Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 22. 05. 2024. 02:12

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 15 posts ] 
Author Message
 Post subject: Najjaca underground hXc scena u Evropi je..
PostPosted: 05. 03. 2009. 19:09 
Offline
User avatar

Joined: 14. 06. 2004. 21:17
Posts: 991
Location: in the Wasteland...
sta mislite? po vasem misljenju?
Po mom misljenju Belgija cvate (Angel Crew, Do or Die, Crossed the Line, i ne mogu se sad sjetiti jos nekih), ali scena definitivno u usponu..
Tu je jos i Finska (Cutdown, St.Hood, Bolt..), i naravno Engleska (da ne nabrajam sad bendove)..
ove prve dvije scene koja sam naveo su scene koje po mom misljenju prave najveci progres u zadnje vrijeme, Engleska je klasika odavno i ostale neke..
now, speak up :D


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Najjaca underground hXc scena u Evropi je..
PostPosted: 05. 03. 2009. 19:22 
Offline
User avatar

Joined: 25. 03. 2006. 16:28
Posts: 1541
Location: tuzla
pozega!!!!!!!!!! :D


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Najjaca underground hXc scena u Evropi je..
PostPosted: 05. 03. 2009. 20:00 
Offline
User avatar

Joined: 09. 04. 2006. 13:35
Posts: 3575
Location: Republika Zimbatwa
posto sam nekako najvise upucen u našu,balkansku scenu,mislim da mi na balkanu radimo stvarno dobro.i vjerovatno na balkanu ima dosta bendova koji su bolji i od bendova iz finske i belgije i iz ostalih zemalja,al mi jednostavno ne mozemo da dodjemo do izrazaja i to ti je.
razlog za to je jednostavan.
etiketiranje je odmah u startu,jer dolazis iz neke tamo divljacke zemlje sa balkana,nemamo poštenu izdavačku kući (što opet jeste dio scene) p nemamo ni poštenu promociju.
evo znam sad iz pika da nabrojim 5 bendova koji sviraju,ili su svirali,kod nas,a koji tuku sve te scene po evropi,al opet to nije dovoljno samo po sebi.
ja balkansku scenu iskreno najvise volim,jer je jebena,sirova,puna strasti,pozitivnih i negativnih emocija,zanimljvih ljudi i ideja, ne ispraznih priča.

al koga to danas zanima.bitno je da si ga sroko u nekom poznatom studiju za koji svi znaju (il velika vecina),izdo si za neku tamo bombasticnu izdavacku kucu,i sad si bend.

M mogu da ga duvaju,jebem li im mamu ja svima tim nabjedjenim maminim i tatinim sinovima sto im se digne pa idu na turneje,tetoviraju suze,jedu naš burek i naše ćevape,jaaaaooo kao kul,nisu nikad nista bolje jeli.
ma mrrrrrrrš

BALKAN HARDKOR!


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Najjaca underground hXc scena u Evropi je..
PostPosted: 05. 03. 2009. 20:04 
Offline
User avatar

Joined: 14. 06. 2004. 21:17
Posts: 991
Location: in the Wasteland...
vjerujes li sale da ja to (ali upravo to isto) tvrdim vec 3 godine.. oduvijek sam govorio :"imamo majkem najjacu scenu na svijetu, ali nemamo koga da nas promovise i gura".. ne misleci samo na hc, nego i na ostale zanrove metala.. i ja iz prve mogu nabrojati iz svakog zanra po dva tri benda sa balkana koji se rame uz rame mogu nositi sa bilo kojim svjetskim ili evropskim bendom, ali..
bez nase (ona se podrazumijeva), andergraund scene koje su vam jake su :...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Najjaca underground hXc scena u Evropi je..
PostPosted: 06. 03. 2009. 13:11 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 04. 05. 2008. 07:59
Posts: 4415
Location: Sarajevo-Travnik
A jebote pas. Taman neka interesantna tema i odma spamovanje iste - izgubi se čovjeku želja za praćenjem rasprave, jebote to :roll: .

Nego, de Avengeru briši sve spam postove sa ove teme majke ti. Mene baš interesuje tema, nemam ništa napisati ali bi volio šta fino pročitati.

Naša HC scena, ne znam najbolje ali ko bi još tu bio pored: Kontre, Hobson Choice-a...a onda ovih metal/HC bendova Unrise, Nula Plus i Despotic Bullet?


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Najjaca underground hXc scena u Evropi je..
PostPosted: 06. 03. 2009. 13:50 
Offline
User avatar

Joined: 23. 08. 2007. 21:07
Posts: 486
artredis wrote:
A jebote pas. Taman neka interesantna tema i odma spamovanje iste - izgubi se čovjeku želja za praćenjem rasprave, jebote to :roll: .

Nego, de Avengeru briši sve spam postove sa ove teme majke ti. Mene baš interesuje tema, nemam ništa napisati ali bi volio šta fino pročitati.

Naša HC scena, ne znam najbolje ali ko bi još tu bio pored: Kontre, Hobson Choice-a...a onda ovih metal/HC bendova Unrise, Nula Plus i Despotic Bullet?



Backstab, Doberman :mrgreen:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Najjaca underground hXc scena u Evropi je..
PostPosted: 06. 03. 2009. 15:56 
Offline
User avatar

Joined: 09. 04. 2006. 13:35
Posts: 3575
Location: Republika Zimbatwa
mi u BiH treba da saradjujemo sa zemljama u okolini,i to ne samo sa hrvatskom i srbijom nego i sa svim zemljama u regiji.samo tako mozemo nesto napraviti.
mene iskreno brine sto npr u Tuzli,je toliko slabo interesovanje neke nove djece da uzmu gitaru,papir i olovku,ili sta god vec u ruke,p da naprave neki novi bend,pokrenu neku novu ideju.99% sam siguran da je hobson's choice zadnji ozbiljan andergraund bend u opste koji je oformljen u tuzli..a to je bilo 2005. to je uzasno lose.
kako privuci tu djecu..
mislim ima tu nacina,al polako se crpe.
ako neko ima neke nove ideje nek se javi.voljan sam da saslusam,i da implementiram,u TZ,u BiH.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Najjaca underground hXc scena u Evropi je..
PostPosted: 07. 03. 2009. 07:54 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
tvoj HC nije moj HC

najjaci Evropski HC je vazda bio Finski i Svedski...

Raatus, Riistetyt, Terveet Kadet, Anti-Cimex, Mob47, Totalitar, Wolfpack, Driller Killer...

al vama to nije HC kao sto ni meni nisu ti bendovi koje spominjes tako da...isprazan komentar od mene


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Najjaca underground hXc scena u Evropi je..
PostPosted: 07. 03. 2009. 08:48 
Offline
User avatar

Joined: 14. 06. 2004. 21:17
Posts: 991
Location: in the Wasteland...
ali NE MOGU DA VJERUJEM da smo se slozili prvi put u zivotu ja i libijac.. oko finske.. iako nismo iste bendove naveli, barem mislimo na istu scenu.. wooohooo :) :D :D :lol: :lol: 8)

ontopic :
@sale - koliko ja poznajem situaciju u lijepoj nasoj, siguran sam da u TZ ima mladih perspektiva,talentirane djece koja teze necemu drugom, tj.andergraundu, samo ih treba naci..
zamisli da zivis u brezi (ko ja), gdje od ukupno 17.000 stanovnika (sa okolnim selima), znaci u gradu ostaje oko 6.000 ljudi i manje, oko 10 ljudi ima koji slusaju "nesto drugo"..
od tih 10 3-4 su stari okorjeli metalci tipa libijac (dobro, malo blazi), a ostatak smo mi "nju ejdž kids".. ;-) ;-)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Najjaca underground hXc scena u Evropi je..
PostPosted: 09. 03. 2009. 19:27 
Offline
User avatar

Joined: 09. 04. 2006. 13:35
Posts: 3575
Location: Republika Zimbatwa
stari serator wrote:
tvoj HC nije moj HC


normalno da nije..
tvoj hc i sve sto ti inace slusas je vjerovatno odlicno,vrlo oldskul i tru

al sva sreca,p postoji ANTRU HC za tu priliku..


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Najjaca underground hXc scena u Evropi je..
PostPosted: 10. 03. 2009. 03:27 
Offline
User avatar

Joined: 12. 05. 2005. 19:52
Posts: 3228
Location: Vienna/Sarajevo
Kad bi balkanski demo bendovi uspjeli napraviti produkciju, kao sto uspjevaju evropski ili svjetski demo bendovi, citav svijet bi samo nas sluso ;)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Najjaca underground hXc scena u Evropi je..
PostPosted: 10. 03. 2009. 20:56 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 20. 05. 2006. 18:25
Posts: 1815
Location: Sarajevo
Bila sam napisala post o uticaju američkog hacea na evropske bendove, te britanskom neizostavnom ala Discharge i kako jedni uvijek više vole prvo, a drugi drugo jel.., no Jasko Avenger je našao za potrebno da taj post obriše jer nije imao veze s temom.

Onaj ko je prije deset godina počeo slušati hc, kad je bilo puno manje bendova, zna kako se to dalje profiliralo. Dalje, jbga, spomenuh i jedan slovenski bend.

Slovenija i Velika Britanija su u Evropi. Ona velika slikovnica zvana atlas krije te i još neke velike tajne.

A najjače je ono što je najbliže. I ja kad sam čula Kontru prvi put, srce bilo ko kuća, mada su i taj krasni bend na ovom forumu jednom nazvali hejterskim. Toliko o Balkancima i njihovom shvatanju 'scene'.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Najjaca underground hXc scena u Evropi je..
PostPosted: 10. 03. 2009. 21:24 
Offline
User avatar

Joined: 14. 06. 2004. 21:17
Posts: 991
Location: in the Wasteland...
eo javno izvinjenje Elmi, ali fkt nista licno..


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Najjaca underground hXc scena u Evropi je..
PostPosted: 10. 03. 2009. 21:54 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 20. 05. 2006. 18:25
Posts: 1815
Location: Sarajevo
Avenger wrote:
eo javno izvinjenje Elmi, ali fkt nista licno..


Izvinjenje uvaženo, ali ne radi se o tome nego pišem nesh pet des' minuta, i onda skontam toga ni pod razno..To više ne čini.

Toliko, ev kvari se tema nanovo, gluho suho bilo. :shock:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Najjaca underground hXc scena u Evropi je..
PostPosted: 11. 03. 2009. 17:39 
Offline
User avatar

Joined: 08. 03. 2006. 15:09
Posts: 234
Location: Sarajevo
Arinoe wrote:
A najjače je ono što je najbliže. I ja kad sam čula Kontru prvi put, srce bilo ko kuća, mada su i taj krasni bend na ovom forumu jednom nazvali hejterskim. Toliko o Balkancima i njihovom shvatanju 'scene'.

Zasto da te to uznemirava, oni koji tako misle znaju kome/cemu to mogu pricati.


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 15 posts ] 

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group