Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 27. 04. 2024. 21:18

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 79 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4  Next
Author Message
 Post subject: Re: BH-HC Kompilacija
PostPosted: 01. 06. 2010. 16:11 
Offline
User avatar

Joined: 09. 04. 2006. 13:35
Posts: 3575
Location: Republika Zimbatwa
nisam siguran da li si toliko upucen u problematiku,ali nju skul,metalizirani harkor i metalkor su 3 nekom naizgled slicne ali na kraju krajeva 3 različite podvrste ovog današnjeg hardkora.
a opet.. ta tematika,vjerujem,nije za ovu temu.
kao i ona o nacističkim ispadima.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: BH-HC Kompilacija
PostPosted: 02. 06. 2010. 19:46 
Offline
User avatar

Joined: 29. 03. 2006. 00:59
Posts: 303
hmm mogu pitati gdje zašto ovdje nema mother pig http://www.myspace.com/motherpig i http://www.myspace.com/rikverc i naravno svako svoga konja fali Život piše drame http://www.myspace.com/zivotpisedrame ili to nije hard core po mjerilima :))))) ili kapetan kasima i ko zna neka mi oproste neke koje nisam nabrajao

sad jedno milioniti put hard core = punk kom metalcu to nije jasno nek se stidi, metalizirani hard core je crust tačka :)

mislim da je kktz pomunuo da bio je prije rata fanzin Istočna fronta koji je radio Dražen Zarić koje je poginuo u saobraajci 96/7 ako se dobro sjećam,
W.S.W. sam slušao - ok sve to super ali raspad a ako ja to kažem onda stvarno je .
Što se tiče navedenih Bl bendova mislim da nemaju neke izgrađene stavove , punk pivo rakija itd , sa tim da sviraju rasističku Šaht - Amerika smrdi koja jasno i pjevač im je koketirao sa nacizmo, ne otvoreno ,ali nešto ima klinačko nafuravanje ne agresivno tipa da je agresivan prema šta ja znam ciganima i drugima nošenje južnjačke zastave i slično spopadanje klinca koji su imali antifa majice, da im je nacionalizam stran i nije, svi oni koji nisu ni lijeov ni desno su prikriveno desno tipa " da se zarat znam na koga pucao", zvanje pogrdnim imenima itd...... , što se tiče Patiksa ok su mada po meni je ono previše melodično ... da je nešto kvalitetno i ne ali ok su ljudi no ja neću reći ni da ne za nikoga ali eto čuj sa svakim pa brate misli sam odluči ..... Eto da ja radim kompliaciu ne bi bilo ništa osim Hard core punka

E sad do kad se radi kompilacija, jer sa Rahelom Ferari trebam snimiti materijal ( u stvari snimljeno je sve osim vokala 14 pjesama tj čekam Bojanu da otpjeva) ....

pozdrav


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: BH-HC Kompilacija
PostPosted: 02. 06. 2010. 19:55 
Offline
User avatar

Joined: 09. 04. 2006. 13:35
Posts: 3575
Location: Republika Zimbatwa
metalizirani harkor je TRIAL ;-)

Quote:
Što se tiče navedenih Bl bendova mislim da nemaju neke izgrađene stavove , punk pivo rakija itd , sa tim da sviraju rasističku Šaht - Amerika smrdi koja jasno i pjevač im je koketirao sa nacizmo, ne otvoreno ,ali nešto ima klinačko nafuravanje ne agresivno tipa da je agresivan prema šta ja znam ciganima i drugima nošenje južnjačke zastave i slično spopadanje klinca koji su imali antifa majice, da im je nacionalizam stran i nije, svi oni koji nisu ni lijeov ni desno su prikriveno desno tipa " da se zarat znam na koga pucao", zvanje pogrdnim imenima itd......


ko,šta,koga,čega?!?


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: BH-HC Kompilacija
PostPosted: 02. 06. 2010. 21:56 
Offline
User avatar

Joined: 16. 10. 2006. 13:06
Posts: 3951
je WSW je bio raspad, hehe, al volim ja tu prastaru pravu krlju, nije ni bilo uvjeta za bolje, isto i DISSIDENTS al onis bili i medju grind pionirima u ex yu, TERMINATORI su imali sam jednu stvar, sto sam cuo, i nije bio raspad, mislim neki metalizirani HC u stilu osamdesetih, dobro snimljeno i dost catchy mada malko smjesno zbog texta, kolko sam zapamtio, davno je bilo, ajd ak iko ima sta od tih bendova nek okaci negdje, ocajnicki bi opet zelio poslusat :)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: BH-HC Kompilacija
PostPosted: 02. 06. 2010. 21:58 
Offline
User avatar

Joined: 16. 10. 2006. 13:06
Posts: 3951
ah da bio je pred rat i bosanski noisecore bend ŽIVI ŽIVOT ŽIVOTOM ŽIVIH, e to je bio kaos, hihi.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: BH-HC Kompilacija
PostPosted: 02. 06. 2010. 22:02 
Offline
User avatar

Joined: 16. 10. 2006. 13:06
Posts: 3951
da se mene pita ja bi na tu vasu kompilaciju stavio i Ludilo, men tu ima bas i onog starog extreme HC stiha, iako je metal.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: BH-HC Kompilacija
PostPosted: 02. 06. 2010. 22:43 
Offline
User avatar

Joined: 12. 09. 2007. 23:49
Posts: 1577
Location: Zenica
stavio sam Egoistu od Ludila ;-) Oni su kultni bend, i štuju ih i koreri,panksi a i thrasheri. Ne može bez njih!

A ove gore rasprave, mozda da otvorimo ipak drugi topic?

@groznium, razumijem Å¡ta zelis da kazes, a moja ideja je bila da se napravi kompilacija koja bi zadovoljila ukuse i starije i novije Å¡kole. ;-)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: BH-HC Kompilacija
PostPosted: 02. 06. 2010. 23:35 
Offline
User avatar

Joined: 23. 04. 2010. 16:30
Posts: 50
groznium wrote:
Što se tiče navedenih Bl bendova mislim da nemaju neke izgrađene stavove , punk pivo rakija itd , sa tim da sviraju rasističku Šaht - Amerika smrdi koja jasno i pjevač im je koketirao sa nacizmo, ne otvoreno ,ali nešto ima klinačko nafuravanje ne agresivno tipa da je agresivan prema šta ja znam ciganima i drugima nošenje južnjačke zastave i slično spopadanje klinca koji su imali antifa majice, da im je nacionalizam stran i nije, svi oni koji nisu ni lijeov ni desno su prikriveno desno tipa " da se zarat znam na koga pucao", zvanje pogrdnim imenima itd...... , što se tiče Patiksa ok su mada po meni je ono previše melodično ... da je nešto kvalitetno i ne ali ok su ljudi no ja neću reći ni da ne za nikoga ali eto čuj sa svakim pa brate misli sam odluči ..... Eto da ja radim kompliaciu ne bi bilo ništa osim Hard core punka
pozdrav

daaaj groznijume procitaj bar pazljivo prije nego krenes pljuvati ljude koji se ne pominju uopste ovdje ;-) priznaj da si bio pijan kad si ovo pisao... gdje su slova?! :)
Sale eto nas u subotu na rodjendan mozda ;-)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: BH-HC Kompilacija
PostPosted: 03. 06. 2010. 01:26 
Offline
User avatar

Joined: 29. 03. 2006. 00:59
Posts: 303
u žurbi sam pisao @Goranexxx
jer sam kasnio negdje ali znaš šta sam napisao iako fale slova :P , .
Koga sam to popljuvao moliću lijepo i koga sam direkno prozvao?jel zabolilo samo zato što sam spomenuo bend ili neke ljude koje doživljavaš kao idole, rekao sam da je RGK sviirao obradu Šahta Amerika smrdi a ti mi reci da to nije rasistička pjesma?
Šta sam to napisao a da to nije tačno ?

KKTZ i ja smatram da bi bez Ludila iz Tuzle ne treba praviti kompilaciju ritam je bitan :), mada recimo bez Ženesvskog dekreta ne bi ovo prošlo ... ,

e sad da nespamuje da se vratim na temu spavanje baba i žaba je kompliacije Nu metala i hc je teško, teško da ćeš zadovoljiti sve ...ne znam kojim kriterijima se vodiš itd ?

I da ovo me zanima, a šta je to čisti hard core :)) za mene je to hc/punk
old school youth crew crust d beat bendovi :)?

a sad imaš ideju za kompliaciju , sretno svako dobro i čelične živce ti želim :) ,


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: BH-HC Kompilacija
PostPosted: 03. 06. 2010. 09:40 
Offline
User avatar

Joined: 03. 03. 2006. 23:34
Posts: 1356
Location: Banjaluka, Bosna i Hercegovina
Da da da! Ako ne budu Kapetana Kasima ja demonstrativno napustam temu :) Ono je nesto najboljSe i najenergicnije sto sam slusao u BiH!


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: BH-HC Kompilacija
PostPosted: 03. 06. 2010. 09:58 
Offline
User avatar

Joined: 23. 04. 2010. 16:30
Posts: 50
Nisi nikog prozvao direktno, sto je jos gore jer se ovdje od BL bendova pominju uglavnom Patricks-i, iz cega bi neko mogao zakljuciti da sam ja neki prikriveni/stidljivi fasista. Pricas o proslosti, pricas o covjeku koji je takodje bio na heroinu, pricas pricu koju si ispricao hiljadu puta na sve i jednom forumu, na sve i jednoj temi. Pricas nebuloze o mogucem ratu i tome ko bi na koga pucao. I prcas me jos kao za neke idole. Nemam ja idole.

A sto se tice hardcore-a. Svi ce reci da je hardcore upravo ono sto oni vole da slusaju.
Po meni je hardcore jednostavno hardcore... nije bitno da li je old ili new school bitno je da li je od srca.

Izvinjavam se na skretanju sa teme... ako bude potrebna neka pomoc oko kompilacije. Recimo mogu ti pomoci oko dizajna, javi se.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: BH-HC Kompilacija
PostPosted: 03. 06. 2010. 13:31 
Offline
User avatar

Joined: 12. 09. 2007. 23:49
Posts: 1577
Location: Zenica
as_the_sun_sets wrote:
Da da da! Ako ne budu Kapetana Kasima ja demonstrativno napustam temu :) Ono je nesto najboljSe i najenergicnije sto sam slusao u BiH!


Kasim je kult underground bh.scene. I sad su dobri, i energični, mada mi oni ska dijelovi ne odgovaraju.. Eh sad, oni imaju par snimaka, koji su pravo sirovi (snimano s probom, oldschool metoda, rijetko ko danas to radi, svi rade na računaru)..


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: BH-HC Kompilacija
PostPosted: 03. 06. 2010. 13:34 
Offline
User avatar

Joined: 12. 09. 2007. 23:49
Posts: 1577
Location: Zenica
GoranXXX wrote:
A sto se tice hardcore-a. Svi ce reci da je hardcore upravo ono sto oni vole da slusaju.
Po meni je hardcore jednostavno hardcore... nije bitno da li je old ili new school bitno je da li je od srca.


Svaka čast za ovo! Upravi mi se to sviđa kod ove vrste muzike, što nema nekih strogo utvrđenih granica žanra, i ako duže slušaš i poznaješ žanr, sam sebi skontaš šta za tebe predstavlja hardcore. Meni je hardcore svašta nešto (što muzički i nije), ne znam, Public Enemy,Nuclear Assault,Atari teenage riot.heheh


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: BH-HC Kompilacija
PostPosted: 03. 06. 2010. 14:36 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 14. 07. 2003. 19:20
Posts: 6275
i Dubioza Kolektiv je hardcore isto


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: BH-HC Kompilacija
PostPosted: 03. 06. 2010. 14:55 
Offline
User avatar

Joined: 29. 03. 2006. 00:59
Posts: 303
upravo Biafra, i ,i Laka je hard core , čak i Viteški ples i Miroslav Škoro :) i Lepa Brena i Emina Jahović i Mieoslav ilić i Halid bešlić :)) svi oni pjevaju srcem

Hard core je podžanr punka, a ako vam je lakše tako zovite bilo koju muziku tako ...,,,
D.I.Y. or die pjesnički rečeno



----------------------------------------------------------------------------


quote="GoranXXX"]Nisi nikog prozvao direktno, sto je jos gore jer se ovdje od BL bendova pominju uglavnom Patricks-i, iz cega bi neko mogao zakljuciti da sam ja neki prikriveni/stidljivi fasista. Pricas o proslosti, pricas o covjeku koji je takodje bio na heroinu, pricas pricu koju si ispricao hiljadu puta na sve i jednom forumu, na sve i jednoj temi. Pricas nebuloze o mogucem ratu i tome ko bi na koga pucao. I prcas me jos kao za neke idole. Nemam ja idole.

A sto se tice hardcore-a. Svi ce reci da je hardcore upravo ono sto oni vole da slusaju.
Po meni je hardcore jednostavno hardcore... nije bitno da li je old ili new school bitno je da li je od srca.

Izvinjavam se na skretanju sa teme... ako bude potrebna neka pomoc oko kompilacije. Recimo mogu ti pomoci oko dizajna, javi se.[/quote]
idol ti je taj čovijek čim ga toliko braniš :P
Ajd sad fino reci kad i gdje sam pričao o navedinim Bl bendovima u negativnoj konotaciji ?nađi brate mili ? iskreno, jebe mi se za navedeni bend jer ne zaslužuju nikakvu pažnju sa moje strane iskreno ali kad sam radio report iz Bl nisam ga izostavio,iako privatno nisam dobar sa njima.
Ne vjerujem da je neko imao konotaciju na tebe ili Patriks zz fašizam itd....
jedino sam pogrešio što odmah nisam rekao RGK pjevao navedenu obradu drugo ništa , a ti reci da nije tako, i to sam spomenuo jer je npr neko prije ukazao isto za jedan bend iz Tuzle , a ne da bi " blatio domaću " scenu" .

Za rat sam spomenuo uzgred a ti potvrdi da još uvijek nema onih koji bi još ganjali "pravdu" i da li možeš sa sigurnošću reći da ga neće biti ?

Jedino ne znam zbog čega se ovdje uopće spomenuta ideološka pozadina bendova ?
Tjeskoba traži brate mili tekst od svakog benda pjesme i sam vidi da li ima šta uvredljivo ili šta znam već, pa sam procijeni je li šta uvedljivo ili šta već ......


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: BH-HC Kompilacija
PostPosted: 03. 06. 2010. 15:00 
Offline
User avatar

Joined: 12. 09. 2007. 23:49
Posts: 1577
Location: Zenica
biafra wrote:
i Dubioza Kolektiv je hardcore isto


bend prije dubiote, "Gluho doba against deff age", je imao nekih primjesa hcpunka. pogledaj ovaj spot obavezno http://www.youtube.com/watch?v=UZsxgOWqLIg
:)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: BH-HC Kompilacija
PostPosted: 03. 06. 2010. 15:21 
Offline
User avatar

Joined: 23. 04. 2010. 16:30
Posts: 50
groznium wrote:
idol ti je taj čovijek čim ga toliko braniš :P

kako hoces... nastavi da me zajebavas... ovo je tvoj domaci teren, ako ti budem nesto trebao reci naci cu te u gradu.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: BH-HC Kompilacija
PostPosted: 03. 06. 2010. 15:29 
Offline
User avatar

Joined: 29. 03. 2006. 00:59
Posts: 303
Ne zajebavam te nego zezam, a drugo kako si ti to doživio,
sam si se zakačio iako ni tebe ni tvoj bend nisam ničim uvredio,
,a ako imaš šta da mi kažeš slobodno gdje god i kad god.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: BH-HC Kompilacija
PostPosted: 03. 06. 2010. 15:30 
Offline
User avatar

Joined: 03. 03. 2006. 23:34
Posts: 1356
Location: Banjaluka, Bosna i Hercegovina
Eh, te vjecite razmirice cugera i edjera :(


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: BH-HC Kompilacija
PostPosted: 03. 06. 2010. 15:33 
Offline
User avatar

Joined: 12. 09. 2007. 23:49
Posts: 1577
Location: Zenica
mislim da je rasprava otišla u pogrešnom smjeru... :|


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 79 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group