odredjeni ljudi,ili grupice komentarisu odredjene bendove,i to je po njima to,ostalo nije tru,ostali komentarisu druge bendove i muziku,i za njih je ova druga opcija tru.
e to mi bas ide na qrac.
al opet,kad se iskljucim sa ove sranjetine od interneta,malo je reci da mi ovo sve nije ni na kraj pameti..


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: SIEGE
PostPosted: 03. 10. 2008. 18:14 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
Siege su recimo, prilicno standardna referenca. Brzi sludjeni HC puno blizi Evropsko/Brazilsko/Japanskoj paradigmi nego nekom NYHC-u. Priznajem, prvo od HC-a sto sam ja cuo su bili SOIA, AF, Madball, Cro-Mags...niko mi nije rekao da su Wolfpack HC. To je meni tada bio nekakav cudan pank jebiga. Jebiga Siege su poznati cak i Death Metalcima i Grinderima, dapace neki bi rekli da bez njih death Metal kakav je danas nebi bio ono sto jest. Napalm su ih obradili, kud ces dalje...

Problem je u percepciji. Imidz i filozofija NYHC ekipe se meni nikad nisu svidjali, svidjala mi se muzika. U zadnje vrijeme mi je i ona postala teski papagajluk, tj. reciklaza dobro uhodanih patenata, bez icega sto bi trebalo biti "Hardcore" osim masizma u poziranju, koji je nuspojava svakako...i onda sebi pustis jedan Siege, Negative Approach, GISM, Raatus, Anti-Cimex...mislim generalno to su bili sve unikatni bendovi sa pristupom koji je nebrojeno puta vise HC nego bilo sta sto je izaslo iz NYC-a u zadnjih sedam godina brat bratu. Problem je sto je to "podrum". Neznam, meni je 90% stvari koje valjaju iz HC-a i Panka toliki podrum da i najgori Black Metal zvuci ko jebena filharmonija...

Nazalost u BiH HC je gotovo striktno=NYHC. Nekima tesko pada, ili im je tesko za shvatit, da ima jos milion mogucih pristupa temi, a tek da ih je bilo vise prije nego li je ijedan NY bend uzeo maha je izvan logike...da sad ne zalazimo u ove moderne momke u crnom (World Burns to Death, Tragedy, Wolfbrigade...) koji iako nisu idealni (i to je postao predvidiv i ogavan "trend") su svakako i tekstom, a bogami i muzikom, svjetlosne godine ispred ucmale komicnosti NY pristupa...

Na kraju, ju lajk vot ju lajk jarane. Ako se tebi ne svidja bend a il b, jebiga, sta sad ja tu mogu. Kao sto ni ti nista nemozes ucinit da se meni svidi jedan Sworn Enemy il Death before Dishonour...stob Ameri rekli, Different Strokes for Different Folks


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: SIEGE
PostPosted: 03. 10. 2008. 18:53 
Offline
User avatar

Joined: 14. 06. 2004. 21:17
Posts: 991
Location: in the Wasteland...
xChoicex wrote:
a ne znam jbt,nije mi jasno odakle kopate te bendove,i to su sve kao tru bendovi.aj gorana (bastarda) znam,pa ima on tu i bendova koje sam naravno pouzimao od njega Zgodinama.
al da sam se naslusao hcpanka jesam,i to jebiga za zivota,i opet svaki put kad otvorim ovaj podforum,vi iskopate neki bend,za koji ste culi vas 5 ukupno.

naravno ostali bendovi za koje je culo vise od vas 5,nisu tru,i nije to ta prica,jer kako kontam,ili su izdali regularan materijal,ili su svirali pred vise od 100 ljudi,ili sviraju u potkosuljama,mozda imaju misice i sl. i zbog toga nije to to.

ono bas se vidi neka podjela ovdje na forumu..odredjeni ljudi,ili grupice komentarisu odredjene bendove,i to je po njima to,ostalo nije tru,ostali komentarisu druge bendove i muziku,i za njih je ova druga opcija tru.
e to mi bas ide na qrac.
al opet,kad se iskljucim sa ove sranjetine od interneta,malo je reci da mi ovo sve nije ni na kraj pameti..


lov ju men :D :D:. 10000 % upravu... nekad imam utisak da serator i jos par likova 24 sata dnevno samo slusaju muziku, nista drugo u zivotu.. a za neke stvari koje izjavljuje, i 24 sata bi bilo premalo.. respect buraz


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: SIEGE
PostPosted: 03. 10. 2008. 19:06 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
ja u zadnje vrijeme zavrtim des petnes pjesama dnevno plafon...i tu bude svega, od domacih rokera, preko budalaste elektronike (noise, power electronics, death indus) do svakakvog metala. jebiga imam naskidane muzike bruku...pa posto je to sve nesredjeno, skroz nasumice, na sta naletim da me moze provozat...a Siege je jebeni kult i obavezno stivo...ajd da je neki lijevi novopeceni bend al ovi su bili bas prekretnica...

jebiga i ja sam muhanat na neke stvari i neke stvari ne mogu. power metal, progresivu, gotiku/darkeraj (osim ako nije ona stara, sistersi/fildsi), brutal ded metal...

nemere ti sve valjat. to samo groso moze. a i on ne voli kroubar...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: SIEGE
PostPosted: 03. 10. 2008. 19:18 
Offline
User avatar

Joined: 14. 06. 2004. 21:17
Posts: 991
Location: in the Wasteland...
dosta istih stvari ne volimo :D... ne znam za tebe, ali ni ja (like grosho) ne volim kroubar nikako..

p.s. gdje ces mi reci da mi je 15 godina ba? heheh


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: SIEGE
PostPosted: 04. 10. 2008. 09:56 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
ja pravo gotivim kroubar, mozda mi najdrazi iz nole, uz eyehategod...

jebiga u necemu se mozemo poklopit, u necemo razic, to je sasvim zdravo.

nema nista gore ni za drustvo ni za pojedinca nego da imas uniformne grupe ljudi u kojim svi vole isto. zasto? pa zato jer onda su svi jednako osudjeni na pracenje trenda...

ma podjebavam te ba. ne treba mene previse ozbiljno shvatit. drugacija sam ja osoba u direktnom kontaktu skroz...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: SIEGE
PostPosted: 04. 10. 2008. 12:29 
Offline
User avatar

Joined: 16. 10. 2006. 13:06
Posts: 3951
SIEGE je biblija, nema sta. bend koji nije dugo radio ali je tim demom koji je kasnije reizdan ko 7'', mislim, udario temelje extremnoj glazbi, u rangu od hc thrash, fastcore, power violence, grind, do extreme metala. ma to su bila ta vremena, kad su svijetom kruzile kucno snimane kazete vakvih i slicnih bendova, ljudi se mjenjali, snimali jedni drugima, ja sam osamdesetih mjenjao kazete i fanzine samo po ex yu, nisam imo para za van bas, ali drugi su nabavljali i izvana, bilo je i distribucija, ono, underground, das morao biti poprilicni frik da to pratis, je. nisam naravno ni ja tad odmah nasao sve, evo tek sad uspjevam zahvaljujuci netu cuti neke bendove i izdanja koje od onda jos zelim cuti. to je men bio taj HC, underground. ne ko neko preseravanje sa true il ne, vec jednostavno shema da nema velikih il malih bendova, vec samo dobre il lose muzike ;)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: SIEGE
PostPosted: 04. 10. 2008. 12:46 
Offline
User avatar

Joined: 16. 10. 2006. 13:06
Posts: 3951
e da, gogi. ja npr nisam uopce znao za UNITED MUTATIONS koji si ti negdje tu spominjao prije, tek nedavno skinuo njihov 7'', odlicno! ma kad uzmes u obzir da je HC sviran po svim mogucim garazama i podrumima, i to nikako samo u americi, ja tek nedavno otkrio filipinski HC iz osamdesetih koji jebe kevu mnogim amerima i europljanima, il japancima, etc... nije to opskurnost il egzotika meni, to je jednostavno taj HC duh koji su ta vremena imala, uradi sam, sviraju glazbu koja provokativno i u glavu govori o stvarima oko tebe, jebes komercijalu i one koji to ne razumiju, strast.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: SIEGE
PostPosted: 04. 10. 2008. 14:06 
Offline
User avatar

Joined: 25. 03. 2006. 16:28
Posts: 1541
Location: tuzla
ne znam, ja to sve ovako posmatram: underground je ( ili bi bar trebao biti ) nesto sto lezi duboko u podrumu, u nekoj jami i ceka da izadje na svjetlo. i to je ono sto se meni uvijek kod toga svidjalo, sto ce uvijek biti tovar novih ( ne mislim novih po godini, nego po tome sto ih nisam cuo :mrgreen: ) bendova koje cu dobiti prilike saslusati i mozda ce me bas oni oboriti s nogu kao ni jedan drugi bend prije njih.
sad, sto se tice tih tr00 sranja i ostale sminke, iskreno jebe mi se zato. NE ZELIM DA posmatram neki bend ili pojedinace kroz prizmu predrasuda samo zato sto je on drugaciji od mene ( jebem ti takav punk, onda smo pravi rasisti ). ono, u fazonu, ti ne nosis krestu na glavi, ti nisi panker. ti ne pjevas o grobovima i satani i ne nosis dugu kosu, nisi metalac. :roll:
ja sam odrastao uz, pored napalm deatha i heresija, takodjer i na biohardu i madballu. znao sam pustiti sebi poslje extreme noise terrora crust faze neki hatebreedov album. pa sta sad? ali, jednostavno sam s vremenom odbacio ono sto sam, ajd recimo tako 'prerastao'. jednostavno, sdhcvatio sam da se ne nalazim u takvoj muzici, textovima i ponasanju. sale, ako vecina ljudi u BiH nije cula za neki bend, ne mora znacit da je sranje. kao sto libija rece, siege je obradjivao bog otac, npr. napalm death na albumu Leaders not followers pt.2, dok je Lars Ulrich iz Metallice kada ih je prvi cuo, odusevio se i rekao da je ono definitvno najbrzi bend na planeti. sta onda reci za vecinu bendova koje ti slusas? zato sto manjina ljudi u svijetu ih gotivi ( a ne mtv vecina ) to odmah znaci da su sranje?


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: SIEGE
PostPosted: 04. 10. 2008. 14:12 
Offline
User avatar

Joined: 25. 03. 2006. 16:28
Posts: 1541
Location: tuzla
kktz wrote:
e da, gogi. ja npr nisam uopce znao za UNITED MUTATIONS koji si ti negdje tu spominjao prije, tek nedavno skinuo njihov 7'', odlicno! ma kad uzmes u obzir da je HC sviran po svim mogucim garazama i podrumima, i to nikako samo u americi, ja tek nedavno otkrio filipinski HC iz osamdesetih koji jebe kevu mnogim amerima i europljanima, il japancima, etc... nije to opskurnost il egzotika meni, to je jednostavno taj HC duh koji su ta vremena imala, uradi sam, sviraju glazbu koja provokativno i u glavu govori o stvarima oko tebe, jebes komercijalu i one koji to ne razumiju, strast.


nasao si ih znaci? odlicno. i meni su stvarno prejaki, skroz su originalni, pogotovo sa tim njihovim vokalom koji je stvarno unikantan. imas li kakav link za taj filipinski hc? :mrgreen:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: SIEGE
PostPosted: 04. 10. 2008. 14:14 
Offline
User avatar

Joined: 16. 10. 2006. 13:06
Posts: 3951
nije sve u marketingu i parama, to je meni poruka undergrounda, ne sta je vise true il ne.

ev sad cu ti iskopat zakon link za filipinsko HC punk zlo ;)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: SIEGE
PostPosted: 04. 10. 2008. 14:18 
Offline
User avatar

Joined: 25. 03. 2006. 16:28
Posts: 1541
Location: tuzla
necu necu, dijamanteeeeeeeeeee :mrgreen:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: SIEGE
PostPosted: 04. 10. 2008. 14:27 
Offline
User avatar

Joined: 16. 10. 2006. 13:06
Posts: 3951
http://www.myspace.com/philippines80shardcore - mali presjek na myspace, ko god tvrdi da se myspace ne moze iskoristiti za najzesci underground je "kvlt" retard ;)
i najbolji muzicki blog na svijetu heh - http://philippines80shardcore.blogspot.com/ , hrpa starog filipinskog undergrounda, neki koje sam skinuo i ostao paf - DEAD ENDS, G.I. AND THE IDIOTS, I.O.V. (ako se dobro sjecam ove su AGATHOCLES spominjali u nekom intervjuuu kao jedne od zacetnika power violence zvuka), PHILIPPINE VIOLATORS, etc... sve su to pravi HC bendovi, ja se jezim kad slusam to, heh.
e da, meni NYHC nikad nije posebno pasao, ali npr vecina starinskog juznoamerickog HC-a je bila pod velikim utjecajem ranih AGNOSTIC FRONT i sl, a meni je taj juznoamericki HC isto jedan od najdrazih, takodjer ta agresija po kojoj je poznat NYHC al je sve puno prljavije, i vise in your face, isto osjetis ono pravo dno i bunt, zakon.


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 30 posts ]  Go to page 1, 2  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group